PDA

View Full Version : Discutii despre asociatia suporterilor



Pages : [1] 2 3

de_kid
23rd January 2006, 12:32
mai bine facem clubul ala aristocratic Steagu' de care vorbeam acum cateva luni...

Darkslowstar
23rd January 2006, 12:46
Si cu cine il facem, ca deocamdata nu avem, cu cine sa facem asociatia suporterilor? Hai sa facem intai asociatia si daca se strange lume buna, ii dam drumul si cu clubul aristocratic. Oricum la ala nu poate fi chiar oricine membru, trebuie sa fi cineva :D

de_kid
23rd January 2006, 12:56
tre sa ai bani , nu tre sa fii cineva...stabilim o taxa lunara sau mai stiu eu cum...hai sa facem asociatia aia pt inceput ca nu ne costa nimic doar

GruppoApparte
23rd January 2006, 20:40
dark trebe multi bani? sa stiu sa strang ... si ce avantaje vati gandit ca ar fi daca dintr-o data s'ar naste asociatia suporterilor

Darkslowstar
23rd January 2006, 23:09
Am facut un club sportiv pt niste amici (tot asociatie) si n-ea costat vreo 8-10 milioane, din care am recuperat 6 cat e capitalul social. Daca vreti sa facem asociatia, pot sa-i spun cuiva pas cu pas tot ce are de facut. Dar inainte de asta trebuie sa ne asiguram ca ne vor urma multi si ca vom avea repede cateva sute de membri, ca sa fim reprezentativi. Cati prieteni stegari aveti (peste 18, de preferat sau macar sa aiba cel putin 16 ani). Hai sa vb putin, si daca e oki o facem

PS ar trebui si un site cu .ro

DIXX
24th January 2006, 01:00
Ne trebuie si o secretara buna care sa stie sa faca de toate.

GruppoApparte
24th January 2006, 05:23
Dixx las ca se ofera dark si ca secretara .. el ca sef , el ca totu :) ... cu siteu si cu domeniu nu ar fi greu ... mai greu e cu oameni ... sa fie brasoveni convinsi , comunicativi si no sa le pese de asa ceva ...

Darkslowstar
24th January 2006, 10:52
Pai pt un site ar trebui bani, daca nu stim nici un stegar care sa nu ne ia bani. Sa cumparam un domain cu .ro nu-i o problema, punem catva bani si se rezolva.
Cine vrea sa se bage la treaba asta? (bani si/sau know how)

DIXX
24th January 2006, 13:08
Yo

Darkslowstar
24th January 2006, 13:42
Si eu ma bag, dar ar trebui si cineva din Brasov. Eu stiu pe cineva care face situri bune, dar ne costa destul de mult, ca tipul nu-i stegar si din asta traieste. Cine stie sa faca un site in http sau in flash (de preferat), sa stie sa-i puna si un forum micutz si sa-l si intretina. Eventual sa se ocupa si de probleme cu hostingul

PS stiam ca tu te vei baga, intrebarea era mai mult pt. ceilalti :D

GruppoApparte
24th January 2006, 16:13
Yo ... si cu siteu :)

Darkslowstar
24th January 2006, 21:37
Te pricepi la webdesign? Ca dam noi banii pt un domain cu .ro

Levente
24th January 2006, 21:49
ma ofer ptr. a inregistra domeniul, deocamdata.

Darkslowstar
24th January 2006, 21:55
Cat mai costa, ai idee? dar hostingul?

Levente
24th January 2006, 22:10
Costul pentru un domeniu .ro este 61 USD, incluzand TVA.

hosting asta depinde ce vrem sa facem acolo? cat spatiu ne-ar trebuii ?
ptr. un forum pe putin 100 MB

Prin sfarsitul lu' februarie voi vedea spatiile ocupate de clientii mei, sunt unuii care nu ocupa tot spatiul pe discul lor asa as putea oferii spatiu gratuit :) e nevoie de a vb. si cu clinetul meu. Ca e a lui acel spatiu pana la urma.

mai e unul care da 30 MB gratuit si se poate parca domeniul ro la el, asta nu e legat de mine.

Darkslowstar
24th January 2006, 22:15
Asa mare e un forum? Nu trebuie ceva foarte mare, daca ia amploare putem sa ne gandim la ceva mai mare. Tu stii mai bine ce-i drept :)

DIXX
25th January 2006, 00:54
Tudor le are sau are un prieten care le are si mi se pare ca si Clau zicea ceva in sensul asta la ultima intilnire.

Levente
25th January 2006, 14:54
100 MB ptr. ca daca fiecare o sa ataseze o poza o sa vezi tu, de nici 100 nu e de ajuns. Un forum ocupa intre 10-20 MB fara postari.

jay
25th January 2006, 19:18
Nu sunt convins ca am inteles despre ce e vorba. Daca se doreste doar infiintarea unei ligi a suporterilor sau ceva de genul asta, eu as fi onorat sa ma inscriu. Ce-ar fi sa dati o tura la forumul de la www.steagu.ro , sa deschidem un topic acolo despre aceasta propunere. Nu vad pentru ce ar fi nevoie de o noua pagina web. Nu-i vorba de cativa firfirei pe care i-am plati pentru dot ro si gazduire, ci pur si simplu, de ce sa reinventam roata? Acolo exista deja un forum! Ciprian, webmaster-ul de acolo, e chiar bun in ceea ce face! Iar costurile suplimentare le-am putea acoperi noi, fara probleme.

My 2 cents...

de_kid
25th January 2006, 21:13
si mai exista oameni care fac site-uri , cel mai reusit e http://www.ragazzibv.lx.ro/ , daca va place spuneti-mi si va pun eu in legatura cu el :))

Darkslowstar
25th January 2006, 22:43
Il stim si noi pe raresh, dar eu cel putin am vrea sa avem o pagina a asociatiei/liga, ce o iesi. dar nici idea aasta nu e rea. Cu conditia sa facem ceva ca lumea, pt ca nu cred ca asa cum e acum se redica la nivelul a ce am vrea noi.

DIXX
26th January 2006, 01:28
Bey cine ma ajuta si pe mine,pe forum la bzb.ro e unul"zorro" care a speriat tot forumul ala,au plecat toti din cauza lui,jigneste pe toata lumea si nu pot sa dau de nici o urma pt ca nu si-a pus adresa de e-mail,n-are nimica pus.Fac o cinste mare.

RaiNMaN
26th January 2006, 08:22
Da.. deci cu cumpararea de domeniu .. hosting va ajut eu .. cei mai ieftini www.hostvision.ro *27 $ un domeniu.ro .. hosting mai mult de 50-100 mb nu e nevoie.. nevoie mare e de TRAFFIC sa fie nelimitat.. sau destul de mare..

RaiNMaN
26th January 2006, 08:24
ma scuzati am gresit pretul : domeniu RO 29.00 €
-
Gazduire Web de Calitate (Chicago, Illinois, SUA)
Inregistrare domeniu (domenii ro / com)
99.9% Prezenta Online Garantat (Uptime)
30 Zile Banii Inapoi (Garantat in Contract)
Servere Web Ultra Rapide (Equinix Chicago Data Center)
Hosting Gratuit (pt. organizatii nonprofit, crestine, caritate)

tudoor
26th January 2006, 09:04
Eu va pot ajuta cu site-ul. nici o problema, ca oricum mai lucrez acum la cateva pentru niste firme... doar k eu nu ma pricep in flash, decat la chestii simple. Ciprian de la steagu.ro e expert

Darkslowstar
26th January 2006, 09:28
Deci hai sa tragem o concluzie, vreti sa ne facem un site nou sau sa facem o colaborare cu ciprian de la steagu.ro? Il cunoaste cineva bine? Eu sincer nul cunosc si habar nu am daca am putea avea incredere in el pt o treaba de durata. Ar trebui sa fie de acord cu o schimbare destul de radicala a sitului. Pareri?

tudoor
26th January 2006, 09:37
Pai ar trebui sa fie un site nou... eu ma gandeam sa vorbim cu ciprian si poate ne ajuta el, pentru ca el chiar se pricepe.
pai nici eu nu-l cunosc.. doar ca il stiu asa de pe net. si asta de mult timp, el a fost primu care a facut un site pentru steagu (http://fcbrasov.tripod.com/index2.htm)
dar daca nu e ok... ne descurcam noi :D

DIXX
26th January 2006, 09:41
Intrebarea e cine se ocupa de el sa fie actualizat aproape zilnic si asta nu doar la inceput.Ma gindeam sa facem unul mixt Steagu cu Rulmentul,cred ca ar avea succes si ar fi si mai atractiv fiind primul site fotbal-handbal din Brasov.Dark ar trebui sa luam ceva de calitate,trimite-mi nr de cont si yo pun 100eu daca trebuie si mai mult doar sa facem ceva de calitate.

Darkslowstar
26th January 2006, 12:50
Si eu as opta pt un site nou si as fi de acord sa se ocupe Ciprian si proba inca catva, ca sa fie tinut la zi. Poate sa existe si steagu.ro in aceasi timp, pt ca unul e site personal si ultmul se vrea un site al asociatiei/ligii
Dixx, stai un pic sa vedem ce facem, o sa contribui si eu cu ceva, dar sa vedem intai cat ne trebuie.

jay
26th January 2006, 13:07
Nici eu nu-l cunosc personal pe Ciprian, dar am vazut de-a lungul anilor ce stie sa faca! Omul este foarte bun!!! In plus e stegar adevarat. Site-urile lui sunt fain facute si au fost mereu cel mai des actualizate dintre cele "galben-negre". Nu am absolut nimic impotriva sa fie contactati si altii, dar cand ai mina de aur langa tine, nu mai cauti argintul...
Dark, eu zic sa dai o tura pe la forumul de steagu.ro.;) Daca avem nevoie de un webmaster, acela trebuie sa fie Ciprian!

GruppoApparte
26th January 2006, 17:06
si mie mi se pare fainut siteu steagu.ro ... mai ales poza aceea de pe prima pagina e chiar misto :P ... nici io nu ma pricep asa de bine la facut siteuri cum vreti voi, da va ajut ... o colaborare cu ciprian ar merge .. punem mana de la mana fiecare si facem un site nou in totalitate si stiti ce putem include pe langa fotbal si handbal si alte sporturi cum a zis dixx .. e foarte buna ideea

de_kid
26th January 2006, 20:47
punem mana de la mana si facem mai multe maini :D , eu vroiam sa vi-l recomand pe rares pt ca magandeam ca ciprian poate nu ar avea timp , ar putea sa colaboreze oricum mai multi...nu trebuie sa fie un singur administrator...da rsa fie unul mai mare ca toti :) , eu zic sa facem un site doar pentru fotbal...insa putem discuta acolo si despre handball fara nici o problema

Darkslowstar
26th January 2006, 22:44
Trebuie sa fie mai multi, pt ca treaba sa mearga struna, pagina sa fie actualizata zilnic, sau la 2-3 zile, sa fie rapoarte de meci, istoric, jucatori, interviuri esa vb cineva cu Ciprian, care il cunoaste eventual, daca e de acord saparticipe si el, ce zice daca folosim situl lui sau facem altul. Pana la urma e situl lui, poate vrea sa-l pastreze asa.

DIXX
27th January 2006, 01:01
Pai luati unul legatura cu el sa nu vorbim degeaba.

GruppoApparte
27th January 2006, 03:21
Dark ia tu legatura ca te pricepi mai bine si sti ce sa il intrebi :)

Darkslowstar
27th January 2006, 10:35
Eu nu-l cunosc pe baiatul ala, dar il cunosc cei care stau in Brasov, asa ca o sa vorbeasca ei cu el. Pana la urma cum prodecedam, facem un site nou? Daca da ce nume ati prefera? La fel si pentru asociatie, cum ati vrea sa-i spuneti? Asociatia suporterilor brasoveni, Liga stegarilor, liga suporterilor brasoveni, etc

Levente
27th January 2006, 14:01
eu il stiu pe ciprian de f. mult timp de la fac. electronica. era junior pe atunci :)


Deci hai sa tragem o concluzie, vreti sa ne facem un site nou sau sa facem o colaborare cu ciprian de la steagu.ro? Il cunoaste cineva bine? Eu sincer nul cunosc si habar nu am daca am putea avea incredere in el pt o treaba de durata. Ar trebui sa fie de acord cu o schimbare destul de radicala a sitului. Pareri?

In legatura cu pretul domeniului eu inregistrez la RNC.ro si nu am probleme de a-mi fura domeniul vreodata cineva de la mine sau sa treaca careva numele la contact sau la billings. Primesc si factura. RNC e cel care inregistreaza doemniile .ro ptr. toata lumea de pe acest pamant si univers daca vreti si asa. Diferenta este ca cei care au cu pretul mai mic ii cumperi si webhosting tot cu domeniu asa lor e rentabil sa zica ca ii dau cu 29 $ sau eu stiu ce pret mai sunt pe altundeva ...sau ....sunt firme mari care primesc la inregistrare multe domenii .ro, iei primesc pachete de doemnii .ro la pret de Engros cum ar venii in pachet sunt de ex. 10-50 de domenii .ro. E clar e treaba cum se fac preturile la domeniile.ro ???? deci asa!

acuma m-am uitat pe hostvision.ro
e de acolo...pretul e in EURO care e mai mare ca DOLARUL si pret FARA TVA !!! nu ma luat peste picior ca ma supar rau.
29.00 € / nelimitat (impreuna cu orice pachet de hosting.)
36.90 € / nelimitat (fara hosting)

GruppoApparte
27th January 2006, 17:08
da si cat spatiu ofera la hosting si mai important trafic ?...eu zic site nou si sal promovam prin toate partile :) pe unde este posibil :P ma refer la topuri delea si etc :) ... hmmm mie la nume miar placea ceva cu stegarii

Levente
27th January 2006, 20:11
vezi http://www.ServersInfo.com poate te vei mira :D de spatiul oferit.

Darkslowstar
27th January 2006, 23:51
Hai sa ne gandim la un nume. Eu am dat sus cateva variante, dar nu sunt convins ca alea sunt cele mai potrivite. Sugestii, alte idei? :D

GruppoApparte
28th January 2006, 01:33
levente destul de convenabil cu spatiu , transferu si pretu :)
eu unu nu am nici o idee de nume , dark cred ca una dintre cele spuse de tine ar fi buna , daca nu are altcineva alta idee

Darkslowstar
28th January 2006, 01:43
Deocamdata, un nume care a fost rostiti mai des la conferinta dinseara asta a fost Liga stegarilor. Nu stiu daca va ramane asa, vom hotari de comun acord.

DIXX
28th January 2006, 01:53
Liga Korona (stiu ,corect e corona)
yellow blacks warriors
Transilvanians boys
jmekerii de pe osp,etc

Darkslowstar
28th January 2006, 02:02
Tu ce nume ai prefera frate? Tudoor incearac sa faca o schita/site provizoriu, ca sa avem pe cene daca cu parerea. Trebuie sa alegem un nume casa rezervam un domain.

Darkslowstar
28th January 2006, 02:14
Am facut un thread nou pt discutiile specifice despre noua asociate in lucru

de_kid
28th January 2006, 09:43
hai sa va mai spun ceva :) exista si canal de mirc #fcbrasov .... si rares e operator putem sa-i facem propaganda si lui...

DIXX
28th January 2006, 11:07
Personal as prefera un nume mai modern(steagu,steagu a tot fost)oricum cine intra isi da seama ca e vorba de steagu,dar nu trebuie sa va influenteze parerea mea,e doar o opinie personala.

Darkslowstar
28th January 2006, 11:20
Liga suporterilor brasoveni cum ti se pare? Cam ai dreptate cu termenul de stegari.
Kidule, dupa discutia de asera de pe YM mi-am dat seama ca o discutie serioasa nu o putem purta decat aici. Pe chat sunt oamenii mult mai neseriosi.

DIXX
28th January 2006, 12:12
Tot n-am inteles inca de ce nu v-ati instalat skype-ul.Are cel mai bun ton si daca vrei te si vezi in acelasi timp.Dark cum vreti voi,de fapt fiecare are ceva de spus si la sfarsit vom ajunge la un numitor comun.

Darkslowstar
28th January 2006, 12:24
Uite, cand ies de la servici o sa caut sa cumpa un microfon, daca gasesc un magazin deschis. Sorry, am uitat de chestia asta si chiar vroaim sa vb cu tine live. Iti dau un semn cand cumpar dracia.

de_kid
28th January 2006, 14:02
Nu te-am inteles ... la care chat te-ai referit cand ai spus ca sunt oameni neseriosi/??

mitel4rulmentu
28th January 2006, 14:59
PRObleme?????:rosu: :ciocan:

Levente
28th January 2006, 15:03
Tot n-am inteles inca de ce nu v-ati instalat skype-ul.Are cel mai bun ton si daca vrei te si vezi in acelasi timp.Dark cum vreti voi,de fapt fiecare are ceva de spus si la sfarsit vom ajunge la un numitor comun.

tot spui de spype, dar de 3-4 luni te-am adaugat si nu ma poti accepta, ce mai spui acuma ? Eu vb. cu fratele meu din budapesta si chiar merge bine.

