PDA

View Full Version : Revelatia sezonului 2006



Profetu
26th January 2006, 10:47
Cine credeti ca va reprezenta revelatia sezonului 2006 ?
CEO-ul echipei Honda, Nick Fry, considera ca echipa sa are ce-l mai bun tandem de piloti din F1. De la Button se asteapta fapte mari anul asta.
Pe de alta parte, BMW si Toyota si-au anuntat intentiile de a "rupe gura targului". Toyota vrea sa castige cel putin o etapa.
Va fi Massa marea revelatie a anului ? Va reusi el sa se ridice la nivelul coechipierului ?
Nici RedBull nu cred ca trebuie lasata la o parte. Couthard a demonstrat anul trecut ca poate incurca socotelile celor mari, iar pretentile echipei cred ca au crescut anul asta.
La prima vedere, Williams pare fragila. De la ei sa vina surpriza ?

Kimi, Alonso, Schumi si Montoya cred ca nu ne mai pot surprinde cu nimic. Daca unul dintre ei ar castiga titlul, nu cred ca ar putea fi considerat o revelatie.

Dupa parerea mea, Massa nu va reusi sa il bata pe Schumi.
De la Button ma astept sa faca treaba la Honda.
Ralf si Trulli cred ca vor reusi sa se ridice la pretentiile echipei, deci cred ca vor reusi sa castige un Mare Premiu in 2006.
Webber si Klien cred ca nu vor conta.
Heidfeld nu cred ca va reusi sa se desprinda evident de Jaques.

Ayrton
26th January 2006, 10:51
Eu sentimental am votat pt Massa ca revelatie, ca doar e brazilian!

Toyota nu mai poate fi o revelatie, doar o confirmare. A, daca fac pasi in spate, atunci da, vor fi o revelatie dar negativa.

nancy_callahan
13th March 2006, 12:59
l-am votat pe button, prin prisma primei curse. tipul e nebun, jur. depasiri ca la carte, curate, ambitie incredibila, si o cerebralitate de speriat.

totusi, avand in vedere prima cursa, cred ca ar trebui modificat putin poll-ul si lasati-ma sa il votez si pe rosberg :D

Leo_
13th March 2006, 13:32
Mi-au placut Massa si Rosberg...tupeisti...promit mult...sa vedem cum vor evolua ;)

nancy_callahan
13th March 2006, 14:10
massa iti dai seama ca ma gadila si pe mine pe ego :D desi anul trecut il cam injuram, brusc mi-a devenit simpatic. si mai e si frumusel foc :D

noroc ca nu sunt subiectiva :D

FcPoliFan
17th March 2006, 23:07
roseberg va fi cel mai tare, considerand si ce masina are.

Skywalker19
27th March 2006, 01:28
roseberg va fi cel mai tare, considerand si ce masina are.
Ce masina are Rosberg? e slab Williams-ul de anul asta frate, intr-adevar, Rosberg a dovedit deja ca este foarte bun... a luat puncte la debut cu toate ca gresise in startul cursei din Bahrain, iar in Malaezia eu cred ca ar fi terminat pe podium daca nu-l trada masina.... e clar ca Williams are mari probleme, mai ales ca si Webber a avut exact aceleasi probleme

oaspetele
27th March 2006, 01:54
motorul Cosworth este 'suspectat' ca ar atinge cel mai mare numar de turatii dintre actualelle V8-uri prezente pe circuit. desigur, nu si cel mai fiabil.

Tiesto
2nd April 2006, 11:40
button e printre cei mai buni piloti, dar masina nu e printre cele mai bune, cum sa se opreasca la 10 metri de linia de sosire?[-x

oaspetele
2nd April 2006, 13:25
e clar ca putea trece linia de sosire, dar asa i-a fost comandat de la boxe, pentru a putea schimba motorul pentru cursa urmatoare fara a fii penalizati zece locuri.

krisstyano
14th June 2006, 12:54
:yeah: rosberg cred ca va fi revelatia avand in vedere ce masina are.anul acesta williamsul este de tot rasul.:yeah:

BMW Power
23rd June 2006, 23:18
Pana acum nu s-a remarcat nici o revelatie in ceea ce priveste pilotii. La echipe insa se poate remarca munca celor de la BMW Sauber care....se pare ca vor sa termine anul in top 5.

Ulio singuraticu
8th July 2006, 13:42
Si Jarno Trulli?!
Nu e?!
:( :( :( :( :( :(
Pai atunci eu aleg Button...

Sorin Blaj
8th July 2006, 21:29
In acest an nu sunt revelatii, poate doar confirmari (Alonso) si dezamagiri (prea multi pentru ai enumera).