PDA

View Full Version : Galeria De Handbal Cea Mai Tare Din Romania-- Fete Si Baieti



alex-hcm
24th January 2006, 21:54
unde e cea mai tare atmosfera? la baieti fara doar si poate la c-ta , nu pt ca sunt constantean ci pt ca am vazut si alte meciuri din liga nationala si mi se pare linistita sala in restul tarii. poate doar la baia mare dar nu se compara cu c-ta. cand aveau echipa mare poate da , dar acum clar nu. la fete nu pot sa spun e c-ta ca nu prea vine lumea si e enervant acest lucru dar ce pot sa fac. poate rm valcea , brasovul si de ce nu zalaul. astept si alte pareri. fiecare sa-si laude propria galerie si atmosfera din sala

Darkslowstar
24th January 2006, 22:05
La fete la ora actuala la Brasov, cea mai numeroasa si mai organizata, ca sa nu mai spun bine dotata. La Constanta am dominat clar galeria Tomisului :D

SORENSEN
24th January 2006, 22:21
Mi se pare cam aiurea intrecerea asta , care e cea mai tare galerie ...
Asa se inmpla si la fotbal unii se lauda si se tot lauda.
Pe drept uneori dar de multe ori aiurea.
Sper sa nu se ajunga si aici ca acolo...

dragosh_vl
24th January 2006, 22:23
bine ai zis la ora asta dar cea mai frumoasa la handbal e a oltchimului ati vazut cand am jucat cu spaniolele nu mai aveai loc in sala stateau si pe trepte.

de ce nati facut sa si votam??????

andreiush
24th January 2006, 22:45
poate doar la baia mare dar nu se compara cu c-ta. cand aveau echipa mare poate da , dar acum clar nu.
Da' cand ai vazut tu ultima data atmosfera din sala din Baia Mare?:cool:
La Sighisoara, in finala cupei cu Constanta, Minaur a avut galerie, HCM nu :cool:
Hai sa nu punem expresii de genul "nu se compara cu c-ta". N-are sens...
De cati ani aveti performante la Constanta? Si eu pot sa zic... hai sa nu comparam C-ta cu Baia Mare:cool:

La Baia Mare galeria e toata sala!:yeah:

PS Puneti si un POLL, asta mai mult ca sa vedem de unde provin forumistii de pe Handbal :D pentru ca fiecare va vota cu echipa lui:cool:

Darkslowstar
24th January 2006, 22:51
Si la noi, dar noi avem si o galerie frumoasa si maricica in toate deplasarile. Vreti sa pun un poll?

andreiush
24th January 2006, 22:52
Da, vrem sa pui poll:D

t.b.
24th January 2006, 23:01
Sa nu uiti sa pui Clujul in poll :D

Darkslowstar
24th January 2006, 23:04
Hai sa vedem pe cine punem: Rulmentul Brasov, Oltchim Rm Valcea, HCM Constanta, Minaur Baia mare, U Jolidon Cluj, Sicotub Zalau, etc? Din Bucuresti merita sa pun pe cineva, Dinamo, Steaua?

andreiush
24th January 2006, 23:18
Ce sa pui din Bucuresti? :lol: Salile goale eventual!
Eu as zice sa pui pe orase, si nu pe echipe, dat fiind faptul ca sunt si echipele de masculin si cele de feminin... sau nu stiu...
Baia Mare:D, Constanta, Brasov, Ramnicu Valcea, Zalau, Cluj

t.b.
24th January 2006, 23:21
La Cluj sa-i pui musai in fata si un "U" :)

andreiush
24th January 2006, 23:26
Pune pe echipe, atunci. Scrie mare acolo MINAUR! :D:D:D

DIXX
25th January 2006, 01:24
Ar trebui stabilite niste criterii pt ca galerie inseamna de fapt grupul care insoteste echipa si in deplasare nu doar sala plina de acasa care se umple doar la meciuri mari.

dragosh_vl
25th January 2006, 09:31
da pune un poll dar sa nu dureze un an :)

DeathRipple
25th January 2006, 09:56
eu zic sa contorizati si numarul de tobe, trompete, confetti si suluri de hartie ;)

desdemona
25th January 2006, 10:14
Am pus si poll. Daca mai aveti ceva de adaugat, spuneti si se rezolva. Am pus echipele mentionate pe thread.

ady51a
25th January 2006, 10:44
Indiscutabil cea mai tare galerie este la Constanta. Au simtit-o pana acum Dinamo, Steaua, Baia Mare, Barcelona, Pick Szeghed si toate celelalte echipe din LC si Cupa Cupelor care au mai venit pe aici:evil:
Plus de asta Dinamo si Steaua a simtit-o si pe la Bucuresti :evil:
Dupa mine topic inchis.:ok:

andreiush
25th January 2006, 10:49
La Baia Mare au simtit-o toate marile echipe ale Europei si echipele nationale ale lumii, de vreo 30 de ani incoace:cool:

dragosh_vl
25th January 2006, 12:27
da ma da toate sunt frumoase nu va mai certati mai bine sa raspunde astia de nu au echipe de handbal in orasul natal.

STEAUA-MANIA
25th January 2006, 13:09
La Baia Mare galeria e toata sala!:yeah:

Subscriu:ok:

andreiush
25th January 2006, 14:31
Mda... 7 clone pentru Oltchim... Bravo tata, sunteti buni, adica esti bun, ala care si le-a facut pe toate, ca o fi unul singur.

Asa chiar nu are rost. Solicit stergerea acestui poll si a clonelor + ban.

desdemona
25th January 2006, 14:55
Andreiush, stai linistit ca voturile clonelor nu vor fi luate in considerare. Nu e cazul sa inchidem threadul pentru greseala unui utilizator care vrea mai mult decat se poate :)

bebe_nr1, fata_ta, ghita_buc, gigi_ag, jupanu, mafiotu_01 si veverita_tm sunt clone. Sunt banate acum.

7 voturi le scad imediat din poll, dar numele am impresia ca vor ramane insirate acolo. Sper ca citeste toata lumea acum si nu ies dupa aia discutii ca de ce apar X voturi si acolo afiseaza ca sunt Y votanti.

Iar cu dragos_vl tratez separat, cu sanctiunile de rigoare cu tot, pentru incalcarea regulamentului.

danikunyak
25th January 2006, 15:29
oameni buni dupa finala de la sighisoara am mai stat impreuna cu galeria inca juma de ora dupa INFRANGERE si am continuat sa incurajam echipa sa plangem impreuna cu ei in timp ce mica galerie a constantei a preferat sa imparta fulare sighisorenilor care au dovedit cat de "mari ardeleni sunt"!!!!!

leo.mocanu
25th January 2006, 16:22
eu zic sa contorizati si numarul de tobe, trompete, confetti si suluri de hartie ;)
Good point.
Am rezerve in legatura cu galeria Constantei din motive diverse, dar care tin de bucataria interna a orasului, asa ca prefer sa nu vorbesc mai mult. Este frumos la unele meciuri, in special la cele internationale, dar sunt si momente penibile. Exemplu: de ce trebuie sa suporte 1500 de spectatori apelative gen "bulangii", dupa ce au platit destul ca sa vada meciul, pentru ca nu se ridica in picioare cand zice galeria, nu aplauda sau nu fac valuri cand vrea galeria?
Eu zic sa ma opresc aici.
Pentru cine vrea sa ravneasca la titlul de suporter, ii recomand sa priveasca cu atentie un meci de rugby din Turneul celor 6, cand Anglia joaca pe Twickenham. Dupa aia sa redefinim in dictionar termenii de galerie si suporter.

andreiush
25th January 2006, 17:19
Ei vezi? La noi nu se folosesc cuvinte de genu' "bulangiilor", ci... "Si pensionarii!!! Si pensionarii!!!" :) Mult mai frumos as zice eu :D

DeathRipple
25th January 2006, 17:57
sunt multe exemple de urmat a ceea ce inseamna sa fii suporter. din pacate, exemplele de la noi sunt prea putine in directia aia. eu nu ma supar daca echipa cu care tin ia bataie. dar trebuie sa-mi demonstreze pe teren ca adversarul a fost mai bun. daca eu vad tricoul uscat dupa 60 de minute, mi se pare normal sa cred ca echipa respectiva are prea putin respect pentru cei care vin sa le priveasca si sa le incurajeze. ele au contracte, au obligatii de onorat, dar pe spectatori nu-i plateste nimeni sa vina la meci. o fac de placere. nici sa-ti huidui echipa cand joaca prost nu e bine, pentru ca prea mult bine nu vei face. dupa cum nici adversarul nu trebuie huiduit, ci respectat.

Cosmin Salajan
26th January 2006, 00:30
la roman e atmosfera draguta la meci , tot catunul e mobilizat in frunte cu primarul cu steagul lui pe el

spinU
26th January 2006, 01:21
Romvag Caracal /hello /hello /hello :yeah: :yeah:

alex-hcm
26th January 2006, 20:30
hai sa fim seriosi. cu bulangii sau alte apelative ca mai in toate salile se intampla asta. eu nu fac parte din galerie dar mi se pare normal ca galeria sa insiste intr-un fel ca toata sala sa cante. pana la urma are efect si nu se supara nimeni asa ca nu mai spuneti ca suntem necivilizati. dar adevarul e ca galeria nu o zice din rautate, ci mai mult sa incite atmosfera. realitatea e ca nu -mi place nici mie sa ma duc la sala sa stau ca la spectacol si sa nu aplauzi macar, nu -ti cere nimeni sa strigi.. dar nici asa sa stai ca si cum ai fi cu gandul in lata parte.. tre sa intrii bine in atmosfera .. eu cand nu vad sala plina nici nu-mi vine sa stau la un meci pt ca nu e aceeasi placere. omul vine sa vada un meci dar si show-ul din tribune te face sa vii la sala , ca altfel poti sta linistit in fata televizorului. hai HCM CONSTANTA! ECHIPA CONSTANTENILOR!

Cosmin Salajan
26th January 2006, 21:43
fratilor sa nu uitam de VECCHIA G"U"ARDIA din cl"U"j , de fapt singura galerie adevarata din ardeal.

Darkslowstar
26th January 2006, 22:46
Cosmi, ai vazut vreodata galeria brasoveana? Pe pariu ca la meciuldirect de la Cluj o sa fie o galerie brasoveana mai mare decat cea clujeana. Exact ca la meciul de la Constanta!

Cosmin Salajan
26th January 2006, 23:15
a fost mai multa galerie , meciul s-a disputat, oricum galeria nu mai merge la handbal deoarece echipa joaca in unele culori care numai ale clubului nu sunt. si pana nu se schimba unele lucruri nu o sa mai mearga galeria sa cante, eu la meciul jolidon - rulmentul am preferat sa merg la hunedoara decat sa stau in cluj. si inca ceva galeria care a mers la constanta, care a venit la cluj sau la meciurile nationalei de anul trecut de la sighisoara i s-a asigurat de club transportul cu fostul autocar al echipei, o galerie trebuie sa mearga pe banii ei in deplasari, nu pe banii clubului, pt mine aia e galerie platita. cand o sa ne intalnim o sa iti arat biletele de tren din ultimii 2 ani cum am strabatut tara in lung si lat PE BANII MEI ca sa vad si sa incurajez echipa favorita.

razvy
26th January 2006, 23:38
Care bilete ma ca parca ziceai ca tot cu nasu ai mers! :)

Cosmin Salajan
26th January 2006, 23:42
razvy tie ti le arat sambata ! alea pt roman, timisoara, deva. cand merg mai multzi se merge cu nashu,

andreiush
26th January 2006, 23:52
fratilor sa nu uitam de VECCHIA G"U"ARDIA din cl"U"j , de fapt singura galerie adevarata din ardeal.
La handbal? Ce galerie ca eu n-am vazut-o la meciul U Cluj - Minaur. Adica erau mai multi cei veniti de la Baia Mare decat clujenii, ca sa nu mai zic si de studentii baimareni care au participat la meci :D


Cosmi, ai vazut vreodata galeria brasoveana? Pe pariu ca la meciuldirect de la Cluj o sa fie o galerie brasoveana mai mare decat cea clujeana. Exact ca la meciul de la Constanta!
Am vazut eu galeria Rulmentului la meciul de la Baia Mare. Erau cativa... si zgomotosi, aveau ceva talangi :D

Cosmin Salajan
27th January 2006, 00:04
andreiush e drept ca la handbal baieti nu se merge ca "galerie" dar f multi membrii din galerie au fostin sala.dar uite un lucru interesant, noi anul asta PROMOVAM la fotbal si asta e principala atractie momentan in cluj

andreiush
27th January 2006, 00:05
Inteleg... da' atunci nu-mi zice de galeria Clujului la handbal... ca nu este... am fost la cateva meciuri de cand sunt la Cluj... si e cam... liniste in sala ;)

SORENSEN
27th January 2006, 00:07
Ar fi bine sa bagati si voi poze ceva sa "intelegem" mai bine

Darkslowstar
27th January 2006, 10:46
Sa ne intelegem, la noi galeria Rulmentului nu este aceeasi cu galeria Steagului. Ca sunt multi care merg la ambele meciuri este altceva, dar in general exista galerii separate. Plus ca aia de la handbal sun mai in varsta decat galeriile de fotbal. :)

TheAndy
28th January 2006, 22:53
parerea mea ca galeria de la brasov este degeaba."Galeria Urban - gunoierii nabmer ouan".Ce galerie aveti ma voi care este obligata sa puna 2 bannere cu URBAN ,salopete cu URBAN si sa vina cu talangi la meci.Probabil ca primesc fiecare 50,000 de lei dupa meci ca sa dea ce-i mai bun din ei.Legat de faptul ca sunteti multi in deplasari...bani + autocar gratis.Am vazut meciul Brasov-Oltchim la televizor si muream de ras...aveti si fanfara,majorete...
Ceva similar am vazut si la Galati care a deplasat o galerie de 10 oameni cu o toba care a venit cu 20 de steaguri inscriptionate "Mittal Steel".Au plecat cu 18 :ok:
Singurele galerii care merita apreciate sunt U Cluj si Zalau.

www.fazione.as.ro

Ultr4S
29th January 2006, 07:23
Posta Calnau... parerea mea

ovi sibiu
29th January 2006, 13:01
Parerea mea e ca vorbiti degeaba daca nu puneti poze! Asa pot sa zic si eu ca cea mai tare galerie o are CSM Sibiu! Bine, intre noi fie vorba echipa de handbal nu mai are galerie, in schimb vin la fiecare meci vreo 6-700 de oameni!
Sa vedem poze!

TheAndy
29th January 2006, 14:39
nici la valcea nu a mai venit cineva cu un steag la meci de un an.Cetateni vin la meciurile importante in numar mare , asta daca nu e meci la fotbal la aceeasi ora.Nu mai e ce-a fost...



galeria otelului deplasata la valcea

DeathRipple
30th January 2006, 15:12
Parerea mea e ca vorbiti degeaba daca nu puneti poze! Asa pot sa zic si eu ca cea mai tare galerie o are CSM Sibiu! Bine, intre noi fie vorba echipa de handbal nu mai are galerie, in schimb vin la fiecare meci vreo 6-700 de oameni!
Sa vedem poze!

astea sunt poze de la un meci de handbal? interesant. frumos. surprinzator. ma asteptam ca la meciurile de baschet sa fie un asa aflux de oameni.

frumoasa sala, dar cam mica. pacat, ca e frumoasa si arata bine in rest.

andreiush
30th January 2006, 15:20
In poza a treia, aia nu sunt arbitri de la baschet?:D Te-ai dat de gol ;) Asadar acelea nu sunt poze de la meciuri de handbal, deci esti offtopic :sleep:
Nu-mi spune ca CSM Sibiu, ultimul loc din campionat, are atatia spectatori la meciuri, ca nu te cred:D

ovi sibiu
30th January 2006, 16:12
Nu sunt de la handbal pozele si stiu ca mesajul a fost off-topic (asa cum probabil e si asta :D ) si nu ma supar daca o sa-l stergeti! Am scris in mesaj ca CSM Sibiu nu mai are galerie, oricum erau doar vreo 10 oameni! Am pus pozele asa ca un exemplu, pentru ca am vazut ca doar s-a vorbit despre cea mai tare galerie de handbal si nu s-au pus poze, cu o exceptie, niste poze de la Valcea!
@andreiush, am scris in primul mesaj ca la handbal vin vreo 6-700 de oameni! Pozele sunt toate de la baschet unde se joaca cu sala arhiplina! (~3000 oameni)
Numai bine si sorry pt off-topic si pt ca v-am indus in eroare (nu a fost cu intentie). /hello

DeathRipple
30th January 2006, 17:11
am fost la o semifinala din cupa romaniei la baschet - meciul incepuse deja. pai vreau sa-ti spun c-am prins loc pe scaun. sala este intr-adevar plina, dar mai gasesti locuri ;)

DIXX
30th January 2006, 17:30
Rulmentul n-are nevoie de poze,oricum ne vedeti tot timpul pe TvSport;) :D

TheAndy
30th January 2006, 17:55
poze

Cosmin Salajan
30th January 2006, 19:27
respecte F.U

leo.mocanu
2nd February 2006, 08:09
hai sa fim seriosi. cu bulangii sau alte apelative ca mai in toate salile se intampla asta. eu nu fac parte din galerie dar mi se pare normal ca galeria sa insiste intr-un fel ca toata sala sa cante. pana la urma are efect si nu se supara nimeni asa ca nu mai spuneti ca suntem necivilizati. dar adevarul e ca galeria nu o zice din rautate, ci mai mult sa incite atmosfera. realitatea e ca nu -mi place nici mie sa ma duc la sala sa stau ca la spectacol si sa nu aplauzi macar, nu -ti cere nimeni sa strigi.. dar nici asa sa stai ca si cum ai fi cu gandul in lata parte.. tre sa intrii bine in atmosfera .. eu cand nu vad sala plina nici nu-mi vine sa stau la un meci pt ca nu e aceeasi placere. omul vine sa vada un meci dar si show-ul din tribune te face sa vii la sala , ca altfel poti sta linistit in fata televizorului. hai HCM CONSTANTA! ECHIPA CONSTANTENILOR!

In primul rand pentru show-ul din teren da spectatorul de rand o caruta de bani. In al doilea rand, spune repede, fara sa te gandesti prea mult, care sunt culorile echipei HCM Constanta si cu ce steaguri si fulare vine galeria la meci. Poate stii ce s-a intamplat cand din anume motive oficialii echipei nu au putut asigura mijloc de transport si pachet cu hrana pentru membrii galeriei la o deplasare la Baia Mare in 2004. Nu cumva la meciurile HCM se striga un sfert de timp pentru Farul iar un alt sfert de timp "M..e Dinamo", indiferent cine joaca?
Ca unul care am pierdut mai putin de 10% dintre meciurile "live" ale echipei, de la infiintare pana in prezent, pot spune ca, din pacate, cea mai frumoasa si sincera atmosfera a fost atunci cand jucatorii nu aveau de niciunele. Cand DSJ isi facea mila si le platea participarea la turneele de sala, cand se antrenau pe plaja, fara sa stie daca vor avea bani sa plateasca taxa de inscriere in Liga, desi erau calificati si in Cupa Cupelor.
Apoi lucrurile s-au schimbat si au alunecat pe o panta unsa cu ...
Iti respect placerea de a veni la sala pentru ca vrei sa strigi si sa aplauzi, dar imi pastrez rezervele in legatura cu atitudinea galeriei in unele momente, fapt care strica imaginea de ansamblu a celei mai in voga echipe constantene a momentului.

alex-hcm
3rd February 2006, 01:38
ok . sunt de acord cu parerea oricui. oricum si eu am venit la aproape toate mecirile lui hcm de cand e in prima liga , de abia atunci am descoperit handbalul masculin, . desi nu fac parte din galerie vin la sala... mai plec si de la liceu cand e nevoie( acum sunt clasa a-12-a)

desdemona
3rd February 2006, 02:52
Bine punctat, leo! Ce spui tu este foarte adevarat si este un lucru care ma deranjeaza si pe mine (si nu este din cauza ca nu sunt o sustinatoare a Farului si nu am mari tandreturi cu nucleul galeriei lor). Dar fotbalul e fotbal si handbalul handbal. Si galeria daca tot vine, sa aiba putin respect... nu pentru suporteri... dar macar pentru baietii aia care sunt pe teren! De multe ori stau si ma gandesc cum se simt oare... cand "galeria lor" striga "Farul Constanta" etc. Ce treaba are sula cu prefectura... E chiar deranjant, mie uneori mi se face rusine pentru rusinea lor. Nu o fi capat de tara, dar mie mi se pare un lucru important.
Nu stiu care e intelegerea lor cu conducerea clubului, nu m-am interesat niciodata... dar nu cred ca e din cauza ca nu le e de ajuns si isi mai fac si ei reclama, se mai infoaie in pene. Cred ca atat ii duce mintea, au un fel de automatism. Din pacate. Le place ca se aud mai bine scandarile in spatiu inchis decat pe stadion, ii face sa se simta importanti. Si totusi, nu le-o fi zis nimeni niciodata nimic, nu le-a atras nimeni niciodata atentia? De muuulte ori ma intreb. Eu m-as lipsi de ei de draga inima, sincer. Sau i-as "educa", as pune conditii, as face o intelegere.... Nu zic, o fi bine sa mai incalzeasca atmosfera, dar sincer, nici exagerarile de genul "bulangii" cand sala nu executa ordinele lor nu imi cad bine la stomac. La meciurile mari oricum freamata toata sala, la meciurile care nu aduna multi spectatori din cauza intervalului orar sau a altor considerente... ma multumesc sa traiesc fara alt stres meciul.

Pentru galeria Minaurului - tot respectul :ok:

andreiush
3rd February 2006, 02:59
Multumim Desde :ok:
Iau acest mesaj ca pe un vot in favoarea galeriei Minaurului:D
Daca mai punem la socoteala ca vine si din partea unei sustinatoare a rivalilor, am putea spune ca valoreaza chiar mai multe voturi:D deci conducem detasat:cool:

desdemona
3rd February 2006, 03:36
Am si votat, na! Ghici cu cine ;) :D

Ptiu, era sa dau mai sus, cand am vazut numele, am uitat ca votez cu mintea :)


P.S. HCM Constanta! /hello

andreiush
3rd February 2006, 03:37
:kiss::kiss:
Cum ziceam, un vot cat 10! :D

P.S. MINAUR! :yeah:

Cosmin Salajan
3rd February 2006, 11:33
andreiush sambata si duminica sunt meciuri in cluj, daca nu pleci acasa

andreiush
3rd February 2006, 11:41
Nu plec acasa, dar am un program foooaaaarte incarcat.
Dar ce meciuri sunt?

Cosmin Salajan
3rd February 2006, 12:59
"U" bolibon cu csm sibiu sambata si duminica armatura "U" cu uztel in cupa rom, toate de la ora 11, intrarea free

leo.mocanu
3rd February 2006, 13:40
Desde, cand galeristii au sarit calul, a incercat jandarmeria sa le mai zica una-alta. S-au ridicat si au parasit sala ofuscati. Uneori doar Nicusor i-a convins sa ramana. Probabil cu anume costuri...morale.
dincolo de handbalul extraterestru pe care l-am vazut la "europene", am vazut cateva galerii de mai mare dragul: Croatia, Norvegia, Spania, Franta. Parca alea samanau a galerii adevarate.

andreiush
3rd February 2006, 14:10
Leo, un vot si de la tine pentru Minaur?:D :rolleyes:
Ai vazut ce a zis Desde, ea a votat cu mintea :cool:

Darkslowstar
3rd February 2006, 14:20
Singura galerie care seamana cu cel de la Europene este tot cea de la Rulmentul. Cu tricouri, fulare, tot arsenalul care il vezi pe afara. Nu cred ca mai exista ceva comparabil la noi in tara. E drept ca si clubul ii ajuta, dar nu vad nimci rau in asta.

andreiush
3rd February 2006, 15:47
Pai asta-i faza la voi. V-ati facut echipa acum si hop s-a facut si galeria ;)
Plateste clubul tricourile, fularele, talangile:lol:, deplasarile...

Rechinul Ucigas
3rd February 2006, 16:42
parerea mea : GALERIA FARULUI este cea mai tare pt ca ei susutin echipa de handbal ! si vin in nr mare la fiecare meci , inarmati cu tobe steaguri fulare baloane si tot ce se poate ...
sa va spun cum sta treaba ....la un moment dat primaria a cumparat o "galerie " nici nu stiu de unde i-au "cules " , niste tarani oricum , habar nu aveau de echipa de ce se canta si etc ... galeria farului nu mai avea acces in sala din cauza unor certuri cu , conducerea ....dar dupa un timp au revenit iar cei cumparati au disparut ... In momentul ala s-a strigat mereu : NICIODATA PRIMARIA NU CUMPARA GALERIA !!! ... deci chiar daca Constantinescu le da de baut dupa meci , ei oricum vin sa sustina echipa !
.........legat de scandarile galeriei , eu sunt de acord sa se strige si farul constanta pt ca defapt ei sunt suporterii farului , nu ?
si oricum asa ceva se striga o data poate in tot meciul...
iar cand se mai striga bulangii , scuza-ma dar cand te pregatesti atat de mult pt meci , incerci sa faci atmosfera si vezi ca "pensionarii" stau in fund si sparg seminte , nici macar nu aplauda las-o incolo de treaba .....
si de fiecare data cand s-a strigat bulangii pana la urma s-au simtit si au inceput sa faca atmosfera ....
oricum fiecare cu parerea lui , dar am scris pt ca vad ca aveti o parere proasta despre galeria constanteana , eu am facut parte din ea si am sustinut hcm-ul si am tipat pana nu mai aveam voce pt ei ...

DeathRipple
3rd February 2006, 16:57
am si eu o intrebare celor de p-aici: cate galerii ati vazut pe viu ca sa sustineti ca formatia voastra favorita are cea mai buna galerie? sau asta este un alt thread in care sa va laudati?

Darkslowstar
3rd February 2006, 17:08
Andreiush, galeria Rulmentului are o vechime apreciabila, stai linistit. De fapt daca te vei uita cu atentie vei vedea ca majoritatea sunt oameni in toata firea. Si nu au nici o legatura cu galeria stegara, chiar nici una.
Rechinule, din ce spui tu acolo eu inteleg ca de fapt HCM nu are galerie proprie :). Multumim pt informare :ok:

Rechinul Ucigas
3rd February 2006, 17:33
pai galeria farului sustine si hcm-ul si vcm , si rugby-ul tot ce tine de constanta , ai inteles ?

desdemona
3rd February 2006, 18:05
.........legat de scandarile galeriei , eu sunt de acord sa se strige si farul constanta pt ca defapt ei sunt suporterii farului , nu ?
si oricum asa ceva se striga o data poate in tot meciul...
iar cand se mai striga bulangii , scuza-ma dar cand te pregatesti atat de mult pt meci , incerci sa faci atmosfera si vezi ca "pensionarii" stau in fund si sparg seminte , nici macar nu aplauda las-o incolo de treaba .....
Daca ar striga numai o data pe meci ar fi bine... ei striga de cate ori vor "sa-si faca curaj" sa reinceapa sa strige... e un fel de inceput si sfarsit pentru toate scandarile :P Eh, sa nu exageram, nici chiar asa, dar oricum, jumi-juma, pe bune ;)
P.S. Eu nu am vazut sa se sparga seminte (spre deosebire de stadion!), adevarul e ca nici nu ma uit in jurul meu, sunt cu ochii doar pe spectacolul de jos... iar de apaludat ... se aplauda si publicul este atent la meci, ca doar de aia vine acolo...

andreiush
3rd February 2006, 18:06
@Dark, i-am vazut in tur la Baia Mare, intr-adevar oameni in toata firea. Dar pana anul acesta nu tin minte sa fi auzit de faimoasa galerie a Rulmentului sau sa ii fi vazut :)

@Rechinule, aia e galeria Farului, si gata. Am inteles ideea:ok: Si sa stii ca nu vad nici un motiv sa se strige Farul Farul la meciurile de handbal. Daca s-ar numi si echipa de handbal, Farul, atunci da, ar fi OK.
Si inca un lucru... lasa-ma sa-i cred mai bine pe Leo si pe Desde, care se duc frecvent la meciurile de handbal ale HCM-ului :ok:

desdemona
3rd February 2006, 18:14
De fapt nelamurirea mea era: de ce nu face Nicusor un pact cu Sorin (daca nu cumva deja este unul facut... asta intrebam pe leo, ca nu stiu.... poate el are mai multe informatii)? Si ma refer la un pact serios, ca doar sunt "profesionisti" si ...liber profesionisti, nu sunt angajatii Farului. Fiecare parte sa isi stabileasca obligatiile si sa se renunte la scandarile cu Farul pe parcursul meciurilor din Sala Sporturilor (toate) :ok: Mai ales ca nu mi se pare o obligatie pentru ei faptul de a veni la meciuri, probabi ca le place (din cate le citesc pe fatza)...

Rechinul Ucigas
3rd February 2006, 18:28
andreiush eu de la 15 ani umblam cu galeria , crede-ma ca stiu :D
desde - pt galerie farul e unic amor , pe celelalte le sustin doar pt ca sunt echipele noastre , hcm , vcm (doar la meciuri importante deltacons si cele din buc ) tomis c-ta (meciuri importante ) rugby ( cand juca cu dinamo :D )

alex-hcm
3rd February 2006, 19:26
Hcm Constanta- Cea Mai Tare Galerie Din Romania! Asa Echipa Asa Suporteri! Cei Mai Buni Forever!

Darkslowstar
3rd February 2006, 20:00
Care galerie, pt ca din cate spuneti si voi nu prea aveti galerie. Daca stiam nici nu includeam haleria HCM-ului in poll. A spus rechinul cu guritza lui, este galeria Farului, care vine la handbal pt a sustine niste constanteni.

Andreiush, nu-si permiteau probabil sa vina peste tot, pana acum vreun an. Acum nu stiu, pt ca de cand m-am apucat de cocotz nu prea mai ajung la Brasov in we, decat din ani in pasti.

DIXX
3rd February 2006, 21:19
Constanta e un oras care-mi place asa ca nu vreau sa-i contrazic,bravo aveti galerie tare,care e problema.La meciul direct la voi acasa nu stiu care galerie a fost mai tare dar in rest numai bafte si respecte.

Darkslowstar
3rd February 2006, 22:09
A fost a noastra de departe. Galeria Tomisului a fost compusa din 20 de copii si unul mai mare.

DIXX
3rd February 2006, 22:40
Ei si tu acuma...de ce zici asa?

desdemona
3rd February 2006, 23:25
Uite si un baiat cu capul pe umeri. Bravo, DIXX, pentru obiectivitate si pentru tonul lipsit de patima! :ok:

Pentru ceilalti: daca am discutat aici treburi de bucatarie interna nu inseamna ca am desfiintat cu totul galeria. Este totusi galeria care vine meci de meci sa sustina echipa de handbal si care merge si in deplasari. Ceea ce spuneam sunt niste imperfectiuni care trebuie corectate, ca sa fie toata lumea multumita (de exemplu eu, ca suporter). Atata tot.

In plus, nu e singurul caz de galerie a echipei de fotbal a orasului care merge si la meciuri din alte sporturi. Cum am mai spus, galeria constanteana nu apartine nimanui, au oamenii mai multe preferinte (din pacate, in acest caz, prefera fotbalul un pic peste limita, in detrimentul handbalului sau al altor sporturi :D )

Nu vreau sa discut cazul unor galerii amintite pe acest thread - infocate de cand echipa are rezultate, dupa perioade lungi de seceta. Fiecare sa se uite mai intai in ograda proprie, inainte sa comenteze. Minusuri se pot gasi oriunde, chiar daca nu din aceeasi categorie. Asa ca... sssst!


La meciul direct la voi acasa nu stiu care galerie a fost mai tare dar in rest numai bafte si respecte.
Nu stiu la meci, am urmarit doar la TV a doua repriza intr-o reluare, nu foarte atenta la public si, ca de obicei, la orele alea matinale, cu sonorul aproape ..off. Dar uite un exemplu de comportament in timpul meciului si... mai ales dupa. Tragi concluziile singur, ca mie mi-e rusine.... de rusinea lor. Oricum, bravo pentru obiectivitate si autorului!

Galeria Rulmentului şi-a susţinut tot timpul favoritele într-o atmosferă de fairplay total. Indiferent de scorul de pe tabelă, ardelenii au cântat şi au dominat fondul sonor al sălii, surclasându-şi adversarii. La final, spectacolul de pe teren a fost umbrit de reacţiile unor suporteri constănţeni mai pătimaşi, care au huiduit şi agresat verbal formaţia din Braşov. Din păcate, ţinta preferată a acestora a fost handbalista din Serbia-Muntenegru, Sladana Dronic, care a fost gratulată cu urări mai des auzite la fotbal, decât la sporturile în sală, în momentul eliminării de pe teren din minutul 49. După încheierea partidei, când se îndrepta spre autocarul echipei, aceeaşi jucătoare a fost scuipată sub privirile impasibile ale jandarmilor, printre lacrimi, sârboaica aruncând un cuvânt care-i defineşte cel mai bine pe vinovaţi: „Idioti”.

