PDA

View Full Version : [VotNou]Echipa favorita din div. B ('05-'06)?



Pages : 1 [2]

Elphax
12th April 2006, 18:14
Si daca ar promova U Cluj in A, ar avea 2-3 meciuri suporteri mai multi decat CFR, pana va incepe sa piarda meciuri. Toate echipele din B sunt f. slabe, mult chiar sub FC Vaslui. Nu au nici o sansa, nici macar Craiova

a, am uitat: favorita - CFR Timisoara

t.b.
12th April 2006, 18:19
Sa fim seriosi, acuma ca suntem in B si avem cam acelasi nr. de specatori la meciuri ca si cei din deal, dupa ce intram in A o sa jucam cu stadionul plin la fiecare meci :) iar la ei o sa fie 500 de samantari

Cra10veanu
13th April 2006, 00:24
Si daca ar promova U Cluj in A, ar avea 2-3 meciuri suporteri mai multi decat CFR, pana va incepe sa piarda meciuri. Toate echipele din B sunt f. slabe, mult chiar sub FC Vaslui. Nu au nici o sansa, nici macar Craiova

a, am uitat: favorita - CFR Timisoara
:happy :happy :happy are poli echipa de temut si antrenor si mai si :D

Cosmin Salajan
13th April 2006, 16:07
sambata pe "U"nicul stadion din cluj 2.500 spectatorri (divizia B)
ieri in gRUIA 1.800 (300 de jandarmi)

Balaci
13th April 2006, 16:20
Cred ca va dati seama ca cea mai iubita echipa din B este U.Craiova!Si va fi in curand cea mai iubita din A:D

Cosmin Salajan
13th April 2006, 16:58
ho ma balaci da ti-ai dat cu firma in cap "Echipa favorita: Pandurii&Universitatea Craiova"
no amu alege "usmo" sau "editie speciala"

King of Hell
13th April 2006, 17:05
Ma daca cum sa iti explic, ca io nu stiu o persoana care sa simpatizeze macar cu U Craiova.

omul
13th April 2006, 17:59
sambata pe "U"nicul stadion din cluj 2.500 spectatorri (divizia B)
ieri in gRUIA 1.800 (300 de jandarmi)

tre' sa fii corect, ai uitat sa adaugi: sambata vreme superba, ieri ploaie fara intrerupere...

p.s.: pe "U"nicul stadion din cluj 2.500 spectatorri :happy, mah, oare si tibi colorat?

Cosmin Salajan
13th April 2006, 18:02
sambata a plouat la cluj daq vrei sa stii :P

apparte
13th April 2006, 21:05
Parca-i vad pe Steaua pe stadionul din Ciganyvaros :D!

<StelistZu>
15th April 2006, 21:37
CetateaSuceava (B1)

Lup_Galben
15th April 2006, 22:48
ce tare e asta ......la echipa favorita : "cetatea suceava si desigur steaua"...inca un sclav penibil care ma amuza teribil.......
mah da' steaua asta ce e de toti taranii se inghesuie sa o vaza........probabil k "presedantu" lor fasi acti di caritati.....
vai steaua voastra......:headbang:

Cra10veanu
16th April 2006, 00:24
asa-s moldovenii de fel, pupin....sti, daca n-au echipe de valoare in A tin si cu una din Bucuresti, sfat pt petrolisti, cat mai stati in B tineti si voi cu steaua sau dinamo :D

Darkslowstar
16th April 2006, 01:36
Nu au traditie decat la blaturi, ce vreti si voi? :)

AMICU'
16th April 2006, 03:22
FOREX BRASOV

BrasovFans
16th April 2006, 12:23
Ce Forex Brasov??? Forex Brasov = FC Brasov II. Asa se poate caracteriza Forex in momentul de fata. Uitate pe net la www.fcforex.ro la echipa si uita-te la istoria jucatorilor sa vezi k toti jucatori pe care ii au cei de la Forex au jucat la FC BRASOV. Asa ca poti sa zici "amicu" k echipa ta preferata din B, este FC BRASOV, doar esti din Brasov. Sigur ai tzinut cu FC Brasov, dar acu e la moda sa tzi cu "vecini" de cartier, mai stiu eu pe unii. Acu vreo 2 ani stiai tu de Forex??? Hai k te las cu Forexu tau ! Hai pa !

AMICU'
18th April 2006, 14:15
[MOD] Fara QUOTE la mesajul anterior
eu merg la meciuri la Forex de cand s-a infintat.
Si afla ca si vineri la ora 16:00 ,cand jucau in C, aveau spectatori in tribuna.
In plus de asta am avut si un coleg de clasa care juca la Forex.L-a avut antrenor pe Cristi Vasc

Darkslowstar
18th April 2006, 15:05
Si ia zi, mergi la Forex de ani si ani, nu? Aveau multi spectatori in C? Ma cam indoiesc! O sa le mearga bine ca satelit :ok:

AMICU'
18th April 2006, 19:46
Aveau Totusi Ceva Spectatori Pentru O Echipa Proaspat Infiintata.
Da Merd De Ani Si Ani Pe Acel Complex Sportiv , Fost Tractorul, Actual Forex.

tudoor
19th April 2006, 16:13
Si eu am fost la cateva meciuri in C... erau maxim 150 de oameni acolo! asta pt ca era vineri, dak se juca sambata in mod sigur erau cati sunt si acum in b! dar sa fim seriosi cei care merg forex sunt cei care stau in cartier si marea majoritatea inca numeste echipa Tractoru si nu Forex... indiferent in ce divizie joaca va ramane echipa cartierului iar FC Brasov echipa orasului, ba chiar a judetului!

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 17:01
DUNAREA GALATI

Cosmin Salajan
24th April 2006, 15:00
ce o iesit din matca? s-a rupt digu?
propun de amu incolo ca Univ craiova sa se numeasca Dunarea Craiova, sau Caracalul? ca devine venetia estului..... (pacat, RUSINE AUTORITATILOR !!!)

CHITU
25th April 2006, 03:23
asa-s moldovenii de fel, pupin....sti, daca n-au echipe de valoare in A tin si cu una din Bucuresti, sfat pt petrolisti, cat mai stati in B tineti si voi cu steaua sau dinamo :D

cu saraciile alea de echipe sa tineti voi toti craioveni..ca decat sa tin cu vreuna dim bucuresti mai bine ma duc si fac galerie la una dupa-n div D ...ANTI BUCURESTI PER SEMPRE:rosu:

B0gdaaaN
25th April 2006, 03:36
hmmm..UTA & U Cluj...nu am votat pt ca amandoua imi plac la fel de mult

Hopshio
25th April 2006, 15:35
HAI BIHORUL:yeah:

Jerry20cm
25th April 2006, 15:48
Echipa mea favorita din divizia B e defapt un jucator:D :D :D
Ilie Iordache-atacant-dinamo 2

ALLINN
29th April 2006, 16:18
Sondajul asta de opinie a fost facut de niste amatori. Ati uitat sa introduceti CORVINUL HUNEDOARA, una dintre cele mai galonate echipe ale tarii, echipa fanion a Ardealului!
In vecii vecilor echipe de genul Alba Iulia, Resita, Bihor sau Gaz Metan nu pot fi numite "reprezentative" si nu se pot compara cu Corvinul.
Alaturi de alte echipe din zona, precum Poli Timisoara, Uta sau U Cluj, Corvinul ramane una dintre cele mai importante echipe ale Romaniei.

Hopshio
29th April 2006, 16:37
Bah u nu vezi ca is din toate seriile si este optiunea :alta echipa.precizati numele si seria...doamen..vreii sa faca 3 pagini numa cu pool..??...si bihorul klar ca nu se compara cu corvinul..sunteti sub noi..!!

bihoreanul
29th April 2006, 16:40
Si tu poti sa ramai in foamea ta acolo,ca nu e nimeni interesat de parerile tale puerile :rosu: In loc sa va gasti de lucru sa mai scadeti rata somajului,faceti imprumuturi sa stati cate 10 min pe net,sa nu va uite lumea :ciocan: Oricum nu va baga nimeni in seama,sunteti O (zero). SERIE C SERIE C SERIE C :drak:

Dadoman
29th April 2006, 18:10
Ba ingamfati mai sunteti, bihorenilor.Faza`i ca n`aveti nici un motiv,sunteti de RAHAT!(cel putin ca echipa de fotbal si ca suporteri).Orasul nu l`am vizitat,pentru ca numi prezinta interes.Nu vreau sa am nevoie de traducator in limba romana.