Darkslowstar
28th January 2006, 15:05
Am avut seara o conferinta pe YM de vreo 2 ore fara cine stie ce concluzii pertinente. Cu pele buga, rainman, tudoor, petrecarescu. Din pacate numai aici pe forum puteam sa tragem niste concluzii. Pe chat oamenii sunt mai tentati la off-topic

Levente
28th January 2006, 15:07
PRObleme?????:rosu: :ciocan:

ghiocel, gogule, ce s-a intamplat ? :o: vrei ajutor ???

Darkslowstar
28th January 2006, 15:11
N-am zis ca sunt oameni neseriosi, ci doar ca pe YM nu se prea pot purta discutii serioase intre mai mult de 2 hai 3 oameni. Noi eram 6 si deja era prea mult, era ca la mirc aproape. Plus ca o idee buna disparea repede, nu-i ca aici unde ce scriem ramane.

Levente
28th January 2006, 15:15
am inteles, l-am numit gogule, nu ai observat ? :D

Darkslowstar
28th January 2006, 15:27
Pai nu vorbeam de tine :D

Levente
28th January 2006, 16:01
haa vrei sa ma bagi si pe mine in caca ? citeste posturile din nou de mai de sus. daca scoti postul meu de la ora 15:07 (28.01.2006) ramai cu buzele uflate vb. de unul singur :D

DIXX
28th January 2006, 17:04
N-am primit nimic Levi,sint la dixx777 pe Skype,zi unde esti sa te caut si yo poate cine stie dar pina acum toti care m-au cautat am acceptat tot.S-ar putea sa te fi refuzat totusi peretena mea care vorbeste si ea vreo doua ore pe zi cu parintii si cu sora ei in Polonia,ce nick ai pe Skype?Putem sa facem conferinta de cinci in total.

Darkslowstar
28th January 2006, 17:14
Dixx frate, eu tot la munca sunt asa ca slabe sperante sa mai iau azi ceva. dar la inceputul saptamanii o rezolv eu ca nu-i ceva complicat, doar am uitat.

de_kid
28th January 2006, 17:25
E cam complicat sa purtam o dicutie pe messanger e adevarat de aia cine vrea sa ne intalnim la o bere inainte sa inceaa campionatul e invitatul meu...

Darkslowstar
28th January 2006, 17:53
Cred ca saptamana viitoare in we vin la Bv si mergem la o bere, mai multi si vorbim atunci de cate in luna si-n stele.

DIXX
28th January 2006, 19:56
Ba nu-i complicat deloc Kid-ule si skype-ul se instaleaza repede.

de_kid
28th January 2006, 20:26
eu n-am zis ca nu se instaleaza repede...dar iese o caterinca mare de tot , nu o sa intelegem ce vorbeste unul si ce vorbeste altul...nici nu o sa stim cine vorbeste . O conversatie se poarta intre 3-4 persoane maxim...mai bine ne intelegem aici pentru ca nu vorbesc toti deodata si in plus mesajele raman memorate pe cand dupa o conferinta de o ora pe skype iti dai seama ca nu stii despre ce s-a vorbit...esti la fel de infiormat ca si inainte...deocamdata zic eu ca asta e cea mai fiabila cale de conversatie intre noi .

DIXX
28th January 2006, 22:35
Clar ca aici o sa vorbim intotdeauna doar cind mai avem chef de taclale putem sa vorbim si pe skype

GruppoApparte
29th January 2006, 00:58
nu va mai certati atata :) ziceti aici fiecare pareri ideei si dark de ex o sa le adune si o sa le tina cont si vedem ce iese pana la urma

de_kid
29th January 2006, 09:20
Dar dark nu este critic literar si nici culegator de proza romantica :)...o sa tragem toti concluzii si o sa ne spunem fiecare parerea

GruppoApparte
29th January 2006, 09:51
pai da dar la sfarsit trebuie adunate in vreun fel si de unde sti ca dark nu e .... ce ai zis u ... poat ca e si nu stim noi , eu am dat un ex , o poti face si u o pot face si eu nu e nici o problema ... asa ca puteti incepe cu datu parerilor ideilor, fapte,actiuni ... etc

de_kid
29th January 2006, 10:05
eu nu multumesc , poate niste mici pareri mai incolo dar sa inceapa altcineva :)

lucirvr
29th January 2006, 11:02
Cred ca saptamana viitoare in we vin la Bv si mergem la o bere, mai multi si vorbim atunci de cate in luna si-n stele.
pai hai sa organizam o bauta cu derivatii pe tema cand apari. toti care "merita" sunt invitati

DIXX
29th January 2006, 11:25
Faceti si-o poza.

RaiNMaN
29th January 2006, 13:29
aa.. deci .. eu .. va pot ajuta cu hosting nelimitat la mine pe server .. v-as ajuta si cu pagina web .. dar acum lucrez la niste proiecte si sper sa le termin cat mai repede .. afacerata.com .. suporteribrasoveni.net acestea sunt proiectele.. dupa ce le termin .. va pot ajuta cu site-ul .. dar credca va fi prea tarziu ! Oricum .. am vazut ceva legat de bani .. poate va pot ajuta cu bani ..

P.S.: daca va intalniti .. si vreti sa vin si eu dati un telefon , un mesaj , ceva pe messenger orice.. daca nu .. nu m-a anuntati !

mitel4rulmentu
29th January 2006, 14:05
Ba Rares Esti Un ... Ma Ptr Stai Pe Mess Ascuns Si Lasa Vraja Cu Bani Ca DACA Era vb De Ragazzi NU FACEM NIK!! Asa Ca ........!!:rosu:

tudoor
29th January 2006, 15:46
varianta beta a site-ului: http://www.flankultra.lx.ro/Working/liga_suporteri.htm

astept pareri si sugestii... mai ales la culori si rubrici!
p.s.: bannerul de sus o sa-l fac mai animat.. e in lucru ;)

Si trebue sa ne hotaram si ce domeniu sa luom! Veniti si voi cu idei... www.lsb.ro ; www.suporteri.ro ; www.suporteribrasoveni.ro ; www.stegarii.ro ; www.suporteri-brasov.ro ; www.brasov-fans.ro

mitel4rulmentu
29th January 2006, 16:23
ba tudy e super cool
si culorile si rubricile trebe sa le faci ca daca dau sa citescceva da eroare
si as zice de www.stegari.ro ca ar mere!!

de_kid
29th January 2006, 17:02
pai asta e daor un proiect mai desteptule :) nu e gata site-ul de aia iti da eroare cand incerci sa intri undeva...parerea mea e www.lsb.ro dar sa se poata accesa si de pe varianta www.ligasuporterilorbrasoveni.ro parerea mea...

RaiNMaN
29th January 2006, 23:45
Pai de_kid daca vrei asa .. tre cumparate doua domeni si un singur hosting .. eu propun altceva.. www.suporteribrasoveni.ro ..ca oricum eu imi fac http://suporteribrasoveni.net :D

RaiNMaN
29th January 2006, 23:49
IN maxim 2 zile va rog sa intrati pe http://brasov-fans.er1.be .. sa imi spuneti parerea voastra.. legat de viitorul site neoficial al LSB !

RaiNMaN
29th January 2006, 23:57
dar v-am spus .. cu hosting va pot ajuta eu MOCA !

Darkslowstar
30th January 2006, 00:22
Sa ne hotaram in maxim 2 zile ce domain luam. Nici eu nu sunt hotarat, dar maine incercam sa dau un raspuns.

jay
30th January 2006, 01:04
Imi place, Tudore! Si a lui RainMan promite.:) In ceea ce priveste numele domeniului, www.brasov-fans.ro e optiunea mea nr. 1, iar www.lsb.ro a doua.

steagu.ro
30th January 2006, 09:37
Sunt Ciprian... s-a vorbit cam mult despre mine pe aici :) (multumesc ovidiu pentru link). Sa spun si eu ce parere am despre liga suporterilor brasoveni... E o idee foarte buna si sunt dispus sa ajut in masura in care pot. In ceea ce priveste domeniile, sunt pentru www.lsb.ro si www.ligasuporterilorbrasoveni.ro, ambele sa duca spre aceeasi gazduire (aceeasi idee fiind adoptata de gsp). O idee ulterioara ar fi chiar constituirea unei reviste saptaminale... In fine, asta pe mai tirziu.
In ceea priveste cumpararea domeniilor, sunt pentru cumpararea lor direct de la vinzator, adica rnc.ro. Nu stiu cum ceilalti vind cu 29E sau alte preturi, cind costul domeniului este 61USD. Despre gazduire... daca se va constitui o organizatie serioasa, se poate merge pe o colaborare cu un provider (RDS).
Despre ideile de site, sincer, nu prea-mi plac. Oricum, gusturile nu se discuta.
(a lui rainman e prea... fantezist, nu prea vaz cum poate sa aiba legatura cu sportul... mai mult cu un roman sf. in fine - iar celalalt, e destul de simplist si nu ma atrage ca grafica). m-am uitat pe site-ul rulmentului si e jenant. o echipa care e pe primul loc in liga feminina de handbal are un asemenea site.
pina si site-ul facut de mine pentru un club privat de hanbal din brasov e mai bun... http://www.handballgoldenkids.as.ro/
problema cea mare este ca eu nu sunt designer. ce-am facut, am facut ca asa mi-a parut mie ca arata bine.
a face ceva super implica, pina la urma, existenta unui designer...

