PDA

View Full Version : motivele pt care Thereau si-a schimbat radicat declaratia



Zax
25th May 2007, 17:37
motivele pt care Thereau si-a schimbat radicat declaratia intr-o saptamana si motivul plecarii sale precum si al lui Elton



Mai multi jucatori stelisti sint nemultumiti de faptul ca Gigi Becali nu s-a tinut de promisiune si nu le-a platit primele de 5.000 de euro, pentru indeplinirea obiectivului, ocuparea locului doi, ce duce in preliminariile Ligii Campionilor. In compensatie, patronul ros-albastrilor a marit contractele jucatorilor importanti, fotbalistii straini si cei care au evoluat mai putin pe acest final de sezon fiind insa nedreptatiti de acesta decizie. Elton, Andrey, Thereau, Saban, Bostina, Nesu, Stancu, Iacob, Ghionea, Baciu, Coman si Ovidiu Petre sint jucatorii care nu si-au primit prima de 5.000 de euro!

“Gigi Becali a promis ca, daca vom termina pe locul doi, vom primi fiecare cite 5.000 de euro, dar ieri, la palat, nu ne-a dat decit primele pentru victoriile din acest retur, nu si prima de obiectiv. Nu este correct! Dar ce poti sa faci cind nu ai nimic trecut pe hirtie, ci doar verbal? Celor care au jucat mai mult in ultimele meciuri li s-au marit contractele si nu au mai fost nemultumiti, pentru ca oricum ies in avantaj. Dar noi care am jucat mai putin, ce vina avem? Am fost pacaliti, asta este… M-au sunat prietenii sa ma intrebe ce fac cu miliardul de la nea Gigi. Le-am zis ca s-au scris numai prostii in presa si ca nimeni nu a luat nici un milliard nimic! Mirel s-a dus la domnul Argaseala si i-a spus ca nu este corect, dar el a raspuns ca nu are ce sa faca, pentru ca este decizia patronului. Sint suparat, pentru ca era munca noastra!”, a declarat pentru FANATIK un jucator al Stelei, sub protectia anonimatului.

SORENSEN
25th May 2007, 17:55
mda...nu e prima data...dar a cui e vina ca accepta fara acte..se bucura ca nu plateste impozit...si acum se plange...probleme si probleme...

Nici eu n-as vrea sa platesc impozit la stat ...si mai ales la sumele pe care ii castiga ei..

Zax
25th May 2007, 17:58
e o jigodie, daca nu vroia sa plateasca impozitele putea macar sa se tina de cuvant pt ca a promis

YoYoyOi
25th May 2007, 18:07
iar jucatori sub protectia anonimatului? :sleep:

si ce legatura are asta cu Thereau? :thinkso:

Zax
25th May 2007, 18:10
de aia si-a schimbat drastic declaratia in decurs de-o saptamana pt ca jucatorilor straini nu le-au fost dati banii promisi...

Bumbescu
25th May 2007, 18:14
plecarea lui thereau ma scoate din minti...cred ca la anul nici nu mai merg la meciuri....mama lui de taran imputit(becali)....nu mai suport sa-l vad

Brian
25th May 2007, 18:29
Stiam k asa a facut...

effect
25th May 2007, 19:43
Gigi e mai zgarcit decat Copos

Liviu
25th May 2007, 20:08
;) Cred ca Gigel e turnatorul .

Nu cred ca 5000 de euro il faceau pe Thereau sa plece . E vina lor ca nu au avut ceva semnat inainte de inceputul campionatul vizavi de prime . Stiau cine e Becali . Era in primul rand responsabilitatea lui Mirel .

dede
25th May 2007, 20:31
e posibil sa fi facut ciobanu' asta, la cat e de handicapat... da' totusi, ceva pute in povestea asta :mda: eu cand aud de "protectia anonimatului", "surse oficiale", "surse sigure" ma apuca :drak:'ii :mda:

ionut_cluj
25th May 2007, 22:10
nu pleca Thereau pt 5.000 de euro. Tind sa cred din ce in ce mai mult ca i-au fost oferiti bani ca sa plece.

Snake_21
26th May 2007, 00:40
Important e ca pleaca :(

effect
26th May 2007, 01:03
Asta e , mergem inainte si fara Thereau . Macar sa vina Neaga . Mai avem atacanti de valoare in lot Iacob,Badea,Dica plus Neaga nu cred ca o sa fie chiar asa de rau fara Thereau

YoYoyOi
26th May 2007, 01:05
sa vedem ce se va intampla pana la urma...

apparte
26th May 2007, 15:47
Asta e , mergem inainte si fara Thereau . Macar sa vina Neaga . Mai avem atacanti de valoare in lot Iacob,Badea,Dica plus Neaga nu cred ca o sa fie chiar asa de rau fara Thereau

Dar ce faci daca se accidenteaza vreunul si mai ai unul suspendat?

effect
26th May 2007, 16:14
Dar ce faci daca se accidenteaza vreunul si mai ai unul suspendat?

Joaca Gurita :D

Serios vorbind , cred ca cinci atacanti sunt mai mult decat suficienti .

Dica,Neaga,Badea,Iacob,Gurita :P

Snake_21
26th May 2007, 17:12
Da dar nu ar strica unu in plus mai ales ca si a demonstrat valoarea :P

Adi Da Samraj
27th May 2007, 13:09
Se pare ca va pleca si Iacob

effect
27th May 2007, 14:45
Nu pleaca Iacob . El isi doreste sa joace cu Steaua in CL , nu sa se bata la retrogradare cu o echipa mai mult decat mediocra din Germania.

Snake_21
27th May 2007, 20:26
Asa cred si eu dar nu putem sa stii ce o sa se intample :P

SAMM
28th May 2007, 08:34
cred ca a zis ca va pleca inainte sa le dea oierul banii

bluesky
28th May 2007, 10:10
daca va pleca francezul ii de jale ,ii un atacant care a demonstrat ca are valoare de steaua insa daca finantatoru ii alienat mie greu sa cred ca il vom mai vedea SI LA ANUL LA STEAUA.:(

YoYoyOi
28th May 2007, 11:37
Becali a zis aseara ca nu vrea sa plece Thereau de la Steaua, dar ca nu il poate tine cu forta daca acesta vrea sa plece....

bluesky
28th May 2007, 13:09
pai dupa ultimele declaratii are c.....i de becali si cu fetele pe care le face nu mai stie ce sa mai creada saracu franceaz care cind a plecat din rominia era asa trist

dede
28th May 2007, 14:48
Becali a zis aseara ca nu vrea sa plece Thereau de la Steaua, dar ca nu il poate tine cu forta daca acesta vrea sa plece....
bineinteles :sleep: saracu', asa vrea sa nu plece Thereau... :mda: