PDA

View Full Version : Hizo: “Am încheiat conturile la Vaslui”



razwan_vs
31st May 2007, 14:47
CEAHLAUL Viorel Hizo a recunoscut astazi ca si-a reziliat contractul cu echipa patronata de Adrian Porumboiu si asteapta un semn concret de la Piatra Neamt

Fostul tehnician al Vasluiului, Viorel Hizo are cele mai mari sanse de a prelua frâiele echipei Ceahlaul Piatra Neamt.

“Dulaul” a confirmat în exclusivitate pentru Prosport ca a încheiat conturile cu FC Vaslui, dar a declarat ca nu a fost contactat înca de nimeni din conducerea Ceahlaului. "Am încheiat colaborarea cu FC Vaslui dar nu pot sa spun ca voi prelua Ceahlaul pentru ca nu m-a contactat înca nimeni de acolo. Deocamdata sunt în concediu", a spus "Dulaul".

Intrebat daca Hizo este noul antrenor al Ceahlaului dupa ce Aurel Sunda a fost demis de la cârma gruparii nemtene, Gheorghe Stefan a spus ca la începutul saptamânii va anunta în mod oficial numele noului tehnician. "Deocamdata nu ne grabim. Mai analizam dintre variantele pe care le avem si cred ca saptamâna viitoare vom fi în masura sa anuntam numele noului antrenor al Ceahlaului”, a declarat Gheorghe Stefan. Chiar daca se vehiculeaza numele lui Cristiano Bergodi si Ionut Popa, surse din interiorul clubului ne-au confirmat ca Viorel Hizo a si semnat cu Ceahlaul Piatra Neamt un contract pe doi ani de zile cu drept de prelungire pe înca un sezon, iar la Vaslui va veni Dorinel Munteanu, în prezent liber de contract.

Zauri
31st May 2007, 14:53
Dezamagit....profund dezamagit...Totusi Ceahlaul?

razwan_vs
31st May 2007, 15:05
asa se pare :(

vlad1607
31st May 2007, 15:21
dc vine Dorinel eu zic ca e f bine pt voi ....e peste Hizoca antrenor desi nu are experienta lui....sper sa continuati si sa imbunatatzitzi nivelul peluzei voastre care oricum e cea mai ok din Moldova ( si asta o zice un iesean :) )

razwan_vs
2nd June 2007, 06:57
se zvoneste ca s-ar putea sa vina si iordanesc :o:

Zauri
2nd June 2007, 15:22
:hmm: Cam nasol...Nu prea stie sa se impuna "tata" Puiu...E genu lui Multescu la autoritate...il cam iau jucatorii peste picior.Sa vedem...Am auzit ca pe lista posibililor antrenori se afla si Bergodi...:rolleyes:
PS:Multumim Vlad pt aprecieri...:ok:

joshua_1
2nd June 2007, 16:59
Ati mai rezolvat ceva cu terenul de antrenament si cu mini-hotelul ?

Zauri
2nd June 2007, 18:50
Nu prea...:(

razwan_vs
3rd June 2007, 10:05
se pare ca vom juca la suceava din sezonul viitor din cate am inteles yo :)

Zauri
3rd June 2007, 11:08
:hmm: Nu cred.Ar fi prea de tot...

razwan_vs
3rd June 2007, 21:40
asa a zis nea adi daca nu se rezolva jucam la suceava :(

gab
4th June 2007, 08:34
de tot rahatu' !!

razwan_vs
4th June 2007, 14:35
daca avem un kkt de primar .:jerk: :mda: :jerk: :mda: :jerk: :mda: :jerk: cristea un mare bou :yeah:

florin_vs
4th June 2007, 22:52
daca avem un kkt de primar .:jerk: :mda: :jerk: :mda: :jerk: :mda: :jerk: cristea un mare bou :yeah:

abia acum te'ai prins ? :rolleyes: oricum din cate am inteles se mai asteapta pana pe data de 15 iunie cand ar trebui sa inceapa lucrarile la primul teren de antrenament dar cu mentalitatea afectata de whisky a lui cristea : "am inteles ca mai merge un an asa" nu prea vad :rosu:

florin_vs
4th June 2007, 22:53
se zvoneste ca s-ar putea sa vina si iordanesc :o:

sa fim seriosi ... :D

razwan_vs
5th June 2007, 06:30
a semnat dorinel pana la urma :P