PDA

View Full Version : Asta o intrece pe toate



Paul
2nd February 2006, 00:04
A mai vazut cineva ca un user sa ai direct 3 avertismente (adik ban) pentru o chestie minora ca a mea.

Da e adevarat , am facut off topic , adik m`am bagat intr`o discutie cu cry si altii pe tema "nocturna din Giulesti" pe threadul lui Radoi.

E adevarat , insa asta e MOTIV DE cel mult OFF TOPIC ==> DELETE , eventual un avertisment , in nici un caz de 3 avertismente ...


Asta e culmea culmilor , sa iei 3 avertismente , in 3 minute...


Acum care e problema ...

Nu am nimic cu Ronaldinho , o iau ca pe un amatorism , in acordarea avertismentelor.

Il acuz insa pe Tudose de vanatoare publica (deja am fost informat ca el m-a banat) , fiindca mi se parea normal sa cerceteze un pic , nu sa sara cu banul direct.

Da domnule Tudose , astept o pozitie oficial de la dvs , chiar aici pe Valea Plangerii , aveti posibilitatea sa vedeti mesaje sterse de Ronaldinho , si sa va dati cu parerea.

E clar ati fost fderanjat de pozitia mea fata de echipa pe care o sustinetzi , si de faptul ca nu folosesc persoana a II-a plural in relatia cu dvs.

Nota 10 lui ANdreiush pentru promtitudine , si lui Tudose de asemenea pentru promtitudine.

Paul
2nd February 2006, 00:15
Cineva mi`a pus la dispozitie mesajele sterse , pentru fiecare dintre ele am luat cate un avertismente.


cry , daca tot dezgropi mortii , afla nene ca daca Rapid avea avocati buni , putea obtine rejucarea meciului , daca scotea niste hartii de la Renel cum ca a picat nocturna in tot cartierul Giulesti ...
Insa i-au prins baietii de la UEFA , ca n`avea generator de rezerva , care e impus de norme...




@Cry , asa e cand esti debutant in cupele europene ...

Quote:
Originally Posted by Cry
ti suporteri din Romania , evident steaua are cei mai multi tigani .
Hai sa`ti explic o relatie matematica

ts = tiganii stelisti
tr = tiganii rapidisiti
s = stelistii
r = rapidistii

(ts : s ) < (tr :r)

Adica procentul de tigani stelisti din totalul masei de stelisti , este mai mic decat procentul de tigani rapidisiti din totalul masei de rapidisiti ...




Auzi mai , daca Piturca este / a fost si are interese steliste , de ce mama dracului a insistat ca Radoi sa stea suspendat 4 etape anul asta ... ha

Taci dracului din gura , ca devii exasperant cu copy/paste din gazeta.

Afla ca si noi dam un F5 , odata la 20 de minute pe gsp.ro , si citim ce mai apare , mai prefer sa scrii ceva (bine sau rau nu conteaza) , cu font normal evident si sa putem discuta (daca avem ce) , decat sa`mi pui in fatza un artcol de ziar inserat cu opinii de ale tale ....
Ai senzatia ca eu citesc un articol de gsp de 2 ori ca sa vad ce nu`ti convine tie , si eventual sa-ti raspund.

Apropo , regula elementara de bun simt pe acest forum.

Cand dai copy/paste de ziar , scrie cu font1.

Uite cum ar trebui sa arate un post de`al tau ...



JENANT !
Cer scoaterea urgenta a banului ...

Tudose , nu te fa ca dormi , ca stiu ca esti online

ronaldinho
2nd February 2006, 00:22
Paulica, in primul rand nici eu nu am nimic cu tine. I-am si trimis si lui Tudose un mesaj in care spuneam urmatoarele, referitor la persoana ta:
off topic.....da?
jigniri cu tente rasiste....iar aici esti recidivist da?
deasemenea am mai luat in calcul ca de-a lungul timpului ai avut postari care nu depaseau 10 cuvinte sau erau total off topic.
Repet, nu am nimic cu persoana ta, dar asa am judecat eu ca este mai bine. Judecam altfel, daca erai la prima infractiune, daca o putem numi asa, dar avand in vedere faptul ca ai recidivat de nenumarate ori m-a dus la aceasta hotarare. Personal, imi pare rau pt banul acordat, dar daca te linisteste cu ceva voi proceda la fel cu oricare alt user. Multumesc pt intelegere si imi pare sincer rau pt banul primit.

Paul
2nd February 2006, 00:25
mai , tu nu esti pus sa ma judeci daca sunt sau nu recidivist

Jigniri cu tenta rasista ... eu m`am exprimat foarte civilizat ... parerea mea

Si te cred ca nu ai nimic cu mine , spre deosebire de Tudose ... :P
In banul primit nu ai nici o vina ... tu doar ai gresit omeneste.

Altii sunt guvizii care au dat`o in bara de data asta ... :(

Am pus mai sus mesajele , si vrea sa cer parerea mozilor , daca ele sunt motive de 3 avertismenete...

Apropo , moderatorii nu actioneaza egal.

Adik muuuuulti alti moderatori , eventual ar fi sters mesajele , nici vorba de avertisment , d`apoi 3 avertismente...

ronaldinho
2nd February 2006, 00:26
paulica, e recidiva, cum sa-ti mai explic. Poti sa-mi spui de cate ori pana acum ai fost banat de pe ols?
Este la fel ca si cu permisul si bautura. Prima data ti-l ia trei luni, poate te cumintesti, a doua oara ti l-a anulat.
cotextul in care ai spus acea formula matematica e altul si si trimiterea a fost evidenta, din punctul meu de vedere. Ca atare si raspunsul lui cip81, care s-a prins de asa-zisa ta ironie, care in fond a fost o jinire ieftina la adresa suporterilor celor doua echipe. Din accest algoritm pitagorian al tau, unii dintre fanii celor doua echhipe de pe acest forum se pot simti atacati.

