PDA

View Full Version : Steaua lui Remy #1 GIGI FAN !



remy
31st January 2006, 14:44
Dar hotarati-va odata, supuneti la vot, cu cine tin, cui ii fac reclama - lui JIJI sau lui Jovanni ?
Si, POPA, de ce stergi posturi aiurea dupa preferinte ?
Fratele tau geaman, Paul, are dreptul sa scrie "cioara are gripa aviara" ?
Sau "relansat" (cine este asta, de jigneste, am varsta dubla fata de el ? Aici facem misto, caterinca de echipe adverse, daca nu tine la glume, sa ne paraseasca):
"cea mai tare poza de aici o sa fie un printscreen cu user-ul tau banat sandi** ce esti !!! inca ma intreb cat ai platit de ai ramas activ pe forum .... apropo , cat iti da de don giovanni ca sa ii fii sluga ... ?"

As avea mii de exemple de jigniri, care nu sant luate in seama de admini si moderatori..
Si, odata ce ei au dreptul sa faca caterinca, am si eu dreptul asta !
Pune la loc ce am scris acolo, sa mai radem. Oricum am salvat pagina si voi scrie pe alte site-uri de sport. Cand voi faceti misto de Dinamo, nu poate sa fie si o replica ?
Fiti mai echidistanti, ca nu strica.

remy
2nd February 2006, 02:13
ATENTIE: de ce nu specifica moderatorul, care cred ca e AlPopa, ca a preluat postul din alta parte si a facut thread fara stirea mea.
Chiar nu stiam unde disparuse postul.
De ce se face asta fara stirea celui care a postat ? Nu e normal ce se intampla, sa bagi unde vrei un post, si sa-l faci thread, ca si cum ar fi pus de mine.
Hai, POPA sau PAUL, recunoasteti aici, in fata alor vostri.

remy
3rd February 2006, 03:31
Dupa cum pare, portarul asta seamana putin cu Stelea, la stil.
Tot sarit era si ala. Sa nu va faca pocinogul, ca se cam da mare si nu se concentreaza in momentele cheie. si, pana se acomodeaza cu coechipierii, mai dureaza, sa treaca o luna, doua.
Mai ales ca Olaroiu l-a bagat doar o data in poarta. el daca nu are meciuri in picioare, de ce l-au mai luat ?
Sau e o teapa mare pt. mafiot ?
Vom vedea peste maxim o luna.

remy
3rd February 2006, 04:54
mai popik , daca nu il cheama Piturca Victor , imi era indiferent.
Insa nu pot sa inteleg cum un asemenea om a facut cariera ca jucator in Ghencea si este atat de cretin ca om (si ca selectioner)...

Stai linistit, ca doar stelistii sant increzuti si scandalagii, balacarindu-se prin presa. JIJI, MEME, RADOI, poate si altii, dar nu-mi aduc aminte acum, s-au dat rai peste tot, de ziceai ca acum ii impusca pe toti ca sant impotriva lor !
Caractere infecte, chiar singur ai recunoscut.
Si, parca voi spuneati ca nu vreti nici un stelist la Nationala, ce va agitati pentru Radoi ?
Daca n-ar veni, n-am mai auzi atatea scandaluri.
Si, oricum, el tot o dadea ca nu-l intereseaza Nationala, ci doar Steaua. Sa ramana pe veci acolo, langa nashul-cioban, maimutzica ... stiti voi.

remy
15th February 2006, 02:57
printre altele mai locuiesc si prin brasov...daca postez la constanta inseamna ca tin cu farul?
si dincolo de orice sunt stelist nu ca e la moda....vad ca e la moda altceva pe topicul asta...dar ma rog ...oricum scuze daca am deranjat pe cineva eu mi-am spus parerea si inca o data am fost jignit...
nu e nimeni jigodie daca ii place de radoi si mie imi place...am spus doar ca este talentat...dar parerea mea este ca nu e cel mai bun..pt ca am principiile mele...vad ca nu sunt bine primit pe aici...

Am trait s-o vad si p-asta ! Fanaticii stelisti, care nu accepta nici o parere a unuia, care, pe deasupra, mai e si stelist de mic, adopta stilul dictatorial, al datului la gioale !
Daca unul e obiectiv si are parerea lui obiectiva, faceti-l in toate felurile, jigniti-l, eliminati-l.
Stilul acestora e de turma, de haita, sar toti la gatul oricui critica pe cineva de la Steaua.
Cei care faceti asta, stati in cusca, sa nu muscati, ca imbolnaviti pe cineva de turbare.
Cum au unii curajul sa se ia de "sfantul" Radoi, mare om, mare caracter, mare ... fotbalist-bataus ?
Razvaldo, nu stii in ce ai intrat, daca pana si pe tine si parca pe MariusTR, care santeti stelisti, va fac in toate felurile, poate-poate veti renunta sa mai criticati pe cineva pe drept de la Steaua. Sa nu-i superi pe fanatici, ca acum reclama ca niste copii plangareti ca meriti sa fii banat ca ai propriile opinii.
Ia vezi, baga-ti mintile in cap, cum poti sa spui ca Radoi nu e cel mai bun ... bataus, mincinos, cotonogar, auto-golgheter (alt termen nu pot pune, vezi episodul Rosenborg, cand a pierdut singur o calificare in CH. LEAGUE, de care v-ati fi mandrit acum) !

remy
15th February 2006, 04:39
Nu, eu le-am pus botnita celor care fac rau.
Deja unii sant oite care s-au transformat in lupi ... moralisti. Si vaccinul il am facut deja, sant imun.
Dar e bine ceea ce faceti si cu proprii colegi de suferinta ? Chiar nu mai poate avea nimeni o parere proprie ?
Tipic ceausist. Reveniti-va, comunismul si dictatura s-a terminat !

remy
15th February 2006, 13:11
Comic: datorita lui Meme am putut sa-l cunoastem; din nou a avut fler managerul
Ce fler a avut, fiind bine totul pentru Steaua (dupa cum se lauda stelistii), daca l-au pierdut dupa 5 luni ???!!!
Cum poti spune despre un antrenor ca e valoros, cand el activeaza la o echipa abia un tur de campionat.
Cam mult il ridicati in slavi.
Eu, dacaVigo ar castiga campionatul dupa 6 luni, nu l-as declara drept cel mai mare antrenor, mai ales ca ar avea ceva rezultate, fata de Protasov, care a pierdut aproape tot, mai ales in Romania !

