PDA

View Full Version : MDPOY (Most Dumbass Post of the Year)



Irimus
30th May 2007, 13:40
propunerile mele sunt urmatoarele:

1. Originally Posted by MAN_US
va vad asa excitati ca ati batut o echipa pe care mai toti o bat adica Miami.

2.Originally Posted by MAN_US
pentru mine e mult mai relevant meciul direct cand v-am batut la voi acasa. Arenas 60 points in Arena!!! voastra. Kobe doar 45 Ti-a placut meciul ala?

3.Originally Posted by MAN_US
Suns pare mai buna ca Wiz dar culmea Wiz i-a batut kiar la ei acasa...

4.Originally Posted by MAN_US
lasati-ma cu Iverson asta. La Denver se vede clar ca e sub Carmelo. (cei 2 inca nu jucasera nici un meci impreuna)

5.Originally Posted by MAN_USpai io zic ca Dallas--ul si-a dovedit valoarea. Wiz este o echipa ce daca prinde play-offul este o performanta. Are away 0-8 deci nu e o mare performanta ca i-a batut si Dallas-ul. Una peste alta o luati pe cocoasa pe coasta de east....

ca mai apoi sa zica:

6.Originally Posted by MAN_US
Ce echipa are Washington-ul. Putem bate pe oricine oricand oriunde. Sper sa ii tina mai mult aista forma.

7.Originally Posted by MAN_US
Daca Arenas nu primeste MVP, atunci cine?.

8.Originally Posted by milanezu
nu mai au rival anul asta.
la toata lumea sa fie clar.
pops ii cel mai tare antrenor.
si duncan cel mai bun center din istorie.
go spurs go.
ce tot aveti cu wrestlingul?
daca nu va place voua inseamna ca ii crap?
poate si voi aveti ceva ce va place inafara de nba si nu place la toata lumea.
so if u don't like wrestling, bite me.

9.Originally Posted by milanezu
imi place de boozer ca vrea sa castige urmatorul meci acasa la san antonio.

10.Originally Posted by cgrecu
in momentul asta ginobili > iverson .

11.Originally Posted by LOVER
Parker > Nash



Si un premiu special,la sectiune M.U-R.R.P.O.Y.(the most unreadable post of the year) :

Originally Posted by bond
sunt de cateva ani in Romania,Bucuresti{nu definitiv}. pana cand am venit in Rom. am trait in Israel{tel aviv}. ca un fan de basketball am vazut la tv. in Israel f.mult meciur de basket din liga, cupa europa{macabi te aviv, dar nu numai macabi} si normal ca si de la NBA. din pacat, aici in Rom. aproape ca nu se transmita nimic legat de bascet. am fost comvins ca a sa vad macar mai multe meciur din pleioful NBA, dar habar-nam. sigur ca sunti multi oamen in Rom. care il placei basketball mai ales din NBA. daca cineva stie cand sa transmite ceva in tv. il-rog sa imi scrie aici sau la e-mailul meu: bond_bond16@yahoo.com si a sa va il-multumesc mult. sper ca in viitor a sa vedem mai mult!.. imi place si football si din asta pot sa spun ca se vede foarte mult pe canalale in Rom. dar mi se pare putin ciudat ca majoritatea canalele care transmite football in live, nu sunt canale de sport, cred ca stiu de ce, dar asta chiar nu conteaza acum. HAIDE ROMANIA!!!

var rog sa aduceti completari numerotand in continuare.puteti sa ma citati si pe mine daca am zis vreo prostie prea mare :D ,dar cele din sezonul trecut se exclud ca eram rookie :P

Kobe24
30th May 2007, 13:59
ohooo ce bine ai zis...cele din anii trecuti...
de aia ai pus "of the year"...
stiai tu ce stiai...:)

KingMJames
30th May 2007, 14:03
1.Originally Posted by milanezu
nu mai au rival anul asta.
la toata lumea sa fie clar.
pops ii cel mai tare antrenor.
si duncan cel mai bun center din istorie.
go spurs go.
ce tot aveti cu wrestlingul?
daca nu va place voua inseamna ca ii crap?
poate si voi aveti ceva ce va place inafara de nba si nu place la toata lumea.
so if u don't like wrestling, bite me.

2.Originally Posted by MAN_US
lasati-ma cu Iverson asta. La Denver se vede clar ca e sub Carmelo. (cei 2 inca nu jucasera nici un meci impreuna)

un mini top asta ar fi...

Irimus
30th May 2007, 14:05
eu le-am pus in ordine aleatoare insa acestea sunt preferatele mele


5.Originally Posted by MAN_USpai io zic ca Dallas--ul si-a dovedit valoarea. Wiz este o echipa ce daca prinde play-offul este o performanta. Are away 0-8 deci nu e o mare performanta ca i-a batut si Dallas-ul. Una peste alta o luati pe cocoasa pe coasta de east....

ca mai apoi sa zica:

6.Originally Posted by MAN_US
Ce echipa are Washington-ul. Putem bate pe oricine oricand oriunde. Sper sa ii tina mai mult aista forma.


