PDA

View Full Version : Stadionul "Dr. Constantin Radulescu"



Pages : [1] 2 3 4 5

forza_CFR
24th May 2007, 16:51
asa va arata noul stadion
http://www.ziarulclujeanului.ro/typo3temp/pics/bd6f72fe7f.jpg

astept pareri

TYPI-STIINTA
24th May 2007, 16:51
ooo... belea :D

Luis Garcia10
24th May 2007, 16:53
Potcoava? :D

BBB
24th May 2007, 16:59
misto! Cate locuri o sa aiba? Anu 2010 o sa prinda Clujul cu 2 stadioane faine unde o sa se poata juca derby-urile in cele mai optime conditii. :D

Zax
24th May 2007, 17:03
de unde ai luat aceste informatii? cine-l face, primaria?

e de la zero sau e asta de acum modernizat?

Elphax
24th May 2007, 17:06
Potcoava? :D

nu au cum altfel, acolo e strada :)


de unde ai luat aceste informatii? cine-l face, primaria?

e de la zero sau e asta de acum modernizat?

se fac pe rand cele 3 tribune
intai se contruieste tribuna2
apoi se darama tribuna 1 si se reface
apoi peluza idem

Kainsashiki
24th May 2007, 17:09
asa va arata noul stadion


asa ramane...macheta!:happy

danpuric78
24th May 2007, 17:13
ar f bine sa fei realizat cat mai repede. E nevoie de stadioane.

Charon
24th May 2007, 17:16
seamana cu stadionul lui Lens!:ok:

sa dea Domnul sa vad asa ceva in Romania,dar ma indoiesc ca va fi curand!
CAND E TERMENUL DE FINALIZARE?
CA DACA E IN 2010,PROBABIL VA FI TERMINAT PRIN 2013!:happy

Datenshi
24th May 2007, 17:21
Arata bine, ar fi frumos sa se realizeze.

oli84how
24th May 2007, 17:56
asa ramane...macheta!:happy
spre deosebire de oieru vostru la noi s-a facut tot ce s-a promis

Luis Garcia10
24th May 2007, 17:59
Eu nu prea cred sincer...dar sper sa se adevereasca!

oli84how
24th May 2007, 18:01
seamana cu stadionul lui Lens!:ok:

sa dea Domnul sa vad asa ceva in Romania,dar ma indoiesc ca va fi curand!
CAND E TERMENUL DE FINALIZARE?
CA DACA E IN 2010,PROBABIL VA FI TERMINAT PRIN 2013!:happy

se vor construi pe rand tribunele,pentru ultima termenul este vara 2008.pana acum au facut totul cand au promis,asa ca am mare incredere.

oli84how
24th May 2007, 18:02
cam cat costa lucrarile?tutosi am o observatie.tribunele nu is legate de peluza.mai contau acolo cateva locuri pt ca lipseste o peluza.dar inginerii stiu mai bine ce e de facut.

7,5 mil euro.ai dreptate,nici eu nu inteleg dc nu sunt legate,poate erau mai greu de acoperit.

Charon
24th May 2007, 18:06
7,5 mil euro.ai dreptate,nici eu nu inteleg dc nu sunt legate,poate erau mai greu de acoperit.
100 % e din cauza lipsei de spatiu,defluirea spectatorilor se face de 100 de ori mai greu daca sunt legate!:ok:

Sorin Blaj
24th May 2007, 18:06
Arata chiar foarte bine.

Nightwish
24th May 2007, 18:17
Arata super.. Sa speram ca se face.. Cam cate locuri ar trebui sa aiba cand va fi gata?

caine19
24th May 2007, 19:10
bafta... de-asta sunt de apreciat ungurii , astia chiar se pun pe treaba , nu stau la pomana ca noi :rosu:

Kainsashiki
24th May 2007, 19:11
caine18, macheta d-asta a avut si dinamo si era chiar mai frumoasa:D si steaua a avut vreo 3...ar fi frumos sa faca stadionul + o baza sportiva in cluj, dar e greu de crezut..

caine19
24th May 2007, 19:12
daca erau romani patronii erau vorbe in vant , dar asa .... se schimba treaba :rolleyes:

SAMM
24th May 2007, 19:14
bafta... de-asta sunt de apreciat , astia chiar se pun pe treaba , nu stau la pomana ca noi :rosu:

pai crezi ca toate echipele au ministerul de interne si bugetul statului in spate ??? gata sa aloce la cea mai mica butelie data spaga sume considerabile din fondurile statului
.
.

Nightwish
24th May 2007, 19:16
pai crezi ca toate echipele au ministerul de interne si bugetul statului in spate ??? gata sa aloce la cea mai mica butelie data spaga sume considerabile din fondurile statului
.
.

Chiar nu inteleg ce vrei sa zici :shocked: ...Ce legatura are CFR sau Arpi cu bugetul si ministerul???

SAMM
24th May 2007, 19:18
pai tocmai asta spun, ca astia fac din fondurile lor private, nu asteapta mila ministerelor si a statului, citeste mai atent, intrebare retorica

TheIceMan
24th May 2007, 19:20
seamana cu stadionul lui Lens!:ok:

si cu cel din Toronto unde joaca Toronto FC in MLS precum si nationala Canadei:

http://toronto.fc.mlsnet.com/t280/stadium/

http://toronto.fc.mlsnet.com/t280/imgs/stadium/2006/north_rendering.jpg

Luis Garcia10
24th May 2007, 19:22
Pana nu vad nu cred :D :ok: ;) :P

Cappone
24th May 2007, 19:36
o sa se faca stadion pentru cfr,pentru ca pazkany pana acuma a facut cam tot ce a spus,si cred ca va face si stadionul!

bada_otelul
24th May 2007, 19:45
foarte bine,excelent chiar...da' asa o mica rautate de la mine...tot in vale se duc mingile:D
saratelele sunt incluse in pretul stadionului:D
si noi ca prostii credeam ca se face in sfarsit un stadion mai de doamne ajuta pe banii statului,cand colo tot particular...

m8k
24th May 2007, 20:02
Idem cu stadionul celor din Saint-Etienne!:D

P.S. Ungurii fac stadion spre deliciul lui diablo!:happy :happy :happy
Banii sunt deja pusi deoparte, aici nu suntem in capitala sa ramanem la stadiul de macheta!
Deja baietii se apuca de munca, pentru ca este de lucrat la stadion ca sa se poate juca meciurile din cupa UEFA in Gruia!:yeah:

bada_otelul
24th May 2007, 20:11
ma duc sa-mi cumpar saratele ca mi-ati facut pofta:)

m8k
24th May 2007, 20:16
Multi nu stiu de ce a fost blat anul trecut meciul cu Rapid! Ei bine totul a fost pentru ca sa se poate concesiona stadionul! Nici nu a trecut mult timp de la concesionare si deja incep lucrarile!
Unii fac blat pentru castigarea campionatului sau locul 2, ceilalti, putini la numar din pacate fac pentru a imbunatatii imaginea fotbalului din Romania!

Kainsashiki
24th May 2007, 20:34
Idem cu stadionul celor din Saint-Etienne!:D

P.S. Ungurii fac stadion spre deliciul lui diablo!:happy :happy :happy
Banii sunt deja pusi deoparte, aici nu suntem in capitala sa ramanem la stadiul de macheta!
Deja baietii se apuca de munca, pentru ca este de lucrat la stadion ca sa se poate juca meciurile din cupa UEFA in Gruia!:yeah:

Daca FAC e bine, doar sa nu IA nimic si sa se treaza ca vor autonomie pe stadion ...

BBB
24th May 2007, 21:23
Idem cu stadionul celor din Saint-Etienne!:D

P.S. Ungurii fac stadion spre deliciul lui diablo!:happy :happy :happy
Banii sunt deja pusi deoparte, aici nu suntem in capitala sa ramanem la stadiul de macheta!
Deja baietii se apuca de munca, pentru ca este de lucrat la stadion ca sa se poate juca meciurile din cupa UEFA in Gruia!:yeah:

ma agresivule, aici is de acord cu tine. eu chiar sper sa se faca stadion ca lumea si in gruia si ala lalt pentru ca vreau derby-urile pe stadioane pline cu 30 000 oameni. :yeah:

TYPI-STIINTA
24th May 2007, 21:28
Daca FAC e bine, doar sa nu IA nimic si sa se treaza ca vor autonomie pe stadion ...

ba da-ma draqu :happy .. si sa scrie si la intrare numele stadionului doar in ungureste :D

caine19
24th May 2007, 21:49
pai tocmai asta spun, ca astia fac din fondurile lor private, nu asteapta mila ministerelor si a statului, citeste mai atent, intrebare retorica

daca lasa-i caterinca la o parte ai fi vazut ca asta condamnam si eu la echipele bucurestene;) ...

caine19
24th May 2007, 21:51
Idem cu stadionul celor din Saint-Etienne!:D



Numai ca aia au bonus inca o peluza :D

CFR1907
24th May 2007, 22:48
asa va arata noul stadion
http://www.ziarulclujeanului.ro/typo3temp/pics/bd6f72fe7f.jpg

astept pareri


Asta nu e o stire noua. Contractul cu firma de constructii care va face stadionul a fost semnat de acum 2 luni si lucrarile la stadionul nou o sa inceapa incepand de saptamana viitoare. Din pacate, constructia stadionului o sa ne reduca bugetul pentru transferul de jucatori noi deoarece stadionul nou va fi construit 100% de arpad si niste sponsori care au contribuit cu bani si cu diferite materiale necesare constructiei. Si cei din Consiliul Local merita :rosu: :rosu: :rosu: pentru ca nu au fost capabili sa faca un stadion modern in Cluj si nici macar nu au acceptat sa participe cu jumatate din suma necesara modernizarii stadionului Gruia. Daca CL dadea bani, era foarte posibil ca sezonul care urmeaza sa joace ambele echipe (U si CFR) pe acelasi stadion...

Nico21
24th May 2007, 22:50
Hmmm...Arpi e deja cu un picior la puscarie...imi e tare greu sa cred ca se va realiza acest proiect...

YoYoyOi
24th May 2007, 22:56
mai vedem... oricum Clujul merita un stadion ca lumea...

BBB
24th May 2007, 23:05
mai vedem... oricum Clujul merita un stadion ca lumea...

cand zici Clujul sper ca te referi la oras!

forza_CFR
24th May 2007, 23:13
stadionul va avea pana la urma 28.000 de locuri...si va fi gata pe la sfaristul lui 2009...daca bine am auzit
in iunie incep lucrarile cred

YoYoyOi
24th May 2007, 23:35
cand zici Clujul sper ca te referi la oras!

normal ca la oras... la judet chiar ;)

Hard
24th May 2007, 23:40
englezii construiau astfel de stadioane pt echipele mediocre acum 30 de ani...exemplu Fulham,Charlton Ath,Millwall si cam toate echipele din ligile inferioare...slab proiect zic eu.