RaiNMaN
30th January 2006, 10:54
Da se pare ca nu m-am facut inteles.. deci am spus ca in maxim 2 zile va fi gata site-ul .. deci asta nu inseamna ca e gata .. inca lucrez.. oricum eu voi face separat de voi .. si voi face un site neoficial..

...asa.. goldenkids.. hmm.. alea sunt colegele mele ..=)) (de antrenament)

RaiNMaN
30th January 2006, 10:56
aaaa.. Ciprian .. daca te-ai referit la http://ragazzibv.lx.ro .. e cu totul altceva..

tudoor
30th January 2006, 11:02
Ciprian, nu vrem ca site noastru sa ajunga cum e acum fcbrasov.ro... e important pentru noi sa fie actualizat la zi. de aia am tinut sa fac ceva simplu! ca sa il poata actualiza mai multi... care nu se pricep la html!
nu te atrage grafica... pai vrei sa ma ajuti sa facem site-ul mai atractiv? chiar am nevoie de ceva idee la acest capitol...
numai bine ;)

steagu.ro
30th January 2006, 11:10
IN maxim 2 zile va rog sa intrati pe http://brasov-fans.er1.be .. sa imi spuneti parerea voastra.. legat de viitorul site neoficial al LSB !

nu rainman, ma refeream la acest site...
dar nu vad sensul unui site neoficial pentru lsb, cit timp nu exista unul oficial...

steagu.ro
30th January 2006, 11:19
Ciprian, nu vrem ca site noastru sa ajunga cum e acum fcbrasov.ro... e important pentru noi sa fie actualizat la zi. de aia am tinut sa fac ceva simplu! ca sa il poata actualiza mai multi... care nu se pricep la html!
nu te atrage grafica... pai vrei sa ma ajuti sa facem site-ul mai atractiv? chiar am nevoie de ceva idee la acest capitol...
numai bine ;)
dupa cum spuneam, nu sunt designer :( dar iti pot recomanda un site de template-uri:
http://www.templatemonster.com

poate gasesti ceva interesant acolo. cind sunt in pana de idei, acolo ma uit

tudoor
30th January 2006, 11:29
dupa cum spuneam, nu sunt designer :( dar iti pot recomanda un site de template-uri:
http://www.templatemonster.com

poate gasesti ceva interesant acolo. cind sunt in pana de idei, acolo ma uit

tnx! da eu acum sunt si in sesiune.. si nu prea am timp acum sa caut un template si sa schimb inca o data tot :mda: ar fi mult mai simplu sa il modific pe asta deja construit, mai ales ca ceilalti au zis ca e ok!... oricum daca iti vin ceva idei sa ma anunti. mai ales cu banneru de sus ca am mari greutati :headbang:
numai bine :ok:

DIXX
30th January 2006, 17:08
Ciprian tu esti WM la forumul de pe bzb?

DIXX
30th January 2006, 18:00
Nu va ganditi doar la ce e mai ieftin,yo am zis ca pun cel putin 100eu,Clau a zis ca ne putem baza si pe el,poate mai sunt si altii,ce nu stiu e cit ar costa ceva adevarat adevarat.

cocostegar
30th January 2006, 20:30
www.stegarii.ro asta imi place cel mai mult

Darkslowstar
30th January 2006, 23:54
Ciprian, imi pare bine ca esti alaturi de noi in proiectul acesta. Sunt convins ca situl facut de Tudoor sau cel al lui Rares mai pot fi imbunatatite si ar fi grozav daca ai lucra cu ei la treaba asta. Doar avem aici acelasi interes!

Pana ala urma cel mai mult imi fac cu ochiul www.lsb.ro (eventual impreuna cu liga www.ligasuporterilorbrasoveni.ro). Mai tarziu mai puteam achizitiona inca 1-2 domain-uri care sa duca tot la situl nostru. Maine voi pune un poll aici (poate mai apare vreo varianta) si se va vota democratic.

GruppoApparte
31st January 2006, 07:53
buna idee dark , uitati cum cu cateva minti ganditoare si luminate se rezolva treaba ... daca e nevoie de ajutor cu ceva va ajut si eu cu orice :P

de_kid
31st January 2006, 07:58
asta a fost ideea mea :) cu www.lsb.ro si www.ligasuporterilorbrasoveni.ro
@DIXX - nu cred ca este nevoie de atatia bani...poate doar daca vrem sa facem ceva gen redactie adica sa luam si interviuri cu jucatori , sa facem poze sa participam la conferinte de presa etc...atunci am avea nevoie de anumite materiale dar pt un simplu site e nevoie de bani doar pt a cumpara domeniul .ro

de_kid
31st January 2006, 07:59
era sa uit...putem sa facem si un magazin online??? avem nevoie de vreo aprobare sau mai stiu eu ce???

steagu.ro
31st January 2006, 08:05
Ciprian tu esti WM la forumul de pe bzb?
nu, sunt doar pe forumul meu de pe steagu.ro

GruppoApparte
31st January 2006, 08:09
de_kid tu vrei sa facem un fel de brasov mania cum e dinamomania ?:)

de_kid
31st January 2006, 08:34
nu stiu...dar foarte multi baieti plecati in strainatate s-au plans dealungul timpului ca nu au de udne sa isi cumpere si ei macar un fular , daca cei din conducere nu misca nimic de ce nu am face noi ceva??? de exemplu eu caut un tricou cu FC Brasov de o luna si nu gasesc nicaieri cat e orasul de mare...:( , cu ocazia asta fac un apel la unul din voi , poate cineva sa faca rost de numarul de telefon de la reprezentanta umbro din romania???pls

Darkslowstar
31st January 2006, 11:18
Nu putem face un magazin online pt ca nu avem dreptul de a vinde imaginea clubului si in mod sigur am avea probleme cu legea. In plus ne trebuie si ceva materiale de calitate si acestea nu se fac peste noapte. Dar ne vom face fulare, asta in mod sigur si sper ca in scurt timp.

RaiNMaN
31st January 2006, 12:30
Ca tot veni vorba despre magazin ! Eu voi face.. un brand numit SR BRASOV .. dupa cum zice si echipa mea favorita.. cu fulare,tricouri,esarfe,snur personalizat,pixuri,ceasuri,sepci,insigne,agende si calendare inscriptionate cu SR BRASOV ! Totul pe bani mei si daca vrea se mai imiplice cineva..

steagu.ro
31st January 2006, 13:18
sa va spun sincer, nici macar nu cred ca 'fc brasov' este inregistrat ca marca la Registrul National al marcilor sau oricare este autoritatea nationala... ca urmare, cred ca cine e mai iute de picior poate face asta... insa nu stiu sigur cum sta treaba in domeniul acesta.

Darkslowstar
31st January 2006, 13:28
Eu lucrez in domeniul proprietatii intelectuale si nu pot sa cred ca nu este protejata denumirea clubului la OSIM. Oricum procedura de protejare aunei denumiri cum este cea a clubului este destul de complicata, costisitoare si de ceva durata. Rares, eu zica ca inainte sa investesti in asa ceva sa-ti protejezi investitia la OSIM. Pt cine e interesat de procedura o gasiti pe situl lor www.osim.ro.

Ciprian, crezi ca ai putea sa lucrezi cu Tudoor si cu Rares la imbunatatirea viitorului site? Eu personal as vrea ceva in flash si cred ca daca ati lucra toti 3 ar putea iesi ceva bun. Mai erau doritori care si-au oferit ajutorul (Gruppoaparte de ex) si cred ca ar putea iesi ceva misto. Eu as vrea un flash, poate combinat cu html. Va spun deacum ca eu sunt afon :)

steagu.ro
31st January 2006, 14:34
Eu lucrez in domeniul proprietatii intelectuale si nu pot sa cred ca nu este protejata denumirea clubului la OSIM. Oricum procedura de protejare aunei denumiri cum este cea a clubului este destul de complicata, costisitoare si de ceva durata. Rares, eu zica ca inainte sa investesti in asa ceva sa-ti protejezi investitia la OSIM. Pt cine e interesat de procedura o gasiti pe situl lor www.osim.ro.

