PDA

View Full Version : Contestatie la avertismente , recuzare de "moderator"



Paul
20th January 2006, 15:03
Nr 2101/ 2006

In atentia echipei de conducere a forumul OLS
-----------

Paul, 3 avertismente (23th November, 6th December, 20th January) => ban 3 zile.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=487313&postcount=810

--------------
Avertismentul din 23 noiembrie:

- http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=438478&postcount=747

Nu am fost anuntat pe PM si doar acum am aflat de el , oricum nu e o mare problema ...

Avertismentul din 6 decembrie
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=454692&postcount=769

Consider ca face parte integranta din campania pe care o duce andreiush impotriva mea.

Deci Vadim mi-a sters un mesaj , si in stitlul lui caracteristic a scris "avetisment" ... , insa consider ca daca eram avertizat in adevaratul sens al cuvantului ar fi scris pe Lista Neagra.
Insa unii moderatori au diverse clisee:
- miril de exemplu sterge mesajul si scrie " atentionare pentru limbaj" , iar Vadim scrie de exemplu "off topic , data viitoare ban 3 zile ... chestii de genul asta"

Ei, acel mesaj sters de Vadim cu mesajul "avertisment" , si de asemenea neanuntat pe PM , nu consider ca a fost un avetisment insa domnul andreiush , dorind sa se bage in seama si sa faca norma la avertizmente , s-au autosesizat ...

-----------------

Avetismentul 3 , dat de Utilizator , azi !

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=485578&postcount=285

Cea mai mare eroare ...

1. Nu am fost anuntat pe Private Mail nici de avertisment si nici de banul dat de andreiush

2. Acel mesaj face parte dint`o contra cu Tudose , pe care Tudose a vazut`o ca mi`a raspuns mai departe

Astfel :

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=485578&postcount=285



Cat despre tine , stii parerea mea despre tine : esti o nulitate

18 ian - ora 21.42



Esti liber sa ai ce parere doresti despre mine, imi e indiferent si nu ma afecteaza cu nimic.

18 ian - ora 21.46

Da domnule Utilizator , Tudose care este administrator nu a considerat necesar sa taie acel mesaj ,in plus imi da dreptul sa cred ca doresc despre el.

Bine , nu e nici un secret ca in felul asta Utilizator se razbuna pe mine ca in urma conflictului cu remy , acesta din urma a fost banat.




In concluzie , cer anularea banarii si a tuturor celor 3 avertismente (adica sa devin curat) fiindca:
- nu am primit nici un PM de avertizare (cred ca domnii admini pot verifica)
- primul dintre ele nici nu stiu pentru ce mi-a fost dat , habar nu avem de exista unor astfel de avertismente
- al doilea mi-a fost acordat de catre andreiush (e caz unic cand cineva scrie avertisment , si altul da avertismentul pe Lista Neagra) ... ceva in genul "arbitrul cheama un jucator si ii spune ... la urmatorul fault ai galben , iar cineva de la federatie contabilizeaza avertizmentul)
- al treilea avertisment , a fost acordat cu o mica intarizere de la data postarii mesajului (doar 3 zile) si asta dupa ce sunt sigur ca cel putin unul dintre administratori citise mesajul respectiv

De asemenea le cer demisia de onoare moderatorilor andreiush si Utilizator (in cazul in care ban-ul va fi anulat ) .
Esti singurul lucru bun care il pot face acesti 2 moderatori , dupa cum au actionat in cazul meu.

In caz ca administratorii OLS nu isi reconsidera pozitia fata de mine , s-ar putea sa imi reconsider eu pozitia fata de OLS.

In caz ca echipa de conducere a forumului OLS nu-si reconsidera pozitia fata de mine , imi rezerv dreptul de a parasi acest forum.
Definitiv !
O zi buna , Paul .