...... Articol scris de un ziarist constantean, intr-un ziar din Constanta: http://www.observator.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=1935&Itemid=9

DIXX
4th February 2006, 10:35
N-am stiut ca si handbal se lasa cu asa ceva,am crezut ca galeriile de handbal sunt mai fair-play dar acum nu stiu daca e un caz izolat sau se intampla des asa ceva(indiferent de echipa).Mi se pare (dar nu sunt sigur) ca am auzit ceva pe la TvSport ca si pe la Baia Mare la ultimul meci al nationalei adversarii au fost scuipati din tribuna,pacat.

andreiush
4th February 2006, 12:27
Cred ca nici nu a jucat nationala la Baia Mare de cand s-a infiintat TvSport-ul...
Probabil ai vrut sa spui Oradea, asa ca nu ne jigni aiurea:cool:

TheAndy
4th February 2006, 13:03
si la handbal se lasa cu bataie, mai ales cu politia.Nu prea sunt mediatizate ca sunt rare,ca pana acum 2-3 ani inafar de Oltchim si Zalau nu avea nimeni galerie.

tocmai a luat oltchim bataie de la roman la 4 sau 5 goluri,ca nici nu m-am mai uitat la tabela :rosu:

dragosh_vl
4th February 2006, 13:41
luara bataie :rosu:

DIXX
4th February 2006, 14:17
Andreiush la Oradea am vrut sa spun si n-am vrut sa jignesc pe nimeni,ai putea sa ma ierti vreodata?

andreiush
4th February 2006, 14:39
Bineinteles ca pot:D
Am ramas suprins de ce ai zis inainte, stiind ca nationala nu a mai jucat de mult la Baia Mare, si de aceea ti-am raspuns;)
As vrea eu sa joace Romania la Baia Mare, dar FRH-ul numai Oradea stie... dar am mai discutat despre asta...

SORENSEN
4th February 2006, 15:36
La Baia Mare cat e sala ..capacitatea...ca idee.
As spune ca cea mai maare si mai tare galerie de handbal e in Bucuresti dar ea NU EXISTA :happy

andreiush
4th February 2006, 18:08
2060 de locuri... Dar au fost si 5000 de spectatori in sala:D Pe vremuri... cand castigam cupe europene:ok:

Cosmin Salajan
5th February 2006, 01:13
andreiush poate ne intalnim sambata prin baia mare :D

RaiNMaN
5th February 2006, 11:13
si la brasov este galerie organizata cu tot ce ii trebuie.. dar mie mi se pare o problema varsta.. membrilor galeriei.. in rest totul ok .. la brasov am avea nevoie de o sala mult mai mare.. deoarece la meciurile echipei CSM RULMENTUL BRASOV (HCM BRASOV) .. au fost la meciu cu oltchim .. 3150 de oameni si sala are capacitate 1500 (pe scaune) .. deci va dati seama.. oricum ..acum mi-a placut galeria lui Cetate Deva.. care .. a facut deplasarea la Brasov .. si au fost in jur de 4-5 copii de 13-14 ani .. dar macar au facut deplasarea.. tot respectu.. dar pentru ca aveau fulare cu echipele de fotbal bucurestene.. asta ma cam dezamagit.. m-am cam intins.. am vb despre galeri in general..

desdemona
13th April 2006, 02:17
Pana la urma cum mai decurg ostilitatile? Cine a chemat adunarea mai cu folos si a castigat - cu clone sau fara clone? :D

andreiush
13th April 2006, 02:45
Pai vezi si tu ce zice poll-ul ... Rulmentul ... :lol: (nu ma pot abtine sa nu rad, desi o sa-mi sara brasovenii in cap :D)

desdemona
13th April 2006, 02:48
Sssshhht, ca si eu am mustacit cand am intrebat :D Dar m-am abtinut, din acelasi motiv :)

Cosmin Salajan
13th April 2006, 15:55
ce mi s-a parut ieri ciudat la bv, ca cantau numai "rulmentul", altceva nu cred ca stiau, si inca acum ma doare capul de la fluierele lor (nu e voie in salile de sport cu fluiere, dupa cate stiu eu ).si statia lor de amplificare care nu este reglata si face un zgomot de fond foarte enervant
in rest tzin sa mentionez ca de la cluj am fost (stati sa-i numar) 8 (6 de fapt dar am racolat 2 brasoveni), daca conving si eu la cluj orchestra filarmonicii sa vina la meciuri le dam clasa la brasoveni :d

mitel4rulmentu
13th April 2006, 17:45
ba deja ma inervej ca aia bosorogi nu stiau nimik dar noi astia tineri cantam asa ca ........!!!:(((

DIXX
13th April 2006, 19:45
Sa vedem Sambata daca se mai aude vreun fluier:D .Ma voi ocupa personal de sonorizare.

mitel4rulmentu
13th April 2006, 20:16
Dixx daca ai puteasa gasesti nsite role sau cev aconfetii ar fi super beton :D

DIXX
13th April 2006, 20:47
Bravo ma,aduc role de aici ca in Brasov e hartie:)

tudoor
13th April 2006, 22:26
auzi si la cosmin carcotas.. aia d-abia au renuntat la talangi si el se leaga de fluiere :D oricum de obicei canta toata sala si galeria doar da tonu apoi e acoperita... oricum acum e misto atmosfera la sala la meciurile lui Rulmetu!
voi clujenilor tre sa va faceti mai intai galerie ca sa ne dati noua lectii :P

Cosmin Salajan
13th April 2006, 23:34
eu am zis de fluiere ca la baschet au inrterupt meciu ca fluierau din tribune, atmosfera e frumosasa.
tudor stai linistit in cluj este galerie,
dar nu are rost sa mergem la handbal, jucatoare lipsite de caracter(o jucatoare care joaca la cluj nu a vrut sa faca deplasarea ca "are examen la facultate", examenul e maine (vineri) si ea joaca penibil)
multumitde poze?
daca vrei mai pun
apropo in sala au fost 5.000 spectatori.