Sezione
24th May 2007, 23:50
englezii construiau astfel de stadioane pt echipele mediocre acum 30 de ani...exemplu Fulham,Charlton Ath,Millwall si cam toate echipele din ligile inferioare...slab proiect zic eu.

Ce naiba ai vrut sa spui cu asta??? Englezii au stadioane peste tot ce avem noi si in liga a 3-a.... De ce ar fi slab proiectul ??? E un lucru bun sa avem un inca stadion de 28000 de locuri si modern in tara...

orbette
25th May 2007, 00:08
e un lucru rau, pentru ca ii da peste nas lui jiji becali, mare patron, mare iubitor al stelei si calauzitor spiritual, care are sute de milioane de dolari, dar nu e in stare sa faca un stadion pentru steaua

effect
25th May 2007, 00:43
Imi place CFR. Un club serios , pus pe fapte mari . Sa dea Dumnezeu sa se reuseasca construirea acestui stadion , pentru ca ar fi un castig nu numai pentru clujeni ,ci si pentru Romania in general.

SAMM
25th May 2007, 07:57
daca lasa-i caterinca la o parte ai fi vazut ca asta condamnam si eu la echipele bucurestene;) ...

la dinamo si rapid poate

Balaci
25th May 2007, 09:09
Ar fi super sa se faca asa un stadion si chiar cred ca Arpi s-ar putea sa realizeze asta,e destul de parolist tipul:ok:
Proiectul,pentru CFR,e rezonabil.In spatiul avut acolo nici nu s-ar fi putut altfel

Elphax
25th May 2007, 09:52
englezii construiau astfel de stadioane pt echipele mediocre acum 30 de ani...exemplu Fulham,Charlton Ath,Millwall si cam toate echipele din ligile inferioare...slab proiect zic eu.

ce acri sunt strugurii astia...

"astfel de stadioane" ?
poate ca idee...

pentru locatia respectiva e cea mai buna varianta !
si ca dotari va fi sigur peste cele din Anglia facute acum 30, 20 sau 10 ani
nu e cel mai frumos dar probabil va fi cel mai modern din tara - pentru ca e facut totul nou:ok:

BBB
25th May 2007, 10:30
http://www.dragontalesrugby.co.uk/acatalog/0162swanseanewstadiumfirstmatch05-07-23.jpg asa arata stadionu unei divizionare C din Anglia :D

BBB
25th May 2007, 10:31
Imi place CFR. Un club serios , pus pe fapte mari . Sa dea Dumnezeu sa se reuseasca construirea acestui stadion , pentru ca ar fi un castig nu numai pentru clujeni ,ci si pentru Romania in general.

Ho ba gata-te ca mor aci dracu de ras :happy E doar un stadion, nu e Allianz Arena sa aparem pe CNN cu el ce draq

Elphax
25th May 2007, 10:40
pai e un stadion, da,
DECI CFR ARE Stadion omologat ACUM
si peste 2 ani va avea STADION ULTRAMODERN

voi ... nimik - care oricum sta sa se darame :)

PerVersion
25th May 2007, 12:37
Avand in vedere spatiul redus care exista acolo, cred ca e maximum ce se putea obtine. Iar daca proiectul va fi dus la bun sfarsit, va fi o palma data in primul rand primariei si consiliului local. E inadmisibil sa ai 2 echipe in L1 si nici un stadion... :(

forza_CFR
25th May 2007, 13:05
http://www.dragontalesrugby.co.uk/acatalog/0162swanseanewstadiumfirstmatch05-07-23.jpg asa arata stadionu unei divizionare C din Anglia :D

Daca ar fi sa o luam dupa istorie...noi suntem cam cu 150 ani in urma Angliei

orbette
25th May 2007, 13:27
mda..jumate din romania a ramas in evul mediu :happy

caine19
25th May 2007, 14:53
la dinamo si rapid poate

si la voi ce s-a facut in afara de tabela si gazon ... nimic .... la lasat asa cum era din 90' ;)

orbette
25th May 2007, 14:55
ar fi ceva macar daca s-ar moderniza toate suprafetele de joc din liga I..ar creste mult spectacolul fotbalistic

LaZio.CyriL
25th May 2007, 15:02
e un lucru rau, pentru ca ii da peste nas lui jiji becali, mare patron, mare iubitor al stelei si calauzitor spiritual, care are sute de milioane de dolari, dar nu e in stare sa faca un stadion pentru steaua

...crek habar nu ai ce vb....dar dc erai mai atent la ce s-a vehiculat prin presa stadionul Stelei este inchiriat....nu e cesionat......ca celor de la cfr..
..oricum misto proiect si sa speram ca se va pune in practica pt ca avem nevoie de stadioane...

orbette
25th May 2007, 15:16
cred ca tu nu ai inteles ce am spus...nu ma refeream la modernizarea stadionului din ghencea, ci la construirea unui nou stadion privat pentru ca jiji are o caruta de bani...si-asa nu prea mai are pe unde sa spele banii, mai bine se apuca sa faca un stadion

Ess
25th May 2007, 15:28
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

LaZio.CyriL
25th May 2007, 15:31
cred ca tu nu ai inteles ce am spus...nu ma refeream la modernizarea stadionului din ghencea, ci la construirea unui nou stadion privat pentru ca jiji are o caruta de bani...si-asa nu prea mai are pe unde sa spele banii, mai bine se apuca sa faca un stadion

....ok....mea culpa....scz da asa am inteles eu......crezi ca vreunu din asa-zisii milionari ai nostri or sa isi bage averile in ceva care sa nu le aduca lor avantaje???eu nu prea cred......

m8k
25th May 2007, 16:31
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

Parcarea va fi in spatele peluzei actuale, unde este acum un teren de sport, si iar o alta parcare in spatele tribunei nou construite! Am vazut undeva un desen amanuntit al proiectului dar nu mai stiu unde!:D:headbang:

forza_CFR
25th May 2007, 16:42
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

parcarile vor fi in spatele peluzei si sub tribuna a II-a

Elphax
25th May 2007, 16:59
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

poti sa faci stadion pana in 100 de mil de euro in Romania

forza_CFR
25th May 2007, 18:47
poti sa faci stadion pana in 100 de mil de euro in Romania

defapt va costa cam 30 mil euro toata lucrarea asta daca bine am auzit...e vorba de reconstructie.In mare structura exista

Zax
25th May 2007, 20:20
stadioanele din Portugalia pentru euro 2004 sau cand a fost...au fost facute in timp record si cu bugete intre si 30-50 milioane euro..deci se poate





The Estádio do Bessa (now Estádio do Bessa XXI) is a football stadium located in the Boavista area of Porto, Portugal, used by Boavista FC.

Like other stadiums used in Euro 2004, the Bessa is a new ground, but built on top of the old stands, and each one of them was built at a time, which allowed Boavista to continue playing there. It cost €45'164'726 to build, from which €7'785'735 were supported from the Portuguese state, and has an all-seater capacity of 28'263. Plans for improvement actually existed before the organization of the Euro 2004 was given to Portugal in 1999, and by then the first works were already underway.

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/portugal/porto_bessa1.jpg
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/portugal/porto_bessa2.jpg

orbette
25th May 2007, 20:28
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

200 mil euro costa noul stadion al lui sahtior...care are 80.000 de locuri...si iti pica fata cand il vezi
un stadion de 30.000 de locuri nu va costa (in total, ridicat de la 0+teren+toate cele aferente) peste 100 mil euro...un fleac pt jiji:groggy:

oli84how
26th May 2007, 00:40
fiti mai seriosi: un stadion cat de cat modern cu 30.000 de locuri, ar costa undeva pe la 150-200 mil eur + mai pune terenul pe care se construieste, ca nu poti sa-l faci la ciorogarla langa parau.
in general un stadion se ridica din fonduri bancare si sponsori. Nu stiu sa fie vreun stadion care sa fie proprietatea unei persoane.

Am si eu o intrebare: unde se parcheaza masinile (imi cer scuze daca s-a scris deja, n-am citit tot threadul). Si pe unde ar intra masinile, daca se inchide de la 7 strazi in sus??? UEFA specifica clar ca tre' sa ai un nr de locuri de parcare in func de marimea stadionului.

din cate am auzit eu se va face o parcare supraterana in spatele peluzei

Ess
26th May 2007, 01:37
200 mil euro costa noul stadion al lui sahtior...care are 80.000 de locuri...si iti pica fata cand il vezi
un stadion de 30.000 de locuri nu va costa (in total, ridicat de la 0+teren+toate cele aferente) peste 100 mil euro...un fleac pt jiji:groggy:

mda...cred am exagerat cu suma totala...mea culpa...:D


deci pot merge cu masina la meci si sa nu pot bea o bere, inainte, la ratzoiu??
inacceptabil asa ceva

Sergio
26th May 2007, 15:56
uitati aici cum arata un stadion european... mai mare rusinea, jucati in uefa si n-aveti stadion nici de divizia B. Poate se indura Iancu si va primeste la tm asa ca intre ardeleni. :D
http://www.fcupoli.com/f1/panorama.html

Nightwish
26th May 2007, 16:04
uitati aici cum arata un stadion european... mai mare rusinea, jucati in uefa si n-aveti stadion nici de divizia B. Poate se indura Iancu si va primeste la tm asa ca intre ardeleni. :D
http://www.fcupoli.com/f1/panorama.html
Las ca facem stadion sa se poata juca si CL pe el.

Sesu
26th May 2007, 17:11
uitati aici cum arata un stadion european... mai mare rusinea, jucati in uefa si n-aveti stadion nici de divizia B. Poate se indura Iancu si va primeste la tm asa ca intre ardeleni. :D
http://www.fcupoli.com/f1/panorama.html

ce-i cu groapa aia?
dak il etajeaza si il acopera atunci sa v-a laudatzi cu el

forza_CFR
26th May 2007, 20:38
uitati aici cum arata un stadion european... mai mare rusinea, jucati in uefa si n-aveti stadion nici de divizia B. Poate se indura Iancu si va primeste la tm asa ca intre ardeleni. :D
http://www.fcupoli.com/f1/panorama.html

ai ajuns tare rau daca te crezi ardelean :rolleyes: :lol:

BBB
27th May 2007, 19:04
mda..jumate din romania a ramas in evul mediu :happy

nu-i asa ca Banatul nu intra aici? Nu de alta dar dupaia vine Elphax sa-ti explice cum ei au inventat focul si tot ce tine de civilizatie.

Elphax
27th May 2007, 19:25
nu am inventat mare lucru, in schimb am perfectionat totul

iar stadionul (tm) nu e groapa - tribunele sunt ridicate pornind de la nivelul solului ...

caine19
27th May 2007, 20:29
Si acoperite cu pamant , ca pe ghencea :D ( zici ca esti in cimitir )

Elphax
27th May 2007, 20:33
la voi sunt acoperite cu 'ceva' de caine ...

forza_CFR
6th June 2007, 17:05
incep sa vina materialele din olanda,se lucreaza non-stop

CFR1907
6th June 2007, 17:27
incep sa vina materialele din olanda,se lucreaza non-stop

Am fost si eu luni pe la stadion si am vazut ca muncitorii lucreaza la greu la el. Sper sa reuseasca doar sa il termine pana vin astia de la UEFA cu licentierea.:)

KillinG FieldS
6th June 2007, 17:31
Si acoperite cu pamant , ca pe ghencea :D ( zici ca esti in cimitir )

asa e.... se lauda poli cu LIGHEANU ala al lor ??? :groggy:

Vladek
6th June 2007, 18:11
Am fost si eu luni pe la stadion si am vazut ca muncitorii lucreaza la greu la el. Sper sa reuseasca doar sa il termine pana vin astia de la UEFA cu licentierea.:)

Spor la treaba ! :ok:

Defence
6th June 2007, 20:16
Ar fi super. Tot respectul pentru cei de la CFR Cluj pentru acest proiect!

LaZio.CyriL
8th June 2007, 19:05
asa e.... se lauda poli cu LIGHEANU ala al lor ??? :groggy:

...hmmmm....sa nu uitam banneru' lor de la ultima confruntare...."cu o cheie de 19 va demontam stadionul"......rade ciob de oala sparta:happy

maldini
8th June 2007, 19:42
200 mil euro costa noul stadion al lui sahtior...care are 80.000 de locuri...si iti pica fata cand il vezi
un stadion de 30.000 de locuri nu va costa (in total, ridicat de la 0+teren+toate cele aferente) peste 100 mil euro...un fleac pt jiji:groggy:

Shakhtar Stadium is a football-only stadium in Donetsk, Ukraine, currently under construction. The stadium will hold 50,000 people and will be completed in 2008. It will be used as one of the Euro 2012 venues. The stadium's specifications can meet 5-star UEFA rating, which would make it the first 5-star UEFA stadium in Ukraine. It will also be the 2nd largest stadium in Ukraine after the Kiev's Olimpiysky stadium.Construction costs will be $250.000.000 . Adica 185 mil euro ! Si doar 50.000 de locuri ! Cu 80.000 de locuri costa 300 mil euro minim !

Andreiy
8th June 2007, 19:56
in 100 ani poate se va face in tara asta un stadion...
pana nu vad nu cred.

maldini
8th June 2007, 20:14
in 100 ani poate se va face in tara asta un stadion...
pana nu vad nu cred.

Rushinika ca pana si Ucraina are stadioane mai bune ca ale noastre...Ala de la Dnepr tot in constructie 30.000 locuri va fi o alta bijuterie ! Rusii au stadion(Luzniki) cotat cu 5 stele de UEFA pe care se va juca finala 2008 Champions League iar noi avem potcoava si groapa :evil:

Andreiy
8th June 2007, 20:16
cred ca si bulgarii au stadioane mai faine decat ale noastre...

Ulysses
9th June 2007, 08:34
Am fost si eu luni pe la stadion si am vazut ca muncitorii lucreaza la greu la el. Sper sa reuseasca doar sa il termine pana vin astia de la UEFA cu licentierea.:)

si ce faceti cu licentierea ca oricum va elimina oricine chiar in primul tur!?lasa ca-i bine sa se construiasca stadion sa aiba "U" unde sa joace acasa ca la anul oricum retrogradati cu portughezii aia de third hand:ok:

Nightwish
9th June 2007, 09:16
si ce faceti cu licentierea ca oricum va elimina oricine chiar in primul tur!?lasa ca-i bine sa se construiasca stadion sa aiba "U" unde sa joace acasa ca la anul oricum retrogradati cu portughezii aia de third hand:ok:
Mai bine portughezii nostri decat fosilele voastre. Zambeste, sa nu iei amenda! :D

Ulysses
9th June 2007, 09:35
fosile care joaca in ucl? iar confunzi ziua cu noaptea si dorinta cu putinta:happy :happy :happy -precum vezi rad din toata inima nu doar zambesc:happy :happy :happy noroc cu tine !:ok:

m8k
9th June 2007, 10:42
Ulysses vezi ca rasul tau e offtopic! Incearca altundeva, poate gasesti threadul cu bancuri!
Razi si habar nu ai! Chiar daca retrogradam cum zici, u nu va juca pe acest stadion!
:cya::cya::cya:

Ulysses
9th June 2007, 15:47
pai mai bun banc decat ceferistii portughezi crezi ca e?:happy

Dark Horror
9th June 2007, 16:35
Hai ca itzi zic eu unul...marea vedeta Elton,adus cu surle shi trambitze la steaua shi acuma nu shtiu cum sa scape de el ca nimeni nu il vrea...e mai tare asta,dar de fapt nu e banc ca e adevar

Ulysses
9th June 2007, 16:57
vezi ca s-ar putea sa ajunga la voi , l-a lasat jj la 400!:D

momotuning
9th June 2007, 18:39
parcarile vor fi in spatele peluzei si sub tribuna a II-a

Eu nu am auzit ca va avea doar 21.500 de locuri, shi parcarea se va face una in spatele Peluzei (Supra terana), iar alta se va afla sub noua tribuna care va fi tribuna I, deci nu tribuna II cum ai zis. Noua tribuna, cea de pe terenul de zgura va fi cea oficila.

Ulysses
9th June 2007, 18:51
deci tribuna oficiala de la peluza 1 se va muta la tribuna 2 fosta 0! :happy :happy :happy voi nu aveti nici stadion daramite echipa...anul asta v-ati strecurat pash , pash nebagati in seama cand lumea privea duelul de la distanta STEAUA-rapid ... la anu, nu mai merge cu cumparaturile va spun sigur . terminati pe 6 in cel mai bun caz

m8k
9th June 2007, 18:53
...si voi pe 16!:lol:

Nightwish
9th June 2007, 19:18
deci tribuna oficiala de la peluza 1 se va muta la tribuna 2 fosta 0! :happy :happy :happy voi nu aveti nici stadion daramite echipa...anul asta v-ati strecurat pash , pash nebagati in seama cand lumea privea duelul de la distanta STEAUA-rapid ... la anu, nu mai merge cu cumparaturile va spun sigur . terminati pe 6 in cel mai bun caz

Threadul este despre Noul stadion CFR "CONSTANTIN RADULESCU" si daca nu ai ceva de zis pe subiectul asta poate te duci * si postezi in alta parte offtopic... *

delaparis
9th June 2007, 19:41
reventi la topic va rog frumos ...

PS. Ulysses , degeaba imi dai "felicitari" pe PM deoarece eu nu actionez in functie de asta ... dar in schimb daca mai faci trolling pe aici atunci poate ca vei avea ce meriti :rolleyes:

caine19
9th June 2007, 22:41
iar a intrat ulyse :headbang: :headbang: , nu i-am simtit deloc lipsa :D

Cum mai merg lucrarile la stadion ?

CFR1907
9th June 2007, 23:23
Cum mai merg lucrarile la stadion ?

Bine... muncitorii lucreaza... sper doar sa si termine la timp.:)

Ulysses
10th June 2007, 09:43
se mareste capacitatea de la 3000 la 10000? doar la anul jucati in ucl , nu?:happy :happy :happy

m8k
10th June 2007, 09:47
Bine... muncitorii lucreaza... sper doar sa si termine la timp.:)

Muresan sta la panda si da cu biciul!:lol: Eu sunt mai mult ca sigur ca se va termina treaba!

P.S. ulysses te rog frumos sa termini cu replicile ieftine, nu de alta dar te faci de ras!

Ulysses
10th June 2007, 09:51
de ras sunteti voi cu cei 20 de portughezi ai vostri , eu am vb serios : cate locuri va avea stadionul?e pentru liga campionilor?
ps :happy :happy :happy :happy

Nightwish
10th June 2007, 09:59
28.000 locuri pana in iunie 2008 si va permite jocul in grupele CL. Asta ca sa-ti dau un raspuns serios.

Elphax
11th June 2007, 10:31
dar niste poze recente nu aveti?

ca ma gandesc ca si in gruia exista aparate foto digitale ...

Dark Horror
11th June 2007, 15:07
Pai inca nu s-a facut nimic...adica sau daramat nishte chestii,deci nu prea au rost poze...

Benny
12th June 2007, 12:44
Ar fi frumos daca ati pune si niste informatii despre Constantin Radulescu.

BAK
12th June 2007, 14:26
ca ma gandesc ca si in gruia exista aparate foto digitale ...

nu exista, numai la timisoara sunt aparate dinalea

Cappone
12th June 2007, 17:52
nu exista, numai la timisoara sunt aparate dinalea

lasa ca exista peste tot,ce mai atata!pana si la poplaca exista

zebe
12th June 2007, 19:45
salz...asta-i primu meu post...deci nu ma luati tare...mie unu imi place cum arata stadionu' si chiar am incredere ca o sa-l termine la timp...cine credea acuma 4 ani cand cfr se tara prin mocirla de pe stadioanele de prin divizia c ca in 2007 vor lupta la titlu si prin cupele europene....bravo paszkani daca reusesti sa faci stadionu'...respect

m8k
12th June 2007, 20:25
Dupa ce a facut pina acum nu cred ca e greu de ghicit daca se va finaliza sau nu!
@zebe tu esti din Cluj? Cu ce echipa tii?

ionut_cluj
12th June 2007, 20:45
sigur se va putea juca in grupele CL? ca astia la stiri tot zic de grupele UEFA.

CFR1907
12th June 2007, 20:59
sigur se va putea juca in grupele CL? ca astia la stiri tot zic de grupele UEFA.

In prima faza va fi licentiat pentru grupele UEFA de anul acesta. Dar cand va fi gata complet stadionul la finalul anului 2008, atunci se va putea juca pe el si in grupele CL.:)

zebe
12th June 2007, 21:21
Dupa ce a facut pina acum nu cred ca e greu de ghicit daca se va finaliza sau nu!
@zebe tu esti din Cluj? Cu ce echipa tii?

da is din cj...chiar nu am nimic nici cu cfr nici cu u, desi la meciuri cam numa la cfr am fost si simpatizez cu ei...

CFR1907
13th June 2007, 00:09
Presedintele Iuliu Muresan a anuntat ca supraetajarea peluzei stadionului va aduce o suplimentare a capacitatii de 4.150 de locuri. "Tribuna va veni din Olanda si va fi asamblata pana la meciul cu Benfica, din 21 iulie. Tot pana atunci va fi gata si o alta zona, de 400 de locuri, pe care o ridicam in continuarea tribunei A, ceea ce inseamna ca arena se extinde cu circa 4.500 de locuri. Pana in 10 august vom termina lucrarile si la tribuna oficiala", a spus Iuliu Muresan, adaugand ca s-au inceput lucrarile la instalatia de nocturna si ca anul viitor se va ridica o a doua tribuna, vizavi de tribuna A, care va putea gazdui 11.000 de spectatori.

ionut_cluj
13th June 2007, 01:48
frumos... se face stadion fain la Cluj

momotuning
13th June 2007, 04:05
In prima faza va fi licentiat pentru grupele UEFA de anul acesta. Dar cand va fi gata complet stadionul la finalul anului 2008, atunci se va putea juca pe el si in grupele CL.:)

Stadionu va fi gata cel mai curand in 2009 pe la sfarshit, nicidecum in 2008. Se vrea finalizarea tribunei de pe terenul de zgura in 2008. Nu mai speratzi shi vorbiti aiurea.

elisav_2006
17th June 2007, 09:48
profesionalism si serioyitate

elisav_2006
17th June 2007, 09:48
forta cfr

CFR1907
21st June 2007, 00:27
Poze noi de la stadion:

http://img214.imageshack.us/img214/8177/sa400001kx0.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/1093/sa400002lb8.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/7126/sa400003zi9.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/364/sa400004zl5.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/5011/sa400005wm2.jpg
http://img254.imageshack.us/img254/9346/sa400006ck7.jpg
http://img236.imageshack.us/img236/8248/sa400007iz1.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/9762/sa400008uf9.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/9418/sa400009yr8.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/1011/sa400010rm7.jpg

Multumim Dark Horror pentru poze!

Parazitu'1919
21st June 2007, 00:40
se lucreaza nu gluma ....

da dc se numeste "Constantin Radulescu"...
cine o fost ala?

CFR1907
21st June 2007, 08:08
da dc se numeste "Constantin Radulescu"...
cine o fost ala?

Tu ar fi trebuit sa auzi de el. Dr Constantin Radulescu a fost un mare jucator a lui U pe vremuri, dar el a antrenat pe CFR Cluj intre anii 60-90, unde a avut performante destul de bune in diviza A, printre care o clasare pe locul 5 in editia 72-73 a diviziei A. De asemenea el a format mai multe generatii de jucatori, printre care: Nagel, Balas, V. Alexandru, Stancel, Muresan etc. In acelasi timp el a format si jucatori din generatia actuala, cum ar fi: Minteuan, Coroian, Miszti, Dulca, Piroska si altii. La cate a facut Constantin Radulescu pentru CFR, eu zic ca macar stadionul putem sa-l denumim dupa el. Si daca nu ar fi murit, eu l-as fi preferat pe el in continuare pe banca tehnica...

Si ca tot suntem in subiect, Ion Moina de la ce vine?

Parazitu'1919
21st June 2007, 09:55
Ion Moina a fost un mare atlet al Clujului :)):))

boshcUtza
21st June 2007, 11:50
Tu ar fi trebuit sa auzi de el. Dr Constantin Radulescu a fost un mare jucator a lui U pe vremuri, dar el a antrenat pe CFR Cluj intre anii 60-90, unde a avut performante destul de bune in diviza A, printre care o clasare pe locul 5 in editia 72-73 a diviziei A. De asemenea el a format mai multe generatii de jucatori, printre care: Nagel, Balas, V. Alexandru, Stancel, Muresan etc. In acelasi timp el a format si jucatori din generatia actuala, cum ar fi: Minteuan, Coroian, Miszti, Dulca, Piroska si altii. La cate a facut Constantin Radulescu pentru CFR, eu zic ca macar stadionul putem sa-l denumim dupa el. Si daca nu ar fi murit, eu l-as fi preferat pe el in continuare pe banca tehnica...

Si ca tot suntem in subiect, Ion Moina de la ce vine?

no offense dar nu ti se pare aiurea sa denumesti stadionul cefereului dupa un fost mare jucator la "U"???

BBB
21st June 2007, 12:41
Tu ar fi trebuit sa auzi de el. Dr Constantin Radulescu a fost un mare jucator a lui U pe vremuri, dar el a antrenat pe CFR Cluj intre anii 60-90, unde a avut performante destul de bune in diviza A, printre care o clasare pe locul 5 in editia 72-73 a diviziei A. De asemenea el a format mai multe generatii de jucatori, printre care: Nagel, Balas, V. Alexandru, Stancel, Muresan etc. In acelasi timp el a format si jucatori din generatia actuala, cum ar fi: Minteuan, Coroian, Miszti, Dulca, Piroska si altii. La cate a facut Constantin Radulescu pentru CFR, eu zic ca macar stadionul putem sa-l denumim dupa el. Si daca nu ar fi murit, eu l-as fi preferat pe el in continuare pe banca tehnica...

Si ca tot suntem in subiect, Ion Moina de la ce vine?

Hombre, eu in locul tau nu m-as tot agita sa dau explicatii :( unii is cazuri pierdute

Sergio
21st June 2007, 16:20
pana si buzile is visinii... :happy

lasa ca exista peste tot,ce mai atata!pana si la poplaca exista

da numai ca nu peste tot is bilincve. :drak:

O CFR-ista
21st June 2007, 18:00
sper sa se finalizeze proiectul cat mai repede.....deci in vara asta se va mari peluza?????:)

Dark Horror
21st June 2007, 18:19
Da

CFR1907
21st June 2007, 20:00
Ion Moina a fost un mare atlet al Clujului :)):))

Mare atlet? Clujul nu a avut niciodata performante remarcabile in atletism. Sau zimi tu un atlet clujean care a facut performanta in ultimii 100 de ani si care e performanta...

Nightwish
21st June 2007, 20:05
Mare atlet? Clujul nu a avut niciodata performante remarcabile in atletism. Sau zimi tu un atlet clujean care a facut performanta in ultimii 100 de ani si care e performanta...

Din cate stiu a fost campion national.. Poate ma insel :)
Oricum, cred ca e o tampenie sa te legi de numele stadioanelor, indiferent este ca e vorba de Moina sau C. Radulescu

forza_CFR
21st June 2007, 20:13
Din cate stiu a fost campion national.. Poate ma insel :)
Oricum, cred ca e o tampenie sa te legi de numele stadioanelor, indiferent este ca e vorba de Moina sau C. Radulescu
Poi se leaga de orice ca se cred ei mai destepti !

CFR1907
21st June 2007, 20:17
Nu s-a legat nimeni de nici un nume de stadion. Tot ce s-a vorbit erau niste "apropo"-uri. Nu fiti rai si lasati si u-istii mai tineri gen parazitu sau boshcUtza sa invete. Daca ei tot nu stiu nimic despre istoria echipei lor, macar asa mai afla ceva noutati despre echipa cu care tin ei de la noi. :))

comisaru
21st June 2007, 20:58
Mare atlet? Clujul nu a avut niciodata performante remarcabile in atletism. Sau zimi tu un atlet clujean care a facut performanta in ultimii 100 de ani si care e performanta...

Ion Moina s-a nascut la Nimigea, judetul Bistrita Nasaud, in anul 1921.
La varsta de 16 ani se inscrie la scoala in Cluj si participa la campionatele inter-scolare de atletism unde obtine rezultate promitatoare, cel putin pentru un debutant.

In 1946, la Predeal, atletul stabileste un nou record national, cu timpul de 10 secunde si patruzeci de sutimi la proba de 100 de metri. Recordul sau urma sa fie doborat dupa 21 de ani mai tarziu, in ‘67!De-a lungul carierei sale, a participat la peste 70 de concursuri internationale, a fost de 27 de ori campion al României si a stabilit 33 de recorduri nationale.

La Balcaniada de la Tirana din 1946 a castigat 5 medalii de aur. In 1943 i se acorda Premiul National pentru Sport, in urma performantelor obtinute in atletism si pentru recordurile stabilite in alergarile de 100 m si 200 m. Acelasi trofeu l-au obtinut, ulterior, alte nume sonore din sportul romanesc precum Francisc Vastag, Gica Hagi, Leonard Doroftei, Mihai Leu, Gabi Szabo si Andreea Raducan.

Ion Moina se intalneste tot mai rar cu pista de atletism, iar din 1954 conduce pana la pensionare Catedra de Educatie Fizica a Institului Politehnic (Universitatea Tehnica). Urmand cursul firesc al vietii, sportivul clujean se stinge din viata, lasand in urma sa un palmares impresionant. In cinstea sa, clujenii si-au redenumit stadionul dupa numele sau.


Sursa: http://jaquelinho.wordpress.com/

BBB
21st June 2007, 23:29
ma, nimeni nu ii curios de MOINA!!! O fost profesoru de educatie a lu bunicu din liceu! Noul stadion sa se numeasca Dan Anca sau Ivansuc! Si sa nu mai aiba pista de atlestim ca e o porcarie! ROG ATLETII SA FUGA IN PARC!

CFR1907
22nd June 2007, 00:29
Si eu sunt impotriva pistelor de atletism de pe stadioane. In momentul cand nu exista pista de atletism, tribunele sunt mult mai apropiate de teren si presiunea suporterilor e mult mai mare. Piste de atletism sunt destule in Cluj si chiar nu e nevoie sa le faca pe stadioane, ca oricum nu vine nimeni sa ii vada pe atleti.

comisaru
22nd June 2007, 00:46
ma, nimeni nu ii curios de MOINA!!! O fost profesoru de educatie a lu bunicu din liceu! Noul stadion sa se numeasca Dan Anca sau Ivansuc! Si sa nu mai aiba pista de atlestim ca e o porcarie! ROG ATLETII SA FUGA IN PARC!

Uite cine vorbea mai sus de cazuri pierdute...

Mai bine cu pista de atletism, macar asa mai scapa echipele de suspendari pentru brichete, monede si flegme trimise in capul arbitrilor, jucatorilor, antrenorilor etc.

CFR1907
22nd June 2007, 00:54
Uite cine vorbea mai sus de cazuri pierdute...

Mai bine cu pista de atletism, macar asa mai scapa echipele de suspendari pentru brichete, monede si flegme trimise in capul arbitrilor, jucatorilor, antrenorilor etc.

Afirmatia ta e falsa. Noi nu avem pista de atletism si nu am avut niciodata probleme cu suspendarile. Pista de atletism nu are nici o legatura cu civilizatia din tribune. Daca vrei sa iti susti echipa in mod civilizat, poti sa faci asta si fara pista de atletism... numai vointa sa fie.

