PDA

View Full Version : Sport Klub - un nou post tv de sport



ady51a
4th February 2006, 13:41
TV Sport va avea īncă doi concurenţi pe piaţa televiziunilor ce ţintesc publicul masculin. Trustul Intact, care patronează Antena 1, Antena 3, Euforia TV, investeşte aproximativ 5 milioane de euro pentru lansarea la jumătatea lunii martie a unui post care se adresează bărbaţilor. Numele provizoriu al staţiei este Adam TV, iar fostul preşedinte al TVR, Valentin Nicolau, este autorul proiectului. De asemenea, postul Sport Klub va intra īn grila RCS īncepīnd de mīine, cīnd va transmite partida PSG - Saint Etienne. GSP

stefanm14
4th February 2006, 18:22
Sa vedem. Desi personal cred ca va fi un esec, ca si celelalte cateva posturi pe care Voiculescu vrea sa le "creasca" langa Antena 1.

ceau
4th February 2006, 23:34
Sport Klub nu cred ca face parte din trustul lui Voiculescu...mai ales daca au deja in plan sa lanseze un post pt barbati.

ady51a
4th February 2006, 23:43
Pai stirea se referea la TV Sport. O sa mai apara 2 posturi concurente
1 - Cel mai Probabil Adam TV al lui Voiculescu
2 - Sport Klub - Cel care apare de maine in grila RCS si car nu are legatura cu Antenele lui Voiculescu.
Eu asa intreleg.

desdemona
5th February 2006, 08:41
Doar in grila RCS zici ady? As fi vrut sa vad ce-i de capul lui :cool:

stefanm14
5th February 2006, 09:09
Da, ai dreptate ady, acu' citi si eu mai bine stirea, si sunt 2 posturi diferite.

Hai ca mai incolo ma duc sa butonez frecventele sa vad ce-i de capu lui :D

ady51a
5th February 2006, 09:36
Doar in grila RCS zici ady? As fi vrut sa vad ce-i de capul lui :cool:
In stirea de ieri din ziar doar atat era anuntat. Probabil cei de la Astral se gandesc ca au deja 2 canale de sport - Tv Sport si Telesport sau cine stie.
Nu stiu ce e da capul lui dar nu suna bine de la inceput, in sensul ca s-a specificat ca se face lansarea astazi cu un meci din Franta jucat ieri Paris S.G. 2 - 2 Saint-Etienne :mda:

Pana acum am parcurs grila si nimic. :rolleyes:

stefanm14
5th February 2006, 09:54
Probabil ca il transmit inregistrat. Un site ceva or avea si ei ?

ady51a
5th February 2006, 10:17
Inca nu am gasit nimic.

stefanm14
5th February 2006, 21:22
L-am gasit eu. Acuma sunt niste ceva cu cai, nu stiu, oricum arata cam nasol. :D Daca sunteti cuminti, va spun si frecventa.

grande
9th February 2006, 12:14
@ stefan
Este un canal care promite multe !nu avem nevoie de frecventa ta pentru ca pe digitv ai nevoie doar sa faci o actualizare de soft si intra singur !
RAULEEE !!!:rosu:

stefanm14
10th February 2006, 17:06
Ca am ramas dator cu frecventa : 439,312 , canal S35.

saphicus
10th February 2006, 20:03
Doar in grila RCS zici ady? As fi vrut sa vad ce-i de capul lui :cool:
Desde poate apare si...EA!! La postul ADAM TV !!! De pe antena...pasarica va zbura direct la...Adam!! E(v)A va avea desigur multe sa ne spuna si se va desfas(ur)a ca atare!! Ca i se...potriveste!! Ce zici? COOOL!!!!:cool: :cool:

desdemona
11th February 2006, 14:30
:happy

@saphicus, esti belea! :kiss: Nici nu ma gandisem la asa ceva... dar sa stii ca nu zici rau ce zici acolo! :cool:

Sincer - m-as bucura sa-si mute cuibul de pe antena ... in brate la Adam sau unde vrea ea, doar va fi tot in familie (o pasarica perversa, dar in familie) :D

Sa vedem... pe de o parte se prea poate sa nu renunte la cuibul vechi, care e deja cladit si unde s-a desfas(ur)at destul... pe de alta parte poate va fi trimisa la puii mai mici, sa ii creasca sub aripa ei protectoare... La urma urmei, pasarica are destul de... aratat in continuare! :evil:

ARTAeAPA
27th March 2006, 13:03
vad ca a sarit din grila sport klub:(

Leo_
27th March 2006, 13:28
Mda...de vreo saptamana...pauza :(

Andy1987
13th April 2006, 17:36
mey...dar ce dreq se intampla cu acest post? la mine e imagine neagra (pe tv) si albastra (pe tunner) si nik nu se mai vede...asta la rcs cel putin...care stie?! :(

Darius
9th May 2006, 04:05
As vrea ca UPC sa introduca in grila sa de programe si acest canal sportiv...in alta ordine de idei, ma bucura aparitia canalelor TV exclusiv sportive in Romania...momentan, dupa parerea mea, TV Sport este cel mai bun canal sportiv romanesc...

Nota: scuze pentru repetitia excesiva a cuvantului sportiv...

birdy
24th May 2006, 08:30
Stie cineva daca SPORT KLUB va emite vreodata pe RCS Buc ? Am intrebat la rcs personal , am dat si telefoane si mesaj pe net dar nimeni nu stie nimic.
Ma interesa acest post in special datorita transmisiilor de emisiuni cu biliard pt ca ar fi fost singururl care transmite mosconi cup

Big Sexy
5th June 2006, 15:49
Auzisem ca pe Sport klub transmiteau astia si bushido wrestling! Hmmm, eu zic ca nu mai e loc de INCA un post romanesc in grila, RCS-ul exagereaza deja cu nenumaratele posturi romanesti penale ce le difuzeaza.

Andreiy
3rd July 2007, 15:08
Pai sigur ca nu v-ar fi convenit sa apara pt. ca va scade audienta. Din pacate pt. voi a aparut de ceva timp si pe RCS, alaturi de Telesport.