Domnulului presedinte El greco
Domnilor administratori Vadim si Tudose ,
Domnilor supermoderatori ADelPiero si Iulian
Domnisoarei supermoderator desdemona

fia
20th January 2006, 15:07
Asa cum consider ca banul pentru Paul este ilegal ma ofer eu sa suport consecinta banului (3 zile) in locul lui. In acest scop solicit unui admin/supermoderator sa ma baneze pentru 3 zile. Paul este o persoana indispensabila forumului prin informatiile pe care le aduce in fiecare zi si nu mi se pare normal sa fim privati de aceste informatii. Acesta este motivul pentru care ma ofer voluntar.

In caz ca transferul de pedeapsa nu este posibil cer banarea pentru 3 zile din solidaritate cu Paul.

Sper sa ne intelegem si sa nu fie nevoie sa trag 3 injuraturi pentru a fi banat.

Paul
20th January 2006, 15:11
fia nu e nevoie ...
nu am nevoie sa`mi suporte nimeni banul , fiindca daca nu va disparea banul probabil voi disparea eu de pe forum ...

Cum eu am fost demis de catre Tudose pentru incalcarea atributiile (adica stergerea repetata a semanturii lui cry care era ilegala) , asa cer demisia de onoare a celor 2 (daca mai au asa ceva) : andreiush si Utilizator

Tudose
20th January 2006, 15:22
Raspuns rapid, pentru ca nu am prea mult timp la dispozitie:

1) Paul nu a fost demis doar pentru stergerea repetata a semanturii lui Cry, ci pentru abuzuri repetate ca moderator - nu este insa subiectul acestui thread
2) Pe thread-ul de care vorbeste Paul am preferat sa dau un raspuns scurt, sa nu intru in polemica si sa nu trec la masuri disciplinare pentru simplul motiv ca nu pot fi si judecator, si parte vatamata. Utilizator a considerat ca meriti avertisment - au fost si alte cazuri similare, vezi ultima intamplare cu realmadrid.com. Rareori obisnuiesc sa intervin peste moderatori, si cu atat mai putin in cazul in care e vorba si de mine. Consider ca deciziile pot fi sustinute de cei care le-au luat.

Paul
20th January 2006, 15:25
1) nu discutam subiectul 1 ca e non sens.

2)
Esti direct implicat in caz ai face bine sa te abtii ...
Sunt sigur ca la cat de mult ma iubesti , daca era ceva neregulamentar cel putin de sters il stergeai , ce sa mai vorbim de avertisment si ban .

Oricum eu invoc aici viciu de procedura (nu am fost anuntat pe PM de avertismente (te rog sa verifici !!!) , si felul in care andreiush mi-a dat al doilea avertisment...

Vad ca mi-a disparut si semnatura ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cine a indraznit , ca proprietarul acestui forum a decretat ca E LEGALA !!!

Tudose
20th January 2006, 15:28
Subiectul 1 nici nu intentionam sa il discutam, desigur e un non-sens sa se puna problema ca ai fost eliminat pe nedrept sau ca tu sa mai fii moderator.


Esti direct implicat in caz ai face bine sa te abtii ...
Sunt sigur ca la cat de mult ma iubesti , daca era ceva neregulamentar cel putin de sters il stergeai , ce sa mai vorbim de avertisment si ban .

Mai sus depui cerere catre toti cei care conduc forumul, inclusiv catre mine, iar aici incepi cu atitudini superioare si sfaturi sa ma abtin. Hotaraste-te! Dupa cum vezi, nici nu m-am amestecat. Stiu ce am de facut fara sa imi spui tu, asa ca... abtine-te de la indicatii pretioase!
In ceea ce priveste idei de genul "la cat de mult ma iubesti aveai tu grija", confunzi modul meu de actiune cu cel pe care il adopti tu.

Utilizator
20th January 2006, 15:30
Da domnule Utilizator , Tudose care este administrator nu a considerat necesar sa taie acel mesaj ,in plus imi da dreptul sa cred ca doresc despre el.

Bine , nu e nici un secret ca in felul asta Utilizator se razbuna pe mine ca in urma conflictului cu remy , acesta din urma a fost banat.
[...]

De asemenea le cer demisia de onoare moderatorilor andreiush si Utilizator (in cazul in care ban-ul va fi anulat ) .
Esti singurul lucru bun care il pot face acesti 2 moderatori , dupa cum au actionat in cazul meu.

Prietene Paul demisia mea semnata in alb sta de mult la dispozitia cui vrea sa semneze.
Probabil ca Tudose a considerat ca vei interpreta banarea ca o razbunare daca o facea chiar el. A procedat elegant. Eu am vazut infractiunea si te-am avertizat. E un aliniat din regulament ce permite asa ceva.
Am gresit ca nu te-am avertizat prim pm si drept urmare sunt gata sa suport consecintele.

E rau daca iei avertismentul dat de mine ca pe o razbunare. Ceea ce i-ai spus lui Tudose, indiferent ca el te-a iertat sau nu, e o insulta ce se pedepseste din oficiu. Oricum nu scrie nicaieri ca te-a iertat ci doar ca-l lasa rece parerea ta despre el, ceea ce mi se pare normal.

Pe de alta parte nu pot sa nu ma gandesc la faptul ca te simti cu musca pe caciula in acel conflict cu Remy de crezi ca ma razbun.

Fia chiar nu inteleg care e problema, ti se pare pedepsit pe nedrept? Nu consideri jignire ceea ce a zis Paul?

Paul
20th January 2006, 15:33
Utilizator , daca erau jigniri m-ar fi avertizat:
- tudose instantaneu fiindca la 4 minute dupa cel mesaj mi-a raspuns
- altii moderatori care citesc internul : sergio ,miril sunt 2 moderatori care citesc internul si posteaza;
-omniprezentul andreiush , care vede tot si taie tot a vazut si el cu sigurantza

Insa dintre toti , te-ai trezit tu sa dai avertisment ...

Cat despre demisia pe care ti`o cer , lasa vrajeala si fa un gest de onoare (daca ai asa ceva) !
Basca omiti sa`mi dai PM ... ce chestie
Sa nu uitam ca acu ceva timp avertismentele fara PM au fost anulate de Tudose !

fia
20th January 2006, 15:34
@utilizator :)

Nici o problema.... dar eu tocmai plec la munte si cum oricum nu am acces la net 3 zile.... am zis ca de ce sa nu ocup zilele astea cu un "ban" ca vad ca e la moda sa fi banat.
Am luat-o doar ca pe o distractie, deh era prea liniste pe forum, mai trebuiau agitate un pic apele... Imi pare rau ca ai picat la mijloc, presupun ca stii respectul pe care ti-l port :ok: Daca as aparea si pe lista neagra as fi cel mai fericit....

O sa pun poze de la ski cand ma intorc :)

Utilizator
20th January 2006, 15:36
Ce-mi place la tine este stilul incisiv. Adica de ce crezi tu ca trebuia sa stau eu sa astept sa reactioneze altii? La fel ca ei si eu citesc Internul si postez. Si cand am vazut ce-ai spus acolo 'm-am trezit' sa o fac eu. Daca te intereseaza si parerea lor fa un sondaj dar tare ma indoiesc ca vreunul dintre ei vor considera altfel ceea ce ai spus tu acolo.

cat despre vrajeala nu stiu care o practica mai mult dintre noi doi.

miril
20th January 2006, 15:46
Nu intru in problema de fond in ceea ce priveste situatia lui Paul care este si obiectul acestui topic. Voi comenta succint, pentru a risipi orice nedumerire, la comentariul facut en passant de el cand ma citeaza "...miril de exemplu sterge mesajul si scrie " atentionare pentru limbaj" ". Imi cer scuze pentru ghlimelele dintre ghlimele. Pentru mine "atentionare pentru limbaj", este exact ce este, un preavertisment, cu valoare preventiva si nimic mai mult si in consecinta nu este afisat pe "Lista neagra". In schimb in momentul in care un forumist primeste un avertisment, mesajul nu este sters ci doar "menage", la fel se intampla si cu "atentionare", el putand fi inclusiv repus, daca se constata o interpretare gresita din partea moderatorului. Bineinteles ca avertismentul apare pe "Lista neagra", cu motivatia respectiva. Atat am avut de spus.

Paul
20th January 2006, 15:51
@miril - exact asta era si ideea mea , si cred ca asta facuse Vadim cand a postat acel chestie "delete - avertisment " , fara sa-l anunte pe LN si andreiush din exces de zel s-a bagat in seama...
Insa asta e referitor la avertizmentu II ...

@Utilizator lasa off topicul , aici nu esti pe diverse !

Utilizator
20th January 2006, 15:59
Pai ce sa mai zic atunci...te las singur pe Valea Plangerii unde tu intr-adevar esti ontopic.

Succese in lupta pentru neatarnare :ok:

Paul
20th January 2006, 16:02
am luat decizia de a parasii acest forum !
DEFINITIV !

Momentan nu pot sa setez cum doresc eu ceea ce e de setat (avatar , si alte aspecte ) , insa voi reveni luni pentru a seta cum trebuie anumite chestii , insa asta e ultimul meu post

ceau , mi-a facut placere sa fiu alaturi de voi !

Utilizator
20th January 2006, 16:06
Daca banul tau va fi ridicat iti promit solemn ca-mi dau demisia. Iar la plecare te sustin total sa devii tu moderator in locul meu :ok:

Vadim
20th January 2006, 16:08
Asa este, am dat acel avertisment si Andreiush bine a facut ca l-a pus pe lista neagra, pentru ca eu atunci nu am avut timp si apoi am uitat.

Din punctul meu de vedere, ban-ul ramane.

@Paul: mesaje gen "Tudose e o nulitate" se pot da pe YM, PM etc. Oricare membru al forumului care se trezeste cu asa ceva aruncat in fata trebuie sa raporteze postul sau sa ne dea PM. Se rezolva.

inter
20th January 2006, 16:08
pe Dinamo? e o mare Onoare... eu am fost acolo 2 zile :D:D

Utilizator
20th January 2006, 16:11
:D Ai vrea tu...numai ca eu nu sunt acolo :D

andreiush
20th January 2006, 18:12
Avertismentul din 6 decembrie
http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=769

Consider ca face parte integranta din campania pe care o duce andreiush impotriva mea.

Deci Vadim mi-a sters un mesaj , si in stitlul lui caracteristic a scris "avetisment" ... , insa consider ca daca eram avertizat in adevaratul sens al cuvantului ar fi scris pe Lista Neagra.
Ti-am mai zis Paul si altadata pe PM. Nu duc nici o campanie impotriva ta, chiar nu am nimic cu tine, asa cum nu am cu nimeni de pe acest forum. Nu te mai simti asa important.
Citeam threadurile de pe Intern, si am vazut acel mesaj sters de catre Vadim, cu reason-ul "jigniri, avertisment" sau ceva de genul acesta (sa vad, poate gasesc exact). Deci era clar ca ti-a dat un avertisment, doar ca nu a mai avut timp sa scrie si pe LN, lucru confirmat de Vadim azi:

Asa este, am dat acel avertisment si Andreiush bine a facut ca l-a pus pe lista neagra, pentru ca eu atunci nu am avut timp si apoi am uitat.


- al doilea mi-a fost acordat de catre andreiush (e caz unic cand cineva scrie avertisment , si altul da avertismentul pe Lista Neagra) ...
Esti informat prost. Nu e caz unic. S-au mai facut astfel de lucruri. Intr-o vreme ADelPiero scria toate avertismentele pe LN, chiar daca nu el le acorda. Acel avertisment l-am pus eu pe LN, daca Vadim nu l-a pus, fiindca era pe Intern.

Nu am fost anuntat pe Private Mail nici de avertisment si nici de banul dat de andreiush
Da, singura eroare pe care am facut-o e ca nu ti-am dat PM in care sa te anunt ca ai primit ban. Asta recunosc.

EDITAT
Uite ca am gasit unde ti-a dat Vadim avertismentul, si scrie chiar foarte clar:
Last edited by Vadim : 6th December 2005 at 20:41. Reason: jigniri, avertisment
Ce atentionare? Nu e destul de clar? Asa pun si eu cand acord avertismente pentru jigniri, deci nu e nici o forma particulara de atentionare.
Aici este acel mesaj editat, postul cu numarul 238.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9862&page=16

Vadim
26th January 2006, 17:37
Aparcele79, avertisment pentru jigniri pe Steaua vs Dinamo.

Ursu carpatin
24th April 2006, 15:56
vadim, ce naiba am scris de am primit cadou de Paşte 14 zile de vacanţă?????

Cristy
25th April 2006, 19:38
Menace, Cristy si gheorghe - avertisment pentru jigniri pe Steaua - Middlesbrough

ete na, si paul nu a jignit deloc vrei sa zici ?
penibil

1.

plangaretule tu esti asta?

2.

in finala uefa asta e avatarul lui plangaretzu

3.

razbunarea e arma prostului

E drept avem si noi prostul nostru.E Banel care se razbuna pe luat in Giulesti in turul campionatului. Eh , asa`s tigani : mai prosti de felul lor .

4.

mai trebuie sa si poata ...
la cat sunt de slabi rapizii , bagam categoria usoara cu..

eu daca zic shtoilistii imediat avertisment, sau el are voie ?

sa va mai pun sau e de ajuns ?
am zis asa oricum nu se ia nici o masura


in primul rand voi nu aveati ce cauta aici pe threadul Steaua - Boro !
Ce eu am venit pe Rapid - Petrolul?
Sa-si vada fiecare de zona lui de interes.
Poti sa-ti pui avatar si cu Schalcke04 inca de acuma , nu ma deranjeaza , da ai avut mare noroc de data asta ca nu ai zburat definitiv de pe forum dupa ce numa pe mine m-ai facut taran de vre-o 3 ori , pe menance l-ai tocat intr-una si tot asa

Ce sa mai povestesc de rapizu ala care se "usura" pe stema stelei
Ai scapat ieftin avertisment + 3 zile out pt. avatar !

hai da-i drumu, n-am voie sa postezi ca zici tu tarane ?
tu ai voie sa ma faci in toate felurile da eu n-am voie nu ?
si menace nu m-a injurat de mama, de toate etc ?
va aparati ca oile normal.
rapizu ? asta ce e ?

desdemona
25th April 2006, 20:10
Cristy, ai luat un singur avertisment pentru o gramada de mesaje care contineau jigniri, nu doar pentru 2-3 mesaje, ca le-as fi trecut cu vederea. Si tu si Menace v-ati porcait pe acolo destul, nici unul nu-i mai breaz. E culmea tupeului sa vii acum sa faci contestatie. Ce contesti? Ca ai primit un singur avertisment si nu ai luat ban direct? V-am dat avertisment pentru ca ati intrecut masura, ca altfel as fi tinut cont ca e Pastele si v-as fi sters 1-2-3-4-5 mesaje fara nici o sanctiune. Ultimele pagini ale threadului erau pline numai cu tampenii. Si or mai fi si altele, o sa ma uit cu atentie cand am mai mult timp.
Nu te uita ca sunt multe sterse cu "reason" de offtopic, le-am sters la gramada cu altele care nu aveau nici o vina - ale celor care au postat offtopic, cu voi, dar nu au jignit. Stii si singur ce ai scris, sper. Sau ai nevoie sa-ti dau copy-paste?

Cat priveste punctele enuntate de tine ... nu vad problema/jignirea. Cine e plangaretzu si pe cine jigneste? Detaliaza. Se prea poate sa nu fiu la curent cu toate "subtilitatile" voastre. Si da si tu niste linkuri...

Cristy
25th April 2006, 23:12
am vazut ca iti zice si dsd, e clar n-am nici o sansa, mana in mana ce sa faci.
vreau sa-mi dai ban permanent, da da-i si lu ala avertismente la greu.

eu am sub nick ex-cry, fostul meu nick si el imi zice plangaretu si nu primeste nimic, in schimb eu ii zic taran si primesc ban.

hai las-o balta, am vazut cum esti mana in mana cu el, auzi dsd cum iti zice.

Cristy
25th April 2006, 23:22
Cristy, 3 avertismente acumulate (17th April, 19th April, 25th April) => ban 7 zile (a doua acumulare in decurs de o luna). Deci pe langa cele 3 zile primite pt banul direct, se mai adauga inca 7.


multumesc, iar paul alpopa si one man show, fac offtopic la greu, reclama la ale situri si nu se intampla nimic.

felicitari :rosu:

Ursu carpatin
25th April 2006, 23:47
vadim, ce naiba am scris de am primit cadou de Paşte 14 zile de vacanţă?????
Revin cu întrebarea, că-s curios, chiar nu înţeleg!Poate că-i pe merit, deşi nu ţin minte să fi scris acel cuvânt, dar te rog spune-mi unde!

desdemona
26th April 2006, 03:44
Pentru ca mi-esti simpatic am sa iti raspund, desi nu stiu ce nu e clar (nu numai pentru tine) ca nu raspund eu de tot forumul - nu sunt obligata sa il citesc pe tot si sa iau masuri peste tot. S-a mai intamplat si alte dati cand am editat .. ca cei avertizati sa imi spuna "dar pe X nu l-ai vazut"? Ti-am zis - da link sau da Report Bad Post la mesajele pe care le consideri in neregula. Eu inteleg ca fiecare are nemultumirile lui si cand se iau unele masuri (nu ma indoiesc ca greseli mai sunt si in alte parti ale OLS) se apuca sa si le exprime.



1. plangaretule tu esti asta?
2. in finala uefa asta e avatarul lui plangaretzu
Vad ca Paul tocmai ce a luat avertisment pentru pocire de nume, probabil ca o sa inceteze. Nici nu as fi facut legatura ca este vorba despre nick si te deranjeaza, din moment ce am vazut ca i-ai raspuns la mesaj fara a-i atrage atentia.


3.
razbunarea e arma prostului
E drept avem si noi prostul nostru.E Banel care se razbuna pe luat in Giulesti in turul campionatului. Eh , asa`s tigani : mai prosti de felul lor .
Desi lasi impresia ca n-ai crede ca ma intereseaza, uite ca m-a(m) interesat. Nu mi-ai dat link, cum te-am rugat, m-ai lasat sa caut. Sa nu crezi ca o sa stau tot timpul sa iau forumul la puricat.... Mesajul asta este pe o pagina pe care a editat andreiush.. De ce imi scoti mie ochii cu el, n-ai incredere in obiectivitatea lui andreiush? E rapidist... acu' sper ca nu-l banuiesti si pe el de conspiratii.


4.
mai trebuie sa si poata ...
la cat sunt de slabi rapizii , bagam categoria usoara cu..

eu daca zic shtoilistii imediat avertisment, sau el are voie ?
Rapizii nu e jignire. Explica-mi de ce ar fi.

A, si inca ceva

am vazut ca iti zice si dsd, e clar n-am nici o sansa, mana in mana ce sa faci.
vreau sa-mi dai ban permanent, da da-i si lu ala avertismente la greu
N-am vazut sa imi zica asa, dar te cred pe cuvant. Totusi, ce vrei sa fac eu daca zice asa? Nu e singurul (e o abreviere "inventata" de delpiero), probabil le vine mai usor decat sa scrie "desdemona". Asta demonstreaza ca suntem "mana in mana"? :happy Esti copil :)

Cristy
26th April 2006, 16:47
nu are rost sa-ti mai raspund, felicitari, il cunosti pe paul e clar ca nu am nici o sansa.

o sa ma duc pe alte forumuri obiective si asta e.

desdemona
26th April 2006, 19:35
Mai citeste inca o data, nu mai porni cu pareri preconcepute ;) Una zic eu si alta intelegi tu. Ti-am raspuns punctual la sesizari, daca faci un mic efort (de vointa) ai intelege exact ce am scris, nu ce crezi tu ca am scris.
Te-am intrebat cate ceva, n-ai raspuns. In schimb o tii langa cu "acuzatiile" alea (sau ce vor sa fie) cum ca m-ar lega mari prietenii de unii sau altii. Sustine-le si dupa aia mai vorbim. Pana una-alta, eu ti-am raspuns tie, pe cand tu nu mi-ai raspuns mie. Doar ai "acuzat". Probabil ca asta si vroiai de fapt, o ocazie de a-ti mai impartasi parerile... Spune asa, sa nu-mi mai pierd timpul.

Ursu carpatin
27th April 2006, 08:54
@AJ -sau poate a fost retroactiv, pentru ca data trecuta, cand meritati o luna pe putin, ati primit doar 7 zile cu posibilitatea de prelungire (si au fost doar 7 zile, pan ala urma) Asa ca ai grija si tu la urmatorul 3 zile care va fi unul de 14
Fain, amu să ştim că pt. o greşeală luăm pedepse de mai multe ori, şi să mai ştim şi cine-s sclavi prin zonă! Poate-l rogi tu pe împărat să-mi zică de ce m-a banat!

andreiush
27th April 2006, 09:07
Ursule, da n-ai plecat in tari straine?

Ursu carpatin
27th April 2006, 13:27
Ursule, da n-ai plecat in tari straine?
Marţi o poiesc, dar numai până în Tg.Mureş, iar miercuri fâlfâi din blană şi zbor la Marseille! Până vin ai grijă de Cluj! Şi Angi Şi eu suntem plecaţi.... Tu, t.b.-ul şi regele iadului ce rămâneţi vârf de lance în lupta cu autorităţile! Ioi, era s-o uit pe Lidia!!! Iartă-mă Lidia!

andreiush
27th April 2006, 14:13
No bine Ursule, atunci ne vedem la o beroasa saptamana aialalta dupa ce te intorci. Spor la treaba si distractie faina sa ai, ca noi o sa avem p-aici :drak:

Later edit:
Mesaj pt tine de la Lidia: te iert si sa nu uiti sa mormai cand te intorci la Otopeni

Ursu carpatin
29th April 2006, 09:58
Bine, o să mormăi, da' încă-s loco! Numa miercuri merg în căutare de miere prin alte ţări! Noroc cu mess-ul, că mai am activitate recreativă! Deşi o să iau şi acolo ban, de la Angi, că prea-l rup la table! Vă ţuc, mă, simpaticilor!:D
Şi ca să fiu on-topic aci, uite mesaj:
Nu recuz pe nimeni, mi se fâlfâie blana!:drak:
P.S. Ce suflet mare am, nu-i aşa?

Rossi
31st May 2006, 19:30
lol
e si steaua vreo echipa sustinuta de smardoi
numai dastia cu par pe spate vad pe forum

jignirea forumistilor


si care erau alea 3 avertismente pt care am luat ban ?

unu e asta de mai sus sa inteleg

al doilea pare sa fie acela ca te-ai speriat ca vin peste tine

si al 3 lea ?

il aveai de la edgar din trecut

pai ala a fost anulat
in caz ca nu stiai ....a postat si pe forum

1 DECI PRIMUL BAN L-AM LUAT GRATUIT

2 DECI NU SUNT RECIDIVIST

3 POATE "ABEA" ACUM ASI FI AVUT 3 AVERTISMENTE ... SI POATE CA ACUM AI FI PUTUT SA-MI DAI BAN 3 ZILE

4 DAR EU ALEA 3 ZILE LE-AM STAT DEJA ...

5 ASA CA SCOATE BANUL , PT CA E DAT GRATUIT

:rosu: :rosu: :rosu:

Rossi
1st June 2006, 14:39
nu mai ai nimik de spus Paul ? sau esti prea ocupat ? esti la prasit ?

dupa ce ai gresit macar nu ai bunul simt sa-ti ceri scuze tarane obosit

Paul
1st June 2006, 14:41
abia acum ti`am vazut reclamatia

Bun , deci primul ban l`ai luat pentru 3 avertismente.
Daca ti l-a anulat avertismentul ala Edgar , trebuia sa scrii atunci pe Valea Plangerii si gata. Daca l`a anulat , ce cauta pe Lista Neagra. Dar nu cred ca l`a anulat !!! Parerea mea.

-----
Despre banul actual. Aici nu e vorba de avertismente , ci e ban direct pentru acele "**** steaua " si "echipa de kkt" si ce ai mai scris tu. Nu s-a aplicat teoria celor 7 zile care urmeaza dupa primele 3, ci in cazul tau s-a aplicat procedura de urgentza pentru injurii grave , pe Intern (daca era altundeva mai trecea , dar daca iti vedeau altii injuraturile si injurau si ei , ar fi fost banatzi si ei , si era greu sa faci diferenta intre tine (cel care provoaca) si cei care raspund. Dar tu care esti tatal regulamentelor trebuia sa stii ca nu e voie sa scrii ce ai scris tu acolo !

Cazul e inchis din punctul meu de vedere , tu esti recidivist , fiindca "unchiul" Achilles avea acelasi obiceiuri: cand se supara , scria "**** steaua" peste tot.

Daca continui cu "taran obosit" s`ar putea sa mai iei cate 3 zile pentru fiecare jignire

Rossi
1st June 2006, 14:45
ma Tu Esti Prost Sau Esti Prost ?

Cine Draq A Scris **** Steaua ? Doar Tu ..ca Eu Nu

Eu Am Scris " **** Steaua" ..... Alea 4 Stelute Pot Insemna Orice

Arata Si Mie In Regulament Unde Scrie Ca Pt Stelute Se Da Ban !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUNT DE ACORD CA MERITAM 1 AVERTISMENT PT CA AM SCRIS : " STEAUA ESTE DE KKT "
DAR NU POTI SA-MI DAI BAN PT 4 STELUTE ...ADIK PT : " **** STEAUA"

Paul
1st June 2006, 14:48
caz inchis , ideea era mai mult decat clara
nu esti primul care e sanctionat pentru stelutze , din contra unii stelisti au patit-o , si din partea mea

caz inchis , incearca la comisia de apel

Rossi
2nd June 2006, 08:03
caz inchis , ideea era mai mult decat clara
nu esti primul care e sanctionat pentru stelutze , din contra unii stelisti au patit-o , si din partea mea

caz inchis , incearca la comisia de apel


Am Incercat Si La Conducere ....conducerea Vad Ca Se Abtine

Deci Nu Imi Ramane De Facut Mai Paule Decat Sa O Incerc Pe Mata ...

Ce Gura Mica Are Mata Mai Paule .....zici Ca E Butoi De 20 L

Paul
2nd June 2006, 14:42
bine , atunci ai inca 10 zile , si cadou un abecedar sa inveti ca "mata" se scrie "******"
mai aveai 12 zile + 10 ==> 22 de zile , adik asa rotund "3 weeks"

Vadim
2nd June 2006, 15:44
BIANCO-ROSSI, legat de banul dat pentru **** te rog sa citesti punctul 1.10 din regulament. Iar ceea ce ai scris mai sus te descalifica.

Paul
2nd June 2006, 16:59
Vadim te rog sa`i intezici si accesul pe Valea Plangerii ! ,fiindca ai toate sansele sa faca show :rosu:

Rossi
6th June 2006, 10:51
hai sa aveti bafta stelistilor

userii au plecat pe http://www.sport365.ro

Rossi
6th June 2006, 15:31
de cand am aparut pe acest forum niciodata nu am primit avertizment

o singura data ma avertizat Edgar din greseala , dar mi-a dat pvt si mi-a spus ca a gresit nickul

am inceput sa vorbesc urat cand am vazut ca moderatorii nu sunt obiectivi si dau banuri si averizmente dupa ureche

din moment ce atatea luni de zile nu am primit un avertisment ...si in interval de 7 zile am luat ban pt 1 luna ....spune totul

crema moderatorilor valorosi sa mutat pe alt site ...in curand toti userii

in cateva luni ols o sa fie istorie ...