King of Hell
29th April 2006, 18:30
La ora actuala nu stiu ce aveti de impartit Hunedorenii cu Oradenii, dar daca e sa ma bag si io in seama, Corvinul ca palmares si clasament all time ocupa o pozitie superioara Bihorului.

BAK
29th April 2006, 19:51
:jerk:
Si tu poti sa ramai in foamea ta acolo,ca nu e nimeni interesat de parerile tale puerile :rosu: In loc sa va gasti de lucru sa mai scadeti rata somajului,faceti imprumuturi sa stati cate 10 min pe net,sa nu va uite lumea :ciocan: Oricum nu va baga nimeni in seama,sunteti O (zero). SERIE C SERIE C SERIE C :drak:

mda, ce tzaran poti sa fii.....pareri purile? pai uita-te la palmares, uita-te cine a fost pe acolo si apoi vorbeste de altii......:jerk: mi-e mila de mata...

bihoreanul
29th April 2006, 20:16
Da mah si tu mai urci un loc daca ii iei apararea Corvinului? :headbang: In loc sa vezi ca va facut blatisti :no: ......... esti pe nicaieri. Apropo ,cate campionate are luate Corvinul de tot vorbiti de palmares,dar Cloojul? :evil:

Tony_Viola
29th April 2006, 20:21
chiar trebuia sa apara corvinul pe acolo...in locul altor "mari" echipe care din cate vad sunt prezente. poate ca ar trebui sa-l intrebati pe lucescu daca ar trebui sau nu:D cunoscatori stiu de ce

BAK
29th April 2006, 20:22
Da mah si tu mai urci un loc daca ii iei apararea Corvinului? :headbang: In loc sa vezi ca va facut blatisti :no: ......... :evil:

asta da gandire de om destept.....pai daca zice unu sa se afle in treaba ca facem blaturi inseamna ca atunci aia devin adversarii nostrii?rivalii nostrii?
pun pariu ca o logica similara ati folosit si voi cand ati ales pe U Cluj drept rivali.....de parca va baga cineva oricum in seama

bihoreanul
29th April 2006, 20:32
Hai ca nu am chef sa polemizez cu tine ,te inteleg ca esti suparat,dar pana una alta ar trebui sa bagi la cap urmatoarele:
1. nimeni nu zice ca nu au fost mari jucatori si antrenori la Corvinul,insa palmaresul se contorizeaza printre altele pe cupe si campionate,nu pe mari antrenori
2.ca tu chiar crezi ca va considera cineva rivali,inseamna ca suferi de sindromul 'gaurei in macaroana'
3.nu ma indentifica pe mine cu galeria ,dar spre curiozitatea ta la mecirile din A erau suporteri clujeni in galeria oradeana :o:
4.e daca tu crezi ca noi vrem 'sa ne bage cineva in seama' atunci sigur te incadrezi la punctul 2
5.aici s-a vorbit despre fotbal si nu rivalitati inventate de unii ca tine si hunedoreanul de mai sus care simtintudu-se frustrat de propria-i neputinta ,improasca cu noroi in stanga si in dreapta
6.pueril=..........
PS:
FORZA ORADEA !!!!!! :D :D :D :D

BAK
29th April 2006, 20:47
@bihoreanul
1.ai un pic de dreptate
2. pai noi suntem pentru voi cei mai mari rivali
3.deci suporterii clujeni se deplasau la oradea sa vada meciurile bihorului.....cate sute mergeau?(daca intzelegi ironia)
4.nu cred ca vreiti sa va bage in seama, cred ca vreti voi sa va bagati in seama
5. nu stiu despre ce rivalitate vorbesti, tu ai improscat cu noroi in numele unei echipe cu traditia in ardeal
6.nu stii ce inseamna pueril sau ce?
Hai U!!!

bihoreanul
29th April 2006, 21:40
Cred ca nu stii cine sunt 'marii' rivali ai FC Bihor. In primul rand ca nu sunt asa ceva :D ,iar apoi nu stiu ce varsta ai tu si de cand mergi la meciuri,dar in orice caz nu a fost si NU este rivalitate Oradea - Cluj. Rivali traditionali ai Oradei sunt UTA si Baia Mare,asta stie orice suporter fie el aradean ,oradean etc mai vechi. La faza cu improscatul altii s-au bagat in seama,ar trebui sa te uiti cine a inceput cu acest subiect pueril si nu 'puril' cum te-ai exprimat tu mai sus :D
PS: cine e ala care nu stie insemnataea cuvantului ?

Angelina Jolie
29th April 2006, 22:03
Ma, mi-am schimbat echipa favorita din B. Aceasta este Unirea Alba Iulia.:D

Lup_Galben
29th April 2006, 22:10
Ma, mi-am schimbat echipa favorita din B. Aceasta este Unirea Alba Iulia.:D

:o: tradatoruleee :D
doar una-i galben-albastra ;)

Angelina Jolie
29th April 2006, 22:27
Da ma, voi sunteti favorita in general, dar azi nu pot sa nu-i apreciez pe alb-negri de la Alba, mance-i mama de ardeleni.:D

zuzubuoy
29th April 2006, 22:28
Da' de unde pooschca mea scoateti voi "rivalitatea" bihoru'-u...???
Este doar o "rivalitate"(de conjunctura) intre forumistii oradeni si cloojeni...PUNCT!

Angelina Jolie
29th April 2006, 22:46
Da unde-s clujenii apropo? Aia de tin cu parcu' zic.:D Fugira? Sau se facura ceferisti?:lol:

boshcUtza
29th April 2006, 23:09
da-ti demisia mah
las ca o luati voi pe coaja la iasi si iar nu mai vezi franari pe forum 3-4 zile

Dadoman
29th April 2006, 23:10
Cred ca nu stii cine sunt 'marii' rivali ai FC Bihor. In primul rand ca nu sunt asa ceva :D ,iar apoi nu stiu ce varsta ai tu si de cand mergi la meciuri,dar in orice caz nu a fost si NU este rivalitate Oradea - Cluj. Rivali traditionali ai Oradei sunt UTA si Baia Mare,asta stie orice suporter fie el aradean ,oradean etc mai vechi. La faza cu improscatul altii s-au bagat in seama,ar trebui sa te uiti cine a inceput cu acest subiect pueril si nu 'puril' cum te-ai exprimat tu mai sus :D
PS: cine e ala care nu stie insemnataea cuvantului ?
Oradeanule, nu eu am inceput.Voi l`ati insultat pe alin, iar eu nu puteam sa va las sa`l batjocoriti asa.`Intoarce`te la foamea ta`...remarca asta aduce a prostie...`Fara suparare`.
Forza Corvinul!Respect "U" Cluj.

Angelina Jolie
29th April 2006, 23:24
da-ti demisia mah
las ca o luati voi pe coaja la iasi si iar nu mai vezi CFR-isti pe forum 3-4 zile
Vezi de treaba ma. De ce? Noi nu mai avem nici un obiectiv anul asta. Voi sa fiti atenti ca inca puteti retrograda.:D

ALLINN
29th April 2006, 23:28
Un individ ciudat care isi zice "bihorean" a avut o reactie mai mult decat stupida. Vazandu-se in incapacitate intelectuala de a reprosa ceva mesajului meu, a inceput sa insire(intr-o maniera deloc eleganta) cateva realitati psiho-sociale ale Hunedoarei, cunoscute de altfel de toata lumea (cum ar fi somajul). Tin sa-i spun "distinsului" interlocutor ca Hunedoara este primul oras al judetului care a fost conectat la reteaua de cable-link a RDS-ului. Ca o comparatie(deoarece observ ca esti complet pe dinafara), Deva(resedinta judetului, daca nu ai aflat) nici acum nu se poate mandri cu internet prin cablu. In fine...
Raman la aceeasi parere cu privire la echipele a caror palmares este comparabil cu al Corvinului. Si sa nu imi zica mie niste necunoscatori ai fenomenului ca in acel sondaj merita sa apara formatii ca Alba Iulia sau Gaz Metan Medias, niste echipe care, repet, in vecii vecilor nu se pot compara cu gruparea hunedoreana.
Cat despre urarea pe care ne-ai adresat-o, aceea de a merge spre "SERIE C", iti spun ca vom lupta pana in ultimul moment pentru a evita o retrogradare.

P.S.: Mare pacat de infrangerea Clujului la Alba, atat prin prisma faptului ca a cedat in fata unei contracandidate a noastre la salvare, cat si deoarece lasa in fruntea clasamentului niste echipe fantoma(cum sunt Liberty, Medias) sa isi faca de cap.

King of Hell
29th April 2006, 23:29
Angelina, meri in camera aia lalta si sp, dupa ce gati treaba la receptie.
Zuzuboy, treaba a devenit personala dupa ce tot stadionu vost a strigat cfr cfr anu asta in tur ultima etapa.
Corvinistilor va doresc sa plecati cu toate cele 3 puncte de la Cluj.

BAK
29th April 2006, 23:34
ar trebui sa te uiti cine a inceput cu acest subiect pueril si nu 'puril' cum te-ai exprimat tu mai sus :D
PS: cine e ala care nu stie insemnataea cuvantului ?

extraordinar, am scris cuvantul pueril gresit si marele academician bihorean m-a luat la rost..........bravo:rosu: ....tu ai fost primul care a improscat cu noroi numele unei echipe cu traditie...

King of Hell
29th April 2006, 23:38
Scoateti biletele si-abonamentele, vine controlu' sa-i dam omoru'!!!!

Angelina Jolie
30th April 2006, 00:18
Angelina, meri in camera aia lalta si sp, dupa ce gati treaba la receptie.
Tu meri in camera aialalta si dll dupa ce gati de plans.:D
Ca de promovat NU PROMOVATI!:lol:

King of Hell
30th April 2006, 00:27
da da da stiu..."o sa vezi" :D

Angelina Jolie
30th April 2006, 00:29
Nu o sa vezi ma, ci "las ca vezi tu". De fapt azi ai si vazut.;)

zuzubuoy
30th April 2006, 00:33
Sondajul asta de opinie a fost facut de niste amatori. Ati uitat sa introduceti CORVINUL HUNEDOARA, una dintre cele mai galonate echipe ale tarii, echipa fanion a Ardealului!
In vecii vecilor echipe de genul Alba Iulia, Resita, Bihor(???!!!) sau Gaz Metan nu pot fi numite "reprezentative" si nu se pot compara cu Corvinul.
Alaturi de alte echipe din zona, precum Poli Timisoara, Uta sau U Cluj, Corvinul ramane una dintre cele mai importante echipe ale Romaniei.



Si uite ce am gasit pe site-ul "lor":
"Alaturi de alte echipe din zona Transilvaniei , precum UTA, U Cluj, Poli Timisoara si FC Oradea(a se citi FC Bihor!!!), Corvinul Hunedoara ramane una din cele mai prestigioase echipe din tara."

Dadoman
30th April 2006, 00:45
greseala de tipar:drak:

bihoreanul
30th April 2006, 01:51
Ca o precizare la discutiile aiurea din seara asta,imi retrag spusele daca cineva s-a simtit lezat de cele afirmate de mine ,deoarece polemica asta mi se pare inutila si distructiva.Nimeni nu zice ca Hunedoara nu este o echipa de traditie din Transilvania comparativ cu Salonta si Medias,a NU se intelege gresit,dar nici nu pot trece cu vederea ca unii afirmau in urma cu cateva post-uri ca echipe gen Medias.....Oradea ,etc ,sau ceva de genul asta.La faza cu Clujul,chiar ca este o rivalitate de conjunctura parerea mea,faptul ca niste idioti (max 100 cati erau langa tabela,majoritatea copii) au inceput sa strige CFR ,nu inseamna ca a strigat tot stadionul.Eu unul nu sunt de acord cu acest mod de 'a face rau' echipei adverse cum vad ca e la moda in Romania astazi (si la div A). Subliind faptul ca discutiile din seara aceasta au fost deplasate,imi retrag afirmatiile daunatoare pt unii :D cu speranta ca de acum ne vom rezuma la partea fotbalistica si nu la alte atacuri directe. FORZA ORADEA !!!!

apparte
30th April 2006, 02:36
Trebuie sa te contrazic,s-a strigat din tribuna intai masiv(cel putin in zona in care-am stat eu,partea dinspre tabela,s-a strigat masiv,spontan,dar in numar mare)!

Angelina Jolie
30th April 2006, 02:50
Pai daca tot veni vorba si ieri la Alba s-a strigat, si Gazu a strigat pe moina si tot asa. La fel cu la Timisoara s-o facut ala cu "replica indezirabila". E clar in ziua de azi,, vorba bihoreanului, ca cel mai usor sa iriti adversarii este sa strigi de rivalii lor. Pai pe moina eu stateam langa galeria Gazului si radeam de neputinta alora din parc cand ii aud ca incep sa injure mediesenii. La care seful de galerie la Gaz zice: "Hai baietii, 1, 2, 3 si: CFR, CFR!!!"
Apoi sa vezi tu urlet ce s-o auzit din partea aialalta a tribunei, zici ca o picat bomba printre ei.:lol: Io eram gata, gata sa ma pravalesc pe jos de ras.:lol:

omul
30th April 2006, 02:58
Vazandu-se in incapacitate intelectuala de a reprosa ceva mesajului meu
:D:D:D mah da' ce exprimari alese avem mai, expica-mi si mie cum poate cineva sa "reproseze" ceva bietului mesaj... nu mai fa pe interesantu' mah, fii natural :D

Hunedoara este primul oras al judetului care a fost conectat la reteaua de cable-link a RDS-ului.
io nu cred ca vrei sa-ti spun din ce oras erau RDS-istii aia care v-au adus RDS-ul :D

cat despre fotbal:
Corvinul Hunedoara a avut o perioada foarte buna in '82 cu Lucescu antrenor si cu acea echipa extraordinara care a dat atatia jucatori nationalei.
Dar sa fim seriosi... o scurta comparatie:

Asta-i echipa fanion a Bihorului:
-36 sezoane in A
-un titlu de campioana a Romaniei
-o cupa a Romaniei

Asta-i Hunedoara:
-16 sezoane in A
-un loc 3 in A
-nici macar finalista in cupa

Hunedoara a existat in fotbalul romanesc doar in perioada '76-'91, pai noi deja aveam si titlu si cupa si traditie si doua echipe de top simultan in divizia A si tot ce "vrea" muschii vostri :D

Deci, luati-va de alba sau gaz, da' totusi ... lungu' nasului...

p.s. : si la urma urmei Corvinu' ala de care tot vorbesc nici nu mai exista... voi l-ati omorat! asta e corvinul 2005. Deci, din nou, ciocu mic si joc de glezne :D

apparte
30th April 2006, 02:59
Pai,uita-te la ultima voastra isprava,la meciul cu dinamo/hello !:happy

Angelina Jolie
30th April 2006, 03:12
deci, luati-va de alba sau gaz, da' totusi ... lungu' nasului...

Ioi ma, da cu Alba ce ai? Ca mie asa mi-s de dragi.:D

Universal
30th April 2006, 05:28
MIe imi place FC Brasov si Forex si...desigur Sibiu

ALLINN
30th April 2006, 09:37
"Corvinul Hunedoara a avut o perioada foarte buna in '82 cu Lucescu antrenor si cu acea echipa extraordinara care a dat atatia jucatori nationalei." SAU
"-16 sezoane in A" SAU

Hunedoara a existat in fotbalul romanesc doar in perioada '76-'91
... Pai, baietzash, in primul rand ne-ai ciupit un an in Div A(avem 17 sezoane), iar activitatea fotbalistica a inceput la Hunedoara in 1921. Totodata, Lucescu a venit pe malurile Cernei in 1977, iar din '79 incepe sa scrie istorie in orasul Iancului... pana in '83 cand pleaca la Dinamo cu o mare parte a lotului hunedorean, insa lasa in urma o echipa si o gramada de talente, gruparea corvinista putandu-se lauda cu cea mai puternica pepiniera fotbalistica a tarii. Locul 3 in campionat a dus Corvinul in Cupa Uefa, unde a trecut in primul tur de Grazer AK(1-1 si 3-1), iar in turul 2 a facut un meci(4-4 la Hunedoara, in compania lui FK Sarajevo) caracterizat de specialisti ca fiind printre cele mai frumoase dispute ale unei echipe romanesti in Europa.
Poate nu stiai, dar in anii '80 nationala Romaniei se baza in mare masura pe echipa Corvinului. Astfel, nu mai putin de 6 hunedoreni erau titulari de drept in echipa care s-a calificat la CE '84: Michael Klein(90 de selectii), Ioan Andone(55 de selectii), Mircea Rednic(83 de selectii), Romulus Gabor(35 de selectii), Dorin Mateut(56 de selectii), Mircea Lucescu(in dubla ipostaza, de antrenor-jucator); pe banca de rezerve luand loc alti hunedoreni de succes precum: Ioan Petcu, Ioan Bogdan, Ovidiu Hanganu Florea Vaetus. Asadar, Hunedoara a jucat si a scris istorie pentru campionatul nostru si pentru nationala Romaniei (nu in alte campionate, aviz amatorilor).
Nu stiu cine trebuie sa tina acuma "ciocu' mic"!

Dadoman
30th April 2006, 10:14
:D:D:D mah da' ce exprimari alese avem mai, expica-mi si mie cum poate cineva sa "reproseze" ceva bietului mesaj... nu mai fa pe interesantu' mah, fii natural :D

io nu cred ca vrei sa-ti spun din ce oras erau RDS-istii aia care v-au adus RDS-ul :D

cat despre fotbal:
Corvinul Hunedoara a avut o perioada foarte buna in '82 cu Lucescu antrenor si cu acea echipa extraordinara care a dat atatia jucatori nationalei.
Dar sa fim seriosi... o scurta comparatie:

Asta-i echipa fanion a Bihorului:
-36 sezoane in A
-un titlu de campioana a Romaniei
-o cupa a Romaniei
Asta-i Hunedoara:
-16 sezoane in A
-un loc 3 in A
-nici macar finalista in cupa

Hunedoara a existat in fotbalul romanesc doar in perioada '76-'91, pai noi deja aveam si titlu si cupa si traditie si doua echipe de top simultan in divizia A si tot ce "vrea" muschii vostri :D

Deci, luati-va de alba sau gaz, da' totusi ... lungu' nasului...

p.s. : si la urma urmei Corvinu' ala de care tot vorbesc nici nu mai exista... voi l-ati omorat! asta e corvinul 2005. Deci, din nou, ciocu mic si joc de glezne :D
Ai uitat sa spui : un titlu de campioana a ungariei:drak:

Sommerset Hateg
30th April 2006, 11:20
Titlu?In Romania?Poate la fotbal feminin,ca la voi vagaboantele au "cojones",bihorenii...pas!In loc sa va bateti cu cei ce fac legea acum in serie B,va dati si voi mari,pe langa necajitii de sub linie.Jalnici.Trageti cumva din punga?

bihoreanul
30th April 2006, 13:11
Pai cam noi facem legea in B3 ,invingand toate contracandidatele :D Mai uita-te in clasament :P Vocabularul tau e tipic de suburbie baiatule,asa ca mai concentreaza-te ca poate din a doua tentativa iti iese bine :D Totusi,nu ati zis cate campionate si cupe aveti,ca asa si bunicul a jucat 25 de campionate la FC Descultzul Stricatzei ,dar nu e consemnat nicaieri :D

King of Hell
30th April 2006, 13:29
Bihorenilor ce ma disperati, cum contorizati voi toate titlurile, sezoanele jucate in A de echipe din Oradea!!! PENIBILI SUNTETI!!! Asa si in Cluj, is 100 de ani de divizia A, jucati in liga Ungara si Romana bla bla....PENIBILI!!!!

ASTA E FC BIHOR: locul 20 all time, 18 ani de A! Si nu va mai tot trajeti pe cur si adaugati aici si performantele lu nush ce echipa ce o jucat prin satu' vost.

omul
30th April 2006, 13:57
SAU SAU

... Pai, baietzash, in primul rand ne-ai ciupit un an in Div A(avem 17 sezoane), iar activitatea fotbalistica a inceput la Hunedoara in 1921. Totodata, Lucescu a venit pe malurile Cernei in 1977, iar din '79 incepe sa scrie istorie in orasul Iancului... pana in '83 cand pleaca la Dinamo cu o mare parte a lotului hunedorean, insa lasa in urma o echipa si o gramada de talente, gruparea corvinista putandu-se lauda cu cea mai puternica pepiniera fotbalistica a tarii. Locul 3 in campionat a dus Corvinul in Cupa Uefa, unde a trecut in primul tur de Grazer AK(1-1 si 3-1), iar in turul 2 a facut un meci(4-4 la Hunedoara, in compania lui FK Sarajevo) caracterizat de specialisti ca fiind printre cele mai frumoase dispute ale unei echipe romanesti in Europa.
Poate nu stiai, dar in anii '80 nationala Romaniei se baza in mare masura pe echipa Corvinului. Astfel, nu mai putin de 6 hunedoreni erau titulari de drept in echipa care s-a calificat la CE '84: Michael Klein(90 de selectii), Ioan Andone(55 de selectii), Mircea Rednic(83 de selectii), Romulus Gabor(35 de selectii), Dorin Mateut(56 de selectii), Mircea Lucescu(in dubla ipostaza, de antrenor-jucator); pe banca de rezerve luand loc alti hunedoreni de succes precum: Ioan Petcu, Ioan Bogdan, Ovidiu Hanganu Florea Vaetus. Asadar, Hunedoara a jucat si a scris istorie pentru campionatul nostru si pentru nationala Romaniei (nu in alte campionate, aviz amatorilor).
Nu stiu cine trebuie sa tina acuma "ciocu' mic"!

bai baietas, ai dreptate, am omis aparitia "meteorica" a Metalului Hunedoara in A in '54. Imi cer scuze.
Nu ma refeream la anul infiintarii voastre cand ziceam "a existat in fotbalul romanesc", ca asa orice sat de 300 de locuitori exista in fotbalul romanesc daca are echipa in divizia judeteana. Era vorba de fotbalul romanesc de performanta, unde Hunedoara nu a reusit sa apara pana in '76.
Pai pe vremea cand vestul tarii prin Timisoara, Arad, Oradea si Cluj erau cam tot fotbalul din tara asta, la Hunedoara de-abia se descoperea focul.
Asa imi plac echipele astea, propulsate de un regim bolnav, din orase mici care aveau ceva colos industrial comunist in spate si era neaparat sa joace in A, pentru binele clasei muncitoare! Nici n-ai idee.

@dado
n-am uitat sa spun de titlul in Ungaria, dar nu avea nici o legatura cu discutia, neputansd fi un termen de comparatie deoarece Hunedoara nu a jucat in Ungaria, orasul nefiind inghitit de cotropitori in urma dictatului.
Si nu inteleg de ce ai pus dracu' acolo... eu consider titlu' ala o performanta notabila, care-i problema?


@sommerset
la feminin avem chiar mai multe titluri :D

bihoreanul
30th April 2006, 14:26
Echipele din Oradea tot timpul au reprezentat orasul ,asa ca lasa frustrarile mah reje :D

ALLINN
30th April 2006, 14:44
bai baietas, ai dreptate, am omis aparitia "meteorica" a Metalului Hunedoara in A in '54. Imi cer scuze.
Nu ma refeream la anul infiintarii voastre cand ziceam "a existat in fotbalul romanesc", ca asa orice sat de 300 de locuitori exista in fotbalul romanesc daca are echipa in divizia judeteana. Era vorba de fotbalul romanesc de performanta, unde Hunedoara nu a reusit sa apara pana in '76.
Pai pe vremea cand vestul tarii prin Timisoara, Arad, Oradea si Cluj erau cam tot fotbalul din tara asta, la Hunedoara de-abia se descoperea focul.
Asa imi plac echipele astea, propulsate de un regim bolnav, din orase mici care aveau ceva colos industrial comunist in spate si era neaparat sa joace in A, pentru binele clasei muncitoare! Nici n-ai idee.


Prieteni, baiatul asta chiar are o problema!!! Pai may, "bolnavule la minte"(vorba lui Moromete), noi luptam pentru fiinta noastra nationala inainte de anii '50, nu aveam timp sa jucam fotbal "de mare performanta", asa cum va laudati voi. Nu e posibil sa te lauzi cu titluri si performante obtinute pe vremuri in care toata natiunea suferea... RUSINE!!!
Si inca ceva, ia matale clasamentul all-time si ai sa vezi Corvinul pe locul 19, unul onorant, adica peste FC Bihor!

tudoor
30th April 2006, 14:49
Asta-i echipa fanion a Bihorului:
-36 sezoane in A
-un titlu de campioana a Romaniei
-o cupa a Romaniei

iar incepem discutia? nu stabilisem ca aia e palmaresul vechii echipe, si ca actuala FC Oradea (http://www.romaniansoccer.ro/clubs/oradea/oradea.shtml) nu are nici un titlu si nici o cupa??? bai voi iar ma bagati in ceata :)
oricum respect celor din Hunedoara :ok:

ALLINN
30th April 2006, 15:03
oricum respect celor din Hunedoara :ok:

Salutari Brasov! Multa bafta!

King of Hell
30th April 2006, 15:04
Poi ma tudoore, astia din oradea asa calculeaza palmaresele ca si cum vine un Bucurestean si-mi zice ca Bucurestiul are 80 titluri si 300 de ani de A, si nici nu ar minti! Asa si timisoara are 20 de titluri. L-)

BAK
30th April 2006, 19:48
de unde scot bihorenii palmaresul ala? cam penibil ....sa iti adaugi la palmares performantele unei alte echipe...si mai penibil e sa te lauzi cu un campionat al ungariei.....care probabil ca a fost castigat exact asa cum tu sustineai ca hunedoara(corvinul) era superficial tinuta in A datorita muncitorilor care trebuiau multumiti...adica ca sa tina romanii multumiti.....

omul
1st May 2006, 01:44
:) sunteti simpatici
cititi mai bine ce am scris si apoi discutam. Tocmai pentru a evita discutiile astea (daca FC Bihor este sau nu "urmasa" lui CAO) am scris clar "Echipa fanion a Bihorului", lucru care este valabil pentru "ambele echipe" (chiart daca sunt aceeasi)

Si chiar si daca am lua doar Bihorul asa cum apare in statisticile astea "moderne" ca cea a lui tudoor (adica fara palmaresul lui CAO) tot am avea 18 sezoane in A, deci mai multe decat aialalti :D ioi
Ce zici reje, multumit?

p.s. si oricum, repet: CORVINUL ALA NICI NU MAI EXISTA, asta e Corvinul 2005, numa' ca-mi place mie sa ma contrazic cu lumea, ca de fapt nici n-am avea ce discuta :D

Angelina Jolie
1st May 2006, 01:46
Rejele ii multumit, impacat cu soarta, acum se poate concentra asupra bacului ce vine.
HAI CFR! Unica echipa a CLUJULUI in A!

Universal
1st May 2006, 03:32
Ma intreb ce va face Oradea in A ..cred ca retrogradeaza cu felicitari cu tot

ALLINN
1st May 2006, 09:04
:)

p.s. si oricum, repet: CORVINUL ALA NICI NU MAI EXISTA, asta e Corvinul 2005, numa' ca-mi place mie sa ma contrazic cu lumea, ca de fapt nici n-am avea ce discuta :D

Observ ca esti cat se poate de prost(informat). Corvinul(infiintata in anul 1921) exista(!!!) dar evolueaza in Divizia D din aceasta vara, deoarece a fost retrogradata din probleme financiare!
Vazand care este situatia, Primaria Hunedoarei si autoritatile judetene, au facut tot posibilul pentru a nu lasa fara fotbal acest oras de mare traditie in sportul rege. Astfel a infiintat noua echipa condusa atat la nivel administrativ, cat si la nivel tehnic de catre fostele glorii corviniste din epoca de aur a Hunedoarei. Asadar, echipa se bazeaza 100% pe fostii jucatori ai clubului si ea reprezinta Hunedoara(spre deosebire de ceea ce s-a intamplat la Timisoara, unde a fost adusa o alta echipa din Bucuresti, care nu avea nici un banatean in lot sau in conducere). In prezent, se incearca recuperarea palmaresului de catre noua grupare.
Asadar, stim cine moare de drum lung si cine de grija altuia...

bdl
1st May 2006, 12:53
In prezent, se incearca recuperarea palmaresului de catre noua grupare.
Traditia si palmaresul nu se pot cumpara...:rolleyes:

apparte
1st May 2006, 18:11
Pe unde-ai umblat,bdl,ca nu te-am mai "vazut" de vreo 2 ani:D !

Sommerset Hateg
1st May 2006, 18:19
Bine ca prostia nu trage greu la cantar.Bihoreanu' asta ar fi in stare sa rastoarne harta...:ciocan:

Sommerset Hateg
1st May 2006, 18:29
Traditia si palmaresul nu se pot cumpara...:rolleyes:

Nici nu se pune problema de a cumpara.Oamenii de fotbal au gasit o solutie-surogat ca F.C. Corvinul sa nu moara,in mizerie si uitare.Aceasta se numeste Corvinul2005.In momentul cand apele se vor limpezi,vom indeparta "pelerina" si vom scoate steagurile de la naftalina.

t.b.
1st May 2006, 18:44
iar incepem discutia? nu stabilisem ca aia e palmaresul vechii echipe, si ca actuala FC Oradea (http://www.romaniansoccer.ro/clubs/oradea/oradea.shtml) nu are nici un titlu si nici o cupa??? bai voi iar ma bagati in ceata :)
oricum respect celor din Hunedoara :ok:

Le-am facut io pe undeva analiza palmaresului fabulos al echipei FC Bihor :evil: si al fotbalului oradean in general. Da` las ca de la anul "echipa fanion" a judetului o sa fie dintr-un "oras" de 20.000 de locuitor, si evident ca la palamaresul lor barosan, ala cu 36 de sezoane in A (adunate de vreo 3 echipe cu 15 denumiri diferite :D ) o sa se adauge inca un sezon, cel jucat de Liberty :D


Am gasit tot pe romaniansoccer si despre CAO (http://www.romaniansoccer.ro/clubs_2/cao_oradea/cao_oradea.shtml) la categoria echipelor disparute, evident. Interesant mi se par culorile echipei CAO :D
Ce s-ar fi facut bihorenii daca Behashul lor ar fi luat culorile lui CAO, ca nu mai puteau veni la meciuri cu fulare cu "magica Steaua" :D

King of Hell
1st May 2006, 19:01
Doamne iarta-ma, desi nu am tangente cu Tine...dar ce legatura are sula cu prefectura? :(( tot discutii aiurea. Sa aveti cu toti noroc, ca io is cobza.

Angelina Jolie
1st May 2006, 21:23
Ca de abicei as putea spune.:D

omul
2nd May 2006, 15:05
ziceti voi mah tibi si reje. N-o sa fie trist la anu pe-aici. Ca prezentele bihorenilor pe threadurile de B vor fi sporadice, doar de dragul ciondranelilor de sezonul asta. Promit ca va voi vizita de cate ori voi avea ocazia.

Cat despre palmares, la anul vom trece la prezenta no. 37 sau no. 19 cum vreti voi; oricum nr. asta din urma cred ca vi-i mai simpatic, ca altfel nu-l vopseati pe toate cladirile din zona garii Oradea...

t.b.
2nd May 2006, 15:35
Stai linistit ma omule ca tot aici o sa postezi si la anul, sa vezi de nu or face scandal aia de prin Salonta sa le baje netul ca sa-si laude pe OLS mareata echipa din divizia A. :D


Ioi stai ca de fapt am uitat ca rupem tatatat si promovam :D noah nici o sansa ma omule, gata ne-am hotarat, va rupem si pe voi si pe taranii salamari si pe ch4-isti

King of Hell
2nd May 2006, 15:39
N-avem alta sansa! Suntem mai nervosi si motivati ca legiunile lui Caesar la Pharsalus. Si jucatorii au nenumarate optiuni, pentru care sa bata tot ce a ramas de batut. A) Pentru bani si viitor B) Pentru glorie C) Pentru Integritatea lor corporala, pe care n-o va garanta nimeni la finalul sezonului in caz ca nu-s promovati.

Asa ca, dupa cum ii cunosc eu pe uistii mei, pe bravii mei jucatori, vor juca pentru A) si B) si la anul vom fi in Divizia A.

micutzu
2nd May 2006, 15:57
Optimism depordan al clujenilor, ce ma sperie. Pai daca ma gandesc bine si noi mai avem sanse la promovare :D.

King of Hell
2nd May 2006, 16:05
Da, terminati pe 1, daca bateti tot si restu din fatza voastra pierd pe linie...:rolleyes:

micutzu
2nd May 2006, 16:06
E bun si locul 2, sa mergem la baraj, stii ca noi avem experienta :D

King of Hell
2nd May 2006, 16:08
Oricum ce-am invatat azi? UTA nu pica chiar de ne va da noua 3pct. :D

t.b.
2nd May 2006, 16:10
Nu, ca nu aveti loc de noi :cool: ghinionul vostru ca jucati cu noi acuma dupa ce ne-am hotarat sa fim ai :drak: ca pana acuma am fost generosi, cam prea generosi.