Ciprian, crezi ca ai putea sa lucrezi cu Tudoor si cu Rares la imbunatatirea viitorului site? Eu personal as vrea ceva in flash si cred ca daca ati lucra toti 3 ar putea iesi ceva bun. Mai erau doritori care si-au oferit ajutorul (Gruppoaparte de ex) si cred ca ar putea iesi ceva misto. Eu as vrea un flash, poate combinat cu html. Va spun deacum ca eu sunt afon :)

am lucrat o perioada in flash, chiar am avut o versiune a site-ului numai in flash, combinat cu baze de date si programare (MySQL si PHP). da, in masura in care ma pricep, sunt dispus sa ajut

cocostegar
31st January 2006, 14:54
da,ai nevoie daca folosesti sigla echipei....

GruppoApparte
31st January 2006, 15:14
este inregistrat numele sau nu pana la urma careva care sa pricepe sa se intereseze .. cine stie poate nu e si'l inregistram noi :) ... RaiNMaN niste informatii in plus ne-ai putea oferi in legatura cu ce doresti sa realizezi, sincer imi place ideea suna f f f bine ... si cred ca ar iesi ceva frumos mai ales ca nu e nici concurenta nu e nika :)

de_kid
31st January 2006, 15:44
eu am facut 2 modele de fulare...si de aia m-a gandeam ca s-ar putea sa le vindem me site , nu voriam sa facem afaceri pt ca nu castigam nimic...dar fularele arata super cred ca ar fi multi care si-ar dori asa ceva

GruppoApparte
31st January 2006, 15:49
nu e neaparat vorba de afaceri e vorba ca pe piata brasoveana nu mai exista asa ceva deocamdata si sunt sanse mari de reusita , eu la asta ma refeream , ca doar nu cred ca urmareste nimeni sa se imbogateasca din asa ceva :)

de_kid
31st January 2006, 16:24
mai exista fulare si caciuli sau alte treburi d'astea...daca mergi prin piata mai gasesti dar calitatea lor lasa de dorit

GruppoApparte
31st January 2006, 16:33
stiu si eu ca exista dar nu este nimika de calitate ... deia si ziceam ca nu am mai auzit ceva un magazin sau pe cineva care sa vanda produse cu insemenele cublului de calitate , chiar de dai un ban in plus macar sti o treaba buna , asa ca sa il asteptam pe RaiNMaN sa vedem ce idei are

Darkslowstar
31st January 2006, 17:12
Incetul cu incetul ne vom face si noi materiale promotionale, incepand cu fulare, esarfe, poate tricouri .Depinde si de interes.

GruppoApparte
31st January 2006, 18:50
abia astept tricourile :P

Darkslowstar
31st January 2006, 19:18
Din cate am aflat clubul va demara si el comercialziarea de materiale publicitare, de firme foarte cunoscute si intr-un magazin propriu. Iarasi se intentioneaza sa se revitalizeze comunicarea pe internet, cu tot ce implica (situl mai ales). Din cate am auzit, din surse credibile, pe viitor vor primi mult mai multe sanse ca inainte jucatorii din pepiniera proprie si vor fi readusi jucatorii nostri care au plecat prin alte zari (s-a si inceput cu Anghel si mai sunt si altii). Sunt semne ca la club lucrurile au inceput sa mearga bine, sa speram ca se va concretiza tot ce se intentioneaza.
Trebuie sa intelegem un lucru, ca prima prioritate e promovarea, si abia apoi marketingul si alte probleme.

Si o stire in premiere: maine la meciul de pregatire cu Dunarea Giurgiu vor fi testati 3 jucatori rusi (pe municipal la ora 11). Sa speram ca e ceva de capul lor :ok:

GruppoApparte
31st January 2006, 19:19
Dark cine a zis toate astea ca par ca din basme :) totul frumos si cum ar trebui sa fie ... sursa ?

Darkslowstar
31st January 2006, 19:22
Sunt intentii ale noii conduceri a clubului. Sursa va trebui sa ramana confidentiala cel putin o perioada :). Sunt curios cum se vor materializa toate acestea. E drept ca sunt foarte multe de facut si de refacut la Steagu.

PS si noi avem foarte multe de facut :)

Darkslowstar
31st January 2006, 19:46
Am pus un poll si va rog sa votati pana maxim vineri noua denumire.
Eu am ales www.lsb.ro (cu posibilitatea sa luam si www.suporterilorbrasoveni.ro) pentru ca este cel mai bun nume pt asociatia noastra si numele domainului trebuie sa fie (ar fi cel mai bine) la fel, din motive evidente.
Stegarii.ro imi aduce aminte de muncitorii de la Steagu Rosu, deci as prefera ceva care sa nu dea nastere la confuzii.
Suporterii brasoveni mi se pare un pic ambigu si nu intelegi din nume despre ce evorba si la fel si brasov-fans. Liga suporterilor brasoveni e suficu\ent de flexibil ca sa-i includem si pe cei cu handbalul dar in primul rand se refera la FC Brasov, pt ca asta e echipa fanion a judetului, cu cei mai multi suporteri si cu o istorie glorioasa.

joao pinto
31st January 2006, 20:40
lsb.ro mi se pare si mie cel mai potrivit.
Vreau si eu tricou sau/si fular. Astept noutati in legatura cu magazinul de prezentare al clubului.

DIXX
31st January 2006, 21:30
Daca eram din Dambovita eram lsd.ro:D
Ar trebui sa avem un insemn al nostru,o stema,yo stiu,un liliac sau un cap de vultur ex si atunci am putea comercializa produsele noastre dupa ce vom inregistra marca fara a mai avea probleme,aici as baga si yo banul.Ce tare ar fi sa luam hanorace negre sau galbene cu cap de vultur sau liliac pe spate si unul mic la piept.Imi doresc de mult o galerie moderna care sa se detaseze putin de taranoii care sparg seminte la stadion si injura.Haideti sa facem si un insemn al nostru care sa ne reprezinte sa ne stie toata tara.:yeah:

Darkslowstar
31st January 2006, 22:13
Am si vb azi cu cineva care stie un tip care se pricepe la grafica sa nefaca o sigla/simbol al nostru. O sa-l folosim la materialele pe care le vom face. Suna intersant de tot ce spui matale, cu hanoracele si restul. Eu zic ca o sa si facem :ok:

tudoor
1st February 2006, 09:36
pai noi acum exact asta facem... cautam ceva firma unde sa putem face niste fulare, tricouri, hanorace personalizate... cel putin fulare noi vrem sa dam comanda cat de curand posibil.

apropo de steme.... uitati ce am gasit intamplator pe net. a mai vazut cineva stema asta? cand draq am avut noi asa o stema... mi se pare super interesanta!!!
http://hfgis.club.fr/Html/Brasov_rom.gif

RaiNMaN
1st February 2006, 10:04
mdaa.. deci eu zic.. ca mai bine un domeniu decat sa luati doua.. !

steagu.ro
1st February 2006, 13:32
pai noi acum exact asta facem... cautam ceva firma unde sa putem face niste fulare, tricouri, hanorace personalizate... cel putin fulare noi vrem sa dam comanda cat de curand posibil.

apropo de steme.... uitati ce am gasit intamplator pe net. a mai vazut cineva stema asta? cand draq am avut noi asa o stema... mi se pare super interesanta!!!
http://hfgis.club.fr/Html/Brasov_rom.gif


:) eu am facut-o:) era stema mea, pentru site-ul fc brasov

DIXX
1st February 2006, 16:58
Liga asta reprezinta suporterii brasoveni in general sau doar stegarii?

Darkslowstar
1st February 2006, 18:31
In principal stegarii dar putem sa facem o sectie si pentru handbal. Numele este cuprinzator si pt asa ceva. In principal ne ocupam de FC Brasov, dar poate includem si suporterii de handbal. Este o idee si trebuie sa o mai rumegam inca.

GruppoApparte
3rd February 2006, 05:32
beyyy mai ziceti ceva ... sau vati apucat de munca ca eu nu stiu nika ?:)

de_kid
3rd February 2006, 22:18
forza lsb.ro :D

Darkslowstar
4th February 2006, 00:10
Deci Liga Suporterilor Brasoveni ramane!

RaiNMaN
4th February 2006, 09:26
Dinu .. ai mai venit in BRASOV ?

DIXX
4th February 2006, 10:39
Tu n-auzi ca e sub papuc:D

Darkslowstar
4th February 2006, 11:09
Ajung azi dupa amiaza, pana la urma si stau pana luni.

de_kid
4th February 2006, 17:05
sub papuc?:d

DIXX
4th February 2006, 21:42
Ei...glumeam.

RaiNMaN
5th February 2006, 10:18
=)) .. o fost mijto..

lucirvr
6th February 2006, 02:14
o fost

cocostegar
6th February 2006, 07:41
nop,e naspa stema asta.am eu una in cap..2 zile si o postez!

de_kid
6th February 2006, 13:54
ia sa o vedem :)

cocostegar
6th February 2006, 22:23
http://img426.imageshack.us/img426/2017/stemalsbbuna2hv.gif
e foarte simpla,astept parerea voastra!

