PDA

View Full Version : Care sunt adevaratii suporteri ai Farului?



U|L|T|R|A|S|
3rd February 2006, 21:24
Desi suporterii Farului vin in numar destul de redus la stadion, ei sunt separati in diverse sectoare ale stadionului. Toti ar trebui sa mai lase din orgolii si sa se uneasca intr-o singura brigada care sa insemne ceva pe scena fenomenului ULTRAS in Romania. Odata pentru totdeauna trebuie sa stergem imaginea de sclavi ai echipei steaua si galeria farului sa nu se mai asocieze cu numele de sTEAUA. Intrebarea este..care brigada este reprezentativa pentru echipa FARUL?:happy

pff
4th February 2006, 01:00
viseaza in continuare ... atata timp cat sorin si oamenii lui sunt acolo n`o sa se intample niciodata chestia asta ... pt ca ala o sa strige tot timpu` hai steaua ...

ady51a
4th February 2006, 09:05
Se intampla asta doar la meciurile cu Dinamo si Rapid.

U|L|T|R|A|S|
4th February 2006, 11:09
:happy sorin e stelist de cand il stiu...noul nume al brigazii sale este absolut penibil "pirates"...o mai veche brigada stelista numindu-se "pirates of ghencea"...lipsa de inspiratie sau o infratire cu spurcatii? eu nu fac parte din nici o brigada farista, dar singurii ULTRASI din c-ta sunt ARIA ULTRA..RESPECT

pff
4th February 2006, 16:46
Se intampla asta doar la meciurile cu Dinamo si Rapid.

sa fim seriosi ..... anu` trecut cand juca faru cu o echipa mica si peste 3 zile juca steaua cu valencia ei strigau steaua la meciu lu faru .. ce naiba .. ei pleaca grup organizat din gal lu` faru la meciu lu steaua cu valencia

tchibos
4th February 2006, 19:39
tot timpul s-a strigat steaua dar incet incet vad ca din ce in ce mai putini striga de steaua ba dimpotriva au inceput oamenii chiar sa ii huiduie pe aia care striga de steaua... cel mai tare ma durea cand juca Farul cu Steaua la noi acasa si cand vedeam ca intre noi Faristii erau care tineau cu steaua si fara nici o jena in loc sa se duca la peluza speciala pentru suporterii stelisti... in rest depre Aria Ultra... mai vedem cat de adevarati suporteri sunteti ca v-am mai spus poate sunteti suporterii numai lu' farul dar deocamdata sunteti o mana de oameni asa ca pana va strangeti mai multi sunteti doar o voce care se aude slab

U|L|T|R|A|S|
4th February 2006, 20:59
:happy Eu am specificat ca nu fac parte din nici o brigada, dar cosider ca baietii de la ARIA ULTRA merita RESPECT. E trist ca inca mai vin la stadion suporteri cu fularul stelei la gat si striga "cu Farul pana la moarte". Constanta ANTI-buCUResti! SOLO FARUL

tchibos
4th February 2006, 21:25
e trist, dar lucrurile incep sa se schimbe... si cine stie poate ca Aria Ultra vor fi cei ce vor schimba macazul pe linia buna... pana atunci astia suntem .. putini, dezbinati si multi dintre noi falsi... eu am auzit chiar la un meci cu dinamo pe unul care striga hai dinamo si nimeni nu zicea nimic... pai asa suporteri?.. trebuia sa ia ala vreo zece scaune in cap ... ce se intampla daca situatia era invers???

Napoletan
5th February 2006, 00:16
Pt.a schimba ceva trebuiesc luate niste masuri radicale. Ar trebui calcati bine pe cap toti cei care spurca acel sector de stadion (peluza/tribuna), cu culorile rosu-albastru. Ar trebui ca liderul galeriei sa nu mai duca aceasta campanie prostEAUA, ci dimpotriva. Tchibos, poate ca suntem noi doar o mana de oameni, dar NOI suntem de "n" ori peste gloata aia amarata. Oriunde in tara asta daca intrebi de Aria Ultra` vei auzi numai de bine! De ani buni de zile suntem singurii care au mai tinut steagul ridicat (metaforic vorbind) pt. Farul. Daca Cta mai conteaza pe scena ultra` romaneasca, atunci conteaza datorita noua!

U|L|T|R|A|S|
5th February 2006, 00:35
Sunt 100% de acord cu Napoletan...Eu la meciurile Farului stau la tribuna B si spun sincer ca cei de la ARIA ii acopera pe cei din pirates (adik baietii din fata blocului de la sorin)...Din pacate fenomenul ULTRAS nu are prea multi adepti in c-ta...adevarul e ca nici eu nu sunt activ...am fost membru Gruppo Sud, iar acum vin doar ca simplu spectator la meciurile Farului...Poate din retur o sa ma bag in ARIA ULTRA sau Selekt Group..cine stie...A|C|A|B|

tchibos
5th February 2006, 04:27
stiti ce se intampla?... va dau un exemplu: acum am venit din megalos unde am fost mai mult luat de val decat mers de bunavoie... acolo un "super" DJ la un moment dat a zis ca vrea sa puna o melodie care sa reprezinte caterinca la Steaua, dinamo si apoi Farul... in ordine, la auzul celor spuse s-a fluierat cel mai tare la Steaua, apoi la dinamo si in ultimul rand la Farul semn ca daca se facea caterinca de farul nimanui nu ii pasa , pe cand la Steaua toata lumea (sau aproape toata) a facut galagie... drept rasplata DJ-ul a pus ca melodie imnul stelei, jenant de-a dreptul

off topic: pe vremea mea erau stiluri bine definite... imi aduc aminte ca era o vreme cand se punea in discoteca numai muzica RAP, apoi numai celebrele manele... in schimb azi am auzit in megalos pana si un remix a melodiei drumurile noastre toate a raposatului Dan Spataru, care cred ca se rasuceste cand aude ce varianta s-a scos la slagarul lui... ma repet si spun, jenant de-a dreptul

Seahawk
5th February 2006, 10:38
Hai Farul! si numai farul:P nu steaua, nu dinamo, nu rapid...

U|L|T|R|A|S|
5th February 2006, 11:31
Stiu povestea din Megalos....dj-ul se numeste Dj. Yellow..eu am fost acum doua saptamani, din PACATE atunci erau mai multi dinamovisti si s-a cantat melodia 20-voltaj..absolut penibil...asta e tristul adevar...aproape orice constantean mai are si o alta echipa favorita in afara de Farul..TRIST....SOLO FARUL:happy

tchibos
5th February 2006, 11:42
Stiu povestea din Megalos....dj-ul se numeste Dj. Yellow..

sa inteleg ca au gresit patronii la selectia DJ-ului... trebuia sa il angajeze pe DJ "alb-albastru" :ok:

Napoletan
5th February 2006, 13:13
Probabil ar trebui sa i se acorde o corectie spurcatului. Sa mergem mai multi sa ne distram acolo intr-o seara, iar atunci cand o mai comite sa ii cerem o intrevedere in care sa ii explicam ca AICI ESTE CONSTANTA!

tchibos
5th February 2006, 13:24
nici chiar asa... dar ma gandesc ca, daca atunci cand zice de alte ecipe sa il huiduie sa zic vreo 30 insi si eventual acestia sa inceapa sa cante ceva despre Farul cred ca ar intelege omul mesajul

desdemona
5th February 2006, 13:54
Very funny :happy


cel mai tare ma durea cand juca Farul cu Steaua la noi acasa si cand vedeam ca intre noi Faristii erau care tineau cu steaua si fara nici o jena in loc sa se duca la peluza speciala pentru suporterii stelisti...
"Intre noi" ... adica unde? ca nu am fost atenta la toata discutia, am remarcat insa unele mesaje. In tribune? Pai unde sa stea mey... ca nu au loc in "peluza speciala pentru suporterii stelisti", sunt prea multi :evil: Acum serios, daca te referi ca nu ar trebui sa stea in tribune... mi se pare exagerat. Nu poti impune omului unde sa stea, fiecare sta unde vrea/unde are bani/unde ii place. Eu am stat si cu galeria Stelei, dar si-n 2, si-n 1, si-n 0. Pentru faristi devine deranjant ca sunt multi stelisti in preajma... dar daca asta e situatia ce sa faci. Sa vina mai multi faristi sa umple tribunele si dupa aia e loc si de alte discutii... Pana acum nu am auzit sa fi ramas faristii afara sau in picioare, ca nu au avut loc sa stea din cauza stelistilor care le-au ocupat locurile :rolleyes:


un "super" DJ la un moment dat a zis ca vrea sa puna o melodie care sa reprezinte caterinca la Steaua, dinamo si apoi Farul... in ordine, la auzul celor spuse s-a fluierat cel mai tare la Steaua, apoi la dinamo si in ultimul rand la Farul [...]drept rasplata DJ-ul a pus ca melodie imnul stelei, jenant de-a dreptul
Interesant :drak: Nu ma duc eu in Megalos prea des, nu stiam de faze de genul asta :)

dj-ul se numeste Dj. Yellow....aproape orice constantean mai are si o alta echipa favorita in afara de Farul..TRIST
Yellow asta e acelasi cu schilodul ala blond care apare prin emisiuni la TV Neptun si se dadea rotund cu nu stiu ce melodie "de succes"?
P.S. Pe langa cei cu 2 echipe de care vorbesti mai sus, sunt si constanteni care au doar o alta echipa preferata si aceea nu este Farul. Trist, ne-trist, asta e realitatea.

Mai bine raspundeti la o intrebare mult mai potrivita cu titlul threadului:

cati dintre faristii de pe OLS au abonament la stadion si cati merg cu bilete/cu galeria/prin alte metode?

U|L|T|R|A|S|
5th February 2006, 14:41
Yellow asta e acelasi cu schilodul ala blond care apare prin emisiuni la TV Neptun si se dadea rotund cu nu stiu ce melodie "de succes"?

Da,Yellow e blondul ala spurcat, care se crede cel mai tare dj din c-ta..

Referitor la intrebarea cu abonamentele/biletele...

Majoritatea celor de la tribuna B au abonamente primite gratis din port pt. ca sunt angajati ai SNC, o alta parte din suporteri intra in stadion fiind prieteni/rude/cunostinte cu jandarmii de la intrare..In peluza sud studentii si elevii au intrarea gratuita, iar restul intra odata cu galeria..Nu stiu daca in medie, la un meci al Farului se vand 1000 de bilete..nu prea cred.
Nu stiu de ce suporteri nu scot din buzunar 2/4 lei, in acest fel ajutand echipa intr-o mica masura.:happy

desdemona
5th February 2006, 14:58
Hei, ziceam de faristii de pe OLS... dar si in general e bun raspunsul, desi intrebarea era, poate, mai mult retorica. Nu e nimic de ras ca asa si-ar ajuta echipa - chiar si intr-o mica masura.

Se aduna o suma, fie ea mare sau mica, dar sunt bani care intra la club, nu ies. Este foarte important ca si cei tineri sa-si dezvolte spiritul de suporter platitor, care contribuie din putinul lor pentru echipa a caror fani infocati se declara.

Sa-ti iubesti echipa nu inseamna sa te inhaitezi cu baietii din cartier si sa intri cu carnetul de student/elev sau pentru ca-l cunosti pe jandarmul de la intrarea X. Nu inseamna nici - in Constanta fiind - sa mergi doar la meciurile importante de acasa. Daca fiecare lasa de la el - de asta se ajunge in situatiile urate care nu plac faristilor: putini suporteri pe stadion, greutati financiare in unele perioade (nu fac referire la perioada Bosanceanu, chiar daca si asta e un zgarcit fara pereche, totusi e ok, nu sunteti in nici un caz de plans) etc.

Contributia suporterilor e esentiala si ajuta echipa nu prin vorbe ("suntem alaturi de echipa"), ci prin fapte.


P.S. Yellow ala.... un fitzos fara motive.

b3bito
5th February 2006, 16:12
pei de exemplu baietzi din aria isi platesc biletele...chiar dak ar putea sa aiba gratuitatzi..si deplasarile la fel tot pe banii lor...

tchibos
5th February 2006, 17:48
desde am inteles ca ai stat la steaua cam peste tot dar de ce nu ai strigat, sa zicem la un meci cu dinamo, HAI DINAMO, sau invers... du-te printre dinamovisti si stai unde vrei ca iti permit banii, si striga Hai Steaua

Rechinul Ucigas
6th February 2006, 00:24
eu zic ca si PIRATES sunt faristii , chiar daca voi ma contraziceti , dar altfel de ce mai sustineau echipa ? de atatia ani sustin echipa si acasa si in deplasare si la bine si la greu , au creat mereu atmosfera , deci din partea mea au tot respectul !
sper ca intr-o zi sa se formeze o singura galerie , mare si frumoasa si cel mai important sa fie si anti-bucuresti !

desdemona
6th February 2006, 01:43
desde am inteles ca ai stat la steaua cam peste tot dar de ce nu ai strigat, sa zicem la un meci cu dinamo, HAI DINAMO, sau invers... du-te printre dinamovisti si stai unde vrei ca iti permit banii, si striga Hai Steaua

Ntz ntz ntz tchibos, ca sa vezi... unde dai si unde crapa. Mi-or trebui milioane sa cumpar bilete la meciuri :rolleyes:

Striga tu pentru Dinamo unde vrei si cand vrei si lasa-ma pe mine sa strig ce-mi pofteste sufletul, ok? N-as putea in viata mea sa strig pentru Dinamo... dar pentru ca tot "a venit vorba" - la meciurile lor de la Constanta nu ti se pare normal sa imi doresc ca Dinamo sa piarda (cum de altfel mi-as dori sa piarda toate meciurile din viata lor)?
Si, de fapt, de unde si pana unde o dai acum la intors cu Dinamo, cand de fapt chiar tu ai adus discutia la inceput de meciuriule Stelei la Constanta:

cel mai tare ma durea cand juca Farul cu Steaua la noi acasa si cand vedeam ca intre noi Faristii erau care tineau cu steaua si fara nici o jena in loc sa se duca la peluza speciala pentru suporterii stelisti...
De aia am si scris... Nu stiu ce "laude" ai perceput tu in mesajele mele, dadeam doar niste exemple in sprijinul aformatiilor pe care le-am facut.
Daca te doare adevarul.... spune asa... nu incerca sa vorbesti la misto, asa cum nici eu nu am facut-o.
Salut!

Napoletan
6th February 2006, 11:26
Rechinule iti spun eu inca un motiv pt. care pirates sustin Farul. Acesta este BANII ! Voi aveti vise bonlave cu o singura galerie, bla, bla. Niciodata nu se va intampla asta (din pacate sau din fericire).

U|L|T|R|A|S|
6th February 2006, 12:15
Sunt si eu curios unde sunt pirates astia..de ce nu intra pe OLS...ar trebui sa auzim si punctul lor de vedere..am o gramada de intrebari pt. ei....
Prima intrebare ar fi: Cum va simtiti cand galeria adversa scandeaza "Voi sunteti sclavii lu' steaua"?...sunt si eu curios
O a doua intrebare ar fi : De ce il ascultati pe sorin mai ceva ca pe parintii vostrii?????? E idolul vostru...:rosu:

Rechinul Ucigas
6th February 2006, 12:38
napoletan , ma faci sa rad , poate ca sorin isi face parte , dar restul ? ce au toti "salariu" dupa fiecare etapa ? pai ar da faliment farul :D

Napoletan
6th February 2006, 17:06
Rechine cum iti explici tu atunci faptul ca acei pseudo-suporteri au abonamente R.A.T.C. pe toate liniile ?! Pt.gecile si fularele alea ei au dat vreun ban? Contribuie in vreun fel la inchirierea vreunui autocar pt.deplasari? Banii provin din ceea ce se primeste de la Farul, volei, handbal,etc. si din buzunarul lui sorin. Nu il mai criticati voi atata pe el, ca nu cred ca vreunul dintre voi va face vreodata macar jumate din cate a facut el! Nu ii iau apararea si nu i-o voi lua niciodata dar trebuie sa fim obiectivi. Daca voi mergeti pe stadion de 3 ani... e cam greu sa va dati seama.Daca acum 10 ani va minunati vazand galeria Farului, sa stiti ca si el are un important aport. De multe ori a platit din banii lui autocare pt.deplasari si multe altele, deci macar din bun simt cei care nu il cunoasteti, nu mai vorbiti aiurea despre el!

pff
6th February 2006, 17:06
nu toti .. aia apropiati lui sorin... iar restu care nu iau bani .. sunt copii .. si eu nu vb despre ce a facut vb despre ce face ... si ceea ce face el e sa strige despre steaua ..

Napoletan
6th February 2006, 17:22
Cel mai grav e ca intotdeauna s-au si gasit prosti care sa strige "steaua"... Trebuie sa acceptam ca, Constanta este inca o mare reduta stelista. Vor mai trece multi ani pana va disparea aceasta mentalitate. Sau...desi este o utopie, echipa sa inceapa miraculos sa joace, sa se mentina 4-5 ani pe podium. Altfel...

Rechinul Ucigas
6th February 2006, 17:22
napoletan din contra eu nu am zis nimic de sorin , chiar sunt prieten cu el , si am facut parte din galerie si stiu despre ce vb tu ; da a platit si din buzunarul lui , si deplasari si pt coregrafii dar si amenzile pt injuraturile de la meci :D
inca odata galeria aia nu sta pt bani daca tu asa crezi e treaba ta :D

U|L|T|R|A|S|
6th February 2006, 17:38
Sorin chiar pune suflet in ceea ce face...a adus bani de acasa pt. coregrafii..dar in ultimul timp s-a schimbat...sa nu negati asta..de cand a devenit mare patron e plin de figuri...
P.S.Nu sorin a adus fenomenul ULTRAS in c-ta..vad ca toti i-au uitat pe cei de la ULTRAS '92 FARUL...ei sunt PRIMII ULTRASI din Romania...vad ca doar TCHIBOS mai aminteste despre asta...
Unde sunt baietii de la ULTRAS '92 FARUL ???????:happy

Napoletan
6th February 2006, 18:11
Sorin nu a adus nici un fenomen nicaieri! Pe mine unu nu ma intereseaza absolut deloc nici de el nici de pirates. Baietii din Ultras '92 sunt la tribuna B. Este si vina lor ca s-a ajuns aici pt. ca nu s-au mai implicat si pt. ca atunci cand ar fi trebuit (si ar fi putut) sa se impuna nu au facut-o. Imi pare rau sa o spun, dar galeria (per total) a Farului va continua sa decada, si veti vedea acest lucru.

pff
6th February 2006, 18:17
daca nu ati observat faru nu prea are galerie ... are cateva grupari .. nu are nici spectatori .. chiar si la un meci cu steaua sau dinamo .. nici juma de peluza nu canta .. se mai trezesc sa strige si ei doar cand e faru` pe val si atunci mai tot stad striga .. in rest ............ doar alea cateva grupari striga .. si cum unele`s la nord si unele la sud ....... e clar :D

ULTRAS-CT
17th February 2006, 23:38
Sunt 100% de acord cu Napoletan...Eu la meciurile Farului stau la tribuna B si spun sincer ca cei de la ARIA ii acopera pe cei din pirates (adik baietii din fata blocului de la sorin)...Din pacate fenomenul ULTRAS nu are prea multi adepti in c-ta...adevarul e ca nici eu nu sunt activ...am fost membru Gruppo Sud, iar acum vin doar ca simplu spectator la meciurile Farului...Poate din retur o sa ma bag in ARIA ULTRA sau Selekt Group..cine stie...A|C|A|B|

frate U|L|T|R|A|S| factiunea "Selekt-GrouP" si-a schimbat denumirea in "Gnr9" ( Generatia9 ) - adik generatia 9 dupa cum suna si numele acestui group sunt un nou val de ultrasi 100% faristi .. iar dak ai vrea sa stai cu noi vei fi bine primit ptr. ca si noi vom sta la peluza cu tabela , langa ARIA !

