PDA

View Full Version : 11 din retur



Bancaru
27th January 2006, 13:52
Avand in vedere ca s-au produs ceva modificari in lot, ca 2 titulari au plecat, ca un altul este posibil sa nu joace, plus ce au mai plecat dintra bancari (rezervele de pe banca). Sa nu uitam noile achizitii si nici faptul ca, totusi, avem antrenor nou.

miril
27th January 2006, 14:00
Ghindeanu in locul lui Thwaite si Manta, in locul lui Savu, in rest, ca in tur.

Bancaru
27th January 2006, 14:17
Adica e inutil noul poll? Eu nu mai stiu ce am votat, dar in preferintele mele era si Bazzi. Ma rog... O sa incerc. Nu preaq merge faza cu Shroj si cu Herea, pentru ca in viziunea mea nu avem mijlocas de banda, decat pe Abi, dar l-as vrea si pe Herea in teren. Sunt convins ca poate invata si poate arata multe. E de-al nostru.

miril
27th January 2006, 14:19
Partea dreapta este cam slaba, zic eu, mai ales ca-l vreau pe cangur pe banca, ca d'aia suntem bancari.

Bancaru
27th January 2006, 14:30
Fundas stanga e Mozacu. Panc l-as pune pe dreapta, iar in centru Burca si Sapunaru, desi o sa fie cuplul Burca cu Mehmed. Se mai poate asa: Mozacu fundas stanga si Panc mijlocas stanga. A mai jucat Panc acolo. Si e un cuplu bunicel. Iar in dreapta Sapunaru si Abiodun. Si atuci sare Herea din teren, asta daca nu ii ia fata lui Shroj, si intra Ersin la mijloc. Doamne, ce imi place tactica asta...

Bancaru
27th January 2006, 17:14
Explicati si voi cum vedeti echipa. Eu mi-am motivat simppatia pentru Herea. Miril, se pare ca ai votat 12. Renunta si tu la unul (un fundas, cred). Sau la cine vrei si spune cum ai vrea sa joace.

miril
27th January 2006, 18:36
Renunt la Ghindeanu, cu Sapunaru pe dreapta.

krapulax
27th January 2006, 20:46
eu am zis nae- thwaite (nu va suparati pe mine), mehmet, sapun (cu regrete pentru burca), panc- abi, shroj, bundea, iancu- griffiths, oprea ( ca e varf de meserie din cate stiu). sper insa sa mai luam vreo 3 jucatori care sa devina titulari, ca nu prea am adus cine stie ce. manta era venit de asta vara, iar pe cei 2 juniori nu stiu daca ii vom vedea la fata prea curand.

Bancaru
29th January 2006, 21:25
Noi s-ar putea sa ii vedem pe juniori. Ca doar sunt vecini de tribuna cu noi...
Pana la urma, Balaure a venit sau nu?

georgemp
30th January 2006, 00:04
Eu am votat cu toti,pentru ca trebuie sa li se dea tuturor o sansa!

alamar
30th January 2006, 09:18
Nae (portar)
Ghindeanu (fundas dreapta)
Mehmedovici (fundas stanga)
Sapunaru (fundas central)
Panc (fundas dreapta)
Shroj (mijlocas central - inchizator)
Abiodun (mijlocas dreapta)
Oprea (mijlocas stanga)
Bundea (mijlocas central - la constructie)
Griffith (varf retras)
Manta (varf impins)

miril
30th January 2006, 09:20
Vrei sa spui Panc (fundas stanga)?

alamar
30th January 2006, 09:24
Vrei sa spui Panc (fundas stanga)?
Scuze, asa este, Panc (fundas stanga) si Mehme (fundas central)...si 12 puncte in primele 4 etape.

miril
30th January 2006, 09:27
Visezi frumos! De ce nu? Daca iesim bime din primele sase etape...

Bancaru
30th January 2006, 11:05
Etapa 2 retur - Steaua in Cotroceni (iar o sa se ia Olita de FANS) iar in etapa 3 retur - Rapid in Potcoava. Ca sa nu mai zic depalsare la Bacau (pardon de la ba...) si in etapa 5 cu Cluj in Gruia. Sa zicem ca batem pe Gloria in Cotroceni, desi in ultimele etape Gloria a mers binisor.
George, inteleg ca le dai tuturor cate o sansa, dar numai 11 vor fi in teren. Hotaraste-te si tu!

georgemp
30th January 2006, 11:52
pai in meciul cu Bacau,l-as incerca pe Stanev,sa vad cum merge,L-as pune pe Manta,Oprea bineinteles,Griffiths,Panc,Abiodun,Si restu sa se hotarasca antrenorul

relansat
9th February 2006, 04:08
Vreau sa il vad mai mult la treaba pe Ryan Griffiths si al` mai nou ... Petrus Manta :D ... abia astept sa il vad cum joaca ...