remy
15th February 2006, 18:38
Da, Radoi e cel mai bun al stelei, dar sa nu se creada ca e cel mai bun chiar din lume, cum spune JIJI si ca valoreaza cateva zeci de milioane de dolari. Asta e prea de tot, mai ales ca are un caracter cel putin dubios !
Al doilea ar fi fost Hamutovski, dar, in lipsa lui, ar fi Ogararu, cheia in apararea-beton, ca si Radoi, care mai e si atacant uneori.
Atacul e sub orice critica la Steaua.
Si cum golul inseamna aproape totul in fotbal, nu se poate declara echipa echilibrata.
Sa vedem daca vor da primul gol din deplasare, in 2-3 ani, dupa calificarea din grupele UEFA !
Daca nu, cam sumbru vad viitorul la Steaua d.p.v. al atacului.

remy
19th February 2006, 02:14
aku' nu mai e vorba pe cine am vrea noi sa intalneasca Steaua mai departe...din ce am vaz Betis e calificata 90%...ii batem shi pe ashtia(desi va fi al draku de greu) shi ne mai oprim in Olanda pt finala/OLE/

Esti profet, cumva, sa spui ca e 90 % calificata Betis ?
Ei sant foarte buni acasa, dar in deplasare sant epave.
Ati vrea voi cu Betis, dar sa mai picati si voi cu o echipa ceva mai puternica, asa cum e AZ '67 Alkmaar, chiar daca nu e chiar intre primele 10-20 din Europa.
Si ati vazut in seara asta ce i-a umilit Barcelona cu 5-1, dandu-si chiar 2 autogoluri Betis !

remy
19th February 2006, 02:20
Ce planuri va faceti, taticutule.
Ce-as rade, ca la sfarsit, in vara, sa ramaneti doar cu urmatorul tur in UEFA, si fara titlu. Ce liniste mormantala ar fi pe Forum, ca prea e zbucium, delir aici.
Si f...i, si cu banii luati, stiti voi. Ne auzim la vara. Sper sa nu faceti infarct atunci, sa mai avem cu cine discuta. Ar fi cea mai mare bucurie, la cat va laudati cu echipa asta, comparata cu nici nu mai stim cine.
Tot inainte, strans uniti langa ciobanul-sef, razboinicul ... cu morile de vant.

remy
19th February 2006, 02:30
MM imi era cel mai simpatic atunci cand era la Galati... Acum e una din cele mai antipatice persoane din fotbalul romanesc(din punctul meu de vedere)... Mie mi se pare ca nu are verticalitate...

Exact aceeasi parere o am si eu.
MEME nu era asa la Galati, cum a devenit la Steaua, ca o fiara (fara gluma, asta-i adevarul, vezi si pumnul aplicat unui suporet propriu, unic in lume !!!). Cine sta in preajma lui JIJI, se strica, devine penibil, violent si aberant cand deschide gura.
Stelisti, nu mai copiati astfel de oameni, ca va dauneaza in viata. Nu numai banul si faima primeaza in viata ! Trebuie sa mai ai si creier, bun-simt.

remy
19th February 2006, 03:27
In sfarsit, dar le-au trebuit 2 ani sa dea primul gol in deplasare ?
S-au scremut cam mult. E greu la deal cu boii mici.
Aveti motiv mare de lauda, ce sa mai zicem ! Deja cu golurile astea v-ati acontat si Champions League !
Vai, mama lor !

remy
19th February 2006, 04:13
Mai intai raspunde pe threadul "Cine se crede G. Becali asta ?"
Steaua de anii astia, se identifica cu cei doi golani, smecherasi de cartier, smardoi, numai buni de Balaceanca.
ASTA E REALITATEA, SI ACCEPTATI-VA SOARTA, NU O MAI DATI LA INTORS CA E ALBA, CAND COLO E NEAGRA SI PUTE, DUHNESTE DE LA O POSTA !
Puteti sa luati zeci de Cupe, campionate, ca tot o pata neagra (inca una, dupa atatea altele) ramane pe blazonul Stelei.
La clubul asta poate veni cineva cu capul pe umeri sa nu va faca de rusine ?
Ca ne-a ajuns familia Ceausescu, care va ajuta prin toate mijloacele inainte de '90 !:rosu:

remy
19th February 2006, 20:43
De ce se sterg posturi aici ? Cine e moderator, nu vede adminul forumului cum se modereaza aici ? Daca e Popa, a mai facut asta de cateva ori ! Credeam ca e democratie aici. Sau nu convine cuiva, care a fost acum un an de acord cu ceea ce am spus eu ?
REIAU CE A FOST SCRIS AZI-NOAPTE SI, APOI STERS, FARA MACAR SA SE SPECIFICE DE CE:

Originally Posted by fia
MM imi era cel mai simpatic atunci cand era la Galati... Acum e una din cele mai antipatice persoane din fotbalul romanesc (din punctul meu de vedere)... Mie mi se pare ca nu are verticalitate...

Exact aceeasi parere o am si eu.
MEME nu era asa la Galati, cum a devenit la Steaua, ca o fiara (fara gluma, asta-i adevarul, vezi si pumnul aplicat unui suporter propriu, unic in lume !!!).
Cine sta in preajma lui JIJI, se strica, devine penibil, violent si aberant cand deschide gura.
Stelisti, nu mai copiati astfel de oameni, ca va dauneaza in viata. Nu numai banul si faima primeaza in viata ! Trebuie sa mai ai si creier, bun-simt.

Citez ce a scris chiar alpopa:

Shi-a luat-o in cap. Am mai spus-o, uneori am incercat sa-l intzeleg, am votat chiar "nu shtiu" la acest poll...dar deja nu se mai poate. A intrecut orice masura.
Arogantza lui irita, iar actziunile lui "pentru Steaua" nu sunt altceva decat o gluma proasta. MM ! Nu te mai avem la inima !!!

DEMON NENOROCIT! Pentru ce a facut azi nu are nici o scuza! Poate sa-l aduca shi pe Ronaldinho la Steaua, este un nimic! MM - ce-ai facut tu azi nu e demn decat de o scursura a societatzii! Pleaca in Valea Jiului :degete:

Dubiile pe care le-am avut dupa episodul Neaga au cam disparut in ultima vreme, insa prestatzia de azi a galatzeanului pune capac. Nu-mi mai pot schimba parerea despre el. CUM POTZI SA FACI ASHA CEVA ?!

.........................................

E de intzeles, oricarui dintre noi probabil ca i-ar fi trecut prin minte sa faca ce a facut MM. Insa probabil ca 99,99% s-ar fi abtzinut: asta e diferentza intre a avea un instinct criminal shi de a-l pune in aplicare. Pentru ce a facut aseara mister Stoica nu are nici o scuza. NICI UNA! Absolut nimic nu-l poate disculpa.
Ce e grav e ca, in totzi aceshti ani, MM a fost educat de Gigi, shi nu invers, cum probabil ar fi trebuit sa se intample...

NU MAI RECUNOSTI, POPA, TU SI ALTI STELISTI, CE ATI SCRIS ACUM 9 LUNI ? NU FITI DEMAGOGI.

remy
20th February 2006, 21:03
acum poate unii se refac , dar tot o sa fie 3-4 absentzi ... speram :D

Doar prin noroc Steaua sa se califice dupa turul urmator, cum bine recunosti. Esti fair-play ca zici asta ! ;)

remy
20th February 2006, 21:12
Eu zic ca ar fi putin mai puternica AZ '67 decat Betis.

remy
24th February 2006, 01:30
discutia esste inutila din mom ce ashtia joak cum joak ...am avut in fata mea la a 1-a pe unu' care venise cu fiu-sau in varsta de 9 ani tocmai din Bacau...probabil ca au fost altii shi din Timisoara,Cluj,Satu-Mare...asta e lipsa de respekt fata de suporteri...dupa atatea meciuri afara crezi ca ashtia nu respekta indicatiile antrenorului ? cam asta e shi cu lipsa de vana...cu Oleg urcau toti...shi la Herenveen au urcat toti...era prima mansa...aveam nev de gol afara...OLI ESTE PRINCIPALUL VINOVAT !!! aia au juk ce le-a cerut...dak jukam cu morcovu' bagat cu tot cu frunze iesim pe 3 sau pe 4 in Div A:help: :nah: :mda:

In sfarsit, un stelist mai echilibrat, recunoaste slabiciunile Stelei.
Nu prea sant de acord cu el in legatura cu performantele lui Protasov, pt. ca n-a castigat mai nimic important in campionat, doar cateva meciuri acasa in Grupele UEFA (si jocul ceva mai pe atac).
In plus (dar cel mai important), nu a indeplinit unicul obiectiv de anul asta fotbalistic (declarat chiar de JIJEL): intrarea in Liga Campionilor cu o echipa care-i ciuca batailor in Europa, deja eliminata din Europa (Rosenborg).
Acum sincer, voi ramaneti doar cu jocul pe atac, dar rezultatele, unde sant ?
Tare mi-e ca veti schimba si pe Olaroiu destul de repede.

remy
24th February 2006, 03:15
De ce stergeti posturile ?
Popica, esti barbat, sau ce esti ?
Si unde-s laudele si ironiile tale ?

remy
24th February 2006, 03:20
E la misto bagat, sa mai radem de Steluta lui JIJI Becali.
Au mai fost si alte posturi, dar s-au sters repede, ca n-au convenit cuiva ... o fi POPA, n-o fi POPA.

remy
24th February 2006, 04:30
De ce, pt. ca-i despre idolul vostru ?
Nu se poate sa nu va convina, ne mai distram putin.
Eu, cel putin, ii trimit pe toti, pe threadurile despre JIJI si MEMEU, n-are rost sa umplu paginile cu ei, ca astept marfa noua, si deja ce-i vechi, dam la o parte.

remy
28th February 2006, 12:04
il aveti pe costica valcea in comisia de arbitrii , are el grija de voi ce mama :drak:ului

Mama, dar de Steaua sa vedeti ce va avea grija Costica Valcea !
Ati uitat episodul cu Mateianu, cand acest arbitru a facut japca pt. Steaua lui V. Ceausescu ?
Pai, daca a jurat credinta pana la moarte Stelei, asta e.

remy
28th February 2006, 12:07
Poate se vor accidenta toti, sa jucati cu o echipa de pitici. Doar asa sa aveti sanse, cu noroc chior de-asta.
Dar si aia va bate, ce naiba, ati uitat de babele de la Rosenborg.

remy
28th February 2006, 12:10
Nu-l urmati si voi, sa va faceti tarani ?
Stiu ca va urmati liderii peste tot.

remy
28th February 2006, 12:12
Asta daca tot numarati pe cei suspendati si accidentati de la adversari.
Dar ce rusine ar fi sa pierdeti cu o echipa aproape retrogradata !
Si cu lotul decimat.

remy
28th February 2006, 12:18
Iar ii vor lua la incins suporterii (care si-o furara la meciul cu olandezii de acasa) si vor striga Rusine ...
Proprii vostri suporteri sa ii injure asa ?
Mai rar la o echipa care se da Realul Romaniei.

remy
1st March 2006, 02:01
Cu Carlos deja luati teapa.
Sa mai credeti in ciobanul-sef !

remy
1st March 2006, 21:16
Gigi Becali a sfinţit stadionul "Naţional"

Finanţatorul formaţiei Steaua, Gigi Becali, īmpreună cu trei preoţi, a sfinţit astăzi stadionul Naţional, din complexul sportiv Lia Manoliu, pentru a alunga "spiritele rele" care au dus la īnfrāngerea formaţiei campioane īn meciul retur cu olandezii de la Heerenveen, scor 0-1.

http://www.prosport.ro/public/video/gigiii.mov

Doamne, ce a ajuns acest om.
Doar vede ca nici Dumnezeu nu-l mai ajuta, incearca sa se faca de ras cu pomelnice la adresa tuturor jucatorilor si antrenorilor.
Doar asa spera el sa mai castige Steaua in viitor, facand-o pe POPA.
DE CE NU SE ANGAJEAZA CA PREOT, CA I SE POTRIVESTE ?
Tine-o tot asa, nea JIJI.