Paul
2nd February 2006, 00:29
mai citeste reg...

TU nu esti pus sa dai BAN ci aver...
Lasa`i pe aia sa dea BAN`uri care stiu , ca tu oricum esti paralel cu functia de MOD

Nu ai nici o treaba , deja 2 dintre cei 3 supermoderatori , te injura la greu :D

ronaldinho
2nd February 2006, 00:34
insemna ca au motivele lor, iar daca vor sa ma injure o pot face linistit pe privat sau chiar public, iar daca au vreo problema anume, mi-o pot spune , fara nici un fel de resentiment din partea mea. hai ca nu are rost sa-mi pierd timpul pt a-ti da explicatii, pe care oricum nu vrei sa le intelegi sau te faci ca nu vrei.

Vadim
2nd February 2006, 00:36
Paule de unde tot bagi soparlele astea? Ce sint barfele astea de cartier, aruncate la misto? A explicat Ronaldinho frumos. Data viitoare fii mai atent. Problema e ca la tine batem in lemn si nu pricepe nici macar saua, d-apai iapa...

Paul
2nd February 2006, 00:37
ronaldinho ai gresit , asta mi`o spun tovarasii de pe OLS ,de la SuperModeratori pana la simpli useri

Nu`ti port pica ,ai picat la mijloc intr`o lupta dintre mine si Tudose ,ca i`am zis ca DInamo Pitesti nu are fatza de Cupa UEFA (cea mai mare jignire posibila ), si de aici promtitudinea cu care m`a banat.

Un admin responsabil , s-ar fi uitata la motiv

Vadim
2nd February 2006, 00:40
Oricum recitind mai sus nu vad de ce 3 avertisement, mai ales ca treaba cu tiganii era scrisa de Cry...

Paul
2nd February 2006, 00:42
si eu ce zic , don Vadim

Repet:
Nu am nimic cu Ronaldinho . Omu a gresit , si nu`i port pica ... am niste draci pe el dar imi trec...

Insa cu Tudose am treaba , ca s-a bagat ca **********************

Nu zic ce si cum...

As dori daca se poate ca Tudose sa nu mai poasta decat sa`mi faca raport , fiindca in relatia cu mine e SUBIECTIV , cat timp am avut dispute ...
Sa fiu judecat de ceilalti factori de conducere: Vaidm , Greco , iulian , delpiero si desdemona ...

Practic sa fiu imun fatza de Tudose (avert si banari)

Nu mai vb ca m`a banat la 60 de secunde de la avertismente...

Nu intelegi ca omul are ceva cu mine ... si ma vaneaza si in plus nu are curaj sa ma confrunte ...

ronaldinho
2nd February 2006, 00:44
vadim, e forum_ul tau, daca tu consideri ca au fost date pe nedrept, n-am nimic de comentat. I-am si explicat lui paulica si si lui tudose motivele mele. Iar aceste 3 avertismente nu au venit doar de azi. Oricum...tu ai puterea de decizie, nu eu. o seara buna va urez.

Vadim
2nd February 2006, 00:46
Eu nu schimb decizia ta, era numai o constatare personala. Stiu ca esti impartial, deci nu contest nimic. Tu vezi ce si cum, daca e corect sau nu asa.

Paul
2nd February 2006, 00:47
Ba da , avertismenele mi le-ai dat pentru mesaje postate acum.

PS.

De ce Tudose sta ascuns undeva ?
Crede ca daca e invizibil nu`l vede nimeni.

In primul rand tovarsii mei dn Mod-Team ma tin la curent cu tot ce misca , apoi il vad pe YM online cu buddy spy ...

Lasitate ...

@Vadim: ronaldinho a admis ca a gresit , dar mi`a precizat in prv ca nu linge unde a scuipat ...

Paul
2nd February 2006, 00:52
Atasez la cererea de debanare , acest document...
Autentic 100 % , am cenzurat ceva :rosu:

Da din pacate nu pot atasa ...

Imi permit sa dau copy/paste la o chestie de YM , cu precizarea ca pot pune la dispozitie print screen ...

-------
ronald (2/1/2006 11:35:08 PM): sorry paulica
paul (2/1/2006 11:35:15 PM): n`ai nici o vina
paul (2/1/2006 11:35:20 PM): tu ai gresit omeneste
paul (2/1/2006 11:35:23 PM): ****** e cretinul ...
ronald (2/1/2006 11:35:33 PM): care ma injura?
ronald (2/1/2006 11:36:26 PM): bah, eu am vrut doar liniste pe tricolori
ronald (2/1/2006 11:36:37 PM): nu stiam ca aceste 3 av vor insemna ban
paul (2/1/2006 11:36:53 PM): poti sa anulezi sanctiunea
ronald (2/1/2006 11:36:59 PM): tot omeneste, imi cer scuze fata de tine

Tudose
2nd February 2006, 00:54
Il acuz insa pe Tudose de vanatoare publica (deja am fost informat ca el m-a banat) , fiindca mi se parea normal sa cerceteze un pic , nu sa sara cu banul direct.

