PDA

View Full Version : Rivalii si Prietenii UTAei

Pages : [1] 2

RedBaron
3rd February 2006, 22:12
Cu diverse ocazii am observat ca anumite echipe si fanii lor sunt asociati drept "prieteni" cu UTA si fanii aradeni.
Fie ca e vorba de Brasov, U Cluj, Resita sau posibile alte echipe la un adica se bate moneda pe chestia asta. Acum suntem cam 10 utisti pe acest forum si avem marele avantaj ca subforumul UTAei este vizitat si de fanii altor echipe. Asa ca explicati-mi si mie cum e cu infratirile acestea si de unde provin ele.
La Rivalitati putem preciza echipele din Timisoara, in frunte cu Poli. Cred ca mai sunt alte echipe, dar nu ma hazardez sa le numesc.

Astfel, daca vreti sa dezbatem acest subiect, formulati primele voastre mesaje astel incat sa imi precizati care vi se par a fi echipele "infratite" cu UTA si cele rivale. Apoi care vi-ati dori sa fie echipe prietene (eventual rivale, adica echipe care nu le agreati din motive ce le veti preciza). Hai sa vedem cum sta treaba si cu cine mergeti la bere dupa meci :ok:

PS= fara fanatism regional, fara jigniri la adresa altor grupuri de persoane din alte regiuni istorice sau nu. fair-play!

za_horse
3rd February 2006, 23:48
Din cate tin eu minte din perioada petrecuta de UTA in divizia A intre 1993-1995 printre gruparile infratite cu UTA erau Inter Sibiu si U Cluj. In timpul ultimei prezente in Divizia A a avut loc "infratirea" cu FC Brasov. In Divizia B stiam ca sunt CSM Resita si Corvinul Hunedoara.
La capitolul rivalitati in afara de "defuncta" Politehnica Timisoara (scuze dar nu am putut sa ma abtin) ar mai fi noua Poli(AEK, Dacia, Fulgerul etc.), Unirea (sau Apulum) Alba Iulia ("prietenii" Talnar si Marginean stiu de ce), FC Bihor Oradea (din cauza unor ambitii mai vechi si un oarecare episod ce implica niste pietre aruncate de oradeni catre oaspetii din Arad precum si arderea unor steaguri si bannere).
Alte echipe care imi sunt antipatice sunt Dinamo (pentru:Talnar, Moldovan, Borcea, Dinu...), Sportul Studentesc (prea mult au fost sustinuti de Nasul)

Gata, mai las si pe altii!

RedBaron
4th February 2006, 00:06
Da, am vazut si eu acea infratire cu Brasovul, era ceva steag, am o poza, din 2003. Scria pe acel steag "UTA, Steagul este sora ta"... Dar mai degraba cei de la "U" Cluj am vazut ca sunt bine primiti de fiecare data la noi pe stadion. La fel si cei din Resita.
Ma intreb pe ce baze se realizeaza aceste infratiri... unele mi se par de-a dreptul artificiale si fortate. Uneori e ceva de genul "eu sunt prietenul tau deoarece avem dusmani comuni".
In cele din urma pacat ca nu exista o legatura mai buna cu bihorenii... eu asta as dori. Sunt vecinii nostri. Dar si timisorenii sunt, insa mai bine rivali cu ei (TM) la fotbal, ca e mult mai frumos :P

Am vazut scris la un moment dat ca sunt relatii bune si cu cei de la Jiul, acum eu nu am observat asta pe stadion. In general galeriile se cam infratesc cu cine vor, dar suporterii raman la preferintele lor si din ce am observat, am mai spus, cei din Resita si Cluj sunt aplaudati. Exista o antipatie fata de echipele Gloria Bistrita, Ceahlaul, dar din motive evidente.

six
4th February 2006, 01:33
Dar si timisorenii sunt, insa mai bine rivali cu ei (TM) la fotbal, ca e mult mai frumos :P

:rolleyes: vai Baroane ce frumos graiesti.....aici ai dreptate cum ar fi derby atunci....nu??:nah: :bere: :pace:

Sergio
4th February 2006, 12:44
La Rivalitati putem preciza echipele din Timisoara, in frunte cu Poli. Cred ca mai sunt alte echipe, dar nu ma hazardez sa le numesc.

Asta chiar n-o inteleg... de unde pana unde toate echipele din TM? Noi de exemplu n-avem nimic cu ACU sau care mai sunt prin Arad. Am impresia ca voi aveti ceva cu Timisoara in general si nu doar cu Poli. Si asta depaseste granitele fotbalului.

De curiozitate, cu UMT de ce sunteti rivali? :drak: Poate va luati revansa anul viitor. In B sau in C. :D

RedBaron
4th February 2006, 13:53
Aha, in aceeasi idee te intreb eu ce treaba au CFR TM si Sannicolau cu UTA? De unde rivalitatea cu noi?
Raspunsul e subinteles in aceste intrebari si cred ca il stii si tu.

Sergio
4th February 2006, 13:59
chiar nu stiu despre vreo rivalitate cu CFR sau Sannicolau... in fine, daca e rivalitate la nivel de judete, e normal sa fie si in fotbal.

RedBaron
4th February 2006, 15:41
clar.
auzi, tot nu vrei sa tii numa' cu UTA? converteste-te mai, 100%! nu e bai daca esti din Timisoara. mai sunt si altii. hai ca acusi ne punem pe picioare ca echipa. :)

six
4th February 2006, 15:49
auzi, tot nu vrei sa tii numa' cu UTA? converteste-te mai, 100%! nu e bai daca esti din Timisoara. mai sunt si altii..
Baroane ,racolezi Timisorenii????:P :P :P

Sergio
4th February 2006, 16:08
pai au nevoie disperata de sustinatori ca stau cam subtirel la capitolul asta. :D

RedBaron
4th February 2006, 17:47
06, nu ii racolez, ci doar vreau sa le deschid ochii celor care se pare ca vor sa isi nege cumva simpatiile :)

S, cel putin pe OLS suntem la fel de multi ca voi, iar in realitate, momentan sunteti voi pe val... dar asta nu e asa relevant! Eu zic ca in existenta ambelor echipe, per ansamblu, UTA a avut in medie mai multi suporteri decat Poli (nu ma refer neaparat la prezenta pe stadion, ca si aici e complexa situatia).

Sergio
4th February 2006, 17:55
pe stadion mai greu din cauza capacitatii mici, dar UTA e o echipa iubita si apreciata in Ardeal. Probabil cand vom lua si noi 6 titluri, vom trezi mai multe simpatii. :D

Eu n-am negat niciodata ca simpatizez UTA, chiar am zis-o in mai multe randuri. Dar simpatia ramane simpatie si nu va putea inlocui vreodata iubirea pt Poli. :ok:

RED&WHITE
4th February 2006, 18:00
pai au nevoie disperata de sustinatori ca stau cam subtirel la capitolul asta. :D
Ce memorie scurta au sau vor sa aiba unii. Cand erati in situatia noastra de fapt si mai rau aveati 100 de spectatori, adica familiile jucatorilor,presa si cativa fanatici. Nici pomeneala de galerie, asa ca va aduc eu aminte de lucrurile astea daca le-ati uitat :headbang: :no: :drak:

Sergio
4th February 2006, 18:28
100 aveam cand jucam cu juniorii si picam in C. In rest aveam constant 3-4000. Nu uita ca la un derby Poli-UTA in B au fost 15000 acum cativa ani. asa ca nu stiu cine are memoria scurta.

RED&WHITE
4th February 2006, 18:34
[QUOTE=Sergio]100 aveam cand jucam cu juniorii si picam in C.

La perioada aia m-am referit. Ce daca jucati cu juniorii? Nu era tot echipa Timisoarei? Sau cand e rau nu conteaza? Acuma va dati rotunzi si uitati de unde plecati.:no: :rosu:

Sergio
4th February 2006, 18:38
daca UTA ar juca cu niste copii de 15 ani si ar lua de la 5-0 in sus, cati dintre voi ati merge? Asta excluzand masochistii bineinteles... va este usor sa vorbiti ca inca n-ati trait asa ceva. dar cu putin noroc veti simti pe pielea voastra cum e. :drak:

Swisstec
4th February 2006, 18:51
Cu JIUL...:D
Amintesc si in acest thread de meciul de acum 2 ani de la Petrosani, de ce aradenii cantau:" Jiul, nu uita, UTA este sora ta!!!" ???
Pozele cu Miclea si Mititi pentru ceilaltzi aradeni:
http://img222.imageshack.us/img222/59/dariusmiclea1oy.gif
http://img207.imageshack.us/img207/3197/mititi6az.gif

RedBaron
4th February 2006, 18:54
UTa nu va juca cu copii de 15 ani ca se gasesc 11spe suporteri mai de Doamne ajuta care sa deie in lopta mai bine. Antrenori avem pe putin vreo 3000 asa ca ... tot nu luam de la 5 in sus. :)

Swisstec
4th February 2006, 18:57
Baroane, in aia 11 intri si tu???:D

RedBaron
4th February 2006, 19:08
Eu am pretentia sa ma puna direct ca si manager general la club. Asa as fi cel mai folositor. Pe teren cred ca exista mai talentati ca si mine, dar daca trebuie intru si in teren vreo... 10 min :)

Sergio
4th February 2006, 22:28
nu zi niciodata baroane... crezi ca noi ne imaginam ca se va ajunge in situatia aia de trista amintire? Cine stie peste ce dai... trebuie sa fii atent pe mana cui ajunge echipa. Si de asta ar trebui sa se ocupe autoritatile locale care de multe ori dorm in front.

