PDA

View Full Version : Nfl - Zvonuri



codrutc
20th January 2006, 18:00
Am decis sa deschid aceasta rubrica pentru a posta zvonuri din NFL,
adica lucruri despre care se vorbeste si care nu s-au intamplat inca si nu este garantat ca se vor intampla. Promit sa actualizez thread-ul in masura in care am timp si sunt suficient de vigilent. Bineinteles ca oricine aude ceva este invitat
sa posteze. In felul acesta vom mentine si interesul pentru NFL in pauza competitionala.
Asadar, pentru azi:

1. Vikings vor sa-l transfere pe Daunte Culpepper, cel mai probabil la Baltimore sau Oakland (cine da mai mult). In cursa sunt si Arizona si Miami.

2. Mularkey (fost antrenor Bills) a fost intervievat pentru postul de antrenor QB Falcons. Tot el va fi intervievat pentru postul de offensive coordinator la Dolphins

3. Bills il vor intervieva si pe fostul antrenor la Houston, Dom Capers.
Cele mai mari sanse pentru a ocupa postul de antrenor se pare ca le are Jauron (fost antrenor interimar la Lions)

4. Noul antrenor al Texans va fi actualul offensive coordinator al Denver, Gary Kubiak

Seahawk
21st January 2006, 11:59
Daunte la Oakland ar fi tare :D

Mihai13
22nd January 2006, 21:26
Si Vikingii cu cine mai defileaza? Cu Brad Johnson la 37 de ani?

codrutc
23rd January 2006, 18:15
1. Chad Johnson si agentul Drew Rosenhaus cica vor un nou contract, desi contractul lui Chad se termina in 2009. Suna familiar ?

2. Se pare ca Colts vor semna un contract de lunga durata cu Reggie Wayne si-l vor lasa pe Edgerrin James sa plece. Nu e definitiv insa.

titans_rulez
24th January 2006, 08:50
daca potcovarii il lasa pe edgerrin sa plece atunci comit o mare greseala.sa nu uitam ca totusi parcursul bun de anul acesta a fost realizat in mare masura si cu ajutorul acestui om.vor sa il pastreze pe reggie?...ok...insa e nevoie sa ii arunci cum o faceai sezonul trecut.altfel nu are rost sa ii prelungestio contractul doar pt cateva pase...

codrutc
24th January 2006, 15:28
Exista impresia si chiar credinta ca "running backs" se pot inlocui mult mai usor decat un bun wide receiver, chiar si cu un rookie (vezi Edgerrin cu cei mai multi yards din liga in sezonul de debut). Cu toate acestea, eu cred ca isi vor da seama de cat de valoros era Edge numai dupa ce nu-l vor mai avea.
Problema este ca "salary cap " te omoara daca nu stii sa-l manageriezi (vezi Titans). Corey Simon, Peyton si Freeney si chiar Rhodes trebuie sa ia bani multi la anul, ceea ce umfla contributia catre cap. Asta face prohibitiv sa-i dea lui Edge un "signing bonus" gras, asa cum vrea el. E scump sa puna si "franchise tag" pe el (ar costa vreo 9.5 milioane), mai ales daca vor trebui sa faca asta cu Wayne, daca nu semneaza pe termen lung. Cu Freeney vor sa prelungeasca pe lunga durata (mai are 1 an de contract), ceea ce ar esalona contributia la cap cu impact mai mic anul viitor.
Vom vedea ce va fi pentru ca liga si jucatorii inca nu au ajuns la un acord pentru impartirea banilor. Se vorbeste si de cresterea cap-ului la vreo 92 de milioane, dar daca nu se inteleg ne paste greva si se poate intampla ceea ce s-a intamplat in hockey, desi putin probabil.
Este posibil si un an 2007 fara cap, ceea ce ar fi un dezastru pentru echipele din orase mai mici, pentru ca in acel caz echipele cu bani ar semna toti jucatorii buni la final de contract.

