PDA

View Full Version : Rammstein vs. System Of A Down



Apolini
3rd February 2006, 11:03
Pentru rockeri adevarati, ca restul nu asculta chestii ca astea.
Pe cine alegeti? Eu nu pot sa ma hotarasc inca, ambele trupe imi plac mult de tot.

gicu
3rd February 2006, 22:42
tennisprogirl, nu stiu cum le-ai ales pe cele doua. Sunt si alte trupe, unele mult mai bune :) Dintre cele doua mie imi place mai mult R. (stiai ca videoclipul de la Rosenrot e facut in Ro? ;) )

miril
3rd February 2006, 22:47
TG, sunt de acord cu tine. Nici eu nu ma pot decide.

Darkslowstar
3rd February 2006, 23:20
SOD clar, dar si Rammstein rulls :)

Apolini
4th February 2006, 15:34
Pai... deocamdata nici eu nu ma pot decide :D, deaia le-am ales asa :D!
Am vazut videoclipul Rosenrot.... si stiam ca e facut in Romania, pacat ca n-au dat si eu un concert mic asa in trecere :D.
Cat despre Sistem Of A Down... si astia sunt tari rau. Cred ca aleg Rammstein pentru ca imi plac mult si versurile lor (stiu si germana :D).


tennisprogirl, nu stiu cum le-ai ales pe cele doua. Sunt si alte trupe, unele mult mai bune :) Dintre cele doua mie imi place mai mult R. (stiai ca videoclipul de la Rosenrot e facut in Ro? ;) )

Ex-tennisprogirl, de acum in colo Doro!

sun
4th February 2006, 18:10
ambele sunt trupe grele de tot . Cred ca as alege totusi SOAD ( pentru ca nu inteleg aproape nimik din versurile lui Rammstein ). :P

de la ce vine doro ? :ok:

gicu
4th February 2006, 20:08
cre' ca de la Doro Pesch :ok:

desdemona
4th February 2006, 20:19
Rammstein :yeah: ce sa faci, nu te poti... in gusturile omului. Nu neg meritele celorlalti, dar daca tot e o intrebare, am raspuns - din punctul meu de vedere :evil:

realmadrid.com
4th February 2006, 23:00
Si eu tot Rammstein, pt ca pe SOD nu prea ii ascult :D

Apolini
5th February 2006, 11:06
Rammstein nu prea are un sens intreg. 'ramm' este un imperativ inseamna a distruge si 'Stein' inseamna 'piatra'

magic10
26th June 2006, 03:05
daca chiar vrei sa alegi,desi nu inteleg de ce...da` treaba ta...din punct de vedere al spectacolului,al sunetului si pentru ca sunt foarte tari io iti recomand rammstein.daca vrei sa stii de unde le vine numele iti zic io ca scrie pe spatele albumului "seeman"(io-l am:p)
ram=provincie germana in care a avut loc o tragedie in 1993.80 de oameni au fost omorati/raniti din cauza ca s-au prabusit niste avioane in timpul unei demonstratii
daca vrei sa descoperi cu adevarat trupa rammstein te sfatuiesc sa incepi cu albumul "mutter" si chiar cu melodia "mutter" (e tare)

Vlad
26th June 2006, 03:12
Da Rammstein is tari ca sunet, ca versuri nu stiu draq-i intelege! Asa ca eu prefer SOAD, in special BYOB imi place de la ei!

King of Hell
26th June 2006, 03:48
topicu asta suna mai aiurea de cat unu de genu Sepultura vs Linkin Park. Ce are sula cu prefectura?
Rammstein e o baza militara din Germania si 2 la mana inseamna Battering Ram adica berbecu ala vietii cu care spargi zidul cetatii.

lolo_grupa_c
26th June 2006, 15:47
sysstem of a dowm....pentru 1000 de motive...

nubian
8th July 2006, 15:00
Pentru rockeri adevarati, ca restul nu asculta chestii ca astea.
Pe cine alegeti? Eu nu pot sa ma hotarasc inca, ambele trupe imi plac mult de tot.

De ce rockeri adevarati?? pai eu daca ascult mai mult Reggae, dancehall si hiphop, inseamna ca nu pot sa ascult si SOAD de se cutremura blocu? (chiar acu am bagat chop suey, si se aude pana in capatu strazii..:drak: )
Cat despre comparatie, nici nu se prea poate face.. Pai Rammstein e rock? mie mi se pare mai mult ceva gen pop-rock cu influente techno (sau chiar house:sleep: ), e muult prea comercial.. plus ca nu inteleg o iota din ce zic aia:ciocan:

lolo_grupa_c
8th July 2006, 23:09
De ce rockeri adevarati?? pai eu daca ascult mai mult Reggae, dancehall si hiphop, inseamna ca nu pot sa ascult si SOAD de se cutremura blocu? (chiar acu am bagat chop suey, si se aude pana in capatu strazii..:drak: )
Cat despre comparatie, nici nu se prea poate face.. Pai Rammstein e rock? mie mi se pare mai mult ceva gen pop-rock cu influente techno (sau chiar house:sleep: ), e muult prea comercial.. plus ca nu inteleg o iota din ce zic aia:ciocan:

deci?????? ramane system ,nu?????????:yeah: