PDA

View Full Version : Daniel Niculae la Steaua?

Kainsashiki
23rd May 2007, 00:06
Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a declarat ca fostul atacant al Rapidului, Daniel Niculae, este aproape de un transfer in Ghencea si ca fotbalistul lui Auxerre i-a spus ca in Romania doar la Steaua va veni.

Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat, in emisiunea "Miezul Problemei", ca a discutat cu fostul atacant al Rapidului, Daniel Niculae, si ca acesta i-a promis ca in Romania doar la Steaua va veni si nu va da curs unei oferte de la Rapid.

"Sunt si jucatori romani care joaca in strainatate care o sa vina la Steaua. Daniel Niculae daca va veni in Romania va veni numai la Steaua. Mai este inca un jucator roman din afara, dar nu pot spune inca. M-am inteles deja cu el, dar mi-a zis ca imi zice intr-o saptamana. Trebuie sa-si convinga familia, am negociat salariul, ne-am inteles. Mi-a zis <<Nea' Gigi, daca e dupa mine si maine vin la Steaua>>, dar nu depinde numai de el."

George Copos, patronul Rapidului, a declarat in urma cu cateva zile ca il asteapta pe Daniel Nicolae inapoi in Giulesti, dar este putin probabil ca fotbalistul lui Auxerre sa se intoarca la Rapid, stiut fiind conflictul acestuia cu George Copos, din cauza unei plati neonorate de patronul de sub Podul Grant.

Gigi Becali a dezvaluit si lista de transferuri a Stelei din aceasta vara. Patronul Stelei a precizat ca Szekely nu este inca transferat in Ghencea, iar Badoi si Buga vor veni daca se va intelege cu "comunistul" Copos.

"Neaga, Gurita, daca il lasa Bosanceanu, Vatca, Szekely, daca ma inteleg cu Otelul la pret. Badoi si Buga, daca ma inteleg cu Copos dupa finala Cupei Romaniei", a enumerat Gigi Becali.

Latifundiarul din Pipera a vorbit si despre conflictul cu galeria Stelei. "Am trecut prin mijlocul galeriei, dar unul nu scoatea nici o vorba. Cand am ajuns sus au inceput toti sa ma injure", a spus patronul Stelei.

ols

YoYoyOi
23rd May 2007, 00:08
Si eu de ce n-am auzit astea? :thinkso:

ma uitam in paralel si la Realitatea :mda:

nu mi-ar parea rau sa vina Niculae la Steaua, cu toate ca la ultimul meci cu noi a facut ce-a facut :mda:

little_earl
23rd May 2007, 00:12
mie mi se pare imposibil sa fi declarat niculae ca se intoarce in tara numai la steaua ... de unde pana unde? cred ca e o aberatie cu care ne-a obisnuit becali

Liviu
23rd May 2007, 00:13
V-am spus ? :D

Ar fi un castigat pentru Steaua dar nu va veni , e prea calda acea impresie de antistelist pe care o arata cand scanda , acum numai un an , cu galeria Rapidului la adresa Stelei niste lucruri ... Nu vad mari reusite de transfer , e de fapt un mic razboi de-al lui Becali cu Copos . Jiji vrea sa mute Rapidul incet-incet in Ghencea si nu stiu cat de bine e .

YoYoyOi
23rd May 2007, 00:13
asta nici eu n-o cred. Poate asa ar vrea Becali.....

effect
23rd May 2007, 00:19
Baliverne :mda:

Ioca10
23rd May 2007, 00:25
nu cred nimic,nimic adevarat;)

SAMM
23rd May 2007, 12:34
intoxicatie marca becali, asta minte si in somn

Nico21
23rd May 2007, 13:21
Asta chiar ca e o prostie fara margini...Niculaie este unul dintre membrii fondatori al unei foste brigazi rapidiste,a participat si la incidente cu rivalii,este in primul rand un suporter fanatic al Rapidului,si abia apoi un fost jucator rapidist...a mai declarat Becali chestia asta acum vreo 2 ani,si Nico a declarat in presa ca e nascut si crescut anti-Steaua,si este o utopie ce declara Voda Branzaru'...ca sa facem o comparatie,e ca si cum l-am vedea pe Totti transferandu-se la Lazio...

Incubus
23rd May 2007, 13:44
cum zicea Vama ala: "Nico, tot autocarul, hai behăiți!":lol:

effect
23rd May 2007, 13:47
Nu ni-l dorim pe Niculae la Steaua ;)

E de ajuns Neaga :)

steauasv
23rd May 2007, 14:19
Asta chiar ca e o prostie fara margini...Niculaie este unul dintre membrii fondatori al unei foste brigazi rapidiste,a participat si la incidente cu rivalii,este in primul rand un suporter fanatic al Rapidului,si abia apoi un fost jucator rapidist...a mai declarat Becali chestia asta acum vreo 2 ani,si Nico a declarat in presa ca e nascut si crescut anti-Steaua,si este o utopie ce declara Voda Branzaru'...ca sa facem o comparatie,e ca si cum l-am vedea pe Totti transferandu-se la Lazio...

poate ca a tinut totul in sine si a zis ca e anti-steaua dar el de fapt tinea cu echipa ros-albastra...:sleep: de parca il oprea careva sa tina cu Steaua...:no: nu cred ca vine...

Sevilla86
23rd May 2007, 14:54
Cred si sper ca nu vine. Oricum in Franta a cam dezamagit, mai ales ca la vremea aia am impresia ca a fost cel mai scump transfer din istoria lui Auxerre. N-avem nevoie :sleep:

Nico21
23rd May 2007, 15:19
poate ca a tinut totul in sine si a zis ca e anti-steaua dar el de fapt tinea cu echipa ros-albastra...:sleep: de parca il oprea careva sa tina cu Steaua...:no: nu cred ca vine...

Adica tu esti membru fondator al unei brigazi rapidiste,esti meci de meci si acasa si in deplasare alaturi de echipa favorita,pana cand ajungi la echipa mare a Rapidului,dar tu in sinea ta esti stelist?:happy :happy :happy

Snake_21
23rd May 2007, 15:22
Am scandat destule magarii la adresa Stelei si desi e un jucator bun , avem noi alti jucatori si mai buni :P :D
P.S: Nu vreau sa vina :P

YoYoyOi
23rd May 2007, 15:24
Adica tu esti membru fondator al unei brigazi rapidiste,esti meci de meci si acasa si in deplasare alaturi de echipa favorita,pana cand ajungi la echipa mare a Rapidului,dar tu in sinea ta esti stelist?:happy :happy :happy

asta-i un fel de becalism :happy

dede
23rd May 2007, 16:04
ce sa caute la Steaua? :mda: sa mearga la rapid, printre :rolleyes: :D
acum tre' sa vina toti rapizii la Steaua? :mda: mai bine am lua niste jucatori de la echipe mediocre, da' care sa creasca la Steaua :D

little_earl
23rd May 2007, 16:06
toate "vedetele" campionatului care pleaca in strainatate ajung jucatori de duzina, si cauta sa se intoarca in tara dupa un sezon / doua
exceptie fac jucatorii cu adevarat buni (mutu, chivu, marica, ogararu)

l-am auzit pe Radu Banciu ca antrenorul lui Auxerre ar fi zis despre niculae ca e 0 (zero) ca atacant, vara trecuta a fost adus odata cu el un polonez, Jelen care a dat 11 goluri in campionat ... mare diferenta

Liviu
23rd May 2007, 16:09
O fi discutat cu jucatorul dar cred ca declaratia de aseara e doar un misto la adresa lui Copos , mai ales inaintea finalei cupei ...

Niculae parca a fost juniorul lui Dinamo ? :rolleyes:

Nico21
23rd May 2007, 16:32
Pana la 15 ani...:)

Gontel
24th May 2007, 15:09
E un jucator valoros dar nu va veni la Steaua. Voi chiar credeti tot ce spune GG?

Ulysses
3rd June 2007, 11:47
dupa evolutia "stralucitoare " din slovenia-romania merita cu prisosinta un transfer la fepa barlad:yeah:

Cappone
3rd June 2007, 11:56
nu merge ala la steaua in veci!mai bine cred ca s-ar lasa de fotbal decat sa ajunga la steaua!el este crescut de mic anti steaua

Snake_21
8th June 2007, 14:20
Pai din partea mea nu i problema :P

Celso
8th June 2007, 14:22
nu merge ala la steaua in veci!mai bine cred ca s-ar lasa de fotbal decat sa ajunga la steaua!el este crescut de mic anti steaua

mai ales ca e crescut la Dinamo:)

YoYoyOi
8th June 2007, 14:24
:happy rapidistul minune :D

Nico21
8th June 2007, 14:43
Minune,neminune,v-a infipt-o mereu...:cool:

YoYoyOi
8th June 2007, 14:47
ce? limba-n dos? :o:

Nico21
8th June 2007, 15:08
:) :) :) Ciudate apucaturi made in Ghencea...

YoYoyOi
8th June 2007, 15:10
daca nu-ti place, dispari pe Giulesti ;)