PDA

View Full Version : ce parere aveti de andone la cfr?



oli84how
24th May 2007, 18:10
din pacate Bergodi nu si-a prelungit contractul cu CFR,se pare ca nu a mai fost dorit de conducere,si maine va veni Andone la negocieri

delboca
24th May 2007, 19:15
si de bergodi lumea a zis ca nu va face treaba da uite ca a facut sa vedem andone ce va face macar un parcurs bun in uefa sa avem si sezonu viitor mai vedem
/OLE/ /OLE/ /OLE/

Cappone
25th May 2007, 00:23
ii bun antrenor andone,dar totusi nu inteleg de ce nu aramas la voi bergodi,care in retur a reusit sa obtina cele mai multe puncte dintre toate echipele din liga 1

sRv
25th May 2007, 07:48
BERGODI Nu uITA, CLuJu-I CASA TA !!!

ducus
25th May 2007, 09:23
Halal! Asa ceva numai la noi se poate intampla, dupa ce ai calificat o echipa pentru prima data in cupele europene, sa fii demis! Si culmea, tocmai inaintea meciurilor din UEFA! Barem daca ar fi avut un parcurs rau acolo, puteai sa-l demiti, dar u se poate asa ceva, fara motiv sa dai omul afara!
Voua v-ar conveni sa ia laurii altul in locul muncii voastre? Pentru ce s-a zbatut atunci un sezon sa aduca echipa pe locurile 2-3? O echipa are nevoie de un antrenor stabil, cum a fost Razvan la Rapid. Atunci ai tot timpul din lume sa cunosti jucatorii, dar asa in mai putin de 1 an, cat poti sa-i cunosti? Acesta ar fi fost pretextul invocat de Muresan.
http://realitatea.net/63697_Cristiano-Bergodi-si-a-reziliat-contractul-cu-CFR-Cluj-.html

oli84how
25th May 2007, 11:22
Halal! Asa ceva numai la noi se poate intampla, dupa ce ai calificat o echipa pentru prima data in cupele europene, sa fii demis! Si culmea, tocmai inaintea meciurilor din UEFA! Barem daca ar fi avut un parcurs rau acolo, puteai sa-l demiti, dar u se poate asa ceva, fara motiv sa dai omul afara!
Voua v-ar conveni sa ia laurii altul in locul muncii voastre? Pentru ce s-a zbatut atunci un sezon sa aduca echipa pe locurile 2-3? O echipa are nevoie de un antrenor stabil, cum a fost Razvan la Rapid. Atunci ai tot timpul din lume sa cunosti jucatorii, dar asa in mai putin de 1 an, cat poti sa-i cunosti? Acesta ar fi fost pretextul invocat de Muresan.
http://realitatea.net/63697_Cristiano-Bergodi-si-a-reziliat-contractul-cu-CFR-Cluj-.html

nu a fost demis,pus si simplu s-a incheiat contractul si nu l-au mai prelungit

sRv
25th May 2007, 16:30
Halal! Asa ceva numai la noi se poate intampla, dupa ce ai calificat o echipa pentru prima data in cupele europene, sa fii demis! Si culmea, tocmai inaintea meciurilor din UEFA! Barem daca ar fi avut un parcurs rau acolo, puteai sa-l demiti, dar u se poate asa ceva, fara motiv sa dai omul afara!
Voua v-ar conveni sa ia laurii altul in locul muncii voastre? Pentru ce s-a zbatut atunci un sezon sa aduca echipa pe locurile 2-3? O echipa are nevoie de un antrenor stabil, cum a fost Razvan la Rapid. Atunci ai tot timpul din lume sa cunosti jucatorii, dar asa in mai putin de 1 an, cat poti sa-i cunosti? Acesta ar fi fost pretextul invocat de Muresan.
http://realitatea.net/63697_Cristiano-Bergodi-si-a-reziliat-contractul-cu-CFR-Cluj-.html


Ai dreptate, desi imi pare foarte rau dupa Bergodi as vrea sa cred ca se va intampla ce s-a intamplat si pana acum.Am promovat cu Sunta(cred), a venit Dorinel, am ajuns cu Munti in finala intertoto, a venit Bergodi, ne-a calificat in UEFA si ne-a dus pe locul 3, a venit Andone sper sa-se intample ceva bun si acuma !!!Si uitati-va la ceva de acum 3 ani, primul sezon - locul 10 sau 11, al 2-lea sezon - locul 5, al 3-lea sezon - locul 3, daca o tinem tot asa sezonul viitor locul 1 :P

ducus
25th May 2007, 18:09
"Falcosul" a semnat contractul pana-n 2009, sa vedem daca va fi lasat sa-l duca pana la capat si noile achizitii pe care le va face. Nu m-as mira sa aduca cativa din fostii elevi de la Sportul si Dinamo.