-precizez ca distanta dintre cele 2 posturi e de vreo 2-3 saptamani,perioada in care wiz au suferit o schimbare radicala, din echipa de loterie in echipa care bate pe oricine.

phyxius
30th May 2007, 16:57
ok, multe din astea nu sunt chiar MDPOY material (desi sunt si ele destul de tampite), dar mie mi-au placut:

12.
Am si eu o intrebare... Mai joaca Allan Iverson la Philadelphia 76ers?
Dar Mutombo?...

In urma cu ceva timp urmaream si eu NBA zilnic aproape... Acum insa nu prea mai am timp... si doar ma uit din cand in cand la rezultate...

THX!

^^^asta era inainte ca iverson sa vrea sa plece de la phila...

13.
Multi romani sufera de un complex de inferioritate superioara (ca sa zic asa). Paradox mioritic. Afiseaza o atitudine de superioritate (de multe ori nefondata) fata de ceilalti, dar in acelasi timp sufera de un complex de inferioritate (la modul general) - tot fata de "ceilalti".

E cazul tau al lui BAK, RajaF si al altor "filozofi".

la asta mi-a placut doar felul cum suna

14.
copilas.. se intampla sa am dublul varstei tale.. asa ca sa nu ma iei tu pe mine cu "cat stiu eu despre fotbal"

(ce-o sa se supere jaymz pt. asta)

urmatoarele zici ca's copiate din versurile manelelor (de catre un stelist):

15.
pana acum cei mai buni is indiskutabil mavs si suns (btw, ce l-a prajit ieri soarele pe japonez :happy ). cu un usor plus pentru texani. e mai buni in aparare si nu le-a lipsit deloc mvp-ul echipei! hehe, de abia astept reeditarea finalei conferintei de vest de anul trekut ... numa' ca de data asta va juka si stramosul omului, asa ca dirk iar nu ia nimik! hehe! s-ar putea sa ma duk la meciuri ...

in est e mare prapad. numa' puskariasi, outsideri klari. singurii pe care-i vad castigand 2 meciuri in finala nba sunt ros-albastrii! colangelo le-a facut ekipa si dinozaurilor. deja domina divizia loserilor ... dar mai au nevoie de timp ...

altceva? la denver s-au adunat lolek si bolek. fiecare da 35 de pct./meci, dar ekipa intra in vakanta dupa primul tur din playoff!
kevin garnett e cel mai bun jukator din lume! nu e usor sa castigi tot al cincelea meci jukand singur ...

16.
muahahaha! figurantule, ce-i cu intelepciunile astea basite?

17.
bai, nu fiti fraieri. pariati repede ca mavs iau titlul, pana nu scade cota la 1,05! astia nu au adversar! huo! :D
la bwin am cota 2,8! voi paria 500 de mardei! si va pun si screenshot sa nu ziceti ca-s bulangiu ca nowitzki!

18.
huooooooooooo
adineaori am pariat pe cai si pe lupi!
ma rog, poate o fi cu noroc ...:ok:

19.
cum era de asteptat, leandrinho barbosa a iesit cel mai bun 6-th man, adunand mai mult decat restul celor prezenti in top la un loc! hihihih!!!

ps: si deja i-a exekutat o data pe lachersi! :)

alti fotbalisti ar fi:

20.
lasa ca dupa ploaie vine si soare.
si echipa mea san antonio spurs dupa cateva meciuri neconvingatoare au castigat 9 la rand.
adica 10 ca astazi la portland face antrenament iar.

21.
mie mi-a placut.
ca a castigat spurs.
cam nervosi baietii de la nets.
doar nu ai vrut sa bata nets la spurs acasa?

22.
ma tu iara iti dai cu parerea?
tu esti un loser ca si echipele tale.

@kobe24
esti tare ha in spatele calculatorului?
panarama mai mare esti tu.
pun pariu ca prietena ta ii un poster cu kobe.

23.
Detroit Pistons , Masina Team De Basket , Asta E. Mai Stam De Vorba .

24.
scuzati de putin offtopic
cand incepe sezonul regulat din NBA ? daca stiti o data, sau macar aproximativ ?

^^^ intrebarea asta a fost pusa prin prima runda din playoffs...

25.
asta e doar frustrare pentru ca Spurs sunt cei mai buni :evil: :cheer:

Spurs o sa castige anul asta...destul de usor. azi o sa-i bata pe jazz...
Daca vreti spectacol uitati-va la all star game, asta e NBA ... nu circ.