Fabulezi cand spui ca am ceva cu tine si te vanez. Ai avut tupeul sa spui ca sa nu iti dau PM ca oricum dai direct "delete", mi-ai adresat tot felul de apelative... nici macar nu le-am sanctionat, te-au avertizat altii. Daca te vanam, te sanctionam de atunci!
Ronaldinho a acordat avertismente, Andreiush a contabilizat, si cineva trebuia sa aplice suspendarea. Asta o pot face doar administratorii sau super-moderatorii. Ti-am mai povestit ca a mai fost cineva care s-a trezit ca devine din acuzat acuzator si nu a sfarsit prea bine.



Da domnule Tudose , astept o pozitie oficial de la dvs , chiar aici pe E clar ati fost fderanjat de pozitia mea fata de echipa pe care o sustinetzi , si de faptul ca nu folosesc persoana a II-a plural in relatia cu dvs.

Inchipuirile tale, nimeni de pe forum nu mi se adreseaza cu pronume de politete. A fost cineva care a incercat asta si am rugat sa renunte. Deci... iar fabulatii. Nu ma intereseaza parerile tale despre mine sau despre echipa mea, nici nu fac vreun caz de lipsa de bun simt pe care o afisezi.



Nota 10 lui ANdreiush pentru promtitudine , si lui Tudose de asemenea pentru promtitudine.
Am fost eu prompt, asa cum s-a intamplat sa fiu si cand ai cerut ieri de 2 ori schimbarea numelui si am rezolvat intr-un minut de fiecare data. Atunci de ce nu m-ai acuzat? De ce nu te-ai informat atunci cine ti-a schimbat nick-name-ul?


Eu nu am vreme sa verific toate avertismentele, ca nu am timp ca tine sa stau atata pe forum. In general, am incredere in ceea ce fac moderatorii. In cazul in care exista contestatii puternice, atunci e cazul sa vad mai exact ce s-a intamplat.

ronaldinho
2nd February 2006, 00:55
paulica, iar spui doarce iti convine tie din vorbele mele. nu am admis ca am gresit, poate am fost mai dur. te-am intrebat daca mai faci scandal pe acolo de acum si ai sarit ca te amenint.

Paul
2nd February 2006, 00:58
Raspund in ordine inversa...

1) Considera asta ca pe o contestatie puternica , si intereseaza`te cum sta treaba

2) L-am felicitat pentru promititudine pe cel care mi-a schimbat ieri nick`uld e 2 ori ...credeam ca El greco e asa promt ...

3) Minti cand spui ca nu ma vanezi...

Iti faci si printscreen la mesajele mele ca sa ma incriminezi , dar nu ai tupeu sa le pui tu , ai apelat la desdemona ...

Apropo , cand te mai jignesc pe PM , da`mi avertisment , eu nu te`am facut in nici un fel , in afara de acea "nulitate" pentru care Uti mi-a dat avert. cu 3 zile intarizere ... caz closed :D

Reflecteaza la punctul 1 , o sa ai niste surprize...

Paul
2nd February 2006, 01:00
paulica, iar spui doarce iti convine tie din vorbele mele. nu am admis ca am gresit, poate am fost mai dur. te-am intrebat daca mai faci scandal pe acolo de acum si ai sarit ca te amenint.
ce te asteptai cumva sa zic ...

da ,promit ca ma fac copil cuminte

Tu nu intelegi ca eu nu cer compasiune , cer doar dreptate ...
Daca e motiv de avert da`l , da "dublu avertisment" ,dar triplu avert nu am mai vazut

Adik de acum cand cineva vrea sa`l baneze pe altu , ii da 3 avertismente...

Ti-am zis , nu`ti port pica , fiindca ca stiu esti din categoria moderatorilor aerieni care nici nu cunosc regulamentul pe care sunt pusi sa`l aplice (altfel nu`mi explic fraza : "nu stiam ca la 3 avert se da ban ... ")

Paul
2nd February 2006, 01:05
Barcelona - Zaragoza , Ronaldinho eliminat in min 38
Roma - Juventus , Ibrahoimovici eliminat in min 18
Tudose vs Paul , Paul eliminat in 6 minute

Intrebare pentru Tudose:

Pana acu 10 min , mesaje sterse de Ronaldinho pe Tricolorii erau vizibila , adik apareau sterse cu mesaj "off topic"...
acu vad ca le`ai cozmetizat , sa nu sape nimeni dupa ele...

Tudose
2nd February 2006, 01:10
Iti faci si printscreen la mesajele mele ca sa ma incriminezi , dar nu ai tupeu sa le pui tu , ai apelat la desdemona ...


Cand nu am avut print-screen ai spus ca ai uitat ce ai scris. Cand am avut, te vanez. Nu eu te incriminam, ci mesajul pe care l-ai scris. Uita-te pe captura de ecran si o sa iti aduci aminte.
Am rugat-o pe desdemona sa puna ea pe forum pentru ca eu tocmai plecam, nu aveam timp sa prelucrez .jpg-ul. Chiar crezi ca ma feresc de tine??? :happy


Reflecteaza la punctul 1 , o sa ai niste surprize...
Asta e o amenintare??? Alti pentru asa ceva au primit cel putin avertisment. :)

Am discutat cu ronaldinho asupra cazului tau. Sincer, pentru ca am citit ce a fost acolo, eu nu as fi acordat 3 avertismente. El a spus ca a considerat ca trebuie sa procedeze astfel pentru ca nu doreste ca forumul "Tricolorii" sa se strice, ca ii esti simpatic, ca el crede ca a procedat foarte bine. Isi va sustine cauza si va reveni cu un mesaj peste cateva ore (seara tarziu la el, dimineata la noi).

