PDA

View Full Version : Cosmin Vatca



steauasv
21st May 2007, 15:06
Ce ziceti? eu nu sunt prea multumit dar nah... sa vedem

Ioca10
21st May 2007, 15:52
Nici eu nu sunt foarte incantat de el dar acum...sa speram ca va fi de folos;)

Liviu
21st May 2007, 15:54
E ceva sigur in acest sens ? Am gasit decat declaratia lui Tofan care spune ca treaba e rezolvata "în proportie foarte mare" .

Kainsashiki
21st May 2007, 15:58
da, e pe ols un articol..

"Transferul la Steaua este un pas foarte mare pentru mine. Sunt foarte fericit, am ajuns de la Divizia B, acum un an, la Liga Campionilor. Multumesc Otelului pentru rampa de lansare, m-am simtit foarte bine la Galati", a declarat, luni, pentru NewsIn, portarul Otelului, Cosmin Vatca.

De asemenea, directorul general al Otelului, Marius Stan, a confirmat transferul portarului in Ghencea: "Vatca este primul jucator care pleaca de la Otelul si va mai pleca maxim unul, pentru ca ne gandim si noi la Cupa UEFA Intertoto. Oricum, transferul lui Vatca este o mare reusita pentru noi. Suma transferului la Steaua se invarte in jurul a 500.000 de euro, iar noi am platit 15.000 de dolari pentru el".

Vatca a fost transferat la Otelul in iarna sezonului 2005-2006, de la FC Bihor, din Liga a II-a, la pachet cu Daniel Stan, pretul platit de galateni fiind de 60.000 de dolari pentru ambii jucatori.

Antrenorul galatenilor, Petre Grigoras, este convins ca ii va putea gasi inlocuitor lui Vatca: "Este intr-adevar o pierdere plecarea lui Vatca la Steaua, dar avem solutii. Gribauskas este titular in poarta nationalei Lituaniei si am mare incredere in el".

Cosmin Andrei Vatca a implinit 25 de ani la 12 mai si a debutat in Liga I la 2 mai 2004, cand era la FC Bihor, chiar intr-un meci impotriva Stelei, castigat de ros-albastri cu 3-0. Vatca a jucat primul meci pentru Otelul la 11 martie 2006, in Stefan cel Mare, meci castigat de galateni, 3-0 cu Dinamo.

Luis Garcia10
21st May 2007, 16:30
Eu am incredere in Vatca :D :ok: E un transfer reusit :D /hello

YoYoyOi
21st May 2007, 18:22
sa vedem... am avut incredere si in Carlos... de Andrey nici nu mai zic :rolleyes:

Snake_21
21st May 2007, 18:26
Pai in primul rand ii urez bun venit la Steaua si sper ca o sa aiba niste evolutii care sa ne multumeasca pe toti stelisti :D

SORENSEN
21st May 2007, 18:57
Inca nu e sigur...vom vedea de joi incolo daca asa va fi...dar nu-l vad peste Cernea de exemplu...

steauasv
21st May 2007, 20:01
sa vedem... am avut incredere si in Carlos... de Andrey nici nu mai zic :rolleyes:

inseamna ca nu trebuie sa avem incredere in el poate face ceva bun :)))

apparte
21st May 2007, 20:05
Vatca e un kkt de portar!NU E DE STEAUA!

YoYoyOi
21st May 2007, 20:11
am zis sa vedem...

steauasv
21st May 2007, 20:12
oricum cel mai bine este sa avem un lot de 40-50 de jucatori ca antrenorul (care e din pacate in continuare Oli) sa poate alege...

YoYoyOi
21st May 2007, 20:14
corect :ok:

Sandilius
21st May 2007, 20:32
Fiasco total ... l`o luat p`asta ca nu aveau alta solutie ... sunt vai de steaua lor ... sa fim seriosi, ce cauta vatca la steaua? oli uita`te ca este unu` la poli si pe un pic mai multi bani il iei far` probleme ... in fine, concluzia ar fi ca pe 1 mil de euro Haisan ar fi venit in Ghencea :drak: :lol:
Sh`inca ceva: Tot pe Cernea o sa`l vedem in poarta si`n sezonu` viitor, fereasca D`zeu de`o accidentare.

effect
21st May 2007, 20:38
Vatca e un kkt de portar!NU E DE STEAUA!

LOL...nici macar nu l-ai vazut la lucru ...nu stii inca ce-i poate pielea. Nu uita ca in fata lui nu vor mai sta Sarghi, Nogo si Semeghin ,ci Goian ,Radoi sau Marin . Deci ,eu zic sa nu te arunci cu astfel de afirmatii . Ramane de vazut cat de kkt e acest Vatca :D
Sandilius..cumva te roade invidia ? ma bucur ca-ti pasa de ceea ce se intampla la Steaua...in ceea ce ma priveste, nu dau doi bani pe ceea ce se intampla la dinamo :D

Sandilius
21st May 2007, 20:45
De ce sa ma roada effect ... poti sa`l pui in poarta pe Cernea si pe Vatca ca tot nu face cat Loby :lol:
Fortza Dinamo :happy :o: :lol: :ras-plans:

TYPI-STIINTA
21st May 2007, 20:45
da, e pe ols un articol..

"Transferul la Steaua este un pas foarte mare pentru mine. Sunt foarte fericit, am ajuns de la Divizia B, acum un an, la Liga Campionilor. Multumesc Otelului pentru rampa de lansare, m-am simtit foarte bine la Galati", a declarat, luni, pentru NewsIn, portarul Otelului, Cosmin Vatca.

De asemenea, directorul general al Otelului, Marius Stan, a confirmat transferul portarului in Ghencea:

rahati de ziaristi... cica "vatca transferat la steaua", iar pe prosport a aparut acum o info care spune ca vatca a zis ca nu a semnat cu steaua:

<< Portarului Oțelului Galați a declarat astăzi pentru www.prosport.ro că nu a semnat niciun contract cu Steaua, cel puțin până joi, dezmințind informația apărută azi în presă

"Nu stiu de unde a aparut aceasta informatie in presa, pentru ca eu nu am vorbit cu nimeni. Joi dupa amiaza vom avea o intalnire decisiva cu conducatorii din Ghencea" a declarat portarul.

La randul sau, impresarul jucatorului, Ionel Codonean, a declarat ca transferul inca nu s-a parafat, acest lucru urmand a se face joi, partile fiind intelese.>>

effect
21st May 2007, 20:48
De ce sa ma roada effect ... poti sa`l pui in poarta pe Cernea si pe Vatca ca tot nu face cat Loby :lol:


Aici iti dau dreptate :(

dede
21st May 2007, 22:17
sa speram ca merita :sleep:...

apparte
21st May 2007, 22:39
sa speram ca merita :sleep:...

N-are cum!Nu e nici pe jumate din Marius Popa,am jucat impotriva lor (pe teren redus ce-i drept) iar Popica e de 10X mai bun!

Liviu
21st May 2007, 23:45
L-am vazut in doua meciuri mai grele , cu Steaua si Rapid si impresia mea despre el este total defavorabila . Comparatia cu Marius Popa este bine facuta , are cam aceeasi alura si un stil asemanator . Daca Cernea va pleca , va trebui sa ne mai luam un portar , nu vad Steaua stand in Vatca . :no:

La venirile anterioare de portari eram mai entuziasmati dar am fost dezamagiti . Sa speram ca acum se va intampla contrariul .

effect
22nd May 2007, 00:28
Pai de obicei asa se intampla . Toti l-au privit cu scepticism pe Badea si ati vazut ce jucator valoros am adus. Asa se va intampla si cu Vatca. Excluzand portarii granzilor , el era cea mai buna solutie din campionatul intern.
Sa speram ca va confirma

Snake_21
22nd May 2007, 10:03
:lol: Sincer Badea isi demonstrase deja valoare la Vaslui , eu unul am fost super fericit cand a venit la Steaua si nu stiu multa lume care sa se fi plans de transfer :P

effect
22nd May 2007, 10:35
Snake , iti spun eu ca au fost multi carcotasi pe mai toate forumurile dedicate echipei noastre.
Si Panait ar fi fost la fel de talentat si de bun ca si Badea, dar n-a fost de acord Olaroiu sa-i dea o sansa.

Snake_21
22nd May 2007, 15:54
Panait nu prea a jucat la Steaua ca sa ne dam si noi seama de ce e in stare :(

steauasv
22nd May 2007, 21:17
L-am vazut in doua meciuri mai grele , cu Steaua si Rapid si impresia mea despre el este total defavorabila . Comparatia cu Marius Popa este bine facuta , are cam aceeasi alura si un stil asemanator . Daca Cernea va pleca , va trebui sa ne mai luam un portar , nu vad Steaua stand in Vatca . :no:

La venirile anterioare de portari eram mai entuziasmati dar am fost dezamagiti . Sa speram ca acum se va intampla contrariul .

unde sa mai plece Cernea? are 31...

Liviu
24th May 2007, 12:15
Din ce stiu , Cernea nu si-ar fi prelungit contractul . Ramane de vazut ce se va intampla si cu el .

Mai vine Vatca dupa ce s-a aflat ca Andrey mai are contract 3 ani ? :o:

Snake_21
24th May 2007, 12:17
Banuiesc ca azi ar trebui sa se lamureasca tot , ca s a terminat campionatu :D

effect
24th May 2007, 18:10
Nu stiu ce fel de otelar esti tu , dar cei de pe forumul oficial chiar il regretau pe Vatca

apparte
24th May 2007, 23:43
o sa plangeti cu vatca:happy .ma bucur ca a ajuns chiar la voi:evil:

Aici iti dau dreptate 100%!

Kainsashiki
25th May 2007, 16:50
Nea Jiji l-a uitat pe Vatca :happy l-a chemat la bucuresti si nu i-a dat nici un semn ... pe la 12 era prin plaza...pe la 3 la gsp..

YoYoyOi
25th May 2007, 16:52
bine a facut :ras-plans:

dede
25th May 2007, 21:03
pana la urma mai vine? :o:

Ioca10
25th May 2007, 21:04
Sa speram ca nu:D

effect
25th May 2007, 21:58
Eu cred ca vine . :D

YoYoyOi
26th May 2007, 00:56
sa stea acasa :mda:

apparte
26th May 2007, 16:16
sa stea acasa :mda:

La Oradie sau la Torda?:D

effect
26th May 2007, 16:17
Deocamdata e la Oradea si asteapta un semn din partea conducerii noastre.
Sa speram ca va veni :D

Snake_21
26th May 2007, 17:11
Eu sper daca vine sa ne arate ca merita sa fie jucatorul Stelei ;) :D

dede
26th May 2007, 20:53
aia de la proteve parca ziceau ca acum Steaua nu mai e interesata de Vatca, ci de Popa, de la poli :groggy:

Liviu
26th May 2007, 23:35
O solutie poate mai buna Popa . Dar mai scumpa . Si mai e si copil de suflet al lui Olaroiu . Nu am scapa de el pe veci . Caramarin ce mai face ? :D

Luis Garcia10
26th May 2007, 23:36
L-au lasat cu buza umflata pe Vatca? :happy HA HA HA Becali ce idiot esti!

Brian
26th May 2007, 23:39
Si-a batut joc de copil? Sarmanu':( Ce iluzii isi facuse...

dede
26th May 2007, 23:45
ce taran e jiji :mda: mai bine nu mai zicea nimic si gata, da' pe el il doare undeva de ceilalti, nu se gandeste decat la el :jerk:

pe popa nu-l vreau... daca era alt antrenor, poate, da' cu Oli ... :headbang: stiu de pe acum ca o sa-mi faca numai nervi... la fel ca jijel sau petre :angry:

effect
27th May 2007, 00:39
Popa e peste Vatca.

The_Blonde
27th May 2007, 03:12
nu pot sa cred ... inca unul care ma dezamageste .. putea sa se duca oriunde numai la voi nu ... :( m-am saturat de numele vostru ... de tot ce inseamna clubul vostru .. va urasc pentru ca ani la rand ne-ati decimat echipa ... il urasc pe tradatorul asta ... oricum o sa aiba soarta lui carlos si a lui andrey ..

effect
27th May 2007, 12:10
Steel_Girl , pentru cultura ta , sa stii ca orice jucator isi doreste sa inainteze in cariera ,iar Steaua e un pas inainte pentru un jucator ce vine de la otelul. Stai sa vezi ,ca s-ar putea sa nu fie singurul galatean care ajunge la Steaua , pe lista mai e Szekely :D

Adi Da Samraj
27th May 2007, 13:11
Sa speram ca nu:D

de ce ?:groggy:

little_earl
27th May 2007, 13:15
nu stiu ce vede lumea la vatca, mie nu mi-a placut niciodata, n-am vazut nimic special la el, e un portar bun pt echipe ca pandurii si fc. national, in nici un caz pt steaua

apparte
27th May 2007, 13:43
nu pot sa cred ... inca unul care ma dezamageste .. putea sa se duca oriunde numai la voi nu ... :( m-am saturat de numele vostru ... de tot ce inseamna clubul vostru .. va urasc pentru ca ani la rand ne-ati decimat echipa ... il urasc pe tradatorul asta ... oricum o sa aiba soarta lui carlos si a lui andrey ..


Dar nu te-a dezamagit cand a ajuns asa cum a ajuns la voi alaturi de Stan si Gado,nu?Oricum,nu e portar de Steaua!

The_Blonde
27th May 2007, 22:49
oricum nu mai vine la voi :D so bug bye

bluesky
28th May 2007, 10:23
Portari Buni Este Albut De La Gloria Bistrita Si Haisan De La Vaslui.

YoYoyOi
28th May 2007, 11:29
Bornescu e mai bun :rolleyes:

SAMM
28th May 2007, 11:32
ca romani doar 3 portari ii vad buni la ora actuala : lobont, coman, tudor (la forma de altadata)

in rest numai desculti
.
.

YoYoyOi
28th May 2007, 11:35
n-ar fi rau Coman la Steaua :rolleyes:

effect
28th May 2007, 12:15
Ori Popa ori Vatca. Astea's singurele solutii

bluesky
28th May 2007, 13:07
chiar is curios sa vad ce se va intimpla cu andrey si cu elton vor ajunge la urziceni?

Liviu
5th June 2007, 16:20
Sfarsit de telenovela . Vatca a semnat azi pe 5 ani cu Steaua asa cum informeaza site-ul ofcial al clubului .

Andrei Vatca : "Este cea mai fericita zi din cariera mea de fotbalist, e un vis implinit. Ramane acum sa dovedesc ca merit sa joc la Steaua, iar visul meu sa devin campion si sa joc in Liga Campionilor".

Acasta fericire va fi greu incercata :) foarte curand pentru ca se va mai aduce un portar , Becali recunoscand ca isi mai doreste un al treilea portar , posibil Dolha .

Dani3l
5th June 2007, 16:34
http://youtube.com/watch?v=TpKtgwFVYvw uita-te aici si zi-mi daca crezi ca dolha o sa vina la Steaua...daca vine,dolha isi ia...de o sa-i fie greatza...:))

Liviu
5th June 2007, 16:39
Aici nu e vorba de ce cred eu ci de ce vrea Becali :) . L-a vrut si pe Buga si pe Niculae , bine ca nu il vrea si pe Corsicanu' :(

YoYoyOi
5th June 2007, 19:08
taci nu da idei :mda:

e interesant cum inainte de transferuri toti jucatorii sunt rezervati in declaratii, nu stiu nimic, nu spun nimic... dar dupa semnatura WOW... cea mai fericita zi din viata lor, visul lor de-o viata, cea mai arzatoare dorinta indeplinita.... :groggy:

REST_BlackSun
6th June 2007, 13:02
Ce transfer a facut steaua , moama jiji esti tare frate , tine-o tot asa , si poate peste cativa ani imi , implinesti si mie un vis , Steaua in B :D

pinki
24th July 2007, 14:51
mie mi se pare cam imprastiat asta...


sa-l vedem.... daca nici din 4 portari nu avem ce alege.... e grav :D

Geografu
24th July 2007, 14:59
Care 4 pink ? Ca handicapatul de Andrey e pe picior de plecare sau oricum la Steaua 2 si Lungu nu se pune...:rolleyes:

dede
24th July 2007, 15:02
deci ar fi 5? :o: :D

oricum, va fi bataie mare pe postul de portar anul asta :D

Geografu
24th July 2007, 15:04
Repet vor fi doar 3 oameni la concurenta : 1.Cernea 2.Zapata 3.Vatca. !

Snake_21
24th July 2007, 15:07
Da sunt de acord :P asta si pentru ca lui Andrey nu cred ca o sa i se mai dea o sansa :|

Jerry20cm
7th December 2007, 10:04
Bun transfer: 500 mii euro platiti pe el, un meci jucat, doua gafe decisive. :)

Hard
7th December 2007, 10:22
Da,cu banii astia Otelul mananca 2 ani .

YoYoyOi
7th December 2007, 12:31
gafele ca gafele, dar nici restul jucatorilor n-au aratat mai multe :(

razwan_vs
7th December 2007, 12:39
vatca ii curtat de marile cluburi ale europei.....dupa prestatia de aseara....precum ar fi juventus deleni,inter osesti,barcelona murgeni....

Geografu
7th December 2007, 15:34
Ce cauta nulitatea asta la Steaua ???? :headbang:

Gontel
9th December 2007, 17:28
la otelul apara bine, va mai amintiti cand aproape el de unul singur ne-a batut anul trecut? 2-1..vreo 7 ratari clare dica.

Liviu
9th December 2007, 22:18
la otelul apara bine, va mai amintiti cand aproape el de unul singur ne-a batut anul trecut? 2-1..vreo 7 ratari clare dica.
Si a venit meciul din retur, uitati-va la golul 2 primit. :D

http://www.youtube.com/watch?v=OSRmI6b3mq0