PDA

View Full Version : 2006 NFL Draft



Seahawk
28th January 2006, 12:01
Acest thread este dedicat in totalitate draft'ului care va avea loc in NFL. Postam aici comentarii, zvonuri si tot ce tine despre draft, care va avea loc pe 19-20 aprilie.


Ordinea draft'ului:
cu 2 mentiuni : pt pozitia lui Oakland si San Francisco se va da cu banul; cat despre Seahawks si Steelers castigatoarea va ocupa locul 32, respectiv invinsii locul 31 in draft.

http://putfile.com/pic.php?pic=1/2704140770.jpg&s=x4

titans_rulez
13th February 2006, 14:41
se pare ca texanii merg pe mana lui reggie bush acestia extinzanadu-i contractul lui david carr.ma gandesc ca ar fi o nebunie un duet la running domanick davis reggie bush...

codrutc
24th February 2006, 18:16
In zilele astea, daca nu stiati, are loc combinata in Indianapolis.
Chestia este ca primii care se asteapta sa fie alesi in draft (Bush, Leinart, V. Young) nu participa. Ei se asteapta sa fie vazuti in campusul propriilor universitati unde vor fi urmariti de profesionisti.

Gluma saptamanii: Reggie Bush a fost intrebat de reporteri: "Ce-ti place cel mai mult despre Houston?"
Raspuns: "Faptul ca nu exista impozite la stat (Texas)"

A.k.a
1st March 2006, 00:03
Si ce ii amuzant ii ca QB Texanilor Vince Young a scos doar 6 puncte la testul Wonderlic, care ii un fel de test de inteligenta,care face parte din Combine, aparent cel mai mic scor scos vreodata :))
http://www.profootballtalk.com/rumormill.htm

codrutc
2nd March 2006, 18:35
Asa este, a fost discutat subiectul mai toata saptamana pe la talk show-uri.
Eu zic ca-l va cobora in draft, dar nu cred ca mult prea jos, nu stiu la cati le pasa suficient de mult pentru a ignora celelalte plusuri ale lui.

Cica a impresionat un TE de la Ohio State, AJ Hawk, a batut recordurile la viteza si agilitate, la fel si Cutler, QB de la Vanderbilt, care cica ar fi al doilea QB ce va fi selectat,si Manny Lawson, DE de la N.C State.

Seahawk
6th March 2006, 16:03
Incredibil ce "prospect" pare AJ Hawk, mai ales ca un TE numai viteza si agilitate nu are :D (vb. din proprie experienta :)))
Raman la parerea ca Bush va fi luat de Texani :P

codrutc
16th March 2006, 18:44
Voi ce ziceti, ce fac New Orleans cu pick nr. 2 , acum ca l-au luat pe Brees,
la cine va ajunge Leinart adica ?
Cine credeti ca vor alege QB in prima runda de draft ?


Nu stiu pe cine mai intereseaza dar voi ce credeti de sansele Colts sa aleaga un RB bun in draft ?
Voi ce echipe credeti ca ar mai avea nevoie de RB in prima runda ?

Mihai13
18th March 2006, 22:29
Coltii o sa aiba un pick destul de jos pe tabela, deci sansele sa nimereasca un superstar ca Edgerrin James sin foarte scazute. Mai bine semneaza un free agent ceva, si ii alterneaza pa Dominic Rhodes si pe James Mungro (daca mai sint inca la voi). Mungro a facut treaba buna cind a fost accidentat Edge, si stiu ca a fost accidentat destul de des in ultimii ani.

Pe de alta parte, ce ziceti de Arizona cu Kurt Warner, Edgerrin James, Anquan Boldin si Larry Fitzgerald? Daca reusesc sa cirpeasca o linie respectabila, watch out Seahawks!

Seahawk
28th March 2006, 12:22
Iar incepi cu Arizona? Iti zic doar atat: Rocky Bernard:D..ti-l mananca de viu pe Warner cu muschii lui rupti de atatea sack'uri, plus ca il avem pe Julian Peterson against the run super tare linebacker :drak: And wait, we have an offense too!!!...uitasem da, recordmanu' Shaun plus pro'bowleru Matt si Jackson, Burleson, Engram si Warrick. Era sa uit ca-l avem si pe Walter Jones, cel mai bun Left Tackle din NFL...si pe Mack Strong cel mai bun blocker... Of of...da uituc mai sunt.

St. Louis cu noul antrenor si cu defense'ul care de data asta CHIAR ca e "renovat" este peste Arizona. San Francisco am vazut ca au luat pe Allen (un super line-man) ..si cu Alex Smith daca il protejeaza + un bun RB din draft le pot pune probleme cardinalilor macar la ei acasa...

Dar again o sa se vorbeasca de Arizona si anu' asta... sunt sigur...iar ii vad toti in play-off :))) Pacat ca ei il au pe unu' Stepanovich in linia ofensiva care nu poate sa ma blocheze nici pe mine... si rezerva de QB n-au asa ca daca se accidenteaza Warner probabil ca o sa-l puna pe James QB :rolleyes:

codrutc
29th March 2006, 00:12
Colts s-ar putea sa faca trade cu 1st round pick daca toti RBs de top sunt dusi pana sa aleaga ei. In felul asta vor alege in top 2nd round, cu un jucator rezonabil si pe care nu vor trebui sa-l plateasca foarte mult.
O alta posibilitate ar fi sa faca un trade si sa se mute in fata lui Denver (la nr. 14) pentru a lua un bun RB, dar e putin probabil ca Polian sa faca mutarea, mai ales daca este prea costisitor.
Daca este sa zic ce presimt eu, as zice ca nici macar nu vor alege un RB din prima, ci pe undeva pe la mijlocul draftului. Probabil ca vor merge fie pe un offensive lineman sau pe un linebacker cu prima alegere.

Sincer, nici eu nu am incredere in Arizona. Daca tineti minte si anul trecut prin timpul asta tot de ei se vorbea peste tot prin articole pe internet si multi ii dadeau drept echipa surpriza. Poate vor avea un sezon bun, dar pana la proba contrara sunt Toma necredinciosul.

De aia este NFL-ul atat de urmarit ca nu se stie niciodata ce va fi. Echipe care par betonate in presezon din diferite motive au un sezon prost.
Ca sa dau un exemplu, pana si Seahawks care dupa parerea mea au cele mai mari sanse sa revina in superbowl din NFC pot sa o ia razna si sa nu ajunga nici macar in playoffs. A fost mai mereu cazul in ultimii ani cu echipa care a pierdut in Superbowl. Nu-i gasesc o explicatie logica dar e un fapt.
Uitati-va la numai cate echipe care au fost in playoffs acum 2 ani, au fost in playoffs si anul acesta.

Seahawk
29th March 2006, 01:13
Cheia sunt accidentarile. Care echipa reuseste sa-si pastreze starterii in conditii bune ajunge departe. Exemple de anul trecut: Pittsburgh, Seahawks... chiar si Denver...

codrutc
24th April 2006, 03:32
Se apropie Draftul cu pasi repezi. Imi pare rau ca nu prea am mai dat pe aici pe forum de ceva timp, dar am fost foarte, foarte ocupat la lucru.
Orice ar fi , cred ca Sambata si putin duminica nu ma voi dezlipi din fata televizorului. Urasc faptul ca sunt cate 15 minute intre picks in prima runda.
Sunt la curent cam cu tot ce discuta, numai ca saptamana asta sunt numai dezinformari in ce priveste pe cine alege o echipa sau alta. Singurul lock mi se pare Reggie Bush la Texans (da stiu ca se tot zice ceva de Mario Williams).
De abia astept sa vad pe cine vor alege Colts. Nu m-ar surprinde daca nu vor alege RB asa cum ar vrea toti. Daca vor alege RB sunt in stare sa pun pariu ca nu va fi Maroney :).
Sper sa putem comenta impreuna in ziua draftului si dupa aia.

