PDA

View Full Version : Adeus, Elton!



Kainsashiki
29th May 2007, 15:47
Patronul Stelei, Gigi Becali, s-a inteles cu oficialii clubului UTA Arad pentru transferul brazilianului Elton la "Batrana Doamna".

Nicolae Bara s-a inteles cu Gigi Becali si ii va oferi in schimbul micutului brazilian suma de 500 de mii de euro. Dupa ce l-a facut "circar" si l-a jignit in dese randuri, patronul Stelei a reusit sa scape de unul dintre cei mai iubiti jucatori din Ghencea.

"M-am inteles cu Bara de la UTA si imi va oferi 500.000 de dolari pentru Elton. Impresarul lui Elton va veni joi in tara si, daca Elton va fi de acord, Elton va juca la UTA", a declarat marti Gigi Becali.

Elton s-a transferat in iarna de la clubul brazilian Corinthians, pentru suma de 1.300.000 de dolari, si a fost motivul rupturii dintre Gigi Becali si MM Stoica, fostul manager din Ghencea platind 800.000 de dolari unei firme de consultanta.

Elton a inceput ca titular la Steaua si a marcat un gol chiar la debutul sau, in partida cu FC Arges. Dupa plecarea lui MM Stoica, Elton nu a mai prins postul de titular la Steaua, fiind uitat pe banca de rezerve, dar in ultimele partide, la presiunea publicului, Cosmin Olaroiu a fost nevoit sa-l bage din ce in ce mai des.

Brazilianul este al doilea jucator care paraseste Steaua in aceasta vara, primul fiind francezul Thereau. Astfel, Gigi Becali este din ce in ce mai aproape sa isi vada visul implinit: o echipa numai de romani.

Onlinesport

SAMM
29th May 2007, 15:49
bine ca nu s-a dus la un adversar, pentru ca l-ar fi intarit

ce ghinion pe saracul copil, sa pleci din prima liga braziliana si sa ajungi la o candidata la retrogradare in Romania, pacat de el, imi pare rau ca s-a ajuns aici, dar asta e, oierul e oier
.
.
nu cred ca va accepta, cred ca va pleca in Brazilia innapoi, isi va plati el 500,000 astia si ii va da un scuipat in fata ciobanului si va pleca

Luis Garcia10
29th May 2007, 15:51
:o: :o: :o: Vestea asta ma lasa fara cuvinte. :hmm: :hmm: :shock: :angry: :groggy:

Universal
29th May 2007, 15:53
Va pleca din Romania.

Ioca10
29th May 2007, 15:54
Nu stiu cum sa reactionez....

Luis Garcia10
29th May 2007, 15:56
Ca la dentist am ramas :|

Celso
29th May 2007, 15:58
asa se distruge un fotbalist.... or sa mai vina brazilieni in Romania cand o zbura porcu....si asta se stie din vina cui :|

Elvis81
29th May 2007, 16:03
Da...:( credeam ca bkli zice numa' la vrajeala cu plecarea lui Elton dar se pare ca e adevarat:( asta chiar e mai prost decat prevede legea:rosu: cum naiba sa ai asa un jucator si sa nu-i dai macar o sansa? Lasa ca avem alti jucatori cu fata de Steaua,in special Coman:rosu:

PS olaroiu esti PROST:rosu:

Liviu
29th May 2007, 16:05
Bravo . Ma bucur pentru el .

Peste putin timp , cand scapam de Becali , Laca si Elton se vor intoarce la Steaua . :rolleyes:

Snake_21
29th May 2007, 16:10
Da vise frumoase Liviu :P oricum imi pare rau pt Elton chiar daca era brazilian punea mai mult suflet in joc decat unii jucatori romani de la noi si care sunt culmea foarte buni :( :headbang:

effect
29th May 2007, 16:27
Cred ca se intoarce in Brazilia. Isi cumpara singur contractul si dus o sa fie . BECALIII ESTI O MIZERIE

dede
29th May 2007, 16:30
jiji da-ti foc, impusca-te, spanzura-te, orice... numai sa scapam odata de tine, cioban prost si handicapat :jerk:

Vladek
29th May 2007, 17:15
Daca aceasta mutare chiar va avea loc, sper ca piticul sa fie titular urmatorul meci contra Stelei si sa ne dea vreo 3 goluri. Asa, sa-l vad pe oligofrenul de Becali urland de ciuda si pe Olaroiu fugind spre autocar ca sa nu fie obligat sa raspunda la intrebarea "A fost Elton eficient azi ?" !

PS : Mai sper de asemenea si la o moarte rapida a ciobanului, impreuna cu tot clanul sau de nesimtiti si a lui Turcaloiu. Oricare din aceste evenimente are loc primul, va fi o mare placere.

