PDA

View Full Version : sweden - worlds 2008



Pages : [1] 2

irinaidu
19th May 2007, 01:11
e cineva care se gandeste serios sa mearga la gotheburg???? eu una ma ganedsc deja.
asta e siteul oficial.
http://www.vm2008.cornix.se/index.htm

daca va mirati si va ganditi ca e prea devreme, sa stiti ca nu e. sunt mondialele, suedia e o tara cu oameni pasionati de sporturi de iarna si mai au si bani pe deasupra.
so, anyone?????

alyosha_87
19th May 2007, 10:50
Irina, vorbim diseara pe mess... am cam multe sa-ti pove referitor la subiectul asta *sigh*
pup

ioanav88
19th May 2007, 12:02
cam cat ar costa toata afacerea?

corina_mee
19th May 2007, 12:05
Si eu ma gandesc serios sa merg...asa ca daca mai merge cineva sa ma anuntati si pe mine.

Iulya
19th May 2007, 17:12
pai un pachet d pe site-ul lor e 5,978 Swedish Krona = 650.116 Euro si include bilete la toate probele, si cazarea ...5 nopti

apoi ar trebui sa mai adaugam transportul si ceva bani de buzunar ...s-ar aduna destul.

biletele silver pe toata perioada campionatului -sunt 2,895 Swedish Krona = 314.835 Euro
iar cele gold: 5,300 Swedish Krona = 576.383 Euro

deci se intelege k vreau si eu ... ... eu vreau da sa vrea si parinti - asta ar fi ideea:D mai sigur pot sa zik dupa sesiune.

irinaidu
19th May 2007, 19:31
marce, in seara asta ies in club. vb maine . sunt f curioasa ce ai sa-mi spui. sper sa nu fie vesti proaste.
pup

ps. cred ca in jur de 1000 de euro ar trebui pt bilete, cazare si transport. dar nu am calculat exact inca.

flying_dreamz
20th May 2007, 00:52
si eu as fi vrut.....dar.....nu cred.....:( poate daca o bat la cap pe mama se indura....da' nu cred...:(

wanderlust
12th June 2007, 12:39
hello si eu ma gandesc serios sa merg desi o sa fiu intr-a 12 a.. am convins si o colega sa mearga cu mine .. m-am uitat pe un site biletul de avion pana in gotteborg e 300 euro fara taxe deci ajunge cam pe la 360 cred cat despre cazare ma gandeam tot la un hostel cum am stat in varsovia ca a fost suuper ieftin :3 pers 4 nopti a fost 160 euro dar am sa verific si ce pachete au aia pe site.. am sa urmaresc cu atentie threadul asta..ahh da pana la urma pachetul ala are bilete gold sau silver.. sau poti sa ti le alegi tu?

wanderlust
12th June 2007, 12:49
ooops de-abia acu am vazut ca e mai veche discutia dp thread:P eu am fost ocupata cu un examen si nu prea am mai intrat... oricum ar fi suuper fain sa mergem cat mai multi:yes:

irinaidu
12th June 2007, 14:17
mai eu merg sigur ( adica doamne fereste sa nu se intample ceva, dar din ce stiu pana acum merg ) . vreau sa imi iau biletele sapt asta. silver. ca gold e prea mult pt bugetul meu. eu am vz camere la un bed&breakfast. cred ca acolo o sa stau. am vz si un hostel care cica e aproape. daca vb serios caut linkul azi si il pun.

Daiana
12th June 2007, 14:46
As vrea sa merg, dar e prea mult si e si departe. Mai degraba la europene in Croatia. E si mai cald spre deosebire de Suedia unde sunt niste temperaturi...de-ti ingheata sangele :shocked:

wanderlust
13th June 2007, 21:22
da...eu merg sigur cu inca o colega.. ar fi suuper dak mai ai linkul.. deci tu nu te gandesti sa iei pachetul ala cu cazare si tot? defapt poate e mai convenabil la hostel numai sa fie intr-o zone accesibila

Cneazul
17th June 2007, 00:04
important e ca kiira korpi sa cucereasca cat mai multe medalii:D

irinaidu
17th June 2007, 02:15
mai eu asa am calculat ca iese mai ok pretul asa. uite linkul de la B&B.
http://www.hotelnice.se/en_index.htm
zi-mi si tu ce parere ai.
eu saptamana asta iau biletele. ca le iau impreuna cu 2 fete din polonia si tre sa le transfer banii lor.
tu in ce sector ai vrea biletele??? daca poti sa-mi dai o parere pt ca noi am tot discutat si nu ne putem hotari intre sectorul C si N ( of, e tarziu sper ca nu am gresit ca acum nu am putere sa verific ).
deci si tu chiar mergi???? superrrr!!!!! o sa mergi cu avionul, nu??? sper sa ne luam bilete in acelasi avion atunci!!! wow!!! ce ma bucur!!!!
sa-mi zici ce parere ai de B&B si sector!!!!

wanderlust
18th June 2007, 22:31
sectiunea A nu e tot silver? mie aia mi se pare cel mai fain... stiu ca se vede mortal dp latime ca am stat la varsovia in B si In L taiat ambele pe latime si s-a vazut suuper... sa imi spui totusi la ce v-ati hotarat...parca as vrea mai degraba N decat C nu ai juriul pe partea aia.. da nush.. oricum anunta-ma unde v-ati hotarat exact.. desi eu as merge si in sectorul A
cat despre bed and breakfast nu se incarca harta la mine si nu imi dau srama cat de aproape e de centru cat de accesibila e zona...deci tu sigur te cazeei acolo? cred ca acolo o sa ma cazez si eu.. numai ca eu cred ca in vreo 2 sapt iau biletele ca tre sa incarce ai mei cardul... da oricum sa-mi spui in ce sector... si pt cazare cand iti faci rezervare si cate nopti tot 5? ar fi suuper sa mergem cu acelasi avion...ar trebui cumva de marti dimineata taaare daca luam de marti seara cazare.. si intoarcerea duminica seara sau luni?eu n-as vrea sa stau mai mult de 6 nopti la hotel

irinaidu
18th June 2007, 22:40
mai mie nu imi apare sectorul A la bilete silver. intra si tu pe siteul care vinde biletele. eu nu stiu altul decat ala de pe siteul oficial. ok pana la urma ne-am hotarat la T. :P si da o sa stau la B&B. daca se schimba ceva iti zic. oricum poti face rezervari fara sa platesti pana cu 7 zile inainte de ziua cazarii.

wanderlust
18th June 2007, 23:16
mda ai dreptate ar fi fost prea fain... ma uitasem pe harta de la prima pagina cu tickets unde A-ul era trecut la silver... hmm.. da U oare cum e? la G ai in fata arbitrii.. si oare K&C e in partea dreapta? ca asa era la varsovia prin sectiunea L. in fine.. o sa ma consult si cu colega mea inainte de a ma pronunta

irinaidu
19th June 2007, 00:29
da si noi ne-am intrebat unde o fi k&C , intrarea patinatorilor si altele. dar cel mai mult ne intrebam unde o fi camera video enervanta, aia care merge in sus si in jos si care daca iti sta in fata e cam nasol.
dar cred ca o sa stim sigur doar acolo. uff!!! ma rog, sper ca pana la urma sa fie ok locurile chiar daca nu cele mai bune !!!!!

corina_mee
19th June 2007, 11:51
irina, pot sa te adaug si eu in lista de mess sa mai vb? Ca vreau si eu sa merg si ma gandeam ca poate merg cu voi.

wanderlust
19th June 2007, 17:25
oooo suuuper inca cineva care merge!!!!!!!:yes: sa-mi spuneti pt ce zi vreti bilete de avion... luni sau marti dimineata?

corina_mee
19th June 2007, 20:09
Tu ti-ai luat deja bilete? Sau cand iti iei?

irinaidu
19th June 2007, 23:37
corina ti-am trimis pm!!!!

mai eu vreau bilet de avion luni, ca marti dimineata mi se pare prea pe fuga. asa mi-am luat si la varsovia.

