PDA

View Full Version : Comentarii la Steaua Vs. Dinamo



Pages : 1 2 3 4 [5]

Tess
12th February 2006, 03:48
@dianette: discutia asta s`a incheiat demult...m`am si explicat (mai elaborat) chiar deasupra primei tale postari...mai citeste o data, oki?

Emilio
12th February 2006, 04:12
ultimele 2 sunt de Benny Hill ... cred ca glumesti ... sau asta a fost intentia ta ... nereusita :D:D

citeste postul meu #925

STEAUA-MANIA
12th February 2006, 09:05
Despre ce este vb i acest meci?Vreau sa "joc" si eu...pls,pls!:D

stefanm14
12th February 2006, 10:23
@.com nu cred ca Paul facea 70 % din echipa la fel nu cred ca votu` o sa fie unu` elocvent ... majoritatea votand cu echipa favorita , votantii neutri fiind
singurii care o sa fie intr`o masura rezonabila obiectivi

Tot la vorbele mele ajungi :P

@steaua-mania s-au terminat beletele de mult. Ai noroc daca prinzi in peluza la negru :D

relansat
12th February 2006, 14:24
Pe oameni obiectivica tine ne bazam Stefane :evil:

stefanm14
12th February 2006, 15:22
Daca nu se vine cu ceva calumea in ultimele zile, ma supar si nici nu votez :D

inter
12th February 2006, 17:34
pai ar fi culmea sa votezi ... ca adio functie de moderator ... adica tu oltean sa votezi steaua sau dinamo ? :D:D ... cred ca visezi..!

don_denver
12th February 2006, 18:21
hm...sa vezi comentarii..acide acum..dupa ce si-a luat-o dinamo..cu 4-2 de la bulgari.....:evil:

stefanm14
12th February 2006, 18:49
pai ar fi culmea sa votezi ... ca adio functie de moderator ... adica tu oltean sa votezi steaua sau dinamo ? :D:D ... cred ca visezi..!

oops :D Nu draga inter, o sa votez contra lui Steaua sau contra lui Dinamo. Multumit ? :happy

Emilio
12th February 2006, 23:50
Fotbalul romanesc a suferit de lipsa de fair-play in ultimii 60 de ani. Cauzele au fost politice. Votul pe care il vom da ar trebui sa fie unul in favoarea fair-play-ului.

Am constientizat ororile anti fair-play ce s-au intamplat in fotbalul romanesc?

Iata ce scria Traian Ungureanu in "Viata Studenteasca" pe 22 aprilie 1987. Articolul a aparut in mod surprinzator, date fiind vremurile. Cei ce au auzit de Traian Ungureanu probabil stiu ca acesta a ales exilul.

"Cel care l-a terminat pe Mozart se numea Salieri. Antonio Salieri: mediocritatea intruchipata, geniul destructiv in persoana. Altfel, talentat, amabil, ba chiar o persoana agreabila si persoana de lume... Figura dl. Salieri e masca in spatele careia se perinda rand pe rand divizionarele noastre....

... Va retrograda, asa cum prin bun simt s-a crezut, divizionara Flacara Moreni? Nu.

Va reusi Flacara sa remonteze spectaculos, castigand, asa cum alte simturi o cer, puncte pretioase? Da

Vor repeta morenarii, adica fotbalistii din centrul fotbalistic de traditie Moreni, revelatia produsa de Victoria? Da.

Va reusi harnica si intreprinzatoarea Victoria Bucuresti sa castige un loc in Cupa UEFA? Da.
...
Poate cineva fi sigur ca din 9 partide ale unei etape macar 2 treimi nu sunt statornic alocate artei dramatice? Nu.

S-a nascut dramaturgul care sa fi putut trece in inventivitate nascocirile, combinatiile si aranjamentele care dau viata fiecarei etape? Nu.

Dar se va naste el vreodata? Nu

In plina euforie post-stelara, dupa extraordinarele performante ale echipelor Steaua, Univ. Craiova si Dinamo, a castigat fotbalul romanesc in maturitate si nivel general? Nu.

Odata declansata ofensiva celor 2 revelatii nationale si in curand internationale (Victoria, Flacara) risca echipele de suflet (Rapid, Univ. Craoiva, U Cluj, etc) sa retrogradeze? Da.

Suntem oare constienti de faptul ca suprematia intereselor de moment va provoca o criza generala in fotbalul romanesc? Sigur ca da.

Daca da, se poate miza o redresare, prin masuri logice si prin revenirea la bunul simt? Sigur ca nu.

Si totusi, chiar nu va vedea niciodata lumina zilei dramaturgul care sa-i intreaca in abilitate pe actualii dramaturgi divizionari ai fotbalului romanesc? Evident, nu.

