PDA

View Full Version : Baseball video games



cristane
18th May 2007, 18:57
Spre deosebire de toate celelalte sporturi americane, baseball-ul este singurul care nu beneficiaza de un joc video si pentru PC. Atit franciza celor de la EA Sports (anul acesta MLB 07: The Show), cit si cea a 2K Games (MLB 2k7), nu este lansata decit pe console.

Singurul joc actual de baseball pentru PC (despre care stiu eu) e un simulator managerial realizat de cei din spatele seriei Football Manager, si anume SI Games. Ii zice OOTP Baseball 2007, am inceput sa-l joc acum o saptamina, si e al naibii de adictiv :D Daca e careva interesat, si vrea sa ne facem o liga online, sa ma anunte :D

Pina una alta, acum astept cu nerabdare sa-mi vina coletul cu MLB 07: The Show pentru PSP - singura consola din dotare :P

georgebz
18th May 2007, 22:00
eu am jucat MVP Baseball 2005 pe PC ... am jucat cateva meciuri online si a fost chiar distractiv :) ... bineinteles ca fielding-ul l-am lasat pe automat , pentru ca era prea greu sa trimit de fiecare data la baza corespunzatoare :D

r0bby
18th May 2007, 22:12
Spre deosebire de toate celelalte sporturi americane, baseball-ul este singurul care nu beneficiaza de un joc video si pentru PC. Atit franciza celor de la EA Sports (anul acesta MLB 07: The Show), cit si cea a 2K Games (MLB 2k7), nu este lansata decit pe console.

Singurul joc actual de baseball pentru PC (despre care stiu eu) e un simulator managerial realizat de cei din spatele seriei Football Manager, si anume SI Games. Ii zice OOTP Baseball 2007, am inceput sa-l joc acum o saptamina, si e al naibii de adictiv :D Daca e careva interesat, si vrea sa ne facem o liga online, sa ma anunte :D

Pina una alta, acum astept cu nerabdare sa-mi vina coletul cu MLB 07: The Show pentru PSP - singura consola din dotare :P

Xbox 360 este viitorul.Deocamdata nu este asa de accesibila in Romania cum este un calculator sau un PS.

A.k.a
20th May 2007, 23:55
Da la 20 si ceva de milioane cam scump

r0bby
22nd May 2007, 19:47
Da stiu insa isi merita pe deplin banii.

A.k.a
1st March 2008, 13:49
Hmm au mai scazut preturile din mai, acum e cam la 11 milioane, un 360 (basic). Se merita zic eu, nu e asa scump, cu jocurile e mai greu.

cristane
1st March 2008, 15:45
Eu mi-am comandat deja MLB 08: The Show pt PS3. Demo-ul e excelent, cred ca jocul va fi bestial. Abia astept sa-l primesc, se lanseaza marti :D

A.k.a
1st March 2008, 15:53
Cat a fost PS3-ul?

cristane
1st March 2008, 20:04
Anul trecut, 1.300 RON, varianta de 40 GB.

georgebz
15th June 2008, 19:58
am luat astazi Backyard Baseball 09 , nu stiu cat de mult o sa il joc , dar pare destul de "funny" :)

cristane
17th June 2008, 12:20
Joi apare OOTP 9 :D Cum sint mare fan al simulatoarelor de genul asta, o sa mi-l iau din prima zi :)

georgebz
26th June 2008, 10:17
MVP Baseball 2005 : http://www.mininova.org/tor/336974 ... se poate juca online si e chiar distractiv ... cine vrea sa joace sa il descarece , instaleze si apoi luam legatura pe YM ;)