corina_mee
24th June 2007, 23:06
Gata ...este sigur si la mine sa merg. :yes: . Marti plec la mare si cand ma intorc o sa imi cumpar si eu bilet si o sa rezolv si cu hotelul. Ca mi-au zis ai mei ca atunci cand ma intorc imi dau restul de bani de care mai am nevoie pentru bilet.
Irina ...mai vb pe mess...ca sigur o sa mai am lucruri sa te intreb. Oricum vreau sa stau si eu la acelasi hotel ca si voi. :)

irinaidu
25th June 2007, 02:16
yey!!!! ce bine!!!! pai fa-ti rezervare inainte sa pleci pt hotel ca nu trebuie sa platesti nimic !!!!

corina_mee
25th June 2007, 22:46
Imi fac cand vin ca a zis tata ca vrea sa vada si el hotelul inainte sa fac rezervarea. Camerele single mi se par cam scumpe...as fi preferat si eu sa stau cu cineva. Daca mai aflii de cineva care vrea sa stea la hotelul asta si vrea sa stea cu cineva in camera sa imi spui. daca nu o sa imi rezerv camera single cand ma intorc. Mai vb sambata.

wanderlust
26th June 2007, 22:55
fac si eu rezervare pt hotelul ala ca e mai fain sa stam toate intr-un loc:yes:

irinaidu
26th June 2007, 23:08
wow !!! super fain!!!!!
o singura rugaminte : daca ceva n-o fi bine pe acolo, nu ma puneti sa dorm pe pres, please???? :P

paulinio
27th June 2007, 17:00
Si pe mine ma intereseaza detaliile... Puteti sa-mi dati si mie un PM?
Multumesc mult.

irinaidu
28th June 2007, 01:37
sigur, dar zi exact ce anume ai vrea sa stii din ce nu am zis deja?????

praf_de_stele
5th July 2007, 00:12
important e ca kiira korpi sa cucereasca cat mai multe medalii:D
poate la europene, ca la mondiale n-are sanse.:happy

wanderlust
5th July 2007, 20:58
hello... irina.. ti-ai rezervat biletele? ca eu am incercat cu 2 carduri care 100% au bani destui pe ele si imi spune ca cumpararea biletelor nu poate fi efectuata:headbang:

irinaidu
6th July 2007, 16:14
da le-am rezervat si le-am si cumparat si mi le-au si trimis .
hmmm, nu stiu ce sa iti spun. hai ca diseara ma uit si eu pe site sa vad ce se petrece. ai incercat si de la alt calculator????
dar stii ca trebuie sa fie carduri in euros si nu in lei???? si trebuie sa fie o varianta romaneasca de la cardurile acceptate international. de exemplu a mea e visa.

corina_mee
6th July 2007, 18:00
Irina, sa imi dai si mie un buzz cand mai intrii pe net,..ca vreau sa te mai intreb cate ceva.

irinaidu
16th July 2007, 21:04
gata azi am biletele in mana. dupa un traiect imbarligat, via polonia, azi au ajuns in posesia mea !!!! sunt f fericita!!!!

alyosha_87
16th July 2007, 21:10
/OLE/ super, Irina! sa ai parte de ele ;)

irinaidu
16th July 2007, 21:11
mersi frumos !!!!! sper sa fiu insotita de cat mai multe persoane de aici de pe forum!!!!!

peirsolgirl
16th July 2007, 22:34
Ma bucur pentru tine:)
Urmatoarea mea tinta e Tomas, sa stii :D

irinaidu
16th July 2007, 22:58
hai mai alex, nu trage in el, ca poate totusi se preda singur sau macar se impiedica....:P

wanderlust
18th July 2007, 23:31
hey... le-am luat si eu pana la urma dar mi-au spus ca de-abia in 2 luni mi le trimit si ca inainte o sa primesc o instintare de la posta.... era banii in 2 conturi diferite de aia nu mergea
da rezervarea la hotal ti-ai facut-o?

irinaidu
19th July 2007, 00:04
da, primesti o din aia ca la recomandate. ma bucur ca ai reusit !!!!!!!!!!!!!!!!
da am facut si rezervarea, tu????

whisper
19th July 2007, 19:40
Bravo Fetelor..si eu sper sa mergeti cat mai multe si de data asta vreau sa va intoarceti cu un autograf special pt mine...poate sa fie si de la Plushy..:happy

skater girl
19th July 2007, 21:05
dak tu vrei un autograf de la plushy eu vreau unu de la taitzuki kuki...

irinaidu
20th July 2007, 01:46
fetelor cu toata dragostea nu aduc autografe de la plushy si nici de la taituki!!!
oricine altcineva e ok!!!!!

peirsolgirl
20th July 2007, 19:27
hai mai alex, nu trage in el, ca poate totusi se preda singur sau macar se impiedica....:P
Eh..lasa...ca din duo-ul vesel ne ramane Kris :P

whisper
20th July 2007, 20:56
Bine ,nici nu vroiam de la el :happy

whisper
7th September 2007, 21:54
Ok..mi-a venit o idee..dap..o idee de a mea...:happy
Ce ziceti daca am face un banner pt mondiale? Irina merge sigur..poate mai sunt fete de pe aici care merg..asa ca...ce ziceti?:)

peirsolgirl
8th September 2007, 19:46
eu dau bani, voi puneti idei :P

irinaidu
8th September 2007, 20:24
pe care sa scriem ce???? un banner pt cine??? eu o sa am oricum steagul romaniei.

peirsolgirl
8th September 2007, 20:45
Pentru Brian?sau pentru Zoltan?

whisper
8th September 2007, 21:30
Pai pentru Brian:) dar mere si pt Zoltan..doar el va fi?:)
Sau sa fie si pentr celelalte probe....nush eu am zis ceva..asteptam sa vad voi ce ziceti :P

irinaidu
8th September 2007, 21:42
fetele, eu nu imi las hainele acasa ca sa fac loc la banere, asa ca limitati-va un pic :P

whisper
8th September 2007, 21:53
:P..nici nu e nevoie..putem face unul din material care se poate strange mic..mic :P

peirsolgirl
8th September 2007, 21:57
fetele, eu nu imi las hainele acasa ca sa fac loc la banere, asa ca limitati-va un pic :P
paai, irina , eu zic sa te imbraci direct cu ele, ce-ti mai trebuie haine :P

irinaidu
8th September 2007, 22:01
hmm, ori o sa fiu f po****ra, ori nu o sa ma lase sa intru :)

peirsolgirl
8th September 2007, 22:13
hmm, ori o sa fiu f po****ra, ori nu o sa ma lase sa intru :)
Daca acum cativa ani a ajuns ala cu fustita pana pe gheata, reusesti si tu ;)

irinaidu
8th September 2007, 22:17
hmm, macar acum simt ca am un scop in viata!!!
oare celelalte fete care spuneau ca merg unde or fi???

whisper
9th September 2007, 14:04
In vacanta..cred..:)
Deci facem...pana in martie ne gandim noi ce sa scriem pe el...:D

wanderlust
30th September 2007, 18:44
hello! va pup pe toate ... nu am mai intrat de mult pe forum da am tot fost si pelcata.. anyway.. bilete le-am luat dar au venit cat eu eram plecata si ai mei la fel asa ca le-au trimis inapoi:headbang: am vb cu una dp acolo si mi-a spus ca pot sa le iau direct de la arena ca sa nu mai platesc inca odat taxe
zilele viitoare vreau sa-mi fac si rezervare la hotel.. irina, tu pana la urma ti-ai facut la pensiunea/hotelul ala? la care mi-ai dat linkul? ca dak mai sunt locuri acolo fac si eu.. si bilete de avion ai luat? sa ma anuntati cand iei ca vreau si eu..

irinaidu
30th September 2007, 18:52
bilete de avion nu mi-am luat pt ca nu stiu exact ce o sa fac. s-ar putea sa ma opresc cateva zile in munchen inainte de worlds.
da, mi-am facut rezervarile la http://www.hotelnice.se/en_index.htm, cum am zis. nu stiu daca mai sunt locuri ca pare un loc cam micut, dar incearca.
au trims biletele inapoi???? ufff, ce incurcatura. dar bine ca ti-ai luat. ce locuri ai, nu stii????