RED&WHITE
4th February 2006, 23:27
Ca sa-mi spun si eu punctul meu de vedere, fara suparare astea-s preferintele mele:
Dusmani: Poli (pt. mine AEK) Timisoara :jerk:
Prieteni: Resita, U /hello
Simpatii: Brasov, Ineu, Jiul /hello
Infratiri: cu Steaua /hello ( ce fain ar suna: cea mai tare echipa din Romania + cea mai tare din provincie) :ok:
Insuportabili: Rapid, Bistrita, Ceahlaul :no:
Si un caz mai special Oradea cu care eu mi-as dori o relatie normala cel putin dar nu cred ca se poate din cauza unora.
Respect: Craiova, Petrolul, Iasi

THE HUN
4th February 2006, 23:44
Ca sa-mi spun si eu punctul meu de vedere, fara suparare astea-s preferintele mele:
Infratiri: cu Steaua /hello ( ce fain ar suna: cea mai tare echipa din Romania + cea mai tare din provincie) :ok:

Logica asta cu infratitul cu Steaua doar ca sa te lauzi ca esti infratit cu cea mai puternica echipa din tara denota o stare de slugarnicie fata de Steaua.De ce nu vrei sa fie Uta cea mai puternica din tara si sa te infratesti cu Steaua pt.ca sa zicem este un club fair-play:drak:

RED&WHITE
4th February 2006, 23:52
...stare de slugarnicie fata de Steaua.De ce nu vrei sa fie Uta cea mai puternica din tara si sa te infratesti cu Steaua pt.ca sa zicem este un club fair-play:drak:
Asta e... sunt constient(realist) ca deocamdata nu putem sa fim cei mai tari din tara. Performantele Stelei nu mai pot fi egalate. Nici vorba de slugarnicie fata de nimeni. De ce?
Voi sunteti infratiti cu Rapidul, nu? Si sunteti slugarnici?

ceau
4th February 2006, 23:54

Cu asta ai dat-o cu bata in balta :mda:

RedBaron
4th February 2006, 23:57
Da, si mie imi sunt simpatici, daca pot formula asa Petrolul Ploiesti. Si Sportul Studentesc, "gasca nebuna". Sportul inca a ramas o echipa studenteasca macar prin prisma lotului tanar...
Raman la dorinta unei relatii mai de buna vecinatate cu FC Bihor. Ar trebui si ei sa termine cu galeria aceea care ii reprezinta cum ii reprezinta...

THE HUN
5th February 2006, 00:03
Asta e... sunt constient(realist) ca deocamdata nu putem sa fim cei mai tari din tara. Performantele Stelei nu mai pot fi egalate. Nici vorba de slugarnicie fata de nimeni. De ce?
Voi sunteti infratiti cu Rapidul, nu? Si sunteti slugarnici?
Pt. mine infratirile astea sunt egale cu zero,fi sigur ca de acolo n-o sa asisti la derbiuri si meciuri pe muchie de cutit.Bine ai spus deocamdata,dar niciodata nu stii de unde sare iepurele ala plin de lovele.Din punct de vedere al derbiurilor cred ca UTA sa "infratit" cu Poli Timisoara.

RedBaron
5th February 2006, 00:09
Pana una alta, la ultimele 2 intalniri cu Steaua, la Arad i-am pus la punct, iar la Bucuresti au castigat ei cu doza de ajutor din partea arbitrului venita la momentul oportun.
Oricum, Steaua a realizat multe in fotbalul romanesc... dar ceea ce au castigat... au castigat cu ajutorul nostru, al timisorenilor, al bihorenilor, al tuturor... din punctul meu de vedere nu Steaua Bucuresti are in palmares un titlu de campioana a Europei... ci partial si multe alte echipe pe cadavrul carora si-au facut ei lot.

Swisstec
5th February 2006, 00:12
Aia cu galeria Bihorului ai dreptate, Poli cu Rapid nu prea mai sunt infratzitzi, din cate stiam, iar UTA cu Steaua...:mda:

Kidu
5th February 2006, 02:30
Nici o infratire. Sa fim noi sanatosi, ca nu suntem curiosi de nimeni.

Forza UTA !

Sergio
5th February 2006, 12:12
Parca erati in relatii de prietenie si cu dinamo...:mda: Sau acum ati trecut la steaua? :D

ps. Poli si Rapid se iubesc la infinit. :drak:

RedBaron
5th February 2006, 13:58
Dinamo erau in relatii de prietenie cu noi. Noi insa nu le acordam atentie. :)
Cu "U" Craiova nu mai aveti relatii? Parca era un triunghi conjugal...

RED&WHITE
5th February 2006, 14:57
[QUOTE=Sergio]...acum ati trecut la steaua? :
Tu nu intelegi ca e doar optiunea mea?

Sergio
5th February 2006, 15:12
ok sa fii sanatos. :D

Kidu
5th February 2006, 15:12
Parca erati in relatii de prietenie si cu dinamo...:mda: Sau acum ati trecut la steaua? :D

ps. Poli si Rapid se iubesc la infinit. :drak:

Da' tu de unde p... mea stii tu ca am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, sau ca acum suntem cu steaua? De unde dracu' tot scoateti aberatiile astea :jerk: ?

Daca tot pierzi vremea pe la noi pe forum, vorbeste macar in cunostiinta de cauza :jerk: .

RedBaron
5th February 2006, 15:25
hai nu te supăra că unele mesaje sunt şi cu tentă de glumă. Sergio mai caută să ne zgândărească orgoliul aşa cum şi noi (îi) le mai aruncăm câte o mănuşă la TMeni... deci e totul amical şi prietenos, nu avem motive să ne umflăm în pene nici unii , nici alţii. numai calm ;)

Sergio
5th February 2006, 15:29
Da' tu de unde p... mea stii tu ca am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, sau ca acum suntem cu steaua? De unde dracu' tot scoateti aberatiile astea :jerk: ?

Daca tot pierzi vremea pe la noi pe forum, vorbeste macar in cunostiinta de cauza :jerk: .
pai a zis Red White ceva de steaua si am crezut ca vorbeste in numele galeriei... da vad ca e doar parerea lui.

cu dinamo stiam mai demult ca sunteti in relatii bune, dar probabil ca acum sunteti mult prea mici pt ei. :D

ps. acuma o sa ma astept la orice de la voi... sa-mi interziceti sa mai scriu pe aici. Nici o problema, am unde scrie... dar vad ca nu cu toti se poate discuta civilizat. O pun pe stresul diviziei B si nimic altceva. :D

RedBaron
5th February 2006, 15:30
Unii nu ati citit primul mesaj in totalitate sau nu ati inteles ce scrie acolo. Eu am spus sa precizati ce echipe aveti impresia ca sunt in relatii bune cu noi, ce echipe stiti ca sunt rivale si apoi, CARE ati dori sa fie rivale, care ati dori sa fie in relatii mai apropiate.
Daca cineva prefera Steaua e dorinta lui. Eu prefer Bihorul. Sunt asa... preferinte personale care nu au de ce sa fie condamnate. Ok?

Sergio
5th February 2006, 15:33
pai si eu ce am zis? am intrebat de dinamo ca nu stiam care mai e treaba cu ei... si s-au gasit imediat care sa sara de parca i-am injurat de mama.

sau poate a crezut ca am zis la misto...

RedBaron
5th February 2006, 15:38
acuma o sa ma astept la orice de la voi... sa-mi interziceti sa mai scriu pe aici. Nici o problema, am unde scrie... dar vad ca nu cu toti se poate discuta civilizat. O pun pe stresul diviziei B si nimic altceva. :Dde cate ori ti s-a interzis sa scrii pe aici? eu am creat acest subforum al UTAei pe OLS si numai eu am fost [MOD] aici, dar nu imi amintesc sa iti fi interzis tie sau altcuiva sa scrieti aici. Din contra, asta e farmecul acestui subforum, ca avem opinii si din partea altora decat utisti.
Asa cum voua va e antipatica Dinamo si la unii aradeni le e antipatica echipa din capitala. Ori daca bati un apropo la ei, normal ca unii o sa-ti dea un raspuns mai acid. Se mai intampla, dar acuma stresati nu suntem. Eu cred ca Poli e mai stresata ca UTA, nu crezi? Eu zic ca la voi presiunea e mai mare... :ok:

pai si eu ce am zis? am intrebat de dinamo ca nu stiam care mai e treaba cu ei... si s-au gasit imediat care sa sara de parca i-am injurat de mama.pai omul s-a simtit jignit intr-un fel. acuma ti-am zis e o formulare des intalnita pe santier, stadioane... eu odata am mers la o nunta (de mult... acu cateva sute de ani) si odata intrat in Biserica am aruncat o formulare de genu... "unde p... mea is lumanarile"... fiind obisnuit cu limbajul asta de pe santiere pe unde mai ajung eu cu lucrul... :|

Sergio
5th February 2006, 15:52
de cate ori ti s-a interzis sa scrii pe aici? eu am creat acest subforum al UTAei pe OLS si numai eu am fost [MOD] aici, dar nu imi amintesc sa iti fi interzis tie sau altcuiva sa scrieti aici. Din contra, asta e farmecul acestui subforum, ca avem opinii si din partea altora decat utisti.
Asa cum voua va e antipatica Dinamo si la unii aradeni le e antipatica echipa din capitala. Ori daca bati un apropo la ei, normal ca unii o sa-ti dea un raspuns mai acid. Se mai intampla, dar acuma stresati nu suntem. Eu cred ca Poli e mai stresata ca UTA, nu crezi? Eu zic ca la voi presiunea e mai mare... :ok:

nu vorbesc de tine, vorbesc de indignarea Kid-ului... sunt unii cu care chiar se poate discuta si glumi: tu, micutzu si altii... da unii sar ca arsi din orice.
ok, am inteles, e un subiect sensibil, nu il mai ating. :D

aia cu biserica am mai auzit-o de la cineva... deh, traim in Romania. :D

Swisstec
5th February 2006, 15:55
Thread-ul s-a transformat intr-o discutzie Sergio-RedBaron...:D

Sergio
5th February 2006, 15:58
pai daca suntem cei mai reprezentativi din partea celor doua eterne rivale... :D

se mai baga din cand in cand si altii, dar baga o scurta injuratura si pleaca. :drak:

gata, ma retrag... las sa mai scrie si altii sa nu ziceti sa monopolizez discutia. :)

RedBaron
5th February 2006, 16:32
Ce sa fac... acum am prea mult timp liber... si cu toate ca Sergio e timisorean (ceea ce e foarte grav :no: :pace: ) totusi avem ce palavragi, normal nu sunt lucruri extrem de interesante, dar noa'

Pana sa ajungem la meciul direct sa ne intalnim, ii dam cu aburelile pe aici in timpul liber... pana la urma se numeste Subiectul "Rivalii si Prietenii UTAei" ori el se incadreaza la ambele :bere:

ROG NU VA SIMTITI JENATI CA NU E O DISCUTIE PARTICULARA. TOTI SUNT BINEVENITI SA PARTICIPE. Nu stiu pe unde e micutzu 11, o fi rapit de brasoveni pentru ceva concurs de frumusete ori nu are acces la net in w/e. :P

miril
5th February 2006, 16:37
Eu ma consider ca unul din prietenii legendarei UTA. Progresul nu avut nici pe departe performantele aradenilor, dar suporterii progresisti, pe vremuri, echipa s-a nascut la...Rasinari, sediul bancii fiind mutat din cauza razboiului, au simpatizat echipele de peste...Carpati, cu U Cluj, fiind si infratiti. Deh, Minunea Blonda, Viorel Mateianu. HAI PROGRESUL! Respect, UTA!