BBB
22nd June 2007, 01:00
Uite cine vorbea mai sus de cazuri pierdute...

Mai bine cu pista de atletism, macar asa mai scapa echipele de suspendari pentru brichete, monede si flegme trimise in capul arbitrilor, jucatorilor, antrenorilor etc.

1 din 10 oameni vor pista de atletism. asa ca sa se respecte si dorinta oamenilor care merg pe stadioane! NIMANUI NU II PASA DE ATLETISM!!! Stadioanele cu pista sunt facute de regimuri totalitare, dintr-o megalomanie fara sens. N-o sa gazduiasca Romania veci o competitie internationala de atletism. Pista trebuia data jos. ii degeaba!

boshcUtza
22nd June 2007, 22:14
Nu s-a legat nimeni de nici un nume de stadion. Tot ce s-a vorbit erau niste "apropo"-uri. Nu fiti rai si lasati si u-istii mai tineri gen parazitu sau boshcUtza sa invete. Daca ei tot nu stiu nimic despre istoria echipei lor, macar asa mai afla ceva noutati despre echipa cu care tin ei de la noi. :))

omule tu nu cunosti despre istoria lui "U" nici cat am uitat io
nu stiu de ce toti cand vad ca am 19 ani cred ca nu stiu nimic despre ceea ce inseamna "U" si spiritul Uist
am citit toate cartile in care se trateaza evenimente din istoria lui "U" si intr-adevar Constantin Radulescu a jucat multa vreme la U(asa cum am zis si mai sus), iar apoi a antrenat cfrul
in fine probabil ca s-a ales numele asta din lipsa de jucatori emblematici nascuti si crescuti de cfr

bada_otelul
22nd June 2007, 22:36
Uite cine vorbea mai sus de cazuri pierdute...

Mai bine cu pista de atletism, macar asa mai scapa echipele de suspendari pentru brichete, monede si flegme trimise in capul arbitrilor, jucatorilor, antrenorilor etc.

oltenii cu tot cu pista si uite cate etape au avut suspendare,la fel dinamovistii,noi nu am avut probleme majore unul din motive fiind camerele de supraveghere si tine cont ca la tribune avem gardulet de maxim un metru peste care sari fara sa il atingi daca vrei:D
pana la urma nu conteaza daca e cu pista sau nu,stadion functional sa fie!

forza_CFR
28th June 2007, 13:50
POZE NOI


http://img180.imageshack.us/img180/4899/imag018si3.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/1400/imag028ea1.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/2773/imag027cy5.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/9568/imag021il5.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/9582/imag024av6.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/6896/imag000za2.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/807/imag012tu8.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/9373/imag004gd7.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/448/imag006yv3.jpg

http://img180.imageshack.us/img180/2674/imag017ln4.jpg

caine19
28th June 2007, 14:26
la cfr cum se poate :mda:? Turcule baga-ti in fund firma aia de construcii ca degeaba o ai :rosu:

PerVersion
28th June 2007, 15:48
Daca pozele astea sunt recente, tare mi-e ca nu o sa termine lucrarile pana vine comisia de la UEFA in inspectie. Sa vedem totusi ce se mai reuseste intr-o luna sau cat mai e pana la inspectie...

Dark Horror
28th June 2007, 16:27
ar fi bine sa mai fie o luna....pana in 15 iulie din cate shtiu eu...deci shanse minime sa termine...poate obtzin o amanare:)

ReD_Devil
28th June 2007, 16:57
oltenii cu tot cu pista si uite cate etape au avut suspendare,la fel dinamovistii,noi nu am avut probleme majore unul din motive fiind camerele de supraveghere si tine cont ca la tribune avem gardulet de maxim un metru peste care sari fara sa il atingi daca vrei:D

camerele de supraveghere!??!?!neeeah ...multi nici nu stiu ca sunt ,doar ca ....aici e mai civilizata lumea :D:P

CFR1907
28th June 2007, 20:39
ar fi bine sa mai fie o luna....pana in 15 iulie din cate shtiu eu...deci shanse minime sa termine...poate obtzin o amanare:)

Pe 15 iulie e licentierea pentru liga 1. Licentierea pentru a putea juca in grupele cupei UEFA se fac mai incolo. Timp mai ieste, dar nu foarte mult... si daca lucrarile o sa decurga asa cum au mers in ultima saptamana atunci sigur o sa terminam lucrarile la timp.:)

forza_CFR
28th June 2007, 22:48
ganditi-va cand au inceput lucrarile ... au facut ceva

Defence
29th June 2007, 00:10
Respect maxim. Mai asteptam poze cand avanseaza lucrarile!

Felicitari conducatorilor de la CFR Cluj!

CFR1907
29th June 2007, 12:50
Stadionul CFR-ului prinde contur

Lucrările la stadionul “Dr. Constantin Rădulescu” sunt în plină desfășurare. Calificarea în Cupa UEFA i-a obligat pe șefii ardelenilor să investească în arena care va avea cu 4.800 de locuri mai mult din această vară.
Dacă lucrările la tribuna oficială sunt în plină desfășurare, noua peluză se va monta începând de săptămâna viitoare. Dorința de a evolua pe propriul stadion în grupele Cupei UEFA i-a obligat pe conducătorii “feroviarilor” să efectueze lucrări de amploare.
Capitolul la care arena din Dealul Gruia stătea cel mai rău era tribuna oficială. Pentru a-și putea primi invitații, oficialii partidelor și ai oaspeților, “ceferiștii” au fost nevoiți să reconstruiască tribuna oficială. După ce au săpat fundațiile, în ultima săptămână constructorii au montat stâlpii metalici care vor susține noua “oficială”. Scaunele viitoarei construcții vor ajunge în 15 iulie și au fost comandate din Italia.

“S-a recuperat întârzierea”

Președintele CFR-ului, Iuliu Mureșan, a inspectat ieri lucrările de modernizare ale arenei și e mulțumit de faptul că s-a reușit recuperarea întârzierii, iar până la partida din 21 iulie cu Benfica lucrările se vor finaliza în mare parte.

“Am recuperat întârzierea de acum câteva săptămâni pentru că s-a lucrat chiar și până la ora unu noaptea. în ultimele săptămâni din luna iulie și la începutul lunii august se va lucra chiar și în trei schimburi”, a spus Mureșan.

Scaune din China și Israel

Toate scaunele stadionului “Dr. Constantin Rădulescu” vor fi schimbate, iar cele noi, numerotate. O mare parte din scaune sunt pe drum, după cum ne-a spus Mureșan, urmând să ajungă la Cluj-Napoca până la sfârșitul acestei săptămâni, iar o altă parte vor veni chiar din China. O bună parte din scaunele vechi au fost deja demontate, fiind turnată și o șapă armată.

4.200 de locuri în mai puțin de o săptămână

Dacă lucrările de la tribuna oficială se află în plină desfășurare, începând de săptămâna viitoare vor demara și lucrările de la tribuna din spatele peluzei, care va avea 4.200 de locuri. Compania olandeză își va aduce camioanele cu schelele metalice care vor susține noua tribună în 4 și 5 iulie, urmând ca în intervalul 11-16 iulie acestea să fie montate. Tribuna va fi acoperită în totalitate, însă doar după partida cu Benfica.

Alte 400 de locuri vor apărea în prelungirea Tribunei A, iar “oficiala” va avea o capacitate de 216 locuri. Și lucrările la nocturnă se află în plină desfășurare, peste o săptămână urmând să aibă loc prima probă la unul dintre cei patru stâlpi ai nocturnei, ce are o capacitate cumulată de 1.600 de lucși.


Sursa:Ziarul de Cluj

CFR1907
29th June 2007, 19:48
Poze noi de la stadion:
http://img216.imageshack.us/img216/3961/imag028zz4.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/8298/imag029zk3.jpg
http://img170.imageshack.us/img170/3121/imag037vn0.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/4926/imag038on7.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/7328/imag040rw9.jpg
http://img166.imageshack.us/img166/8304/imag041ig5.jpg
http://img186.imageshack.us/img186/4716/imagine1km1.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/4643/imagine15yp6.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/3803/imagine21fq8.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/6843/imagine3000fk1.jpg

Zax
29th June 2007, 20:34
o imagine de ansamblu cu tot stadionu n-ai? sau macar o macheta cum ar trebui sa arate la final...?

CFR1907
29th June 2007, 20:38
o imagine de ansamblu cu tot stadionu n-ai? sau macar o macheta cum ar trebui sa arate la final...?

Asa va arata la final. Va fi singurul stadion din Romania care este etajat.:)

http://img105.imageshack.us/img105/793/imagephppw2.jpg

Zax
29th June 2007, 20:48
hm...destul de dragutz, dar nu prae are nici o forma...va ramane asa sau pe viitor se va construi si cealalta tribuna?

caine19
29th June 2007, 21:01
N-au cum sa construiasca si cealalta peluza ca e un drum acolo parca :) .

Mie imi place stadionul lor ...:ok:

m8k
29th June 2007, 21:04
Din pacate nu prea e loc acolo pentru o tribuna!
M-am gandit ca poate era mai bine daca terenul se aseza paralel cu peluza si atunci era loc pentru 4 tribune! Asa se evita si riscul ca fiecare balon sutat sa deranjeze calatorii de la gara!:D

bada_otelul
29th June 2007, 21:46
Asa va arata la final. Va fi singurul stadion din Romania care este etajat.:)

http://img105.imageshack.us/img105/793/imagephppw2.jpg

daca nu gresesc stadionul areni din suceava are o tribuna etajata...ce-i drept numai una dar e de multa vreme:)

Elphax
29th June 2007, 21:54
asa e, si partial acoperita

Cristian
29th June 2007, 22:05
Din pacate nu prea e loc acolo pentru o tribuna!
M-am gandit ca poate era mai bine daca terenul se aseza paralel cu peluza si atunci era loc pentru 4 tribune! Asa se evita si riscul ca fiecare balon sutat sa deranjeze calatorii de la gara!:D


Da nu-i deranjeaza ma, pleaca fiecare cu cate un suvenir de la Cluj :happy

forza_CFR
29th June 2007, 22:15
oricum ... draguta macheta

Dadoman
29th June 2007, 22:53
Si Corvinul are tribuna supraetajata!