Edit: Paul, fabulezi, nu am umblat la mesajele tale. Suferi de scenarita si mania conspiratiei, ca si un anume Gigi...

Paul
2nd February 2006, 01:17
... Netoiu , is cappo di Pitesti
------------------------------
2) Nu te amenitz , am zis reflecteaza la mesajele alea , adik citeste`le si o sa ai o surpriza
-----------------------------
3) Ai umblat la mesaje (tu sau altu ) ...

Adik , dupa ce am fost banat pentru un scurt timp le-am vazut , si se vedea epava lor ...

Adik Post deleted by ronaldinho , Reason: off topic

Acum au disparut , la fel cum a fost modificata si semnatura mea ...

Cat despre ronaldinho , lasa`l pe el , ca saracu nu stie nici macar regulamentu pe care e pus sa`l aplice...

Uita`te doar la mesaje si vezi cum sta treaba ... (PS mesajele originale sunt pe prima pagina a acestui threadu cu quote`ul de rigoare)

realmadrid.com
2nd February 2006, 01:23
Parerea mea personala :ok:...
Banul este eronat si este primul ban pe care il vad pt off topic pe forumu asta...in afara de cateva avert. ale lui Relansat pe pariuri pt consecutive....nu prea au mai fost cazuri :D
Dupa cum spune si Vadim, faza cu "tiganii" este scrisa de Cry si nu de Paul, deci sincer nu vad unde este jignirea.
Un avertisment era indicat pt off topic, doar in cazul in care Paul ar fi continuat dupa ce Ronaldinho il atentiona...dar in nici un caz BAN :ok:.

Banul trebuie anulat, asa ar fi corect :ok:

Paul
2nd February 2006, 01:28
Ii cer lui Tudose , sa publice mesajul pe care mi l-a trimis , sa vada lumea care e parerea lui despre acest caz , adik parerea unui administrator , si mai ales ronaldinho sa intelegeaga ca a gresit ...

BTW.
Tudose in alte cazuri (cazul be@) ai anulat avertismente , aici de ce nu anulezi daca cu mana ta scrii ca e aiurea (e drept n`ai tupeu sa scri public chestia aia)

Daca memoria nu iti joaca feste , citeste aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=443052&postcount=9

desdemona
2nd February 2006, 01:33
Am citit si eu mesajele. Nu pun la indoiala judecata moderatorului cand le-a sters pentru offtopic (am sters si eu destule si am editat - chiar si pe Tricolorii), dar avertisment am dat in cazuri extreme - doar lui remy, care nu se potolea cu nici un chip, postand offtopic pe tot forumul (pe Tricolorii s-a intamplat sa calce stramb pentru prima data dupa ce l-am atentionat "pentru ultima oara" in public si acolo i-am dat avertismentul ala pe care nu l-a inteles el zilele trecute).
Si eu sunt de parere ca - pentru 3 mesaje offtopic - trebuie acordat cel mult un avertisment, in cazul in care utilizatorul nu se potoleste (atentionat in prelabil)... in nici un caz 3.... :ok:
Prin urmare, nu spun ca moderatorul a gresit santionand, doar ca a dat o pedeapsa prea mare pentru o infractiune prea mica :)

Nu cred nici ca Tudose il vaneaza pe Paul - daca s-a nimerit sa "execute" el banarea. Puteam sa ma nimeresc eu sau altul... si de multe ori nu stam sa cercetam istoria avertismentelor, ci doar... cand se strang 3, executam. Discutia trebuie purtata de la acordarea avertismentelor, eventual, nu de la "banare".

In opinia mea se puteau acorda maxim 2 avertismente: 1 pentru offtopic (daca moderatorul vrea sa cuminteasca un utilizator care persista in a posta offtopic si nu intelege de vorba buna), 1 pentru ...jignirile alea cu tenta rasiala (care erau de fapt niste explicatii, nu jigniri, din cat am citit). Nu inteleg de unde 3... si oricum, in cazul de fatza, eu nu vad motiv nici de 2 avertismente. 1 maxim... pentru toate cele expuse mai sus.

ADelPiero
2nd February 2006, 01:37
asta e si parerea mea.... mai multe nu am ce spun pt ca DsD a punctat foarte bine ...

Tudose
2nd February 2006, 01:37
Am ridicat suspendarea lui Paul pana cand ronaldinho ofera explicatiile promise. El a spus ca are o motivatie puternica sa procedeze asa.
Daca el ne va convinge de ce spune, suspendarea revine. Pana atunci nu il putem tine pe Paul in detentie preventiva :)
Este adevarat, am anulat avertismente cum a fost in cazul lui be@ si dupa ce ronaldinho isi sustine punctul de vedere vom vedea cum procedam.

P.S. Paul, inainte sa tipi ca nu am tupeu sa declar public niste lucruri, mai citeste o data mesajul meu precedent, in caz ca nu l-ai inteles. Mai rar si cu mai multa atentie.