26.
Din nou Mavericks, care castiga derbiul impotriva fruntasei in Ostens Conference, Detroit Pistons cu 92-88, si inca in deplasare.
Dupa un meci echlibrat in intreaga sa desfasurare, Dirk Nowitzki a demonstrat cat de important este el pentru echipa din Dallas, marcand in repriza a doua nu mai putin de 21 de puncte.
Acesta a fost pentru Dallas primul din seria celor sase meciuri pe care le sustine in deplasare. Cu 54 de victorii texanii sunt si pe mai departe fruntasi in clasamentul lui Western Conference, avand patru puncte avans fata de urmaritoarea Phoenis Suns.

si urmatoarele merg cel mai bine luate impreuna:

27.
Ah ce bine e la Chicago , as putea spune . Aici a venit insfarsit primavara , aducand cu ea si prima victorie a echipei "din localitate" Bulls .
Miami e o echipa buna , dar noi cei de aici speram mai mult ca niciodata intr-o victorie de rasunet .

28.
Am vazut si pe toate Tv-urile Americane si chiar si cei de la Detroit sunt siguri ca vor castiga ...

Inseamna ca nu stiti cu cine aveti de a face . Meciul este extrem de strans ce-i drept , chiar daca Bulls a pierdut un joc care era pierdut din start... (pt. cine stie Bulls pe de rost)

DACA VA EGALA BULLS , TOTUL SE SCHIMBA .

29.
Sa nu uitam ca Detroit este avantajata si de un meci in plus acasa... Asa ca atat mai spectaculos va fi meciul 6 de la Chicago .

Eh , astia care nu-i au pe Bulls la inima au vazut primele doua meciuri , dar meciul nr. 5 de la Detroit cu umilinta aplicata de Bulls nu o prea vedeti , eh ? Nu uitati ca Bulls e singura echipa care a castigat Playoff-ul de 5 ori consecutiv...

30.
E rusinos daca spui ca Bulls nu a insemnat nimic pt. tine in anii trecuti .
Bulls este un club in primul rand . Nu a castigat Jordan sau Pipen , ci Bulls . Asa ca nu-mi place cum gandesti (asta ca sa te enervez putin) . :D

31.
Fratii mei , Jordan este cel mai mare jucator din NBA din toate timpurile . Iar voi imi amintiti ca sunteti sclavii propriilor voastre personalitati .

Fratioru :no:

real23
30th May 2007, 18:02
M-am amuzat copios la multe dintr-astea :D Votul meu se duce la:
4.Originally Posted by MAN_US
lasati-ma cu Iverson asta. La Denver se vede clar ca e sub Carmelo. (cei 2 inca nu jucasera nici un meci impreuna) :happy

Kobe24
30th May 2007, 18:29
Georg40..
1.
Din nou Mavericks, care castiga derbiul impotriva fruntasei in Ostens Conference, Detroit Pistons cu 92-88, si inca in deplasare.
Dupa un meci echlibrat in intreaga sa desfasurare, Dirk Nowitzki a demonstrat cat de important este el pentru echipa din Dallas, marcand in repriza a doua nu mai putin de 21 de puncte.
Acesta a fost pentru Dallas primul din seria celor sase meciuri pe care le sustine in deplasare. Cu 54 de victorii texanii sunt si pe mai departe fruntasi in clasamentul lui Western Conference, avand patru puncte avans fata de urmaritoarea Phoenis Suns.

2.
Dallas Mavericks a obtinut si cea de-a 55-a victorie, invingand in deplasare pe Knicks New York , clar cu 92-77 . Cei mai buni de la invingatori: Dirk Nowitzki si Josh Howard cu cate 24 puncte.

3.
Foarte simplu. Nemtii se dau in vant dupa Dirk Nowitzki si stirile in legatura cu el sunt numeroase in tv, ziare, radio ,internet etc.etc.

In al doilea rand am si eu un ...mic merit, stiu unde sa caut...

4. Totusi, am o inima si pentru ...altii.
Cauta adresa : www.basket.de
Desi in germana, dar nume,rezultate etc. le poate intelege fiecare.Incearca.

5. Frumos comentariu. Pacat ca n-am inteles nimic. Insa limbajul este de prima clasa !

6. Nu ma simt deloc luat la misto, de vreme ce nimeni, subliniez nimeni, n-a inserat comentarii asemanatoare cu ale mele nici inainte si nici dupa (mine). "Misto" gasesc aici unele mesaje fara cap si fara coada (un fel de ...automisto !).
In alta ordine de idei, cine participa la un forum deschis ca acesta trebuie sa se obisnuiasca cu toate tonurile si sa priveasca mereu inainte. De acord ?