YoYoyOi
29th May 2007, 17:28
Vladek, o moarte lenta, sa savuram indelung ;)

Am ramas paf la vestea asta. Sper sa nu se concretizeze :(

Luis Garcia10
29th May 2007, 17:30
Am impresia ca Oli i-a bagat in cap lu` Becali asta cu Elton e bun pt spectacol si nu e eficient! :(

Brian
29th May 2007, 17:33
Luis...100% Oli...
Oli fmm de c***t ... proasta a fost p**a la c**u' lu tactu':angry:


Imi cer scuze fatza de cei care se simt dezgustatzi de limbajul folosit de mine...

YoYoyOi
29th May 2007, 17:38
era cu "******" la sfarsit :happy

eu nu cred ca Oli i-a zis asta. Chiar el recunoscuse ce sfaturi i-a dat Piti in privinta jucatorilor puternici si a noilor tendinte din fotbal :rolleyes:

Brian
29th May 2007, 17:40
Nu era cu "******" la sfarsit...Oli s-a nascut din iubirea a doi barbatzi:D, nu vezi in ce hal a iesit avortonul asta??:happy

YoYoyOi
29th May 2007, 17:41
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: asta a fost tare :happy :happy

Liviu
29th May 2007, 17:44
Si nu numai a tendintelor din fotbal , sa nu uitam ca Piturca l-a invatat cu ce sa se imbrace . :D

Daca era destept , Becali putea decat sa-l imprumute . Asta e , nu-l mai vrea deloc . Pregatiti-va acum pentru plecarea lui Cyrill .

Mai incet cu injuriile . ;)

Brian
29th May 2007, 17:44
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: asta a fost tare :happy :happy

Asta a zis si unul dintre parintii lui...:happy

Brian
29th May 2007, 17:47
Mai incet cu injuriile . ;)

Macar cenzurat sa ne lasi si pe noi:P
Stii ce ma gandeam eu? Ca nu este voie sa ne injuram intre noi, utilizatorii....dar pe cei care nu au legatura cu forumul(cum ar fi Oli si GG...astia nu au treaba nici cu viatza, dar ce putem sa facem?) sa ii injuram dak merita...:P

MagicTouch
29th May 2007, 18:05
Elton devenise un favorit al suporterilor stelisti. Becali vrea sa demonstreze inca odata (daca mai era nevoie) cine face legea la Steaua. Si mai ales vrea sa demonstreze cat de mult "respecta" suporteri. Daca va mai ramane in romania va fi mai bine pentru Elton la UTA decat la steaua; Lacatus respecta talentele, probabil il va folosi meci de meci si cred ca Elton isi va arata adevarata valoare. In plus de asta bine ca a scapat de rasismul si magariile ciobanului. Steaua - de la echipa armatei la o echipa de stana :happy :happy . Cioban aveti, oi aveti, magar aveti (Oli)...sincer vorbind..Elton nu avea fata de "grandoarea" Stelei de azi. :happy :happy.

Zax
29th May 2007, 18:16
sper sa fim eliminati din cl si din uefa, pe urma sa iasa o campanie foarte puternica si de presa si a suporterilor anti-fecaliot asa incat sa-l faca sa vanda Steaua

Dani3l
29th May 2007, 18:22
Transferul acesta,inseamna "demiterea" lui olaroiu de catre suporteri:) Va fi considerat la fel de vinovat precum gigi,de plecarea lui elton.Olaroiu va trai momente de cosmar pe stad Steaua,asta daca nu aranjeaza sa se joace cu portile inchise.:) Gigi a mai pierdut niste voturi:))
dardar,dar ce suparat esti...ciudat,la echipa fav nu vad si Steaua..;))hai,da-i add la "STEAUA":D

dardar_3
29th May 2007, 18:30
De parca le-ar fi avut vreodata....
Eu i-as propune sa se urce in avionul lui din banii de pe participarea in Ch. league si sa plece in Somalia sau unde vrea muschiul lui ca deja mi-e scarba sa ma mai uit la televizor cand apare aceast lingau care se crede Il Salvatore della Patria...

:jerk:... Mai pangareste si numele Domnului....:mda:

MagicTouch
29th May 2007, 18:31
sper sa fim eliminati din cl si din uefa, pe urma sa iasa o campanie foarte puternica si de presa si a suporterilor anti-fecaliot asa incat sa-l faca sa vanda Steaua

Nu crezi ca ar fi mai indicata o campanie de asemeanea fel si fara a mai suporta umilinta unui nou sezon CL ratat???
Din pacate ai dreptate...romanului trebuie sa-i ajunga cutitul la os pentru trece la actiune.

Vladek
29th May 2007, 19:04
Vladek, o moarte lenta, sa savuram indelung ;)



Yoyo, cand am zis "moarte rapida" ma refeream la o producere in termen cat mai scurt a fericitului eveniment. Daca moare lent vreme de 20 de ani, ne duce la catastrofa totala.

PS : DNA-ul ala doarme ? Ar mai fi si de acolo de 2 bani speranta - o arestare, un sechestru pe avere, ceva, orice, numai sa-l oblige pe oligofren sa vanda clubul.

YoYoyOi
29th May 2007, 19:32
eu aveam sperante la MM ca o sa spuna ce a promis ca spune :mda:

dar vad ca nu si-a lut lecitina :rolleyes:

Gontel
29th May 2007, 19:49
Am ramas socat cand am citit stirea.

Ciobanule handicapat si manelar, pleaca in plm odata si lasa-ne ca ne distrugi! Nu te mai suporta nimeni!

Olaroiule, esti un mare idiot. Nu ai luat atitudine in fata zdrentei de becali si nu l-ai folosit indeajuns pe Elton si astfel ciobanul manelar s-a gandit ca e mai bine sa il vanda. Foarte bine a facut, ca doar Coman acopera impecabil vreo 3 posturi. Avem solutii, nu-i asa?

bluesky
29th May 2007, 22:26
lume daca se va cocretiza transferul lui elton la uta eu imi bag org in freza lu jiji cioban prost:jerk: hahalera sa vazut el mare finantator la steaua hooooooo la oi cu becali:jerk:distruge echipa ..

dede
29th May 2007, 23:32
Macar cenzurat sa ne lasi si pe noi:P
Stii ce ma gandeam eu? Ca nu este voie sa ne injuram intre noi, utilizatorii....dar pe cei care nu au legatura cu forumul(cum ar fi Oli si GG...astia nu au treaba nici cu viatza, dar ce putem sa facem?) sa ii injuram dak merita...:P
eu zic sa facem un thread in care sa-l injuram pe jiji si unu in care sa-l injuram pe oli :evil: nu ca n-ar exista pana acum, dar sa fie ceva mai "oficial" :D ar avea mare succes :happy

YoYoyOi
30th May 2007, 00:02
chiar asa.. sa ne organizam sa nu injuram haotic :happy

Hard
30th May 2007, 00:06
sa-i trag la cioc lu` becali,sper ca nu am injurat:D

Luis Garcia10
30th May 2007, 00:10
Esti chiar politicos :D Mie imi vine sa-l $$$ in gura :D

YoYoyOi
30th May 2007, 00:17
so pe el :happy

Hard
30th May 2007, 00:18
jiji,sa ma urinez pe fatza ta:D
dar ajunge la el urarile noastre nu?:happy

Adi Da Samraj
30th May 2007, 00:43
Patronul Stelei, Gigi Becali, s-a inteles cu oficialii clubului UTA Arad pentru transferul brazilianului Elton la "Batrana Doamna".


sa-i spuna cineva vestea si lui Elton :headbang:

Snake_21
30th May 2007, 13:28
Se pare ca Elton nu se va transfera la UTA si la nici o alta echipa din Romania cel putin asa am inteles ca a zis impresarul lui Elton :D :D, eventual va pleca din Romania :( la alta echipa :(

Incubus
30th May 2007, 13:44
Sper sa se intoarca in Brazilia. *****u' de olaroiu l-a distrus psihic, si daca mai sta mult pe aici se rateaza si ca jucator.
becali - fmm de zdreantza :jerk:
olaroiu - fmm de sclav :cya:

dede
30th May 2007, 16:31
era de asteptat ca Elton sa nu fie de acord sa mearga pe la toti taranii din Ro... el a venit in Romania sa joace la Steaua, la cea mai buna si cunoscuta echipa romaneasca, dar se pare cineva a uitat sa-i spuna ca in acest moment Steaua e condusa de un cioban prost, idiot, hadicapat, retardat si cum mai vreti voi sa-i ziceti :no:

effect
30th May 2007, 17:21
Elton ramane la Steaua sau se intoarce in Brazilia.

Nu o sa joace niciodata la UTA , chiar daca mi-ar fi placut sa intre pe mana lui Laca . Cred ca-l facea jucator de minim douazeci de goluri pe sezon :D

Liviu
1st June 2007, 19:00
Si Becali il ameninta pe Elton : UTA sau divizia B , la satelit ! :(

Kainsashiki
1st June 2007, 19:02
Comunistu`, Elton comunistu!!!

effect
1st June 2007, 19:57
Da' cica s-ar putea face un schimb intre Steaua si Unirea Urziceni - Elton pentru Bogdan Stancu

Snake_21
8th June 2007, 13:47
Pai macar la Urziceni o sa fie apreciat ar fi bine pentru el daca o sa se tina de cuvant cei de la Urziceni , o sa fie bine acolo :D

YoYoyOi
8th June 2007, 15:51
nu merge Elton la nici o alta echipa din Romania ;)