PDA

View Full Version : E oficial...Delta Tulcea ramane in Liga II



soreen
31st May 2007, 15:26
Deoarece Delta tulcea nu a depus actele de licentiere aceasta va juca si in sezonul viitor in esalonul secund al fotbalului romanesc.Astfel sunt sanse mari ca Ceahlaul PN sa ramana in A

vlad1607
31st May 2007, 15:27
eu unul ma bucut ca Piatra Neamtul ramane in A desi prin noroc....inca o deplasare sigura ( a mea ) pe sezonul viitor :D

Liviu
31st May 2007, 15:29
Pe ce loc a terminat Delta turul ?

Pentru ca se pare ca cine nu a terminat in primele 5 poate sa depuna actele pentru licentiere pana la 30 iunie .


În situația în care un club promovează în Liga I, dar nu a participat la procesul de licențiere, deoarece nu a fost clasat la sfârșitul turului în primele cinci locuri din fiecare serie, acesta are obligația să depună documentația de licențiere până la data de 30 iunie a.c., o decizie finală privind acordarea licenței urmând să fie luată pe data de 15 iulie a.c.

soreen
31st May 2007, 15:34
chiar pe 5 dc nu gresesc...

Cneazul
31st May 2007, 15:44
nu e nimic oficial inca nush ce tot va alarmati ! eu unul nu l-am vazut pe mitica dragomor sau pe nea mircea sandu sa acorde interviuri sau sa faca conferinte de presa in care sa se discute despre acest lucru ! pana nu confirma bosii fotbalului romanesc, nu e nimic sigur

soreen
31st May 2007, 15:48
pai decizia a fost luata cu putin timp in urma....chiar de frf

tchibos
31st May 2007, 15:54
Delta e pe unu, inca nu s-a terminat Liga 2, si nici nu e asa oficial cum spune titlul.. inca se fac demersuri sa se obtina licenta. Ca sunt sanse mici sa o obtina, asta e altceva. S-au trezit tarziu dar orice e inca posibil. Va spun sigur ca nu e inca nimic oficial

vlad1607
31st May 2007, 15:58
cica poate fi depusa cererea si mai tarziu....

Mishumacher
31st May 2007, 18:17
Nu mi se pare deloc corecat aceasta decizie.Pana acum cateva etape Delta era o echipa mediocra si dintr-odata a devenit echipa galactica a seriei....:angry:

dj_jaxxx
31st May 2007, 18:35
Delta era pe 4 dupa tur si trebuia sa depuna cerere inainte de 31 martie. Acum se poate spera doar la o exceptie din partea FRF.

Totusi sa asteptam sa se joace si ultimele etape.

Andutzu
31st May 2007, 18:44
nu mi se pare corect absolut deloc , de ce nu i se da sansa urmatoarei clasate din liga II-a , si raman retrogradatii astia de la ceahlaul ?!numai in romania se intampla asta!
JOS FRF! COMUNISTII DRAQ!