PDA

View Full Version : Cum apreciati venirea lui Grigorie si Alexa la CFR?



gica
27th May 2007, 14:01
Ultimele zvonuri ai dau pe Alexa si Grigorie la CFR la cererea lui Andone.
Daca Alexa a jucat(cat nu a fost suspendat) Grigorie a stat mai mult pe tusa fiind in dizgratia lui Iancu.
Personal pe Alexa nu-l trec la capitolul fotbalisti!La toate meciurile importante pe care le-a jucat dupa 15 min. erau date suficiente sa fie eliminat.Probabil intelectul sau nu se ridica la nivelul si responsabilitatea unui capitan de echipa.In general ai place sa joace rolul de jucator care pune osul si este dedicat total echipei.Dar acest lucru se poate rasfrange impotriva echipei cu gesturile sale infantile.
Cat despre Grigorie as avea mult mai putine de spus prin prisma ultimelor sale evolutii,care se caracterizeaza printr-o absenta totala.
In perioada Dinamo era un jucator interesant si decisiv....Acum dupa trauma suferita la Poli nu stiu la ce nivel s-ar exprima si cat timp ar avea nevoie sa depaseasca momentul.
Personal sunt impotriva la aducerea unor juctori cunoscuti de catre noii antrenori,iar istoria imi da dreptate:vezi exemplele celor de la National dusi de catre Oli la Poli si mai departe la Steaua.Nici unul nu a rupt gura targului...Ba mai mult a parut ca sunt coplesiti de situatia de protejat...

CFR1907
27th May 2007, 14:14
Alexa ar fi un jucator care ne-ar putea ajuta, cu toate ca noi avem destule alternative pe postul pe care joaca el. In schimb Grigorie mi se pare un jucator terminat si nu mai are nici un rost sa il aducem doar ca sa frece banca. Mai bine promovam un tanar de la juniori decat sa aducem rebuturi.

forza_CFR
27th May 2007, 15:53
nu stiu ce sa zic ...

Dark Horror
27th May 2007, 22:47
Nu avem nevoie de ei 2...pe postul lui alexa avem 3 fotbalishti shi,daca se intoarce Margi,avem 4 mijlocshi centrali deja,iar Grigorie nu cred ca ne poate ajuta,avand in vedere ca nu prea a jucat de un an...ar putea fi adus dar sa nu se fortzeze cu el in primul 11

Mario Di Lazi
27th May 2007, 22:49
și Trică ...
Trică este mai valoros decât ceilalți 2 ...

Luis Garcia10
27th May 2007, 22:50
Nu cred ca CFR-ul are nevoie de cei doi...dar cum cred cei de acolo asa va fi! :)

delboca
28th May 2007, 08:13
sincer alexa nu imi place deloc parca ii un caratist si in meciu de cupa cu rapid o jucat f.slab in schimb grigorie care nici macar nu a jucat pe la timisoara nu are ce cauta sigur la cfr....sa fim seriosi din toate zvonurile sg bun (roman vreu sa zic) ar fi florentin petre da nu cred ca-l lasa bulgarii sa plece....
/OLE/ /ole/ /ole/

gtibi
28th May 2007, 21:39
Dupa parerea mea, cei doi sunt cei mai antipatici jucatori din campionat...

Cappone
30th May 2007, 20:51
nu are rost sa vina la voi alexa si grigorie,va spun eu!Alexa joaca pe un post pe care voi il aveti acoperit,iar grigorie este varza,nu poate nimic

m8k
30th May 2007, 21:07
La Timisoara parca nimeni nu se simte bine, asa si acesti doi jucatori! Venind la CFR si la spiritul de echipa ce s-a format pana acum, cred ca s-ar putea sa se schimbe in bine!Un alt avantaj ar fi faptul ca Andone ii cunoaste destul de bine si ar avea un punct de plecare in alcatuirea echipei! Sau rezerve de lux! Sau ar intregii lista jucatorilor imprumutati de CFR!:D

Ultras CFR
31st May 2007, 06:41
Poli vrea sa scape de ei si ia pus pe ziaristii de casa sa faca valuri.Nu au loc la CFR.Oricum CFR discuta pentru 2 mijlocasi din Portugalia si un atacant din Italia.Din tara interes real exista doar pentru Tibi Balan.Ne agitam degeaba noi nu aducem rezervele altora din Liga 1.:( :( :(

m8k
31st May 2007, 08:49
Atacant din Italia?:shocked:
de cine e vorba?

CFR1907
31st May 2007, 09:29
Atacant din Italia?:shocked:
de cine e vorba?

Conducerea nu a facut inca public numele atacantului, ca sa nu ni-l ia altcineva inaintea noastra.:)

Dark Horror
31st May 2007, 13:59
Hai ca va zic eu...Lucarelli

effect
31st May 2007, 21:30
Cfr-ul se misca destul de bine pe piata transferurilor . Totusi , nu cred ca Alexa si Grigorie pot reprezenta solutii foarte bune pentru Cfr. Aveti in lot jucatori mult mai buni decat astia doi .

gelu27
6th June 2007, 09:19
Dupa parerea mea, cei doi sunt cei mai antipatici jucatori din campionat...
Sunt de aceeasi parere. Stau bine la Timisoara, daca pentru Poli nu au facut nimic de ce ar face pentru CFR? Chiar ca avem jucatori mult mai valorosi decat terminatii astia.

Bell
11th June 2007, 23:44
Bine ca nu au venit ..nu au ce cauta la cluj....

delboca
12th June 2007, 08:25
inchideti thread-ul acesta nu mai are rost bine ca nu au venit
/OLE//OLE//OLE/