Darkslowstar
2nd February 2006, 02:27
Parerea mea este ca nu e totusi de ban, si mi se pare aiurea sa se baneze pt off-topic. Chiar si de avertisment e de discutat. daca s-ar da banuri pt off-topic majoritatea userilor activi ar fi in vacanta semi-permanenta :D

ronaldinho
2nd February 2006, 10:05
Asa.... sunt dator cu o explicatie. I As incepe cu amatorismul meu in ceea ce priveste moderatul, si un scurt scroll prin regulament ma duce la punctul 6 Penalizari, banuri, suspendari, unde nu se precizeza in nici un fel ca la 3 avertismente se da ban, dar in schimb se precizeaza urmatorul lucru: suspendare 3 zile pt persistarea voita in greseala. Deasemenea tot in regulament mai scrie, la punctul 1, alin 3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite.. Asta fiind pentru paulica, care din ce am vorbit noi pe privat nu a inteles, ce-i drept nu m-am exprmat nici eu pe tonul pe care trebuia si nici nu am avut posibilitatea. ce i-am spus lui paulica, si anume " nu stiam ca 3 avertismente inseamna banare " a fost zisa pe un ton ironic si ca o forma de intrebare retorica, dar din pacate nu m-am facut inteles.
Lasand la o parte regulamentul putin, dupa care, ce-i drept, trebuie sa ne ghidam , as dori sa precizez ca pentru mine paul si cry sunt in aceasi oala, iar activitatea lor recenta de pe tricolorii m-au dus la aceasta decizie. Precizez din capul locului ca voi vorbi la persoana a treia plural, dat fiind faptul ca i-am tratat la fel pe cei doi. Decizia de a-i pedepsi pe cei doi, despre care stiam ca sunt niste clienti frecventi ai LN , mi-a apartinut in totalitate, fara a avea vreo sugestie din partea unora,, iar motivele sunt urmatoarele:
- in ultimile threaduri de pe triclorii a avut loc la cel putin o pagina, cel putin o discutie rautacioasa, provocatoare intre cei doi, discutie care i-a atras pe alti useri doritori de a-si etala ura sau invidia pe o echipa adversa, sau vreun jucator de-al unei echipei adverse. Discutiile au deviat de la subiect, ajungand prin alte domenii, iar de cateva ori cei doi au fost avertizati sau chiar sanctionati, iar acum, logic au recidivat....iar conform regulamentului recidiva inseamna 7 zile.
- deasemenea ceea ce incercam noi ( si aici ma refer la mine si la o multitudine de alti useri ) sa discutam pe aceasta sectiune a echipei nationale, este intradevar echipa nationala, fostii, actualii sau potentialii componenti, jocurile echipei nationale, o formula ideala de echipa, etc. si nu faptul ca "ogararu e varza ca e stelist, constantin are aripi ca e rapidist, cum s-a stins nocturna in Giulesti sau cat de buna e echipa de club si ce varza e adversara" si alte subiecte care nu fac altceva decat sa strice atmosfera si sa se lase, de cele mai multe ori cu injurii, jigniri si o dorinta de razbunare intr-un viitor apropiat.
- deasemenea mesajele cu tente rasiste nu cred ca dau bine in ochii multora dintre ceilalti utilizatori, si aici ma refer doar la mesajul de azi cu " formula matematica " a lui paulica, prin care tot ce a reusit sa faca a fost sa-si atraga antipatia si scarba celorlati parteneri de discutii. Conform mesajului sa u, un anumit procent din stelisti si un anumit procent din rapidisti fiind tigani. Din cunostintele mele, pe acest site sunt inscrisi un mare numar de sustinatori ale celor doua echipe. Totusi, sper si cred ca multi dintre ei nu au avut ocazia sa vada ceea ce unul dintre utilizatorii cu cel mai mare numar de posturi a scris.
asa, mai e de adaugat faptul ca paul a fost moderator pe acest forum si stie foarte bine ce se permite si ce nu, iar faptul ca persista in greseala m-a facut sa-i dau 3 avertismente, fata de cry, cu 2.
In incheiere, pentru motivele mai sus enumerate eu propun banarea celor doi useri pentru 10 respectiv 7 zile, ambii fiind recidivisti si ambii provocand tot timpul scandaluri, lucru care e usor vizibil din numarul de posturi. Tot in incheiere as vrea sa-mi cer scuze pentru eventuala neclaritate a mesajului, dar la mine e ora doua noaptea si am scris oarecum in graba, fara sa revizuiesc postul, care sper sa nu fi depasit nr de caractere admise. :D
Pentru intrebari, va stau la dispozitie. deasemenea propun un poll pe RA privind aceasta problema.

Paul
2nd February 2006, 13:52
Inainte de toate , fac urmatoarele precizari:

1) Nu pot posta pe Valea Plangerii , unde se discuta subiectul , eventual acest thread sa fie unit cu cel in care se discuta problema , si sa fie mutat pe administrativ unde au dreptul si "taranii" sa posteze (in limbaj intern , useri de pe OLS se impart in 3 categori : stapani , baieri si tarani ... sa nu cumva sa fiu acuzat de jigniri )

2) ronaldinho , avand in vedere ca e o problema oficiala , foloseste nick-ul meu original "Paul" si nu paulica , fiindca acelasi regulament pe care sustii ca`l cunosti si il aplici , specifica clar ca nu e voie cu jigniri
3)
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=502285&postcount=29

Aici este mesajul original
------------------------------------

O iau punctual


I As incepe cu amatorismul meu in ceea ce priveste moderatul, si un scurt scroll prin regulament ma duce la punctul 6 Penalizari, banuri, suspendari, unde nu se precizeza in nici un fel ca la 3 avertismente se da ban, dar in schimb se precizeaza urmatorul lucru: suspendare 3 zile pt persistarea voita in greseala. Deasemenea tot in regulament mai scrie, la punctul 1, alin 3 Fara "Trolling": Va rugam sa nu postati mesaje care intrerup pacea, armonia si buna-dispozitia Forumului Onlinesport. Discutiile trebuie sa aiba logica, sa fie fluente, agreabile, iar bagarile in seama nu sint bine-venite.. Asta fiind pentru paulica, care din ce am vorbit noi pe privat nu a inteles, ce-i drept nu m-am exprmat nici eu pe tonul pe care trebuia si nici nu am avut posibilitatea. ce i-am spus lui paulica, si anume " nu stiam ca 3 avertismente inseamna banare " a fost zisa pe un ton ironic si ca o forma de intrebare retorica, dar din pacate nu m-am facut inteles.