Swisstec
5th February 2006, 20:04
RedBaron, daca potzi sa atasezi sigla UTA-ei, aia de o ai si tu in avatar ca nu o gasesc nicaurea!:D

THE HUN
5th February 2006, 22:23
am fost noi in relatii de prietenie cu dinamo, .
Poate nu ati fost in relatii de prietenie dar relatii bune ati avut cu Dinamo.Un bun exemplu este Florentin Petre care acum un jucator exponential al cainilor a fost in tinerete directionat de Dinamo spre UTA(chia daca numai pt. un an)PS.Mai incet cu amenintarile ca aici chiar nu sperii pe nimeni cu termeni de genul "sa ne imprietenim"."p... mea".E totusi forum chiar daca este una din paginile UTA-ei.

RedBaron
5th February 2006, 23:28
RedBaron, daca potzi sa atasezi sigla UTA-ei, aia de o ai si tu in avatar ca nu o gasesc nicaurea!:Dnici nu o poti gasi deoarece e sigla "custom" facuta cu ajutorul unei cunostinte pentru echipa mea de Hattrick (Hattrick e un soccer manager online).
daca intri pe www.hattrick.org si cauti in Romania dupa echipa FC UTA Arad , o sa gasesti si sigla. daca nu te descurci o postez eu si aici, daca chiar vrei :ok:

UTA 4 EVER
6th February 2006, 11:02
Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri. amintiti-va de George Radu si More Tartau la inceputul anilor 90. dupa aia, in 95 au aparut Florentin Petre, Cristi Puscas si Claudiu Stoica. Ultima data, in Diviazia A, Netoiu ni i-a dar pe Bogdan, Dragomir, Baldovin, Manta. Netoiu, tot un dinamovist, chiar daca era la Craiova. Si au mai fost exemple din astea. Si UTA le-a dat lor jucatori. Parcalab, Cheregi, Claudiu Dragan si altii.
UTA s-a inteles bine si cu Sportul, dupa stiinta mea pana cand a fost egalul ala de la Arad, de l-au dus pe Boruga la spital. De la Arad au plecat Coras, Bunaciu, Tarlea, Lucaci.
Si, culmea, in ciuda relatiilor cu doua echipe influente din Bucuresti, UTA nu a prea avut trecere la ferefeu... :ciocan:

Pacifier
6th February 2006, 13:13
Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri. amintiti-va de George Radu si More Tartau la inceputul anilor 90. dupa aia, in 95 au aparut Florentin Petre, Cristi Puscas si Claudiu Stoica. Ultima data, in Diviazia A, Netoiu ni i-a dar pe Bogdan, Dragomir, Baldovin, Manta. Netoiu, tot un dinamovist, chiar daca era la Craiova. Si au mai fost exemple din astea. Si UTA le-a dat lor jucatori. Parcalab, Cheregi, Claudiu Dragan si altii.
UTA s-a inteles bine si cu Sportul, dupa stiinta mea pana cand a fost egalul ala de la Arad, de l-au dus pe Boruga la spital. De la Arad au plecat Coras, Bunaciu, Tarlea, Lucaci.
Si, culmea, in ciuda relatiilor cu doua echipe influente din Bucuresti, UTA nu a prea avut trecere la ferefeu... :ciocan:

???
mai lasa-ne ma cu teoriile astea, credeam ca macar tu gandesti unpic. Ce relatii de prietenie intre dinamo si uta? pana la urma fotbalul asta se joaca pe bani si este normal ca unii oameni sa isi plimbe jucatorii pe la diverse echipe. asta nu inseamna ca exista o relatie de prietenie intre acele 2 cluburi, mai ales la nivel de suporteri.

UTA 4 EVER
6th February 2006, 13:31
???
mai lasa-ne ma cu teoriile astea, credeam ca macar tu gandesti unpic. Ce relatii de prietenie intre dinamo si uta? pana la urma fotbalul asta se joaca pe bani si este normal ca unii oameni sa isi plimbe jucatorii pe la diverse echipe. asta nu inseamna ca exista o relatie de prietenie intre acele 2 cluburi, mai ales la nivel de suporteri.

de ce credeai tu că eu aş gândi un pic? sunt la fel de prost ca restul. am dat câteva exemple, pe care, din întâmplare, le ştiu ceva mai bine decât tine, după câte se vede. nu sunt teorii. aaa şi scuze, credeam că fotbalul se joacă pe nasturi :ciocan:
unde am zis eu de prietenie? una e să ai relaţii bune cu un club şi alta e să-l ajuţi :headbang:
nu m-am referit nicăieri la relaţiile dintre suporteri. din ce ştiu eu, aici UTA se înţelegea bine cu U CLuj, Corvinul sau Reşiţa. dar nu pot să-mi dau cu părerea, pentru că nu sunt aşa în temă ca tine :sleep:

ca să nu fiu înţeles greşit. m-am referit strict la relaţiile de prietenie dintre conducerile echipelor, în anumite momente. suporterii au propriile lor legături.

Pacifier
6th February 2006, 14:00
daca tu ai niste simpati pentru dinamo, treaba ta, dar nu ne baga noua pe gat prietenii si abureli din astea. Pana la urma UTA nu a luat jucatori doar de la Dinamo iar Netoiu incerca doar sa-si vanda marfa. Si nu cred ca te ajutat mult acei jucatori de la Netoiu, cand probabil cativa dintre acei jucatori te-au tradat si au facut ce au facut.

Relatii de prietenie cu Dinamo au fost de zeci de ani, mai ales intre conduceri.

Relatii de "prietenie" sunt intre orice echipe cand e vorba de bani. Dar la nivel de suporteri nu a fost niciodata si probabil nici nu va fi.

UTA 4 EVER
6th February 2006, 14:19
omule, n-am nici o simpatie pentru dinamo. dar n-are rost să mai zic nimic, ideea era una şi tu te-ai hotărât să cauţi altceva. în fine, treaba ta

Swisstec
6th February 2006, 19:26
Am cautat, n-am gasit sigla...:(

RedBaron
7th February 2006, 14:46
ok, uite aici. vezi ca e cu copyright deci sa nu o gasesc folosita in alte scopuri... mai comerciale ;) nu glumesc.

http://hosting.hattrick.org/Useruploads/LogoTeam182302.PNG

Sergio
7th February 2006, 15:58
de la ce vin cele 2 stele? eu stiam ca aveti 6 campionate. :D Nu sariti, era o gluma. (am precizat pt cei cu simtul omorului) :P

jorgensen
8th February 2006, 01:26
Doua stele, adica FC BIHOR si POLI Timisoara, rivalii aradenilor... :drak:

Swisstec
8th February 2006, 02:57
Pentru suporterii UTA-ei:
http://img152.imageshack.us/img152/8287/uta5zh.jpg
Echipamentul de-i place lui RedBaron(facut in graba), dar n-am stiut ce sponsor sa pun, poate ma ajutatzi!:D

adymax
8th February 2006, 10:16
Falca SA-ca sa ne construiasca un stadion

:) :) :)

micutzu
8th February 2006, 11:20
Echipamentul v-a fi errea anul acesta.
Poti sa pui "San Paolo Imi Bank"

RedBaron
8th February 2006, 21:01
e clar ca trebuie sa-mi schimb pc-ul cu ocazia asta :)

Swisstec
8th February 2006, 22:57
De ce??? Pentru Fifa sau pentru ce???
Si echipamentul cu sponsori cu tot!
http://img218.imageshack.us/img218/5772/uta15tz.jpg

Sergio
8th February 2006, 23:03
Echipamentul v-a fi errea anul acesta.
Poti sa pui "San Paolo Imi Bank"
daca vin si ceva brazilieni va fi si mai bine. :D

Swisstec
8th February 2006, 23:46
Ce zicetzi de echipament??? Ma gandesc sa le fac si pe cele de anul acesta.:D

RedBaron
9th February 2006, 00:07
da pentru Fifa :)
fac un joc in retea cu Sergio, cica se stie bine la Fifa :))

Swisstec
9th February 2006, 00:30
Eu va bat pe amandoi la fifa!:D
Derby mare, UTA(RedBaron-Poli(Sergio), in direct la tine acasa.:)

RedBaron
9th February 2006, 00:35
hmmm... mai stiu eu pe cineva care era mare campion dar nu am avut ce discuta la fifa... acuma ce e drept, era vorba de o versiune mai veche a fifa :)
pana una alta jocul nu ruleaza pe sistemul meu deci mai trebuie rabdare :|

ultra_alba
9th February 2006, 00:41
rivali cu Unirea, prieteni cu Dinamo din pacate...

Kidu
9th February 2006, 01:01
rivali cu Unirea, prieteni cu Dinamo din pacate...

Cred ca ai amnezie. Ati uitat barajul din 1999 cand ati stat la tribuna 2-a in galeria cainilor, ca niste catelusi cuminti ce sunteti. In fond si la urma urmei, Alba Iulia este un oras dinamovist si asta stie toata lumea.:jerk:

ultra_alba
9th February 2006, 01:09
este orasul din provincie cu cei mai multi suporteri dinamovisti,apropo imi amintesc cu placere de barajul cu rocar cum ati ales sa jucati tocmai la alba?

micutzu
9th February 2006, 10:48
Ce zicetzi de echipament??? Ma gandesc sa le fac si pe cele de anul acesta.:D

Gulerul in "V" nu rotund. Serios. La sponsori s-ar putea sa apara si "Verbita". E o firma de taxi (pt cei din afara Aradului, care nu cunosc). Rosu-alb are firma :D

Sergio
9th February 2006, 13:32
da pentru Fifa :)
fac un joc in retea cu Sergio, cica se stie bine la Fifa :))
oricand, oriunde... :D da dupa sesiune ok? :P

RedBaron
9th February 2006, 14:04
da, pai sa imi pun si eu la punct calculatorul (it may take a while :P ). oricum cu UTA nu o sa poti juca, te vei multumi cu Poli. facem un mini turneu si luam si pe swisstec, cica e meserias la joc si ar vrea sa joace cu Jiul. e clar ca pe el il facem :D

nu stiu acuma daca mesajele astea is chiar off-topic, din prisma titlului subiectului se incadreaza.

re/

Swisstec
10th February 2006, 02:18
Pai, se incadreaza, prietenii(JIUL, eu) si rivalii(Poli, Sergio) UTA-ei(RedBaron) :D
Am zis si eu in gluma ca va bat, desi cred ca va bat:D, dar nu se stie, poate interveni si arbitrul, mai sti???:D

ad3an
27th February 2006, 23:39
Cu Bihorul sigur nu sunteti in relatii prea bune,UTA e considerata la Oradea,alaturi de Baia Mare rivali de moarte.....:yeah:

RED&WHITE
27th February 2006, 23:43
Cu Bihorul sigur nu sunteti in relatii prea bune,UTA e considerata la Oradea,alaturi de Baia Mare rivali de moarte.....:yeah:

In buci :jerk: ne doare...:happy :happy :happy :happy :happy

Cosmin Salajan
28th February 2006, 00:37
ce sa facem daca oradea e sclava stelei ?
in tur au luato la fuga cand ne-am facut ca mergem la gard sa sarim pe ei. cica jucau acasa ei 100 ? noi 250 .
respect UTA
PRO-MO-VAM !!!

bihoreanul
28th February 2006, 01:57
Bah cosminU,nu mai dezinforma pe forumuri aiurea.Cine a luat-o la fuga? Copiii de langa gard ? Parca ziceai ca ai 22 de ani,atunci demonstreaza frate. Stai in banca ta si nu mai vine gogosi,ca se gasesc la orice coltz. Care 100 si care 250? Te referi la galerii? Asta e alta treaba,nu ma intereseaza,dar si hai sa le spun prietenilor aradeni cum au stat treburile,sa vada ce caracter de lingau ai. Cei care au fugit erau copii,deoarece minorii care intra pe gratis stau de obicei langa tabela de marcaj,unde sunt pusi si suporterii oaspetilor.Galeriile nu aveau cum sa se intalneasca pe stadion deoarece erau in colturi opuse (chiar nu ma deranja daca se inatlneau :D) Eu am stat la tribuna I ,iar nr membrilor galeriilor au fost aproximativ egale. (cam 200 de fiecare parte) Vino cu minciuni mai credibile putin ,la varsta asta nici sa minti nu stii ? :D

ad3an
28th February 2006, 12:59
REB&WHITE e un Thead despre rivali si prieteni formatiei aradene,iar Bihorul e rival,ce te face sa crezi ca pe noi ne doare undeva de UTA:no:

RED&WHITE
28th February 2006, 19:48
Ce tot va bagati in seama ma cu rivalitatea voastra? Va mancam de vii si nici nu ne saturam :evil: :happy :happy

jorgensen
28th February 2006, 20:59
Si pe noi si pe cloojeni ne mancati ? Si atunci o sa promoveze gazarii ? FuKKK !!!

alex_6tm
8th June 2006, 00:27
LIBERTY uta...ciocu mic ca ati ajuns ca noi, chiar mai rau

ULTRAS_TAVY
12th June 2006, 09:17
Bai frate peste tot dau de astia de timicioara care critica pe alti!!!!UTA nu fuzioneaza cu liberty ptr ca au demnitate nu ca voi astia mari ultrasi!!!!:jerk: :bere:

21st June 2006, 22:17
Pai nu fuzioneaza, au facut SCHIMB de locuri, perfect onorabil :D

Kidu
23rd June 2006, 18:16
Nu este onorabil dar nu sunteti voi in masura sa ne criticati.

redneck
4th July 2006, 13:04
Eu unul, cu toate ca Poli e "dusmanul de moarte", consider rivalitatea UTA-poli una necesara, care creeaza competitie. Cu toate c-as vrea sa-i bata UTA bine, nu-mi plac violentele dintre suporteri (care in general le vezi la "mitici"). Mai repede ii consider dusmani pe Dinamo, Steaua, Rapid !
Prieteni - poate Poli Iasi...ca au cel mai "tare" antrenor...

Hai UTA ! UTA forever !/hello /hello /hello

Ulio singuraticu
7th July 2006, 20:37
Sunt din Arad si e normal!!!:D
Tin cu uTa!:D
Sper macar un egal cu faru...

micutzu
7th July 2006, 22:07
Baiatu vezi ca toate initialele se scriu cu majuscule.
Dar ce ai tu in avatar nu reprezinta UTA, asa ca ma indoiesc ca ai fi suporter de al nostru, mai degraba doar simpatizant.

gabi94
8th July 2006, 02:19
Bine ai revenit UTA in prima liga,unde sper sa ramai cat mai mult timp si de ce nu ,sa faci o figura frumoasa...
Era pacat ca un nume de referinta in fotbalul de la noi - UTA -sa se piarda in anonimat...de multe ori mi-am pus intrebare ce se intampla la Arad ....dezinteresul pentru fotbal este chiar atat de mare ?

Ulio singuraticu
8th July 2006, 10:24
Eu stiu...de obicei tin cu rapid...:(
Nu ma luati asa...Va rog...:(
Tin cu uTa de quand eram mic si ma ducea tata la meciuri...:(
CE CONTEAZA DAK AM LA AVATAR STEMA RAPIDULUI?
UITE ACU MI-AM SCHIMBATO!

Eu stiu ca toate initzialele se scriu cu majuscule da mie ashami place sa scriu.
Mi se pare mai interesant asa...:(
Sper k nu te supara asta micutzu...:(

Si totusi poate k ai dreptate...sunt doar un simpatizant...
Dar in asta nu e nimik rau nu?

Kidu
8th July 2006, 11:33
ulio esti doar un biet gospodar, lasa-ne. Genul de suporter pe care incercam sa il eliminam din tribunele stadionului nostru, ramai tu rapidul tau ....

Mario Di Lazi
18th July 2006, 14:43
Cred ca echipa CSM Rm. Valcea o puteti trece la categoria prieteni.
Daca in iarna de la UTA au venit la Valcea 2 jucatori, in aceasta vara a mai sosit unul. V-am rugat in iarna sa-mi spuneti cateva informatii despre Victor Mot si Tiberiu Bier. Mi-ati comunicat informatiile pe care le-am dorit ... , dar acum as mai vrea informatii si despre jucatorul Calvin Ali Tombaiye. E venit de la UTA. Va rog ... pareri ...

micutzu
18th July 2006, 16:24
Nu stiu nimic. Imi scapa numele jucatorului acum. O sa incerc sa ma interesez.

redneck
18th July 2006, 16:44
Cred ca echipa CSM Rm. Valcea o puteti trece la categoria prieteni.
Daca in iarna de la UTA au venit la Valcea 2 jucatori, in aceasta vara a mai sosit unul. V-am rugat in iarna sa-mi spuneti cateva informatii despre Victor Mot si Tiberiu Bier. Mi-ati comunicat informatiile pe care le-am dorit ... , dar acum as mai vrea informatii si despre jucatorul Calvin Ali Tombaiye. E venit de la UTA. Va rog ... pareri ...
de la Romvest Arad
Bun, cu potential.

RED&WHITE
18th July 2006, 19:03
...acum as mai vrea informatii si despre jucatorul Calvin Ali Tombaiye. E venit de la UTA. Va rog ... pareri ...

Calvin nu a jucat nici un meci oficial la UTA. A fost in probe de vreo doua ori dar nu a fost niciodata legitimat la noi. A jucat in divizia C ( Gloria Arad si Deva II). Nu prea pot sa zic multe despre el ca nu l-am vazut ce poate dar in Liga II nu-i va fi usor. Totusi e tanar si poate creste :ok:

Mario Di Lazi
18th July 2006, 19:53
Deci nu a jucat la UTA ?
Ai dracu astia de la CSM din conducere ... se laudau ca au adus un jucator de la UTA ...
Merci baieti ...

six
19th July 2006, 22:49
Da,intradevar azi am inspectat deghizat arena voastra unde trebuie sa recunosc ca arata binisor,cam mic fata de a nostru dar relativ acceptabil.....mai sa inchegati si echipa si dupa aia vanatoarea de mitici....hai ceao si cred ca vineri mai vin la stadion, normal deghizat in alb-rosu :) ;) :cool:

redneck
20th July 2006, 11:59
see you there, zerosase...
toate bune.

micutzu
20th July 2006, 13:50
Pai esti binevenit, atat timp cat stai deghizat :D.
Trebuie sa recunosti ca ne-am transformat ca Cenusareasa.
E mic dar e curat, modernizat (mai trebuie lucrat, recunosc) si se poate venii cu placere la stadion.
In timp mai vedem.

six
24th July 2006, 22:49
Pai esti binevenit, atat timp cat stai deghizat :D.
Trebuie sa recunosti ca ne-am transformat ca Cenusareasa.
E mic dar e curat, modernizat (mai trebuie lucrat, recunosc) si se poate venii cu placere la stadion.
:) ce sa fac daca mi-am tras un pc de lucru chiar vizavi de stadion....incerc din rasputeri sa fiu mai"roscat" cand vin acolo dar trebuie sa recunosc ca violetul imi place mai mult...normal asa ca Timisorean,ceao ;)

Kidu
25th July 2006, 01:16
Nu erai tu ala ce ai venit cu baiatul ala cu motor ce te tot tachina de fata cu noi in peluza: "sa le zic.. sa le zic ca esti timisorean?"
Tot era ud saracu', nu i-a facut nimeni nimic dar a fost amuzanta faza .....

six
26th July 2006, 20:58
Nu erai tu ala ce ai venit cu baiatul ala cu motor ce te tot tachina de fata cu noi in peluza: "sa le zic.. sa le zic ca esti timisorean?"
:rolleyes: "motorul"meu este X5 si eu am fost singur la arena....dealtfel colegi mei de la AR nici macar nu tin cu UTA(nu tin cu nimeni).....hai ceao :ok:

RED&WHITE
27th July 2006, 02:11
Nu te credem pana nu ne arati o poza cu masina cu tine langa.:ok: Nu de alta dar si eu sunt fan BMW; bagam o linie? :D :evil:

six
27th July 2006, 22:24
Nu te credem pana nu ne arati o poza cu masina cu tine langa.:ok: Nu de alta dar si eu sunt fan BMW; bagam o linie? :D :evil::D aaaassssaaa ccceeevvvvaaaa!!!!!!!??????:P :D :)

micutzu
28th July 2006, 12:55
Mah, 06, te-ai bagat si la noi pe forum? :D
Vezi ca pe acolo nu prea te iarta baietii. Vezi ca si acolo pot sa te "corectez". :D :P

ULTRAS-CT
28th July 2006, 17:34
Respect SUR acum 2 zile m-am intalnit cu cativa baetzi din SUR .. de treaba , ne-am salutat am cantat si am plecat mai departe !
referitor la meci va batem ;))

micutzu
29th July 2006, 11:56
Faza e ca era sa plecati infranti. :D

dragos_popa17
30th July 2006, 13:54
felicitari pt egal, desi am auzit ca se putea mai mult. UTA e echipa mea preferata din Liga I :ok:, pana la anul cand ajungem si noi acolo :D

ULTRAS-CT
31st July 2006, 00:20
heh asta e :)
mult succes in Liga 1 !

malexoid
2nd August 2006, 17:14
pe cand Osei in echipa? nu de alta dar imi strica rau punctajele la vre-o 5 echipe din divizia fantastica lipsa lui :(
si va strica si voua unele chestii...e bun, e chiar bun! o sa-l adoptatzi si iubitzi in scurt timp!

micutzu
2nd August 2006, 17:16
Face hocus-pocus cu vizele si sosirea. Sper sa nu o intoarca ca la Paris. Cum stiu ceva concret postez.

Parazitu'1919
2nd August 2006, 17:21
:ok: Hai UTA
Respect S | U | R !!!:ok:
Succes in Liga 1 !!!
sper k ne vom reintalni la anul in prima liga ;)

micutzu
3rd August 2006, 12:06
Da Doamne. Voi sa promovati ca de noi avem singuri grija. :D :ok:

redneck
13th August 2006, 10:48
Abia astept s-ajunga si U Cluj in Liga 1, ca m-am saturat de nenorociti ca Urziceni, Pandurii etc...
S-aveti un sezon super si sa ne vedem in L1.

redneck
15th August 2006, 12:49
U Cluj, am vazut ca ati facut bine in prima etapa...
felicitari...tot asa.

redneck
15th August 2006, 12:51
ui' ce scrie chiar aici pe online sport :
"Poli Timisoara se afla inscrisa, ca si Universitatea Craiova, pe mai multe firme. Club Poli Timisoara si Fotbal Club Politehnica AEK Timisoara SA, care au apartinut lui Toni Dobos, precum si pe cea actuala, F.C.U. Politehnica Timisoara & Invest S.A, condusa din fata de Marian Iancu. Iancu afirma ca F.C.U. Politehnica Timisoara & Invest S.A nu are datorii. "

nu mai stiu ce sa-nteleg...noi cu cine luptam ?

micutzu
16th August 2006, 14:05
:D Cu jucatorii de pe teren. Nu joaca nici Iancu nici Dobos cu ai nostrii, ei eventual privesc cum iau goluri violetii. :D :ok:

redneck
29th August 2006, 14:04
Pt. mizeriile de cimisoreni (din brigazi cunoscute, nu suporteri rataciti), care s-au infratit cu miticii la meciul UTA-rapid:
sinteti gretoshi...!!!
Daca mai aveam cit de cit respect pt. voi fiindca sinteti din Vest, acuma s-a dus cu totul ! nici nu stiu de ce nu emigrati in bucale ...lasati Vestul pt. cei ce au facut Revolutia !

six
29th August 2006, 22:16
:D Cu jucatorii de pe teren. Nu joaca nici Iancu nici Dobos cu ai nostrii, ei eventual privesc cum iau goluri violetii. :D :ok::P :P :P asa cevaaaaaaa!!???;) ;) ;)

ULTRAS_TAVY
9th September 2006, 11:58
Respect UTA....nu stiou akum c sa zic....eu unul as vrea o prietenie UTA-FARUL....dar e o parere personala...oricum majoritatea Utistilor de aici ma stiu de pe forumul lor...shi pot sa zic ca ma inteleg bn cu cei de la UTA...respect SUR....
P.S. as vrea sa se duca urziceni shi panduri in B shi sa promoveze 2 echipe cu traditie shi cu suporteri U Cluj shi Petrolul:ok: ...atat...RESPECT

micutzu
11th September 2006, 11:54
Atat timp cat ne ve-ti respecta ve-ti fi respectati.
Sper sa ne vedem in dec. la mare. :D :ok:

Sezione
26th September 2006, 00:14
Dinamo erau in relatii de prietenie cu noi. Noi insa nu le acordam atentie. :)
Cu "U" Craiova nu mai aveti relatii? Parca era un triunghi conjugal...

Dinamo erau in relatii de prietenie cu noi. Noi insa nu le acordam atentie. ???????? Hai ca esti tare nostim...:happy

Sezione
26th September 2006, 00:22
REB&WHITE e un Thead despre rivali si prieteni formatiei aradene,iar Bihorul e rival,ce te face sa crezi ca pe noi ne doare undeva de UTA:no:

S-a mutat Ac MILAN la Oradea???:happy

Sezione
26th September 2006, 00:24
Eu unul, cu toate ca Poli e "dusmanul de moarte", consider rivalitatea UTA-poli una necesara, care creeaza competitie. Cu toate c-as vrea sa-i bata UTA bine, nu-mi plac violentele dintre suporteri (care in general le vezi la "mitici"). Mai repede ii consider dusmani pe Dinamo, Steaua, Rapid !
Prieteni - poate Poli Iasi...ca au cel mai "tare" antrenor...

Hai UTA ! UTA forever !/hello /hello /hello

Bravo tata!!

micutzu
26th September 2006, 10:11
Dinamo erau in relatii de prietenie cu noi. Noi insa nu le acordam atentie. ???????? Hai ca esti tare nostim...:happy

Se referea la faptul ca desi ei ne considerau prietenii lor pe noi ne durea undeva de ei.
Daca ai fi vrut sa intelegi ti-ai fi data seama, dar e mai usor sa faci misto.

Sezione
26th September 2006, 19:19
Se referea la faptul ca desi ei ne considerau prietenii lor pe noi ne durea undeva de ei.
Daca ai fi vrut sa intelegi ti-ai fi data seama, dar e mai usor sa faci misto.

Nu am avut intentia sa fac "" misto "" ... Poate nu am inteles corect ce ai vrut sa spui. Eu unul nu vad ca normala o apropiere a suporterilor UTEi cu cei ai lui dinamo... UTA este o echipa ROMANEASCA de traditie si nu una de import sovietic.

micutzu
26th September 2006, 22:39
Nu am avut intentia sa fac "" misto "" ... Poate nu am inteles corect ce ai vrut sa spui. Eu unul nu vad ca normala o apropiere a suporterilor UTEi cu cei ai lui dinamo... UTA este o echipa ROMANEASCA de traditie si nu una de import sovietic.
Pai chiar de aia. Noi suntem "puri" fata de ei si asteptam sa fim recunoscuti pentru asta.

razvan_psv
21st October 2006, 18:21
Rivali - Poli si atat , restul sunt de umplutura.
Prieteni.....Nu cred.

micutzu
23rd October 2006, 14:45
Razvane, bine ai venit si pe aici (eu sunt "tata lor" in zona:D).
Prieteni poate cei de la Resita. Cel putin acum vreo 10-12 ani ne intelegeam foarte bine cu ei. Liderul din vremea aia, unul Marcel daca nu gresesc, era un baiat super.

redneck
24th October 2006, 09:53
I-as mai pune la rivali si pe "mitici " !:ciocan:
Cum sta treaba cu "U" Cluj la prieteni ?

micutzu
24th October 2006, 12:00
Cu cei de la U nu am avut niciodata probleme. Ca sa enumar un sir de locuri unde am fost bine primiti ar fi : Resita, Petrosani, Deva (asa si asa), Cluj, Satu Mare, Sibiu, Brasov. Aici am enumerat pe unde am fost eu personal. Poate mai sunt locuri unde suporterii utisti au fost bine primiti si nu am enumerat. Redfighter, poate ma mai ajuti si tu. :D (cati ani ai?)
La capitolul "probleme", de departe sunt Timisoara si Oradea, apoi vine Alba Iulia, si mai pe la sfarsit Turnu Severin si Craiova.
In cazul Craiovei e putin subiectiv deoarece am avut o intamplare mai neplacuta pe strazile din Craiova in campionatul 2000-2001 cand am fost la un meci cu Electroputere (1. intr-un bar in care am intrat doar ca sa-mi iau tigari, vreo 4 indivizi au crezut ca sunt singur dar sau linistit imediat cand vreo 10 de la noi au intrat si ei; 2. tentativa unui individ cu masina, de am ma calca pe trecerea de pietoni).

Referitor la "mitici", pe ei nu-i poti baga la capitolul rivali deoarece nu evem cum. Despre ei putem spune doar ca ne deranjeaza practicile pe care le-au aplicat asupra noastra in era comunista. In rest sunt doar niste parteneri de intrecere, nefiindu-ne nici prieteni, nici rivali.

razvan_psv
25th October 2006, 03:54
Dar faza din Pitesti ,unde intra? :D
Cand am intrat in oras pe strazi toti ne aratau 3 degete , alti 4 alti doar 1:pace:
,facand referire la cate goluri o sa primim de la ei , bine inteles, iar dupa meci toti care treceau pe langa peluza noastra ne aplaudau,bine mai se gaseau 2-3 care sa si injure ,dar nu meritau bagati in seama.

six
26th October 2006, 23:25
La capitolul "probleme", de departe sunt Timisoara si Oradea:kiss: :help: :ras-plans: :bere: :great: :cya: :D:drak: :evil: ......;)

micutzu
27th October 2006, 13:15
Dar faza din Pitesti ,unde intra? :D
Cand am intrat in oras pe strazi toti ne aratau 3 degete , alti 4 alti doar 1:pace:
,facand referire la cate goluri o sa primim de la ei , bine inteles, iar dupa meci toti care treceau pe langa peluza noastra ne aplaudau,bine mai se gaseau 2-3 care sa si injure ,dar nu meritau bagati in seama.

Tu cu ce ai fost la Pitesti cu autocarul sau cu microbusele? Nu de alta dar eu din autocar nu am obs nimic, poate nu am fost atent. :D

razvan_psv
27th October 2006, 16:31
Tu cu ce ai fost la Pitesti cu autocarul sau cu microbusele? Nu de alta dar eu din autocar nu am obs nimic, poate nu am fost atent. :D

Cu tine cu autocarul am fost:ok: . Eram chiar in fata , in fata mea statea , Ghidul:yeah: :happy

ViOlA1921
13th November 2006, 00:44
POLI-UTA:Unicul derby al campionatului! Va fi 3-2 pt noi de data asta!;)

micutzu
13th November 2006, 15:16
Cu tine cu autocarul am fost:ok: . Eram chiar in fata , in fata mea statea , Ghidul:yeah: :happy

No, yo nu i-am vazut. Poate oi fi fost bet. :D :headbang:
Care esti ba ca nu te stiu amu.

POLI-UTA:Unicul derby al campionatului! Va fi 3-2 pt noi de data asta!;)

Poate la pauza, si pe urma se termina 5-4 pentru noi. :D

GRN
20th November 2006, 17:47
Resita si Arad.Prieteni de mult timp.FORZA UTA.
HAI RESITA.
GRN

micutzu
21st November 2006, 10:20
Multumim GRN.
Cine mai e lider de galerie la voi?
Tot Marcel?

GRN
21st November 2006, 21:03
Sunt Marcel Gusca lider GRN.Ne pare rau ca distanta mare dintre B-M si tm nu nea dat posibilitatea sa fim alaturi de voi la meciul cu poli.Va salutam pe toti.
HAI U.T.A.
HAI F.C.M.
GRN

GRN
21st November 2006, 21:05
Da .Tot Marcel.Ai primit mesajul meu?
GRN

micutzu
22nd November 2006, 14:19
Nu .
Unde l-ai trimis?
Da-mi un PM

GRN
22nd November 2006, 18:43
La meciul retur facem pe dracu in 4 sa venim la U.T.A.-poli.In mesajul de care pomeneam vroiam sa confirm ca tot eu sunt liderul galeriei.Va urez toate cele bune.Succes in continuare.
GRN

GRN
22nd November 2006, 18:56
Interesant este ca suntem mai aproape ca distanta de Timisoara dar mai aproape sufleteste de voi.Asta poate si datorita faptului ca neam ajutat la cateva meciuri.Daca uni din c.v.u.s.nu ar fi atat de aroganti ar fi altceva.Au fost prezenti la meciul Poli 2-F.C.M. vreo 60 dar nu neau reprosat nimic.Probabil ca au fost cei pt. care spiritul fair-play conteaza.
As fi curios sa vad reactia viola la un meci direct cu F.C.M.
G.R.N.

GRN
22nd November 2006, 18:59
2001 la Resita au fost prezenti 50 de fani viola.Nu au avut probleme.Noi in retur am avut mici neplaceri.Civilizatie?sau sunt doar uni si acceiasi care provoaca?
HAI RESITA
G.R.N.

the lion king
22nd November 2006, 19:00
resitenii sunt cu uta?credeam ca poli va este mai aproape....las ca e CRAIOVA cu TIMISOARA!!!!!!!

micutzu
23rd November 2006, 13:15
La meciul retur facem pe dracu in 4 sa venim la U.T.A.-poli.In mesajul de care pomeneam vroiam sa confirm ca tot eu sunt liderul galeriei.Va urez toate cele bune.Succes in continuare.
GRN

Poate daca ma vezi iti aduci aminte de mine.
Imi aduc aminte de micile "distractii" de la Budapesta, de la primul meci al Romaniei de acolo.

Sper sa veniti la Arad macar la retur.
Daca vreti sa veniti ar fi bine ca atunci sa intrati pe forumul nostru si sa anuntati asta.

GRN
23rd November 2006, 18:30
Nu avem nimic cu Timisoara.Prieteni buni avem in Arad.Sunt destui in C-S care tin cu Poli pt. ca sunt banateni.Noi avem parteneri de dialog in Arad.Oricum este bine ca atat U.T.A. cat si Poli sunt in prima liga.Orasele lor merita asta.
GRN

GRN
23rd November 2006, 18:31
Lion daca esti cu craiova ce treaba ai cu dinamo?
Hai Resita
GRN

GRN
23rd November 2006, 18:35
La Budapesta am fost multi.Suporteri adevarati.Pacat ca la meciul retur de la Bucuresti nu am reusit sa ne razbunam pe unguri.Prea neau spart multe autocare.Poate altadata.
GRN

Ulio singuraticu
23rd November 2006, 21:08
resitenii sunt cu uta?credeam ca poli va este mai aproape....las ca e CRAIOVA cu TIMISOARA!!!!!!!

da vad ca peste tot iti bagi nasu!:headbang:
fiti cu cimisoara tata! nu ne intereseaza! propun stergerea acestui post!:ok:

CrAzY92
23rd November 2006, 21:17
UTA e si rivala cu FC Bihor :drak:

the lion king
23rd November 2006, 21:59
da vad ca peste tot iti bagi nasu!:headbang:
fiti cu cimisoara tata! nu ne intereseaza! propun stergerea acestui post!:ok:

asa e ,va las in mediocritatea voastra.va bagam in seama ca avem meci direct,ca pe urma ...pustiu pe la voi:sleep:

Ulio singuraticu
23rd November 2006, 22:36
UTA e si rivala cu FC Bihor :drak:

de la cate meciuri am fost am invatat ca dihor nus dusmanii nostri.numa ei cred asta!:happy

Lauryca
24th November 2006, 19:24
asa e ,va las in mediocritatea voastra.va bagam in seama ca avem meci direct,ca pe urma ...pustiu pe la voi:sleep:
Nu stiu cum, da vad ca voi va credeti cei mai destepti...sper sa va bata odata UTA la voi acasa cum v-a batut Steua cu 8-0...sa vad atunci ce-o sa mai ziceti...eu am mai avut un vis de asta acum 2 ani: sa bate Vasluiull pe Dinamo în "groapa"..si visul asta mi s-a adeverit.. :)

azriel
1st December 2006, 15:59
rivalitazte cu Poli e parca dintodeauna ... shi de asemenea cu Bihor ...

despre prietenii ... s-au spus multe... mi-ar place shi o prietenie cu Poli Iashi

hotul
3rd December 2006, 02:12
in urma faptului ce sa intaplat ieri seara la Constanta ... 4 fani ai echipei Farul Constanta din brigada Legio Sur :) au intrat pe la pompieri :)) si va luat banneru red fighters :) ... :) si porma am fugeat ;) alergati de gabori :) lasand in urma banneru :) facut cu 3 straturi de vopsea;))) si vi lau readus ... acuma suntem si noi rivali :) :drak:

KappA 2006
3rd December 2006, 02:34
in urma faptului ce sa intaplat ieri seara la Constanta ... 4 fani ai echipei Farul Constanta din brigada Legio Sur :) au intrat pe la pompieri :)) si va luat banneru red fighters :) ... :) si porma am fugeat ;) alergati de gabori :) lasand in urma banneru :) facut cu 3 straturi de vopsea;))) si vi lau readus ... acuma suntem si noi rivali :) :drak:

Nu sunteti rivali ca voi chiar nu contati, cand ai la un meci acasa 30 de oameni in galerie, adica tot atatia cat are si echipa adversa atunci chiar nu contezi, ala care a luat banneru am inteles ca avea vreo 14ani, bagarati pruncii la inaintare, faina va sta, zmeii unde or fost?
Na lasa ca trece si asta, mai vorbim peste cativa ani poate o sa mai creasca pruncii din galerie de la voi si mai vin altii, macar 100 sa fiti si voi, dar in constanta fiind doar stelisti si dinamovisti deocamdata sunteti 0...
Am avut respect pentru Farul dar daca sunteti zmei asta e, speram ca va tine...

hotul
3rd December 2006, 02:46
lumea nu vine din alte motive... echipa nu vrea sa joace...dar e mai mare rasu :) daca zici ca va furat banneru un ciutan de 14 ani. dar are 17 :))...asta e ...:drak: si apropo or fi stilisti .. in galerie.. dar dinamuvisti ... nu sunt siguri... M*** dINAMU buCUResti .. :)

b3bito
4th December 2006, 15:13
bravo noua ca suntem 30(atatia suntem numai in legio sur),dar nu uitati k totusi vam luat un banner...

micutzu
4th December 2006, 17:17
Si unde-i. Ni-l aratati si noua?

b3bito
4th December 2006, 18:24
in locul tau taceam,stii bine cum au recuperat steagu de gard...traisca jandameria..

redneck
5th December 2006, 10:14
Hai ma, lasati vrajelile si ocupati-va de echipa voastra...nu vedeti ca sinteti patetici ! la ce galerie si citi suporteri aveti voua va arde de-a joaca de copii !:happy

micutzu
5th December 2006, 17:17
in locul tau taceam,stii bine cum au recuperat steagu de gard...traisca jandameria..

Nu aveti pic de respect. Dupa cum au fost primiti la Arad ai vostrii (au fost invitati la bere de cei din RF, iar de la noi nu le-a avut nimeni treaba) ar fi trebuit sa sa aveti putin obraz. Ati avut noroc ca nu au ajuns baietii de la noi ca nu vreau sa ma gandesc ce patea ala.
Roata se va intoarce asa ca stai cuminte. Campionatul viitor nu stiu daca mai veniti, mai mult ca sigur ca nu (de frica).

b3bito
5th December 2006, 17:26
si daca o sa venim 100:>

RED&WHITE
5th December 2006, 18:31
si daca o sa venim 100:>

Si mai bine...:drak: :ok:

the lion king
5th December 2006, 18:38
nu demult,acum nu stiu,era un sef de galerie al utei care tinea cu CRAIOVA.mai este?

redneck
6th December 2006, 10:05
nu demult,acum nu stiu,era un sef de galerie al utei care tinea cu CRAIOVA.mai este?

ce zisesi bre ? "sint" ca e mai multi ! dar nu tin cu craiova, ci cu UTA ! si nu sint sefi de galerie, e doar baieti faini !