Tocmai am aflat ca Cl. Moldovan si cu Mihu (cunoscuti si sub numele de galacticii de pe Moina), manca dimineata la pranza si seara, salam facut din sanje de bihorean :drak: cica sa se obisnuiasca cu gustul sa nu li se faca rau in ultimele etape. O adevarata dovada ca-s niste profesionisti desavarsiti :cool: Asta pe langa sutele de calitati pe care nu le mai enumar din lipsa de spatiu pe server.

Hopshio
2nd May 2006, 16:44
N-avem alta sansa! Suntem mai nervosi si motivati ca legiunile lui Caesar la Pharsalus. Si jucatorii au nenumarate optiuni, pentru care sa bata tot ce a ramas de batut. A) Pentru bani si viitor B) Pentru glorie C) Pentru Integritatea lor corporala, pe care n-o va garanta nimeni la finalul sezonului in caz ca nu-s promovati.

Asa ca, dupa cum ii cunosc eu pe uistii mei, pe bravii mei jucatori, vor juca pentru A) si B) si la anul vom fi in Divizia A.
bine ai zis...voi sunteti..cei din conducere krezi ca le pasa daka esti tu nervos...clujul o sa piarda odata si o sa faca egal inca o data pana la sf......

omul
2nd May 2006, 16:51
Ioi stai ca de fapt am uitat ca rupem tatatat si promovam :D noah nici o sansa ma omule, gata ne-am hotarat, va rupem si pe voi si pe taranii salamari si pe ch4-isti

Noah, pai atunci ce pot sa spun. Da-i bice si spor la treaba... numa' vezi sa te trezesti din vis pana sambata, sa mergi la meci :D

tu26dor
4th May 2006, 02:07
HaHa Cine e pe primu Loc Hahahahah curioSILORrrrrr nu stiti , eee nu , beyy uitativa mai bine hmm tot nu vedeti , sa va zic io ? no hai ca daca am rugati frumos tot va zic FC Brasov /hello

pacat ca in clasamentul diviziei b e pe 3 hi hi hi... poate la anu' va fi prima...si daca nici atunci... chiar nush pe cine veti mai da vina ca ceahlaul promoveaza. /hello

CHITU
4th May 2006, 04:02
:ok: am tot respectul pt "U"..bv baieti:ok:

Sommerset Hateg
4th May 2006, 14:59
Ciac asta o fost galeria oaspetilor...

King of Hell
4th May 2006, 15:37
tareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee =))

cocostegar
4th May 2006, 16:36
ultrasi!!!!!!!!

King of Hell
4th May 2006, 17:45
Eu n-as avea ce sa le reprosez la gazari...atata tot ca se prezinta cu o galerie formata din 15 oameni in conditiile in care is pe primu loc, deplasarea nu era asa lunga...

Sommerset Hateg
4th May 2006, 22:14
Eu n-as avea ce sa le reprosez la gazari...atata tot ca se prezinta cu o galerie formata din 15 oameni in conditiile in care is pe primu loc, deplasarea nu era asa lunga...

Un autocar (Corbii) si un vagon (Ultrasii) asalteaza maine noapte arena de la gara mare,100 de suflete,pentru victoria Corvinului.Daca venim sub scut,50% suntem salvati.Daca nu,Clujul poate fi poarta raiului sau esafodul...

King of Hell
4th May 2006, 23:12
Succes la Timisoara :)

CHITU
4th May 2006, 23:30
Ciac asta o fost galeria oaspetilor...
poate sa-mi spuna si mie cineva cine sunt ultasii aia????????:happy :evil: :happy

Dadoman
4th May 2006, 23:37
poate sa-mi spuna si mie cineva cine sunt ultasii aia????????:happy :evil: :happy
Intreaba`l pe giginamol:drak:

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 00:15
Forza Dunarea Galati

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 00:16
:)

King of Hell
5th May 2006, 00:18
bine parcalabu' lu tata, da io n-am inteles ce-i in poza aia...


poate sa-mi spuna si mie cineva cine sunt ultasii aia????????:happy :evil: :happy

atata timp cat se afla acolo, io zic ca merita respectati.

AMICU'
5th May 2006, 00:19
http://photo-origin.tickle.com/image/99/0/1/RL/99011711RL210303332.jpg

Angelina Jolie
5th May 2006, 00:19
Nici ei (galatzanii adica), nu-ti fa griji.:D

CHITU
5th May 2006, 03:27
:D yo nu stiam de ei...dar banerul cu lupii negri e tare rau:D :happy :D :happy :D

Sommerset Hateg
5th May 2006, 10:46
Succes la Timisoara :)

Multzam fain! Plec sa-mi vad de job si de acolo,in tren.Pe maine seara.:happy

WOLF_ULTRAS
5th May 2006, 13:43
Nici ei (galatzanii adica), nu-ti fa griji.:D
zi sa mori tu angelina barbat

King of Hell
5th May 2006, 14:19
Wolf, io pe voi nu va mai iubesc de cand am vazut mesaju ala "Mama te iubesc dar nu ca pe Otelul"...

apparte
5th May 2006, 19:07
Da' ce ma Satana:D ,aveti drept de copy-right?:evil:

King of Hell
5th May 2006, 20:39
Da, pe ala avem...

best_lazialul
5th May 2006, 20:42
forza gloria buzau -> www.gloriabuzau.bro.ro

AMICU'
5th May 2006, 20:59
dragutz site.
vad ca aveti un administrator brasovean:) ....multa bafta in intretinerea acestiu site:ok:

apparte
5th May 2006, 21:01
Da, pe ala avem...
E marca inregistrata?:D Bine,adevarul e ca tre' sa fii tare prost ca sa nu stii cine a lansat lozinca...iar banner-ul ala a facut istorie:ok: !

King of Hell
5th May 2006, 21:05
Apparte, acum lasand la o parte gluma...sa-i dam al Cezarului ce-i al Cezarului...o faza de genu ce o facut otelarii m-ar deranja la fel de tare ca si cum s-ar apuca aia din bacau sa cante "singuri impotriva tuturor"...sau nush, sa fie plagiate marile galerii ale marilor echipe..gen Steaua,Dinamo,Rapid,Craiova etc...pentru ceva original care au facut...de catre niste amarati de pe sate.

best_lazialul
5th May 2006, 22:32
dragutz site.
vad ca aveti un administrator brasovean:) ....multa bafta in intretinerea acestiu site:ok:
Multumim..sa stii ca avem nevoie da bafta..:)

omul
6th May 2006, 00:44
Apparte, acum lasand la o parte gluma...sa-i dam al Cezarului ce-i al Cezarului...o faza de genu ce o facut otelarii m-ar deranja la fel de tare ca si cum s-ar apuca aia din bacau sa cante "singuri impotriva tuturor"...sau nush, sa fie plagiate marile galerii ale marilor echipe..gen Steaua,Dinamo,Rapid,Craiova etc...pentru ceva original care au facut...de catre niste amarati de pe sate.

In Romania toata lumea copiaza... doar si Steaua ia de la Milan de cand lumea :D vorba aia "Forza Milan, vinci per noi" ca sa nu mai zic "In Italia Milan/In Europa Milan/Ovunque Milan/Per sempre rossoner" :drak:
Spre deosebire de tine reje, aia de la Milan n-o sa se supere in veci pe stelisti - n-o sa afle :D
Acuma intr-adevar, copierea un fragment atat de original ca si cel al lui "U" parca-i prea batator la ochi, se cam cade in ridicol cu asa ceva...

Cra10veanu
6th May 2006, 03:01
moldovenii au fost buni intotdeauna la copiat :D iauite ce versuri din Imnul baniei au fost modificate de cativa fani ai lu poli ieshi("sintem cei mai buni dintre moldoveni" daca exista moldovean bun eu ma fac moldovean :D:D:D)

apparte
6th May 2006, 05:44
@Omul,aia-i veche de cand lumea si nu o cinta doar milanistii...sau la fel de bine "Siamo noi,siamo noi/campioni..." in ceea ce priveste"in Italia Milan..." cum zici tu,o sa casc mai bine urechile la TV(sincer,n-am auzit niciodata galeria Milan-ului cantand-o,ce-i drept ma intereseaza in ultimii ani serie A,cat Divizia D Tulcea:D ), pt ca din pacate in perioada in care voi fi in Italia nu se joaca campionat(si oricum nu promoveaza Brescia)!

King of Hell
6th May 2006, 09:45
moldovenii au fost buni intotdeauna la copiat :D iauite ce versuri din Imnul baniei au fost modificate de cativa fani ai lu poli ieshi("sintem cei mai buni dintre moldoveni" daca exista moldovean bun eu ma fac moldovean :D:D:D)

Oltene, degeaba ma, cei mai tari la copiat de pola lela is cfristii. Pai cand ii aud ma"suntem cei mai buni dintre romani, suntem ardeleni, si intotdeauna vom canta, forza cfr"...+ca o copiat cap coada vreo 20 cantece de prin Romania, schimband doar numele echipei. PENIBILI :rosu:

ULTRAS-STEEL
6th May 2006, 12:50
forza gloria buzau -> www.gloriabuzau.bro.ro
asta site nu ala www.sidexplozia.go.ro inca nui gata tot mai e oleaca

t.b.
6th May 2006, 14:25
E marca inregistrata?:D Bine,adevarul e ca tre' sa fii tare prost ca sa nu stii cine a lansat lozinca...iar banner-ul ala a facut istorie:ok: !


Las` ca pana si in galeria maretei Steaua a fost acu` vreun an un steag cu "mama te iubesc dar nu ca pe Steaua" de care se amuza teribil presedintele mariner :mda:


La capitolul plagiatura tre` sa recunoastem ca cei din deal dau clasa oricui, astia au copiat cam orice, fara discriminare, de la Dinamo, Rapid, Craiova, de la noi, pana si de la National, ca mai demult aveau si ei fanfara :D

King of Hell
6th May 2006, 14:58
Da, si sa nu uitam "celebrul" sau mai degraba..."pateticul" mesaj..."Steaua te urasc dar nu ca pe "U" "...sa-si dea foc boracii :D

omul
7th May 2006, 01:41
in ceea ce priveste"in Italia Milan..." cum zici tu,o sa casc mai bine urechile la TV(sincer,n-am auzit niciodata galeria Milan-ului cantand-o
stai linistit ca am auzit-o eu direct de la sursa... pe San Siro :D Si o s-o aud si duminica viitoare :cool: O gasesti oricum si pe net.

King of Hell
7th May 2006, 01:59
In Italia Milan! In Europa Milan! ovunque Milan! per sempre rossoner!
Astea-s versurile...:D

omul
8th May 2006, 20:00
ti-o luat mult sa copiezi din postu' #372? :D Te antrenezi pentru bac, stiu io :D

King of Hell
8th May 2006, 20:14
pfoai da bat creka am fost, ca nici n-am bagat de seama ca ai scris tu. :D
Mai stii unu "original" de pe la noi? Iti dau cantecu de la aia care o plagiat "Milano siamo noi, Milano siamo noi, Milano siamo noi, Solo noi!" :D

apparte
8th May 2006, 20:37
stai linistit ca am auzit-o eu direct de la sursa... pe San Siro :D Si o s-o aud si duminica viitoare :cool: O gasesti oricum si pe net.
Pai nu neg,dar trebuia sa ma citezi in intregime:D !Am si spus cat ma intereseaza Serie A in ultimii ani :D !

inter
8th May 2006, 21:54
putin, f. putin ... din pacate!

Bancaru
8th May 2006, 23:16
Sepcile Rosii.
Intere, tu la ce mai votezi aici? Trebuia sa pui o echipa de B. Mai sunt 5 etape si o sa fii off topic.

georgemp
9th May 2006, 07:37
Pana la finalul sezonului 2005-2006, acest Vot (poll) va ramane deschis pentru a va exprima optiunea.
Odata cu sezonul 2006-2007, vom avea alt Vot, deoarece componenta si numarul seriilor "B" se va schimba. Dar pana atunci, votati.

PS=am ales cate 6 echipe reprezentative (subiectiv) din cele 3 serii (in ordinea B1, B2, B3).
Petrolul & CS Otopeni,mai imi plac si altele dar astea sunt principalele din divizia B

AMICU'
12th May 2006, 13:51
http://photo-origin.tickle.com/image/102/2/1/RL/102210241RL269780220.jpg

micutzu
12th May 2006, 14:23
@AMICU' vad ca o dai cu Forex iar la echipa favorita scrie Rapid. Mai derutat complet. :cool:

King of Hell
12th May 2006, 14:33
@micutzule, amu ce te legi de veveritzoi ma. ui ce scump ii. lasa-l sa tina cu cine vrea.

Universal
12th May 2006, 15:00
Inter aluat Cupa fratilor...omu' chefuieste,presupun :)

AMICU'
12th May 2006, 16:13
@AMICU' vad ca o dai cu Forex iar la echipa favorita scrie Rapid. Mai derutat complet. :cool:
<<Echipa favorita din div. B ('05-'06)? >>

acum ti-ai mai revenit?

micutzu
12th May 2006, 16:19
Bun am inteles, ... sau nu? :rolleyes: :D
Tu din Brasov - Rapid echipa favorita - simpatizezi cu Forex.
Sunt derutat de un baner pe care scria cam asa " Incurajati-va echipa locala, nu pe cele din capitala" . Aprox cam asa.

AMICU'
12th May 2006, 16:30
Pai cine a zis ca nu ii incurajez?
Afla ca am fost atat la meciurile lui Forex cat si cele ale lui Fc Brasov si i-am incurajat .
Insa sezonul acesta <<<VotNou]Echipa favorita din div. B ('05-'06)? >>>, imi place mai mult Forex BRASOV, vreo problema????

Sunt fanul Rapidului, asta nu ma opreste insa sa fiu admirator al sportului Brasovean.
Stiu ca voi cei de la UTA sunteti infratiti cu cei de la Fc Brasov si de aia le iei apararea.
Asta e ...UTA cade in C iar o echipa din Brasov va intra la barajul de promovare in A.
Anul acesta tin cu Forex deoarece cred ca are mult mai multe sanse la baraj decat Fc Brasov.Tu nu ai cum sa iti dai cu parerea devreme ce nu ai vazut meciurile celor doua echipe.
As vrea o echipa in din Brasov in A, asta spre binele sportului Brasovean.

moxxx
13th May 2006, 12:57
craiova e cu o clasa peste toti... pacat ca dezamageste in meciuri precum cel de azi

NORGEMAN
13th May 2006, 13:19
voi deja ati promovat, ce va mai doare capul pe voi atata?

BrasovFans
13th May 2006, 21:47
Norgeman... lasa-i k ne facem noi la Fc Brasov o echipa valoroasa in timp... atunci cand vrea Ioan Nicolae sa dea bani si pe la Fc Brasov!!! :D

WOLF_ULTRAS
16th May 2006, 23:01
Forza Dunarea

Pepsi-Cola
17th May 2006, 07:27
Alba Iulia ...chiar daca nu va promova

jorgensen
17th May 2006, 07:42
nu va promova.... dar are mari sanse sa ajunga prin C. Atunci sa vezi forum de divizia C: UTA, Corvinul, Alba... :drak:

WOLF_ULTRAS
21st May 2006, 20:57
dunarea ole ole

Cra10veanu
21st May 2006, 21:02
stergeti craiova din poll va rog frumos :D

jorgensen
21st May 2006, 21:54
de ce ? Sezonul 05-06 va fi o pata neagra pentru istoria craiovei. Ati jucat in B !!! nu are importanta cum ati castigat si cum ati promovat, vedem anul viitor in A.

inter
21st May 2006, 22:17
stergeti craiova din poll va rog frumos :D

lasa mey .. ca pe urma zic altii ca sunt cei mai "frumosi" din B :P

Cra10veanu
21st May 2006, 22:21
de ce ? Sezonul 05-06 va fi o pata neagra pentru istoria craiovei. Ati jucat in B !!! nu are importanta cum ati castigat si cum ati promovat, vedem anul viitor in A.
pai ce ? te pomenesti ca veniti si voi in A (ligue 1) si eu nu stiam ? :P
inter noroc :D

King of Hell
21st May 2006, 23:02
da, cam vin ei in A. :)

Cra10veanu
22nd May 2006, 02:35
ligue 1 te rog

Universal
22nd May 2006, 03:32
Cea mai buna echipa din divizia b_Universitatea Craiova

Cra10veanu
22nd May 2006, 03:56
nu mai e din divizia B :P

Universal
22nd May 2006, 04:14
este in A, dar nu cred ca va fi cea mai buna in A, sunt prea multe rivale( Rapid de ex.) care au jucatori mai buni.

