PDA

View Full Version : sugestii



feher gabriel
26th January 2006, 20:04
Din dragoste pt acest sport,biliardul,m-am gandit sa deschid un club pt acest sport,indragit din ce in ce mai mult de romani.Am nevoie de ajutorul vostru.Cum v-ar place sa arate un club de biliard?Orice idee,imagine,adresa de sito este binevenita si de ajutor.Va multumesc anticipat

realmadrid.com
26th January 2006, 20:27
Pt dragoste si nu pt bani :P ?
Pai nu stiu...incearca www.idmclub.ro ...cred ca este cel mai select :ok:

Tess
26th January 2006, 23:55
Ronnie O'Sullivan wants to establish his own UK-wide snooker academy.


"I've got a couple of snooker clubs in Liverpool and Blackburn and am planning to set up an academy to find the next genius"

"It would be nice to give the kids somewhere to go and maybe we'll be able to find the next world champion."

"We want to add a few more clubs, so we're working on that. In the meantime, if someone wants my services, then great, I'm only a phone call away."


"You should never question my love for the game," said the two-times world champion.

"If you do anything that well, then you must enjoy it. When I played some exhibitions in Ireland with Jimmy White, we both came away thinking, 'that was great'.

"I'll never quit snooker. My heart's still in the game and I still want do well. I can see myself sticking around for a while.

"My aim is to win 50 titles, so that people can talk about me in the same breath as snooker's other greats."
(bbc.co.uk)

...daca nu se poate si nu se poate sa`l avem pe ronnie :D, macar
niste mese de snooker bune, pt ca`s putzine si cautate,
un sistem de `contabilizare` a scorului mai performant decat cel din idm,
muzica de calitate,
separe-uri pt fumatori,
poze de calitate cu campionii mondiali si
televizorase unde sa se play-eze imagini de profil: brakuri maxime, lovituri care`au facut istorie, meciuri decisive, meciuri din finalele de snooker si biliard...

realmadrid.com
27th January 2006, 00:25
Nu are rost un club de snooker...te asigur, nu este la fel de cautat ca biliardul, chiar daca e mult mai frumos.
Mese mai bune ca in IDM nu stiu daca gasesti...pt ca sunt Riley :D
Cea mai ieftina masa Ryley costa £5,499 (8ft Table) si cea mai scumpa £10,700. (Full Size Tournament Championship Table) :D
Deci...sa fim seriosi, club de biliard mai merge, dar snooker este prea greu :ok: si inca nu cred ca este de ajuns de cunoscut sau de iubit in Romania in asa fel incat sa-ti scoti si banii pe care i-ai bagat in club...pt ca acesta ar costa peste 100.000 euro :ok:

PS_Ce spui tu acolo, ai nevoie de 300-500 mi euro :D...mai ales pt cumpararea drepturilor asupra acelor meciuri si break-uri :D

Tess
27th January 2006, 00:38
nu m`am referit la un club exclusiv de snooker, ce naiba...dar nu strica si mai fie cateva mese in plus :D si o atmosfera destinsa si tematica...

omu` a spus `sugestii`...el stie ce si cum...cand si ce se va concretiza, capital si altele...io mi`am expus sugestiile asa cum si tu ti le`ai prezentat pe ale tale :D...sa nu mai vbm ca io am venit cu idei serioase :rolleyes:, n`am propus sa imite un local deja existent, daaaa? :P...

realmadrid.com
27th January 2006, 00:52
Pai ideile tale sunt bune pt Tiriac si Columbeanu :D.....prea multi bani si prea select :D
Sunt sigur ca daca s-ar face un asemenea club, o ora ar costa 300-400 mi si o apa plata 50.000 lei :D...ti-ai permite sa stai 2-3 ore la snooker si sa bei si 3-4 Martini :D ?

Tess
27th January 2006, 03:02
pai de unde stii tu cine se ascunde sub numele asta? :P poate`i chiar unul dintre ei, undercover, sa testeze cererea publicului :D

uite, mai pun o sugestie:
-- preturi accesibile...si pune tu care ar fi, in opinia ta, preturile ideale pt o ora de snooker/biliard.

stefanm14
27th January 2006, 12:23
Pai...club de biliard, depinde si de capitalul de care dispui...vreo 10-12 mese de biliard, si parerea mea, trebuie si cateva mese separate. Vara, daca se poate si terasa.
Club de snooker e cam scump, ora e cam scumpa, si lumea ar veni o data - de 2 ori de curiozitate, sau cel mult cativa pasionati.

feher gabriel
29th January 2006, 12:35
Pai ideile voastre sunt bune dar,trebuie tare multi bani.Mi-ar place si mie un club exclusiv de snooker dar e si parerea mea ca nu prea o sa mearga.Eu m-am gandit la doua-trei mese de snooker si restul biliard.Dispun de o sala cu suprafata de 260 metri patrati.Nu am idee cam cate mese ar intra.In privinta meselor m-am gandit la fasa medie:cam pana la 2500 euro masa de snooker.Recomandati-mi voi ceva marci.Mar interesa tare mult obiecte de decor care sa fie in tema,foto cu campioni etc...

realmadrid.com
30th January 2006, 00:48
Nu stiu sigur cam cate ar intra....sunt sigur ca de biliard intra 10 fara probleme...cu snooker-ul nu stiu.
In cazul in care faci si mese de snooker, tariful sa fie un pic mai mare...cu inca 1/2 (minim)-2 mai scump de cat costa biliardul...altfel risti sa joace totzi tzaranii si sa strice postavul :(
Cat despre mese de snooker, cele mai bune sunt Riley Aristocrat (ca cele din IDM Club) si sunt destul de mult daca nu foarte scumpe :D.