PDA

View Full Version : Stiri cu cantec



Tess
25th January 2006, 01:58
...io am cautat, nu am gasit...asadar iata un thread pt diferitele stiri din muzica, pe care credeti ca ar trebui sa le afle si ceilalti, fani sau nu...
...de ex., stirea asta este pt cele 2 admiratoare bon jovi de pe`aici :D...si nu numai...
(don`t worry, fetele, au supravietuit) :P
:kiss:


Bon Jovi implicati intr-un accident aviatic

Membrii formatiei Bon Jovi au fost implicati intr-un accident aviatic pe 21 ianuarie. Avionul cu care circulau a fost la un pas sa se prabuseasca, la aterizarea pe aeroportul International Hamilton din Ontario. Pilotii au avut mari probleme din cauza vremii nefavorabile din Canada. Avionul in Boeing 707, transporta 14 oameni, membrii trupei, prieteni si personalul auxiliar. Bon Jovi se intorceau de la New York, dupa un concert inclus in actualul lor turneu. Purtatorul de cuvant al trupei a declarat, ca este foarte probabil ca urmatorul concert programat in Toronto, sa fie amanat.
(delta rfi)

desdemona
25th January 2006, 12:59
Ma bucur mult ca au supravietuit si imi pare rau ca au tras o sperietura groaznica... Poate ca melodiile lor vor fi mult mai profunde decat pana acum (si erau si pana acum! :P ) - cu versuri despre viata, prioritati etc. :)

Ii :kiss: pe toti, in special pe Jon :) Chiar nu stiam de incident, buna ideea cu threadul asta, Tess :ok:

alejandro
25th January 2006, 13:02
@Tess,mai bine nu puneai stirea,daca afla Aliss si face o criza?:P

aliss
25th January 2006, 13:09
Am vazut de dimineata ce a scris, dar nu stiam ca pot sa fac si comentarii aici...si m-am abtinut:P
Intr-adevar nu stiam de accident...si m-a socat putin:D...Cum zicea si Desde, de acum incolo cred ca or sa scrie versuri mai profunde de atat:P
Ma bucur ca sunt Ok..sper sa nu isi amane prea mult concertele ca isi dezamagesc fanii:P

tess...buna idee:kiss:

corto
25th January 2006, 15:53
Damn! Maybe next time ... :drak:

desdemona
25th January 2006, 15:58
Cortio, ma omori! :D cum poti fi atat de rau? :( nu ai deloc inima :rolleyes: Tie ce muzica iti place? si cum se poate sa nu-ti placa Bon Jovi!!!? :)

corto
25th January 2006, 16:12
"Every time I look at you, baby, I see something new
That takes me higher than before and makes me want you more
I don't wanna sleep tonight, dreamin's just a waste of time
When I look at what my life's been comin' to
I'm all about lovin' you"

Bon Jovi


"I know the pieces fit cuz I watched them tumble down
No fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication"

Tool.

:D

desdemona
25th January 2006, 22:07
I’ve done the math enough to know the dangers of a second guessing
Doomed to crumble unless we grow, and strengthen our communication
Cold silence has a tendency to atrophy any sense of compassion
Between supposed lovers.
And I know the pieces fit.

Tool

Sé que en verdad el amor al final siempre duele,
no lo pude salvar y hoy voy a pagarlo con creces, baby
Si mis lágrimas fueron en vano,
si al final yo te ame demasiado,
como yo, como yo nadie te ha amado.

Bon Jovi.

:D



P.S. Sper ca ati extras singuri noutatile si ca v-ati dat seama ca suntem ontopic :P

Tess
26th January 2006, 02:32
...toata ziua m`a bantuit o melodie de`a lor

All Saints s-a reformat

Trupa All Saints s-a reformat si deja a semnat un contract cu casa de discuri Parlophone. Ea va continua in componenta originala cu Melanie Blatt, Shaznay Lewis, Nicole si Natalie Appleton. Fetele au format acest grup in 1993, iar All Saints a fost luat dupa numele unui studio de inregistrari din Londra. In 2001 trupa s-a destramat, iar fiecare dintre componente a incercat o cariera solo. In acest moment All Saints pregatesc un nou album si un turneu britanic.
(tot radio delta rfi)


@fetili: :kiss:

aliss
3rd February 2006, 14:11
Sorry ca nu am tradus, dar nu am timp...nu e greu de inteles HEATHER LOCKLEAR si RICHIE SAMBORA se despart :(


Locklear & Sambora: Over!

February 2, 2006

ET has confirmed the surprising news that after more than 11 years of marriage, HEATHER LOCKLEAR, 44, and her rocker husband, RICHIE SAMBORA, 46, are calling it quits. In court papers filed Thursday, Locklear cites "irreconcilable differences" as the reason for the split.

"Heather Locklear has filed for divorce from Richie Sambora," according to her publicist. "This is a private matter and there will be no further comment at this time."

The "Melrose Place" star and BON JOVI guitarist have one child, 8-year-old AVA ELIZABETH. Locklear was previously married to another rocker, TOMMY LEE.

Just last June on the red carpet at 'The Perfect Man' premiere, Sambora told our KEVIN FRAZIER what made Locklear so perfect for him: "Just look at her, I got the prettiest girl in the place everywhere I go."

(c)et.tv.yahoo.com

aliss
15th February 2006, 11:06
Continuarea :D

Motivul despartirii dintre Richie Sambora si Heather Locklear

"Culisele" despartirii dintre actrita Heather Locklear si chitaristul formatiei Bon Jovi, Richie Sambora, par sa fie descoperite pentru public. Motivul divortului pare a fi de fapt relatia dintre Sambora si o bruneta - asistenta personala - in varsta de 39 de ani, a informat IMDb..
Stephanie Heaton a lucrat pentru Richie Sambora timp de sapte ani, fiind insa concediata anul trecut. Probabil pentru a se razbuna pentru faptul ca a fost concediata, Heaton a inceput sa-i trimita prin e-mail lui Sambora fotografii ale ei in ipostaze din ce in ce mai sexy.
Motivul pentru care Sambora si-a concediat asistenta a fost ca aceasta incepuse sa se poarte din ce in ce mai mult ca o sotie pentru el si ca o mama pentru fiica pe care rocker-ul o are cu Heather, Ava.
Heather Locklear a crezut la vremea respectiva ca Richie Sambora a rupt orice legatura cu fosta sa asistenta, pentru a afla mai apoi, intamplator, ca sotul sau vorbea cel putin o data pe zi la telefon cu aceasta.

Deh! Daca nu e cuminte omul:D

(c)acasa.ro

Profetu
20th February 2006, 10:30
Azi, 20 februarie, Kurt Cobain ar fi inplinit 39 de ani !!!!

realmadrid.com
31st March 2006, 00:08
Michael Jackson vrea sa se apuce de rap :happy

http://news.softpedia.com/news/Michael-Jackson-se-apuca-de-rap-ro-20638.shtml

Madrid4EVER
1st April 2006, 21:51
Ceee nu face omul ptr. bani!Cum dreaq poATE fi atat de tampit omul asta???Pai te pomeni k vrea sa se refaca acum negru:D.El este o legenda vie,in felul asta isi strica imaginea cu totul.
PS:Ahh,cred k lui Jackson iar place o colaborare cu Lil Bow Bow...da acuma a mai crescut si s-a facut Bow Wow,dar merge inca ptr. Michael....

SixeR
1st April 2006, 22:19
Omul asta chiar nu gandeste? Nu i-a ajuns cat s-a facut de rasul lumii?!:rolleyes: Ar trebui sa i se acorde premiul "Asshole of the World".:no::D

One-Man Show
1st April 2006, 22:30
pai ce dif ar fi intre el shi Ja Rule ?:evil:

realmadrid.com
5th April 2006, 11:53
Astazi se implinesc 12 ani de cand Kurt Cobain, solistul trupei Nirvana s-a sinucis in casa sa de langa lacul Washington...RIP !

dragos_popa17
5th April 2006, 12:18
Din EZ :)

Sugababes la MTV
5 Aprilie 2006
Raluca Moisa

Uniting Nations si Pachanga sunt alti invitati la Premiile MTV. Anna Lesko, printre nominalizati.


Trupa britanica Sugababes va tine capul de afis la cea de-a patra editie a Premiilor Muzicale Romanesti MTV, care va avea loc pe 3 iunie, la Cluj. Uniting Nations si Pachanga sunt alti artisti straini care vor evolua in recital, iar organizatorii au declarat ca se poarta negocieri cu alte vedete internationale, ale caror nume vor fi anuntate ulterior.

Parazitii, Proconsul, Anna Lesko, Morandi si Directia 5 sunt cativa dintre romanii care vor canta pe scena Salii Sporturilor din Cluj.
Evenimentul va fi transmis in direct pe MTV si va incepe la ora 19.00 cu sosirea vedetelor pe covorul rosu, urmand ca de la ora 20.00 sa fie transmis spectacolul propriu-zis.

Gulas si palinca la "Oscarul muzicii romanesti"

Dupa trei editii desfasurate in Bucuresti, Premiile MTV s-au mutat la Cluj, unde primarul Emil Boc isi asteapta oaspetii cu "gulas si palinca de prune", dupa cum a declarat. MTV a decis ca, incepand cu 2006, evenimentul muzical sa aiba loc in diferite orase din tara. "Ati reusit sa spargeti prejudecata ca totul trebuie sa se intample in Bucuresti", a spus primarul Clujului, care a numit Premiile MTV "Oscarul muzicii romanesti".

Intrebat daca prefera vreun artist dintre cei nominalizati anul acesta, Emil Boc a mentionat cateva nume, printre care 3rei Sud Est, Andra, DJ Project si Anna Lesko (Lesco, in pronuntia primarului) si a spus ca se va consulta cu fiicele sale in privinta cantaretilor pe care ii va vota. Consiliul Local Cluj a contribuit financiar cu 2 miliarde si jumatate de lei vechi.

Seria MTV

Printre nominalizatii la cele 14 categorii ale Premiilor MTV Romania 2006 se numara cei mai cunoscuti artisti ai momentului: Morandi, Stefan Banica Jr., Andra, Parazitii, Loredana, Pavel Stratan, Proconsul, DJ Project, 3rei Sud Est, Anna Lesko, Directia 5, Iris, Vita de Vie, Voltaj, Animal X, Blondy, Akcent etc. Nominalizatii pentru fiecare categorie au fost alesi in urma voturilor exprimate de reprezentanti ai caselor de discuri, ai radiourilor si de telespectatori fideli ai postului MTV Romania.

Voturi pe internet si prezentatori-surpriza

Castigatorii vor fi desemnati de telespectatori, care pot vota on-line, pe www.mtv.ro sau prin sms, la numarul 1226, in perioada 17 aprilie-3 iunie 2006. Vor exista si doua premii speciale, "Free Your Mind Award" si "Premiul pentru intreaga cariera", ai caror castigatori vor fi alesi de reprezentantii MTV.

Daca, in anii trecuti, prezentatorul show-ului a fost o vedeta din Romania, la aceasta editie organizatorii spun ca gazda evenimentului va fi o vedeta din strainatate, cu care se afla in tratative. Organizatorii au anuntat ca biletele vor fi puse in vanzare in curand, iar pretul mediu va fi de 25 de euro. Printre artistii straini care au cantat la Premiile MTV Romania se numara Laura Pausini, Kevin Lyttle, Kosheen, Scooter, Silver, Dina Vaas, Danzel, Schiller mit Heppner, Benassi Bros.

desdemona
19th April 2006, 12:38
http://news.softpedia.com/news/Lume-lume-hai-la-Sziget-ro-21691.shtml

Lume lume, hai la Sziget!

Desi nu mai e nimic iesit din comun, desi nu mai e nici macar trendy, festivalul din tara vecina si prietena ramane in continuare punct de referinta pentru amatorii de festivaluri de pe la noi.

Cu vreo cativa ani in urma, cand nu erau inca reclame la Sziget prin presa autohtona, era intr-adevar ceva sa ajungi acolo, asta desi era foarte ieftin, aproape si usor de ajuns. In plus, era intr-un mediu mai european (i.e. civilizat) decat la noi, fara sa fie insa radical diferit fata de ce e pe aici. Poate ca din acest motiv era cu atat mai trista comparatia cu ceea ce se intampla pe la noi – la nemti, austrieci sau englezi te astepti sa te simti la o mie de ani lumina din punct de vedere al civilizatiei, dar cand ajungeai la Budapesta si vedeai cum stiu ungurii sa organizeze un festival, de abia atunci aveai motive intemeiate sa te simti rusinat de originile mioritice.

Intre timp insa s-au deschis granitele si la noi, Sziget-ul a devenit ultra-cunoscut si din ce in ce mai multi romani iau lectii despre cum e sa fii european pe insula din mijlocul Dunarii. Parca s-a stricat totusi un pic atmosfera de pe Obudai Sziget, dar poate ar fi prea mult sa legam asta de numarul din ce in ce mai mare de romani care ajung acolo in fiecare an.