Laur_Farul
25th January 2007, 00:29
UTA nu este o echipa de varful clasamentului si aceste echipe nu prea au rivali !

P.S : Nu stiu multe despre UTA !

za_horse
25th January 2007, 12:08
UTA nu este o echipa de varful clasamentului si aceste echipe nu prea au rivali !

P.S : Nu stiu multe despre UTA !

:no: E ok, bine ca ai postat si tu sa te afli in treaba, dar macar recunosti ca nu stii multe despre UTA. Cine sunt "aceste echipe" care "nu prea au rivali"? Incearca sa fii mai logic in ceea ce scrii. Pace si prietenie!

apparte
26th January 2007, 23:56
Vecinii,ce-a fost la Debretin?Cu cine au fost incidentele,cu szud?

RED&WHITE
27th January 2007, 00:28
Vecinii,ce-a fost la Debretin?Cu cine au fost incidentele,cu szud?

Pai ar trebui sa intrebi prima data prin Oradea :angry:

cipri[XU]
27th January 2007, 01:30
ce sa intrebe prin oradea?ce legarura vem noi cu ungurii din szud?mss-media e de kkt

micutzu
31st January 2007, 16:42
Nu fi tu asa sigur. Sunt destui studenti oradeni de, nationalitate ungureasca, pe acolo. Nu iese fum daca nu e foc.

matei_viola
1st February 2007, 14:54
Ce culoare are autobuzul echipei voastre :happy

KappA 2006
1st February 2007, 22:32

Altu...cata prostie puteti etala? mai aveti?tot ma mir de unde atata, dar, tinand cont ca va reprezinta este de inteles ca nu puteti scapa de ea nici aici...

redneck
2nd February 2007, 09:28

Asta-i intrebare sau afirmatie ? mai pune-te la punct cu gramatica si dupa aia vino sa scrii pe forum...:lol:

the lion king
2nd February 2007, 09:30

zii frate ca sunt curios.....:shocked:

Sergio
4th February 2007, 14:45
vad ca va faceti de zor prieteni prin ungaria. :D

six
4th February 2007, 21:04

:D corect c-tene :happy

micutzu
5th February 2007, 14:01
Bine ca aveti voi prieteni.

apparte
13th February 2007, 22:35
Na,ca jucati la Oradea mai repede decat v-ati asteptat:D !

micutzu
14th February 2007, 12:09
:D Precis 90% dintre voi au sa tina cu Steaua. Vi s-a implinit visu, va vin idolii sa joace la voi pe stadion.

apparte
14th February 2007, 13:07
Micutzu11,io-s stelist in primul rand:D . In al doilea rand,bucurie si pt voi ca doar o sa veniti cu sutele,doar e cea mai scurta deplasare dupa TM:D .

Sergio
18th February 2007, 22:42
Bine ca aveti voi prieteni.
hai ca n-avem nici noi atatia, deh invidia e mare. :D

Apparte, sustine echipa locala nu pe cele din capitala. :drak:

KillinG FieldS
28th February 2007, 13:14
Decat sa fiu prieten cu Giulestina Romela tziganela si mai stiu eu cine si sa am conducator din Giulesti si Ferentari ........ mai bine sunt prieten su Resita Brasov Cluj.... PRAF VIS !

Sergio
5th March 2007, 15:22
nu uita de salonta... prietenii la nevoie se cumpara.

caine19
5th March 2007, 17:27
uite cine vorbeste:lol: :lol:

Ai uitat de marea familie: fulgerul bragadiru , aek bucuresti , fcu poli tim ?

KillinG FieldS
11th March 2007, 16:33
sunt mai uituci timisorenii astia...tre sa le aminteasca bucurestenii

KappA 2006
11th March 2007, 16:49
Ca sa nu mai vorbim de meciul cu Iasiul, apropo de cumparat prietenii, mare e tupeul pe unii...

Sergio
18th March 2007, 21:38
uite unde erau preacuratii... am auzit ca v-ati tras fan club dinamo... grija sa nu iasa razboi civil cu ala a lu steaua... pe cand fan club Poli, ca vad ca sunteti deschisi la orice combinatie...

flo85
17th May 2007, 14:44
Decat sa fiu prieten cu Giulestina Romela tziganela si mai stiu eu cine si sa am conducator din Giulesti si Ferentari ........ mai bine sunt prieten su Resita Brasov Cluj.... PRAF VIS !
ce conteaza ce etnie ai. de fapt voi din comuna arad sunteti tarani.:rosu:

flo85
17th May 2007, 14:47
uite cine vorbeste:lol: :lol:

Ai uitat de marea familie: fulgerul bragadiru , aek bucuresti , fcu poli tim ?

un singur club un singur oras : politehnica timisoara

Elphax
17th May 2007, 14:54
uite unde erau preacuratii... am auzit ca v-ati tras fan club dinamo... grija sa nu iasa razboi civil cu ala a lu steaua... pe cand fan club Poli, ca vad ca sunteti deschisi la orice combinatie...

ai auzit tarziu, sunt 2 fancluburi steaua si unul dinamo

nu e nevoie de fanclub POLI pt. ca oricum sunt o gramada de aradeni care se muta la TM si pana la urma tot cu noi vor tine. si daca ei nu, copii lor sigur :D

micutzu
18th May 2007, 12:15
Imi spui si mie unde sunt alea 2 fancluburi steaua si 1 a lui dinamo?

Elphax
18th May 2007, 12:28
pai tu stii mai bine locatiile, cauta prin presa daca nu poti sa afli altfel ...

Cappone
19th May 2007, 00:50
Ba ce tot atata....uta a castigat pe merit astazi,au tras tare dorind sa razbune infrangerea din tur.bravo lor.
ai nostrii au gresit in aparare la primul gol grav de tot

Sergio
22nd May 2007, 11:22
Imi spui si mie unde sunt alea 2 fancluburi steaua si 1 a lui dinamo?
in arad :D la mai mare :P

micutzu
24th May 2007, 17:28
Asta da. Si tu esti cineva.

Si unde, anume, in Arad. Ca asa pot zice si eu ca sunt 10 fancluburi UTA in Timisoara.

Elphax
24th May 2007, 18:00
cata ipocrizie...

poti sa zici ce vrei, dar mai citeste si tu presa...

http://www.banateanul.ro/articol/ziar/timisoara/fan-club-dinamo/12667/
http://www.dinamovisti.ro/index/FOTO_Dinamovistii_la_fanclubul_d.html
http://www.fcdinamo.ro/arhiva.php?arhiva=stiri&stire=3009

si pe langa ala al lui Duckadam mai este unul, dar sa mor io daca mai am chef sa scriu uta pe google inca o data ...

Sergio
26th May 2007, 16:49
lasa mah ca nici daca se instaleaza duckadam cu steaua mobilu sub balconu lui nu recunoaste. :drak:

micutzu
29th May 2007, 10:50
No bine. O sa deschid si io un fanclub UTA la timisoara si sa mor io ca gasesc mai multi utisti la voi decat stelisti si dinamovisti la noi. :drak:.
Ups ... am uitat. :D
Probabil o sa fim depasiti numeric de fanii rapidisti care habiteaza la voi.

redneck
30th May 2007, 00:08
@elphax, sergio:
Daca un birt are fulare cu steaua si dinamo pe perete voi il considerati fan-club ? V-am crezut oameni seriosi...

micutzu
30th May 2007, 13:14
Bine, lasa-i. Oricum nu are rost.

Sergio
3rd June 2007, 17:26
pai daca e birt, dati-i foc, ce mai asteptati. :drak: din ce am auzit am crezut ca e treaba serioasa acolo... va dau si eu o mana de ajutor daca nu stiti cum sa-i faceti vant. :D

ai dreptate, nu prea are rost in Arad asa ceva... aici n-as vedea posibil asa ceva.

usa_4_uta
18th July 2007, 19:36
:yeah:Doar asa ca sa demosnstrez ca UTA are sustinatori si peste marele ocean.....................:)

Universal
19th July 2007, 22:52
Cati are? :D

redneck
20th July 2007, 10:51
Multi... !

Elphax
20th July 2007, 11:33
cel putin 1 :happy

redneck
20th July 2007, 11:45
Are multi, crede-ma ! Stiu ce vorbesc !

EPROCENT
8th August 2007, 01:32
Salutare Suporteri Uta Arad !!!

micutzu
9th August 2007, 09:56
Sanatace si tie !!! :D

Sergio
10th August 2007, 01:07
:yeah:Doar asa ca sa demosnstrez ca UTA are sustinatori si peste marele ocean.....................:)
cati ai ai? :P

Salutare Suporteri Uta Arad !!!
scopul si durata vizitei. :D

micutzu, lasa clonele ca nu cantitatea conteaza ci calitatea. :D

micutzu
10th August 2007, 10:37
Stai tu linistit ca am unde sa scriu mult si bine, nu trebuie sa-mi fac clone pe aici, sau prin alta parte.

Sergio
18th August 2007, 15:08
ma gandeam ca esti in pana de idei. :P

micutzu
20th August 2007, 09:46
ha, ha, ha

1. gandit prost

2. mai nou v-ati apucat de facut salam?

RedFighter
27th August 2007, 17:25
Ma aflu la primul meu post aici., Va salut cu respect.
Nick-ul meu nu reprezinta "galeria" poreferata. Asa imi place mie deci nu are legatura cu RedFighters, ci are legatura cu UTA Arad.

micutzu
28th August 2007, 10:41
Pentru tine, redfighters nu mai exista.

Cristian
28th August 2007, 12:38
DIn cate vad cei mai buni prieteni ai Ut-ei is timisorenii :cry:

micutzu
28th August 2007, 12:43
Pe asta de unde ai mai scos-o?

Cristian
28th August 2007, 21:15
Pe asta de unde ai mai scos-o?