7. Nu stiu ce este cu cifra "76" la sfarsit (?!) dar nici nu prea ma intereseaza.
Realizez insa lucrurile cu claritate. Acest thread pare sa fie "o societate inchisa" care nu tolereaza noi veniti, indiferent de unde si de ce, asa ca nu va mai deranjez in viitor, nici cu cititul si nici cu scrisul(care la voi,vai de el, e asa cum e !).Va doresc sa fiti fericiti !

ce e mai "trist" e ca vorbea serios...

la 5 nu a inteles nimic dintr-un comentariu a lui adrian la un meci:happy

BAK
30th May 2007, 19:35
astea sunt de la ala cu nume de matrimoniale, (m)anus
1.Si apropo sunt in acelasi stat unde s-a nascut AI...si nu ma simt deloc mandru de asta...dimpotriva.
2.De cand a revenit Baron Davis dupa accidentare au evoluat mai bine. Au o aparare agresiva si un atac f rapid..in max 5 min pe atac ei arunca la cos.
3.As vrea sa vad o finala Suns vs GSW cu 300 pct pe game ar fi o nebunie.
4. Vadim, te mai rog inca odata sa imi shimbi nicknamae de la "MAN_US" la "ADLC".
5.si-a revenit phila de cand a scapat de franar...acum ii "ajuta" pe denver sa se dea la fund. La fel ca Miami...joaca mai bine fara Wade.
6.BAK This user is on your Ignore List.
7. eu il vad la fiecare meci pe Arenas.

si mai sunt , dar acum nu mai am chef sa caut.....revin mai tarziu

phyxius
30th May 2007, 20:39
mie mi-a placut asta....


Jaymz, lasa-i omule ca asa cum am mai spus-o sunt la varsta pubertatii intarziate. Au si ei oarece nelinisti ca orice tanar de varsta aceea. Intr-o lume in care valorile sunt inversate, bunul simt si respectul nu mai sunt de mult de fala. Din pacate.

Irimus
30th May 2007, 21:47
astea sunt de la ala cu nume de matrimoniale, (m)anus
1.Si apropo sunt in acelasi stat unde s-a nascut AI...si nu ma simt deloc mandru de asta...dimpotriva.


:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
oare cum am putut sa uit de asta :happy


aaaa...si ar mai fii ala cu posturile comuniste de care amintea Mertin :happy
si acum, daca tot suntem in threadul premiilor, phyxius primeste trofeul M.H-W.P.OY adica most hard-working poster of the year, pt ca a gasit cele mai mai multe chestii de astea inteligente...si totusi, astept sa vina caseta cu o compilatie de zile mari.


ps:la o ora dupa ce am deschi acest thread ma trezesc cu cineva care imi da add pe mess (viomanea68@yahoo.com) care incepe sa ma injure si sa ma faca in toate felurile. ati mai patit-o careva?

r0bby
30th May 2007, 22:06
Tare asta..:happy


6. Nu ma simt deloc luat la misto, de vreme ce nimeni, subliniez nimeni, n-a inserat comentarii asemanatoare cu ale mele nici inainte si nici dupa (mine). "Misto" gasesc aici unele mesaje fara cap si fara coada (un fel de ...automisto !).
In alta ordine de idei, cine participa la un forum deschis ca acesta trebuie sa se obisnuiasca cu toate tonurile si sa priveasca mereu inainte. De acord ?

phyxius
30th May 2007, 22:19
si acum, daca tot suntem in threadul premiilor, phyxius primeste trofeul M.H-W.P.OY adica most hard-working poster of the year, pt ca a gasit cele mai mai multe chestii de astea inteligente...si totusi, astept sa vina caseta cu o compilatie de zile mari.


ps:la o ora dupa ce am deschi acest thread ma trezesc cu cineva care imi da add pe mess (viomanea68@yahoo.com) care incepe sa ma injure si sa ma faca in toate felurile. ati mai patit-o careva?

mersi, mersi... sunt un perfectionist.
si avand in vedere ca in id-ul ala se afla si cuvantul "manea", faptul ca te-a luat la injuraturi nu e un soc prea mare ;)

ai grija r0bby, poate te vezi si tu pe lista candidatilor in curand....

just_me
30th May 2007, 22:28
macar robby are o varsta la care multi dintre noi spuneam tampenii, si io poate mai spun si acu'...da' ce te faci cu acesti mathusalemi respectabili care debiteza numai ineptii?
bine, acu mi-e sa nu fiu si eu taxat pt ca judec persoanele dupa varsta

Raptor
30th May 2007, 22:46
ps:la o ora dupa ce am deschi acest thread ma trezesc cu cineva care imi da add pe mess (viomanea68@yahoo.com) care incepe sa ma injure si sa ma faca in toate felurile. ati mai patit-o careva?

Si cum ti-a aparut? Do you wish to add him as a FRIEND ? :happy

BAK
30th May 2007, 22:47
ps:la o ora dupa ce am deschi acest thread ma trezesc cu cineva care imi da add pe mess (viomanea68@yahoo.com) care incepe sa ma injure si sa ma faca in toate felurile. ati mai patit-o careva?

si nu s-a prezentat ? ma intreb cine este:happy

Irimus
30th May 2007, 23:07
pai..il cheama manea viorel si m-a facut "tigan de baia mare"...:groggy:

phyxius
31st May 2007, 01:03
inca una:


in spatele calculatorului esti tare.
cred ca ai orgasm cand te uiti la poza lui iggy nu?
cu poza lui te culci noaptea.
se vede ca esti suporter rapidist ca numai aia is asa de tampiti.

si asta-i chiar proaspata.
cred ca pana la urma va trebui decidem cine are cel mai dumbass post al anului prin nr-ul total de posturi avand in vedere ca nu se mai opresc oamenii cu aberatiile. poate sunt subiectiv, dar eu zic ca ar trebui sa fie raja. (pe locul 2 e milanezu' si poate turistu' imediat pe 3 - astea 2 locuri pot fi inversate dupa mine)

Irimus
31st May 2007, 01:07
raja inaintea lui milanezu si man_us??? loool ! nici vorba!

KingMJames
31st May 2007, 01:24
mai...aci e vba de subiectivitate...ca asa si pt mine (maha)raja ar fi pe primul loc...milanelu pe 2 si manutd pe 3....

BAK
31st May 2007, 03:01
da, dar raja vorbea la bascau in mod intentionat.....manus, milanezu si tourist sunt seriosi

BAK
31st May 2007, 05:55
wrestling is very good show.

engleza de balta:happy very nice:ok: ...hai five.....

Irimus
31st May 2007, 16:25
da, dar raja vorbea la bascau in mod intentionat.....manus, milanezu si tourist sunt seriosi

dap.raja vorbea prostii dar le zicea la misto.man_us pur si simplu nu stie, insa e un tip super ok, adica nu e scandalagiu si accepta alte pareri, in timp ce interistul, pardon milanezu...:headbang:

dorum
3rd June 2007, 07:57
scuze de deranj.... dar daca totusi va intereseaza....

KingMJames
4th June 2007, 13:49
scuze de deranj.... dar daca totusi va intereseaza....

new entry...

Irimus
5th June 2007, 16:43
si totusi era sa uit... acesta e mdpoy
Originally Posted by caseta
arenas=winner, iverson=looser

Raptor
5th June 2007, 18:13
Parca ala cu Marion ca e urat si nu-i place... al lu Irimus e? :D (That is - TheOtherAI) :D

Irimus
5th June 2007, 18:36
de fapt am fost luat atunci peste picior pt ca am indraznit sa zic ca melo e intre cei mai buni sf din liga(desi era deja jucator de 20 ppg).acu nu cred ca mai rade nimeni de asta...sincer eu zic ca e al doilea(dupa lebron)

Kobe24
5th June 2007, 20:04
eeh lasa, ca nu a fost asa...
melo era in cea mai proasta perioada a carierei.
irimus in vremurile de glorie:


1.Iverson
2.Duncan
3.T-Mac
4.Carmelo
5.Lebron
6.Rip Hamilton
7.KG
8.Wade
9.Amare St.
10.Nowitki
11.Marbury
12.Kobe
13.Baron Davis
14.Shaq
16.P.Pierce
17.Jermaine O'neal
18.Webber
19.Yao
20.Iguodala
marbury pe 11...la top20players :happy


bai fratilor aproape la nimeni nu apare in top carmelo.Chiar nimeni nu-l place pe melo?Eu zic ca e cel mai bun SF din liga(poate doar carter e mai bun dar el joaca sg acum la nets)

inainte sa ajunga melo ce e acum. exact dupa cel mai prost sezon al lui;)


marion habar nu are cum se arunca corect ....si mai e si urat
kirilenko e mereu accidentat
peja nu stie decat sa arunce de la 3
lebron e mai bun dar e sg

sa zicem ca "urat" a fost o gluma...
dar ca nu e bun pentru ca nu stie sa arunce..


O sa faca Peja faze cum a facut Melo in primu lui sezon cand o sa-mi vad eu ceafa!Sau te pomeni acu ca o sa zici de peja ca e nu stiu cat de tehnc si de solid.Marion e un juc. bun dar e mai degraba un pf,iar faptul ca eu il vad pe Melo cel mai bun sf nu inseamna ca e o prostie.
and1 style:happy


Iverson e jucatorul meu preferat dar asta nu insemna ca-l consider cel mai bun.Ce dracu e asa de greu de priceput?:headbang:
Sa mai informez mai mult?Ce naiba sa ma informez cu referire la preferintele mele?Daca vreau il pun Tyron Lue pe primul loc si chiar nu-mi pasa de ce zici tu...


asta dupa ce a spus ca iverson e #1

eeh..mai bine mai tarziu decat niciodata:D
mai greu la debut:)

mai erau si altele....dar mi-e lene sa caut

Irimus
5th June 2007, 20:17
da mah, mai greu la debut, am debutat si eu asa mai retinut ca JO sau Kobe, nu toti suntem all-stari din prima zi asa ca tine
iar marion..chiar e urat..si arunca foarte urat.
iar marbury e in top 20, ca talent
topul ala l-am facut dupa simpatii si antipatii.kobe e in top 3, maxim top 5,nicidecum pe 12
iar thread-ul se cheama mdpoy (of the year)

Kobe24
5th June 2007, 20:20
pai daca tot a adus raptor vorba..
stiam eu de ce e "of the year".
si daca marion arunca urat nu inseamna ca nu e bun..
tu asta spusesei acolo;)
dupa simpatii..
wade pe 8....
si cred ca iguodala trebuia sa fie mai sus....
asa ca nu tine scuza asta...:)

Irimus
5th June 2007, 22:03
iguodala tre sa fie mai sus? adica in primii 15? sau intre 20 si 50?ca nu inteleg...eu cu toata obiectivitatea, il vad in momentul asta jucator de top 20(bine, in nici un caz in primii 10)...adica doar el si inca o mana de oameni au avut 20/6/6

Kobe24
5th June 2007, 22:06
:)..
mai sus in preferintele tale IN CAZUL care topul ala reprezenta jucatorii favoriti.
asa cum pretinzi:)

Irimus
5th June 2007, 22:09
pai..topul ala era dupa primul sezon...oricum ar fii interesant un asemenea top acuma..ca s-au mai schimbat lucrurile

Kobe24
5th June 2007, 22:10
pai si vrei sa zici ca iguodala iti placea mai putin decat duncan wade sau kobe?(pe atunci) :rolleyes:

Raptor
5th June 2007, 22:35
Haha ^^^ pwned :D

Adrian
6th June 2007, 03:56
Uite ca secventa am gasit cateva pagini mai incolo...(mai vechi) (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=260)

La 1 Aprilie, 2003

Site-ul oficial al clubului Washington Wizards, citat de cotidianul Washington Post anunță decizia lui Michael Jordan de a continua să joace pentru echipa din capitala SUA pentru încă un sezon. El a condiționat însă prezența sa pe teren de cateva transferuri, care nu au fost date însă publicității.

ha ha ha...pacaleala de 1 Aprilie...musca vreo 2...se face misto de ei...
Ultimul post e la 3 Aprilie 2003

Nu s-a suparat mah Rasheed, am vorbit cu el si zicea ca e ok!

ai zice ca s-au linistit lucrurile...

Urmatorul post este la 21st February 2005 (deci dupa 2 ani)

rasheed ...daca te simti mai bine ... si eu mi-am furat-o ...sm crezut dar din lipsa de timp ..nu am apcat sa raspund ..si apoi am aflat "rezolvarea misterului"!

ha ha ha...rad nitel si de asta...iar pauza de cateva luni...si mai vine unu:

michael jordan putea sa joace pana la 50 de ani dadea careva pasa si dadea un slam peste fata la cei 6 aparatori
Asta a si disparut rapid dupa postul asta...se vede ca era mare pasionat de baschet (in 6)

Stiu ca nu e de anul asta...dar e haioasa oricum...
Ce-or mai face Mishu si rasheedkpenny...pacat ca nu intra mai des...

BAK
6th June 2007, 04:12
cum sa "abia" mai dea de sus .... la 40 de ani si-a pierdut toata puterea din muschi ????? ce dracu credeam ca stiti si voi ca la 1.98 poti sa dai un dunk si cu o mana in buzunar

Adriane, m-am uitat si eu la linkul ala si am mai gasit un post mortal:happy :ok:
.......aia cu puterea in muschi e hilara:happy :happy

cgrecu
6th June 2007, 06:00
Stiu ca nu e de anul asta...dar e haioasa oricum...
Ce-or mai face Mishu si rasheedkpenny...pacat ca nu intra mai des...

ai sa rizi, dar intra chiar foarte des, doar ca si-au luat pseudonime ...

Adrian
6th June 2007, 07:44
hai ma..ca astia meteorici care mai trec pe aici sunt prea dusi cu pluta....sa nu-mi spui acuma ca Mishu e ala de zilele trecute cu "daca va intereseaza " :)

Kobe24
6th June 2007, 12:10
nu mai are mishu timp de forum..
plus ca aia vechi s-au saturat....din cauza noului aspect al forumului..:( ("fotbalisti" scandal...etc..)

phyxius
15th June 2007, 23:52
pana la urma, tot ce am facut noi e sa insiram nominalizarile. inca nu s-a ales cel mai dumbass post al anului. vreun vot, ceva?