Deci repet , e specificat clar in regulamentul moderatorilor de pe RA , cum se procedeaza , si oricum trebuia sa stii ca 3 avertismene = BAN ;
-----

Lasand la o parte regulamentul putin, dupa care, ce-i drept, trebuie sa ne ghidam , as dori sa precizez ca pentru mine paul si cry sunt in aceasi oala, iar activitatea lor recenta de pe tricolorii m-au dus la aceasta decizie. Precizez din capul locului ca voi vorbi la persoana a treia plural, dat fiind faptul ca i-am tratat la fel pe cei doi. Decizia de a-i pedepsi pe cei doi, despre care stiam ca sunt niste clienti frecventi ai LN , mi-a apartinut in totalitate, fara a avea vreo sugestie din partea unora,

Tocmai datorita faptului ca l-ai taxat si pe cry , ti-am acordat circumstante atenuante , si cum ti-am zis pe YM , PM , si pe forum in public , si am fost convins ca nu e rea intentie ci doar o intrepretare gresita .
Altfel , te-as fi acuzat si de tratament partinitor

Ca fapt divers , cry este cel care e deschis discutia de "tiganii din Ghencea".
Apropo , mi-a atras cineva atentia (un boier ) sa folosesc cuvantul "rromi" , cand mai vorbesc de tigani.


- in ultimile threaduri de pe triclorii a avut loc la cel putin o pagina, cel putin o discutie rautacioasa, provocatoare intre cei doi, discutie care i-a atras pe alti useri doritori de a-si etala ura sau invidia pe o echipa adversa, sau vreun jucator de-al unei echipei adverse. Discutiile au deviat de la subiect, ajungand prin alte domenii, iar de cateva ori cei doi au fost avertizati sau chiar sanctionati, iar acum, logic au recidivat....iar conform regulamentului recidiva inseamna 7 zile.

Au fost 7 posturi rautacioase , 3 ale mele , 2 ale lui cry , 1 a lui Triphat , 1 a lui Steaua Mania.
Ai dat 7 avertisment.

Faptul ca eu , cry si steaua-mania , suntem clienti frecventi ai listei negre , nu e un motiv ca tu , cand dai avertismente sa gandesti ... "mah asta a mai stat la puscarie , deci e posibil sa fie vinovat" ...
Judeci in functie de ce e scris , regula recidivistilor se aplica doar cand se da ban...si e corecta; Insa faptul ca X a fost banat, nu inseamna ca trebuie avertizat preventiv sau din oficiu.
Ca sa zic pe intelesul tau , ce-ar fi daca jucatori de genul Tachinardi , Puyol , Roy Keana sau Makelele , ar primii in fiecare meci cand un avertisment .. preventiv pe tunelelul de la vestiare , ca sa fie cuminti si sa nu-l ia si pe al doilea.


deasemenea ceea ce incercam noi ( si aici ma refer la mine si la o multitudine de alti useri ) sa discutam pe aceasta sectiune a echipei nationale, este intradevar echipa nationala, fostii, actualii sau potentialii componenti, jocurile echipei nationale, o formula ideala de echipa, etc. si nu faptul ca "ogararu e varza ca e stelist, constantin are aripi ca e rapidist, cum s-a stins nocturna in Giulesti sau cat de buna e echipa de club si ce varza e adversara" si alte subiecte care nu fac altceva decat sa strice atmosfera si sa se lase, de cele mai multe ori cu injurii, jigniri si o dorinta de razbunare intr-un viitor apropiat.

A , aici ai dreptate. Ok am facut offtopic , imi stergi mesajele (corect) , imi dai PM (bah potoleste-te , nu mai fa off topic , sau in caz extrem dai un avertisment !.

Facand o paralele , oare cate avertismente ar trebui sa ia remy pentru off topic-ul de pe Intern ?


deasemenea mesajele cu tente rasiste nu cred ca dau bine in ochii multora dintre ceilalti utilizatori, si aici ma refer doar la mesajul de azi cu " formula matematica " a lui paulica, prin care tot ce a reusit sa faca a fost sa-si atraga antipatia si scarba celorlati parteneri de discutii. Conform mesajului sa u, un anumit procent din stelisti si un anumit procent din rapidisti fiind tigani. Din cunostintele mele, pe acest site sunt inscrisi un mare numar de sustinatori ale celor doua echipe. Totusi, sper si cred ca multi dintre ei nu au avut ocazia sa vada ceea ce unul dintre utilizatorii cu cel mai mare numar de posturi a scris.

Nu e tenta rasista.
Tenta rasista e cand spun "rapidistii sunt tiganii" , "maimutele din giulesti", "coloratii de sub pod".

Acolo doar ii raspundeam lui cry (care a deschis discutia) si care afirma ca "in ghencea sunt mai multi tigani ca in giulesti" , iar eu ii ziceam ca e posibil sa fie adevarat fiindca Steaua avand infinit mai multi suporteri ca rapid , are si cei mai multi tigani , hoti sau alte chestii...

Insa luand procentual proentul de rromi din galeria rapidului (rromi : nr. total al rapidistilor) este mai mare decat procentual de rromi din galeria stelei (rromi : nr total al stelistilor) .

Asta nu e rasism , daca vroiam sa va jignesc , ziceam direct "peluza intunecata" si apoi ziceam ca ma refer la bezna de la meciul cu PSG
------

asa, mai e de adaugat faptul ca paul a fost moderator pe acest forum si stie foarte bine ce se permite si ce nu

Tocmai de asta , ar trebui ca cei care ma averizeaza sa tina cont , ca stiu regulamente si chichitzele si stiu sa ma strecor pana la limita regulamentului , dar repet in limita regulamentului ...

-------
In incheiere tin sa-ti reamintesc ca Tudose , Vadim , desdemona , ADelPiero , darkslowstar si realmadrid.com au scris pe acel thread ca ai gresit

De asemenea chiar tu iti recunoasti discutia , si desi nu e fair-play sa public o discutie privata , o sa o fac.
Aici demosntrezi clar ca iti recunosti greseala , iar pe finalul discutiei ai mai scris ca "nu lingi unde ai scuipat"...

Adik iti recunosti greseala , da nu vrei sa dai inapoi.
Apropo , din moment ce banul a fost scos , e clar ca ai gresit si nu insista ...

Acest post nu contine nici un smile , deci e un mesaj serios ...

Vadim
2nd February 2006, 14:14
Ronaldinho nu ai de ce sa iti ceri scuze fata de Paul. El oricum e o oaie neagra, face special scandaluri si intarata lumea din nimic.

Tudose
2nd February 2006, 14:20
In urma celor argumentate aici si a consultarilor cu alti moderatori, am decis comutarea sanctiunii in cate un singur avertisment atat pentru Paul cat si pentru Cry. Am inteles ratiunea pentru care ronaldinho a actionat sever, in scopul de a proteja forumul pe care il are in grija, insa am considerat ca trebuie sa mergem pe un criteriu uniform de acordare a sanctiunilor.

P.S. Paul, vorbeai de mine ca nu am tupeu sa spun public niste lucruri... pune si tu la vedere cuvantul pe care l-ai sters din captura de ecran atasata :D

Paul
2nd February 2006, 14:20
bravos Vadim , omu a gresit , si`a cerut scuze , i le-am acceptat si vi tu si ii tai craca , ca nu trebuie sa-si ceara scuze...

cat despre oaia neagra , meriti un avertisment , cica scrie in regulament ca nu ai voie cu "oi" :happy: :happy:

Paul
2nd February 2006, 14:21
P.S. Paul, vorbeai de mine ca nu am tupeu sa spun public niste lucruri... pune si tu la vedere cuvantul pe care l-ai sters din captura de ecran atasata :D

te simti cu muca pe caciula ?
:rosu: si tie

ronaldinho
2nd February 2006, 19:47
@paul stiam de la inceput ca acest post nu are nici o importanta pentru tine, iar ca tot ce vei face este sa comentezi la cele scrise de mine, pt ca tu esti de genul de om care esti convins intotdeauna ca are dreptate, indiferent cati iti spun ca nu e bine ce faci. Te las in continuare sa-ti vezi de trollingurile tale si rafuielile particulare, si din cate simt eu ai mai adaugat pe lista ta neagra un personaj.
@Vadim singurul motiv pt care pot sa-mi cer scuze e acela ca l-am facut sa se simta prost, si nu ma simt bine cand cineva are o cadere de moral, fie ea cat de mica, din cauza mea..
@Tudose avand in vedere ca paul este un membru marcant, datorita doar numarului de posturi, si deasemenea prin prisma faptului ca e toba de carte in ceea ce priveste regulamentul propun o sanctiune mai dura pt el.

realmadrid.com
2nd February 2006, 20:01
In primul rand , iar nu pot posta pe Valea Plangerii , asa ca apelez la un intermediar sa-l pune ;
@Ronaldinho , nu te-am trecut pe lista neagra; Trebuie sa-mi faci mult rau ca sa ajungi pe lista mea neagra ;
Apropo regulamentul este acelasi pentru toti , deci termina cu sfaturile inutile , insa daca continui in ritmul asta , ne suparam si stricam prietenia ... ; Oricum nu ma cobor la mintea ta ... in Canada din cauza bruiajelor fotbalul se vede altfel;

Am pus eu mesajul, pt ca Paul nu mai poata sa raspunda aici. Sper ca nu este nici o problema :ok: :)

ronaldinho
2nd February 2006, 20:08
deasemenea as dori sa precizez, ca, conform deciziei luate, cry ar trebui debanat, parerea mea.

andreiush
2nd February 2006, 20:49
Nu, nu ar trebui debanat Cry. Si asta pentru ca au primit ambii cate 1 avertisment, in final. Dar Cry mai avea inca doua, spre deosebire de Paul, care mai avea 1. Deci la Cry s-au adunat 3 avertismente, adica ban.

Paul
2nd February 2006, 22:02
NU trece mult timp si ma intorc aici...

Am depus explicatiile necesare la aceasta noua banare.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=502954&postcount=122

Nu mai scriu odata , insa astept aici un raspund din partea factorilor de conducere.

Apropo , ii multumesc lui Utilizator , ca e de acord ca meciul ca inceapa cu o intarziere de 30 de minute , fiindca un jucator al oaspetiol , este prin in trafic si risca sa piarda inceputul meciului :D

S-a mai intamplat un caz asemanator , acu 3 ani , la un Celtic - Barcelona in CH. League , cand a inceput decalat cu 1 ora fiindca fanii lui Celtic erau prinsi intr`un blocaj rutier ...

