PDA

View Full Version : Basescu-trimisul lui Dumnezeu pe Pamant



Balaci
27th May 2007, 14:13
Prezent la Sibiu,la slujba de Rusalii,Președintele Traian Băsescu a găsit explicația pentru victoria de la referendumul de săptămâna trecută. Șeful statului susține că a fost voința lui Dumnezeu și a poporului român ceea ce s-a întâmplat pe 19 mai.

Cuvintele au fost rostite de președintele Traian Băsescu, după slujba de Rusalii, oficiată în Catedrala Sfânta Treime din Sibiu.

"Dumnezeu și româniii au vrut ca regula să fie reașezată în statul român acolo unde au vrut-o și unul și alții. Vreau să cred că toți oamenii politici au înțeles mesajul că Domnul vrea ceea ce vrea poporul român adică să trăim mai bine și cu încredere în noi, politicienii să îi servească în primul rând și nu interesele mici de partid. Vă garantez că ce s-a întâmplat în 19 mai m-a convins dacă mai era nevoie că viața mea nu mai este a mea, ci a dumneavoastră și că trebuie să vă servesc atâta timp cât voi fi pe pământ", a declarat Traian Băsescu.
Sursa: Realitatea TV


Miroase a Jiji sau a nebunie deja.Sau omul e doar incredibil de demagog,incat sa declare ca indeplineste vointa divina:rosu:

El Ciu
27th May 2007, 14:24
Daca este sa ne luam dupa acea sursa de "incredere", numita BEC, Vointa lui Dumnezeu, in Romania, este reprezentata de 26,26% din romani.

Restul, de 73,74% din romani, asadar, sunt necredinciosi, atei, pagani sau fiinte asociate cu Michiduță.

Poate gasim si o explicatie la aceasta noua sursa de uimire, din partea mult prea iubitului nostru tatuc si, mai nou, trimis al Celui de Sus.

Explicatia 1): Gigi si-a dat afara toti consilierii pe probleme de politica si imagine, si i-a angajat Basescu.

Explicatia 2): Basescu a inceput sa citeasca prin cartile de istorie si a ajuns deja la perioada Evului Mediu. Putem spune ca presedintele nostru incepe sa se "cultive".

Problema cea mare, a acestui trimis al Domnului, este ca el incalca cam toate poruncile Celui care l-a trimis pe acest pamant. Daca stati si va ganditi, dragii mei, pana si faptul ca scoti in strada oameni, care sa se inchine tie, este un pacat. Daca este sa o luam asa.

Asa ca, ii doresc din tot sufletul, "trimisului Domnului", fie sa se alieze cu tovarasul Jiji, pe care sa-l numeasca Razboinicul peste Armata sa, fie sa se sacrifice pentru tara, si sa ne lase in pace, poate asa macar PD-ul il va ridica la rangul de martir.

Kainsashiki
27th May 2007, 14:42
Adevarul e ca fara ajutorul lui Dumnezeu nu se poate intampla nimic...

El Ciu
27th May 2007, 15:08
Si eu, cu ajutorul Lui Dumnezeu, am reusit sa-mi deschid ochii si sa pun stampila pe DA :P

miril
27th May 2007, 15:22
Dubios.

Elphax
27th May 2007, 21:36
mai degraba e Ceausescu 2

Balaci
27th May 2007, 23:12
Se pare ca Dumnezeu a raspuns afirmatiilor lui Base:D:
"Grindină și vijelie la Sibiu. Tunetele și fulgerele au brăzdat cerul minute în șir, iar ploaia torențială i-a alungat de pe străzi pe turiștii din capitala europeană a culturii. Printre ei și președintele Traian Băsescu, ieșit, împreună cu soția, la o terasă din centrul istoric al orașului. Șeful statului a fost nevoit să se adăpostească de ploaie într-o cafenea."
Sursa: Realitatea TV

Cappone
28th May 2007, 00:47
este mai degraba un mascarici

Iulian Lazialu
28th May 2007, 01:55
in ziua de astazi nici un partid nu mai are o doctrina dupa care sa se orienteze.singura doctrina este imbogatirea si asigurarea unui viitor in cei 4 ani de guvernare.problemele romaniei,a poporului roman sunt lasate pe locul 2.
nu imi explic,cum un om care face parte din cercul politicianismului se poate numi ''trimis a lui Dumnezeu pe pamant''.

Gabri3l
28th May 2007, 11:25
2 balaci

Fratele meu, esti obsedat de Basescu?!...scuza-ma ca te intreb, da' vad ca deschizi numai topicuri deastea pe aici...:groggy:

Balaci
28th May 2007, 11:28
Cand il aud pe Basescu spunand astfel de enormitati,nu am ce sa fac decat sa reactionez.De altfel,nu am fost singurul care a sesizat discursul tip Jiji.Vezi articolele din Cotidianul care analizeaza mesajul si...il critica(lucru nemaipomenit pentru un ziar care e in general deservit lui Basescu).
Da,si am o obsesie pt.el,din moment ce si soarta mea este in mainile lui,ca sef al statului.

Gabri3l
28th May 2007, 11:32
aham...:o:

TheIceMan
28th May 2007, 17:16
Hai sa fim seriosi, unde a spus Basescu ca este trimisul lui Dumnezeu?
Doar ce a spus el este o intarire a proverbului cunoscut de pe vremea romanilor "Vox populi, vox Dei", ce asa mare chestie?



Da,si am o obsesie pt.el,din moment ce si soarta mea este in mainile lui,ca sef al statului.

:happy :evil:

Balaci
28th May 2007, 19:50
@TheIceMan:eu te inteleg ca razi,ca esti plecat departe si nu te mai afecteaz direct incompetenta lui Basescu.Da mai sunt si altii care traiesc in tara asta si trebuie sa sufere de pe urma cretinilor care populeaza din plin politica romaneasca...

TheIceMan
28th May 2007, 19:58
Nu, nu rad de asta ci de formularea ta "soarta mea este in mainile lui", m-a distrat de minune.

Sa fiu un pic rau cu tine, cred ca mai exact soarta ta este in mana stanga a lui Basescu si in mana dreapat a lui Motoriceanu ;) dupa ce a fost si in mainile lui Iliescu si a lui Nastase si va fi in mainile....

Balaci
28th May 2007, 20:06
pai da,e tragic,dar adevarat...:(

gabi94
28th May 2007, 23:07
Bine inteles ca Basescu nu este un mesager divin...este in schimb cel mai bun produs al clasei politici romanesti de astazi,clasa politica care de altfel nu este capabila sa ofere un cotracadidat care sa-i tina piept...din pacate!!!

El Ciu
29th May 2007, 19:31
Bine inteles ca Basescu nu este un mesager divin...este in schimb cel mai bun produs al clasei politici romanesti de astazi,clasa politica care de altfel nu este capabila sa ofere un cotracadidat care sa-i tina piept...din pacate!!!

De 20 de minute rad cu lacrimi. Hai frate, ca asta trebe sa fie cel mai tare mesaj ever. Cred ca si carcotasii s-ar pisa pe ei de ras la aceasta afirmatie... :happy :happy :happy :happy :happy

Datenshi
29th May 2007, 19:52
E ca in bancul ala...astrele deja se pisa pe ele de ras. Ultima parte a postului e totusi adevarata si tragica in acelasi timp. Dar nu cred ca e numai vina clasei politice, ci si a unei deteriorari a gandirii celor ce se duc la vot.

Bobi Cearton
2nd May 2011, 10:19
Vantu a declarat ca anunta astazi un lucru iesit din comun. grea, asteptarea...:D

Romeo
2nd May 2011, 11:15
Vantu a declarat ca anunta astazi un lucru iesit din comun. grea, asteptarea...:D

se pare ca Elan Schwarzenberg a luat RTV, adik a trecut de la cel mai diabolic afacerist la un evreu. Ieri era o emisiune in care Tatulici se duela cu Ponta in probleme de lege si daca continua asa, RTV va indeparta si mai mult po****tia de la alegeri.

Bobi Cearton
2nd May 2011, 12:36
se pare ca Elan Schwarzenberg a luat RTV, adik a trecut de la cel mai diabolic afacerist la un evreu. Ieri era o emisiune in care Tatulici se duela cu Ponta in probleme de lege si daca continua asa, RTV va indeparta si mai mult po****tia de la alegeri.

po****tia indepartata de RTV se va apropia de TVR, doamna Culcer abia-i asteapta pe romani sa-i indoctrineze.:)

Tim
2nd May 2011, 13:52
Vantu a declarat ca anunta astazi un lucru iesit din comun. grea, asteptarea...:D
Da,vroia sa anunte uciderea lui Osama de catre Obama.

diana10
2nd May 2011, 14:00
Vantu a declarat ca anunta astazi un lucru iesit din comun. grea, asteptarea...:D

Pai a venit "surpriza". Adica, azi a cazut Bin Laden, maine urmezi tu (Basescu - n.a.)

diana10
2nd May 2011, 14:10
se pare ca Elan Schwarzenberg a luat RTV, adik a trecut de la cel mai diabolic afacerist la un evreu. Ieri era o emisiune in care Tatulici se duela cu Ponta in probleme de lege si daca continua asa, RTV va indeparta si mai mult po****tia de la alegeri.

Pai parca spuneai ca nu te uiti la RTV si A3 si-i indemnai si pe altii de aici sa nu se uite.

In ceea ce-l priveste pe Tatulici, el a ramas acelasi tovaras de nadejdie de pe vremea UTC-ului. Banuiesc ca i-ai vazut emisiunile antedecembriste la televizor.

Daca toti afaceristii romani ar fi fost "diabolici" precum Vantu, azi economia Romaniei era mult peste cea a Ungariei, Poloniei, Cehiei, asta ca sa ma limitez doar la foste tari comuniste

diana10
2nd May 2011, 14:11
NEWS ALERT !!!

ACUM Conferinta de presa a copiilor lui Vantu si a lui Elan

Bobi Cearton
8th May 2011, 10:31
trimisul lui Dumnezeu pe Pamant a mai gasit niste vinovati pe tarlaua lui: managerii din societatile cu capital majoritar de stat, boierii in toata regula, conducatori economici care nu sunt in stare sa eficientizeze societatile din Turceni, Rovinaru, Posta Romana, etc.

Sorin Blaj
8th May 2011, 13:07
Nu vor reusi niciodata. Sunt "manageri" de prietenie, nu au cum sa performeze pentru ca nu-i trage nimeni la raspundere si chiar daca o face cineva, in cel mai rau caz ajung tot pe o functie bine platita.