remy
2nd March 2006, 01:08
Acum, ca s-a terminat cu atacurile si misto-urile la Giovanni, sa mai radem de cel mai mare comic (jalnic, totusi) in viata, tot de-al lui Becali.
Ce naiba, au intrat dracii in Steaua ? Ai dracu' stelistii astia, doar exorcizati fac treaba. Ori e o practica pe acolo, de castiga ei meciurile ?
Stiu ca pomelnicul ala se face numai la morti, nu se pomenesc cei vii.
Hai, mai stelisti, doar nu m-oti ataca si pt. asta !
Ce sa fac, daca ne dau mereu subiecte cei de la Steaua ?
N-am spus ca nu trece luna sa nu ne distram sau sa ne oripilam cu aceste personaje de poveste de la Steaua ?
Asta e, cat vor fi JIJI & MEME, vom avea mereu subiecte fierbinti.
Ce parere aveti despre subiectul la zi ?
Doar e forum de discutii.
Si mai glumiti si voi, ca prea santeti indarjiti cu fotbalul asta. Ne mai destindem si noi.

remy
2nd March 2006, 02:21
Ce ma mira, e ca eu stiu ca pomelnic se face doar la cei morti.
Sau la Steaua is morti ... de foame ?
Ce insemna pomelnicul ala cu jucatorii ?
Asta-i chiar asa de sarit de pe fix sa faca asta ?
Era tare rolul de preot.
Ce blasfemiator acest om de nimic, care se dadea drept Dumnezeu (sau chiar trimisul lui) pe Pamant, sa lupte cu ... Diavolul !!! Chipurile, diavolul era in rolul lui Vadim Tudor, alt stelist de marca sarit de pe celula.
O fi Jiji MESIA si nu stiam.
Dragi stelisti, cred ca o sa va lepadati de Satana ... JIJI cat de curand.

remy
2nd March 2006, 02:39
Ce as rade sa piarda Steaua si campionatul si sa fie eliminati din Cupa UEFA cu Betis (nu ca as vrea neaparat sa plece din UEFA, doar ca o curiozitate).
Ce ar mai zice JIJI in situatia aia ?
Va spune ca Dumnezeu iar il incearca si i-a luat statutul de Mesia pe Pamant.
Doamne, ce specimen. Asta poate fi numit om, si pe deasupra si ortodox si religios, el, cel care blasfemiaza tot ce tine de religie ?
Sa se substituie el lui Dumnezeu si sa-l declare Sf. Petru pe "blajinul" Lacatus ?
Cum puteti sa aveti un asemenea patron, Doamne iarta-l, ca nu stie ce face !
Si ce asociere mai buna vreti, decat cea in care, o data cu sfintirea stadionului si a jucatorilor, a inaugurat si o sala de Box, lupte, ce naiba o fi.
SE POTRIVESTE RELIGIA CU PUMNU-N GURA DE N-AI AER.
PIEI, DRACE ... JIJI.

remy
2nd March 2006, 07:53
CRED CA AI OBSERVAT CA AM FOST CEL MAI ACTIV, SI AM DISCUTAT TEME DIVERSE. OARE VOI NU CITITI TOATE POSTURILE, CI DOAR CELE CARE VA CONVIN, SA MA ACUZATI ?
SI CE VREI, DACA OMULETZUL ALA E TRAGI-COMIC, DE NE ORIPILEAZA PE TOTI CAND APARE.
SAU SI TU IL IUBESTI ASA DE MULT PRECUM O FAC MULTI STELISTI ?
DACA DA, E ALEGEREA TA. SA-I VEZI SI PE CARCOTASI CATA CATERINCA VOR FACE DE "HAHALERA" AIA.
SI, PANA ATUNCI, DISTRATI-VA INCA O DATA CU COMICUL (SI TRAGICUL) JIJEL:

Gigi Becali: "Betis e ca şi eliminată!"
Dan Udrea, Cătălin Abagiu

"Acest stadion, Lia Manoliu, cred că ne poartă ghinion. Şi nouă, şi echipei naţionale. Mă voi ocupa personal de această problemă, voi aduce nişte preoţi să sfinţească locul acolo", a declarat Gigi Becali luni seara.

Ieri la prīnz, īmbrăcat la costum şi cravată, Gigi Becali a intrat pe stadionul "Naţional" īn faţa unui sobor de 4 preoţi aduşi special de la episcopia Alexandriei şi Teleormanului pentru a ţine o slujbă chiar pe gazon. După ce a fost īndepărtată zăpada de pe o porţiune de aproximativ 30 de metri pătraţi de pe teren, preoţii au aşezat pe o masă lumīnările, Evanghelia şi o cruce.

Becali a luat imediat o brichetă şi a aprins lumīnările, după care a ascultat concentrat slujba. Īn momentul īn care corul format din alte 4 persoane cīnta, patronul Stelei īi acompania, ştiind pe dinafară tot ceea ce ziceau aceştia. La final, Becali a pupat crucea, s-a īnchinat şi a urmărit atent cum oamenii Bisericii sfinţesc locul cu agheasmă şi mir.

A ţinut să părăsească stadionul aşa cum intrase, īn fruntea soborului. Īnainte de a intra pe tunelul dinspre vestiare s-a uitat la cer, după care a spus: "Duhul Sfīnt a coborīt pe acest teren, de acum sīntem imbatabili, pentru că e vorba de Dumnezeu, Care ne va ajuta".

8 este numărul calificărilor pierdute de Steaua īn cupele europene atunci cīnd a disputat una dintre cele două manşe pe stadionul "Lia Manoliu". Roş-albaştrii au reuşit doar de 3 ori să se califice mai departe disputīnd un joc pe "Naţional", ultima dată joia trecută, cu Heerenveen

33 la sută din meciurile disputate de Steaua pe "Lia Manoliu" au fost pierdute de roş-albaştri. Doar 4 victorii au obţinut steliştii din totalul de 11 īntīlniri jucate pe "Naţional"

"Gata, acum nu mai mi-e frică de Betis! Aţi văzut că după meciul cu Heerenveen nu prea am mai făcut declaraţii despre turul următor. Acum, am curaj să spun că īi voi spulbera, pentru că Dumnezeu va fi cu noi"
Gigi Becali

"Tot ce am făcut a fost cu ajutorul lui Dumnezeu şi al lui Iisus Hristos. Am alungat prin această slujbă toate relele adunate īn stadion şi pe teren şi acum nu mai avem cum să pierdem"
Gigi Becali

Becali a dus preoţii şi īn vestiar

După ce slujba de pe teren s-a terminat, Gigi Becali i-a rugat pe preoţi să meargă şi īn vestiarul gazdelor, acolo unde va fi cabina Stelei la fiecare meci de pe teren propriu din acest sezon, atīt īn Divizia A, cīt şi īn Cupa UEFA. Şi aici, Becali a stat tot timpul līngă preot, a ţinut īmpreună cu acesta slujba şi a cīntat alături de el (foto).

