PDA

View Full Version : Steaua in EuROpa 2007 - 2008



Kainsashiki
20th May 2007, 00:17
Mai mult ca sigur vom termina sezonul pe locul doi, doar nu pierdem cu Jiul :D. Unde credeti ca ne vom opri sezonul viitor in cupele europene ?

Pentru inceput vom juca turul 2 preliminar al Ligii Campionilor....si tot asa.

Eu zic ca intram in Grupele Ligii, terminam pe trei..si in UEFA...depinde de adversar.

Ioca10
20th May 2007, 00:22
Eu sper sa ajungem sa jucam turul doi si eventual sa reusim sa trecem de turul 3;)

dede
20th May 2007, 00:24
un lucru stiu sigur... a 4-a primavara europeana consecutiva :D
cum si unde... ma mai gandesc :D

Liviu
20th May 2007, 00:29
Fie ca o vom face via grupele CL sau prin grupele UEFA , primavara europeana este un obiectiv OBLIGATORIU .

Sansele de a reusi acest lucru sunt cele mai scazute din ultimii ani . Daca scapam de niste hahalere din lot si de pe banca tehnica si punem ceva bun in loc , poate-poate . :)

Ioca10
20th May 2007, 00:31
Pana acum vin aproape sigur:
Neaga-atacant
Gurita-atacant
Vatca-portar
Cu ei poate poate avem o sansa ;)

bluesky
20th May 2007, 10:59
mai intai sa trecem de turul 2 si dupa mai vedem ..

YoYoyOi
20th May 2007, 11:07
eu, cum am mai zis, mi-as dori sa ajungem in grupele UEFA, sa spuleberam tot pe acolo si sa trecem in primavara europeana. Si de acolo mai vedem :rolleyes:

bluesky
20th May 2007, 11:15
daca reuseste sa se duca din nou in grupele ligi chl si anu asta ar fi ceva ,dar mai este pina o sa vedem lucrul asta.

SORENSEN
20th May 2007, 11:37
Sa vedem ce va fi in turul 2....apoi ne-m tarat cu Standard anul trecut in turul 3...sa vedem ce facem acum...si cu ce adversar...

Luis Garcia10
20th May 2007, 11:43
Eu sper sa facem o figura frumoasa :D Dar sa o luam usurel..urmeaza turul 2 preliminar al UCL ! :)

dede
20th May 2007, 11:53
eu de turul 2 prel chiar nu-mi fac probleme... alea nu's echipe, care ajung pe acolo si nu sunt capi de serie :groggy:
din turul 3 sa vedem... daca prindem o echipa mediocra, cum e de asteptat, ne vedem in gr ucl, daca prindem o echipa care ne poate pune ceva probleme, va fi mai greu... dar tot in grupe ne vedem :D

effect
20th May 2007, 12:04
Eu zic ca pierdem calificarea in turul 3 in Liga si intram in Uefa unde ajungem pana in finala. De acolo nu mai stiu :D

Snake_21
20th May 2007, 12:06
Eu zic ca ajungem in Grupele Champions League ;) si dea acolo mai vedem depinde cu ce echipe picam in Grupe :D

Sevilla86
23rd May 2007, 15:25
Mergem in Grupe sigur :ok: sezonul asta am avut ghinion ca am cazut cu Standard! Erau alte echipe absolut anonime care au pierdut la scor in Turul III cum ar fi: MFK Ruzomberok, Mlada, FK Rabotniki... dintre echipele care nu au fost cap de serie, Standard era printre cele mai puternice.
Adevarul e ca oricand poate aparea o surpriza cum a fost eliminarea lui Ajax din Turul III de catre Copenhaga, dar sezonul urmator cred ca o sa cadem cu o echipa mult mai slaba decat Standard.
Terminam in Grupe pe 3 si mergem in Uefa unde ne mai oprim abia prin sferturi sau semifinale.

steauasv
23rd May 2007, 15:35
Ajungem in grupe UCL si ajungem cel putin in optimile UEFA

Brian
23rd May 2007, 15:37
Eu astept sa se concretizeze 3-4 transferuri mai importante pt Steaua si pe urma ma dau si eu cu parerea...

