PDA

View Full Version : Partide politice



resita
23rd May 2007, 13:21
In Romania la ora actuala sunt peste 50 de partide politice sau organizati politice. Marea lor majoritate sunt partide mici care la alegeri nu obtin nici 0.05% din numarul voturilor.
fiecare dintre noi are o simpatie fata de un partid sau altul.
Care partid credeti ca va reprezinta?

miril
23rd May 2007, 13:27
Lipseste varianta " Niciunul". Eu sunt liberal din familie, formatie, nu ma refer neaparat la Progresul meu, desi avem sange albastru pe...tricouri si nu numai. Este evident ca PNL ma dezamageste mult, dar...speranta moare ultima.

Balaci
23rd May 2007, 13:31
La fel cum miril e prin formatie si familie liberal,asa sunt eu social-democrat(familie de bugetari,eu viitor bugetar etc.),insa momentan nu pot sa spun ca PSD-ul ma reprezinta.Daca s-ar scapa de Iliescu si de Hrebenciuc din conducerea lui,poate m-as mai gandi...

noir_desir
23rd May 2007, 14:29
desi ca ideologie tind spre partea social-democrata, in nici un caz PSD-ul nu ma reprezinta... Singurul partid politic in care mai am incredere (dar care nu ma reprezinta, eu nefiind sas sau svab) e FDGR-ul (Forumul Democrat al Germanilor din Romania), pe care il voi si vota la urmatoarele alegeri.

PS: Adaugati in poll si variantele altul si niciunul...

Sorin Blaj
23rd May 2007, 14:45
Partidul Democrat.

Herc_Reloaded
23rd May 2007, 16:48
Sincer, nici unul dintre partide, in faza actuala. In caz de alegeri as vota pentru o Alianta PD-PLD. Daca aceasta alianta ar cuprinde si PNTCD cu atat mai bine.

Gontel
24th May 2007, 15:03
Sa zicem ca ma reprezinta liberalismul, dar actualii membri PNL nu au nici in clin nici in maneca cu aceasta notiune.
Trebuia introdusa in oll si varianta "niciunul".

TheIceMan
24th May 2007, 18:53
Lipseste varianta " Niciunul"


Adaugati in poll si variantele altul si niciunul...


Trebuia introdusa in oll si varianta "niciunul".

Done.

Gabri3l
28th May 2007, 11:55
desi am votat odata cu prm...acesta a dezamagit total

Partidul Democrat, clar.

YoYoyOi
28th May 2007, 13:06
Partidul Democrat

Andreiy
7th June 2007, 12:44
Niciunul