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/3/36026/1202-1393861505ac805287956_450_300_.jpg

2 martie 2006

remy
2nd March 2006, 15:29
Pilda lui Iov care plin de lepra,fara bogatiile sale,fara copiii sai,morti, cu Satana vorbind prin gura nevestei sale:"cite rele ti-a dat Dumnezeul tau si inca mai crezi in el..."ramine cea mai importanta din istoria omenirii.bine punctat Desde,mai este un lucru care ar trebui spus:"cine,ia numele domnului in desert va fii afurisit",tema de gindire pentru Remy.este extraordinar cum se da lovit si jignit de catre stelisti si totusi vine aici,unde nu este locul lui si isi da cu umila lui parere de om certat cu respectul de semeni dar si cu el insusi.este dureros ca apar astfel de "ANTICRISTI" ai ols-ului care isi fac un tel in viata in a distruge tot ce ating.

Au, dar ce credinta ai tu, mama-mama. Daca tu esti Anticrista (dar ce cuvant folosesti, cum de-l ai in vocabular, ma uimesti), nu vorbi fara sa mai gandesti putin.
Ati ajuns sa luati apararea unuia care ameninta, urla, injura (vezi cu Voiculescu), care ia numele lui Dumnezeu in deradere (blasfemia cu substituirea ciudatului cu Dumnezeu, sau ca e trimis de Dumnezeu pe Pamant).
Unde ati auzit fatzarnicie mai ordinara la un om, care isi arata credinta in Dumnezeu cat mai mult in fata camerelor, facand circ pt. ca el e religios. Asta se face de catre fiecare in sufletul lui, nu trebuie sa urle sau sa-si faca reclama din asta. Asta il manie pe Dumnezeu.
Voi cititi si Biblia ? Cred ca nu, voi doar vorbiti sa va aflati in treaba, sa nu va plictisiti.
Auzi tu aberatie de la o copila a Domnului, ca sant Anticrist daca blamez un blasfemiator si un fariseu !!! Chiar ca ai loc in Gheena !
Cat v-a spalat mintile acest Anticrist, care se da Mesia !
Treziti-va, asta e diavolul pe Pamant, care ia chip de sfant.
Un om pios, religios, nu se manifesta precum acest ciudat.
Unde ati citit voi ca un credincios adevarat cum se da el, sa puna in derizoriu numele lui Dumnezeu, sa ameninte cu bataia (ce legatura mirifica: JIJI a sfintit stadionul National, dar in aceeasi zi a deschis si o sala unde colcaie de violenta), sa injure, sa fure (de unde are sute de mil. de dolari), sa te dai cel mai mare si mai tare ?

IUBITI-L PE TRIMISUL LUI DUMNEZEU PE PAMANT, SI INCHINATI-VA LA EL. NU AVETI SI ICOANE CU MARIA-SA, JIJI ?
DOAMNE, MARE TI-E GRADINA, CE OAMENI SANT CEI CARE-L DIVINIZEAZA PE UN OIER CARE SE CREDE TRIMISUL DOMNULUI, DAR EL FACE CIRC DIN ORICE !
SA FIE LA VOI, ACOLO.
NU-MI POT CREDE OCHILOR CE VAD LA UNII DE AICI, CUM POT GANDI.
STEAUA LUI JIJI DAUNEAZA PSIHICULUI.

remy
2nd March 2006, 16:00
Ce surpriza remy.
Da "anticrist" nu are forma de feminin.
Cultura 0 , mon cher , sau hai , treaca mearga ,cam cat idolul tau Gigi Becali :ok:

Copile care te dai destept, stai langa Mesia JIJI si mai citeste, ca lipsesti de la scoala.

Drept urmare, Amelie scrie aproape anual cate un roman. Igiena asasinului (1992), Sabotaj din dragoste (1993) ... Anticrista (2003)

anticrista asta nu-si aminteste de fel de nevoile mele...
"Aminteste-ti ca toate nevoile tale sunt si nevoile celorlalti"
(Valeria Tamas)

Primind invataturile Evangheliei pacii, Dechanet primeste invatatura antihrista, "duhul lui antihrist..." (I Ioan 4, 3).

Antichrista - Nothomb, Amelie

"In Antichrista regasim universul fascinant al lui Amelie Nothomb, cu un dram de sadism, putin masochism, o picatura de umor si un deget de cruzime. O reteta infailibila, care a surprins pe toata lumea." (L'Express)
Prietenii nu sint intotdeauna bine intentionati. Iata maniera derutanta in care Amelie Nothomb schiteaza in romanul Antichrista (2003) relatia perversa dintre doua eleve: Blanche - naiva, singura, pe care nu o baga nimeni in seama - si Christa - impetuoasa, tiranica, seducatoare, mereu in centrul atentiei. Cind Christa isi indreapta atentia spre Blanche, aceasta se lasa coplesita de deliciile unei prietenii de care nu mai avusese parte niciodata. Dar Christa se dovedeste o fiinta diabolica, umilind-o si manipulind-o la fiecare pas. Oscilind intre deceptie si ura, admiratie si dispret, Blanche decide in final sa-si infrunte tortionara.

http://www.polirom.ro/carti/antichista.jpg

CAPISCI, ACADEMICIAN PAUL ? NU E NEVOIE SA TE MAI FACI DE RAS.

Cultura 0, mon cher, sau hai, treaca mearga, cam cat idolul tau Gigi Becali.

remy
2nd March 2006, 17:07
Ii faci prosti si pe scriitori si impui tu o regula aici ? Mai cauta si tu pe Google si nu o mai face pe Academicianul , ca nici macar liceul nu l-ai terminat.
Daca tu stai tot timpul pe aici, cum sa mai inveti ?
Ia-te de invatat, ca daca e sa-ti spun greselile de gramatica si de punctuatie, scriu un roman.
Asa ca, pe tema asta, discut doar cu unul care are ceva carte.
Alles Bulles.

remy
2nd March 2006, 17:33
Bai, taticu' scolar de doi bani.
Cum folosesti femininul de la Anticrist, mai ales in sens literar ?
Hai, baga aici, daca te tin "cojones".
Cum spui unei persoane de gen feminin, nu adaugi un "a" ?
Dar ce sa mai discut cu tine, te legi de un amanunt pe care nu-l stapanesti.
Mai bine discuta despre ciobanul-analfabet-Mesia-Karatist si vezi cat de jenant e.
Tu de ce n-ai fost pe National sa te bage si pe tine in lista pomelnicului ?
Ai fi fost si tu exorcizat, cum au fost stelistii, i-a posedat diavolul ... JIJI.

remy
10th March 2006, 04:25
Ziarul 20 Minutos a scris printre altele "Betis va īntālni Steaua, o echipă celebră", pentru noi este suficient, scurt si concis.

Si ce daca santeti doar teoretic, celebri ? :no:
Ca fotbal nu prea vedem la "extraterestrii" celebri din ... Baicoi si Agigea ! :headbang:

remy
10th March 2006, 04:34
De parca Olaroiu nu e tot al Stelei, mai bine zis al lui MEME (JIJI).
Ati uitat cine a adus titlul in Ghencea, dupa un meci recunoscut ca dubios ?
E, acum JIJI l-a inscaunat ca antrenor, ca sa-i multumeasca pt. titlul facut cadou. Asa ca nu-l mai injurati pe Olaroiu, ci pe cine a facut trocul asta.
Credeti ca n-avea bani JIJI sa-l tina pe Protasov ? Dar el nu l-a vrut, chiar o declarase cu catva timp inainte, pt. a-i face locul promis lui Olaroiu (nu ma injurati, dar are logica).
Inca o ciudatenie a lui JIJI, care nu stiu ce cauta in fotbal, el doar pe prietenii aduce antrenori si jucatori.

P.S.

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/cupa%20uefa/index.php?meniuId=35&viewCat=372&viewItem=9225

Dupa ce trupa antrenata de Cosmin Olaroiu nu a reusit, joi, in optimile Cupei UEFA, decat un 0-0 cu Betis, Becali incearca sa ne convinga ca isi pastreaza optimismul, anuntand ca "ne calificam la Sevilla, unde vom obtine victoria". De data aceasta insi patronului din Ghencea i-a pierit zambetul de pe fata.
"Sa nu uitam ca practic jucam pe teren neutru", a incercat Cosmin Olaroiu sa scuze evolutia sub asteptari a elevilor sai. Desi partida s-a disputat pe stadionul National, si nu in Ghencea, Steaua a fost incurajata de peste 40.000 de spectatori.
Nemultumiti de evolutia favoritilor, o parte a suporterilor Stelei i-au fluierat la final pe elevii lui Olaroiu si, in drum spre casa, au scandat numele lui Oleg Protasov, fostul antrenor al Stelei. La final, Gigi Becali a declarat: "Sunt suparat ca suporterii veniti la meci au plecat dezamagiti".

remy
16th March 2006, 17:07
relansat , aici unde valorile sunt super echilibrate (vezi ziua de ieri , unde in 2 meciuri din 3 : AS Roma - Boro si HSV - Rapid , rezultatul general al ambelor manse e egal (2-2 respectiv 3-3)) , totul depinde de motivarea echipelor (ceva ma face sa cred ca echipele italiene sunt total dezinteresate de uefa si totusi au ajuns pana aici) .

Asa ca se va califica echipa mai motivata si echipa care va avea noroc.

Oricum , presimt ca ne calificam.
Nu sunt extrem de superstitios , dar in ziua meciului cu Rosenborg mi-a iesit in cale o pisica neagra. La Bucuresti , la meciul cu Betis , cobor si eu intr-o benzinarie sa`mi iau o cafea , si supriza pisica neagra. Azi am facut pe dracu ghem , ca merg tocmai prin mijlocul orasului , ca sa nu`mi iasa vre`o matza in cale.
Iar de acum nu mai ies din casa.
----------
Sa revin la meci.
Putina statistica.

Rezultat egal acasa in prima mansa .

1. Steaua - Rosenborg 1-1 & 2-3
2. Steaua - Villareal 0-0 & 0-2
3. Steaua - Liverpool 1-1 & 0-1
4. Steaua - Ferebahce 0-0 & 2-1
5. Steaua - CSKA Sofia 3-3&2-0

Asadar, ultima calificare in deplasare, dateaza de acum 9 ani.
Ultimele escuri ale Stelei, au inceput cu un egal acasa :ciocan:
Ce echipa ne-au eliminat ... Villareal si Liverpool.... :drak:
Trebuie sa invingem statistica de data asta.

CEL MAI BINE NU MAI IESI DIN CASA DELOC, CA-I MAI BINE ... PT. OLAROIU & STEAUA.
Si lasa-te de atatea calcule si statistici, ca o sa te doara capul.
Apropo, mai e valabila statistica precum cine castiga turul campionatului, va fi si la sfarsitul returului Campioana ?
Hai, recunoaste ca asa e, ca prea repetai mereu fraza asta.
Olaroiu daca nu bate azi, sau macar sa atace mai mult, deja poate incepe un cutremur de proportii, si se darama sandramaua cu totul, pt. ca suporterii vor fi ultra-indignati de managementul echipei.
Si, vina, pe cine cade ?
Ghici, ghicitoarea mea !

remy
20th March 2006, 13:18
Daca vi se mai accidenteaza si Radoi sau Goian, ati pus cruce sezonului de acum !

remy
21st March 2006, 02:26
La voi cheia este Radoi: cum se accidenteaza sau joaca prost, gata cu valoarea Stelei.
Nu mai e apararea-beton a Stelei, si se cam duse mecanismul Stelei.
El ce-i mai impinge pe coechipieri, ca dealtfel, luandu-i ca valoare punctual, sant mai slabi decat multe echipe.
Iar tocmai apararea, cheia lor, se cam sfarama.
S-a vazut cat a fost accidentat Radoi, anul trecut, timp de 1 luna.

remy
21st March 2006, 15:18
din pacate, inca un 0-0...care nu e prea corect, dar ce sa facem...traim in Romania :mda:
Asta daca joaca si ceilalti numai pe aparare precum FC Arges si National, ca altfel, daca joaca pe contraatac ca Steaua (arma lor), va fi chiar 0-1.

remy
2nd May 2006, 05:02
asta nu e scris de ziaristi ... e ceva la ordin :(
Da, sa stii ca Dumnezeu a dat ordin sa se scrie articolul asta, dupa stilul de a gandi al lui JIJI. Mai ales ca Dumnezeu i-a dat destule palme !
Eu nu-s de acord sa jigneasca asa jucatorii si putin antrenorul, dar ce se spune la adresa celor doi ciudati care conduc clubul, e foarte adevarat.

Mihai Stoica
Īngāmfatul ăsta cu fiţe de oraş e īntruchiparea Apocalipsei la Steaua. Cānd campioana făcea istorie adevărată īn Europa, MM trăgea capra īn porumb pe Lunca Dunării, iar acum a ajuns să-şi dea cu părerea despre fotbal şi despre Champions League.
RECOMANDARE: O rezervare la tren pe ruta Bucureşti - Galaţi, dar cu bilet neapărat doar dus. Īi plătim noi dacă nu mai are biştari. Şi apoi să nu mai auzim de el, că ne-a infectat destul!

GIGI BECALI
Ar trebui să se autointituleze Very Important Păcălici şi să-şi agaţe de Maybach simbolurile ruşinii supreme. S-a visat Mihai Viteazul şi s-a trezit Bulă.
RECOMANDARE: Omul e dus rău cu capul şi nu credem că īi putem găsi vreun leac. S-ar putea īntoarce totuşi pe cāmp, printre oile sale, oricum mai credincioase şi mai inspirate decāt cele pe care le plăteşte să stea īn ghete.
"Cainele seamana cu stapanul" si "Cine seamana vant culege furtuna", se spune. Daca tu esti violent, cainele tau va invata de la tine sa fie la fel. Daca il bati, sa nu te miri cand o sa te muste la un moment dat - va face exact ce l-ai invatat !
Cam asa sta treaba cu JIJI si maimuta lui, Meme.
Ei sunt principalii vinovati la esecurile si rusinea Stelei, nu jucatorii sau chiar antrenorul, pt. ca ei au adus antrenorul si jucatorii astia care nu pot prea multe, deci ei sa raspunda in fata suporterilor si a romanilor dezamagiti de echipa asta "umflata cu pompa" de JIJI si MEME, declarand-o ca un bun national !!!
CAND CEI DOI JIGNEAU OAMENI, CLUBURI, ORASE INTREGI, DE CE NU PROTESTATI ASA VEHEMENT ?
"Cine seamana vant culege furtuna" si "Violenta naste violenta".
Voi v-ati facut-o singuri.

remy
11th May 2006, 03:36
Mai, ce e aici, site pro-Steaua ?
PleacSuporter Steaua cu murdariile astea, ca nu ne intereseaza, discutati intre voi ce mare rahat va aduce JIJI, ca pana acum numai ciurucuri a adus, mai ales Carlos, cu care si-a luat o mare tzeapa !

remy
11th May 2006, 13:02
Voi sunteti batuti in cap ?! Asa cum remy deschide 4-5 threaduri despre Steaua pe intern saptamanal, asa are voie si orice stelist !
Iar ai comis-o !
Ce naiba, eu sunt stelist sa deschid ceva ce intereseaza doar pe stelisti ?
Eu deschid threaduri care intereseaza pe toti, cum ar fi ciudatii care activeaza acolo, rasul Romaniei.
Nu deschid threaduri despre bucataria interna a lui Dinamo.
BAREMI DACA AR FI FOST TOPICUL DESPRE TRANSFERURI, CARE MAI E DESCHIS, CRED.
CE-I AICI, TREBUIE SA STIM NOI TOTUL DESPRE CINE MAI VINE PE LA STEAUA, ADICA DOAR ZVONURI ?

remy
11th May 2006, 14:08
Idiotzel, vezi ca ti-am deschis thread, ca sa ai o jucarie cu care sa te joci.
Mai deschizi Threaduri gen dinamovistii ?
Ai dat dovada cu threadul ala ca esti cam copil in gandire.
De la ce te-ai luat acolo ?
Lasa-te la mana ta, ca vom mai rade.

remy
11th May 2006, 15:16
remy, fa si tu un thread pe intern despre transferurile lui dinamo, ca sa nu mai ai ce comenta
de fapt am uitat, pe tine nu prea te intereseaza ce se intampla la dinamo :evil:

iar despre transferuri...sa vedem intai cine pleaca si dupa-aia sa vedem cine sa vina...oricum, ar fi bun un atacant si un portar
Hai sa deschid si eu thread ca Netoiu s-a dus la buda sau ca Niculescu si-a mai tras o amanta.
N-are rost sa mai stea threadul asta pe Intern, pt. ca nu intereseaza pe toti forumistii despre transferurile de la Steaua.
Mars pe Suporter-Steaua si dati-va cu parerea despre posibilele transferuri de acolo ! Chiar nu se poate face asta ?

remy
11th May 2006, 15:22
Luati exemplu de aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13375 si discutati pe Suporter Steaua, ca pe Intern avem nevoie de discutiile tuturor, nu numai sa discute stelistii despre ce fac ei in viitor la club.

remy
12th May 2006, 02:56
Jean Pădureanu, a fost decorat de FRF, īn decembrie, pentru “60 de ani de marketing la nivel īnalt”.
E de ras ..pai batranul blatist nici nu stie sa citeasca marketing dar a fost decorat ....

In fine nu sunt fan MM dar pana la urma omul isi face treaba si a condus clubul avand si pe unul ca Becali in spate (cu bunele si cu multitudinea de rele ale oierului)...Daca te uiti la caracter poate e alta treaba ..e mai impulsiv si se ia la scandal...dar pana la umra Ioan Becali a amenintat ziaristi cu te fac de la brau in jos is dastea si nu a patit mare lucru si pe Mm il rastignesc ca s-a CONTRAT cu PADUREANU...
Ai fost comic cu fraza "... si pe Mm il rastignesc ca s-a CONTRAT cu PADUREANU..."
Dar de pumnul aplicat propriului suporter nemultumit de echipa aia jalnica din finalul campionatului trecut, ai auzit ?
Sau de suspendarea din UEFA o etapa (ce rusine pt. Romania !), datorita unui conflict cu un sef al jandarmilor ?
Sau de bruscarea si injurarea unui sef al jandarmilor la Bistrita, ai auzit ?
Faza cu Padureanu e doar o scuza penibila a ciudatului, pt. a scuza jocul slab al Stelei de dupa 'Boro.
Asa ca, fiti barbati si duceti-va crucea, nu mai aparati marlania si violenta.

remy
12th May 2006, 15:14
Ghionea, Ogararu si Dica sunt la Steaua inainte de a veni imbecilul ala. Practic Ghionea si Dica au fost adusi pe Piturca, iar Ogararu a e junior de-al nostru, caz ca nu stiai.