Paul
3rd February 2006, 17:01
Mdeah , vad ca banul meu nu va fi scos (oricum nu aveam nici o sperentza :drak: ) , insa dupa ce imi expira banarea si se linistesc lucrurile , o sa pun pe forum un material soc cu unul dintre boieri, chestiuni extrase din niste discutii private.

Momentan cauza in arhiva cateva pasaje , sper sa-mi iasa.


In alta ordine de idei , cer banarea lui vlad1607 pentru acest mesaj privat , gratuit... mai ales ca sunt banat , deci nu l`am provocat sau alte chestii

-----
Nu pot adauga attachment din cauza ca sunt banat , pun aici textul mesajului primit , daca e nevoie pun la dispozitie originalul ...desi unul dintre admini poate citii linistit mesajele private ca dispune de tehnica necesara :rolleyes:

-------

Deci:

Mesaj de la vlad1607

-------
Titlu : k

Mesaj:


ce face oaia spurkata junior de bistrita?

Vrau sa vad promitudine , fiindca cand e vorba sa fiu banat eu , repede apare cel insarcinat cu numararea avertismentelor , si apoi cel care pune in aplicare pedeapsa.

Pun ca pariu , ca pana maine la ora 12.00 nimeni nu ia masuri in cazul asta ...
Ca si in cazul semnaturii lui bob ... :rosu:

Onlinesport vrea parerea voastra
3rd February 2006, 17:12
Pune toata discutia de pe PM, poate era o gluma intre voi. Nu vad nimic rau in asta, mai ales ca e posibil sa minti prin omisiune.

Legat de YM, tine-le pentru tine. Acest forum nu este metoda ta de a face publice discutii private. Indiferent despre cine va fi vorba, daca mai pui discutii de pe YM pe forum vei fi banat de tot. Si asta oricum se va intampla, ne-am saturat de garagata ta si de scandalurile pe care le faci zilnic din nimic. Ai 17 ani, nu ai colege de clasa?

Paul
3rd February 2006, 17:16
Nu , nu a fost nici o gluma , eu nu i`am scris nimic , si aia e toata discutia de pe PM...

Adik omu s-a trezit vorbind ...
Repet , pun Print screen de la discutia de pe PM , insa nu pot atasa aici ...
insa atat timp cat eu primesc 2 avertismente pentru "esti o nulitate" si "esti jalnic" de ce sa nu fie banat vlad care ma ataca din senin ....

E mai simplu sa vina unul dintre adminii care au drept de a citii mesajele , si sa confirme ca atat a fost acel mesaj , si ca eu nu i-am scris absolut nimic lui vlad , cel putin in ultimele 90 de zile , desi cred ca niciodata nu i-am scris nimic pe PM...
------------

Ia zi`ne mai El Greco , cu ce te`am suparat eu asa tare... am injurat pe cineva ? ce v`am facut ?

MariusTR
3rd February 2006, 18:32
Buey,omul asta e deranjat rau la cerebel.
Get a home, get job,get a wife....

GeeZas.

Don't mind me... i'm banned.

Paul
3rd February 2006, 18:37
mai incearca :D

Paul
4th February 2006, 23:54
nu v`ati plictisit sa vedetzi banned :D

Eliberati-ma !

stefanm14
5th February 2006, 00:01
Cum sa te elibereze, atunci ce mai amanaram meciu' ! Cate ne faci tu paulica :D

Paul
5th February 2006, 00:17
Las mei ca nu tu l`ai amanat ...

Oricum , pana luni nu se misca nimic fiindca Uti nu prea e online prin weekend , si inca nu s-au anuntat echipele cum sa inceapa meciul ... :evil:

Desi oricum castigam lejer :D , mai ales de cand am prins tactica lor :)

stefanm14
5th February 2006, 10:07
Gata, tu pregateste-te acolo, hai ca te-am lasat, sa nu mai faci prostii cand revii bye :D

MariusTR
24th March 2006, 08:12
Sa ma scuze Paulica ca intru peste topicul in care posteaza el cand e pus la colt de mai marii OLS ( cam des , daca ma intrebi pe mine )... dar trebuie sa zic si eu ceva ( sa ma tina mite posteritatea ) :

Am deschis topicul " Copos scoate banii! " in care sesizam ca rapidistii sunt tratati inuman ca si sclava Isaura... si colegul meu de cartier andreiush, secretarul OLS cel care tine socoteala ca un strasnic carturar de paza ce e, a intrat cu cartonasul la vedere.
E baiat bun andreiush asta , da e cam repezit.

Atat am avut de zis... asa si inca ceva : andeiushule , te scot la o bere cand te intorci in Baia Mare in vacanta... nu mai te lua de fratele tau maramuresean ca nu da bine la imagine... tradare...fratricid....astea.

Sa traiti bine!

PS: Paul, topicul tau de revolta te asteapta sa-l mai umpli...in curand. :D

Buey tata, ce-mi plac glumele mele! :)

.

Angelina Jolie
16th April 2006, 08:30
Atat am avut de zis... asa si inca ceva : andeiushule , te scot la o bere cand te intorci in Baia Mare in vacanta... nu mai te lua de fratele tau maramuresean ca nu da bine la imagine... tradare...fratricid....astea.

Fereasca bunul Dumnezeu ma. Daca e fratele tau io nu mai vorbesc cu el ma congelatorule.

Ursu carpatin
16th April 2006, 09:46
Ni mă! E moroşan? N-aş fi zis! Apăi nu mai poţi să te încrezi în nimeni! Sunt dezamăgit! Noroc cu Angi, care mă mai înveseleşte! Ţucă-vă tata de ban-aţi!