AM glumit si eu... in fine

Memoriile depuse de UTA la FRF au fost respinse

Patronul clubului UTA Arad, Nicolae Bara, a declarat, marți, că cele două memorii depuse cu o zi în urmă de conducerea grupării arădene la Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) și la Comisia de Disciplină au fost respinse.

Primul memoriu, prin care se solicita suspendarea jucătorului camerunez al echipei Oțelul, Bertrand Ngapounou, pentru faultul asupra atacantului Branko Radovanovici, a fost respins de membrii Comisiei de Disciplină, pe motiv că nu există paragraf în regulament prin care să fie pedepsit fotbalistul de la Galați. În ceea ce privește memoriul depus la Comisia Centrală a Arbitrilor, prin care se reclama faptul că arbitrul de centru al partidei Oțelul - UTA, Marius Martiș, a adresat injurii jucătorilor de la UTA, oficialilor arădeni li s-a solicitat proba audio.

Potrivit sursei citate, observatorul Marcel Lică, delegat la partida Oțelul - UTA Arad, din etapa a V-a a Ligii I, i-a acordat nota opt arbitrului Marius Martiș.

:happy:happy

micutzu
29th August 2007, 10:48
Mda ... . Nu avem nimic cu voi, dar ala i-a rupt piciorul la sarbul nostru

Cristian
29th August 2007, 11:22
Daca i l-a rupt arbitrul trebuia sa decida daca il elimina pe Ngapounou ori nu, nu sa apelati voi (conducerea clubului Uta) la nu stiu ce comisii. Iar daca era accidentat precum se zice nu trebuia introdus in teren, scurt si la obiect.

bada_otelul
29th August 2007, 14:36
Mda ... . Nu avem nimic cu voi, dar ala i-a rupt piciorul la sarbul nostru

daca la memoriul impotriva lui martis va dau dreptate 100% la cel impotriva lui ngapounou nu prea aveti dreptate,cu siguranta nu a vrut sa ii rupa piciorul,era absurd sa stea pe tusa pana se refacea jucatorul vostru.am patit si noi asta,brujan a fost accidentat in primul meci al returului cu urziceni in februarie,fractura de rotula,la fel nu s-a dat nici fault la faza aia iar brujan nici pana acum nu a revenit,are deja 6 luni,dar nimeni nu a facut memoriu

six
31st August 2007, 21:32
DIn cate vad cei mai buni prieteni ai Ut-ei is timisorenii :cry: Aradenii nu ......in schimb Aradencele da :ok:

Sergio
9th September 2007, 13:29
ha, ha, ha

1. gandit prost

2. mai nou v-ati apucat de facut salam?

1. gandit prost

2. v-am taiat salamu franjuri :D

DIn cate vad cei mai buni prieteni ai Ut-ei is timisorenii :cry:
ramai la sidexplozia ta nu te baga doar de dragul bagatului ca s-ar putea sa nu mai iesi.

Ma aflu la primul meu post aici., Va salut cu respect.
Nick-ul meu nu reprezinta "galeria" poreferata. Asa imi place mie deci nu are legatura cu RedFighters, ci are legatura cu UTA Arad.
si eu is fan ultranativ ca sa completam tabloul muribunzilor. :drak:

ScrIstY
1st October 2007, 16:29
fan club steaua vizavi de stadionul ACU Arad! pozele nu sunt prea reusite!
P.S. Nu am uploadat aceste poze pt a jigni pe cineva

micutzu
2nd October 2007, 11:40
:happy:happy:happy
Birtu' ala mizerabil are patron stelist si asta nu inseamna ca e fanclub. stai linistit ca peste tot gasesti bituri de astea. Iti spun sigur ca este unul utist in Suceava, si nimeni nu zice ca avem fanclub.Tu sti ce inseamna fanclub?
In al 2-lea rand nici macar nu e in acelas cartier cu fostul stadion ACU.
E vis-a-vis de stadionul Telecom.

Elphax
2nd October 2007, 12:08
auzi micutule, ala din poza e cel al lui duckadam sau celalalt?

micutzu
2nd October 2007, 12:46
Nici unul nici altul (dupa cate stiu eu). Doar ca a avut mai de mult un fular cu Steaua pe un perete. Si, gata, e fanclub. Hai sa fim seriosi.

ScrIstY
2nd October 2007, 18:03
e in cartierul aradul nou , daca nu ma inseala memoria scria FAN CLUB Steaua... pacat ca aveti asemenea "birturi" prin Arad ar trebui sa le dati foc!

six
2nd October 2007, 19:52
Nici unul nici altul (dupa cate stiu eu). Doar ca a avut mai de mult un fular cu Steaua pe un perete. Si, gata, e fanclub. Hai sa fim seriosi. sa inteleg ca aveti mai multe ?????:D:D:D

micutzu
3rd October 2007, 13:14
e in cartierul aradul nou , daca nu ma inseala memoria scria FAN CLUB Steaua... pacat ca aveti asemenea "birturi" prin Arad ar trebui sa le dati foc!

Tu vorbesti. La voi 90% sunt stelisti. Daca e ala din Aradu Nou, e ala a lui Dukadam si e inchis fiindca a dat faliment.

Elphax
3rd October 2007, 13:39
cum sa fie inchis, tot timpul e usa larg deschisa si lume acolo

chiar duminica am fost pana la Arad si era deschis pe la ora 15-16, si erau 2 persoane in prag

si nu stiu daca inauntru e doar un fular, dar firma e mare si frumoasa, cam 50/200 cm

six
3rd October 2007, 19:31
Dale' dracu de birturi steliste,voi sa fiti Sanatosi.....:D

Cappone
10th October 2007, 00:35
gata-i babutza aradeana.....la un pas de desfiintare..........baba uta la menopauza hahahahahahaah sa crape aradenii de ciuda hahahahahaha

Sergio
22nd October 2007, 02:33
cum sa fie inchis, tot timpul e usa larg deschisa si lume acolo

chiar duminica am fost pana la Arad si era deschis pe la ora 15-16, si erau 2 persoane in prag

si nu stiu daca inauntru e doar un fular, dar firma e mare si frumoasa, cam 50/200 cm
uite cine stie :drak:

diorin
15th November 2007, 19:42
Nu mi-as fi inchipuit ca UTA sa ajunga in situatia actuala.Ma intreb unde sunt acei suporteri care "curgeau" pe strazile din Timisoara.Sa le fie rusine si lor pt ce se intampla cu echipa si clubul!Acu sa ii vedem ce suporteri sunt.Sa vedem cum il strang pe S.Ion si administratia locala de "oua".De injurat pe timisoreni si pe polisti sunt buni si tari in clanta ,dar cand e vorba de ceva concret ,chiar pt echipa lor,se trag toti pe cur cu Boanchis si Siclovan in frunte sau in dos,analfa.... naibi,dar mai bine lasa.
Si daca s-ar juca saptamanal un meci UTA- Poli Timisoara ,tot ar fi mai frumos decat un meci intre echipele de cartier din Bucuresti.

georg40
15th November 2007, 19:55
As dori sa aflu cate-ceva de la un aradean, ce se intampla exact acolo ?

Mie nu mi-a placut deja in sezonul trecut cand UTA a cumparat (?) locul in liga I de la Salonta zicand ca ea nu are conditiile necesare unei asemenea prezente. Se pare cam avut dreptate, desi as dori ca UTA sa supravietuiasca...

Asasinu_Ucj
15th November 2007, 21:16

voi vorbiti care avetzi fulare cu Steaua in galerie

Sergio
19th November 2007, 12:45
mai au galerie? :D

newcool
9th February 2008, 22:04
:yeah:
Cu diverse ocazii am observat ca anumite echipe si fanii lor sunt asociati drept "prieteni" cu UTA si fanii aradeni.
Fie ca e vorba de Brasov, U Cluj, Resita sau posibile alte echipe la un adica se bate moneda pe chestia asta. Acum suntem cam 10 utisti pe acest forum si avem marele avantaj ca subforumul UTAei este vizitat si de fanii altor echipe. Asa ca explicati-mi si mie cum e cu infratirile acestea si de unde provin ele.

Astfel, daca vreti sa dezbatem acest subiect, formulati primele voastre mesaje astel incat sa imi precizati care vi se par a fi echipele "infratite" cu UTA si cele rivale. Apoi care vi-ati dori sa fie echipe prietene (eventual rivale, adica echipe care nu le agreati din motive ce le veti preciza). Hai sa vedem cum sta treaba si cu cine mergeti la bere dupa meci :ok:

PS= fara fanatism regional, fara jigniri la adresa altor grupuri de persoane din alte regiuni istorice sau nu. fair-play!

newcool
9th February 2008, 22:05
cu mine un nou utist pe forum......hai UTA!!!

micutzu
11th February 2008, 14:18
Nu mai suntem 11 nici cu tine. :D
Poate vreo 7-8, ca au mai plecat de cand am pus forumul oficial pe picioare.
Oricum esti bine venit si aici si-n alta parte. :D

mario_uta
22nd February 2008, 14:32
atunci sunt mindru sa fiu prima rezerva:yeah:
UTA FOREVER ! ! !

micutzu
22nd February 2008, 16:12
Daca jucam handbal. :D
Hai ca suntem off-topic.

2stupiddogs
23rd February 2008, 21:04
Ia uite unde se ascundeau precenii mei,COOL si Mario.....scoate-ti capul la lumina ca nu musca nenea! :D

micutzu
27th February 2008, 13:52
Dar de unde pana unde "prietenia" asta?

omul
18th March 2008, 16:19
mai au galerie? :D
noroc ca aveti voi identitate ca si galerie... cea a echipei conteaza mai putin pe la voi

voi vorbiti care avetzi fulare cu Steaua in galerie
Mai erau si din-astia, nu stiu daca mai sunt. Oricum... aceleasi culori, ce sa-i faci... la voi e ok sa va sugrumati cu insemnele lu' Juventus? Nu e tot un alt club?
Sau sa nu te mai necajesc, ca doar clujenii sunteti in plina transhumanta, de pe moima sus in gruia...

On topic: cat despre uta, intotdeauna am avut o relatie speciala, ca intre vecini adica... nici nu mai e mult pana la o deplasare pe mures, doar cateva luni! Iar noi nu mai avem sanse la promovare :P

FUCK DINAMO
28th March 2008, 18:03
anti timbisoara