Goian a fost adus de la Bacau pe baza prieteniei dintre sechelariu si fecali, stoica doar s-a dus dupa el cu masina.

Olaroiu a venit la Steaua adus de fecali, deci din nou stoica a facut doar pe soferul.

Iacob a fost cerut inca de pe vremea lui Zenga, de catre italian, din nou vorbim aici de stoica soferul. La fel si Nicolita, a fost adus la solicitarea lui Zenga.

Da, hai sa spunem ca stoica i-a adus pe Zenga si Protasov desi in ambele cazuri ar trebui sa multumim Domnului pentru ca am avut noroc pentru ca ambii erau "poate da, poate nu"... Dar cu doua flori nu se face primavara.

Cum poti tu sa sustii un individ care bate suporteri, care face doar scandaluri, care face Steaua sa arate ca o echipa de cartier?

PS: Cine nu vede bine acum, cine e beat acum?
BRAVO, UITE UN SUPORTER STELIST REALIST.
CHIAR DACA MA MAI INCITA EL CU UNELE VORBE DE DUH, IL RESPECT PT. CA MAI SI GANDESTE.
CEEA CE NU SE POATE SPUNE DESPRE MULTI FANATICI STELISTI CARE APARA GOLANIA SI MAFIA DE LA STEAUA !
REVENITI-VA, CA NU-I POSIBIL SA APERI ASTFEL DE GUNOAIE CA SI CEI DOI CIUDATI CARE CONDUC STEAUA.
CE ROST A AVUT THREADUL ASTA, DOAR DE SPALARE SI CURATAREA IMAGINII ULTRA-PATATE A LUI MEME STOICA ?

remy
2nd September 2006, 13:00
Odata ce, tot cu Olaroiu, n-a facut nimic la Poli Tim., cred ca banii sunt deja dati pe Apa Sambetei.
Nu-si poate reveni brusc un jucator care a fost antrenat de acelasi antrenor, si care, atunci, era pe val !

remy
3rd September 2006, 00:37
Doamne, dar de unde-i gaseste MEME asta ?
Toti 3 adusi acum sunt numai piele si os (mai ales Stancu), si au niste figuri ciudate (mai ales Stancu).
Sa vedem daca iar l-a prostit pe cioban, sa ia ceva de tot rasul.
Ii cheltuie banii aiurea.

remy
3rd September 2006, 03:31
Imi place de voi.
Daca asta e Iacob 2, asa cum joaca Iacob de aproape un an, ati adus o epava, nu gluma.
Auzi tu, mare jucator, Iacob ... Comic, fara gluma.

remy
3rd September 2006, 20:00
Ca deobicei, penibil si jenant !
Iacob, n-a jucat in divizia A nici un sfert cat Niculescu, ce sa mai zic de goluri.
Iar la Nationala nici n-am prea auzit de Iacob.
In plus, e mai mult accidentat !
.....cenzurat :D.....

remy
4th September 2006, 21:43
Pana la urma urmei, acest topic nu prea e in spiritul regulamentului de pe aici. CE CAUTA "Cyrill Thereau la Steaua" PE INTERN ?
Sau "Poll: Ovidiu Petre la Steaua - 1 milion si ceva", "Stancu la Steaua !!!"
CE ARE SULA CU PREFECTURA ? De ce nu s-a pus pe Suporter - Steaua ?
Deja ati umplut forumul cu vise erotice despre Steaua.
Ce vor zice altii care vad pt. prima data Forumul de pe OLS ?
Asta e un site stelist, si mai si decat cele proprii ale stelistilor ???
Stelisti, va rugam ceilalti, ne-stelisti, nu mai umpleti paginile Forumului cu obsesiile voastre dupa niste cosmaruri.
E o problema nationala ca Thereau, Ovidiu Petre si Stancu au invadat Steaua ?
De parca ar fi Ronaldinho, Zidane si Henry !
Zau, copii, n-aveti ce discuta pe aici, pe Intern decat despre bucataria interna Stelei ?
Nu e o problema nationala.

remy
24th October 2006, 04:40
GATA, ATI SCAPAT DE CIRCUL ADUS DE MEME ! DAR CE-I FACE LUI JIJI IN PRESA ! IAR PLEACA CINEVA DE LA STEAUA GONIT DE JIJI !

Carlos: "Abia aştept să plec"Vlad Roşca Portarul Stelei îi răspunde în termeni duri lui Gigi Becali, după ce finanţatorul a spus că nu mai are nevoie de el. "Dau 100.000 dolari clubului care face o ofertă pentru Carlos", a fost declaraţia-şoc a latifundiarului din Pipera, după ce goalkeeperul portughez în partidele cu Lyon, Real Madrid şi CFR Cluj. Carlos nu a rămas dator şi ieri a reacţionat vehement în presa portugheză: "Este o declaraţie incredibilă, dar foarte adevărată. Este o lipsă totală de respect să spui astfel de lucruri despre un jucător de la echipa pe care o finanţezi! Becali nu avea nici un motiv să spună aşa ceva despre mine şi nu vreau să mă amăgesc. Asta e România, ţara tuturor posibilităţilor! "

"Abia aştept să plec"
Carlos continuă tirul acuzaţiilor în ediţia online a Maisfutebol: "Nu am pentru ce să mai stau la Steaua. Abia aştept să plec din România în decembrie şi să merg în altă parte. Îmi voi face treaba la Staua, pînă la sfîrşitul anului. Orice jucător cade psihic după astfel de declaraţii, însă eu încă mai fac faţă, chiar dacă mă doare. Cu atît mai mult cu cît i-am ajutat decisiv să cîştige campionatul şi să intre în Liga Campionilor! Iar greşelile mele au fost omeneşti. Se pot întîmpla oricărui portar din lume".
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/10/60341/1-159788140f191a0ce4332_223_155_.gif

LA ADIO, EPAVA ADUSA DE MEME, CA SI SABAN !

Universal
24th October 2006, 22:56
Pacat, Carlos era un jucator bun. Dar prea inconstant