Mihai13
25th January 2006, 19:58
Ar fi o mare prostie sa nu mai aplice cap-ul, pentru ca asta face NFL-ul asa de po****r. Orice suporter are speranta ca echipa lui va deveni echipa de top pe termen scurt sau mediu. Pina si Texanii s-ar putea sa ne cistige un Super Bowl prin 2009 cu Vince Young sau Reggie Bush, cine stie. Pe de alta parte, cind ai situatii ca cea pomenita de Codrutc mai sus, iti vine sa-l dai dracului de cap...

codrutc
26th January 2006, 17:39
Pana intru in Superbowl mode mai postez un zvon. Cica offensive coordinator al Steelers, Ken Whisenhunt ar fi foarte cautat de Raiders pentru postul de antrenor principal

De asemenea, Chicago Bears au ca principala tinta in intersezon sa-l achizitioneze pe Antwaan Randle El de la Steelers.

titans_rulez
26th January 2006, 18:21
Antwaan Randle El...la ursi...hmmmm...alaturi de lovie smith...suna dat draq de bine...
la fel daunte la oakland...

codrutc
30th January 2006, 22:27
Mike Tice , posibil antrenor al liniei ofensive a Jaguars

Mike Martz a intervievat pentru offensive coordinator la Detroit

Brett Favre zice ca ar vrea sa se retraga

Texans l-ar vrea pe Mike Sherman ca secund si antrenor linia ofensiva

Mihai13
2nd February 2006, 19:58
Daca ar fi ramas Martz la St-Louis ca Offensive coordinator ar fi fost perfect. Omul e un geniu ofensiv, insa ca head coach e o mediocritate... Cine stie, poate il vedem pe Joey Harrington la anul prin playoffs...

codrutc
3rd February 2006, 22:04
Mai nou cica Martz a declarat ca nu va accepta postul in Detroit (nu s-a inteles
cu ei) si ca va sta in San Diego pentru un an fara job.

codrutc
6th February 2006, 18:55
Mihai, Martz saga continua. Uite un articol interesant despre asta
http://www.mlive.com/lions/stories/index.ssf?/base/sports-1/113908740355530.xml&coll=1

Mihai13
6th February 2006, 20:05
Omul e un excentric, bine ca am scapat de el, chiar daca Ramsii vor petrece vreo 5 ani in mocirla... Spre bucuria lui Seahawk, a carui echipa va vi abonata la titlul diviziei.

codrutc
9th February 2006, 17:01
La capitolul zvonuri (inca neconfirmat sau nefinalizat)

1. T.O cica ar fi interesat sa joace pentru Dolphins. A vizitat sediul clubului si a vorbit cu Saban. Nu se stie daca Dolphins vor sa dea ceva in schimb, asa cum vor Eagles.

2. Se pare ca e din ce in ce mai clar ca Raiders vor sa angajeze ca antrenor
pe coordonatorul ofensivei Steelers, Dave Whisenhunt

3. Ravens nu sunt convinsi ca vor sa puna "franchise tag" pe Jamal Lewis (RB)
Acesta s-ar putea sa devina jucator liber de contract.

4. Mike Holmgreen ar fi dat in cele din urma mana cu Cowher in vestiarul Seahawks. Cei doi nu au dat mana dupa meci pentru ca fiecare s-a dus la cealalta linie de 25 de yards unde antrenorii ar trebui sa se intalneasca dupa meci ???

5. Michael Vick se pare ca este frustrat cu ofensiva de tip West Coast a Falcons.

titans_rulez
9th February 2006, 17:19
T.O la delfini...hmmm...inseamna ca mai au nevoie de qb bun si miami o poate lua razna...nu prea mult....da' oricum

codrutc
14th February 2006, 20:30
Dintre ultimele zvonuri, ce mi s-a parut mai interesant:

Jets vor sa-i taie salariul lui Chad Pennington cu $8 milioane pentru anul viitor. Vor sa-l plateasca 1 mil. in loc de 9 mil., iar diferenta sa o recupereze cu tot felul de bonusuri, care vor depinde daca va juca bineinteles.

Chargers s-ar putea sa-l lase pe Drew Brees sa incerce piata de jucatori.

Mike Sherman e aproape sa se inteleaga cu Texans pentru postul de antrenor secund si coordonator ofensiva

Steelers vor deschide sezonul 2006-2007 acasa, joi 7 septembrie, fie cu Bengals sau cu Broncos

titans_rulez
18th February 2006, 18:03
o veste proasta pentru romeo crennel...se pare ca antonio bryant nu se va mai intoarce la echipa. de remarcat ca wr-ul este cel de-al 5-lea care reuseste sa ajunga la bariera de 1000 de yarzi pe sezon pentru aceasta franciza...
Broncos, Chiefs, Dolphins, Jets si Buccaneers sunt echipe despre care se spune ca sunt in cautare disperata a unui wide receiver capabil...
de asemenea un alt zvon este ca bryant ar putea ajunge chiar in curtea detinatoarei super bowlului, steelers, acestia din urma fiind si ei in cautare imediata a unui inlocuitor pentru randle el...
personal mi-ar parea rau ca crennel sa inceapa sa piarda oameni...imi e drag rau omu'...si sincer cred ca bryant inca se muleaza perfect pe ideea pe care romeo incearca sa o imprime celor din cleveland...si mai ales acum cand frye incepea sa se lege super bine cu bryant...
sa vedem ce se va intampla pana la urma...

codrutc
20th February 2006, 19:11
Interesant ce spui Titane. Nu stiu mare lucru despre Bryant sau Browns.

Ati auzit bomba ca Ricky Williams (RB, Miami) a fost depistat ca a luat droguri (probabil marijuana) si se pare ca va fi suspendat pe un an de NFL.
Lupul isi schimba parul dar naravul ba, nu-i asa ?

codrutc
24th February 2006, 18:11
Zvon, dar aproape sigur. Vikings il vor pe concedia pe pe Daunte Culpepper.
De asta se pare ca Dolphins nu s-au grabit cu alegerea QBului.
Dolphins mai sunt interesati in Drew Brees, Steve McNair si Patrick Ramsey.
Tot ei mai negoiciaza si cu Tim Couch.

Dolphins mai sunt interesati in Ty Law, dat afara de catre Jets

Romeo Crennel zice ca nu ar garanta ca merge pe Charlie Fry QB titular.

titans_rulez
25th February 2006, 11:02
pai sa se arunce pe daunte acum...desi nu stiu exact cat de compatibile sunt schemele de joc...

codrutc
16th March 2006, 18:41
Joey Harrington (QB, Lions) vrea sa plece, Lions cica ar fi interesati in
Josh McCown (Cardinals), dupa ce au semnat si cu Kitna (de la Bengals)

Keyshawn ar fi interesat sa joace pentru Panthers

Antonio Chatman (WR, punt returner) a vizitat Bengals pentru un posibil transfer

Jets il vor pe Matt Schaub (QB, Falcons) si sunt interesati in John Abraham (DE) de la Jets.

T.O ar putea ajunge la Dallas

Seahawk
29th March 2006, 11:32
Pana la urma zvonurile astea prin NFL sunt cat de cat bazate pe ceva... nu ca cele din fotbalu' romanesc...
vad ca ce erau date ca zvonuri s-au concretizat

codrutc
29th March 2006, 18:57
Sunt zvonuri pentru ca asa le-am clasificat eu intrucat nu se semnase sau hotarase nimic la vremea respectiva. Asa e , sa recunoastem, ziaristii din State
stiu sa-si bage codita unde trebuie ca sa afle ce si cum.
OT: Despre fotbalul romanesc eu nici nu ma obosesc sa citesc zvonurile din intersezon despre cine si unde se transfera, e suficient sa vad la reluarea campionatului ce s-a intamplat pentru ca nu e nimic din ce s-a zvonit.