Darkslowstar
6th February 2006, 22:24
E misto, dar nu prea vad legatura cu sportul. Seamana foarte cu sigla clubului meu sportiv Pro Alpin :D.

cocostegar
6th February 2006, 22:42
stiu!eu zic sa folosim stema de la ragazzi......voi ce spuneti?

tudoor
6th February 2006, 22:45
zi eu zic la fel... e misto stema aia, da n-are legatura cu fotbal sau suporteri.

mitel4rulmentu
6th February 2006, 23:48
da ma aia de la ragazzi e cea mai potrivita!!!

Darkslowstar
6th February 2006, 23:56
Puneti si voi stema aici, ca sa-si dea toata lumea cu parerea. :)

DIXX
7th February 2006, 00:49
Deci stema reprezinta grupul de suporteri,nu trebuie sa aibe legatura neaparat cu fotbalul.

de_kid
7th February 2006, 08:03
e faina si aia a lu' coco...chiar daca nu are legatura cu fotbalul , are legatura cu orasul...

RaiNMaN
7th February 2006, 11:26
Deci ! 1.Nu aveti cum sa folositi STEMA RAGAZZI ! 2.Ar trebui facuta alta stema (STEMA RAGAZZI - E PENTRU GRUPPO RAGAZZI) .. si nu vreau ca LSB sa fie ceva de genu LSB RAGAZZI intelegeti? sa nu se asocieze

GruppoApparte
7th February 2006, 17:04
pai o mai modificati stema ca sa nu reiasa cai ragazzi sau de nu faceti si voi care va pricepeti ceva frumos si sugestiv .. ce e asa complicat

cocostegar
7th February 2006, 19:50
trebuie sa ne hotaram,mai fac ceva variante si sa alegem..

Darkslowstar
7th February 2006, 19:57
Steam de mai sus e buna, cu conditia sa-i mai adugam ceva distinctiv, de ex stema Brasovului, sub cei doi munti, sau pe fundal. Alte idei?

de_kid
7th February 2006, 20:36
e buna si asa...muntii sunt ceva distinctiv

RaiNMaN
7th February 2006, 20:38
Normal.. sa fie o poza cu tampa .. ma modificata.. pusa peste stema aia .. parerea mea

de_kid
7th February 2006, 20:41
sau o poza cu tampa si in loc de steagul romaniei sa fie un steag cu fc brasov...facut cumva pe calculator sa para cat mai real :)

DIXX
10th February 2006, 18:24
Nu tre ceva complicat pt ca nu se mai poarta,deci ceva cat mai simplu,e doar insemnul nostru care va fi pus pe toate produsele.Avem nevoie cam de 10-20 de variante diferite dupa care prin eliminare vom ajunge la varianta finala.Tudore mai sti adresa de unde ti-ai tras avatarul sau ceva asemanator poate ne mai inspiram si de acolo.

DIXX
10th February 2006, 20:42
Niste voturi la "Echipa fanion a Ardealului" n-ar strica si Piciul pt ca e nou ar trebui sa bage peste tot si la handbal si la fotbal.Dupa ce se scrie acolo bag de sama k nu suntem prea iubiti prin Ardeal,atunci ar trebui sa ne facem macar respectati.Oricum am adus prima cupa europeana in Romania cred si cred ca echivalentul ei de azi(cupa oraselor targuri) este chiar cupa UEFA dar nimeni nu mai pomeneste nimic de asta.Am castigat odata si campionatul prin Coltea Brasov dar iar nu se mai stie nimic de asta,meritele Brasovului se uita repede.:mda:

piciu_brasov
10th February 2006, 21:34
pai da scuze o sa ma bag si eu da pana acuma nu prea stiam o sa caut acum..si o sa votez sigur.:ok:

DIXX
10th February 2006, 22:16
Nici o problema,nu e nici o graba

Darkslowstar
10th February 2006, 22:53
Si mergeti sa votati si pe intern la echipa favorita 2005/2006, avem numai 4 voturi si e rusinica. la vot tovarasi, la vot

DIXX
11th February 2006, 00:23
Nu vad,la echipa favorita din B(05-06) avem 21 si mai e ceva pe acolo dar nu mai e actual cu doar un vot.

DIXX
11th February 2006, 00:26
Da e la intern dar acolo am bagat deja,poate la cea mai tare galerie de la handbal ar mai fi loc de ceva.

Darkslowstar
11th February 2006, 00:32
Ai bagat tu, eu si inca vreo doi, dar restul nu. Ne facem de ras :P

de_kid
11th February 2006, 08:21
de acum cand mai sunt voturi mai bine pune-ti link-ul aici ca sa fie usor pt toata lumea sa voteze...sunt prea putini care cauta

RaiNMaN
11th February 2006, 11:41
Eu am votat peste tot.. dar deja ne indepartam de la ceea ce vorbeam aici

razvaldo
11th February 2006, 14:32
pentru echipele din divizia "c" unde se poate vota?

de_kid
11th February 2006, 16:11
cooooom?

tudoor
11th February 2006, 16:18
Nu tre ceva complicat pt ca nu se mai poarta,deci ceva cat mai simplu,e doar insemnul nostru care va fi pus pe toate produsele.Avem nevoie cam de 10-20 de variante diferite dupa care prin eliminare vom ajunge la varianta finala.Tudore mai sti adresa de unde ti-ai tras avatarul sau ceva asemanator poate ne mai inspiram si de acolo.

nu mai stiu de unde o am.. era ceva de la BVB parca! oricum daca vrei gasesti de-astea pe aici: http://www.avatarist.com/avatars/Sports/ :ok:
asta e de fapt avataru meu.. da nu merge pe ols :(
http://img487.imageshack.us/img487/2007/herz993of.gif

de_kid
11th February 2006, 22:41
tre sa facem si niste wallpaper-uri...sa avem ce sa punem pe desktop :)

cocostegar
12th February 2006, 19:42
http://www.99poze.ro/drac/

cocostegar
12th February 2006, 20:27
asta va place? http://www.99poze.ro/stema/

DIXX
12th February 2006, 20:52
Chiar nu e rea stema cu crucea doar fondul alb de pe langa nu se prea potriveste cu tricouri negre.

piciu_brasov
12th February 2006, 20:57
dar care e rostu acestei ligii....cine imi explica si mie?

RaiNMaN
12th February 2006, 21:49
LoL ! Rostu acestei ligi =))

Darkslowstar
13th February 2006, 12:29
Piciule, eu zic sa apelezi la varianta cu intreaba un prieten :D
Sigla a doua e interesanta, dar eu as baga si un negru acolo, sa fie ambele culori traditionale.

de_kid
13th February 2006, 13:09
rostul acestei ligi este de a usura tinerea in evidenta a suporterilor...peste ceva timp se va face si un club aristocratic cu membrii cotozanti care sa asigure intretinerea galeriei din fonduri proprii , fara prea multe favoruri de la club ca sa nu ne mai tina oarecum sub picior, daca ma intelegi ce vreau sa zic :)

razvaldo
13th February 2006, 16:24
e o idee buna asta cu asociatia suporterilor...mai ales ca majoritatea dintre mebrii care abia asteapta sa cotizeze beneficiaza de alocatie de elev....si ar putea cotiza linistiti.....



printre altele vad ca mai exista si persoane care vor sa faca ceva....nu doar cei cu mentalitate de internet...care au umplut topicul ....dar ma rog...

respect de_kid

cocostegar
13th February 2006, 20:05
http://www.99poze.ro/stema2/ asta are crucea mai groasa.:yeah:

Darkslowstar
13th February 2006, 22:29
Razvaldo, tu te-ai ratacit pe aici? :) Din cate imi dau seama aici e alta turma :drak:

DIXX
14th February 2006, 16:43
Coco cred ca singura solutie ca stema sa fie pusa pe hanorace(negre) ar fi sa faci fondul scutului negru si marginea galbena iar lsb sa fie scris iar cu galben deasupra sau sub scut.

Darkslowstar
14th February 2006, 16:53
Eu am o problema cu fundalul ala alb. Si nu stiu exact cum, dar as vrea si ceva din stema Brasovului acolo, daca se poate. Stiu ca sunt carcotas, dar ce sa-i faci :drak:

GruppoApparte
14th February 2006, 19:03
pune pe fundal galben sau integreaza cumva stema Brasovului cum a zis si dark chiar sub ... mie unul imi place si asa e simpla e fainuta , exact ce trebuie dar mai incearca , poate iese ceva si mai frumos

tudoor
14th February 2006, 20:14
mda ar fi frumos ceva cu stema brasovului... da' aia e deja complicat de facut. ar trebui sa faca cineva care totusi are ceva talent la desen....
apropo... v-ati mai interesat de fulare? eu inca astept un nr de tel sau o adresa de la o firma din bucuresti. ati gasit ceva la arad??? haideti fratilor sa ne miscam odata :D

DIXX
14th February 2006, 20:33
Deja ne complicam,crucea era perfecta si usor de pus pe tricouri steaguri,etc dar precum am spus facem mai multe variante si o alegem pe cea mai buna prin vot sau eliminare.