OT Na ca Pacers au furat un meci de la Nets !!!

titans_rulez
29th April 2006, 22:50
Nebunieeeeeeeeeeeeeee

tudoor
29th April 2006, 23:54
ma uit si eu pe espn la draft :D
Din cate am vazut se pare ca Steelers au luat un WR bun de tot, adica pe Holmes Santonio! am mai inteles de la comentatorii aia ca Panthers au ales un RB bun! L. White pare sa nu prinda prima runda...

codrutc
30th April 2006, 03:50
Intr-adevar nebunie cum zice Titan. Imi vine sa urlu de necaz cand vad ce au ales Colts. Se pare ca Joseph Addai, RB este destul de bun, este iute si abil, sunt optimist dar mi-e frica sa nu se accidenteze (a avut doua operatii la genunchi pana acum).
In schimb mi-a venit sa ma apuc de par cand am vazut ca au ales un CB iar in a doua runda, cand ei au nevoie de un linebacker sau un "offensive lineman"
In schimb , tipul mai este si scund (cam un metru si 70cm), parca nu ne ajungea Jason David. Nu stiu ce sa mai zic, sper sa ma bucur peste un an, cum s-a mai intamplat. Sper sa fiu mai optimist dupa cel de-al 3-lea pick.

Mi-e nu-mi mirose bine Landale White, tipul cam are probleme de caracter si am auzit recent ca ar fi fost prins fumand marijuana, parca vad un al doilea Ricky Williams. In interviul cu Suzy Kolbert dupa ce a fost ales, a fost foarte nepoliticos, a pretins ca nu mai aude si s-a ridicat si a plecat.


Dupa parerea mea Houston au facut o mare greseala ca nu l-au luat pe Bush, niste zgarciti. Ce ziceti de Saints cu Drew Brees si cu Reggie Bush la anul ?. Nu stiu ce linie ofensiva au totusi !.

Jets mi-au placut ce au ales, cu D'Brickashaw Ferguson si cu Nick Mangold si-au fortificat foarte bine linia ofensiva si au mai ales si un QB de care nu a auzit nimeni dar csare pare bun. L-am vazut pe Ferguson intr-un interviu si pare un baiat cu capul pe umeri si destul de citit si articulat (ceva de genul Michael Strahan), m-a impresionat. Am inteles ca a absolvit in arte si religie.

Arizona vad ca fac treaba buna, cel putin pe hartie, cu Mat Leinart si colegul sau de echipa de la USC, Lutui. pe postul de guard (si mai au si pe Edge acum, plus doi receiveri foarte buni). Daca nici la anul nu fac nimic, chiar ca nu mai inteleg nimic. Nu sunt fan Arizona, sa nu ma intelegeti gresit, dar mi-a sarit in ochi.


Seahawk , spune ce parere ai despre ce au ales Seattle ca nu stiu pe nimeni din ce au ales ei pana acum. La fel si ceilalti fani, zice-ti si voi ce stiti despre alesii echipelor voastre.

BAK
1st May 2006, 02:50
1 houston-mario williams
2 new-orleans -reggie bush
3 tennessee- VINCE YOUNG
4 nyjets-brick....ferguson
5 green bay- aj hawk
.
.
.
.
18 dallas- bobby carpenter

se pare ca dupa miscarea cel putin ciudata a celor din houston, vince ajunge la titans...nu as fi crezut....