Defence
30th June 2007, 11:17
Dar ce se face concret vara asta? Cealalta tribuna cand se construieste?

forza_CFR
30th June 2007, 11:34
Dar ce se face concret vara asta? Cealalta tribuna cand se construieste?
vara asta se schimba toate scaunele stadionului , se face deasupra peluzei inca un etaj de 4500 de locuri , se face tribuna oficiala si nocturna

SORENSEN
30th June 2007, 11:46
Primul stadion etajat parca e si la Scornicesti ... :groggy:

Oricum stadionul va arata bine daca se va finalzia asa...bravo ..

forza_CFR
30th June 2007, 11:48
Ieri , 29 iunie 2007 , uitat-va cati iehovisti au incaput pe ion moina ... si cei din cl zic ca nu suporta mai mult de 8000 :) sa fim seriosi



http://www.ucluj.ro/images/stories/Poze2007/iehova.jpg

m8k
30th June 2007, 12:13
Fat Frumos si stadionul din Gruia!!!
E ca in povestea cu Fat Frumos care creste intr-un an cit altii in sapte! Imaginea adevaratului santier de la stadionul CFR este complet diferita de la o zi la alta. Daca nu ai fost la satdion citeva zile risti sa ai un adevarat soc. Apar ca din pamint structuri metalice de rezistenta care nu erau cu citeva zile in urma si care dau deja imaginea a ceea ce va fi stadionul din Gruia peste doar o luna!

Este aproape finalizata structura de rezistenta a viitoarei tribune oficiale ce se ridica peste de-asupra celei vechi, fundatiile pentru stilpii instalatiei de nocturna sint gata, a fost taluzat deja locul pe care se va ridica viitoarea peluza de 4.200 de locuri peste cea existenta si se lucreaza la amenjarea drumului de acces la stadion.

Au ajuns deja la stadion si stilpii viitoare nocturne care vor fi ridicati in cursul saptamii viitoare. De asemenea, in primele zile ale lunii iunie sint asteptate sa soseasca la Cluj primele transporturi cu schelele metalice si scaunele viitoarei peluze!

Presedintele Iuliu Muresan a fost si astazi, in zi de sambata, “seful de santier” al celor circa o suta de muncitori din Gruia! L-a insotit in inspectia lucrarilor chiar antrenorul echipei, Ioan Andone, care nu si-a putut ascunde uimirea fata de ritmul in care au avansat lucrarile la stadion!

Cristian
30th June 2007, 12:17
Ce naiba e acolo pe stadionu ala asa multa lume ?

Dark Horror
30th June 2007, 12:19
reuniune a martorilor lui iehova....

CFR1907
30th June 2007, 12:21
Ieri , 29 iunie 2007 , uitat-va cati iehovisti au incaput pe ion moina ... si cei din cl zic ca nu suporta mai mult de 8000 :) sa fim seriosi

Ca sa primesti licenta la un stadion el trebuie sa poata sustine de 3 ori si jumatate greutatea unui stadion plin. Parca asa calculeaza astia pentru licentiere. Chestia e ca cu asa ceva nu e de joaca, ca daca cade stadionul se poate intampla o nenorocire. Desigur in cazul martorilor lui iehova situatia sta altcumva, ca de mor ei nimeni nu le simte lipsa. Asa ca ei pot intra cati vor pe stadion. :)

caine19
30th June 2007, 13:56
Desigur in cazul martorilor lui iehova situatia sta altcumva, ca de mor ei nimeni nu le simte lipsa. Asa ca ei pot intra cati vor pe stadion. :)

Cat adevar:ok:

Ulysses
30th June 2007, 18:20
Fat Frumos si stadionul din Gruia!!!
E ca in povestea cu Fat Frumos care creste intr-un an cit altii in sapte! Imaginea adevaratului santier de la stadionul CFR este complet diferita de la o zi la alta. Daca nu ai fost la satdion citeva zile risti sa ai un adevarat soc. Apar ca din pamint structuri metalice de rezistenta care nu erau cu citeva zile in urma si care dau deja imaginea a ceea ce va fi stadionul din Gruia peste doar o luna!

Este aproape finalizata structura de rezistenta a viitoarei tribune oficiale ce se ridica peste de-asupra celei vechi, fundatiile pentru stilpii instalatiei de nocturna sint gata, a fost taluzat deja locul pe care se va ridica viitoarea peluza de 4.200 de locuri peste cea existenta si se lucreaza la amenjarea drumului de acces la stadion.

Au ajuns deja la stadion si stilpii viitoare nocturne care vor fi ridicati in cursul saptamii viitoare. De asemenea, in primele zile ale lunii iunie sint asteptate sa soseasca la Cluj primele transporturi cu schelele metalice si scaunele viitoarei peluze!

Presedintele Iuliu Muresan a fost si astazi, in zi de sambata, “seful de santier” al celor circa o suta de muncitori din Gruia! L-a insotit in inspectia lucrarilor chiar antrenorul echipei, Ioan Andone, care nu si-a putut ascunde uimirea fata de ritmul in care au avansat lucrarile la stadion!

seamana deja cu " nou camp " , nu?:happy:happy:happymuresan ala inainte sa fie presedinte a carat galeti cu mortar?:evil::evil::evil:si la ce va trebuie sa incropiti ruine , vreti in UCL?:happy:happy:happy a aparut fifa 2008 , achizitionati-l cu incredere:ok:

Elphax
30th June 2007, 19:34
Ca sa primesti licenta la un stadion el trebuie sa poata sustine de 3 ori si jumatate greutatea unui stadion plin. Parca asa calculeaza astia pentru licentiere. Chestia e ca cu asa ceva nu e de joaca, ca daca cade stadionul se poate intampla o nenorocire. Desigur in cazul martorilor lui iehova situatia sta altcumva, ca de mor ei nimeni nu le simte lipsa. Asa ca ei pot intra cati vor pe stadion. :)

nu e chiar asa, dar probabil ca aia nu sunt microbisti si habar nu au ce probleme are stadionul

iar celor care le-au permis accesul - nu le pasa de 'frati'

m8k
30th June 2007, 19:58
seamana deja cu " nou camp " , nu?:happy:happy:happymuresan ala inainte sa fie presedinte a carat galeti cu mortar?:evil:si la ce va trebuie sa incropiti ruine , vreti in UCL?:happy:happy:happy a aparut fifa 2008 , achizitionati-l cu incredere:ok:

Facem stadion sa putem juca si noi cu Apoel Nicosia! E super echipa, nu degeaba v-au caftit!:cry:

Ulysses
30th June 2007, 21:45
n-aungeti voi sa jucati ma cu aia , o sa va rezumati la echipe din luxemburg , islanda si lituania ca de aici se trag alea tari , de intertoto, nu?:happy:happy:happy

Kainsashiki
30th June 2007, 21:51
Facem stadion sa putem juca si noi cu Apoel Nicosia! E super echipa, nu degeaba v-au caftit!:cry:

deja esti complexat cu echipa asta. de ce nu ti-o pui la "echipa favorita"? mai mult despre apoel vorbesti decat despre cfr 1907

Elphax
1st July 2007, 00:01
mai, am facut si noi egal cu Apoel aia, deci nu sunt asa 'slabi' ...

LaZio.CyriL
2nd July 2007, 18:47
Asa va arata la final. Va fi singurul stadion din Romania care este etajat.:)

http://img105.imageshack.us/img105/793/imagephppw2.jpg

.....dc ma gandesc mai bine stadionul fostei "Astra"....ala de langa cimitiru' di Ploiesti.....are tribuna etajata;)

forza_CFR
3rd July 2007, 20:41
.....dc ma gandesc mai bine stadionul fostei "Astra"....ala de langa cimitiru' di Ploiesti.....are tribuna etajata;)

Nu stiu daca ai vazut vreo data stadionul lui Lens...cam in genul ala va arata dar fara o peluza
http://stadiums.football.co.uk/France/images/lens-stadium.jpg

Doru_24
3rd July 2007, 23:33
Pe stadionul "Municipal" am fost de nenumarate ori la meciuri , dar pe CFR
niciodata.Cred ca echipa ar merita un stadion de Champion's League.Eu personal
imi doresc mai multi de-ai nostri in echipa ,nu de alta dar parca CFR incepe sa
aduca a "Boavista".
Intrebare : "U" unde va juca ??

forza_CFR
4th July 2007, 18:59
iata si nocturna
http://imajr.com/temp/1c849e232c_Imagine_118__153587.jpg

http://imajr.com/temp/75d0e00273_Imagine_117__153586.jpg

PerVersion
4th July 2007, 20:25
Eu nu vad nimic... Probabil e stinsa :happy

m4st3r
4th July 2007, 21:32
mai e mult pana departe ;)

forza_CFR
4th July 2007, 22:57
poza e facuta ieri ( marti )

joi o vor ridica

AdyPopa
4th July 2007, 23:18
Multumiri tuturor celor care posteaza poze cu stadiul lucrarilor de la stadion......Sa stiti ca suntem multi cei care stabiliti undeva in strainatate , nu avem alte surse de informare decat internetul....iar pozele postate de voi sunt cele mai elocvente despre lucrarile de la stadion......Prin mine si in mod sigur cu asentimentul multor alti clujeni ( si probabil , nu mumai ) va multumim.... si asteptam poze noi....Cu totii...FORTA CFR....

PerVersion
5th July 2007, 01:41
Eu faceam misto pt ca nu imi apare nici o poza cu nocturna.. :o:

Mynsc
5th July 2007, 11:08
Da sunt cam vechi pozele ... are cineva cateva mai noi?

gab
5th July 2007, 11:52
iata si nocturna
http://imajr.com/temp/1c849e232c_Imagine_118__153587.jpg

http://imajr.com/temp/75d0e00273_Imagine_117__153586.jpg


unde'i dom'le nocturna?:))

Sergio
6th July 2007, 22:54
Ieri , 29 iunie 2007 , uitat-va cati iehovisti au incaput pe ion moina ... si cei din cl zic ca nu suporta mai mult de 8000 :) sa fim seriosi



http://www.ucluj.ro/images/stories/Poze2007/iehova.jpg
pai ii tine Dumnezeu in brate. :happy ce tare, toti au umbrele si e senin. :D

Din cate am auzit stadionu din gruia e pe deal asa ca nu e mult de lucru... trebe doar sapat adanc.:D

forza_CFR
6th July 2007, 23:42
azi s-a ridicat primul stalp de nocturna

forza_CFR
7th July 2007, 23:37
pt mai multe poze accesati
http://forum.cfr1907.ro/viewtopic.php?t=125

http://www.mysport.ro/out/large/gallery/edy96/modernizarea_stadionului_cfr_cluj/modernizarea_stadionului_cfr_cluj_1d3a6e0.jpg

bada_otelul
8th July 2007, 12:28
curiozitate,la peluza din dreapta oficialei unde pica stalpii de noctorna?

PerVersion
8th July 2007, 13:50
In prima poza se vede unde isi va avea locul cel de-al 3-lea stalp. Iar al 4-lea am impresia ca va fi chiar in actuala peluza, dar nu sunt sigur.

Ieri ridicau si cel de-al 2-lea stalp.

forza_CFR
8th July 2007, 16:38
mersi de poze ... ;)

Elphax
9th July 2007, 10:15
totusi ceva nu pusca

ma uit la poza cu macheta, ma uit la pozele cu viitoara tribuna oficiala - parca nu e bine ceva acolo - nu va fi ca in macheta :)

CFR1907
9th July 2007, 10:25
totusi ceva nu pusca

ma uit la poza cu macheta, ma uit la pozele cu viitoara tribuna oficiala - parca nu e bine ceva acolo - nu va fi ca in macheta :)

Ba da, va fi ca si macheta. Problema e ca pana acum nu s-a pus decat o parte din schela si din cauza asta nu ti se pare ca seamana. Mai asteapta 3 saptamani pana o sa fie gata si o sa vezi atunci.:)

Elphax
9th July 2007, 10:30
pai o sa vad cand venim si va batem :D

forza_CFR
9th July 2007, 12:03
totusi ceva nu pusca

ma uit la poza cu macheta, ma uit la pozele cu viitoara tribuna oficiala - parca nu e bine ceva acolo - nu va fi ca in macheta :)

poi nu sunt toate stabile...se vor mai si muta,modifica...pana la sfarsitul lui 2008 mai este timp:)

BAK
9th July 2007, 18:47
http://img216.imageshack.us/img216/3961/imag028zz4.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/8298/imag029zk3.jpg
http://img170.imageshack.us/img170/3121/imag037vn0.jpg
http://img166.imageshack.us/img166/8304/imag041ig5.jpg
http://img186.imageshack.us/img186/4716/imagine1km1.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/4643/imagine15yp6.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/3803/imagine21fq8.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/6843/imagine3000fk1.jpg




http://img105.imageshack.us/img105/793/imagephppw2.jpg

sa stiti ca are elphax un pic de dreptate. nu stiu cum schelele alea pot sustine inca o tribuna, care este evidenta in macheta.cat timp mai este paa la primirea licentei? o luna? daca macar o tribuna va arata ca si alea din macheta, eu spun sa fiti foarte multumiti

Ess
9th July 2007, 18:55
bak>daca asta e macheta de prezentare PREZENTATA IN CONFERINTA DE PRESA ORGANIZATA DE FC CFR 1907, cam asta tre sa fie.

in schimb, ai dreptate - ansamblul din tevi rectangulare si I-uri (nu schele :D) din poza, nu cred nici eu ca ar putea tine inca o tribuna. doar daca nu sunt "insertiile" de intarire pt o constructie viitoare de beton armat.

artystul
9th July 2007, 19:11
din pacate nu o sa arate ca si in macheta .
poate tribuna de pe terenul de zgura
am vb cu un muncitor de acolo si a zis ca atat o sa fe de innalta tribuna
o sa fac tribuna oficiala acolo loje probabil si masa presei.
nici macar acoperis nu fac(deocamdata)
zicea parca , ca o sa se fac acoperis dar pe la anu ...

BAK
9th July 2007, 19:20
bak>daca asta e macheta de prezentare PREZENTATA IN CONFERINTA DE PRESA ORGANIZATA DE FC CFR 1907, cam asta tre sa fie.

in schimb, ai dreptate - ansamblul din tevi rectangulare si I-uri (nu schele :D) din poza, nu cred nici eu ca ar putea tine inca o tribuna. doar daca nu sunt "insertiile" de intarire pt o constructie viitoare de beton armat.

ai dreptate, nu sunt schele, dar nici "insertii"pentru o constructie viitoare de beton armat pentru ca I-urile nu sunt folosite pentru asa ceva si nu se acpera cu beton decat de fatada , mai ales in plan vertical.....altfel se faceau stalpii de sustinere, probabil din beton armat

zebe
9th July 2007, 19:47
tribuna oficiala care se construieste acuma, cea pe schelet metalic ii numa provizorie, pt. meciu' cu benfica...abia dupaia se va incepe constructia tribunei suprainaltate de pe actuala tribuna si tribunei de pe actualul teren de zgura...deocamdata am inteles ca se fac numa' peluza inaltata si tribuna oficiala care repet...ii provizorie

Ess
9th July 2007, 19:50
daca e cu modificari ulterioare meciului cu benfica...vorba orbului...'om trai s'om vedea...

bak>nush ce sa zic...folosim tot vb orbului :D

artystul
9th July 2007, 19:56
tribuna oficiala care se construieste acuma, cea pe schelet metalic ii numa provizorie, pt. meciu' cu benfica...abia dupaia se va incepe constructia tribunei suprainaltate de pe actuala tribuna si tribunei de pe actualul teren de zgura...deocamdata am inteles ca se fac numa' peluza inaltata si tribuna oficiala care repet...ii provizorie

sper sa fie cum zici tu
eu iti zic ce mi-au zis cei de la fata locului.:ok::ok::ok:

radante
9th July 2007, 22:57
din pacate nu o sa arate ca si in macheta .
poate tribuna de pe terenul de zgura
am vb cu un muncitor de acolo si a zis ca atat o sa fe de innalta tribuna
o sa fac tribuna oficiala acolo loje probabil si masa presei.
nici macar acoperis nu fac(deocamdata)
zicea parca , ca o sa se fac acoperis dar pe la anu ...

stai linistit. muncitorii nici nu stiu ce se face...ei doar muncesc. asa am intrebat eu pe unu de la fostele sere din marasti ce se face aici...si mi-a zis ca BIlla :rolleyes: dupa cateva luni s-a deschis Kaufland :D. poate si-o fi batut joc de mine:angry: dar n-are importanta :ok:

forza_CFR
9th July 2007, 23:27
asta-i buna ... :))

Cristian
10th July 2007, 00:00
stai linistit. muncitorii nici nu stiu ce se face...ei doar muncesc. asa am intrebat eu pe unu de la fostele sere din marasti ce se face aici...si mi-a zis ca BIlla :rolleyes: dupa cateva luni s-a deschis Kaufland :D. poate si-o fi batut joc de mine:angry: dar n-are importanta :ok:

Crezi ca-l durea gura sa zica ca face kaufland si nu Billa ??? Precis nu stia.

Ferdininho
10th July 2007, 00:39
misto! Cate locuri o sa aiba? Anu 2010 o sa prinda Clujul cu 2 stadioane faine unde o sa se poata juca derby-urile in cele mai optime conditii. :D

Derby-uri poate in cupa Romaniei, pt. ca logic trebuie sa fiti in aceasi divizie...2010 ma indoiesc....asta nu inseamna ca nu as vrea sa aiba Clujul 2 echipe in Liga I, vorbind realist.

radante
10th July 2007, 00:41
Crezi ca-l durea gura sa zica ca face kaufland si nu Billa ??? Precis nu stia.

am zis poate :P am inclus si varianta asta din cauza rautatii oamenilor :evil: dar cam tot asa e si la stadion...poate il intreb pe unu ce se face aici si zice ca se mai deschide ceva hypermarket :happy

Elphax
10th July 2007, 09:58
tribuna oficiala care se construieste acuma, cea pe schelet metalic ii numa provizorie, pt. meciu' cu benfica...abia dupaia se va incepe constructia tribunei suprainaltate de pe actuala tribuna si tribunei de pe actualul teren de zgura...deocamdata am inteles ca se fac numa' peluza inaltata si tribuna oficiala care repet...ii provizorie

am inteles, deci am avut dreptate

si nu conteaza ce a zis un muncitor, el stie ce se construieste acum, daca peste un an se reface tribuna - e alta mancare de peste

oricum se lucreaza bine, parca nu e in Romania
(de fapt si MALL-ul ala de langa Metro s-a construit f. repede ...)

forza_CFR
10th July 2007, 16:07
am inteles, deci am avut dreptate

si nu conteaza ce a zis un muncitor, el stie ce se construieste acum, daca peste un an se reface tribuna - e alta mancare de peste

oricum se lucreaza bine, parca nu e in Romania
(de fapt si MALL-ul ala de langa Metro s-a construit f. repede ...)
In mallul de langa metro lucreaza cam 25 de firme ... desi lucreaza ca melcii se construieste repede , am fost acolo:)

radante
10th July 2007, 16:54
pai si la mallu ala tot Paszkany e seful :D

Elphax
10th July 2007, 16:57
bineinteles :)

Nightwish
10th July 2007, 18:20
Mall-ul de langa metro, in momentul in care va fi finalizat ( 2008 din cate stiu eu) va fi cel mai mare mall din Romania. Ca un termen de comparatie, va fi de vreo 20-30 de ori mai mare decat metro din Cluj.
Ontopic: da, la stadion se lucreaza repede pentru ca au niste termene de respectat; nu mi-ar placea sa fiu in pielea constructorului, sunt convins ca exista niste penalitati imense daca nu termina in timp util :)

radante
10th July 2007, 19:43
Mall-ul de langa metro, in momentul in care va fi finalizat ( 2008 din cate stiu eu) va fi cel mai mare mall din Romania. Ca un termen de comparatie, va fi de vreo 20-30 de ori mai mare decat metro din Cluj.
Ontopic: da, la stadion se lucreaza repede pentru ca au niste termene de respectat; nu mi-ar placea sa fiu in pielea constructorului, sunt convins ca exista niste penalitati imense daca nu termina in timp util :)

OFF T: mallu o sa se deschida prin octombrie sau noiembrie daca totul o sa decurga conform planului.

ON T: normal ca sunt penalitati imense. au trecut vremurile cand constructorii intarziau si 2-3 ani (in cele mai fericite cazuri) fara sa plateasca nimic. felicit conducerea lui CFR pt profesionalism (cam in toate ):yeah:

forza_CFR
10th July 2007, 22:01
in toamna e gata

offline
11th July 2007, 15:54
singura problema e acel alb stralucitor care intr-un an va deveni un gri urat :)

forza_CFR
11th July 2007, 16:46
poze noi :)

http://imajr.com/temp/28fdee52c0_stadion_cfr_0ab98cc_173101.jpg

http://imajr.com/temp/846d0bdfe1_stadion_cfr_26a4777_173106.jpg

http://imajr.com/temp/c52035cce8_stadion_cfr_f985559_173131.jpg

Elphax
11th July 2007, 17:03
serios?

Mynsc
11th July 2007, 20:24
A pus filtru omul, pozele le vad doar suporterii CFR :D.

caine19
11th July 2007, 20:37
De unde...

Bagi poze sau ne uitam la pagina alba ? :sleep:

forza_CFR
11th July 2007, 23:00
se tot sterg pozele...sau le sterge moderatorul
http://img242.imageshack.us/img242/6906/picture037zm9.jpg

Elphax
12th July 2007, 11:11
nu ti-a sters nimeni pozele, nu le-ai pus tu :)

radante
12th July 2007, 12:41
prima data in istoria cj cand se aprinde o nocturna de stadion :)

BBB
12th July 2007, 16:05
nu ti-a sters nimeni pozele, nu le-ai pus tu :)

le-o pus, dar probabil e ceva problema de ordin tehnic, nu rimeaza marimea pozelor sau ceva cu cerintele forumului

CFR1907
12th July 2007, 21:22
Poze noi cu stadionul gasiti AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=73300&page=7)

Dani3l
12th July 2007, 22:59
Ceea ce se intampla la clubul Cfr Cluj este imaginea frumoasa a fotbalului romanesc,un fotbal plin de scandaluri,suspiciuni,samd(cum e si acest forum).Romania fotbalistica si nu numai,are nevoie de astfel de lucruri pozitive.:ok: Din pacate,ceea ce face Arpad Paskany e umbrit de iesirile lui iuliu muresan.Nu mi-a placut ce s-a intamplat la dej cu rapid...se trece cu vederea.:D In rest ,foarte frumos.
ps Cand ma gandesc ca Paskany a vrut sa investeaca in U Cluj...:))

CFR1907
12th July 2007, 23:07
Din pacate,ceea ce face Arpad Paskany e umbrit de iesirile lui iuliu muresan.

Eu zic ca e foarte bine ce face Muresan. Sezonul trecut am tacut si am acceptat sa fim atacati din toate partile fara sa zicem nimic si deznodamantul l-au vazut toti. Eu apreciez tactica lui Muresan care incearca sa puna presiune pe celalte echipe prin iesirile lui. Pe scurt, el ataca focul cu focul.

PS. Daca va e lene sa intrati pe thread-ul ala va usurez eu treaba.

http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_8f33bf2.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_f835016.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_2b48bb6.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___sezon_2006_2007/cfr_1907_cluj___sezon_2006_2007_2707bf4.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_28407ff.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_8622343.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_9920092.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_da0faee.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_da638a9.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_5fdd9b3.jpg

CFR1907
12th July 2007, 23:10
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_d6960a8.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_940b452.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_d08d036.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_f1c9fc3.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_26dd91f.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_19045b4.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_c4bb94e.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_af1f673.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_f5ca284.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_c4bfbaf.jpg

CFR1907
12th July 2007, 23:10
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_e5c5e96.jpg

9 iulie 2007

http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_063fbda.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_345a180.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_dfd4783.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_f6297ba.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_6be222e.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_9efee89.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_8fd6e88.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_882cf9e.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___sezon_2006_2007/cfr_1907_cluj___sezon_2006_2007_f21b999.jpg

CFR1907
12th July 2007, 23:11
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_16f51f0.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_16f51f0.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_7745d2a.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_b9f4e74.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/chefere/cfr_1907_cluj___stadion/cfr_1907_cluj___stadion_dd72f7e.jpg


Si alte poze facute de "first" de pe mysport.ro

11 iulie 2007

http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_4dde210.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_01adcb5.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_891707b.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_11bc5fe.jpg

10 iulie 2007

http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_e012697.jpg

CFR1907
12th July 2007, 23:11
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_29e5b6f.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_31938b8.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_0ab98cc.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_1acbd53.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_d3975e5.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_936b610.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_229409a.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_f985559.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_26a4777.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_aed729b.jpg

CFR1907
12th July 2007, 23:12
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_29aebff.jpg
http://www.mysport.ro/out/large/gallery/first/stadion_cfr/stadion_cfr_9f2b993.jpg

Multumim CheFeRe pentru poze.:)

Dani3l
12th July 2007, 23:17
cfr1907,nu e intentia mea de a avea o disputa cu tine,iti accept opiniile,dar nu le impartasesc.Muresan greseste cand e precum "altii"...daca "altii" sunt "x" si el tre sa fie tot "x"?Nu mi se pare elegant,ca atunci cand echipa castiga sa apreciezi evolutia jucatorilor si cand pierzi/faci egal sa dai vina pe arbitrii,(cum a declarat dupa mec de la vaslui)vantul,ramul,suspectezi proprii jucatori(aceeasi cu care ai castigat etapa trecuta).Trebuie sa accepti infrangerea asa cum accepti si victoriile.Bineinteles,ceea ce e afirm e valabil pentru toti cei implicati in sportul romanesc.Apoi,ca si ardelean,ma bucur ca la Cluj au loc astfel de lucruri frumoase.Orasul si zona istorica merita sa aiba parte de ceea ce face arpad.Desi tin cu Steaua,sper ca cfr cluj sa se califice in primavara europeana.Bafta,;)

Ferdininho
12th July 2007, 23:57
Care-i termenul de executie a lucrarilor?
Cand trebuie sa fie gata?

forza_CFR
13th July 2007, 18:45
Care-i termenul de executie a lucrarilor?
Cand trebuie sa fie gata?

20 iulie :)

Charon
13th July 2007, 18:47
20 iulie :)

imposibil de terminat!:groggy:

Nico21
13th July 2007, 18:51
Ceea ce se intampla la clubul Cfr Cluj este imaginea frumoasa a fotbalului romanesc,un fotbal plin de scandaluri,suspiciuni,samd(cum e si acest forum).Romania fotbalistica si nu numai,are nevoie de astfel de lucruri pozitive.:ok: Din pacate,ceea ce face Arpad Paskany e umbrit de iesirile lui iuliu muresan.Nu mi-a placut ce s-a intamplat la dej cu rapid...se trece cu vederea.:D In rest ,foarte frumos.
ps Cand ma gandesc ca Paskany a vrut sa investeaca in U Cluj...:))


Sa inteleg ca nu ai trecut cu vederea meciul Cfr-Steaua de acum cateva luni ?:lol::lol::lol:

Vladek
13th July 2007, 19:19
CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le :ok::ok: Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !

Charon
13th July 2007, 20:44
CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le :ok::ok: Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !

se vede ca sunt ardeleni!:ok:

blaga
13th July 2007, 21:14
CFR Cluj e o surpriza extrem de placuta pentru mine, un exemplu clasic de "tace si face". In doar cativa ani au trecut de la statutul de nou-promovata la acela de "echipa cu sanse reale la titlu". Admirabil modul in care se investeste in stadion, fara sa se tot astepte sa pice ceva din cer (adica de la organele guvernamentale). Bravo dom'le :ok::ok: Macar de-ar prinde exemplul si prin alte parti !

Pana acuma ziceati ca nu conteaza, ca echipa asta nici nu exista:groggy:

Atentie mare cand va intalniti cu ei,
bafta

forza_CFR
14th July 2007, 02:51
peluza...13 iulie


http://img505.imageshack.us/img505/5011/p1010978cp3.jpg

Defence
14th July 2007, 03:27
Scaunele de la peluza metalica vor fi la fel ca cele din restul stadionului?

Se schimba scaunele si la vechea peluza?

CFR1907
14th July 2007, 08:59
Scaunele de la peluza metalica vor fi la fel ca cele din restul stadionului?

Se schimba scaunele si la vechea peluza?

Din cate stiu eu scaunele se vor schimba complet, atat la vechia tribuna, cat si la peluza...

Elphax
14th July 2007, 10:38
ceva nu e ok, din nou
din pozele astea vad ca extensia la peluza vine mai in spate, iar pe macheta etajul 2 al peluzei e putin suspendat peste etajul 1 iar acoperisul e si mai mare, acoperind complet etajul2 si putin etajul 1

ce se face acum e definitiv sau nu?

PerVersion
14th July 2007, 11:27
TOT ce se face acum e doar provizoriu, doar pentru a putea juca pe teren propriu meciurile din UEFA.

Cand vor incepe lucrarile, vor incepe cu tribuna care va fi construita pe terenul de zgura, acolo unde nu deranjeaza pe nimeni. Odata terminata, acolo isi vor avea locul toate utilitatile (vestiare, tribuna oficiala, etc..) si cred ca vor inchide tribuna actuala pentru a o supraetaja, ma indoiesc ca o vor tine deschisa in timpul lucarilor. Apoi va urma acelasi proces si cu peluza.

Sigur, astea sunt din cunostintele mele, nu e 100% ca asa vor decurge lucrurile...

CFR1907
14th July 2007, 11:38
TOT ce se face acum e doar provizoriu, doar pentru a putea juca pe teren propriu meciurile din UEFA.

Cand vor incepe lucrarile, vor incepe cu tribuna care va fi construita pe terenul de zgura, acolo unde nu deranjeaza pe nimeni. Odata terminata, acolo isi vor avea locul toate utilitatile (vestiare, tribuna oficiala, etc..) si cred ca vor inchide tribuna actuala pentru a o supraetaja, ma indoiesc ca o vor tine deschisa in timpul lucarilor. Apoi va urma acelasi proces si cu peluza.

Sigur, astea sunt din cunostintele mele, nu e 100% ca asa vor decurge lucrurile...

Da, e asa cum zici tu. Tot ce s-a facut pana acum e doar temporar ca sa putem juca in UEFA acasa.
Daca mai vreti poze noi cu peluza si tribuna noua intrati AICI (http://www.cfronline.3x.ro/forum/viewthread.php?forum_id=23&thread_id=73&pid=3295#post_3295)

zebe
14th July 2007, 13:21
nush ce sa zic...nimic nu-i clar...deci si tribuna oficiala si peluza inaltata is provizorii? sper sa fie asa...

forza_CFR
14th July 2007, 13:23
peluza...13 iulie


http://img505.imageshack.us/img505/5011/p1010978cp3.jpg

se va demonta peluza si se va face alta...aceatsa e doar inchiriata pt meciurile din UEFA

forza_CFR
14th July 2007, 14:40
testarea nocturnei

http://img507.imageshack.us/img507/3396/07071201pe7.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/2728/07071202jr1.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/8452/07071205ox1.jpg

http://img507.imageshack.us/img507/1193/07071206tj6.jpg

roipostale
14th July 2007, 16:21
pai...sincer nu cred ca o sa mai demonteze toata chestia aia metalica din spatele actualei tribune oficiale. ar costa prea mult dupa parerea mea. adica nu-i o schela cu suruburi pe care montezi repede niste scaune. aia ii o structura masiva sudata cu fundatie. acolo o sa fie montate pana la meciul cu benfica cabine de 3 stele pentru oficiali, etc. cred ca o sa se demonteze numa schela din spatele peluzei si o sa construiasca acolo prelungire din beton; o sa mai faca tribuna de pe terenu de zgura si atat. mai bine in loc sa demonteze cu banii aia ar mai face inca o tribuna ca sa inchida stadionu. parerea mea...