PDA

View Full Version : HIP HOP de Timisoara



fanatic88
30th May 2007, 23:34
http://www.youtube.com/watch?v=ZeK_hTU34Z4
http://www.youtube.com/watch?v=BguWMiPefKI
http://www.youtube.com/watch?v=mGrUyNqeE6A

YoYoyOi
30th May 2007, 23:39
eu incep sa devin fana Eli :ok:

de cand l-am vazut la Carcotasi :D

are sanse sa ajunga mare...

TaciAcolo
31st May 2007, 02:49
mesaju` catre Andreea Balan super!!!!!!!! :great: :jerk:

fanatic88
31st May 2007, 08:48
poate scoate un album pe viitor

YoYoyOi
31st May 2007, 09:52
Daca are cine sa-l impresarieze si sa-l lanseze poate sa scoata...

Zauri
31st May 2007, 17:11
Are flow bun omul insa...versurile slabute...

YoYoyOi
31st May 2007, 19:05
pai el cica nu si le scrie... doar baga ce-i vine in cap :rolleyes:

Gontel
31st May 2007, 20:31
Pt varsta lui o da bine. Mai trebuie sa astepte sa i se definitiveze vocea. Sa speram ca se va ocupa cineva de el pt a-l vedea pe viitor cu un album pe piata.

Great MC! :ok:

fanatic88
31st May 2007, 21:18
si sa rezolve treaba cu negativele :)

Zauri
31st May 2007, 21:49
Are un negativ care sa-i apartina?:hmm:

fanatic88
31st May 2007, 21:55
din ce am ascultat eu nu

ionut_cluj
1st June 2007, 03:01
plictisitor baiatu, am ascultat mai demult si nu m-a impresionat cu nimic... la fel cum nu ma impresioneaza cu nimic rap-ul romanesc.

Kooler
1st June 2007, 07:26
Cu ultimele melodii a trantit cu muci-n fasole ca sa zic asa... pai ce face a promis ca se cenzureaza si ce face... Ceea ce face el se numeste jignirii... si are un limbaj de "rrom" Mafia si Parazitii facea jigniri la adresa ascultatorului si tot nu e asa grav... Limbajul "ca la usa cortului" il caracterizeaza... Ar fi DEZASTRUOS sa se promoveze un asa limbaj in Romania. Nici manelisti nu au asa limbaj, si aia au mai multe clase si bun simt.

Zauri
1st June 2007, 08:34
Prietene scuza-ma dar n-ai o treaba cu acest gen de muzica.Cu ultima fraza "ai trantit cu muci-n fasole"

fanatic88
1st June 2007, 15:54
rapul cenzurat nu e rap


Mafia si Parazitii facea da si tu un edit


la fel cum nu ma impresioneaza cu nimic rap-ul romanesc.
nu asculti ce trebuie

Gontel
1st June 2007, 20:11
@ ionut_cluj si kooler: nu va bagati pt ca nu stiti cu ce se mananca hip-hop-ul. nu il intelegeti.
rap-ul este genul muzical poate cu cel mai puternic mesaj.

misterjinx
2nd June 2007, 23:45
hai ca ma amuza toti cei care il dau pe 'eli' mc. se vede pe el ca este necopt si nu cred ca va reusi sa ajunga sus. ca sa vedeti ce inseamna hh adevarat, intrati pe youtube si dati search dupa CTC. enjoy ;)

Kooler
3rd June 2007, 20:10
@ ionut_cluj si kooler: nu va bagati pt ca nu stiti cu ce se mananca hip-hop-ul. nu il intelegeti.
rap-ul este genul muzical poate cu cel mai puternic mesaj.

Perfect deacord, eu nu stiu si nu inteleg nimic. Dar n-am inteles de ce crede ca are dreptul moral sa injure vedete? Parerea lui ca Andreea Balan e curva, parerea mea ca el e tigan, nu?

fanatic88
3rd June 2007, 23:06
CTC cred ca daca am ajuns sa ascultam eli ce are de zis am ascultat si ctc


Andreea Balan e curva, parerea mea ca el e tigan ce treaba are etnia cu ceea ce spune el despre A.B?

YoYoyOi
3rd June 2007, 23:10
Kooler are ceva de impartit cu Andreea poate :D

Kooler
3rd June 2007, 23:24
ce treaba are etnia cu ceea ce spune el despre A.B?

Ma refeream ca el jigneste ca si cum ar vorbi ceva normal si voi va comportati ca si cum lucrul asta e normal.
Ideea e ca o jigneste pe A.B. si nu inteleg de ce asa ostil? Prea grav. Ce au de impartit? Sunt sigur ca A. Balan nu are nimic de impartit cu el.

Gontel
4th June 2007, 00:12
Dar vad ca esti mare fan A.Balan. Ce te simti asa ofensat? Nu te-a injurat pe tine.

