PDA

View Full Version : Echipa Si Ciclistul Favorit



LUCKY_AMARU
20th May 2007, 18:43
Ca tot este peste tot un astfel de thread la mai toate sporturile,vreau sa vad ce preferinte aveti in materie de ciclism.......yo unu simpatizam cu ullrich inca de la primu lui succes ,apoi odata cu trecerea anilor mai tare tineam cu el ptr locurile alea 2 si ptr statutul sau de etern secondant( i se potriveste porecla asta ca si in cazul lui janne ahonen pe vremea cand martin schmitt castiga tot).Ca echipa prefer T-Mobile in special ptr culoarea echipamentului ......dar si ptr faptul ca e una din cele mai longevive...din cate stiu yo

georg40
21st May 2007, 12:52
Grea intrebare. Nici ciclistul si nici echipa (in forma in care am simpatizat-o ) nu mai concureaza ( nu-i un secret, au fost Ullrich si Telekom).

Pe aceste...radacini s-a infiripat si simpatia actuala: Andreas Klöden si (sau) Alexander Vinokurov si formatia Astana.

dumy84
21st May 2007, 12:56
Am tinut in trecut cu Laurent Jalabert, iar la echipe mi-au placut Mapei si ONCE.

Revenind in prezent, simpatizez cu Tom Boonen si Rabobank, una dintre putinele echipe din plutonul actual, care nu a fost implicata, dupa stiinta mea, in niciun scandal/afacere de dopaj.

Ray1
21st May 2007, 15:38
si eu ca lucky tineam si voi tine in continuare cu ullrich si T-Mobile.Acum mai recent insa am inceput sa ma afectionez de savoldelli(astana)si Simoni(sounier duval)

little_earl
21st May 2007, 15:53
echipa favorita cred ca este CSC...
prima data cand am inceput sa urmaresc ciclism, turul frantei 2000, auzisem numai de Ullrich si Pantani asa ca ei erau preferatii mei, si au ramas pana la sfarsitul carierelor .... am mai simpatizat ciclisti de-a lungul anilor, in special Virenque, Basso sau Valverde dar si Dekker, Bettini, Voigt, Flecha etc.
...nu-l suportam pe Armstrong, pt ca a omorat Turul
am asteptat cu nerabdare editia de anul trecut sa vad ce se intampla dupa retragerea astuia, dar scandalul operatiunii puerto m-a dezgustat si nu prea am mai urmarit de atunci

Geografu
21st May 2007, 18:54
Recent am inceput sa il simpatizez pe Eddy Mazzolenni iar ca echipe sunt mai multe Rabobank,Saulnier Duval si T-Mobile.

bob
18th June 2007, 13:27
de vreo cativa ani tineam cu basso, dar vad ca m-am inselat amarnic.oricum,eram contra lui armstrong.
acum ma reorientez:fratii schleck si ricco.
ca si echipa: csc

Radu
18th June 2007, 15:37
valverde si evans iar ca echipa...sa zicem lotto si csc!:ok:

georg40
18th June 2007, 16:29
Mazzolleni, Valverde ... nume care trebuie luate sub...beneficiu de inventar. Ma tem ca nu prea ii vom mai vedea in acest sezon. Valverde (Pitti) sta cu litere... mari pe lista amicului Fuentes.

Boonen
18th June 2007, 21:30
Ciclistii mei preferati sunt Ivan Basso, Marco Pantani, Damiano, Cunego, Tom Boonen etc. In ciuda a tot ceea ce s-a intamplat cu Basso eu cred in continuare in el. Echipele mele preferate sun CSC si Quick Step Innergetic.:)

Radu
18th June 2007, 21:36
Ciclistii mei preferati sunt Ivan Basso, Marco Pantani, Tom Boonen etc. In ciuda a tot ceea ce s-a intamplat cu Basso eu cred in continuare in el. Echipele mele preferate sun CSC si Quick Step Innergetic.:)
interesant!:D

Celso
18th June 2007, 21:43
McEwen, Flecha, Parra, Rassmusen, Bettini, Mayo - ar mai fi cativa care imi plac...iar la echipe Euskadi:lol: , Rabobank,

Radu
18th June 2007, 21:44
McEwen, Flecha, Parra, Rassmusen, Bettini, Mayo - ar mai fi cativa care imi plac...iar la echipe Euskadi:lol: , Rabobank,
ivan parra participa in TDF...parca este la cofidis,nu???:confused:

georg40
18th June 2007, 22:30
Ciclistii mei preferati sunt Ivan Basso, Marco Pantani, Damiano, Cunego, Tom Boonen etc. In ciuda a tot ceea ce s-a intamplat cu Basso eu cred in continuare in el. Echipele mele preferate sun CSC si Quick Step Innergetic.:)

Din pacate unul este suspendat, unul, regretabil, decedat, Damiano si Cunego una si aceeasi persoana, iar Tom Boonen excelent in primavara in Dubai nu prea este in forma.

georg40
18th June 2007, 22:31
McEwen, Flecha, Parra, Rassmusen, Bettini, Mayo - ar mai fi cativa care imi plac...iar la echipe Euskadi:lol: , Rabobank,

N-as avea nimic impotriva lui Euskadi daca nu ar fi atat de nationalisti. Dupa cum se stie in echipa sunt admisi doar ciclsiti basci...

Radu
18th June 2007, 22:37
N-as avea nimic impotriva lui Euskadi daca nu ar fi atat de nationalisti. Dupa cum se stie in echipa sunt admisi doar ciclsiti basci...
foarte frumos din partea lor...sunt perfect deacord cu ei...la cati mai multi ciclisti basci!:D

criss25
19th June 2007, 00:01
Pe cand am inceput eu sa ma uit si sa urmaresc a fost Pantani, a urmat Simoni si Cipolinni, iar acum Valverde , ca echipe a fost Kelme in prezent prefer I-le Baleare.

chingmarmota
21st June 2007, 12:20
Jan Ulrich, Paolo Betini, Christophe Moreau (imi placea de el inca de pe vremea cand evada prin Turul Frantei de vreo 2-3 ori pe tur), Robbie McEwen, iar echipe... T-Mobile pe vreamea lui Jan, si acum cred ca AG2R.

georg40
23rd June 2007, 14:27
In Germania, foarte multi fani au parasit T-Mobile dupa ce aceasta echipa s-a despartit de Jan asa cum a facut-o anul trecut.
Foarte multi se indreapta acum spre Astana, acolo evoluand doi fosti temobilisti, Andreas Klöden si Matthias Kessler.

Zabriskie
7th July 2007, 20:16
Ciclist favorit: vezi "nume" :D, Beloki, Hamilton, Petacchi, fratii Schleck...
Echipa favorita: Fassa Bortolo :rolleyes:, CSC

Iulya
8th July 2007, 00:10
Andreas Klöden si Michael RASMUSSEN
echipa nush nu prea am favorite ...

Stas1
8th July 2007, 15:21
Ciclisti: Basso (saracu'...) ,Vinokourov, Sastre.
Echipa: CSC

Mynsc
8th July 2007, 22:39
Dap, l-a saracit doctorul pe Basso :D.

Mario Di Lazi
16th July 2007, 12:02
Marco Pantani a fost cilistul meu preferat ...
poate pentru faptul că atunci când am început să mă uit la ciclism, Pantani a câștigat Turul Franței ...

miril
16th July 2007, 12:54
Bugno, Pantani, Jalbert, Cipollini, Basso, Pozzato, Contador, Valverde.

Sorin Blaj
16th July 2007, 20:21
LANCE ARMSTRONG si MARIO CIPOLLINI.

Universal
25th July 2007, 23:05
Indurain desigur :ok: si noul Schumi...

ca echipe Gerolsteiner+AG2R

Zabriskie
26th July 2007, 17:25
Ciclist favorit: vezi "nume" :D, Beloki, Hamilton, Petacchi, fratii Schleck...


+ Kim Kirchen, Tadej Valjavec ...