Liviu
23rd May 2007, 16:03
eu de turul 2 prel chiar nu-mi fac probleme... alea nu's echipe, care ajung pe acolo si nu sunt capi de serie :groggy:
Cele mai grele adversare pentru noi ar putea fi campioana Israelului (Beitar Ierusalim) , campioana Slovaciei (Zilina) , a Suediei (Elfsborg) sau a Poloniei ( Belchatow sau Zaglebie Lubin) . Nu e de joaca cu aceste echipe , care nu au insa mai mult de 30% sanse impotriva noastra .

In turul 3 e buba . Am putea intalni pe Fener sau Dinamo Kiev , cu care am juca pe viata si pe moarte , nu vom fi favoriti . Din contra , am putea juca cu echipe ca APOEL Nicosia , Levski , unde avem prima sansa . Sau echipe-surpriza care vor veni din tururile inferioare . Sparta Praga , Slovan Liberec sau AEK Atena ar putea fi echipe de nivel mediu , nici prea prea dar nici foarte foarte . :)

dede
23rd May 2007, 16:07
Cele mai grele adversare pentru noi ar putea fi campioana Israelului (Beitar Ierusalim) , campioana Slovaciei (Zilina) ,
deci e clar... daca si cateii au trecut de astia, noi nu vom avea nicio probl :happy :D

Snake_21
24th May 2007, 08:41
Chiar ca ai zis bine Dede :P :D

SAMM
24th May 2007, 08:46
sper sa intram in liga, in mod normal in turul 2 nu vom avea probleme iar in turul 3 sunt mari sanse sa picam cu o echipa slaba

numai de zeroli mi-e frica, sa nu fie prea ofensiv cu 9 fundasi

Vladek
24th May 2007, 09:29
Nu inteleg de unde aveti atat optimism, atatea calcule la indemana ....

In momentul asta, Steaua nu are ce cauta in grupele CL ! Ce sa facem acolo ? Avem noi macar 5 jucatori (adica jumatate de echipa) care sa fie macar aproximativ la nivelul adversarilor ? Pe dracu. Avem pe Dica, Radoi, poate Ghionea si Badea. Poate si Neaga, daca vine, lucru de care ma indoiesc (ramane de vazut si in ce forma va fi el, dupa 2 ani in Asia).
Parca vad Steaua in grupe jucand contra lui Inter sau Barcelonei ... cu Lovin, Gigel Coman (jucator foarte bun si eficient de altfel :ras-plans:), Paraschiv , Nicolita, Baciu sau Ov. Petre. Anul trecut am vrut cu totii sa credem ca "merge si asa", din pacate ni s-a demonstrat contrariul, adica ne-au batut echipele din urna 1 si 2 fara drept de apel. Nici nu prea am contat in meciurile alea decat ca partener de antrenament.

Transferuri ? Ce transferuri bah hahalerelor, avem echipa de CL, ce dracu mai vreti ? Uite, vin Vatca si Gurita :happy :happy ! Cred ca-si musca mainile deja Mourinho de ciuda ca a ratat asa super-valori ! De-abia astept sa-l vad pe Gurita marcand un hattrick contra lui Manchester sau pe Vatca blocandu-l pe Drogba ...

Fireste, aceste amanunte il intereseaza foarte putin pe nea GG. Pe el il doare-n cot de echipa el ne arata fasolea si ranjetul ala de oligofren indiferent de rezultat. Vin banutii de la UEFA ? Atunci El ciobandante e multumit. Steaua va avea buget asigurat din nou, fara ca el sa investeasca vreun ban, ba poate chiar mai scoatem si un profit de reinvestit in gasca de lingai numita PNG. In rest, poze pe Maybach, poze la loja oficiala alaturi de conducatorii ghinionisti care ar trebui sa indure grobianismul lui Becali, declaratii in fiecare zi la TV, etc.

Parerea mea e ca ne-ar sta mult mai bine in grupele UEFA. Pe mine nu ma intereseaza ca Steaua sa fie ciuca batailor in CL doar pentru ca fricosul si slugarnicul de Turcaloiu sa-si treaca in palmares 2 calificari in grupe, iar razboinicul luminii sa se dea iarasi in spectacol.

Luis Garcia10
24th May 2007, 10:04
Realist privind spre ceea ce urmeaza in tabara Stelei ,am vedea practic un sezon tras la indigo cu acesta , caruia tocmai i s-a tras cortina! Dar ...speram sa fie mai bine! :D

YoYoyOi
24th May 2007, 10:48
eu vreau in UEFA :ok:

Snake_21
24th May 2007, 12:10
UEFA Champions League nu?:P
@Vladek:super tare comentariu despre tranferuri :P dar sa speram ca sunt buni , nu avem de unde stii cum sunt, lasa sa fie ei criticati de catre altii acuma :P eu nu zic nimic , si sa demonstreze ca s buni :D

Zax
24th May 2007, 12:11
vreau o finala de CL Steaua - AC Milan sa ne luam revansa :happy :happy

Snake_21
24th May 2007, 12:13
Si eu, si eu :P mai ales ca nu spuport Milanul eu :P

effect
24th May 2007, 18:11
Conform ciobanului , anul viitor vom juca foarte probabil finala , iar echipa va fi alcatuita exclusiv din romani . Sa speram ca o sa si castigam finala :D

dede
24th May 2007, 21:41
si cum ciobanu' e idiot, anul viitor iar ne vom chinui cum am facut-o anul asta :headbang: auzi, finala... :lol:

dardar_3
24th May 2007, 23:24
Da Doamne sa trecem de turu 2 preliminar sa ajungem macar in Uefa...:mda:

Liviu
18th June 2007, 16:58
Real Madrid , Lyon si Dinamo Kiev adica toate adversarele noastre din grupa au castigat campionatele din tarile lor . Asta ca sa se mai demonstreze iar ce adversari am avut in acea grupa . Campioanele locurilor 1 , 4 respectiv 11 in clasamentul UEFA .

dede
18th June 2007, 17:05
sa nu uitam nici de Sevilla, care a castigat cupa uefa :rolleyes:

numai noi n-am castigat nimic :headbang:

YoYoyOi
19th June 2007, 12:47
am castigat experienta :D

ULTRAS4LIFE
19th June 2007, 15:20
INDIFEREND CE SE INTAMPLA SI UNDE VOM JUCA LA ANUL ...MEREU VOI FI MANDRU CA AM SANGE ROS-ALBASTRU !!! NASCUT SI CRESCUT PT A MURII STELIST !!! :ok:

dede
29th June 2007, 13:40
prima adversara... zaglebie lublin (pol) :mda: au facut idiotii aia de la uefa niste schimabri pe acolo si astfel au iesit astia :mda:

Sevilla86
29th June 2007, 13:45
Se putea si mai usor, da' nu ar trebui sa ne facem probleme. Steaua e o echipa cu pretentii si daca vrem sa ne batem cu echipele de top ale Europei nu avem voie sa ne temem de polonezi.

dede
29th June 2007, 13:47
nu se teme nimeni :mda: da' idiotii aia au facut ceva pe acolo si am iesit cu o echipa mai grea decat celelalte... echipele cu care trebuia sa cadem erau chiar penale :mda:

Luis Garcia10
29th June 2007, 13:51
Polonezii sunt incomozi! Si trebuie sa ne gandim ca ei daca ne vor elimina vor cadea in turul 3 cu o echipa care nu este cap de serie! Un lucru de luat in seama! Asta ii va face pe polonezi sa spere si mai mult la calificarea in grupe! Va fi greu!

Geografu
29th June 2007, 13:54
Nu va fi usor cu campioana Poloniei dar daca vrem performanta si il avem si pe Hagi nu trebuie sa ne temem si in final nu trebuie sa pierdem.E bine ca returul va fi pe Ghencea ! :yes:

dede
29th June 2007, 13:58
Polonezii sunt incomozi! Si trebuie sa ne gandim ca ei daca ne vor elimina vor cadea in turul 3 cu o echipa care nu este cap de serie! Un lucru de luat in seama! Asta ii va face pe polonezi sa spere si mai mult la calificarea in grupe! Va fi greu!

bueeeey, tu esti nebun? :shocked: :shock: cum adica daca ne elimina? :shocked: nici in gluma sa nu zici asa ceva :no: :D

Snake_21
30th June 2007, 01:41
Asa e trebuie sa trecem de polonezi esecul nu e o solutie :P

SORENSEN
30th June 2007, 11:42
Desi adversarul e destul e valoros trebuie sa trecem...trebuie sa atacam grupele inca un sezon.

becaligr
3rd July 2007, 00:59
lasa mah k in cativa ani depasim noi si grupele noi sa fim sanatosi nu mai faceti voi calcule si griji

Snake_21
3rd July 2007, 01:54
In cativa ani ? :lol: atata sa astepti tu eu imi doresc ce e mai bine pentru Steaua si vreau sa fie cat mai repede nu cativa ani , cativa ani poate sa insemne 5,6 ani :P

Mynsc
3rd July 2007, 08:18
E nasoala treaba. In mod normal nu as avea emotii, dar primele meciuri ale unui antrenor nou totdeauna pot fi cu probleme (mai ales cand acel antrenor e Hagi :D ). Sper totusi sa trecem si prin legea compensatiei sa avem parte de un adversar usor in turul 3.

YoYoyOi
3rd July 2007, 08:23
Aproape toti avem emotii, ori cu cine am juca. Si aceste emotii ni le da venirea lui Hagi, pentru ca activitatea lui de antrenor de pana acum nu ne da motive sa fim increzatori.

dede
3rd July 2007, 12:53
... activitatea lui de antrenor de pana acum nu ne da motive sa fim increzatoripentru toate exista un inceput... :rolleyes:

MARIAN AVRAM
23rd August 2007, 17:54
desi Bkli a investit anul acesta enorm in achizitii a facut o mare greseala; l-a adus pe HAGI; adica echipa nu ca nu are antrenor are " un incapabil' care a distrus sistemul de joc si asa precar lasat de oLAROIU care a distrus ce creasera Protasov si Zenga;
steau nu are joc, atac, nu leaga pase si in curand va pierde si suporteri;
desi sunt Stelist ma uit ca Dinamo joca totusi ceva; nu ce a fost anul trecut; an(editie de campionat) in care daca nu inrevenea Jiji Steaua rata locul 2; ar trebui sa faca plecaciuni in fata lui Borcea nu sa-l injure ca daca nu bateau Clujul Steaua era acum in UEFA

chiar daca Jjiji a declansat scandalul cu Hagi "atatat" de unii sfatuitori sau jucatori fideli (Radoi, etc) lucrurile sunt departe de a fi incheiate;
eu vad urmatorul scenariu: il lasa pt. urmatorul meci cu Bate pe care sunt convins ca o bate dar la prima gresela va fi sanctionat; in plus suporterii vor incepe sa-l huiduie atat in campionat cat si in Ch. League pt. ca in stilul asta Steau va pierde ceva meciuri; daca pana acum a mers cu norocul nu va fi asa la infinit;iar jiji nu vrea sa piarda bani..............; la urma urmei sunt banii lui si are dreptul sa-l traga la sotoleala pe angajat ce face cu banii lui, si nu putini
dar vom trai si vom vedea...

YoYoyOi
23rd August 2007, 18:16
suporterii n-o sa-l injure pe Hagi si nici n-o sa-l huiduie ;)