U|L|T|R|A|S|
18th February 2006, 14:00
Am fost anuntat intre timp ca noul grup se va numi "GNR9"...Sunt binevenite aceste noi grupuri, care poate vor schimba schimba ceva in fenomen...
Cu siguranta o sa fiu din retur in peluza sud....doar ca din pacate media de varsta acelor din GNR9 este de 17-18 ani....eu am ceva mai multi ani...
Sper sa ne strangem cat mai multi in peluza sud si sa reprezentam ceva pe scena ULTRAS din Romania....
Live like an ULTRAS, die LIKE an ULTRAS!:happy

ULTRAS-CT
18th February 2006, 21:53
U|L|T|R|A|S| Cu Totzii Sa Ne Unim La Peluza Noi Sa Fim !

arian18
21st February 2006, 16:37
Candva a fost Ultras 92 Farul, un vis frumos pt o ekipa frumoasa, era viitorul fenomenului ultra in orasul nostru...acum se mai aduce aminte de acel grup doar de putini dintre noi, cei ce stiu sa respecte un mit demult apus. Este pacat k au renuntat la acesta lupta...

U|L|T|R|A|S|
21st February 2006, 19:29
Ultras 92 Farul au fost pionerii fenomenului Ultras in Romania...Cand au aparut ei buCURestenii nu faceau altceva decat sa manance seminte pe stadion....
DIN PACATE baietii de la ULTRAS 92 FARUL au renuntat sa mai fie activi, desi vin la fiecare meci al Farului
Dupa desfiintarea lor, fenomenul ULTRAS din C-ta a cunoscut un puternic
REGRES....

Sunt curios care sunt motivele pentru care ei s-au retras...Eu am un cap un motiv, dar ii las pe cei care ii cunosc cu adevarat sa isi exprime parerea...

Inca o data..RESPECT pentru cei care au fost ULTRAS 92 FARUL:ok:

b3bito
21st February 2006, 22:49
yo cred k au si ei o varsta, au copii,neveste etc.. si nu le mai arde lor de cantat,facut deplasari,coregrafi,msj, etc...asa se intampla knd ajungi la o varsta...totusi:
RESPECT ULTRAS 92` FARUL

Napoletan
22nd February 2006, 15:51
Baietii de la UF'92 au si ei o mare parte de vina pt.ceea ce a ajuns galeria Farului in prezent, ei refuzand sa se implice activ si sa se impuna, exact atunci cand era mai mare nevoie de ei. Referitor la varsta... in Aria sunt baieti din aceeasi generatie cu ei, de varste apropiate, dar acestia inca vin sa sustina echipa. Nu le cere nimeni celor de la UF'92 sa vina sa vopseasca, dar ar fi foarte bine pt. fenomen daca ei s-ar reimplica. Dar asta este... prea multa resemnare si umilinte indurate, la Farul... Semne de imbunatatire ar fi, dar este inca prematur sa ne exprimam.
In legatura cu motivele care i-au facut pe UF'92 sa renunte, nu este nici un motiv clar, s-au plictisit efectiv, s-au scarbit de ceea ce erau obligati sa vada, etc. Deci, nu au fost constransi sau alte fapte de genul.

U|L|T|R|A|S|
24th February 2006, 16:27
2.000 de constănţeni au venit de pe litoral special pentru Steaua:rosu:
Partida a fost urmărită de un număr record de spectatori pentru formaţia din Ghencea. De asemenea, fanii roş-albaştrilor din toate zonele ţării au ţinut să asiste la jocul elevilor lui Olăroiu împotriva olandezilor de la Heerenveen. Astfel, susţinătorii constănţeni ai formaţiei din Ghencea au deţinut recordul la acest capitol, numărul acestora depăşind 2.000. (Mădălina BUHAT):rosu:
sursa....ProSport


Inca o data PENIBILI:rosu:

Sa vedem daca la meciul cu Pandurii vor fii 2000 de spectatori pe stadionul Farul

b3bito
24th February 2006, 16:35
:(( in acest moment ar trebui sa`mi fie rusine k sunt constantean....:scared::jerk::o::headbang::help::( :thinkso (sa va fie rusine!!!)

sunt curios knd o sa fie si la noi in peluza la un meci 2000 de persoane si sa cante toatzi....

ULTRAS-CT
25th February 2006, 00:32
minte ziarele domne' !! :)) dar 1000 tot cred ca erau - asta e nu potzi sa obligi lumea sa tzina cu o anumita echipa .. fiecare are dreptul sa aleaga .. unii iubesc steaua , altzii dinamo .. asta este eu iubesc FARUL si nimeni nu imi poate spuna sa iubesc alta echipa decat cea pe care o am in suflet FARUL CONSTANTA !

Rechinul Ucigas
25th February 2006, 03:16
me too ultras-ct ! :)

desdemona
27th February 2006, 04:26
Me too, Rechinule ... "nimeni nu imi poate spune sa iubesc alta echipa decat cea pe care o am in suflet" :D :)

Rechinul Ucigas
27th February 2006, 04:31
stiu fiecare cu echipa lui de suflet :)

U|L|T|R|A|S|
27th February 2006, 21:08
Numele acestui thread e : "Care sunt adevaratii suporteri ai Farului?"...
Vad ca unii dintre "adevaratii" suporteri se ataca atunci cand vine vorba de steaua....sau poate ca unii au fost chiar pe Lia Manoliu la meci...:rosu:
Realitatea e dura....suntem din ce in ce mai putini cei care iubim doar Farul

ULTRAS-CT
27th February 2006, 22:12
U|L|T|R|A|S| cine se ataca ? :) ca io nu vad pe nimeni care se ataca :D

b3bito
28th February 2006, 11:37
mah nu are rost sa ne certam intre noi acuma pt nik....

pff
28th February 2006, 12:49
U|L|T|R|A|S| cine se ataca ? :) ca io nu vad pe nimeni care se ataca :D

sa te uiti cu cateva pagini mai in spate si o sa vezi ... da` chiar asa ce mai conteaza acum ... FORZA FARUL :D

arian18
24th March 2006, 18:21
Ashtia din cta care tin cu steaua ..... lor le place stiaua pt k este o ekipa mare, k mai castiga trofee, k mai joaca in europa, dar satisfactia este mult mai mare cand tii cu o ekipa mica, iar apoi sa te bucuri k a cucerit un trofeu.

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 19:28
Bine ai venit in grupul ANTI-Steaua ANTI- buCUResti...
pirates tot nu au aparut pe forumul asta....probabil le e rusine...
Sa ii sponsorizeze Bosanceanu cu o conectare la Internet...pana acum le-a dat geci, fulare, adidasi...

I' Farul e' per sempre!

Kooler
25th March 2006, 01:06
Ashtia din cta care tin cu stiaua sunt niste imputiti, lor le place stiaua pt k este o ekipa mare, k mai castiga trofee, k mai joaca in europa, dar satisfactia este mult mai mare cand tii cu o ekipa mica, iar apoi sa te bucuri k a cucerit un trofeu.

Perfect de acord cu tine !!! Hai FARUL !!!!

dorryn
25th March 2006, 01:34
ARIA ..clar ..ARIA ULTRA.. dar..mai e si cetateanul de rand care vine la stadion de unul singur..care se bucura,sufera,aplauda,injura... toate astea pt ca simte ceva..ce daca sparge el seminte..sa fie sanatos..conteaza ce simti !prea mult caz faceti pt aia care tin cu "alte echipe" aici.. nu merita bagati in seama.. ignorati-i.,sper sa nu mai aud cuvantul cu "s"

fujistar
13th April 2006, 09:48
este adevarat.. si doare k mai mult de jumatate din cta este ba stelista ba dinamovista... de ce sa tinem noi cu echipele din bucuresti ? ar tine vreun bucurestean cu cta ?? Atata timp cat lumea nu vine la stadion ar trebuii sa se uneasca galeriile ... si faristi adevarati sunt cei care sunt 101% faristi.. daca tineti minte la meciu cu steaua coregrafia de exceptie a faristilor... 101% FARIST.. ceea ce demonstreaza k sorin este Farist ... si oricum Pirates e cea mai numeroasa galeriie din cta.. HAI ALB-ALBASTRII

Kroenan
13th April 2006, 13:09
Hai sa nu exageram... Uite cum sta treaba exact:
1) Jumatate din Constanta nu da 2 bani pe fotbal deoarece Farul nu are performante

2) Nu sunt asa multi cei care tin cu Steaua. Pur si simplu apreciaza performantele EUROPENE si atat. E doar sclavul ala de Mihailescu si inca vreo 200 de insi... Imi aduc aminte anul trecut, cei 200 de sclavi strigau Steaua, iar tot stadionul a fluierat copios. Asta mi-a placut foarte mult

3) Nu prea cred ca cineva din C-ta tine cu Dinamo... Decat poate cainii de pe strada, dar si aia sunt destul de putini:D

4) Pana la urma si in Timis Steaua are suporteri, dar cand e vorba de ECHIPA LOCALA atunci se strang toti.

U|L|T|R|A|S|
13th April 2006, 19:39
Adevaratii suporteri ai Farului sunt cei de la meciul cu Bacau....nu conteaza numele echipei adverse...trebuie sa mergem pe stadion sa sustinem Farul indiferent de vreme, indiferent de adversara....

Kroenan - din PACATE sunt multi sustinatori ai spurcatilor in CT..vezi cei 2000 de constanteni care au plecat la buCUResti sa o vada pe shtoia in UEFA....
vezi bucuria de pe strazi dupa calificarea in dauna rapidului

Si tot din pacate iti spun ca sunt si multi sustinatori ai cainilor in CT....

Forza Farul ...... obietiv CUPA!

Kroenan
17th April 2006, 12:52
Sa fi vazut ce-a fost in Cluj, apropo de bucuria pe strazi... Astia din zona central-vestica arata cu degetul spre altii dar nu se uita in cotetul lor.

Intr-un fel ai si tu dreptate, dar raman la parerea ca multi dintre `respectivii` apreciaza doar performantele europene... Acestia au ramas in minte cu Steaua din 86` care a fost o descatusare tinand cont de starea tarii de atunci

P.S Chiar nu inteleg un lucru legat de noul termen din fotbalul romanesc si anume `sclavismul`... Cei din Timis striga neincetat `RAPID` si isi manifesta `dragostea nemarginita` fata de aceasta echipa din Bucuresti
Si nimeni nu le spune sclavi... Cand vreo 200 de imbecili din Constanta striga `STEAUA` apare imediat celebra lozinca
Ciudat, nu?

U|L|T|R|A|S|
17th April 2006, 14:17
Sunt perfect de acord cu tine....Sincer ma doare cand se striga peste tot "voi sunteti sclavii lu steaua".... a fost odata o infratire intre noi si spurcati...
Galeria rapidului are drept motto "singuri impotriva tuturor" , si ei sunt infratiti si cu timisoara si cu iasiul....penibili
Si timisorenii sa stii ca sunt ironizati cu privire lainfratirea lor cu giulestenii...

Simp4ticul
21st April 2006, 01:25
ce penibil rapidisti ne striga ,, sclavii lu steaua " :)) si ei sunt infratiti cu timisoara :))) cat de terminatii sunt :))) acum ca au fost eliminatii de steaua dau banere si steaguri lu boro .... ca sa vezi gandirea romanilor ... de apreciat gestul lu jiji fecali care le`a dat putin la gurita cu ,, liga campionilor interzisa ciorilor " ... despre galeria noastra nu are rost sa mai vb ca nu as vedea cum am putea`o reuni iar ..... poate prin performantele farului in campionat si mai nou in cupa intertoto prin venirea suporterilor la stadion si incurajarea echipei in rest e greu altfel ...

Napoletan
21st April 2006, 11:08
Intelegeti odata pt. totdeauna ca galeria nu se va uni (cel putin nu in viitorul apropiat)...ultrasii stiu de ce!

b3bito
21st April 2006, 15:29
ca sa vina lumea la stadion este nevoie de performanta la ct si de niste "conditii mai bune ",dak farul ar castiga cupa romaniei,in cupa uefa indiferent de adversara am avea un stadion cu 10000 de oameni pe putin,iar in intertoto decat in al 3 lea tur poate am avea mai multa lumea...pt k va intalni o echipa din SERIE A,si lumea va veni sa o vada,dar in turul 1 si turul 2,ar fi cata lume a fost le mciul cu bacau

ultras^
16th November 2006, 20:28
:) da...tare...si fiecare ar trebui sa isi sustina brigada nu ? ... b3bito sa zica ... " ce`a mai tare e gruppo sud "... altu`.. ( membru in legio ) sa zica "cea mai tare e legio sur " si eu " cea mai tare..si cei mai semnificativi suntem noi .. ARIA " .. nu prea sunt de acord cu thread`ul acesta...normal ar fi ca baietii din exterior sa evalueze situatia de la noi :) ..

bahaus_84
16th November 2006, 21:20
care baieti din exterior ??

STEELMAN
16th November 2006, 21:28
aria ultra poate fi scheletul pt reconstructia ultraseriei din constanta.bine fiecare are si defectele ei dar ca mentalitate nu vad pe altcineva care sa imprime din urma o mentalitate propice ridicarii devotamentului pt culorile alb-albastre.ca mai beau o bere in plus inainte/dupa meci asta e doar problema lor!

Simp4ticul
17th November 2006, 04:40
bah fratilor m`ati innebunit cu aria voastra ... aria a fost si atat ... aria mai exista doar ca nume ... aria nu mai are o coregrafie de 3 ani... ce s`a mai intamplat cu aria s`a datorat celor ce au facut parte din blue boys ... aria e 0praf ... si dc sa fie aria scheletul ... eu nu propun nici`o alta grupare dar nici nu agreez ca aria sa fie scheletul ... ce a facut aria in ultimul timp ca sa merite acest lucru ? ca urlau la meciul cu poli iasi m..e marin si curca cand chiar daca sunt aia cum sunt trebe sa sustii echipa si la bine si la rau ... asta inseamna sa fi ultras cand nu`ti convine ceva sa dai la m..e ? halal ultras ... scheletul noi galerii ... am fi prea penibili ...

dorryn
17th November 2006, 06:48
Dureros de amuzant.Aria nu este galeria ! cand o sa intelegeti asta ?si mai lasati-ne.vreti galerie,faceti-va nu mai vorbiti.Succes,chiar vreau sa reusiti.
A,si faptul ca-l injur pe curca..e problema mea.Nu-l injur pe sclav pentru ca sunt suparat din cauza rezultatelor slabe ale echipei.Asta e alta poveste.Il injur pentru ca este un hot ordinar.Si o sa-l injur cat timp va mai murdari echipamentul asta cu sudoarea lui jegoasa de sclav cumparat.
Sunt convins ca daca venea cineva la tine in casa si-ti fura televizorul sau mai stiu eu ce,nu stateai cu mana in san,faceai scandal,banuiesc.Si daca aflai ca hotul iti era un prieten sau cunoscut inainte nu stiu daca l-ai fi iertat vreodata.eu unul nu.Pentru mine e acelasi lucru.Mi-a furat o bucurie animalul asta si pana nu pleaca nu am liniste pentru ca n-am cum sa uit marsaviile care le-a facut.Acum degeaba face pe mironosita.Voi,daca vreti puteti sa-l si pupati sa-i cereti autografe.Nu pot sa tac daca nu-mi convine ceva."Galeria' sa cante acolo ca asta e treaba ei.Dar trebuie sa fie si cineva care sa ia atitudine.Asa cum poate.ca doar nu suntem 'animale' sa (nu)gandim toti la fel.
Cat despre povestea cu nemultumirea fata de rezultatele slabe ale echipei nu zic decat ca nu pot sa-mi incurajez mecanic echipa ca papagalul.Daca nu ar fi putut si stiam ca-s prosti,da o faceam,ii incurajam sa se autodepaseasca.Dar daca sunt magari sa indure.Daca imi arat nemultumirea e pt ca vreau sa se schimbe ceva in bine,pt ca ma doare.
Deci,lasati dracu alea 7000 de steaguri de pe gard reprezentand tot atatea brigazi si vedeti-va de ale voastre,uniti-va.Ce face sau ce nu face Aria e problema Ariei.Voi uniti-va si formati galeria.Aia care o stiti voi.Vorbiti mai putin si faceti mai mult.Sper sa reusiti ca-i pacat.

ultras^
17th November 2006, 12:38
simpaticul... vom vedea din retur :)

Napoletan
17th November 2006, 13:08
Daca injuri jucatorii, asta nu inseamna ca injuri Farul. Noi nu cantam pt. jucatori, ci pt. club, culori si oras. De ce credeti ca pe bannerul nostru sta panza aia cu "Farul suntem NOI"?! Nu jucatorii reprezinta Farul, pt. ca ei sunt in trecere pe la club (1 an, 2, 3), ci noi suporterii (toti suporterii Farului), pt. ca noi suntem cei care suntem alaturi de club tot timpul...chiar daca joaca in A sau in B...oriunde si oricand. Singurul care merita tot respectul, pt. profesionalismul lui, si pt. cum isi apara culorile si ne respecta (chiar daca este sau nu farist) este Todoran...

bahaus_84
18th November 2006, 00:25
care e accidentat...ce ironie nu ?

b3bito
18th November 2006, 22:39
ultras...dar dabia astept sa vad returul,ca va tot aud,vedem din retur,dabia astept "sa va vad la lucru"(nu sunt ironic) vom fi doar 2 brigazi in peluza(un lucru care mi se pare excelent de bine,daca ar mai aparea una,doua,ar fi mare pacat),si care mai de care va incerca sa fie cat mai buna in ceea ce face....va fi o concurenta intre noi(unu lucru bun)plina de fair play(sa speram,ca nu vor fi mai fi conflicte care nu isi au rostul)....

rechinul farist
20th November 2006, 00:41
am avut galerie la meciul cu Craiova? ca dupa cum a declarat comentatorul, se pare ca am avut, dar nu prea cred....:)

StiL
20th November 2006, 01:45
din cate stiu eu nu. Si comentatoru.. prea varza.. aia era o brigada a oltenilor, capillati.

bahaus_84
20th November 2006, 10:47
Da asa e am observat si eu gafa,cat de prost sa fii?or fi fost si aia alb albastri,dar se vedea stema craiovei pe fularele lor.....penibil rau...

ULTRAS_TAVY
26th November 2006, 11:50
ultras...dar dabia astept sa vad returul,ca va tot aud,vedem din retur,dabia astept "sa va vad la lucru"(nu sunt ironic) vom fi doar 2 brigazi in peluza(un lucru care mi se pare excelent de bine,daca ar mai aparea una,doua,ar fi mare pacat),si care mai de care va incerca sa fie cat mai buna in ceea ce face....va fi o concurenta intre noi(unu lucru bun)plina de fair play(sa speram,ca nu vor fi mai fi conflicte care nu isi au rostul)....
Numai k noi numai aveam acces in peluza akum...am fost obligati de jandarmi sa stam la tribuna...asha ca bucurativa va ramas peluza voua
:ok: .....noi ne vom facea treaba la tribuna...si cred ca ati observat noile steaguri shi japoneze ale LEGIO SURULUI:ok: ....eu astept sa vad shi la voi la fel...shi ink ceva ...returu incepe sapt viitoare..asha ca sa vdm ce tot promiteati

ULTRAS_TAVY
26th November 2006, 12:21
Shi ink ceva ptr aria...dak chiar va pasa k suntem abuzati stigati libertate ptr suporteri....dar p voi va durut undeva ca ne este interzis accesul in peluza...deci degeaba vb atat......

Laur_Farul
30th January 2007, 22:05
Nu s-a mai postat aici de mai bine de 1 luna si sper sa inceapa din nou lumea sa isi dea cu parearea despre suporterii Farului. Eu unul nu ma consider Ultras pentru ca inca sunt mic, imi sustin echipa cantand la tribuna 2 si fac parte din brigada LEGIO SUR. Toata lumea imi spune ca este bine ca de la varsta de 14 ani imi sustin echipa locala si cand o sa fiu ca ei ( 18 - 20 ani ) o sa fie perfect. Cea mai tare brigada se va decide la inceperea returului, toata lumea trebuie sa apara cu ceva nou'. Legio Sur in ultimile 2-3 meciuri a afisat multe japoneze si steaguri facand o impresie si o fata buna spectatorilor. Aria este o brigada foarte tare, stransa, unita si la bine si la rau si chiar ii respect. Ar prinde bine echipei ca sa se formeze o singura brigada cum era inainte, LEGIUNEA MARINA dar acum este foarte greu din pacate. Acum fiecare pe cont propriu !

bahaus_84
31st January 2007, 00:06
nu e neaparata nevoie sa se formeze o singura brigada important e ca toti cei din galerie,indiferent carei grupari apartin sa stea intr un singur loc si sa cante acelasi lucru...altceva e cand canta 100 sau mai multi la unison si altceva cand se aude razletz..farul farul...rade lumea de noi pe bune :(,vin galerii din alte orashe si se aud mai bine decat noi...:(