E cumva prea amara berea lui Salieri? Depinde de gust"

Cam in prisma acestui articol al lui Traian Ungureanu am vazut eu lupta forumistilor de la Dinamo cu forumistii de la Steaua.

Iar forumistii lui Dinamo au constientizat si au simtit gustul prea amar al berii si au refuzat-o. Stelistii inca nu. Ei sunt la al doilea butoi.

dianette_d
13th February 2006, 03:16
@Tess: am incheiat discutia...si oricum eu tot la parerea mea raman :ok:

don_denver
13th February 2006, 19:57
material bun pt stelistii din arena..acum la stirile de la pro tv....se laudau ca zice andone de balturi si betii din vestiarul echipei dinamo...ia sa vedem...:evil:

stefanm14
13th February 2006, 20:37
Stai ma ca astia nu se uita la stiri, sunt ocupati pana peste cap cu Arena asta :D

relansat
13th February 2006, 23:00
Interesant modul dinamovistilor de a raspunde la acuzatii; Acuza Steaua ca fura cu arbitrii si dau exemplu un meci in care Steaua a luat-o rau de tot pe coaja ; In loc sa raspunda la intrebare se iau de arbitraje , punctul lor sensibil ; Meciul se indreapta spre o victorie stelista

SORENSEN
14th February 2006, 00:19
care mai este scorul ca de ceva zile nu prea am mai intrat pe aici ?

relansat
14th February 2006, 00:22
Eu zic ca e diferenta de 2 goale pentru Steaua ... asteptam contaargumente :evil:

relansat
14th February 2006, 14:32
Emilio unde esti ... zi`mi si mie care e scoru` din pdv`ul tau de vedere :ok:

don_denver
14th February 2006, 14:41
cred ca emilio deja nu-l mai intereseaza..vine hertha..vine heerenven....deja incep sa apara lucruri mult mai importante....BTW..daca bate Steaua la diferenta mare pe olandezi..declar meciul de pe arena...pierdut...de....ceilalti..:evil:

Emilio
14th February 2006, 17:25
chiar ma gandeam ca meciul asta intre forumisti ar fi trebuit sa se termine de duminca iar votarea sa se termine maine dimineata.

In primul rand pentru ca jucatorii stelisti nu se mai pot concentra pe meciul asta (dat fiind faptul ca sunt "angrenati" si in cupele europene).

Deh, programarea asta a federatiei OLS a fost defavorabila Stelei... iar dinamovistii nu se mai pot plange ca OLS tine cu Steaua... asa ca in scorul final trebuie sa tinem cont si de asta.

Din perspectiva asta eu cred ca ar fi fair play sa faca un pact si ca de azi de la ora 18.00 sa zicem, sa nu mai posteze deloc ca si-asa au spus cam tot ce era de spus.

Vorba aia, si meciul Rapidului cu Jiul din ultima etapa a fost amanat pentru ca Rapidul juca la Stutgart.

Neamtu
14th February 2006, 18:35
Se pare ca nu s-a ajuns nicaieri, asa cum era de asteptat. Aste e si motivul pentru care n-am vrut sa ma bag in lupta asta, pentru ca e o lupta fara invingatori si invinsi.
Fiecare are parerea lui si isi sustine punctul de vedere. Au fost niste schimburi de pareri interesante, in mare parte cred ca aceasta lupta si-a atins scopul.
Salut "prestatiile" lui Paul si Utilizator, care mi s-au parut cei mai perseverenti, din ce am apucat sa citesc.:ok:

don_denver
15th February 2006, 14:12
merci delaparis...pt incurajari...esti primul dinamovist care ne-a urat succes....sa fie....`!!!
BTw..pana se voteaza, cei mai buni jucatori au fost, de la steaua: Philos....aplauze!!!, de la dinamo: Uti...aplauzee!!!...parerea mea...!!

stefanm14
15th February 2006, 20:36
Omul meciului : Philos, iar de la Dinamo cel mai mult mi-a placut Utilizator. Lingura de lemn pt delaparis.

realmadrid.com
16th February 2006, 00:15
Frumoasele mesajele de incheiere, ca si cele de deschidere...pline de fair-play....ceea ce pe durata meciului nu prea s-a vazut :D
Exceptand atacurile la persoane, a fost o lupta pe cinste....nu ma asteptam la asta :D...credeam ca va fi un thread gen "Etapa XX: Steau vs Dinamo" :D..cu mesaje scurte si aruncate la misto....

delaparis
16th February 2006, 03:44
Omul meciului : Philos, iar de la Dinamo cel mai mult mi-a placut Utilizator. Lingura de lemn pt delaparis.

Multumesc prietene...

Ma bucur ca te- am emotionat cu astea citeva cuvinte pe care le mai cunosc in romaneste :)

Un sfat : dupa ce ai invata ce inseamna lingura poate incerci sa intelegi ce inseamna limba ... de lemn ... :cool: evident

stefanm14
16th February 2006, 09:27
Cu mare placere. Du-te la o plimbare pe Chams-Elysees sa te mai relaxezi ;)

Cainele
16th February 2006, 09:34
nu va mai certati mah pe "copilarii".
Bafta

relansat
16th February 2006, 09:42
Mi`a placut philos de la Steaua , iar de la Dinamo - Utilizator , punctu` slab aliss (pareri pur subiective , sa nu fie probleme :P)

walt.mann
16th February 2006, 09:42
Philos a fost No.1, de departe! E jucatorul meciului!
Utilizator a fost cel ce a reusti saq semiste cel mai bine de la Dinamo1
Felicitari!

Tess
16th February 2006, 11:21
felicitari celor doua tabere pt mesajele de incheiere...sper sa poit reveni cu un rezumat pe zile al luptei, pt ca am cam ramas in urma...

:kiss:ici tuturor
ati fost la inaltime :D
:ok:

si impresiile mele: au punctat philos, alejandro si paul pt Steaua
si utilizator, ieppy si coolrain pt Dinamo

cate goluri a marcat fiecare ramane de vazut :P

suporterita
16th February 2006, 15:27
INTREBARE pentru Emilio,cu felicitarile de rigoare pentru meciul Rapidului:ce jucator roman a plecat DIRECT la o echipa de top din OCCIDENT pentru o suma la fel de mare ca a lui Sevcencko?sau macar o suma care sa stirneasca rumoare?iti spun eu NICIUNUL.singurii jucatori estici care s-au transferat pe sume mari au fost sirbii pentru ca ei au tinut la pret,s-au respectat ca popor dar si ca scoala de fotbal.nu faptul ca este roman in sensul peiorativ al cuvintului nu i-a permis lui Radoi sa plece pe bani multi ci faptul ca a existat un Giovanni Becali,samsar de oameni care ii aducea in occident pe bani putini.

Darkslowstar
17th February 2006, 01:25
Parerea mea este ca lipseste o optiune, ceva de genul: ambele sunt clone comuniste :ok:

Paul
17th February 2006, 18:57
ce se intampla de nu voteaza greii ?

sau isi pastreaza votul la final?

joao pinto
17th February 2006, 19:02
Parerea mea este ca lipseste o optiune, ceva de genul: ambele sunt clone comuniste :ok:

Asa am zis si eu, trebuia sa fie o optiune si cu meci egal.
Ambele sunt echipe "tanchiste", cum iti place tie sa le spui, iar cei din Arena nu au convins.
Meci egal, avantaj Dinamo (ca a jucat in deplasare :evil: ).

philos
17th February 2006, 19:27
@ joao si dark
Pai e de necontestat ce spuneti voi...nu m-as fi inhamat la asa munca sisifica daca ar fi trebuit sa demonstrez ca S sau D nu au trecutul Roshu ...

ieppy
17th February 2006, 19:31
ar fi fost si imposibil asta. :P mai toti ne-am asumat trecutul. :P

alejandro
17th February 2006, 19:36
eu nu mi-am asumat nika..n-am vazut,nu stiu,deci nu cred:P

ieppy
17th February 2006, 19:39
dupa bunul principiu, crede si nu cerceta. :D sau in cazul asta, nu crede dar nici nu cerceta, ce naiba? :happy

alejandro
17th February 2006, 19:43
ce sa cred...asta zice tu minti,celalalt:ba tu si tot asa:happy

ieppy
17th February 2006, 19:46
pai daca te intereseaza te poti interesa, dar sa stii ca si acolo sunt destul de ambigu, depinde foarte mult de sursa si de persoana care expune istoria, de trairile lor in perioada aia. :P cert e ca amandoua au un trecut destul de negru. :P

alejandro
17th February 2006, 19:47
exact,de aia am zis ca nici nu ma bag...cred doar ce-mi convine mie:D

ieppy
17th February 2006, 19:49
deci revenim la aia cu crede si nu cerceta. :D

Angelina Jolie
20th February 2006, 08:06
Felicitari combatantilor.
Chiar ii propuneam lui King of Hell sa facem un meci 3 la 3 CFR contra lui .... (eh stiti voi contra cui), la care nebunaticul crezu ca ne intalnim sa ne dam niste pumni.

alejandro
20th February 2006, 10:55
ieppy,sau iubeste si nu cerceta;)