whisper
30th September 2007, 19:18
Bine ai revenit,wanderlust!/hello
Ce bine ca mergeti amandoua! Hehe:P Poate una imi ia autograf de la Steph:cry:

wanderlust
3rd October 2007, 20:56
locurile sunt in U, randul 5, locurile 17, 18 si 19.. din Romania cine mai merge pana la urma? abia astept:yes:

irinaidu
3rd October 2007, 22:36
pai eu si cu tine mergem sigur deocamdata!!!! si eu de abia astept!!!
ce ai facut cu cazarea??? am biletele in raft si acum sunt cam sleepy, dar iti scriu maine in ce rand le am eu!!!
sweden here we come!!!!!!!!!!!!!
am uitat tu mai mergi cu cineva???

wanderlust
20th October 2007, 20:59
dapp.. suntem 3 fete din botosani.. am facut rezervari si la hotel.. n-am mai gasit la ala unde ai tu da e tot destul de aproape numai ca in partea opusa de udne stai tu. abia astept.. am luat si bilete de avion.. marti ff dimineata plecarea din bucurestisi intoarcerea luni dimineata cu escala la amsterdam

irinaidu
21st October 2007, 18:26
wow!!! super!!!! ma bucur ca ti-ai luat si bilete. cat te-a costat biletul de avion si la ce companie ti la-i luat???

eu am biletele in T randul 14 locul 22. ale tale sunt gold, nu-i asa??? ale mele sunt silver!!!

whisper
21st October 2007, 18:37
Lasa Irina ce daca ai u silver sa aiba Brian gold si e mult mai bine:D

irinaidu
21st October 2007, 18:46
clar!!!!

wanderlust
5th November 2007, 17:05
da de unde... tot silver.. as fi vrut eu gold dar de unde bani dar nu mai conteaza atata timp cat vom fi acolo:yes:.. pey biletul de avion m-a costat parca 365 de euro

irinaidu
27th November 2007, 20:15
azi m-am enervat toata ziua cautand bilete de avion. m-am enervat pt ca acum 1 sapt mi-au zis un pret si acum cand m-am dus sa cumpar mi-au zis ca nu au calculat bine si e cam cu 100 de euro mai scump. grrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Tracoromana
27th November 2007, 20:45
:)Sa nu uit pana atunci! Sa fluturati steguletele sa va vedem.

irinaidu
27th November 2007, 20:52
ce stegulete??? steguletele romaniei??? am unul marisor!!!

alyosha_87
27th November 2007, 20:54
sau al frantei...pe care il preferi :P

rocs_a
27th November 2007, 21:40
abia asteptam pozele voastre!
cu toate astea, voi mergeti pana in suedia, insa in italia de ce nu v-ati dus? nu era mai ieftin? practic, si acolo au patinat greii....sau nu ati stiut de gala de acolo? eu dak as fi stiut, mai degraba as fi mers acolo.
oricum, sa luati autografe, sa fluturati steaguri, sa va pupati cu brian , sa il imbratisati pe tommy (sau johnny, dupa preferinte) si sa oferiti flori carolinei kostner(sau sa o sorcoviti bine :P ).
poate daca se intoarce yagudin mergem mai multe la olimpiada/mondial...

irinaidu
27th November 2007, 22:02
eu una prefer senzatia competitiei. si nu as fi putut merge in italia si in suedia. si eu gasesc mondialele mai palpitante.

Rafaela_1987
28th November 2007, 13:02
Doamne,cat de frumos suna toooot.Eu nu pot decat sa visez...Nu-mi pot permite sa merg nicaieri....Dar sa va faceti vazute,sa stim si noi dupa cine sa ne uitam.Pupici si distractie placuta(desi mai e mult pana atunci)!!

whisper
28th November 2007, 22:12
:) Imi pare rau Irina..dar trebuie sa le cumperi...cine ne mai povesteste noua cum e la mondiale:P Cine ne aduce autografe:cry: Te zapacesc..pana imi aduci unul:P De la oricine:)
Pai daca am face si noi un banner presupun ca l-ar da sigur la tv.Nu tre sa fie mare:P Am mai zis,dar inca nu s-a zis nimic:)

irinaidu
28th November 2007, 22:38
ce sa cumpar ade????

whisper
28th November 2007, 22:49
Cum sa cumperi???Adica:P Nu inteleg..Eu ziceam sa facem un banner...intai daca il facem tre sa il gandim ce sa fie pe el...si poate u stii cat ar costa sa transformam ideea din pc in material..si ce material e bun...doar il stii pe cel de pe BJDG:P

irinaidu
28th November 2007, 23:12
:) Imi pare rau Irina..dar trebuie sa le cumperi..

pai tu zis de cumparat si eu nu stiu ce:groggy:

un banner ca ala de pe bjdg a costa anul trecut 600.000 lei vechi.

Rafaela_1987
29th November 2007, 12:19
:happy Lasa,Irina,k o sa iti explice ea despre ce e vorba.Mi se intampla si mie sa nu fiu prea coerenta in ceea ce spun,atunci cand sunt f.obosita.Si ce e mai tragic,e ca daca ma intrebi,nu mai stiu sa-ti spun ce imi trecuse prin cap la momentul respectiv :(
In rest,voi ce mai ziceti,fetele?

whisper
29th November 2007, 21:35
:cry: Adevar graiesti Rafaela:P..Vorbeam despre biletele de avion:D Ziceai ca sunt prea scumpe,asa am inteles.
60 de lei,nu ar fi prea scump.dar sa vedem daca ne vin idei ce si cum,si daca sunteti de acord,mai multe.

wanderlust
4th December 2007, 15:35
hello fetele.. am vazut discutia despre banner.. I'm in.. daca e vorba sa punem bani la comun contati si pe mine:D

whisper
4th December 2007, 22:11
Multimim wanderlust:) Si eu sunt pentru. Dar trebuie sa ne gandim si cum sa fie:P...

irinaidu
20th December 2007, 21:31
in sfarsit mi-am luat biletele de avion pt worlds, dupa multe peripetii despre care nu mai am chef sa vb. so, bilete - checked !!!!! si acum 5 min am vazut ca puteam sa le iau si mai ieftine cu vreo 70 euro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

whisper
20th December 2007, 21:46
:P Ei asa se intampla mereu..cumperi ceva si vezi putin mai tarziu in alta parte mai ieftin :cry:
:cheer: Bravo ,ma bucur :kiss:

whisper
7th February 2008, 19:37
:D Lasam bannerul..si ma gandeam daca s-ar putea strange banii pentru niste jucarii de plush?
Unul pentru Roxana, altul pentru Zoli si unul pentru Stephane plus o felicitare-ca tot se apropie ziua lui de nastere? Ce ziceti?

Tracoromana
7th February 2008, 20:15
Pe mine puteti conta, daca gasiti modalitatea.

whisper
7th February 2008, 20:19
Pai am vorbit cu Irina..si ii trimitem ei bani..asa ca tot ce trebuie e adresa ei si putem trimite prin mandat postal..nu costa prea mult...ma refer la comision..tinand cont ca nu ar trebui sa dam mai mult de 10 lei(depinde cati/cate suntem) :)

Cristinush
7th February 2008, 20:25
I`m in!:D Am spus deja :P

whisper
7th February 2008, 22:01
:) Stiu Cris. Dar doar noi?:P

Cristinush
7th February 2008, 22:09
Dunno`..Eu nu prea stiu ce chestie originala am putea sa-i trimitem :P :thinkso: I`ll think about it :)

whisper
7th February 2008, 22:16
Eu ma gandeam la cateva..dar nu prea originale :P
Oare pe la noi nu se gasesc ladybugs de plush sau macar o felicitare cu buburuze?:P

Cristinush
7th February 2008, 22:20
Nush..poate daca o confectionam noi :cry: O sa ma uit si pe aici, dar..slabe sanse :P

whisper
7th February 2008, 22:24
Da aveam o idee pentru una..da cine are imprimanta..ca voi incerca eu ceva :P
Si mai mergea si un cd(bine asta merge pe langa felicitare si plush)- asta e cea mai neoriginala idee..dar altceva nu stiu :P

lady_k
7th February 2008, 22:35
Ade, am cumparat eu acum un an ladybug de plush pt cineva, dar semana mai mult a paianjen.:( De atunci nu am mai vazut...

whisper
7th February 2008, 22:39
:cry: E bun si un spider cu buline rosii..dar mai gasim:P

rocs_a
7th February 2008, 23:03
si eu vreau sa ma bag la chestia asta! irina se va pupa cu steph? :) desi nu il place , poate poate va deveni printr-un pupic fana lui....dak e ceva de plus, eu zic sa punem steagul sau numele ROMANIA pe plush, poate isi aduce aminte de tarisoara noastra cand isi va manifesta preferintele pt viitoarele tari unde isi va tine spectacolele... eventual, mesajul ala care era si la vama veche: "WELCOME TO ROMANIA" sau ceva sugestiv , sa sune k o indrumare sa vina sa calce pe pamant romanesc :)

irinaidu
7th February 2008, 23:07
fetelor va dati seama ca daca ma pupa steph va trebui sa imi faceti o statuie ecvestra si sa imi si dati ceva de baut , ca vb aia sacrificiul va fi mare!!!
un paianjen cu buline rosii??? hmm, sounds nice :P
deci, de steph va ocupati voi, fanele. si asa pt ca e ziua lui nu pot sa zic nu.
sa stiti ca eu as fi vrut sa arunc papusele pt toata lumea dar unul la mana e risipa mare de bani si apoi nu am loc in bagaj.

rocs_a
7th February 2008, 23:22
hai , mai, irina, lasa k te va fermeca steph , e un print, un romeo, un ceva ...
:))
irina, vino pls pe friendship thread sa te intreb ceva

irinaidu
8th February 2008, 00:06
mi-a dat iulia linkul asta. e impresionant sa vedeti cum gandesc suedezii.
http://www.goteborg.com/pdf/vm-2008/SGOI_060315_ENG.pdf

Tracoromana
8th February 2008, 00:25
Ar trebui trimis linkul asta si federatiei de patinaj.

Cristinush
8th February 2008, 10:58
Irina, daca te pupa Steph, tu dai un "share" si pe forum :P Lasa, ca poate te farmeca el cumva http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-542.gif Cu bautul ne descurcam, dar cu statuia..mai greu putin :cry:

alyosha_87
8th February 2008, 11:33
statuia nu trebuie sa fie neaparat din piatra :P poate fi si din altceva...improvizam :)
pai si daca o s-o pupe si Brian, atunci ce face? o sa trebuiasca sa o resusciteze cineva. de preferat ar fi tot cel care a pupat-o :P

irinaidu
8th February 2008, 11:40
hmmm, nu m-as supara sa fiu resuscitata :)

praf_de_stele
8th February 2008, 19:55
in sfarsit...:cry:

sunt d acord si eu...da' nush c sa'i luam...n'am imaginatie...poate vine p parcurs :P

whisper
8th February 2008, 19:58
:cry: Pai atunci noi speram sa te :kiss: Steph si Brian..si iti facem si noi cinste:ok:
In caz ca nu gasim o ladybug ce ziceti ca e mai bun un ursulet, un catelus sau o inimioara de plush?
Si eu tot zic ca un cd ar fi bun..chiar daca e asa de veche si utilizata idea :P
Asteptam sa vina Ade..cat mai repede:)

praf_de_stele
8th February 2008, 20:03
nu...deci fara inimioare :P orice, da' nu inimioare
si in loc d cd, ii trimitem muzica p un stick :cry:

eu am chef d glume acum. ma scuzati :D

whisper
8th February 2008, 20:13
:happy bine nu inimioara...atunci o pisica?
Deci fara cd..:ok:

Cristinush
8th February 2008, 20:30
Pe stick?!:cry: Hai, ma Ade, ca saracu`, pe langa faptu` ca nu-i plac za computers, ii mai dam si pe un stick..
Deci...no cd?! Oki-doki...Daca nu gasim ladybugs atunci eu spun sa-i luam ceva catelus/ursulet, or..a zebra? :cry: :P Mi-am adus aminte ca zilele trecute am vazut la un magazin niste cercei ft frumosi in forma de buburuze, erau atat de draguti!! But i suppose this is not too interesting :cry: Poate vrea sa-si faca gaura in ureche, who knows? :cry: Poate-si face 2 :D :P

praf_de_stele
8th February 2008, 20:37
:cry: ma gandeam ca zici d cerceii aia pt tine, dar vad ca tu t referi la steph...vrei s'o ia p urma lui emanele? :cry:

am glumit si eu cu sticku' ala...suna bine un cd cu muzica...ii punem acolo p guta, p salam :happy sa vada si el c muzica se produce'n romania...va ramane complet induiosat

deci fara inimioare :D

Cristinush
8th February 2008, 20:42
Eu nu ma supar daca ii cumpar pentru mine..dar daca lui ii plac atat de mult..ce pot sa fac?:rolleyes: Cedez in favoarea lui, ca doar tre` sa-mi ajut aproapele :cry:
Si eu spun fara inimioare, ca totusi...ne-am dori noi sa fim in postura de a-i da inimioare..maybe in another life :P
Cat despre muzica..Doamne fereste sa-i ajunga la urechi asemenea nume..`celebre`..Nu vine la noi niciodata! :cry:

lady_k
8th February 2008, 20:47
:cry: ma gandeam ca zici d cerceii aia pt tine, dar vad ca tu t referi la steph...vrei s'o ia p urma lui emanele? :cry:

am glumit si eu cu sticku' ala...suna bine un cd cu muzica...ii punem acolo p guta, p salam :happy sa vada si el c muzica se produce'n romania...va ramane complet induiosat

deci fara inimioare :D


Poate isi alege muzica pentru sezonul urmator, who knows?:ras-plans:

praf_de_stele
8th February 2008, 20:48
pai cum i'ar sta lu steph cu cercei? emanele gol :cry: si mai ales cu buburuze :P deci ia'ti'i tu ;)

gata stiu...ii trimitem un cd (sau stick :cry:) cu noile hituri ale lui sandhu :cry:

LE: da :cry: vedem maine poimaine pe la europene, mondiale cu programul "iar am pus'o, iar am pus'o" :cry: :happy sau "i'm no 1"

whisper
8th February 2008, 23:39
LE: da vedem maine poimaine p la europene, mondiale cu programul "iar am pus'o, iar am pus'o" sau "i'm no 1"

:happy :happy Doamne fereste!:cry:
Deci cu cd sau fara?
Ursulet sau catelus? E buna si zebra :P Chiar mai buna decat o ladybug..dar gasim?:thinkso:

praf_de_stele
9th February 2008, 14:48
e bine cu cd, dar sa ne gandim bine ce punem p el :P

eu zic ori o buburuza, ori o zebra...iar daca nu se gaseste in tara asta macar una din ele, atunci orice alt animalut d plus...:thinkso:
eu am o perna in forma d labuta d caine :P e f haioasa...:D ar fi mai multe solutii...eu stiu?

whisper
9th February 2008, 18:42
Pai pe cd o sa punem melodiile noastre preferate:D O sa fie CD si nu mp3..asa ca trebuie sa ne gandim bine ce si cum si cate suntem.
Eu zic sa ziceti serios cine e pentru proiect..si pana pe 20 sa strangem banii :)

praf_de_stele
9th February 2008, 18:48
eu sunt pro :P
cat tre'(buie) sa punem?

whisper
9th February 2008, 18:57
Eu zic ca 10 lei de fiecare ajung...daca suntem doar 4 sau 5 luam doar pentru Steph..daca vrem si pentru ceilalti(Roxana si Zoli) ar trebui sa punem mai mult sau sa fim mai multe.:)

rocs_a
9th February 2008, 19:14
eu tot pro sunt

praf_de_stele
9th February 2008, 20:06
fara suparare...eu vreau doar pentru steph :D

ade, imi editezi toate posturile? :P incerc si eu sa ma dezobisnuiesc

irinaidu
9th February 2008, 20:23
adelina, voi faceti ce vreti pt steph.

pt zoli si roxana oricum voi lua ceva , de mai multi sau de mai putini bani cum o sa fie.

whisper
9th February 2008, 21:09
OK..atunci strangem pentru Steph noi :P
Sorry Ade..promit ca e ultimul:P(de fapt e si primul, cred)

Iulya
9th February 2008, 21:44
Particip si eu, dar mai mult pt Zoli si Roxana ...:P

whisper
9th February 2008, 21:53
OK...dar sa vedem cum face...cine va primi banii/cine cumpara?:P Cred ca tot Irina:hug: :P Si renuntam la zebra sau ladybug si luam un ursulet:thinkso:

irinaidu
9th February 2008, 22:07
eu iau banii daca vreti. dar sa-mi dati instructiuni precise pt steph, ca daca ii iau ce vreau eu nu o sa fie de bine :P
pt zoli si roxana hotaram impreuna. stiu ca iulia mai avea ceva ideii pt ei, cum stam iulia mai ai inspiratie????

Iulya
9th February 2008, 22:37
Vroiam sa le facem cate un scrapbook: cu mesaje de incurajare / macar asa sa le aratam ca ne pasa si ca suntem alaturi de ei, ce ziceti?
Scrie ficare cate un mesaj pentru fiecare?

Cristinush
10th February 2008, 11:04
Eu sunt tot pro :D Atunci pana la urma le luam si la Zoli, Roxana?:) Ca sa stiu si eu...Si pentru Steph..cum a spus si Ade, ori o zebra, ori o ladybug...am cautat si pe net, dar nu am gasit mare lucru :P

monicell07
10th February 2008, 19:35
si eu vreau sa particip

lady_k
10th February 2008, 19:45
Count on me!:cheer:
PS: Ade, conform noului regulament, am voie sa folosesc cuvinte in engleza?

whisper
10th February 2008, 21:42
:P Eu sper ca da..altfel ar insemna sa nu folosesc nici eu japoneza:cry:
Sunt de acord cu scrapbookul..daca imi zice cineva cam ce se vrea....si si ce sa le transmit...momentan sunt fara inspiratie(daca am avut-o vreo data:D)

Iulya
27th February 2008, 21:53
In proba de dans CD de la mondiale va fi Tango Argentinian.

rocs_a
27th February 2008, 22:14
wow! super! imi place mult dansul asta! abia astept!

lady_k
27th February 2008, 23:27
Hmmmmm.... Imi trezeste amintiri frumoase... care ii implica pe Krylova si Ovsiannikov.:D

irinaidu
27th February 2008, 23:57
off eu sunt un pic satula de tango.
sincer s-ar putea sa vizitez orasul la cd si od . ca vreau totusi sa vad ceva si din goteburg. :)

rocs_a
28th February 2008, 10:49
Da, ar fi o idee buna sa si vizitezi Irina. poti eventual si in ziua cu programul scurt la perechi, k acolo nu ne reprezinta nimeni si greii vor fi vazuti in grupele finale si la lp. chiar, stai acolo mai mult decat tine campionatul? (mai mult adik o zi sau doua)

irinaidu
28th February 2008, 13:28
stau doar o zi in plus si asta pt ca biletul luat pe 25 era cu aproape 100 de euro mai ieftin decat ala de pe 24:shocked: asa ca am zis ca merita sa mai astept o zi.
fetele daca vreti sa vedeti poze cu cineva anume sa-mi ziceti ca eu o sa incerc in limita posibilitatilor.

lady_k
28th February 2008, 13:43
Cu Oksana si Max. Si cu Brian, of course.:D

rocs_a
28th February 2008, 18:21
steeeephaaaane lambiel!!! Pls pls pls pls Irina!!!http://yelims1.free.fr/Animaux/Animaux60.gif
Si andrei lutai.. asta la baieti...
si kiira sau macar sarah
la perechi park n-as avea preferinte
iar la dansuri , tot maxim si oksana, asa cum a vrut si lady_k
insa primul mentionat e cel mai imp :) :D

irinaidu
28th February 2008, 18:23
pt steph o sa fac o exceptie iar de restul chiar imi place si mie.
sper sa fie ok astia cu securitatea la worlds. asa cum a fost la euros anul trecut si sa pot sa ma aproprii de patinatori.

rocs_a
28th February 2008, 18:27
chiar, anul trec nu ai facut poze? sau cand ai fost tu la alte competitii. dak da, cu cine te-ai pozat/pupat?

whisper
28th February 2008, 18:39
A facut cu Brian, cu ai nostri si cam atat sau au mai fost :P

fetele daca vreti sa vedeti poze cu cineva anume sa-mi ziceti ca eu o sa incerc in limita posibilitatilor.

Cu Stephane:yes: :yes: Brian:ok: Oksana/Maxim, Aliona/Robin, the Kerr's si cu cine mai poti u!
LE: L-am uitat pe Verner:headbang: Cum am putut:D

miafangina
28th February 2008, 18:45
Normal,cu patinatorii nostri si cu Iulia Sebestyen,daca se poate,chiar daca nu in particular ci in timpul evolutiei.

Anisia
28th February 2008, 18:47
Cu cine vrei si poti :Brian, Stephane, in general favoritii:) Bineinteles si cu ai nostri:D

Iulya
28th February 2008, 21:20
Kris, Pechalat & Bourzat, Johnny, Kevin dar mai ales cu cine vrei si poti ...important e sa enjoy yourself there :D

irinaidu
28th February 2008, 21:47
rocs pozele mele de anul trecut sunt pe undeva pe aici. o sa caut threadul si pun link. sa vad daca mai e valabil, daca nu mai e le voi mai incarca.

ps: aici e threadul http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=76997 . din pacate pozele erau pe yahoo photos si nu mai e valabil.

pps: uite pozele in photobucket. sa-mi zici daca se vad.
http://s121.photobucket.com/albums/o239/irina_something/2007-01-29%20euros/?start=140

Tracoromana
28th February 2008, 23:57
Am admirat pozele si am incercat sa intru in atmosfera event-ului. Mi-au placut imaginile din Varsovia, am fost si eu mai de mult, dar vara (nu spun in ce an).

emiii03
29th February 2008, 13:18
poze daca se poate cu franceziiiiiii........isabelle si olivier, natalie si fabien si bineinteles muuuuuuuulte cu BRIAN :cheer:
si voi simtindu-va fffffff bine :D

rocs_a
29th February 2008, 15:06
wow super irina! nu stiam k ai facut poza cu bri (ai inramat-o? :D ), kevin. peizerat, si cu romanii nostri. Kevin observ k era cel mai disponibil, k sunt mai multe poze cu el backstage si between fans :) f frumos, si ce sa-ti zic...la mai multe poze cu mai multi anu asta
merci de poze irina! abia le asteptam pe urmatoarele !

irinaidu
2nd March 2008, 19:16
tocmai am aflat ceva, care nu e 100% sigur. dar in caz ca e , sa-mi ziceti ce sa fac.
asta e programul pt antrenamente la care are acces publicul in goteburg.

Sunday, 3/16 8.00 - 22.00 (All)
Monday, 3/17 8.00 - 22.00 (All)
Tuesday, 3/18 8.00 - 12.00 (Pairs)
Wednesday, 3/19 7.00 - 9.00 (Pairs)
Thursday, 3/20 7.00 - 12.00 (Dance, Ladies)
Friday, 3/21 7.00 - 9.30 (Dance)
Saturday, 3/22 8.30 - 11.30 (Men)
Sunday, 3/23 10.00 - 12.45 (Exhibition)

Those are the public practices in the Scandinavium arena. The other practices take place in another building and are not open to the public.

de aici rezulta ca am doar 1 sansa sa ii vad pe zoli si pe roxana. daca se intampla ceva si nu reusesc sa vb cu ei acolo, ce fac cu plushy si scrapbooks??? eu ma gandeam ca plushy sa le arunc in timpul competitiei pt ca oricum sunt faine si albumele daca nu le pot da in mana sa le aduc inapoi si sa le dam in tara la o alta competitie.

ce ziceti???? vreau doar sa fiu pregatita pt orice eventualitate.

rocs_a
2nd March 2008, 20:13
da, e bine asa cum zici tu , irina.
scrapbookurile pot fi date si la o competitie nationala

miafangina
3rd March 2008, 10:38
Irina,eu zic sa fii pregatita pentru orice si sa te hotarasti la fata locului,noi nu ne vom supara,de-acasa e usor de dat indicatii.
Ma gindeam ca poate gasesti un intermediar cu acces la sportivi:comentatorii de la TVR,poate antrenorul,cine stie cine iti iese in drum...am impresia ca multe incurajari fac referire directa la aceasta competitie,deci poate ca ar fi bine sa ajunga acum la ei;si daca le ambalezi si le arunci pe gheata la programul scurt?(sunt si calificari?)
Hotaraste tu in functie de imprejurari,din partea mea ai mina libera,doar ti-am dat unele idei care mi-au trecut prin cap.Succes!

irinaidu
3rd March 2008, 22:40
nu sunt calificari.
eu am fost panicata cand am vz ca sunt asa de putine repetitii deschise publicului.
dar firesc , numai vazand si facand. pana nu ajung acolo nu pot sa stiu cum o sa fie.
eu cum ajung pe 17, imi las lucrurile si ma duc la patinoar poate am bafta ca e exact zi de repetitii.

whisper
3rd March 2008, 23:13
:) Nu stiu ce sa zic..o sa vezi tu acolo ce poti face. Oare Ady nu ar avea nr de telefon al lui Zoli sau al Roxanei...al lui e pe ols postat. parca si adresa de e-mail e :) Am putea incerca :thinkso:

rocs_a
3rd March 2008, 23:22
De ce sa suni? de ce info ai nevoie, Ade? e vb de calificari?

whisper
3rd March 2008, 23:46
:p Sa poata vorbi cu ei...nu asta zicea Irina ca nu are cum sa vorbeasca cu ei:thinkso: :groggy: Eu inteleg mai greu la ora asta :P

irinaidu
3rd March 2008, 23:55
hai mai ade, nu deranjem oamenii inainte de competitii.
vroiam doar sa stiu ce sa fac in caz de nu pot inmana personal scrapbookucurile.

ioana20
4th March 2008, 22:39
Buna seara! Recunosc ca nu ma pricep cam deloc la acest sport, dar imi place cand am timp sa il privesc. Din pacate nu am reusit sa urmaresc europenele. Cand vor fi mondialele? Sper sa fie difuzate si Romania. De data aceasta Romania va mai avea participanti?

Sper sa nu fi deranjat interventia mea avand in vedere ca nu sunt nici pe departe o "specialista" a acestu sport.

irinaidu
4th March 2008, 22:48
mondialele incep de pe 18 martie, nu stiu exact cum va fi cu transmisia la tv. sigur o sa scrie in programele tv.

nu ai cum sa ne deranjezi. daca iti place sa te uiti e suficient, nu trebuie sa fi nu stiu ce experta.

Tracoromana
11th March 2008, 20:17
Irina, iti urez drum bun, sa te distrezi, si sa vii cu cat mai multe informatii. Sa fluturi ceva acolo, baner, stegulet, ce ai, si o sa-ti facem si noi cu mana.:cya:

lady_k
11th March 2008, 22:27
Drum bun, Irina! Have fun!

madalina18
11th March 2008, 22:49
Drum bun Irina.....sa te distrezi si sa aduci cat mai multe info!:P

rocs_a
12th March 2008, 00:35
drum bun Irina si din partea mea! sa ne zambesti la camera !:D

andreeas
12th March 2008, 00:36
Drum bun Irina!:cheer:

irinaidu
12th March 2008, 14:20
mersi fetelor. mai am cateva ore si pleeeeec!!! e drept ca fac oprire la munchen dar oricum pleeeccc!!! sunt un pic asa emotionata. de abea astept sa ma vad in goteburg.
eu o sa incerc sa zambesc cat mai larg cu putinta, poate ma vede cineva :P din cate stim noi oricum nu sunt decat 2 steaguri romanesti acolo. cu toate ca fata de aici care zicea ca merge nu a mai dat semne , eu stiu ca avea bilete, deci va fi acolo.

praf_de_stele
12th March 2008, 15:59
drum bun irina si distractie placuta! :)

Cristinush
12th March 2008, 16:53
Drum bun, Irina!:D And have a lot of fun!!;)

irinaidu
12th March 2008, 17:24
am gasit o poza.

madalina18
12th March 2008, 17:27
ce sooper e....:yes:
nu stii unde o sa fie urmatoarele CM?
park s-a anuntat da nu mai stiu!:(

lady_k
12th March 2008, 17:34
La Los Angeles, cumva?:thinkso:

madalina18
12th March 2008, 17:45
da....ms:)
acuma m-am uitat pe net si sunt la Los Angeles!
eu doar acuma am descoperit k Romania candideaza pt organizarea Europenelor din 2009.....:shocked:

lady_k
12th March 2008, 17:48
Serios????!!!!! Ar fi super! Europene in Romania!/OLE/

andreeas
12th March 2008, 17:48
Doamne fereste! La ce patinoare avem si la cat de bine se preocupa edilii de orase... Multa mizerie, strazi neasfaltate corespunzator etc. Mai bine nu.:(

lady_k
12th March 2008, 17:50
Lasa, ca daca obtinem organizarea sa vezi cum se dau peste cap sa puna totul la punct... Eu zic ca e un lucru bun...

madalina18
12th March 2008, 17:50
Acuma am citit k avem sprijinul de la nu stiu ce oficialitati,doar k avem nevoie de un patinoar!si scria k Adrian Videanu a promis sa rezolve asta!
ar fii sooper sa fie in Rom!:D

wanderlust
12th March 2008, 17:53
hello.. sorry n-am mai scris de mult timp... sunt intr-a 12 a si acum a inceput nebunia variantelor:P am mai urmarit ce s-a mai scris din cand in cand ca sa ma pun la curent cu ultimele vesti.. si acum tocmai voiam sa ii cer irinei nr de telefon poate ne intalnim prin goteborg da vad ca a plecat deja:( are cineva nr ei pls? eu plec din botosani de-abia luni si marti dimineata am avion... nu stiam ca va pleca atat de repede.. vom mai fi trei romance acolo.. eu vin cu inca 2 prietene si un steag mare al Romaniei:) dak puteti sa ma ajutati cum sa dau de irina ar fi perfect.. mersi:)

mikeyy
12th March 2008, 18:13
Da....se pare ca vom avea patinoar...in Brasov este in plan. Dar Europenele din 2009 sunt in Finlanda si cred ca si cele din 2010 sunt hotarate. Poate candideaza pt 2011 sau 2012.
Cred ca ceea ce ai citit Madalina e o stire mai veche!

madalina18
12th March 2008, 18:17
Doamne aiurita sunt:(
era o stire veche.....offff,pe cand imi faceam sperante!:mda:
sper sa pot anul viitor sa ajung ori in Finlanda ori la Los Angeles!:D

whisper
18th March 2008, 07:34
Uite ce am gasit(nu e mult, dar conteaza:P) :

Deschidere CM de Patinaj Artistic
Azi, debutează la Goteborg Campionatul Mondial. În prima zi a întrecerii vor avea loc probele de dans obligatoriu și programul scurt al perechilor, urmînd ca mîine să se decerneze primele medalii în proba de perechi. Favoriții în concursul din care se vor alege primii medaliați sînt: Jessica Dube/Bryce Davison (Canada), Rena Inoue/John Baldwin (SUA), Pang Qing/Tong Jian (China), Aliona Savchenko/Robin (Germania), Zhang Dan/Zhang Hao (China).



http://www.gsp.ro/stire/deschidere-cm-de-patinaj-artistic-58946.html

vio76
18th March 2008, 12:00
Domnina/ Shabalin s-au retras! Shabalin si-a accidentat acelasi genunchi la care a fost operat. Si Evan Lysacek (umarul)! Of accidentarile aste vin la cel mai prost moment.
http://www.isu.org/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,4844-128590-19728-18885-283459-3787-4771-layout160-129898-news-item,00.html

lady_k
18th March 2008, 12:15
Da, din pacate...:(

Iulya
18th March 2008, 20:40
Poze de la mondiale:
http://web.icenetwork.com/photos/

rocs_a
19th March 2008, 10:22
ce afaceri fac suedezii cu patinoarul lor. au introdus bilete pt a vedea programele de antrenament. Iar biletele astea nu-s o nimik toata la pret. Nu mai auzisem pana acum ca ar exista bilete speciale pe care sa le cumperi sa vezi antrenamentele.
http://www.goteborg.com/templates/FullPage.aspx?id=26947

lady_k
19th March 2008, 11:19
Stiu ca aproape la toate competitiile exista si antrenament cu public. Eu am presupus ca sunt contra cost.

whisper
19th March 2008, 17:20
Cateva poze:
http://www.goteborg.com/templates/FullPage.aspx?id=27199
Cea cu Steph cred ca e de la vreo conferinta de presa ceva:P

____________________________
Lambiel fait peur à Joubert
A trois jours des Mondiaux à Göteborg, vendredi, le Français Brian Joubert, tenant du titre, a affirmé que Stéphane Lambiel était son plus grand rival pour le titre.
http://www.tsr.ch/tsr/index.html?siteSect=800001&sid=8872010

Iulya
19th March 2008, 17:22
ade, vezi pe discutii generale am deschis un topic pt poze si articole de la mondiale ...;)

whisper
20th March 2008, 00:24
:p Thanks! Am vazut dupa..dar deja postasem aici:)

Tracoromana
22nd March 2008, 01:11
Ati vazut ce repede a trecut? Mai este un rand de medalii si s-a terminat.

rocs_a
22nd March 2008, 11:46
da, asta am mentionat si eu pe friendship thread :(

madalina18
23rd March 2008, 23:07
eu sunt curioasa cum s-au distrat ei la banchetul de dupa concurs!:D
oare exista poze?:)

Cristinush
23rd March 2008, 23:09
Trebuie sa fie ceva poze:) Dar eu nu prea am gasit..poate n-am cautat unde trebuia:P

madalina18
23rd March 2008, 23:11
incerc si eu imediat sa caut.....mi-a placut cum au zis de Tanith si Benjamin.....k au ramas cu chef de dans de la banchet!:D si m-au facut curioasa sa ii vad!:P

lady_k
24th March 2008, 10:28
Ar trebui sa fie... Prima care gaseste posteaza link-ul, ok?:P

Anisia
24th March 2008, 18:14
Chiar de asta eram si eu curioasa: ce fac, ce vorbesc patinatorii la banchet?

lady_k
24th March 2008, 20:07
Hmmmm... poze poate gasim, dar ce fac si ce vorbesc.... mai greu.:(

Anisia
24th March 2008, 20:28
Da, sunt sigura de asta, doar n-or inregistra.

Cristinush
25th March 2008, 15:25
Ar fi prea frumos sa si auzim ce vorbesc intre ei:D

whisper
25th March 2008, 17:18
Daca vrem sa auzim ar trebui sa fim invitate la petrecere:D Nu ne invita nimeni?:cry:

andreeas
25th March 2008, 17:23
are cineva programele patinatoarelor Sarah Meier si Yu-Na Kim?

rocs_a
25th March 2008, 17:30
here u go Andreea

Ya-Na Kim Sp
http://en.swoopshare.com/file/8875be270d32...lds_sp.wmv.html

Sarah sp
http://www.mediafire.com/?myumkwxyeim

Ya-Na lp
http://www.mediafire.com/?bxsldkcbyh4

Sarah lp
http://en.swoopshare.com/file/e9b8aa81b8ea...lds_lp.wmv.html

Gala yu-na
http://www.mediafire.com/?dznhn4dwmcb

le-am luat direct d p fsvids linkurile, fara sa mai uploadez eu pers. e vreo problema asta, Iulia?

whisper
25th March 2008, 17:44
Nu este..nu cred ca se uita cineva de pe acolo pe aici:P

andreeas
25th March 2008, 20:08
multumesc foarte mult rocs, dar cele de pe swoopshare nu merg, poate stie cineva de ce.

whisper
25th March 2008, 20:16
depinde la uni merg la uni nu:P la mine nu:D

praf_de_stele
25th March 2008, 20:18
depinde la uni merg la uni nu:P la mine nu:D
:happy ce'mi place cum ai zis'o :cry:
nici la mine :P

rocs_a
25th March 2008, 20:21
o sa mai postez o data , deocamdata nu merge netul absolut deloc. merge doar OLS ..adik messul nu, alte siteuri nu (nici google), doar ols. nush cum e posibil asta, dar e bine si asa :)
deci o sa mai postez ce n-a mers de indata ce pb tehnice se vor rezolva :)

irinaidu
25th March 2008, 22:05
hello dragele mele!!!! si eu imi doresc sa imi downloadez unele programe de anul asta si sa ma mai uit la ele de 100 de ori. :groggy:
o sa pun si eu ceva [poze de la antrenamentele pt gala . mie mi s-a parut una din cele mai tari faze din tot spectacolul. fara presiunea concursului, patinatorii erau relaxati si ii puteai vedea asa ca pe niste persoane normale care se distreaza :P

irinaidu
26th March 2008, 03:13
ok. astea sunt unele din pozele mele. cam astea au iesit mai aratoase. dar eu cred ca le voi mai uploada si pe alea nasoale cine stie.
http://s121.photobucket.com/albums/o239/irina_something/worlds%202008/

bijoufan
26th March 2008, 07:42
multumim pt poze!sunt ff frmuoase:X

lady_k
26th March 2008, 08:00
Multumim, Irina!:floricica:

rocs_a
26th March 2008, 10:10
yu-na kim sp
http://www.mediafire.com/?93ywid4z0mf

sarah lp
http://www.fileflyer.com/view/jk2g7At

andreeas
26th March 2008, 13:38
Multumesc rocs.
Multumim de poze Irina, sunt foarte frumoase.

irinaidu
26th March 2008, 14:15
mersi rocs de linkuri.
si eu o sa intru acum pe fsvids. mi-e si frica cand ma gandesc ce e acolo, cate am de downloadat. daca vreti ceva sa-mi ziceti si iau eu de acolo.

florik2000
26th March 2008, 14:38
mersi rocs de linkuri.
si eu o sa intru acum pe fsvids. mi-e si frica cand ma gandesc ce e acolo, cate am de downloadat. daca vreti ceva sa-mi ziceti si iau eu de acolo.

programele canadienilor de la perechi si de la dansuri:D

irinaidu
26th March 2008, 15:26
ok, dar eu va voi trimite linkurile pe pm pt ca sunt de la restricted area. flori sa-mi zici daca le primesti si daca merg ok.

Cristinush
26th March 2008, 16:07
Thx de poze, Irina!!:D

praf_de_stele
26th March 2008, 16:18
wow irina...c misto suuuunt :rolleyes: mersi :)

Anisia
26th March 2008, 19:37
Multumim, Irina! Sunt super pozele:D

whisper
26th March 2008, 19:45
:kiss: Multumim Irina pentru poze!:floricica:

irinaidu
26th March 2008, 19:48
cu placere dragelor!!! eu nu sunt asa incantata de pozele mele cum am fost anul trecut. cred ca e din cauza ca nu am reusit sa am o poza cu johnny. :(

florik2000
26th March 2008, 20:06
ms Irina......merge:)

madalina18
26th March 2008, 22:47
ms de poze Irina.....sunt super!:P

praf_de_stele
27th March 2008, 08:49
cu placere dragelor!!! eu nu sunt asa incantata de pozele mele cum am fost anul trecut. cred ca e din cauza ca nu am reusit sa am o poza cu johnny. :(
poate o sa reusesti pe viitor :)

Tracoromana
27th March 2008, 16:23
Eu una ma bucur ca dupa acest CM aproape toata lumea de pe forum si-a schimbat parerea despre unii patinatori. Daisuke a ajuns aproape favorit, despre Carolina n-am prea citit postari malitioase, ca la Zagreb.... Un pic s-au mai zbarlit unii la arbitri, dar dupa ce lucrurile au fost argumentate si lamurite totul ni se pare OK. Ce ti-e si cu arta asta!

rocs_a
27th March 2008, 16:37
ai dreptate, Flavia :) nici mie nu mai mi-e antipatic daisuke. iar de carolina....ca rezultate si ca ce a putut sa realizeze pe gheata, a fost indeajuns sa o apreciez din punct de vedere sportiv :)

whisper
27th March 2008, 16:57
Eu una ma bucur ca dupa acest CM aproape toata lumea de pe forum si-a schimbat parerea despre unii patinatori. Daisuke a ajuns aproape favorit, despre Carolina n-am prea citit postari malitioase, ca la Zagreb.... Un pic s-au mai zbarlit unii la arbitri, dar dupa ce lucrurile au fost argumentate si lamurite totul ni se pare OK. Ce ti-e si cu arta asta!

Ai mare dreptate! Eu ma intreb cati voi putea adauga la lista cu favoriti..deja sunt prea multi:D Dar mai facem loc:P

rocs_a
27th March 2008, 16:58
pai unde faci loc, Ade, ca pe podium nu-ncap toti favoritii :)

whisper
27th March 2008, 17:10
In clasamentul meu da:cry: Ce conteaza celalalt clasament:D Bine, conteaza;)

Tracoromana
27th March 2008, 22:04
Apai, Jeff Buttle nu-i chiar favorit in adevaratul sens, dar de la locul 2 in jos pana la Voronov, Kevin, Tomas, etc. e prea mic podiumul pentru atatia favoriti.

irinaidu
27th March 2008, 22:43
cu siguranta pt baieti podiumul trebuie largit.

peirsolgirl
28th March 2008, 00:22
multam de poze,irina:)
ai poze cu kris si cu schultheiss! lucky you

irinaidu
28th March 2008, 02:18
astea-s pozele cu orasul.
http://s121.photobucket.com/albums/o239/irina_something/goteburg/

lady_k
28th March 2008, 14:59
Superbe, Irina! Ma bucur ca te-ai distrat.:)

wanderlust
28th March 2008, 15:55
hello everybody si hello irina ce mai faci? sper ca drumul de intoarcere a fost mai placut decat cel de la dus...eu eram pe punctul de a pierde avionul in amsterdam am avut mai putin de o ora intre zboruri:).. ahh si am mers in avion cu daisuke pana in amsterdam:P e tare frumusel si asta si programul de la gala pe Bjork pur si simplu m-a innebunit:groggy: mi-a placut cel mai mult din toata gala.. pacat ca e atat de infumurat nu am incercat sa facem poze pt ca stiu ca nici la patinoar nu facea.. la amsterdam cand am ajuns in loc sa ne uitam cum sa ajungem la poarta noastra noi ne uitam dupa asta:)) bine ca nu am pierdut avionul si in aeroport in goteborg cat am stat am dat peste delegatia chinei.. pana la urma a fost ff faina si ziua de luni desi ma gandeam ca va fi ff aiurea pt ca vine plecarea :(
la goteborg am trait o experienta minunata tot ce sper e sa mai am ocazia sa mai traiesc asa ceva.. pun si eu o parte din poze.. pot spune despre campionatele astea ca au fost perfecte pt mine a castigat exact cine am vrut, mai putin la baieti un tineam cu brian dar programul superb care l-am urmarit la liber a facut campionatul si mai frumos :) ma bucur enorm pt isabelle si olivier, de cand tot ma rog pt ei sa ia macar o medalie la mondiale...mao e o scumpa si de germani nici nu mai stiu ce sa mai spun superbi.. ahh si mai noi am facut o pasiune pt adrian:P e atat de dragut si are un stil aparte; cu putin progres la partea artistica cine stie in anii urmatori ce se va intampla:) si totodata tot respectul pt toata familia Kerr; sunt super draguti toti au stat pe langa noi in tribune impreuna cu Sinead si John si cu Evgheni Platov... am facut poze si cu parintii lui John si Sinead, erau cei mai inflacarati suporteri:D
http://s286.photobucket.com/albums/ll102/wanderlust_ral/?start=0&mediafilter=images
am pus si eu o parte din pozele de la goteborg;)

praf_de_stele
28th March 2008, 16:30
salut, raluca...se pare ca ai avut parte numai de momente memorabile...esti tare norocoasa :)
si pozele sunt absolut superbe :rolleyes: simpatici rau kerr'ii :P mai ales john :D

Cristinush
28th March 2008, 17:13
Wow..sunt super tari pozele:D Nu stiam ca John e stangaci:D :P Sunt tare draguti toti in poze;)

madalina18
28th March 2008, 17:41
sooper pozele....multumim!:P

Anisia
28th March 2008, 20:22
Grozave poze:D

wanderlust
28th March 2008, 22:37
ms.. ma bucur ca v-au placut... poate la niste campionate viitoare ne vom strange o gashca mai mare:P

Cristinush
28th March 2008, 23:05
Now..that would be nice:D really nice:)

bijoufan
28th March 2008, 23:11
ai poza cu brian /OLE/cat de frumos!

Anisia
28th March 2008, 23:21
Ar fi super sa fim o gasca mai mare:)

alyosha_87
28th March 2008, 23:24
aaaah...ce norocoasa esti Raluca - poza cu Brian :D:D:D
ia zi...cum e in realitate? la fel de hot ca in poza?:P :cool:

Anisia
28th March 2008, 23:32
Da, chiar asa, cum e in realitate?:)

peirsolgirl
28th March 2008, 23:38
wow,raluca,super poze,mersi mult:)

irinaidu
29th March 2008, 02:32
super poze raluca!!!

wanderlust
29th March 2008, 14:04
mie mai toti patinatorii imi dau impresia ca sunt mai slabi si mai scunzi in realitate decat la tv sau pe patinoar.. si brian pare mai slabut in realitate da e tare scumpel...:groggy: nici nush ce sa mai zic de el cuuuuuute

whisper
29th March 2008, 15:34
am mers in avion cu daisuke pana in amsterdam e tare frumusel si asta si programul de la gala pe Bjork pur si simplu m-a innebunit mi-a placut cel mai mult din toata gala.. pacat ca e atat de infumurat nu am incercat sa facem poze pt ca stiu ca nici la patinoar nu facea
Nu trebuia sa zici asta..tocmai acum cand imi place:D Dar, tot imi place.:P
Bine ai revenit!/hello

wanderlust
29th March 2008, 16:45
si mie imi place de daisuke ziceam ca e cam infumurat ca e cam singurul dintre baieti care nu s-a oprit niciodata la poze sau autografe si nici macar nu facea din mana sau sa zambeasca cand trecea prin zona aia pe unde ii astepta lumea... dar tot talentat ramane.. si frumusel:P
app.. imi place ff mult avatarul tau

irinaidu
29th March 2008, 16:58
japonezii sunt si mai ciudati ei asa. eu m-am inteles f bine cu o tipa din japonia de pe forumul bjdg dar care nu vroia s faca poze cu noi. ea facea multe poze dar nu vroia sa fie in ele. si cu patinatori , vroia doar sa le faca lor poze. si ii era f jena sa vb engleza pt ca credea ca o sa radem de ea ca nu vb bine. dupa ce am asigurat-o ca atata timp cat intelegem ce zice totul e ok s-a mai relaxat. dar de abea a facut 2 poze dupa ce am asigurat-o ca nu o sa le punem pe forum.

raluca poze prin oras ai facut? daca da, nu le pui sa le vad si eu?
oricum felicitari ca ai descoperit cum sa incarci poze, ma bucur mult.

whisper
29th March 2008, 17:19
si mie imi place de daisuke ziceam ca e cam infumurat ca e cam singurul dintre baieti care nu s-a oprit niciodata la poze sau autografe si nici macar nu facea din mana sau sa zambeasca cand trecea prin zona aia pe unde ii astepta lumea... dar tot talentat ramane.. si frumusel
app.. imi place ff mult avatarul tau

:cry: O fi mai timid.:D
Multumesc...ma gandesc sa il schimb..dar nu am gasit inca ce vroiam:)

wanderlust
30th March 2008, 14:07
http://s286.photobucket.com/albums/ll102/wanderlust_ral/goteborg/
niste poze facute prin oras:P

whisper
30th March 2008, 14:11
Multumim, Raluca!:floricica: