PDA

View Full Version : Votati cea mai buna/bun jucatoare/jucator



razvy
24th January 2006, 10:22
Voturile pot fi exprimate pe site-ul IHF ... www.ihf.info (http://www.ihf.info)
SAU CLICK AICI (http://www.ihf.info/CDA/world_handball_player_of_the_year_2005,11541,0,,en .html)

Printre nominalizate: VALENTINA ARDEAN ELISEI si LUMINITA DINU HUTUPAN!!! /hello /hello /hello /hello

---------
Si nu uitati zicala: cand 2 se bat, al 3-lea castiga!
Eu zic Luminita Dinu ... are o varsta... iar Elisei mai are timp sa castige. Acuma depinde de voi. Eu doar mi-am facut public votul :D

desdemona
24th January 2006, 10:34
Eu doar mi-am facut public votul :D
Pai trebuia sa faci si poll-ul cu grija, in cazul asta, sa il faci cu voturi publice, sa se vada cine si ce voteaza :D Data viitoare sa fii mai atent cand il faci si sa bifezi si optiunea aia inainte sa-i dai ok-ul :P

razvy
24th January 2006, 10:40
Nu am vrut asa :D am debifat-o, e secret votul, doar am vrut sa va sugerez raspunsul :D
------
Oricum pe www.ihf.info CONTEAZA ... si nu aici.
Cica se poate castiga o pereche de tenisi :D - deci votati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eventual a-ti putea vorbi cu webmasterii de la onlinesport sa puna pe prima pagina .. e important votul. Cea mai buna handbalista a lumii in 2005 si se alege conform votului fanilor!

desdemona
24th January 2006, 10:48
Trimite-i PM lui Vadim sau lui El Greco, ei sunt administratorii care se ocupa de site :cool:

DeathRipple
24th January 2006, 11:12
am votat si eu ca sa ma aflu in treaba, desi in jocurile colective conteaza echipa, nu individul. talent au toate. am votat-o pe bodnieva pentru constanta pe care-o are, oriunde si oricand ar juca. nu-mi amintesc o partida in care sa fi ratat mai mult de 2 mingi.

razvy
24th January 2006, 12:26
am votat si eu ca sa ma aflu in treaba, desi in jocurile colective conteaza echipa, nu individul. talent au toate. am votat-o pe bodnieva pentru constanta pe care-o are, oriunde si oricand ar juca. nu-mi amintesc o partida in care sa fi ratat mai mult de 2 mingi.

E dreptul tau sa alegi, DAR, ungurii nu o sa o voteze pe Bodnieva ci pe Gorbitz, olandezii nu o sa o voteze pe Gorbitz ci pe der Wissel ... etc!
Niciodata nu o sa iasa cea mai buna daca voteaza fanii. Cum e si la Eurovision. F putina lume voteaza cu capul si nu cu inima.
Viborg - Krim -> Bodnieva a facut cel mai urat meci din cate am vazut!

Orice echipa TREBUIE sa aiba un lider! Orice grup trebuie sa aiba un conducator!

DeathRipple
24th January 2006, 13:09
sunt de acord cu tine...lumea voteaza in general cu inima. ei uite, eu am votat cu altceva.

liderul ala despre care vorbesti nu trebuie sa se confunde cu omul care da cele mai multe goluri.

leo.mocanu
24th January 2006, 16:05
am votat-o pe bodnieva pentru constanta pe care-o are, oriunde si oricand ar juca. nu-mi amintesc o partida in care sa fi ratat mai mult de 2 mingi.

Ce ai, mai, cu constanta? Ai?
Am glumit.
Eu as vota-o pe Steluta Luca. Nu ca e din judetul Galati, dar cred ca la ultimul "mondial" a bifat cel mai mare numar de minute in teren. Nu a fost extraordinara in unele momente, dar a facut bine ambele faze si este omul potrivit la locul ordonat.

DeathRipple
24th January 2006, 17:18
good point...dintre romance, pe ea as numi-o. este omul care tine apararea in spate si care-si asuma suturile la poarta in momente dificile. a devenit jucatoarea importanta din teren, pe care se bazeaza coechipierele. este un lider. dar sunt alte jucatoare mai bune decat ea.

SlamDuck
24th January 2006, 19:28
Hai sa alegem o romanca si sa nu ne mai atata pe noi...hai sa facem un poll de 3 zile intre Hutu si Elisei si alegem care din ele o votam toti, sa nu imprastiem voturile!!!

dragosh_vl
24th January 2006, 20:55
cine a aleso pe rusoaica . mari nesimtiti . nam vazut asa ceva.sa nu votezi un dintre cele 2 romance.

razvy
24th January 2006, 21:07
Oricum se vor imprastia voturile ...
IMPORTANT e votul de pe www.ihf.info (http://www.ihf.info)

SORENSEN
24th January 2006, 22:24
ELISEI cu sufletul (am votat-o si pe ihf.info) dar parca Bodnieva ar fi mai buna in 2005.

Darkslowstar
24th January 2006, 22:52
Asa am votat si eu, cu toate ca Bodnieva mi s-a parut mai buna si mai constanta.

dragosh_vl
25th January 2006, 09:32
lasa votati romancele nu rusoaicele ca ei la concursuri asa nu ne voteaza .

SORENSEN
25th January 2006, 09:40
Pai oricum am votat-o pe Elisei-Ardean si aici si pe ihf.info
Dar moral este Bodnieva dar chiar nu conteaza

DeathRipple
25th January 2006, 09:54
de ce nu conteaza CINE este intr-adevar mai buna? va trebui la un moment dat sa recunoastem ca exista si altii mai buni decat noi. principiul de baza al sportului se numeste fair-play.

o sa vina momentul cand vom vedea numai reprezentanti ai chinei pe podiumuri ;)

SlamDuck
25th January 2006, 11:39
de ce nu conteaza CINE este intr-adevar mai buna? va trebui la un moment dat sa recunoastem ca exista si altii mai buni decat noi. principiul de baza al sportului se numeste fair-play.

o sa vina momentul cand vom vedea numai reprezentanti ai chinei pe podiumuri ;)
Yeah, right!Tu crezi ca ungurii nu voteaza cu Anita Gorbictz?
Sigur va iesi Bodnieva, desi pe mine nu m-a impresionat.Mi-a placut la o adica mai mult Gorbictz sau Jurack (care de la accidentare numai prostii face, dar nu-i nimic), dar tot am votat cu Elisei.Este cea mai buna extrema din lume, face jocul de inter si chiar conducator de joc la Knjaz, este o jucatoare polivalenta.:ok:

SORENSEN
25th January 2006, 19:55
Gorbitz mi se pare prea individualista asa ca nu cred ca e mai buna ca Ardean.
Doar Bodnieva apoi Ardean. slamduck a punctat bine plusurile romancei

SlamDuck
25th January 2006, 20:32
Pai e vorba de jucatoare, nu de echipa :P asa individualista cum este, reuseste la Gyor sa faca diferenta.Daca Gorbictz joaca bine, poate face diferenta.

SORENSEN
25th January 2006, 22:05
Pai si Logvin si altele , dar in acelasi timp pot face praf meciul.( ultimul meci a lui Hypo in CL e clar in acest sens)
Asa ca e rar ca o jucatoare tare ,de top(cazul lui Ardean) sa faca si un joc de echipa foarte bun.

nikegirl
26th January 2006, 14:18
nu inteleg de ce va tot agitati acum asa:)) ELISEI e ce mai tare ..joaca extraordinar si are o detenta de iti pica fata..eu am fost la primirea echipei in piata universitatii si a fost bestial!! am stat 4 ore in - nush cate grade dar a meritat..putin putin am cunoscut fetele si sunt super..si mai ales valentina!asta e diferenta intre noi romanii si restu lumii..pe langa faptul ca jucam prea bine:) avem caracter:) in fine ..sorry dak m`am bagat aiurea in discutie!!:) bye bye:P