Laur_Farul
31st January 2007, 23:04
Da s-ar putea ca din retur, noi, Legio Sur sa stam in peluza langa Aria si fostul GNR si atunci o sa fim ceva mai numerosi. FORZA FARUL !

sk8t3rool
1st February 2007, 14:35
tchibos..nu crezi ca threadu' asta...o sa aduca certuri???...:no: IAR?!?!?!

ultras^
1st February 2007, 14:59
Shi ink ceva ptr aria...dak chiar va pasa k suntem abuzati stigati libertate ptr suporteri....dar p voi va durut undeva ca ne este interzis accesul in peluza...deci degeaba vb atat......

si uite cum iar vorbiti aiurea...la meciul cu cfr..cand v`a fost itnerzisa intrarea in peluza de catre dortele de DEZordine...la meciul cu cfr parca..am cantat cu voi "libertate pentru suporteri" cum am facut`o si cu dinamo...cand se stie prea bine ce s`a intamplat..si la galati..cand la fel au fost niste incidente intre suporteri si janDARmerie..asa ca taci..

dorryn
1st February 2007, 17:51
sa vedeti voi "adevaratii suporteri constanteni" cum o sa umple stadionul la steaua-otelul in cupa si o sa-i pupe in c/r si o sa se gudure pe langa stelisti doar doar o sa fie bagati in seama si considerati suporteri.din fericire si aia ii considera lingai la fel ca toata tara!si toate astea pentru a fi la moda,pentru a simti ceva fals,un sentiment de putere care in viata de zi cu zi nu au cum sa-l simta.dar daca tin cu echipa care a castigat campionatul sunt tari nu? vedeti voi 15000 de lingai pe 1 martie..si la meciurile noastre de 15 ori mai putin.trist.sa plangi de ciuda nu alta. ce au de nu inteleg ? daca ar fi fete ar fi de inteles dar asa...

U|L|T|R|A|S|
1st February 2007, 19:54
Lingai...e prea putin zis...nu exista cuvinte pentru acei sclavi ... stelisti pentru o zi, care nu au calcat la un meci in gHENA...
Constanteni fara pic de mandrie... Sa il linga in urechi pe seful lor john, poate ii baga in seama...
Eu o sa fiu fan Otelul meciul asta....si o sa fiu intr-un mic grup care o sa raguseasca strigand m... steaua
Mandru ca sunt FArist!!!

tchibos
1st February 2007, 19:57
daca mai e un loc ma bag si eu in grupul ala U/L/T/R/A/S/

b3bito
1st February 2007, 22:47
eu propun sa ne strangem toti faristii adevarati la tb A-B si sa cantam de farul tot meciul...atat...fara m..e fara nimica...cred k ne`am aduna vreo 20-30 maxim 40 de pers...

tchibos
1st February 2007, 23:54
poate putem striga si despre Farul daca ne adunam mai multi dar ar fi bine sa strigam pro Grigoras care are inca o parte din el ramasa la Farul... si in plus are si legatura cu meciul

arian18
2nd February 2007, 00:50
Ce bine ca vine steaua la noi in oras. E un prilej pentru toti cei neajutorati sa faca mesaje cu ce au ei nevoie, cati bolnavi au in familie, au nevoie de calculatoare, etc poate dl becali e bun si ii ajuta.
As avea si eu un mesaj pt dl becali- Becali pt mine esti Dumnezeu, am nevoie de un bemveu. Te rog nu chema presa in momentul donatiei.
300 case construite, sute de donatii, o gramada de biserici construite, nescolarizati 2%, multi stelisti, multi inculti simpatizanti...dezastru, pe zi ce trece castiga mai mult electorat.

tchibos
2nd February 2007, 08:43
pai tu crezi ca mai face Jiji acte caritabile daca nu vine presa?...

bahaus_84
2nd February 2007, 09:43
b3bito sunt perfect de acord cu tine...pt mine a fi farist nu inseamna a striga m..ie dinamo,sau steaua sau rapid...inseamna sa fiu alaturi de echipa mea atunci cand are cea mai mare nevoie

tchibos
2nd February 2007, 20:54
dar daca echipa ta nu joaca si mergi la meci e anormal sa strigi tot meciul de Farul.. poate doar din cand in cand mai merge sa zici si de Farul si Constanta dar nu tot timpul.. tre sa combini cu suport pentu Grigoras care pana una alta ramane cel care a facut foarte multe la Farul

bahaus_84
2nd February 2007, 22:24
eu ma refeream in general,nu neaparat la meciul din cupa care o sa fie la cta :)

Laur_Farul
5th February 2007, 10:20
La meciul din cupa daca cantam la B o sa cante multa lume si sa ii acoperim pe stelisti si pe galatenii :ok:. FORZA FARUL !

ULTRAS_TAVY
6th February 2007, 20:49
Stam la tribuna A shi cantam tot meciul impotriva lu steaua shi strigam numele lui grigoras...CONSTANTA E ALB ALBASTRA

Laur_Farul
7th February 2007, 16:51
Stam la tribuna A shi cantam tot meciul impotriva lu steaua shi strigam numele lui grigoras...CONSTANTA E ALB ALBASTRA

Bebito a zis ca o sa cantam de Farul dar fara injuraturi fara nimic :) !

sk8t3rool
7th February 2007, 21:10
shi care mai e placerea...dak nu ii injuram??:D

tchibos
7th February 2007, 21:45
poate o sa fie o placere a "semnelor" facute :)

ULTRAS_TAVY
11th February 2007, 11:04
Eu sper sa venim toti la tribuna A....shi aria shi aia cum le zice...aa...gnr;)

pff
12th February 2007, 01:56
daca tot vrei sa stai la tribuna ... de ce mai ai la location peluza sud ?:)

Laur_Farul
12th February 2007, 09:52
daca tot vrei sa stai la tribuna ... de ce mai ai la location peluza sud ?:)

In peluza sud o sa stea suporterii Stelei si in peluza nord suporterii Otelului, ai vrea sa stam langa ei :rosu: ?

pff
12th February 2007, 14:19
ah ... atunci scuze ... am inteles ca era vorba de meciurile din campionat .. am uitat ca joaca si spurcatii la noi ... my bad :)

Laur_Farul
12th February 2007, 19:47
ah ... atunci scuze ... am inteles ca era vorba de meciurile din campionat .. am uitat ca joaca si spurcatii la noi ... my bad :)

Nu-i nici o problema :D !

dorryn
11th March 2007, 03:28
am umilit peluza stelista!

Catalin 06
11th March 2007, 10:07
Da nu prea s-au auzit .

pff
11th March 2007, 12:29
oricum sclavetii si`au facut aparitzia la stadion .. si chiar s`au bucurat la golul stelei ... majoritatea de la tribuna A si catziva de la tribuna B .. da` aia mai moderat.. trist

kerosene
11th March 2007, 20:19
Inainte nu se prea manifestau,sau nu erau asa multi.Oricum,sper sa se adune mai multa lume la meciuri.

dorryn
12th March 2007, 00:09
ei,stati linistiti ca daca pierde steaua locul 2 o sa uite ca au tinut vreodata cu steaua

tchibos
12th March 2007, 00:39
eu ma intreb oare daca Steaua va retrograda vor fi tot asa multi sau astia sunt suporteri de carton?

trotica
12th March 2007, 01:38
eu ma intreb oare daca Steaua va retrograda vor fi tot asa multi sau astia sunt suporteri de carton?Asta cu retrogradatul, indiferent de echipă, mie mi se pare greu... măsurabilă. O echipă dintr-o divizie secundă e net mai puțin mediatizată, așa că suporterii ei din județ sau din țară, pierd destul de repede contactul cu ea. Pe de altă parte, împărțirea unei divizii secunde în grupe regionale duce și la pierderea unui contact "real" între echipă și suporterii ei din alte regiuni, prin simplul fapt că echipa respectivă nu mai ajunge să joace în acea regiune. Apoi, chiar în localitatea echipei respective, "matineul", generic vorbind, și zilele de desfășurare, nu sunt momente ușor accesibile suporterilor cu servici, școală etc... Eu cred că, pentru perioadele astea de "B", suporterii adevărați, devotați echipei, nu se împuținează, ci doar devin mai... puțin vizibili. Suporterii "de carton", normal că se vor reorienta către o altă echipă, una pe cât posibil mediatizată și prin top, cu care, vorba cuiva de la noi de pe forum, să se poată lăuda colegului de cameră sau verișorului de la severin, suporter al altei echipe :D

tchibos
12th March 2007, 11:00
atunci sa retrogradeze vreo 200 de ani ca m-am saturat sa vad oameni fara mandrie

sk8t3rool
12th March 2007, 13:23
oamenii de genu mitica dragomir..sau mircea sandu nu ar permite ca steaua sa retrogradeze...pt k e o echipa cu istorie....si ar face orice k sa ramana in liga 1...:headbang: :headbang: (din pacaTe)

danny del corco
17th March 2007, 18:14
ei,stati linistiti ca daca pierde steaua locul 2 o sa uite ca au tinut vreodata cu steaua
De acord cu tine !

U|L|T|R|A|S|
2nd April 2007, 23:52
Unde e mandria locala?... bai ce oras ... cum sa stai mah la tv si sa te uiti la "derby" cand Farul joaca acasa .... 800 de spectatori...incredibil (dar adevarat).
Vorbim ca niste pensionari in amintirea vremurilor trecute... "si ce de lume era odata"...

Dar am si gasit lucrul unde sa imi refulez indignarea..pe forum..

Iar pentru Constantenii doar la derby-uri prezenti... puncte puncte..

dorryn
4th April 2007, 09:24
sa va umpleti de ciuma astia care stati la 10 minute de stadion si stati acasa cand joaca Farul ! sunteti o rusine pentru tara constantenilor ! sa va manance viermii !

kerosene
4th April 2007, 10:08
I-au susținut tot meciul

Deși partida cu FC Argeș s-a înscris în aceleași coordonate, beneficiind de un interes extrem de redus din partea suporterilor, aceasta, este adevărat, și din pricina concurenței cu Rapid - Steaua, atitudinea fanilor l-a satisfăcut totuși pe Panduru. „Oamenii, atât cei de la peluze, cât și cei de la tribune, ne-au încurajat din primul până în ultimul minut. Îi felicităm și le mulțumim pentru aceasta. Este un lucru bun pentru noi. În situația în care ne aflam, aproape de înfrângere, e mare lucru că suporterii au fost lângă noi până la sfârșit. Punctul pe care l-am cucerit li se datorează și lor“, a declarat Panduru.

Din pacate nu se prea inghesuie lumea sa vina la meci.Daca vroiai puteai sa dai noroc cu toata lumea de pe stadion.Bine ca mai suntem cativa care totusi mergem :(

kerosene
30th August 2008, 11:26
Cel mai vechi galerist al Farului a decedat



Cel mai in varsta sustinator al echipei FC Farul si fost lider al galeriei constantene in perioada postdecembrista, Mihai Ivanovici, a decedat in cursul zilei de joi, acesta fiind de ceva timp grav bolnav. Cunoscut printre actualii lideri ai galeriei, Ivanovici a fost cel mai infocat suporter al echipei constantene, timp de aproape o jumatate de secol, urmand echipa in majoritatea meciurilor disputate atat acasa, cat si in deplasare. De asemenea, in anul 1992 a fost unul din fondatorii primului grup de suporteri "Ultras" din tara. Trecut de varsta de 70 de ani, liderul galeriei constantene inainte de Revolutie, Mihai Ivanovici, a vizionat ultima partida pe stadionul echipei pe care a iubit-o toata viata, in urma cu doua saptamani, cand "rechinii" au invins dramatic pe FC Vaslui. Inmormantarea va avea loc in aceasta dupa-amiaza.


Dumnezeu sa-l ierte !

danny del corco
30th August 2008, 14:57
Dumnezeu sa-l ierte!

Coma
31st August 2008, 01:28
Kerosene...OriundeOricandOricum...dak conteaza:|

danny del corco
21st September 2008, 12:42
Eu unul fiind mai mereu plecat, deh, meseria, mauit mereu aici in cautarea unor vesti noi, a unor opinii despre Farul . Cu regret trebuie sa recunosc faptul ca, inclusiv pe OLS- forum, Farul a ramas fara suporteri.

LazioRoma
13th March 2009, 05:42
Am umblat 14 ani cu galeria asta... si sorin ..imi e preten bun .. dar...sa nu il mai asociem atata cu numele stelei.. el a infintat Nova Guardia.. daca este cineva... in masura sa isi aminteasca lucrul asta!

fantoma
14th July 2009, 10:37
Cel mai grav e ca intotdeauna s-au si gasit prosti care sa strige "steaua"... Trebuie sa acceptam ca, Constanta este inca o mare reduta stelista. Vor mai trece multi ani pana va disparea aceasta mentalitate. Sau...desi este o utopie, echipa sa inceapa miraculos sa joace, sa se mentina 4-5 ani pe podium. Altfel...

napoletan tu din ce grupare iesti

fantoma
14th July 2009, 10:52
90 la suta din cta tin cu dinamo steaua sau rapid si 10 la suta tin cu faru si duar doi la suta se duc la stadion din care duar unu la suta canta nu mai are rost sa mai vb apruape tuata cta tin cu echipe din bucuresti si trebuie ucisi

kerosene
14th July 2009, 11:20
Sunt multi faristi in Constanta, dar le trebuie redeschis apetitul, prin performante nu prin zbateri in subsolul clasamentului si retrogradari in B.