Irimus
16th June 2007, 01:59
votul meu merge inspre :

Originally Posted by MAN_USpai io zic ca Dallas--ul si-a dovedit valoarea. Wiz este o echipa ce daca prinde play-offul este o performanta. Are away 0-8 deci nu e o mare performanta ca i-a batut si Dallas-ul. Una peste alta o luati pe cocoasa pe coasta de east....

ca mai apoi sa zica:

Originally Posted by MAN_US
Ce echipa are Washington-ul. Putem bate pe oricine oricand oriunde. Sper sa ii tina mai mult aista forma


si ar mai fii si postul lui caseta cu iverson(1 pick,mvp,mvp in all star,4 time scoring champ, future HOF)= looser in timp ce arenas(a carui cea mai mare realizare ca baschetbalist estre aparitia pe coperta nba 2008)=winner;totusi merg pe prima intrucat refuz sa cred ca , caseta chiar crede in postul lui...

cgrecu
17th June 2007, 18:40
nu ca ar conta, dar ginobili este (statistic cel putzin) peste iverson anul asta. In clasamentul PER facut de Hollinger si care poate fi vazut aici:
http://insider.espn.go.com/nba/hollinger/statistics?sort=per&pos=all&seasonType=2

Ginobili este pe 9 si iverson pe 37.

PER este practic eficientza ponderata pe numar de minute jucate:

PER Player Efficiency Rating is my overall rating of a player’s per-minute statistical production. The league average is 15.00 every season..

Ginobili are PER 24.15 si Iverson are 19.61, so it's not even close.


O alta masura a "aportului" unui jucator este Efficiency, pe nba.com
http://www.nba.com/statistics/player/Efficiency.jsp?league=00&season=22006&conf=OVERALL&position=0&splitType=9&qualified=N&yearsExp=-1&sortOrder=7&splitDD=All%20Teams
Ginobili e pe 17 cu 30.26 si Iverson e pe 86 cu 24.01.

Doar faptul ca Iverson joaca mai multe minute face ca in topul eficientzei absolute, indiferent de minute jucate, iverson sa fie in fatza lui ginobili.

In concluzie, ginobili este peste iverson din punct de vedere statistic, indiferent de preferintzele personale.

Irimus
17th June 2007, 18:41
te rog frumos sa termini.iverson>ginobili, azi,maine si peste 100 de ani.punct

cgrecu
18th June 2007, 06:36
lol ... speak about open mindness ... probabil ca iverson compenseaza scaderea in productivitate prin leadership ...

BAK
18th June 2007, 08:03
ba prin tatuaje....

Irimus
18th June 2007, 10:30
iverson daca s-ar da de pamant cat se da ginobili, ar fii rupt in doua de mult

cgrecu
18th June 2007, 16:36
majoritatea jucatorilor non-americani sunt floppershi, in stilul internatzional de joc nu e o chestie blamata ca in nba. Dincolo de asta, realitatea e ca ginobili anul asta a avut un sezon exceptzional in timp ce iverson a avut unul foarte slab, iar in playoffs iverson a fost groaznic, in afara de un singur meci in care a mers cit de cit, in restul cred ca a fost undeva sub 30% la procentaje de la aruncari. E drept ca a luptat contra unei aparari excelente, dar va fi interesant la anul de vazut cit de mult a fost bowen si cit de mult a fost virsta ...

just_me
18th June 2007, 16:49
floppershi????

phyxius
19th June 2007, 15:45
totusi, nu tine nimeni minte asta?

Originally Posted by milanezu
nu mai au rival anul asta.
la toata lumea sa fie clar.
pops ii cel mai tare antrenor.
si duncan cel mai bun center din istorie.
go spurs go.
ce tot aveti cu wrestlingul?
daca nu va place voua inseamna ca ii crap?
poate si voi aveti ceva ce va place inafara de nba si nu place la toata lumea.
so if u don't like wrestling, bite me.

cred ca asta primeste votul meu. serios, nu mai voteaza nimeni?

real23
19th June 2007, 15:46
nu...e prea plictisitor...

Irimus
19th June 2007, 17:46
realitatea e ca ginobili anul asta a avut un sezon exceptzional in timp ce iverson a avut unul foarte slab..

io jur ca am impresia ca tu uneori nu stii ce vorbesti si ca postezi doar de dragul a ati mari numarul de posturi.si ziceam de caseta ca e rau cu tine ca ti-a dat ignore......

uita-te mah la staturi si pe urma vorbeste!!!

26 ppg 7ass 2 stealuri 45%fg(career high)-asta e sezon foarte slab?

pe ale lui ginobili nu le mai pun pt ca are 10 ppg ma putine si jumatate assisturi...

cgrecu
20th June 2007, 06:36
oare tu ai citit postul meu, s-au ai vazut ginobili mai bun ca iverson si ai sarit in aer?