Darkslowstar
14th February 2006, 21:33
Deocamdata e bine sa vedem mai multe varinate sa alegem una si buna, sa nu trebuiasaca sa o schimbam in 2 sapt :)

de_kid
14th February 2006, 21:39
vedem variantele si facem un pool

romeo_pascu
14th February 2006, 21:48
eu sunt de parere ca pe vremea lui nea romica nu era nevoie de o liga a suporterilor si lucurile mergeau bine de ce am avea nevoie acuma?

de_kid
14th February 2006, 21:58
ce lucruri mergeau bine atunci? da-mi si mie niste exemple...

Levente
14th February 2006, 22:17
Dl. Paşcu, e bine că să fie această ligă a braşovului.
1. Dacă este format un grup de oameni care au acelaşi interes, se crează ceva puternic şi mai ordonat.
Īn aşa fel nu se dezbina chiar aşa de uşor. ( vezi galeria Carpatica )
2. Orice club care se respecta are o ligă/grup ca acesta.
3. Orice om va avea de unde să se intereseze de evenimentele sportive Braşovene viitore. ( o sa existe si un sediu )
.... alte pucte ar mai fii..... se completează .....īn timp

Levente
14th February 2006, 22:28
http://www.99poze.ro/stema2/ asta are crucea mai groasa.:yeah:
nu e corect cu LSB Brasov - LSB e prescurtare nu? atunci ar fii asa?
Liga Sportiva Brasov Brasov, de 2 x Brasov, unul de la prescurtare altul e deja scris ca Brasov :rolleyes:

Darkslowstar
15th February 2006, 00:28
Bine punctat levente, nici nu am observat acest lucru. Poatein loc de Brasov am putea pune o stema a Brasovului, mucuta, ca acea de pe situl BZB (stema clasica)

cocostegar
15th February 2006, 00:42
http://img124.imageshack.us/img124/1715/stemalsb22hr.gif

cocostegar
15th February 2006, 02:36
http://www.99poze.ro/stemelsb_477963662/

GruppoApparte
15th February 2006, 03:06
prima i faina da in loc de brasov scrie altceva cum a zis si levente e deja lsb si parca crucea aceea ar merge colorata in alta culoare

cocostegar
15th February 2006, 08:32
pe font negru nu prea se pot face cruci si apoi sa se scrie peste ele......acum care o idee mai buna,sa zica......

cocostegar
15th February 2006, 08:34
apropo,fac totul in paint........stemele pe care le vedeti,80% sunt facute manual......

de_kid
15th February 2006, 08:45
nu e nici o problema oricum sunt niste schite...probabil dupa ce ne vom decide asupra unei steme o vom duce la un specialist care sa o modeleze oarecum :) parerea mea e ca tot pe fond alb e mai frumos si formatul sa fie cat mai simplu...primele variante au fost destul de reusite iar in loc de brasov am putea pune un apelativ ori un cuvant reprezentativ poate scriu gresit kronstadt :)

cocostegar
15th February 2006, 08:54
http://img102.imageshack.us/img102/4160/stemanou29mo.png
http://img102.imageshack.us/img102/2512/stemanou2qb.png

cocostegar
15th February 2006, 11:39
http://www.99poze.ro/stemelsb2/

cocostegar
15th February 2006, 11:59
http://img231.imageshack.us/img231/5812/stema7230cd.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/1800/stema717bu.jpg

cocostegar
15th February 2006, 12:00
http://img231.imageshack.us/img231/799/stema7239zt.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/1428/stema72318yx.png

RaiNMaN
15th February 2006, 14:37
Mdaa.. vadca coco se cam plictiseste.. si toata ziua face cate o stema.. da sunt mijto..

de_kid
15th February 2006, 14:58
le vedem pe toate si ne decidem...

Darkslowstar
15th February 2006, 15:12
Coco, imi plac mult ultimele, dar as avea o sugestie. Ai putea sa scris Liga Suporterilor Brasoveni ca pe monezi in interiorului stemei, cu liga suporterilor sus si Brasov jos, cum si ai scris (adica lasa Bv jos). Cred ca arata mai bine :ok:

de_kid
15th February 2006, 15:15
nu merge varianta care am spus-o eu cu kronstadt? cred ca e destul de reprezentativ numele asta pt noi... mie unul imi placeau mai mult alea cu cruce si cu fond alb...chiar primele

Darkslowstar
15th February 2006, 15:18
Ba da, dar acum experimentam, dupa aceea o sa alegem cele mai reusite si o sa alegem una din ele sau modificam. Prefer sa dureze cateva zile in plus, dar sa iasa ceva misto.

de_kid
15th February 2006, 15:27
poate sa dureze si cateva saptamani in cazul asta...iar in cazul in care nu ne multumeste nici o varianta putem apela la un specialist si atunci este imposibil sa nu fim multumiti...

Darkslowstar
15th February 2006, 16:21
Nici chiar asa, eu as vrea sa terminam in cateva zile cu stema, pana la sfarsitul saptamanii si sapta viitoare sa terminam in linii mari si cu situl. Pana la meciul cu nemtenii trebuie sa fim gata, mai mult sau mai putin.

DIXX
15th February 2006, 16:59
Dark pana cand nu gasim ceva marfa n-are rost sa votam.Stema asta poate va ramane zeci de ani daca nu mai mult si din motivul asta chiar daca dureaza ceva mai mult nu putem sa luam o decizie pripita.Coco cu ce program lucrezi sa mi-l trag si yo rapid?

Darkslowstar
15th February 2006, 17:37
Sa vedem daca are rost sa mai votem defel. daca gasim una care sa ne placa la toti/majoritate, nici nu mai e necsar un vot. De acord ca nu trebuie sa ne grabim, mai ales ca o sa apara pe fulare, etc.

cocostegar
15th February 2006, 19:05
lucrez in paint:D

de_kid
15th February 2006, 21:25
astea sunt schite...daca o sa ne hotaram pt una o sa o mai meshterim noi :D

RaiNMaN
15th February 2006, 22:49
Da aveti dreptate ! Dar trebuie puse toate intr-un reply .. si sa ne decidem..cel mai bine asa .. parerea mea

Levente
16th February 2006, 00:14
incerc eu sa dau de cineva care face steme destul de profesioniste. Sunt o gramada care fac.

Levente
16th February 2006, 00:53
Acuma am adaugat in forumul de pe un joc virtual de fotbal managment foarte po****r (hattrick.org) o invitatie pe acest forum ptr. a pune umar la umar de a face aceasta liga.
Daca ploua cu oameni dornici sa faca ceva, atunci eu voi fii devina :D



-------------------------- textul adaugat ---------------------------------
Vin aici de a va anunuta, se pregateste sa se faca Liga Suporterilor Brasoveni de tip REAL !!! ( nu virtual )

Ne-am hotarat noi galeria FC Brasov sa facem acesta liga. Ii da-m drumul prima oara cu pagina de internet, pe care trebuie sa-l avem gata pana la inceperea returul campionatului, primul meci va fii cu Ceahlaul Piatra Neamti. Pentru asta se cauta ca cineva sa faca un logo adevarat acestei viitoare ligi a suporterilor brasoveni. Acesta emblema care va fii ales va apare si pe stadion in forma de esarfa.

Forumul unde ne gasiti este deocamdata pe adresa onlinesport.ro
mai exact (www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11322)

Aici este deschis un subiect cu acesta tema.

Va Asteptam. ... sa punem umeri langa umeri si sa fim si mai tari. Asa merita o echipa care tinde spre profesionalism cum este acuma FC Brasov.
-------------------------- textul adaugat ---------------------------------


E unul poreclit busster care face ce ne trebuie noua :) http://photobucket.com/albums/c141/busster/

de_kid
16th February 2006, 09:14
si eu am jucat hattrick , dar m-a atras mirajul ascensiunii peste noapte prin frauda :D am primit kick pt ca la ce echipa aveam eu zic ca intr-un an ajungeam in divizia 2 sau 3 cu siguranta

tudoor
16th February 2006, 22:36
bravo levente, buna idee :ok:
m-am mai uitat si eu pe ceva steme. si am gasit 2 care-mi plac! mai ales prima, aia de la arminia... imi place idea aia cu steagul in mijloc, mai ales ca la noi s-ar potrivi perfect ;) poate s-ar putea face in genul asta. eventual cu stema orasului in mijlocul steagului... cum vi se pare?

http://img132.imageshack.us/img132/6629/arminiabielefeld6ho.gif http://img102.imageshack.us/img102/9234/goaheadeagles3nd.gif

de_kid
17th February 2006, 10:24
sa stii ca sunt faine...dar parca prima e prea comunista :D

DIXX
17th February 2006, 22:41
Eu raman totusi la parerea mea,un cap de vultur(cum e pe uniforma pilotilor americani mi se pare) sau un liliac ajungea si arata si bine.

cocostegar
18th February 2006, 14:07
http://i26.photobucket.com/albums/c141/busster/HiFI2.png

cocostegar
18th February 2006, 17:41
http://img388.imageshack.us/img388/319/1falb3qd.png
http://img388.imageshack.us/img388/7064/1fnegru6kz.png

DIXX
18th February 2006, 19:56
Asta e tare,si poti sa scri pe cele patru fonduri galbene L,S,B,V.

de_kid
18th February 2006, 20:59
mie imi place aia a lu' busster :)

Darkslowstar
19th February 2006, 11:44
E misto, dar n-are nici o legatura cu noi, din pacate :)

DIXX
19th February 2006, 16:09
http://www.unique-posters.de/gallery/details.php?image_id=2513

tudoor
19th February 2006, 16:27
Dixx, poti incerca si asa http://images.google.ro/images?q=eagle&svnum=10&hl=ro&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&start=0&sa=N sau http://images.google.ro/images?svnum=10&hl=ro&lr=&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=Weisskopfseeadler&btnG=Caut%C4%83
e super ideea... da mi se pare cam complicat un cap de vultur real... n-ar fi mai bine unul stilizat? de genu stemei de la Seattle Seahawks din nfl?

cocostegar
19th February 2006, 18:56
Darkslowsta!si ce n-ar reprezenta?

DIXX
19th February 2006, 19:46
Pai de stilizat ziceam dar exact forma asta.Eventual putem face altfel,lasam scutul lui Coco si pe cele patru spatii galbene din jurul crucii punem:
1)Stema Brasovului,de unde se vede ca reprezentam tot orasul
2)Capul de vultur,care aduce a putere,hotarare,are si ceva legatura cu muntele
Si ar mai trebui inca doua care sa ne reprezinte.Daca ne hotaram sa facem ceva gen by Busster,un fel de 3D si metalic putem lasa stema si capul original,cred ca ar iesi ceva adevarat.

de_kid
19th February 2006, 21:34
hmmmmmmm mult prea multe accesorii . Trebuie ceva simplu care sa poata fi desenat de oricine...sunt ferm convins ca si calitatea stemei poate aduce succes , sunt multi care isi cumpara audi doar pt ca adora emblema...stema pentru noi o pot compara cu ambalajul pentru un produs...esti foarte tentat sa incerci un produs cu un ambalaj frumos :)

DIXX
19th February 2006, 22:13
Pai cum sa poata fi desenat de oricine?Atunci facem doar o linie si un punct

DIXX
19th February 2006, 22:18
Si io am zis la inceput sa facem ceva simplu,dar ce?Vedem intai toata variantele si la sfarsit ne vom decide.

tudoor
19th February 2006, 22:44
mda e complicata treaba asta cu stema :D asa e de_kid trebe sa fie ceva comercial, atractiv... si eu de asta incerc sa ma inspir de undeva de la "expertii in domeniu" adik nba/nhl/nfl... se vedem poate gasesc ceva.
crucile alea a lui coco mie nu-mi prea plac, imi seamana prea mult cu stema de la sezione :drak:

de_kid
20th February 2006, 13:37
sa stii ca seamana...mie imi place stema de la O.M. asa ca un exemplu

Darkslowstar
20th February 2006, 13:47
Avem o groaza de variante si nici una care sa intruneasca nacar o parte a optiunilor si intram in criza de timp. Pana la meciul cu sholdovenii ar trebui sa fie gata. Avem o problema, cum procedam? Eu zic ca ne trebuie un profi si repede. Cat ar costa?
Eu si cu Dixx suntem dispusi sa sarim cu ceva bani pt o chestie ca lumea si cred ca mai sunt si altii. Nu-i asa?

tudoor
20th February 2006, 13:52
ce ziceti de ex genu asemator cu stema de la buccaeers.. adik asa ceva? spuneti voi ce-ati vrea pe steag :D
http://img45.imageshack.us/img45/1347/buccaneers16vt.png

cocostegar
20th February 2006, 14:05
http://img150.imageshack.us/img150/6641/steag17ic.jpg

cocostegar
20th February 2006, 14:13
http://img51.imageshack.us/img51/8013/steag17icjpg4ss.png

de_kid
20th February 2006, 14:15
coco deja a complatat-o :D...aia cu stema nu e prea reusita , poate cu un LSB arata mai bine , zic si eu

de_kid
20th February 2006, 14:37
2222.jpg

de_kid
20th February 2006, 14:47
2223.jpg

GruppoApparte
21st February 2006, 06:41
kid foarte frumoase poze ala mik tu esti ala cu pancarda aia ?:)

DIXX
21st February 2006, 09:21
Si voi vreti sa desenati un steag pe alt steag(la meciuri)?Nu prea merge.Mai bine vorbeste Levente cu Busster si am rezolvat o treaba care ne tine-n loc de doua saptamani.

RaiNMaN
21st February 2006, 11:40
Da am observat ! Oricum e bine ca voi lucrati .. sper sa fiti gata pana cand incepe returu !

cocostegar
21st February 2006, 13:22
http://img79.imageshack.us/img79/6370/logo0ij.gif

tudoor
21st February 2006, 13:56
Dixx merge chiar misto ;) si mai ales ca steaguri nu cred ca vom face, si pe fulare si tricouri etc arata chiar super! oricum azi ar trebui sa vorbesca petrecarescu cu un preten de-al lui grafician si sa vedem pate rezolva ceva...
http://www.nflshop.com/nfl/index.jsp?pageId=nflProductDetail&Slot1.atgProductId=235-2295&SlotId1=guym1300004&templateId=searchResultPage&sellable=true

GruppoApparte
22nd February 2006, 00:13
http://a712.g.akamai.net/7/712/225/v042604/64.73.47.40/images/xlarge/235-2295_xl.jpg

deci care modifica poza asta as avea cateva sugestii sa vedem ce iese deci acolo la scris unde scrie Tampa Bay sa scrieti Liga Suporterilor vedeti voi cum incadratii si unde scrie mare buccaners sa scrieti Brasovenii da tot un fel de scris ca acolo cai misto ...
steagu coloratiil cu un galben dela sa bata la ochii si in loc de capul acela de mort puneti o minge si un vultur care prinde mingea cu ghiarele din zbor :)
poate reuseste sa faca careva cum am zis eu mi sar parea frumos :P

de_kid
22nd February 2006, 12:56
brasoveni cu un singur "i" , ar fi super pana la un anumit punct...ce treaba are vulturul cu noi? e deja mult prea complicat...

RaiNMaN
22nd February 2006, 13:38
http://img79.imageshack.us/img79/6370/logo0ij.gif

ce treaba are asta? Cu ce discutam noi?

soryn_parazitu
22nd February 2006, 14:19
normal bah

RaiNMaN
22nd February 2006, 18:09
Hai ca l-am bagat si pe sorinel;)) offtopic

GruppoApparte
22nd February 2006, 19:00
no atunci in loc de vultur orice altceva si nu trebuia sa aiba legatura putem face noi sa aiba legatura sa fie un simbol unik nu copiate de pe la toti :)

de_kid
23rd February 2006, 12:39
pai asta e problema ca toti se cred vulturi...nu trebuie neaparat o mascota , daca desenul arata frumos e totul ok

GruppoApparte
23rd February 2006, 16:18
de kid nu oferi o poza cu tina ca ''mascota''? ... hmm si ce ideee de mascota ati avea voi daca aveti ... ar trebui si o mascota ceva acolo cand vede lumea sa zica uite vulturii brasoveni sua leii sau oricum o fi ... nu suna mai frumos , si nu de alte dar cred ca ar arata si mai bine si lumea ar memora mai bine dupa un simbol

de_kid
23rd February 2006, 16:29
ce greu de cap esti ma , pana mai devreme am vorbit ca facem o stema cat mai simpla si acum ne complicam si punem vulturi pe ea...stai linistit ca nu o sa fii asociat de nimeni cu un vultur daca emblema asociatiei va avea inscriptionat un vultur pe ea , asteptam sa vedem ce poate sa faca prietenul grafician si dupa aia ne dam cu parerea