m8k
25th May 2007, 18:31
Halal! Asa ceva numai la noi se poate intampla, dupa ce ai calificat o echipa pentru prima data in cupele europene, sa fii demis! Si culmea, tocmai inaintea meciurilor din UEFA! Barem daca ar fi avut un parcurs rau acolo, puteai sa-l demiti, dar u se poate asa ceva, fara motiv sa dai omul afara!
Voua v-ar conveni sa ia laurii altul in locul muncii voastre? Pentru ce s-a zbatut atunci un sezon sa aduca echipa pe locurile 2-3? O echipa are nevoie de un antrenor stabil, cum a fost Razvan la Rapid. Atunci ai tot timpul din lume sa cunosti jucatorii, dar asa in mai putin de 1 an, cat poti sa-i cunosti? Acesta ar fi fost pretextul invocat de Muresan.
http://realitatea.net/63697_Cristiano-Bergodi-si-a-reziliat-contractul-cu-CFR-Cluj-.html

Nu e chiar asa! Bergodi este antrenor mare, dar e incapatinat!Imi pare foarte rau ca a plecat, dar contractul a fost respectat in totalitate cu el! Bergodi a avut posibilitatea sa-si prelungeasca contractul inaintea meciului cu Steaua! A refuzat atunci! Conducerea nu a putut sa astepte , stiind ca italianul este dorit acasa de familie! CFR risca sa ramana fara antrenor, si daca tot au avut o pista au ales aceea care era sigura! Cam asa stau lucrurile!
Bergodi si-a primit banii pentru ca a dus CFR in cupa UEFA! Cu aceasta performanta va gasi sigur o echipa unde va continua! Pacat ca a plecat dar asta e viata!
Referitor la Andone, stiu ca e dinamovist! Mare lucru nu a facut pina acum ca antrenor! La dinamo performantele sunt discutabile!:D

sRv
25th May 2007, 20:38
"Falcosul" a semnat contractul pana-n 2009, sa vedem daca va fi lasat sa-l duca pana la capat si noile achizitii pe care le va face. Nu m-as mira sa aduca cativa din fostii elevi de la Sportul si Dinamo.


Gasiti mai multe detalii despre venirea lui Andone la CFR si noile achizitii de la CFR pe www.cfronline.3x.ro la sectiunea "Revista presei"

Parazitu'1919
25th May 2007, 23:55
antrenor bun sa sperac ca NU v'a da rezultate

sRv
26th May 2007, 10:19
antrenor bun sa sperac ca NU v'a da rezultate

"sa sperac" ?:no: :no: :no: :happy :happy :happy mai treci pe la scoala mai analfabetule....

effect
26th May 2007, 15:56
Il veti regreta pe Bergodi ;)

Celso
26th May 2007, 16:00
trebuie rabdare....Andone e un antrenor super...mai ramande de vazut cum se vor comporta jucatorii pe teren!

Universal
26th May 2007, 16:05
Buna idee aducerea lui Andone, dar Bergodi era bun pt CFr Cluj., Si Andone este.

Ammadeus
27th May 2007, 10:44
bergodi nu era de uefa; andone nu stiu, e cam mediocru pt. uefa dar poate ataca campionatul, tzeffer se va lupta cu dinamo cel mai probabil, la rapid savarina e prea incompetenta iar la s.b. ciobanu' are grija sa asigure contraperformanta etapa de etapa;

Parazitu'1919
29th May 2007, 23:06
"sa sperac" ?:no: :no: :no: :happy :happy :happy mai treci pe la scoala mai analfabetule....

cand inveti sa te exprimi bine in limba romana si nu o sa mai canti in UNGURESTE la meciuri ai putea sa comentezi despre o simpla greseala de "tipar" :rosu:

Cappone
30th May 2007, 20:50
Andone va face treaba buna la Cluj deoarece are o vasta experienta interna si internationala.Cfr se va bate iarasi dupa parerea mea cel putin la locul 2