Ce e asha greu de priceput in faptul ca dpdv al eficientzei ginobili e pe locul 9 in nba si iverson pe 37? Si nu imi veni cu exemple de jucatori care au 3 mpg si ar fi #1 la eficientza, ginobili e un jucator de baza la campioana NBA. Locul 9 e peste locul 37, deci era complet justificata afirmatzia mea ca ginobili > iverson anul asta. Evident ca o afirmatzie de genul asta va fi foarte controversata, dar tu in loc sa vii cu argumente (pe care le aduci abia acum), ai sarit in sus ca m-am legat de iverson.

Ca veni vorba de argumente:

1. Ginobii arunca mai bine across the board, are aproape la fel de multe steals (1.5), a/to superior si joaca aproape jumate din timpul lui iverson (27mpg vs 42mpg).

2. Iverson a avut un sezon slab comparativ cu standardele lui, sensibil mai putzine puncte, mai putzine assts, mai putzine rebounds, mai multe TOs si practic identic la procentaje de aruncari fatza de anul trecut. Bineintzeles ca inca are numere la nivel de superstar, sezon foarte slab pentru iverson nu inseamna ca e un fel antoine walker ...

3. calibrat pe 40 minute, ginobili e egal la puncte, superior la recuperari, steals, TO si putzin mai slab la assists + are TS% 60% fatza de 54% pentru iverson.

Cit despre afirmatzia
si ziceam de caseta ca e rau cu tine ca ti-a dat ignore......, in caz ca nu itzi aduci aminte, caseta mi-a dat ignore dupa ce m-a contrazis cind am afirmat ca nash e unul din cei mai buni aruncatori din nba, poate chiar cel mai bun -> si i-am adus ca argument propriul lui editor favorit, hollinger care zicea textual ca nash e "arguably the best shooter". Ca sa nu mai zic ca acu vreo citeva zile l-am vazut pe caseta scriind ca ... nash e unul din cei mai buni shootersi. Problema lui [caseta] e ca nu suporta sa fie contrazis si devine agresiv (si suburban) atunci cind intra in pana de argumente.

just_me
20th June 2007, 06:56
oare tu ai citit postul meu, s-au ai vazut ginobili mai bun ca iverson si ai sarit in aer?


:mda::mda: :headbang:

cgrecu
20th June 2007, 16:49
@just_me
chestia asta cu remarcatul greshelilor de "spelling" devine obositoare ... Ca sa nu mai zic ca citind un post relativ lung si controversat in ipoteze, tot ce ai avut de comentat a fost ca una din zecile de constructzii gramaticale a fost greshita ...

Ca sfat general in viata, e bine sa nu arunci cu pietre atunci niciodata, si cu atit mai putzin atunci cind nu eshti complet inocent. Mi-aduc aminte acum citeva zile ai facut o afirmatzia de genul "eu nu am lansat o axioma ca nu am argumente sa o sustzin". FYI, o axioma e nedemonstrabila prin definitzie, prin urmare constructzia ta este pleonasmica ...

just_me
20th June 2007, 17:18
ok...constructiile semantice tin de nivelul de educatie al fiecaruia, si nu ma laud la capitolul asta..oricum mi-am dat seama de greseala da' nu mai puteam sa editez.
dar s-au=ori??? shootershi? come on man.
si oricum te lupti cu morile de vant incercand sa il convingi pe irimus de ce ai vrut sa spui.
ps. nu arunc cu pietre(poate nu am folosit emoticoanele corect)..greseli de genul asta, cu cratime puse aiurea, si multe altele, sunt frecvente, cel putin aici in romania le vezi peste tot, si sunt la fel de obositoare.

Raptor
20th June 2007, 21:07
De "ceea" ce ai vrut sa spui... daca e sa fim in nota...

A, si inca ceva... Romania cu "r" mare. Imagine that :rolleyes:

Insa da^^^ sunt de acord cu ceea ce zici, e stupid cand vezi la tot pasul chestii s-au cand nu trebuie, i-a, i-l etc, doar de dragul de a pune cratima (merge si asa, in gandu' lor).

SilverZeus
20th June 2007, 22:53
ok...constructiile semantice tin de nivelul de educatie al fiecaruia, si nu ma laud la capitolul asta..oricum mi-am dat seama de greseala da' nu mai puteam sa editez.
dar s-au=ori??? shootershi? come on man.
si oricum te lupti cu morile de vant incercand sa il convingi pe irimus de ce ai vrut sa spui.

....c'mon man....chill...just_chill

just_me
21st June 2007, 00:28
:) just_chilled...oricum nu ma aprinsesem. vreau doar sa nu se inteleaga gresit.