Abiodun este o piesa importanta in angrenaju` lu` National ... si , in mod subiectiv , un plus pentru Panc de la care astept

multe realizari pt ca are valoare omu` :ok:

Bancaru
9th February 2006, 10:27
Relansat0, tu cu cine votezi- pardon - cu cine tii?

miril
9th February 2006, 10:55
Nu-i de al nostru, dar nu e nici impotriva si este...interesat.

be@
9th February 2006, 11:50
Eu zic Bancare ca te-ai grabit un pic cu poll-ul . Trebuia sa mai astepti putin , fiindca vezi ca au mai aparut noutati la echipa .

miril
9th February 2006, 11:58
Asta am gandit si eu. Sa vedem ce spune Iacov la CP de astazi si il vom sili pe Bancaru sa refaca poll-ul. Ar fi chiar de recomandat sa mai astepte inca o zi cand FIFA isi spune verdictul.

Bancaru
9th February 2006, 13:31
Be@, fara nici un fel de ironie la sugestia ta, si nu numai, o sa pun alti jucatori. Dar exista sectiunea altul. Se poate vota acolo. Nu stiu totusi cine ar putea fi scos. Poate Campeanu. Si sa fie Chihaia. La mijloc cine ii face loc lui Tames? Iancu? Eu il prefer pe Iancu, cel putin deocamdata, teoretic.

be@
9th February 2006, 13:46
Da ... Si eu prefer sa joace ai nostri . Nu-mi convine sa-l vad pe Tames ca joaca , iar ai nostri stau pe banca , fiindca avem si noi jucatori buni .

Bancaru
9th February 2006, 14:37
Da. Il prefer pe Iancu pentru ca e al nostru. Si pe Herea il vreau in echipa. Iar Campeanu sa fie rezerva de atacant. Chihaia poate sa se duca la Dinamo.

krapulax
13th February 2006, 06:11
bergodi s-a fixat in meciurile de pana acuma la nae- marcu, ersin, burca, cipi- abi, shroj, bundea, oprea- manta, ryan.
al doilea 11 nu arata rau (apararea e chiar mai tare): stanev- ghinda, thwaite, sapun, panc- iancu, herea, chiacu, tames- chihaia, savu.

georgemp
13th February 2006, 07:41
L-ai uitat in primul 11 pe Alin Marcu

Bancaru
13th February 2006, 11:25
Eu l-as elimina usor, usor pe Oprea. Sau tot usor, usor, daca merita, l-as cumpara. Sa imi fie cu iertare dar nu cred ca mai are loc Oprea la Poli. Eu as incerca sa aduc in echipa jucatori care ne aprtin si cu care avem contracte bune.

be@
13th February 2006, 11:43
Cine poate da mai multe amanunte despre acest Alin Marcu ?

Bancaru
13th February 2006, 12:48
Maica-sa!

georgemp
14th February 2006, 07:54
Cine poate da mai multe amanunte despre acest Alin Marcu ?
Parca nu ar exista!Nici un site sportiv nu are profilul lui!NICI MACAR CEL OFICIAL!!!

krapulax
14th February 2006, 16:27
alin marcu
nascut la- 10 mai 1987
locul nasterii- bucuresti
inaltime- 186 cm
greutate- 77 kg
studii- bacalaureat
necasatorit
post- atacant
numar pe tricou- 6
echipa favorita- in romania- steaua, dinamo si rapid, in strainatate- arsenal
fotbalistul preferat- eric cantona
antrenorul favorit- roberto mancini
cartea preferata- radu petrescu- sinuciderea din gradina botanica
cantecul preferat- aztec camera- somewhere in my heart
filmul preferat- seria pink panther

etc
puteti muta la offtopic, eventual sterge.

miril
14th February 2006, 16:36
Lasa ca merge bine in...11 din retur (in locul lui Thwaite), desi aia cu echipele favorite, vrea sa spuna "in afara lui FC National" sau gresesc eu? Imi place aspectul asta: 186 cm, 77 kg. Bunut, mai bunut, foarte bunut! Sau cum?

krapulax
14th February 2006, 16:39
evident ca tot ce am scris e o fictiune. desi cu exceptia ultimelor 3 linii si a celei de-a noua poate fi destul de aproape de adevar

miril
14th February 2006, 16:57
M-am prins eu, mai ales...detaliile, lipsa sursei, plus ca m-ai cam surprins in offside cu sub...linialele (sic), din ultima vreme. Pai bine tovarasul Kra****x, se poate?

alamar
15th February 2006, 08:23
alin marcu
nascut la- 10 mai 1987
echipa favorita- in romania- steaua, dinamo si rapid, in strainatate- arsenal


Inca unu SDR-ist. De ce nu se gaseste unu care sa spuna ca a semnat cu FC National pentru ca vrea sa bata pe Steaua, pe Dinamo sau pe Rapid?
E bine ca este tanar, daca are si ceva in cap o sa priceapa cum stau lucrurile, daca nu o sa semneze cu una din cele trei si apoi va juca pe la Galati, pe la Pitesti, pe unde interesele o cer.

Bancaru
15th February 2006, 10:37
Cica George FCN, al nostru, e nationalist convins. Asa zice el iar eu il cred. Mare talent. Tineti minte ca veti mai auzi de el. Nu peste mult timp.

krapulax
15th February 2006, 14:34
domnu alamar, am glumit. am pus eu asa, la oha, date despre alin marcu

alamar
15th February 2006, 14:51
domnu alamar, am glumit. am pus eu asa, la oha, date despre alin marcu
Asa mai merge. Vorba aia: "tradare sa fie, dar sa stim si noi".

georgemp
15th February 2006, 23:10
Cica George FCN, al nostru, e nationalist convins. Asa zice el iar eu il cred. Mare talent. Tineti minte ca veti mai auzi de el. Nu peste mult timp.
Va promit eu ca o sa auziti de mine!Imi dau sufletu pe teren!:)

miril
16th February 2006, 08:08
Ei, nici asa! Te mai vrem...printre noi.

Bancaru
16th February 2006, 10:50
Vorba vine... Numai sa stim si noi pe ce post iti dai sufletul. Ca esti polivalent. Cum a ramas pana la urma in fata sau in poarta? Eu as vrea ca George sa fie atacant. E inalt si mie imi plac "monstri". Sa-i bage pe aia in sperieti cand vine duduind catre poarta.

be@
16th February 2006, 11:33
Va promit eu ca o sa auziti de mine!Imi dau sufletu pe teren!:)

George , cand o sa ajungi un mare fotbalist , sa nu ne uiti . Promiti ? :P

Bancaru
16th February 2006, 11:48
Be@, asta e mai putin important, desi dupa cum il vad pe George nu e genul care sa uite de unde pleaca. Eu sper pentru el sa joace cativa ani la noi iar apoi sa plece afara. Acolo e o lume mai civilizata, cu mai multe posibilitati, putin mai ferita de mitocanie. Poate si la Steaua poti castiga o multime de bani. Dar mediul de acolo e putred. Sper ca in ziua in care va pleca sa spuna: tin mult la echipa asta.
Nu mai pomenesc ca sper sa ajungem si noi la un nivel de performanta impresionant. Asta e mai greu de realizat. In rest totul depinde de George. A inceput pe un drum si trebuie sa il urmeze cu indarjire, pentru ca iti poate oferi satisfactii materiale si profesionale. Nu e totul asta, dar in ziua si in lumea de azi conteaza enorm.

miril
16th February 2006, 11:55
Bafta platanului George!

georgemp
17th February 2006, 22:46
In ultimele meciuri am jucat fundas si cred ca mi-am gasit locul pe teren!Multumesc pentru incurajari!Sigur ca nu uit de voi,dar mai intai sa ma vad cu sacii in caruta,adica sa ma vad la echipa mare,si mai vorbim:)

Bancaru
18th February 2006, 11:15
Asa gandeste un adevarat bancher, pardon, bancar. Sa ai noroc George. Pe mine poti sa ma uiti, dar sa nu uiti Progresul.

be@
4th March 2006, 22:42
M-am uitat in suplimentul celor de la gsp , si ei cam asa vad echipa in retur:


Nae

Marcu Burca Mehmedovici Mozacu

Abi Shroj Oprea Bundea

Chihaia Griffits

krapulax
4th March 2006, 22:54
pai cam asa au jucat in meciurile de pregatire. din lotul gesepeului lipseste (sa zicem motivat) thwaite si nemotivat, iancu. o mica scapare, ce mai conteaza....

krapulax
5th March 2006, 09:25
se va citi: "din lotul gesepeului lipsesc". altfel, carnetelul ala nu ne da prea multe detalii despre jucatori, numai varsta. pe vremuri erau mai complexe suplimentele astea de inceput de sezon.

krapulax
14th July 2006, 19:03
asa.... pai avem in poarta nae, fundasi: marcu sau ilin pe dreapta, rusu sau cipi pe stanga si burca + ninu sau ala care o sa vina (zic si eu ca o sa vina cineva) in centru. la mijloc, defensor va fi lincaru. pe haripe- dumitru si herea (sau zeno b., sau iancu), iar mijlocas ofensor- griffith ;) sau daniil marin, sau zenovie, sau herea de la poli timisoara. in atac- cursariu si dragan. in cazul ca vrem sa jucam ca finalistele c.m., cu un singur varf, intervine mihail panc, care i se alatura lui lincaru in centru. dar in cazul asta mijlocasii laterali si cel din spatele varfului trebuie sa fie oameni foarte tari in ofensiva. de ex. dumitru, herea si marin, sa nu zic iar griffiths. acu, sa mai asteptam macar un baiat care sa joace fundas central, altfel intru si mai tare la idei cu nenea c.i., care, iarasi trebuie s-o spun, nu-mi place. nu va suparati pe mine, va rog.

miril
14th July 2006, 19:58
Nu trebuie sa-ti placa, Krap, ca doar n-o sa-l iei acasa.

krapulax
14th July 2006, 20:31
pai ce sa zic... in primul rand nu am casa, deci nu am unde sa-l iau. in al doilea rand, trebuie sa-mi placa, pentru ca altfel o sa ma cam indepartez de echipa. si nu prea as vrea asta, desi e greu de spus de ce. acu, nu ca de gino mi-ar fi placut, da' al dracului gino le facea pe ascuns, cel putin pana in ultima perioada. sa vedem, sa vedem. un distins user stelist al acestui forum imi spunea ca venirea lui lincaru e o afacere foarte buna. acu, chestia asta cu miu... tare mi-e ca la noi vine, si poate nu e rau. oricum, burca+ninu fundasi centrali pot fi titulari fara probleme, dar vor fi meciuri la care unul dintre ei va fi suspendat/ accidentat. raul costin ala era dat ca fundas acu 1-2-3 ani, cand era la noi (nu cred ca a apucat sa debuteze), acuma vad ca e mijlocas. totusi, vine de la o echipa care a avut un sezon catastrofic, si de unde chiar a fost dat afara prin aprilie. daca nu si nu, il facem fundas pe griffiths

be@
14th July 2006, 22:22
asa.... pai avem in poarta nae, fundasi: marcu sau ilin pe dreapta, rusu sau cipi pe stanga si burca + ninu sau ala care o sa vina (zic si eu ca o sa vina cineva) in centru. la mijloc, defensor va fi lincaru. pe haripe- dumitru si herea (sau zeno b., sau iancu), iar mijlocas ofensor- griffith ;) sau daniil marin, sau zenovie, sau herea de la poli timisoara. in atac- cursariu si dragan. in cazul ca vrem sa jucam ca finalistele c.m., cu un singur varf, intervine mihail panc, care i se alatura lui lincaru in centru. dar in cazul asta mijlocasii laterali si cel din spatele varfului trebuie sa fie oameni foarte tari in ofensiva. de ex. dumitru, herea si marin, sa nu zic iar griffiths. acu, sa mai asteptam macar un baiat care sa joace fundas central, altfel intru si mai tare la idei cu nenea c.i., care, iarasi trebuie s-o spun, nu-mi place. nu va suparati pe mine, va rog.

krap , ii mai avem pe Abi si pistolarul John Wayne, a caror situatie sper sa se rezolve .

krapulax
14th July 2006, 22:31
se rezolva. unul merge la beroe stara zagora, altul la omonia nicosia.
bine ai revenit (de la mare?)

be@
14th July 2006, 22:33
Da . De la Costinesti .

Bancaru
15th July 2006, 08:29
Cum lipsesc putin cum incepe Kra****z sa analizeze echipa. :D Lasa, ca o sa avem cu cine juca. O sa fie asa:
NAE
? BURCA NINU ?

HEREA LINKAR ? ?

CURSARU DRAGAN


Avem multi mijlocasi: Herea, Ilin (a jucat la mijloc), Marin, Mozacu (si el to la mijloc), Zeno, Linkar, Dumitru, Shroj, Abiodun, Iancu, Costin si cine o mai fi...

miril
15th July 2006, 09:24
Esti optimist cu...stranierii.

krapulax
31st July 2006, 16:39
desi bancaru nu lipseste, iar o sa analizez echipa. pentru etapa viitoare ar fi asa: nae- marcu, burca, ninu, liviu rusu (ca sa-l vedem si pe el)- panc- herea, daniel marin (bundea), iancu- ursariu, dragan. bine, fundas dreapta ar fi bun si thwaite, care inteleg ca e la noi.

Bancaru
31st July 2006, 17:44
Asa, cu exeptia ca l-as baga pe Mozacu si pe Stanev. Poate si Ilin la mijloc. Fara Panc. Pancless. Pancfree.
Dar echipa va arata asa:
Nae - Dumitru, Burca, Ninu, Panc - Mozacu, Bundea, Ilin, Herea, - Cursaru, Dragan
Asa zic eu.

georgemp
31st July 2006, 17:46
Eu l-as baga pe Milenovic.Si Stanev si Nae sunt batrani si gresec.Hai sa il antrenam pe asta sa se imbunatateasca.Pe Dragan nu l-as baga...

miril
31st July 2006, 18:48
Vad ca-l executi. Panc, Panc! Desi-l...bagi!?!? Vezi sa nu-l lasi fara Panc...reas. Asta chiar ca l-ar scoate definitiv din fotbal si...nu numai.

krapulax
31st July 2006, 19:27
asta imi aminteste de vorba aia :'fotbalistul fara plamani'. vorba tembela, folosita in legatura cu aia care alearga ca nebunii tot meciul si nu obosesc. eu as zice 'fotbalistul cu 4 plamani', nu asa?

sun
31st July 2006, 19:33
Panc a jucat chiar bine cu Dinamo aseara .

alamar
31st July 2006, 21:06
Panc a jucat chiar bine cu Dinamo aseara .
A jucat pe dracu.....Burca, in rest sa faca Duna ce vrea ca oricum toti ceilalti sunt o apa si un pamant. O sa fie un campionat greu pentru noi...Stiu ca se poate sa fim in continuare sus pentru ca ce am vazut eu la televizor ma convins ca 12 echipe in prima liga sunt de ajuns. Dar pentru asta trebuie ca jucatorii sa arate dorinta de a juca, nu doar sa bifeze inca un meci de duminica si sa isi incaseze paraii.

Bancaru
31st July 2006, 23:28
Alamar, tu dupa cine plangi? De 5 ani de zile venim cu echipe de refuzati. Va zic eu, antrenorul ne sperie.
Ce inseamna o sa fie greu? Te asteptai sa fie usor? Pai sunt 5 echipe, cel putin, care au investit peste 1 milion in transferuri. La bafta oastra, daca bagam banii astia luam campionatul.
Anul trecut am avut mai multi atacanti? Griff, Savu Marean, Chihaia, Manta si Marin. Eu zic sa nu disperam.
Alamar, stii cum sunt eu? Ca in Seinfeld, cand incepea cineva sa urle, incepea si Kramer din... simpatie. Daca tu dezarmezi ma impusc si eu.

alamar
1st August 2006, 08:51
Eu nu dezarmez niciodata. Sunt doar suparat ca ne-a batut Dinamo. Iar Iacov putea sa cheltuiasca ceva din incasari. Nu sa-si ia "mertzan" visiniu ultimul racnet. Visiniu? L-a primit cumva de la Copos ca spaga pentru reducerea pretentiilor in transferul lui Griffith? Oricum a fost o afacere buna.

Bancaru
1st August 2006, 12:22
Voia sa-si ia repede Merz si asta era pe stoc.
Alamar, te oftici mai mult ca am luat bataie de la Dinamo, decat atunci cand ne-a batut Vasluiul?

be@
1st August 2006, 13:19
Eu nu dezarmez niciodata. Sunt doar suparat ca ne-a batut Dinamo. Iar Iacov putea sa cheltuiasca ceva din incasari.

Parca a cheltuit ceva, pe cei veniti de la Dinamo.