TheAndy
14th April 2006, 19:11
http://www.clubulsportivoltchim.ro/index.php?idz=4&z=galerie&lb=0

tudoor
14th April 2006, 23:39
dar nu inteleg ce vrei sa arati punand poze de la baschet aici :mda: e normal sa aveti sala plina la baschet pt k aveti echipa buna.. dar e vorba de handbal aici, unde nu aveti galerie si deci nu inteleg ce fel de lectii dati ;)

dap Andy... a fost incredibila faza aia de la meciul cu voi! a fost organizare de kkt... :rosu:

cocostegar
15th April 2006, 09:40
mah!e vorba de handbal nu de baschet.....p.s. vezi ca e si o sectiune pt baschet:)

sk8t3rool
7th December 2006, 17:47
cele mai tari galerii raman la fotbal...dar la handbal...publicul face atomosfera incendiara..indiferent de varsta sau sex..cel putin asa e la constanta...SALA SPORTURILOR este tot timpul o mare galerie pt HCM constanta...

CrYs4u
27th January 2007, 11:02
CEA MAI TARE GALERIE E LA CONSTANTA!!!CLAR NICI NU SE COMPARA!!!;):drak:

Cappone
24th February 2007, 23:52
astia de la cluj au galerie tare la handbal.
de fapt ei au si la baschet am vazut o data cand se certau cu aia de la sibiu.

tu26dor
4th March 2007, 14:57
imi amintesc cand era omer la piatra neamt... ce sala plina era atunci... pacat ca handbalul din piatra neamt nu mai este ce a reusit sa fie.
noroc de volei.

Allah000
26th January 2008, 18:21
pai cum sa nu se lase cu bataie mai ales cu politia, cand faci 7-800 de km de la zalau la constanta pt. meciul silcotub-tomis, nu esti lasat sa intri in sala, sa afisezi un banner cu sigla si numele echipei......cum sa nu sa nu se lase cu bataie cand in deplasare la deva politia da cu spray-uri si gaze lacrimogene pe tine, de deplasari la valca nici nu e vb. parerea mea este ca nu nr. mare de suporteri care vin acasa la meci face diferenta dintre galerii ci sustinerea unei echipe atat acasa cat si in deplasare sau peste hotare, "Brigada Ultra" a fost aproape la toate meciurile in deplasare asta pana cand a plecat Tadici si a luat toata echipa cu el, totusi istorie in handbal au galeri de la zalau si valcea.

BacauHooligan
9th February 2008, 00:00
Bacaul ... nimeni si nimik nu o sa intreaca atunci cand joaca acasa ... zicea cineva de Baia Mare ... cand a jucat Stiinta Bacau cu voi in deplasare ...la voi acasa nici nu va auzeati ...cine facea legea tot noi ... ar mai fi Odorheiu secuiesc ...da pe ei nu ii trecem la Romania ::)))

NORGEMAN
9th February 2008, 00:05
Bacaul ... nimeni si nimik nu o sa intreaca atunci cand joaca acasa ... zicea cineva de Baia Mare ... cand a jucat Stiinta Bacau cu voi in deplasare ...la voi acasa nici nu va auzeati ...cine facea legea tot noi ... ar mai fi Odorheiu secuiesc ...da pe ei nu ii trecem la Romania ::)))

E vorba de handbal aici:)

BacauHooligan
9th February 2008, 00:07
uitati-va oleak aici ...si nu eram toata galeria atunci ...ca eram certati
http://www.youtube.com/watch?v=faHubM4yR4M (ultimele 10 sec e filmat oleak) ...si daca vreti sa va convingeti ...uitativa miecuri pe SPORT.RO (pe TV nu pe net ) Cand joaca Stiinta Bacau -Unic pIatra Neamt ( la volei )

BacauHooligan
9th February 2008, 00:08
E vorba de handbal aici:)

Pai da ...handbal ... hanbalul masculin nu se pune :confused:

BacauHooligan
9th February 2008, 00:13
http://209.85.135.104/search?q=cache:8sJP155_EmkJ:www.telegrafonline.ro/pdf/bf764a2fc9f3e95668e472c39ad690d9.pdf+hcm+se+antren eaza+cu+muzica+bacau&hl=ro&ct=clnk&cd=5&gl=ro
http://www.sport.ro/stiri/26364/Sporturi/Alte-sporturi/UEFAntastici-si-la-volei-Unic-Piatra-Neamt-Stiinta-Bacau-live-la-Sport.ro.html

NORGEMAN
9th February 2008, 00:46
http://209.85.135.104/search?q=cache:8sJP155_EmkJ:www.telegrafonline.ro/pdf/bf764a2fc9f3e95668e472c39ad690d9.pdf+hcm+se+antren eaza+cu+muzica+bacau&hl=ro&ct=clnk&cd=5&gl=ro
http://www.sport.ro/stiri/26364/Sporturi/Alte-sporturi/UEFAntastici-si-la-volei-Unic-Piatra-Neamt-Stiinta-Bacau-live-la-Sport.ro.html


totusi, e volei mai mult.... :P

BacauHooligan
9th February 2008, 16:05
totusi, e volei mai mult.... :P

Ba nu ...eu zic ca in egala masura ... ba chiar mai mult spre handbal masculin ( toate deplasarile au fost facute ). Numa ca o sa ia foc sala miercuri la volei ...jucam cu eternii rivali ...nu le pronunt numele ...ca abia am mancat

Fc Alin
22nd August 2008, 18:40
:Dc-am toate echipele au galerii super...dar hcm constanta ce mai mare si mai tare !!