PDA

View Full Version : unde se gasesc schiuri de calitate?



maxtorent
31st January 2006, 13:34
sal/hello

as vrea sa stiu de unde as putea sa cumpar niste schiuri faine-atomic sau salomon-si daca sunt ele de aceeasi calitate ca alea produse pt piata vestica.

in iasi sau in zona moldovei sunt astfel de reprezentante?

ms

DeathRipple
31st January 2006, 14:15
de ce nu iei tu de afara si vrei sa le dai bani la importatori?

maxtorent
31st January 2006, 14:30
ma gandeam ca or fi distribuind chiar astia care le fac

rossignol-asa se scrie?- se fabrica in romania,iar nordica in ungaria...

importatorii nostrii iau produsele facute in romania din vest si dupa aia le vand aici?

oricum,vreun magazin de genul asta tre sa fie si pe la noi...da unde?

bob
31st January 2006, 14:32
in zona moldovei nu este nici macar o partie mai de doamne ajuta. incearca prin brasov. au aia ceva magazine.

DeathRipple
31st January 2006, 15:40
nu stiu de unde le iau, insa preturile sunt enorme pentru un echipament de schi ca lumea. ai spus ca vrei ceva de calitate.... ma indoiesc ca vei gasi la noi.

montania
31st January 2006, 15:55
In nici un caz nu gasesti calitate la Metro, Selgros, etc. Cauta in magazine specializate, spre exemplu Himalaya sau Surmont in Bucuresti, in Sinaia stiu un magazin care vinde Fischer, in BV.

DeathRipple
31st January 2006, 15:56
si nu poti sa ne spui si niste preturi din magazinele "specializate"? :)

Salomon Romania
30th March 2006, 16:22
Vreti preturi ?
Uite aici un ski bun Salomon Equipe SC + S912Ti (http://www.salomon.ro/product--Equipe_SC_+_S912_Ti.html) Pret final cu TVA inclus : 1.717,00 RON (lei noi)

paul_h2x
24th November 2007, 15:56
Salut
sunt nou pe forum
Vind schiuri Dinastar (uzate), aduse din Italia
lungime 190 cm

luv2ski
25th November 2007, 16:14
dak vrei schiuri cel mai bine e sa te duci in brasov sau in bucuresti. sau sa vorbesti cu vreun importator sa iti trimita prin curier schiurile.

Ce iti recomanda colegu :) acele salomonuri... nu sunt chiar stralucite :)

dak vrei sa vezi cam ce ai putea sa iti iei poti sa accesezi siteu din semnatura si acolo ai un SKI SELECTOR care te va ajuta sa iti alegi schiul potrivit completand un formular.. tot acolo o sa gasesti si datele de contact ale importatorului.

Eu recomand Elan MAGFIRE :)