Catalanul
4th June 2007, 00:14
Ma refeream ca el jigneste ca si cum ar vorbi ceva normal si voi va comportati ca si cum lucrul asta e normal.
Ideea e ca o jigneste pe A.B. si nu inteleg de ce asa ostil? Prea grav. Ce au de impartit? Sunt sigur ca A. Balan nu are nimic de impartit cu el.

exagerezi... de parca Parazitii nu fac misto de A.B. si restu'....

Gontel
4th June 2007, 00:17
Parazitii au inceput acum cativa ani (mai precis in 2001) campania nationala anti-playback.

ionut_cluj
4th June 2007, 02:48
@ ionut_cluj si kooler: nu va bagati pt ca nu stiti cu ce se mananca hip-hop-ul. nu il intelegeti.
rap-ul este genul muzical poate cu cel mai puternic mesaj.

www.tvpcrew.wordpress.com

ia vezi, poate stiu cu ce se manaca hip-hop-ul;)
si sa-ti spun o chestiuta despre rap comparat la restul genurilor muzicale: nimanui nu-i pasa de mesaj, nimanui nu-i pasa ce spui intr-o piesa, nu tre sa spui lucruri adevarate, tre sa spui lucruri pe care vor "ei" sa le auda.

ionut_cluj
4th June 2007, 02:50
Parazitii au inceput acum cativa ani (mai precis in 2001) campania nationala anti-playback.

Care s-a incheiat la fel cum a inceput: cu nici un rezultat.
Parazitii s-au rasuflat cam de multisor, si oricum n-au fost niciodata la nivelul lui Deceneu, Vexx....

YoYoyOi
4th June 2007, 07:35
Adica? :shocked:

Poti face o comparatie intre Deceneu si Cheloo sau intre Vexx si Ombladon???
Este ca si cum ai compara pe Andreea Balan cu Britney Spears :D

Kooler
4th June 2007, 09:19
exagerezi... de parca Parazitii nu fac misto de A.B. si restu'....

Ori nu am ascultat eu destul hip-hop ori... , dar mie mi se pare prea vulgar si prea direct la persoana. Una e sa te referi la cei care fac playback si alta e sa dai nume si sa o faci in toate felurile.

fanatic88
4th June 2007, 14:13
la fel cum nu ma impresioneaza cu nimic rap-ul romanesc


ia vezi, poate stiu cu ce se manaca hip-hop-ul fiind in bransa nu te bagi in oala de care ai mentionat mai sus?



tre sa spui lucruri pe care vor "ei" sa le auda[QUOTE] probabil asta e genu de muzica pe care-l asculti si canti tu

[QUOTE]Parazitii s-au rasuflat cam de multisor parerea ta

misterjinx
4th June 2007, 14:36
parerea ta
a multora, nu doar a lui ;)

ionut_cluj
4th June 2007, 16:23
fiind in bransa nu te bagi in oala de care ai mentionat mai sus?
nu, nu exista nici o bransa... e un fel de oser.



[QUOTE]tre sa spui lucruri pe care vor "ei" sa le auda[QUOTE]
probabil asta e genu de muzica pe care-l asculti si canti tu

singurul gen de muzica facut de placere si din pasiune se numeste jazz. ce se face la noi (la rap ma refer) se face pentru faima, bani si clipuri la tv, autografe pe tzatze si alte minuni. Sunt sute de trupe si alti liber profesionisti, cu toaet astea doar vreo 5 au clipuri la tv si le poti cumpara cd-ul. Deci nu suntem tari deloc, suntem slabi...slabi de tot

Zauri
4th June 2007, 16:51
Ca afara Snoop Dog,Supreme NTM,Eminem,Ice Cube si mai stiu eu cine canta pentru a ajuta bisericile si copii orfani....SA fim seriosi.E o industrie in care rezisti numai daca iti vinzi produsul...(in cazul de fata Cd-ul).Cei mai tari la noi in tara in ceea ce priveste rap-ul sunt cei de la CTC.Ascultati si va minunati ce jocuri de cuvinte pot sa realizeze.Pt cei mai melancolici VeritaSAga,Cedr2yK un alt mc care vine tare din urma.Hip-hop-ul romanesc nu se rezuma numai la Mafia,Parazitii.

Gontel
4th June 2007, 19:43
Si eu sunt de acord ca in acest moment CTC sunt cei mai buni din underground in Romania. Iar Cedry2k a scos un album valoros, chiar ai ce asculta si intelege.

fanatic88
4th June 2007, 21:52
Mafia,Parazitii ce treaba au para cu mafia???


nu, nu exista nici o bransa... e un fel de oser.

tot una


la rap ma refer si alte genuri de muzica din romania nu intra in aceeasi categorie ?


bani si clipuri la tv fara de bani nu poti trai dar daca tu crezi ca cineva nu poate trai fara cliputi la tv ...

HardmaN
4th September 2007, 03:04
le stiu de mult timp :( altceva mai nou?

YoYoyOi
9th February 2008, 22:50
e putin cam underground, nu prea pe stilul meu... dar au un flow bun:ok: