PDA

View Full Version : "cazul" DELTA TULCEA (pro/contra) si promovarea in A!



claudio25ro
19th May 2007, 15:20
ce pot sa zic..la inceput nu am crezut si nici ei..dar acum e pacat ca echipa joaca fotbal si a demonstrat asta pe teren! Sunt pentru promovare si cred ca ar face bine domnii de acolo sa se gandeasca.. castiga ceva bani..plus ca e deja istorie ceea ce scrie GACHE acolo.. bv bv bv si felicitari echipei DELTA! :yeah:

tchibos
19th May 2007, 15:23
nu au bani sa reziste in Liga 1... cel mai probabil vor vinde locul si vor vinde si cativa jucatori.. deja Bosanceanu si Ion Marin au fost azi la meci sa vada cativa la lucru..

Luis Garcia10
19th May 2007, 16:21
Nu pot vinde nimic! Nu au bani..nu intra, iar Ceahlaul ramane in A!

nestor
19th May 2007, 17:17
exact! locul nu se vinde, dar daca nu obtin licenta (trebuie sa prezinte garantii financiare) ramane ceahlaul.asta va fi manevra in cazul in care va fi pe un loc promovabil.pacat, avem o echipa frumoasa, poate cea mai frumoasa din liga2. BRAVO DELTA!

nestor
19th May 2007, 20:24
inca ceva: avem cel mai bun golaveraj din serie, de departe cele mai multe goluri marcate din toata liga 2, iar golgetter-ul ligii 2 joaca la noi.deci joaca DELTA fotbal sau nu?

07Ex
20th May 2007, 06:38
Mie mi-ar parea rau daca Delta nu ar promova. Si ce daca nu au puterea financiara sa reziste in Liga I, macar au incercat. La anul pot retrograda si pe urma pot promova din nou.

Dar daca promoveaza Delta si reuseste sa se mentina in Liga I? Nu ar fi pacat macar sa incerce? Eu unul felicit Delta pentru acest parcurs excelent in Liga a IIa si sper sa promoveze in Liga I la finalul sezonului.

gabi94
20th May 2007, 11:44
Sa nu fim atat de siguri ca nume noi aparute in prima Liga ar face doar figuratie...
Ganditi-va doar la FC Vaslui si Unirea Urziceni...cati dintre noi le dadeam sanse ca o sa reziste pe prima scena ?????

soreen
20th May 2007, 13:37
mdea adr astia au bani....

07Ex
21st May 2007, 17:52
mdea adr astia au bani....

huh? :rolleyes:

steauasv
23rd May 2007, 18:57
inca ceva: avem cel mai bun golaveraj din serie, de departe cele mai multe goluri marcate din toata liga 2, iar golgetter-ul ligii 2 joaca la noi.deci joaca DELTA fotbal sau nu?

a zis careva ca nu jucati fotbal? a zis lumea ca nu aveti bani...:no: daca nu v-ati depus dosarul pentru licenta..acuma suferiti...

danpuric78
23rd May 2007, 19:06
nu au bani sa reziste in Liga 1... cel mai probabil vor vinde locul si vor vinde si cativa jucatori.. deja Bosanceanu si Ion Marin au fost azi la meci sa vada cativa la lucru..

Pai cum pot sa vanda daca nu intra. Singura combinatie posibila, ar fi sa primeasca bani de la ceahlaul ca sa obtina loc promovabil, iar apoi sa joace in locul lor.
.
Totusi nu au cum sa-si negocieze locul cum faceau aia de la baia mare sau cum au facut astia de la salonta. ar fi o incalcare grava a regulamentului.

nestor
23rd May 2007, 22:47
a zis careva ca nu jucati fotbal? a zis lumea ca nu aveti bani...:no: daca nu v-ati depus dosarul pentru licenta..acuma suferiti...

daca am fi depus dosarul, nu am fi fost pe loc promovabil. nu l-am depus, asa ca suntem si vom fi promovabili la final. pt ca asa vrea cineva...ca jucam fotbal-asta e prea putin important!

Gabri3l
24th May 2007, 09:21
inca ceva: avem cel mai bun golaveraj din serie, de departe cele mai multe goluri marcate din toata liga 2, iar golgetter-ul ligii 2 joaca la noi.deci joaca DELTA fotbal sau nu?

atunci cand joaca pe banii altora...sunt doar niste mercenari

nestor
24th May 2007, 12:54
atunci cand joaca pe banii altora...sunt doar niste mercenari

nici macar nu jucam pe banii altora.jucam pentru altii fara sa vrem... pentru ca mafia e prea mare pentru noi. si totusi, eu sper sa nu ne molipsim.

soreen
26th May 2007, 13:02
huh? :rolleyes:

ziceam ca urziceniul si vasluiul au bani...fata de delta....

claudio25ro
26th May 2007, 13:20
mda..deci acum dupa 2-0 la Moreni cu Petrolul si la 2 etape de castigarea seriei DELTA TULCEA a demonstrat ca e SINGURA din serie care joaca FOTBAL... in privinta licentei ma mir.. cum poti sti din martie pe ce loc vei termina in iunie? Daca in martie DELTA era pe locul 7 la 2pct. de locul 6, Sportul... oricum birocratia omoara Romania..deci nu ma mira absolut nimik.. traim intr-o tara de kkt.. care te dezgusta si te face sa pleci.. revenind la Delta.. ar putea sa joace la CTA, la GL.. macar pana ar reface din stadionul ala de 2 lei.. sunt sigur ca se vor implica multi oameni din oras si nu numai.. oricum nu depinde de noi promovarea lor..dar RESPECT DELTA, GACHE, si echipa!

Universal
26th May 2007, 13:30
Eu as propune - in caz ca nu va avea voie sa promoveze Delta- un play-off- de ce sa ramana Ceahlaul direct in A? Nu ar fi corect! Corect?

As prefera un play-off intre locurile 15 si 16 Fc Arges- Ceahlaul Piatra Neamt , sa ramana una din ele in A si cealalta sa retrogradeze in B, ar fi mult mai democratic si mult mai corect,in plus un alt play-off intre locurile 3 din ambele divizii ,iar castigatoarea promoveaza.
Ar fi deci echitabil si democratic.

Eu asa as propune. Sunteti de acord cu mine?

07Ex
26th May 2007, 20:50
Orice propunere pe forumul asta este mai buna decat legea facuta in asa fel incat sa protejeze echipe precum Ceahlaul de a retrograda.

Gabri3l
27th May 2007, 18:17
mda..deci acum dupa 2-0 la Moreni cu Petrolul si la 2 etape de castigarea seriei DELTA TULCEA a demonstrat ca e SINGURA din serie care joaca FOTBAL... in privinta licentei ma mir.. cum poti sti din martie pe ce loc vei termina in iunie? Daca in martie DELTA era pe locul 7 la 2pct. de locul 6, Sportul... oricum birocratia omoara Romania..deci nu ma mira absolut nimik.. traim intr-o tara de kkt.. care te dezgusta si te face sa pleci.. revenind la Delta.. ar putea sa joace la CTA, la GL.. macar pana ar reface din stadionul ala de 2 lei.. sunt sigur ca se vor implica multi oameni din oras si nu numai.. oricum nu depinde de noi promovarea lor..dar RESPECT DELTA, GACHE, si echipa!


sa mori tu?!...ai fost macar la meci sa vezi cum au jucat sau vorbesti din auzite?...
in prima repriza au dat un gol dupa o deviere norocoasa de pe la 35 de metrii distanta de poarta si au mai dat un gol din penalty
Petrolul a avut mai multe ocazii clare de gol...tulcea a salvat de 2 ori golul de pe linia portii...

by the way...te-ai intrebat vreodata de ce in ultimele meciuri, hai sa luam doar meciurile cu Brasov, Buzau si Petrolul...Tulcea a jucat de fiecare data o repriza cu un jucator in plus???...hmm

oricum, stie toata lumea ca Tulcea e ajutata serios sa castige ... numai pentru a ramane Ceahlaul in liga 1...jenibil

Luis Garcia10
27th May 2007, 18:40
Jenibil? :lol: Ori e jenant? Ori penibil ? Hotaraste-te :D

nestor
27th May 2007, 23:12
sa mori tu?!...ai fost macar la meci sa vezi cum au jucat sau vorbesti din auzite?...
in prima repriza au dat un gol dupa o deviere norocoasa de pe la 35 de metrii distanta de poarta si au mai dat un gol din penalty
Petrolul a avut mai multe ocazii clare de gol...tulcea a salvat de 2 ori golul de pe linia portii...

by the way...te-ai intrebat vreodata de ce in ultimele meciuri, hai sa luam doar meciurile cu Brasov, Buzau si Petrolul...Tulcea a jucat de fiecare data o repriza cu un jucator in plus???...hmm

oricum, stie toata lumea ca Tulcea e ajutata serios sa castige ... numai pentru a ramane Ceahlaul in liga 1...jenibil

delta a avut mai multe ocazii decat petrolul.am fost la meci. putea fi lejer 3-0 pentru delta-s-au jucat cu ocaziile.
in schimb, sunt sigur ca daca nu am fi avut problema cu licenta, nu am mai fi fost acum pe un loc promovabil...

Gabri3l
28th May 2007, 11:08
delta a avut mai multe ocazii decat petrolul.am fost la meci. putea fi lejer 3-0 pentru delta-s-au jucat cu ocaziile.


cu ce ocazii s-a jucat delta ma?...bara si ocazia aia singurul cu portarul din repriza a 2a cand Petrolul a jucat cu un om in minus cand ne-ati prins pe contraatac deoarece eram cu toata echipa la voi in careul de 16m??...hmm:confused:
pe langa golurile norocoase ati mai avut 2 ocazii , o bara dintr-un sut de pe 20 de metrii si un contratac ratat...si cam atat

probabil nu ai vazut primele 30 de minute cum s-a jucat ca ati intrat in stadion pe la mijlocul primei reprize...si inceputul reprizei a 2-a cand Petrolul inca mai era in efectiv complet...

numai Marinescu(cel care a fost eliminat) a avut 2-3 faze de superclasa cand a insirat pe drum 3 jucatori tulceni in careu cu driblinguri naucitoare si sut pe langa vinclu...ca sa nu mai vorbesc cat de mult au ratat si ceilalti jucatori petrolisti(Dumitru, Sagna...ca sa dau doar 2 nume)...ati salvat 2 goluri ca si facute de pe linia portii in prima repriza...

ps:
un rezultat de egalitate ar fi fost mut mai aproape de adevar in acest meci...Petrolul a primit 2 goluri stupide, ca aproape intreg campionatul...
daca aveam aparare si un portar macar de nivel mediu ,Petrolul era de mult promovata, da asa ne mai paste 1 an in liga secunda...

mateiasi
30th May 2007, 11:43
Se incearca, printr-o petitie electronica, formarea unui curent de opinie in favoarea acordarii licentei pentru Delta Tulcea. Nu cred ca initiativa va avea vreun ecou la FRF, dar merita incercat. Cine doreste, poate sa o semneze aici (http://www.petitiononline.com/FCDELTA/petition.html).