titans_rulez
1st May 2006, 14:13
nebunieeeeeeeeee
vince a ajuns acasa....vreau sa imi cer scuze pentru entuziasmul meu...insa titanii mei merg in sfarsit pe calea buna...VINCE NE VA DUCE IN SCURT TIMP IN SUPER BOWL....probabil ca matt va reusii totusi treaba asta mult mai repede pt arizona...:D:D:D
VINCE YOUNG, VINCE YOUNG, VINCE YOUNG
si sincer eu chiar cred in lendale white...nu sunt la curent cu problemele lui de caracter desi am citit cate ceva....insa pe cuvantul meu mi-a placut mai mult in rosebowl decat reggie....(in definitiv nu lendale a dat pasa aia idioata....)...chiar a alergat tipul, chiar a stat bine pe picioare si e clar ca intra in ei ceva de speriat...iar alaturi de cris brown, travis henry si chiar ultimul draftat quinton ganther....o sa fie bine rau la running
VINCE YOUNG, VINCE YOUNG, VINCE YOUNG...
la wr e problema...insa sper din tot sufletul ca givvens sa aiba ascunsi cativa ani buni sub echipament...am draftat si pe janathan orr ca wr insa momentan acesta pare doar o speranta
ne-am tras si vreo doi LB despre care nu stiu prea multe insa fiind alesi in day 2 ma gandesc ca sunt doar niste pariuri....
si cam atat cu tennessee titans...ah' era sa uit...VINCE RULLEZ
CRED CA TEXANS A FACUT UNA DINTRE CELE MAI MARI GRESELI DIN ISTORIA SPORTULUI TOTUSI...CEVA DE GENUL CELEI FACUTE DE PORTLAND TRAIBLAZERS CAND NU L-AU DRAFTAT PE MICHAEL JORDAN...IN FINE...SE PRICEP EI MAI BINE CA MINE...ma gandesc insa ca arata demential un runninc cu domanick davis si reggie bush, alaturi de carr la qb...
codrut acum reggie va face "duet" cu deuce mcalisterr la running pentru sfinti...e o treaba....ramane de vazut
CLAR ARIZONA.matt is still matt....si acum are multe de dovedit...saracul kurt warner...inca un rookie pe care sa il creasca...:)))))))))cand ma gandesc la linia ofeniva a celor din arizona ma cam ia putin cu frisoane...clar s-au aranjat...mama si ce wide receiveri au plus edjerin acum la running...DACA NICI ACUM...ATUNCI NU VA MAI FI NICIODATA....
la pescarusi nu prea cunosc, aud intr-adevar ca otelarii au gasit inlocuitorul perfect pentru randle el...si la fel aud doar laude despre ferguson(draftat de jets)....
gata sunt la munca...sunt beat de fericire ca am castigat in fata stelei...si am razbunat putin insuccesul din sferturile cupei uefa...

titans_rulez
4th May 2006, 16:40
codrule...andy....cineva?

Seahawk
6th May 2006, 03:37
Yeah man in sfarsit am si eu timp liber...:)) pfoai doamne ce saptamani am avut... but anyway sa revenim la ale noastre...

Seahawks l-au draftat pe Jennings, un CB cu nume, care vine din Florida din cate stiu... e exact ce ne trebuia... avem cat de cat depth acum in secondary...

Cat despre draft, ce mai e de spus... a crazy one. Nici n-am cuvinte... Prefer insa totusi sa nu ma pronunt, astept pt mai tarziu sa vedem cine a avut "mana" buna:)

titans_rulez
6th May 2006, 09:42
pare clar ca lumina zilei...soimii de mare nu au pierdut pana acum decat pe joe jurevicius din piesele grele ale ofensivei pe care l-au inlocuit cu vikingul nate burleson din cate imi aduc eu acum aminte...in defensiva totul e ok mergand la fix si acoperind orice gaura....
ei bine...daca acest jennings reuseste sa repare ceva in secondary'ul vostru atunci s-ar putea sa asistam la o minune....o echipa care nu este lovita de blestemul finalistei....din contra
andy despre bears ce ne poti spune acuma ca esti acolo....recunosc ca nu prea am urmarit ceea ce a draftat lovie smith....
anul trecut s-a scris atat de mult despre cedric benson insa pana la urma rb nu prea a rupt gura targului in chicago....

DaEdge
11th May 2006, 22:16
Scuze din nou pentru lipsa mea de pe forum, motivul e aplicatia de teren pe care am facut-o prin muntii ceahlau, pe la aprox. 2000 m, unde vremea semana cu cea de pe lambeau field, in ianuarie(intelegeti voi). In tot acest timp mi-au lipsit discutiile de spre nfl, mai ales ca afost si draft-ul intre timp. Ce sa zic, intradevar, un draft nebun. Mamutul de 2 m mario williams , a fost primul, si s-ar putea ca, cu timpul aceasta mutare a celor dein houston sa fie mai roditoare ca , draftarea lui reggie bush(il au pe domannick davis, care e bun, si defensiva era oricum in pana) mi se pare ok, alegerea.(fact:ultimul defensive end ales 1st overall courtney brown, in 2000 de cleveland, a fost bantuit toata cariera pana acum de accidentari.) . Cu reggie bush new orleans incearca sa aiba un running game cum nu sa mai vazut.deci o sa aibe pe cel mai talentat running back draftat in ultimii ani + deuce mcallister(eu l-am pus pe locul 9 in topul personal) + michael bennett (speedsterul venit din minesotta . a fugit si el odata in cariera peste 1000 de yarzi) . avand in vedere ca deuce a fost accidentat aproape intreg sezonul, si ca bennett, are si el o istorie cu accidentarile , ma astept ca reggie, sa vada o gramada de play time. o sa vedem. marea lui problema e greutatea. 200 lbs. e cam putin pt. un running back. ma tem ca e putin fragil, si s-ar putea sa aiba ceva accidentari serioase dea lungul carierei.in caz, ca e healthy, eu il vad ca pe viitorul marshall faulk. titanii si-au asigurat un qb care are potentialul sa-i readuca unde au fost pe 30 ianuarie 2000 , conditia , mai intai tre sa-si refaca defensiva, subreda de atatea plecari in ultim ii ani si sa inchege din nou o echipa, competitiva, cum era aia din anii de glorie a lui eddie, eddie, eddie(asa rasuna tot tennessee-ul), si al lui steve mcnair, jevon" the freak" kearse, etc(ce mai echipa era si aia). arizona a draftat ceva de ce aveau mare nevoie:un qb, si nu unul oarecare ci tocmai pe matt leinart(good move), astept o parere de la seahawk in privinta acestei miscarii, (ca oricum sa toto dezbatut despre arizona pe forum si mai avem si un pariu). Seahawks, au facut un lucru inteligent alegandu-l pe K. Jennings(nice move), imi place ca s-au imbunatatit in locul unde erau cam subtiri ca depth. la fel ca si seahawks, si chargers, au draftat un cb, pe antonio cromartie (mare: 1'88m si 94-95 de kg) apropo ,ma tot contrazic cu prietena mea(nu e mare fana , dar se mai uita la meciuri pe calculator cand ma uit si eu), in privinta HEIGHT-ULUI LUI TOMLINSON eu zicandu-i ca nu are 1'80m ea sustinand, ca-i mai mare(desi nu prea stie masuratorile din usa, e incapatanata si isi tot sustine punctul de vedere . 5'10 = 1m78cm ?):) . Asa ca va rog sa imi confirmati aici pe forum ca sa-i pot arata si ei. gata cu bullshitu' , sa revin, indianapolis, l-au luat pe joseph addai , codrule, eu cred ca au iesit ok, mai bine addai decat problematicul de lendale white, iar maroney ar fi fost si mai bine dar, se pare ca patriots, realizeaza faptul ca corey dillon incepe sa cam termine benzina si se asigura ca nu raman in pana de rb-cksi., addai nu-i edgerrin si nici n u o sa fie, dar sunt sanse sa fie 1000-yard rusher si sper ca faptul asta te consoleaza macar putin.. Acum in final de post o sa analizez si pe ravens ai mei(impropriu spus ca se pare ca aici sa-a analizat pana acum doar 1st roundul) , haloti ngata -dt e cam un kris jenkins, in varianta samoana, s-ar putea sa fie un deffensive tackle, foarte bun, astept sa vad cum joaca si sa mai citesc cate ceva despre el, tre sa recunosc ca nu stiu prea multe. traditionalul peace:)