PDA

View Full Version : ANTI-Gazeta Sporturilor



Aurel.D
3rd February 2006, 15:45
Salutare tuturor!

Am creat acest thread pentru toti cei care sunt in asentimentul meu si anume ca atitudinea celor care scriu despre fotbal la acest ziar este cel putin rautacioasa si creatoare de scandal la toate nivelurile.
Referindu-ma strict la Dinamo ma deranjeaza faptul ca ziaristii de la gsp, nu scapa nici o ocazie de a-l denigra, inferioriza si chiar jigni pe noul antrenor al lui Dinamo. La inceput l-au luat in ras ca nu a pregatit nici o echipa mare (de parca Zenga, Protasov sau Landi pregatisera pana atunci numai echipe de Liga Camp) transformand razboiul lor cu Giovani, in acuze asupra acestui om. De curand si-au permis sa il il numeasca "pacalici" (??) intr-o caricatura ca dupa aceea sa il intepe iarasi ca vezi Doamne, a venit la Dinamo din postura de somer si nu va fi in stare sa pregateasca echipa de pe locul 1 in Romania.
Ce ma deranjeaza pe mine este nu realitatea si anume ca Esteban a pregatit numai echipe de divizia a II-a ci modul rautacios si instigator in care se scrie despre el in acest ziar. Acest om are acum dreptul la sansa de a arata ce poate nu trebuie sa il judecam anticipat!!
Sa nu uitam cate zvonuri neconfirmate au lansat cei de la gsp in acest tur de campionat despre ce se intampla la Dinamo, creind o tensiune artificiala la club, de parca nu ar fi fost indeajuns relatia dintre Ando si Giovani.

Va invit pe toti cei care sunteti sau nu de acord cu acest punct de vedere (si nu numai dinamovisti) sa va spuneti parerea aici.

Am dreptate in aprecierea mea sau sunt exagerat?

Ayrton
3rd February 2006, 16:27
carpeta sporturilor cum i-au zis timisorenii scrie numai la comanda. din acest motiv eu personal am renuntat sa o mai cupar.



Auzi, tu mai participi la lupta Dinamo-Steaua de pe Arena???
Da-mi o adresa de mail de-a ta urgent! pe pm sau oricum ca trebuie sa vorbim.

Astept.

remy
4th February 2006, 03:52
Asta e, au libertatea sa scrie ce vor. Nu-i condamn.
Poate asa, creind presiune, il ambitioneaza pe Vigo sa arate ca s-au inselat amarnic.
Doar dovedind le inchide gura.
Doamne-ajuta sa fie asa, dar nu ziaristilor sa le inchida gura, ci stelistilor de pe Forum si nu numai, care dupa ce jignesc si sant impulsivi, se mai si lauda cu niste rezultate teoretice, pe care le viseaza ei.

george-dinamo
4th February 2006, 12:00
azi un nou articol tendentios pe carpeta. cica ne facem aliante prin transferurile la fc arges si imprumutul lui baltoi la galati. da steaua ca a dat 3 jucatori la pandurii ce a facut? sau ca face numai magarii cu bacaul? de aia nu scriu niciodata. niste ordinari.

relansat
4th February 2006, 13:16
Cred ca GSP - ul seamana scandal pe la toate echipele ... nu numai la Dinamo , ei

scriu dupe cum bate vantul ... asta este adevarul

dlgicu
5th February 2006, 00:30
solutia e una singura: eu nu am mai accesat site-ul lor anul acesta, ca de cumparat nu se pune problema pentru mine

orice clic in plus pe pagina gsp e doar in avantajul lor, asa ca mai bine deloc

a, si inca ceva: daca in prima etapa din retur pe fiecare stadion, indiferent cine cu cine joaca (as zice si indiferent de esalon), ar aduce ambele galerii bannere anti-gsp si s-ar crea un moment comun de scandari anti-gsp, poate ar intelege si ei apropo-ul... din punctul asta de vedere din partea galeriei FC Arges, stiu din surse sigure ca ar fi primii la apel :D

gicu
9th February 2006, 10:26
am preluat din invatamintele celor de mai sus (sau jos, depinde cum ai setat pagina :D) si a trecut o sapt. de la ultimul click pe gsp :) Ceea ce va doresc si dvs..

sun
9th February 2006, 13:31
gicu , eu nu voi reusi niciodata sa fiu ca tine :ok:

Am nevoie de (cel putin) o doza zilnica de tavalit pe jos de ras cand accesez site-ul GSP :happy

Aurel.D
9th February 2006, 17:21
Astazi iar au lansat un atac la adresa lui Turcu de la Dinamo. Din articol nu reiese decat ca a facut afaceri cu statul si cu Ministerul de Interne si care a fost morala n-am inteles...Ca a castigat din afacerea asta, si ceva bani in plus? Ia uite dom'le si eu care eram ferm convins ca afacerile (mai ales in Romania) se fac la altarul bisericii, cu smerenie, pocainta si cinste!! Pai asa, inseamna ca toti investitorii ar trebui trasi pe roata ca au profitat de o relatie si s-au impus in fata altora....
Doamne fereste, chiar asa sa cauti nod in papura? Cred s-au scremut mult gsp-istii pana sa descopere informatia asta senzationala!!

gicu
9th February 2006, 18:34
sun, poti avea o doza (sanatoasa :P) de ras accesand alte site-uri :ok: Ce face gsp nu e jurnalism sportiv...

Rossi
15th February 2006, 18:13
http://i46.photobucket.com/albums/f115/aloobahhgasca/473c33a0.jpg