Dupa o perioada de declin, usor observabil atat la nivelul trupelor de pe afis, cat si al atmosferei generale, se pare insa ca Sziget-ul refuza sa treaca la categoria “ex-festivale”. Anul acesta, desi e inca foarte devreme, chiar daca ne-am lua numai dupa numele care au confirmat pana acum participarea si tot ar merita o excursie de o mie de km pana la Budapesta.

Radiohead, Deus, din nou Goran Bregovic si Natacha Atlas, Franz Ferdinand :cool: sau Scissors Sisters… iata cu ce ne asteapta organizatorii pentru 2006. In perioada 9 – 16 august, Budapesta isi pastreaza renumele de capitala muzicala europeana.
Pentru cei care nu au fost inca niciodata la Sziget, 2006 se arata de pe acum un bun inceput!

Leo_
20th April 2006, 10:03
Des, ai uitat de Cathedral si Robert Plant ;)

desdemona
20th April 2006, 11:00
Eu? n-am uitat nimic eu... Am pus numai stirea, in forma in care am gasit-o :rolleyes:

Dar sa lasam lucrurile neimportante si sa trecem la cele importante :D Ia spune... mergem? :cool: :D

desdemona
20th April 2006, 16:12
Londra, 20 apr /Rompres/ - Un caiet de exerciţii şcolare care conţine gânduri, desene şi poeme ale lui John Lennon a fost vândut pentru 126.500 de lire sterline (226.000 de dolari) unui colecţionar privat american în cadrul unei licitaţii organizate miercuri la Londra, la Muzeul Madame Tussaud's :cool:

Leo_
21st April 2006, 09:28
Dar sa lasam lucrurile neimportante si sa trecem la cele importante :D Ia spune... mergem? :cool: :D
Eu mi-am impachetat deja cortul :D rock'n'rooooool :yeah:

Tess
23rd April 2006, 04:02
Akcent ataca Anglia

Cei patru vor sa se lanseze pe piata britanica dupa modelul "Boyz II Men"
Nicole Formescu, romanca responsabila pentru succesul trupei britanice Blue, si-a propus sa transforme formatia Akcent in varianta romaneasca a celebrei Boyz II Men. Compozitoarea, stabilita din 1990 in Marea Britanie, a venit in Romania pentru a inregistra impreuna cu cei patru baieti de la Akcent trei piese intr-un stil cu care sa mearga la sigur la cucerirea Europei.

Ea si-a propus sa-i convinga sa renunte o vreme la stilul dance cu care s-au consacrat si sa se dedice unui stil mai matur. Baladele cum sunt cele cantate de afro-americanii de la Boyz II Men le-ar veni, spune Nicole, ca o manusa. Nicole ne-a declarat ca este placut surprinsa de vocile celor de la Akcent, chiar daca in Romania ei au fost des criticati ca nu ar fi capabili sa cante live. Ei au intrat deja in studio si au inceput sa inregistreze cele trei piese, dintre care una este "featuring" Nicole.

Razboi pe piata internationala
Urmatorul pas pentru Akcent este cucerirea pietei britanice. “Britanicii se cred in afara Europei si nu sunt interesati de muzica produsa in alte tari de pe continent. De aceea nici nu se implica prea mult in a trimite piese bune la Eurovision. In Regatul Unit, una dintre tarile care produc vedete internationale de calibru, locuiesc o serie de vedete, iar industria muzicala este la cel mai inalt rang. Principala lor preocupare este de a concura cu piata americana, unde artistii britanici patrund cu greu. Vezi Robbie Williams. La fel stau lucrurile si pentru artisti mari din alte parti. Kylie Minogue e un alt exemplu”, a declarat Nicole. (ev.z)

cum era vorba aia?
nush cum sa fii, nush ce sa ai? :D

SixeR
25th April 2006, 10:58
E cam veche stirea, dar sa fie aici :)
Proof, membru al trupei D12, a fost ucis
http://blogs.mercurynews.com/aei/2006/04/proof_d12_membe.html

Madrid4EVER
25th April 2006, 21:43
Da,dar stirea asta a ta e si mai veche...
MJ rupe tacerea si pregateste un nou single!
http://www.bestmusic.ro/Stiri_Michael__Jackson_rupe_tacerea___25_04_2006_8 41_1_1.html

SixeR
26th April 2006, 20:49
Michael Jackson e un tampit. Cica o sa il ajute printul Bahrainului, care are o casa de discuri.