:rolleyes: care vine la Europene in decembrie ca am uitat sa zic!:)) e de pe 7 pe 17 dec 2006 in suedia! va bagati ? :yeah:

DeathRipple
26th January 2006, 15:56
daca jucam bine si avem caracter, cum se face ca asta e singurul rezultat mai notabil dupa atatia ani?

inainte de suedia urmeaza serbia...eu zic ca mai bine ai intreba de meciurile alea.

SORENSEN
26th January 2006, 17:49
Pai tu ai vazut echipa din 2004 sau cea din 2003 era dezastru atunci la nivelul tehnicienilor...jucatoarele veneau sa se afle in treaba.
plus ca la CM 99 locul 4 si la CE 2000 tot 4 si calificare la JO 2000 Sydney unde doar locul 7 (din 8 parca) inseamna ceva ...nu mult dar inseamna.

DeathRipple
26th January 2006, 18:08
poftim? unde inseamna? nici locul 2 nu inseamna ceva. fanfara canta numai pentru locul 1. locul 2 este primul invins. aa, ca ne place noua si ca da bine sa fi vicecampioana mondiala, aia e altceva...

nu spun ca nu joaca mai bine echipa romaniei....dar mai e mult pana departe. vedem daca trece de serbia, vedem daca mai repeta figura la campionatul european, vedem urmatorul mondial, vedem olimpiada...abia apoi putem trage o linie...sau nu stim ce-i ala ciclu olimpic?

SlamDuck
26th January 2006, 18:37
nu inteleg de ce va tot agitati acum asa:)) ELISEI e ce mai tare ..joaca extraordinar si are o detenta de iti pica fata..eu am fost la primirea echipei in piata universitatii si a fost bestial!! am stat 4 ore in - nush cate grade dar a meritat..putin putin am cunoscut fetele si sunt super..si mai ales valentina!asta e diferenta intre noi romanii si restu lumii..pe langa faptul ca jucam prea bine:) avem caracter:) in fine ..sorry dak m`am bagat aiurea in discutie!!:) bye bye:P

:rolleyes: care vine la Europene in decembrie ca am uitat sa zic!:)) e de pe 7 pe 17 dec 2006 in suedia! va bagati ? :yeah:
Nike si aici dau de tine?:headbang:
:happy unde te duci mama in Suedia...am inghetat in Universitatii, da in Suedia iarna?
Revenind la subiect, pe GSP exista un topic cu poll intre Elisei/Hutupan, pe care dintre romance sa o alegem, sa nu risipim voturile.Parerea generala este ca Elisei ar trebui votata.

razvy
16th May 2006, 18:50
World Handball Players of the Year 2005: Anita Görbicz and Arpad Sterbik

Anita Goerbicz (HUN) 42.75%

Luminita Dinu (ROM) 21.01%
Valentina Neli Ardean Nilsei (ROM) 17.44%
Pearl van der Wissel (NED) 5.21%
Liudmila Bodnieva (RUS) 4.89%
Grit Jurack (GER) 3.80%
other 2.61%
Sun-Hee Woo (KOR) 2.29%
---------------------------------------------------------
Arpad Sterbik (SCG) 22.50%
Ivano Balic (CRO) 21.14%
Mirza Dzomba (CRO) 17.20%
Mateo Garalda (ESP) 13.47%
Wissem Hmam (TUN) 8.46%
Eduard Kokcharov (RUS) 7.57%
other 5.74%
David Juricek (CZE) 3.93%

Eu v-am zis ca voturile romanilor se vor imparti intre cele 2... si nu va castiga niciuna din ele ...

mariusvl
5th January 2007, 10:54
daca votam toti pe una dintre ele cea mai buna handbalista a lumii era o romanca