PDA

View Full Version : Programul complet al transmisiilor TVR de la JO Torino 2006



SORENSEN
18th January 2006, 23:33
Programul complet al transmisiilor TVR de la JO Torino 2006

Departamentul sport al TVR va avea un an 2006 marcat de principalele competiţii mondiale: Jocurile Olimpice de iarnă de la Torino şi Cupa Mondială de fotbal din Germania (de unde vor fi transmise toate cele 64 de meciuri).

Prima dintre aceste veritabile pietre de īncercare va avea, īntre 10 şi 26 februarie, o acoperire impresionantă, atāt īn cele 137 de ore de transmisie īn direct, īn unele cazuri cu legături alternative, şi cele 8 ore de buletine de ştiri, cāt şi īn ce priveşte comentatorii şi redactorii ce vor fi prezenţi la Torino: Vlad Enăchescu, Emil Grădinescu, Radu Naum, Cosmin Cernat, Sorin Hobana, Emil Hossu-Longin, Alina Alexoi, Ruxandra Gheorghe, operatorii Vasile Buţă şi Valentin Motorga, precum şi Costi Şerbu.

Iată programul complet al transmisiilor, de pe TVR 2, de la Jocurile Olimpice de iarnă Torino 2006:

- Vineri, 10 februrie
21,00-24,30: Festivitatea de deschidere

- Sāmbătă, 11 februarie
14,00-16,00: Biatlon (m) individual - 20 km
15,30-17,15: alternativ biatlon şi rugby, Turneul celor 6 naţiuni, Franţa-Irlanda
19,00-20,00: sărituri cu schiurile (alternativ sanie)
19,00-21,00: sanie (m) individual, manşele I şi II
24,00-24,30: Rezumatul zilei

. Duminică, 12 februarie
11,00-12,00: schi fond (f) 7,5 km şi 7,5 km pursuit
13,00-14,30: schi alpin (m) - coborāre
14,45-16,15: schi fond (m) 15 km şi 15 km pursuit
19,00-20,00: patinaj viteză (f) 3000 m
19,00-20,45: sărituri - finală
19,00-21,00: sanie (m) individual, manşele III şi IV
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Luni, 13 februarie
13,00-15,00: biatlon (f) 15 km individual
17,00-19,45: patinaj viteză (m) - 500 m
17,00-20,15: sanie (f) individual, manşele I şi II
22,00-24,00: patinaj artistic - proba de perechi
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Marţi, 14 februarie
11,00-13,15: schi fond (f) team sprint (m şi f)
13,00-14,30: combinată alpină (m) proba de coborāre
14,30-16,00: biatlon (m) 15 km sprint
18,00-19,00: combinata alpină (m) proba de slalom
19,00-20,00: sanie (f) individual
19,00-20,00: patinaj viteză (f) - 500 m
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Miercuri, 15 februarie
13,00-14,30: schi alpin (f) coborāre
14,00-16,30: hochei - Italia-Canada
18,00-18,30: Rezumatul zilei

18,30-20,00: patinaj viteză (m şi f) urmărire echipe
21,00-23,30: hochei - Rusia-Slovacia
22,00-24,30: hochei - Letonia-SUA
01,00-01,30: Rezumatul zilei

- Joi, 16 februarie
11,00-12,30 - schi fond (f) 10 km
13,00-14,30: biatlon (f) 7,5 km sprint
13,00-14,30: hochei - Finlanda-Italia
17,00-19,30: hochei - Suedia-Rusia
18,00-20,00: patinaj viteză (m şi f) - team pursuit (alternativ hochei)
22,30-24,15: patinaj artistic - proba masculină
24,45-01,15: Rezumatul zilei

- Vineri, 17 februarie
11,00-12,30: schi fond (m) - 15 km interval start
13,00-14,30: combinata alpină (f) - coborāre
18,00-19,00: combinata alpină (f) - slalom
19,00-20,00: sărituri - individual, calificări
18,30-21,00: skeleton (m)
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Sāmbătă, 18 februarie
10,45-12,00: schi fond (f) 4x5 km ştafetă
12,00-13,30: schi alpin - super G (m)
13,30-14,30: biatlon (f) - 10 km pursuit
15,30-16,30: biatlon (m) 15 km pursuit
18,00-20,00: patinaj viteză - 1 000 m (m)
19,00-20,45: sărituri individual
21,00-23,30: hochei - Slovacia-SUA
22,00-24,30: hochei - Cehia-Finlanda
01,00-01,30: Rezumatul zilei

- Duminică, 19 februarie
11,00-13,00: schi fond (m) 4x10 km ştafetă
13,00-14,30: schi alpin Super G (f)
18,00-20,30: hochei - Suedia-SUA
18,00-19,40: patinaj viteză (f) - 1 000 m (alternativ hochei)
18,30-21,15: bob-2 persoane (m)
22,00-24,30: hochei - Finlanda-Canada
01,00-01,30: Rezumatul zilei

- Luni, 20 februarie
10,30-12,00: schi alpin - slalom uriaş (m) - manşa I
14,00-15,00: schi alpin - slalom uriaş (m) - manşa II
19,00-20,30: bob-2 (f) - manşele I şi II
19,00-21,15: sărituri - echipe
21,30-23,30: hochei - finala feminină
22,00-24,15: patinaj artistic - proba de dans
24,45-01,15: Rezumatul zilei

- Marţi, 21 februarie
13,00-15,00 - biatlon (m) - 4x7,5 km ştafetă
17,00-19,30 - patinaj viteză (m) - 1 500 m
17,30-20,00: hochei - Canada-Cehia
18,30-20-30: bob-2 (f) - manşele III şi IV
21,30-24,00: hochei - SUA-Rusia
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Miercuri, 22 februarie
11,00-12,00: schi fond (m şi f) - 1,5 km sprint
14,00-15,30: schi fond (m şi f) - 1,5 km sprint
15,45-17,00: schi alpin (f) slalom - manşa I
18,00-20,15: patinaj viteză (f) 1 500 m
18,45-20,00: schi alpin (f) slalom - manşa II
18,30-21,00: hochei - sfert de finală
22,30-01,00: hochei - sfert de finală
01,00-01,30: Rezumatul zilei

- Joi, 23 februarie
13,00-14,45: biatlon (f) - 4x6 km ştafetă
19,00-21,30: curling - finala feminină
22,00-24,00: patinaj artistic - proba feminină
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Vineri, 24 februarie
10,30-12,30: schi alpin (f) slalom uriaş - manşa I
12,30-14-15: schi fond (f) - 30 km mass start
14,00-15,00: schi alpin (f) slalom uriaş - manşa II
17,30-20,00: hochei - semifinala 1
18,30-21,30: curling - finala masculină
20,00-22,30: patinaj artistic - gala laureaţilor
22,00-24-30: hochei - semifinala 2
01,00-01,30: Rezumatul zilei

- Sāmbătă, 25 februarie
11,00-12,00: biatlon (m) - 15 km mass start
13,00-14,00: biatlon (f) - 12,5 km mass start
16,00-17,00: schi alpin (m) - slalom - manşa I
19,00-21,30: bob-4 (m) - manşele III şi IV
19,30-20,30: schi alpin (m) - slalom manşa II (rugby Scoţia-Anglia, 19,30-21,15)
21,30-24,00: hochei - finala mică
24,00-24,30: Rezumatul zilei

- Duminică, 26 februarie
12,30-13,30: schi fond (m) - 50 km mass start
15,00-17,30: hochei - finala mare
21,00-24,30: Festivitatea de īnchidere
prosport.ro

Ce parere aveti despre alegerile TVR?

stefanm14
19th January 2006, 10:57
In afara de Naum, ceilalti cred ca sunt cam paraleli cu sporturile astea, deci cred ca comentariul va lasa un pic de dorit...eu o sa ma uit pe Eurosport oricum.

SORENSEN
19th January 2006, 13:17
Cred ca si eu o sa prefer Eurosport...

Lidia
19th January 2006, 13:36
Eu sigur pe Eurosport o sa le urmaresc...

desdemona
22nd January 2006, 13:02
Singura chestie care ma "intereseaza" din cele de mai sus e patinajul artistic. Mersi pt program, mi-am notat (13, 16, 20, 23 si 24 februarie), sper sa nu fiu la munca .. sa pot urmari :) Cat priveste postul TV - mi-e indiferent in ceea ce priveste JO de iarna... ma uit doar la patinaj artistic pt. ca imi relaxeaza privirea si imi place, in acest caz nu intru in ... detalii... :ok:

stefanm14
22nd January 2006, 15:49
Atasat este programul tuturor competitiilor. Enjoy :D

SORENSEN
2nd February 2006, 16:02
Programul Eurosport pt prima zi:

11 februarie :
-- 10:00
Nordic Combined
Winter Olympic Games Torino Italy Trialround
-- 13:00
Biathlon
Winter Olympic Games Torino Italy Men 20km:ok:
-- 15:00
Nordic Combined
Winter Olympic Games Torino Italy 15km Individual
-- 15:45
Freestyle Skiing
Winter Olympic Games Torino Italy Moguls Qualifying Women
-- 16:30
Ice hockey
Winter Olympic Games Torino Italy Sweden-Russia :ok:
-- 18:00
Ski Jumping
Winter Olympic Games Torino Italy Normal Hill Qualifying
-- 19:00
Figure Skating
Winter Olympic Games Torino Italy Pairs Short Programme
-- 20:20
Figure Skating
Winter Olympic Games Torino Italy Pairs Short Programme

Toate programele sunt in direct si ORA ROMANIEI ESTE +1h fata de cea afisata .

Gabriel
6th February 2006, 14:49
In afara de Naum, ceilalti cred ca sunt cam paraleli cu sporturile astea, deci cred ca comentariul va lasa un pic de dorit...eu o sa ma uit pe Eurosport oricum.

Emil Hossu Longin este un excelent comentator de hockey. Si un bun cunoscator.

sickboy
8th February 2006, 01:51
Emil Hossu Longin este un excelent comentator de hockey. Si un bun cunoscator.

Aoleu, ma lasi cu asta, imi aduc aminte la ultima Olimpiada, cum urla la meciurile de hochei, "INCREDIBILA FAZA, NU SE POATE ASA CEVA" la aproape orice ocazie, plus alte greseli.

Mai bine ii pun pe Gradinescu sau Vilara.