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:18
nu cred c-au jucatori mai buni (talentati) dar cu siguranta mai experimentati, si plus ca n-avem inca budgetul lui copos, dar nu ne vom face de ras e exclus

Universal
22nd May 2006, 04:19
depinde ce sistem de joc veti aborda. PLus antrenorul.Ovidiu Stanga este antrenor ofensiv.Deci multa atentie in aparare, dar eu zuc ca Univ. va fi in top 12

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:22
capitolul aparare stam bine , in tur stateam prost cu atacul foarte prost, dar s-a rezolvat aducandu-i pe jerry gane si australianul Baird, dar la capitolul rezerve stam cam prost, daca nu incepem meciul cu jucatorii de baza riscam sa ne pierdem, dar la Craiova se gasesc totdeauna noi talente, traiasca primavara craiova ;)

Universal
22nd May 2006, 04:25
jerry gane vine dupa o lunga accidentare, de aceea a plecat cu contractul reziliat de la vfl bochum, in plus are in curand 35 de ani

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:30
inca mai poate, se aude de venirea lui craioveanu de la getafe in banie

Universal
22nd May 2006, 04:32
nu vine,s-a retras la meciul atletico de bibao-getafe madrid .
Craioveanu nu mai joaca de atunci.

Cra10veanu
22nd May 2006, 04:35
l-au contactat suporterii prin sms si acesta a raspuns printr-un apel telefonic si a zis ca 99% se va intoarce la craiova

Petrecarescu
22nd May 2006, 09:37
Fel si fel de aberatzii!!! Clujenii se cred cei mai tari din ardeal acuma dupa ce au venit si ei in prima divizie dupa zeci de ani! Oltenii nu au concurentza ca sunt singuri in oltenia e cea mai slaba regiune a tzarii....mergetzi la praz ca sa deschis sezonul!!! Suntem unici in Ardeal si reprezentativi Forza F.C.BRASOV!!! O VIATZA IN GALBEN & NEGRU!!!

Universal
22nd May 2006, 14:19
Lasa ca nici Fc Brasov nu-i mai buna,mie imi zici?

King of Hell
22nd May 2006, 15:36
Stegare roaga-te sa prinzi baraju, ca is slabe sanse. :ok:

Cra10veanu
22nd May 2006, 18:49
daca si oltenia e slaba...tare cred c-am fost singurul oras din provincie cu 2 echipe-n A, electroputere (exntesiv craiova) si universitatea. deci petrecarescu mai pune mana pe-o carte de fotbal

King of Hell
22nd May 2006, 19:17
Si Ploiestiul o fost cu Astra si Petrolul. Si Clujul cu U si CFR.

Universal
22nd May 2006, 22:31
KIng, man, roaga-te sa ajunga U in braaj..eu nu am crezut de la inceputul sezonului ca au vreo sansa.

Cra10veanu
23rd May 2006, 00:37
Si Ploiestiul o fost cu Astra si Petrolul. Si Clujul cu U si CFR.
cate 1 an doi maxim :evil:

dannymoga
24th May 2006, 04:21
Hai Craiova!!! Oricum nu vei mai sta prea mult in Liga a II-a !!!

jorgensen
24th May 2006, 07:41
Pai nu va sta niciun minut. Anul viitor divizia B se va nimi Liga a II-a, iar cum Craiova tocmai a promovat.... qed.

King of Hell
24th May 2006, 12:41
KIng, man, roaga-te sa ajunga U in braaj..eu nu am crezut de la inceputul sezonului ca au vreo sansa.

crezi ca ar avea vreun efect daca ma rog io?:rolleyes:

Hopshio
24th May 2006, 12:43
da poate ar avea....

Universal
24th May 2006, 19:36
nu are,poate teoretic,in rest vise

Ursu carpatin
26th May 2006, 07:18
Reg, tu dă un ordin, că ajunge de-un baraj! Să se roage popa!

Universal
29th May 2006, 08:41
Sa se roage..tot nu merge. In rest-echipa mea favorita din b cred ca nu mai este...s-a dus de ceva timp..a exista odata o echipa pe numele Aro, mi-a placut fiindca se putea castiga bani pe seama ei la wettpunkt etc etc.Acum Fc Brasov e buna

Ursu carpatin
29th May 2006, 08:44
Universal, suntem fraţi de suferinţă. Că şi a mea-i dusă la groapă... ASA...

King of Hell
29th May 2006, 11:55
ungur bulaaaaaaaaaaaaaaaaan :D

Ursu carpatin
29th May 2006, 12:28
Ce-i bulaaaaaaaan? Râzi că ASA s-o dus spre astre?

King of Hell
29th May 2006, 15:42
nu rad, aia erau chiar ok. poate in viitor i-om vedea si pe ei bater in B...am fost acum un an sau 2 , cand am jucat la TG Mures cu Gaz Metan...nu mai stiu exact, in Cupa Romaniei...aia deja au copaci crescuti in tribune printre banci, pacat...

bihoreanul
29th May 2006, 16:22
lasa reje ca si a vostru e ruina :D M-am crucit cand l-am vazut la TV duminica. Sper sa-l vad si sambata live daca totul va fi bine :)

t.b.
29th May 2006, 16:53
daca si oltenia e slaba...tare cred c-am fost singurul oras din provincie cu 2 echipe-n A, electroputere (exntesiv craiova) si universitatea. deci petrecarescu mai pune mana pe-o carte de fotbal

Clujul e singurul oras din provincie care a avut 3 echipe in A ;) asta a fost doar un singur sezon (`47-`48) dar "U" si CFR au fost vreo 10 ani impreuna in prima divizie si vreo 7 consecutivi. Si au mai fost si alte echipe clujene prin A, Dermata, Victoria, Romania, Dinamo :)

ASP
29th May 2006, 18:03
oricum ai lua-o si ai intoarce-o Craiova si Clujul sunt mult mult mult peste Brasov. si ca performante si ca istorie si ca spectatori si ca orice.

Vlad
29th May 2006, 18:43
Fantastic! Nu pot sa cred ca apare Resita in poll (la echipa din B3 nici nu figureaza), si pe langa asta mai are si 4 voturi (3 din Timisora, 1 din Resita)

Oricum ii bine, dar era loc si de muuuuuuuuuuult mai bine!!

Darkslowstar
30th May 2006, 11:41
Craiova este peste Brasov numai fotbalistic, in rest ca istorie, traditie, civilizatie, tot ce vrei tu, este muuuuuulta sub. Clujul este un pic peste noi fotbalstic, dar nu mult. :)

spinU
30th May 2006, 14:39
Craiova este peste Brasov numai fotbalistic, in rest ca istorie, traditie, civilizatie, tot ce vrei tu, este muuuuuulta sub.

Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia asta ... La civilizatie poate , nu te contrazic , dar la celelalte am mari semne de intrebare...
Ca sa vb in cunostinta de cauza iti recomand sa citesti macar ce este scris pe wikipedia despre cele doua orase.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Craiova

http://ro.wikipedia.org/wiki/Brasov

PS : Craiova la fotbal este muuuuuult peste Brasov.

Cra10veanu
30th May 2006, 19:43
Clujul e singurul oras din provincie care a avut 3 echipe in A ;) asta a fost doar un singur sezon (`47-`48) dar "U" si CFR au fost vreo 10 ani impreuna in prima divizie si vreo 7 consecutivi. Si au mai fost si alte echipe clujene prin A, Dermata, Victoria, Romania, Dinamo :)
da tibi, dar pe vremea primului si celui de-al doilea razboi mondial, cand se juca fara offside-uri si mai ce ? :rolleyes:

King of Hell
30th May 2006, 20:29
apai pe vremea aia cred ca erau chiar comunistii la putere. :D

Cra10veanu
30th May 2006, 20:32
pai incepand cu 44 in sus :D

t.b.
30th May 2006, 20:39
da tibi, dar pe vremea primului si celui de-al doilea razboi mondial, cand se juca fara offside-uri si mai ce ? :rolleyes:

no bine, pai acuma ce conteaza cand au fost? :) si perioada aia face parte din istoria fotbalului romanesc. "U" si aia care-s acuma in A, au fost impreuna in prima divizie pana in `76 parca, deci asta-i un pic dupa razboaie :)