PDA

View Full Version : Angela Merkel- un cancelar modern



Universal
18th May 2007, 18:52
http://youtube.com/watch?v=X_HZ_3ta0K0

georg40
18th May 2007, 20:54
Nu am vizionat videoul din doua motive: o data pentru ca este prea lung si in al doilea rand pentru ca mi-e teama sa... nu visez urat !

Universal
18th May 2007, 21:28
De ce, mie sincer mi-e foarte simpatica doamna cancelar :)

Nu vezi ce a realizat?

Avem dupa atatia ani sub 4 milioane de someri :)

georg40
19th May 2007, 12:54
De ce, mie sincer mi-e foarte simpatica doamna cancelar :)
Nu vezi ce a realizat?
Avem dupa atatia ani sub 4 milioane de someri :)


Iti respect parerea cum respect de altfel opiniile tuturor userilor.
Parerea mea este insa diametral opusa . Eu ii urmaresc cariera politica de la reunificare si stiu ce vrobesc.

Vadim
19th May 2007, 14:55
Se aude ca e omul americanilor, la fel ca si noul presedinte al Frantei. Asa e? Franta si Germania erau ultimele bastioane anti-americane din Europa. Acum nu mai sunt.

Universal
19th May 2007, 17:55
Vadim, Angela Merkel nu este omul nimanui. Mai intai s-a crezut ca este omul lui Helmut Kohl...insa cand a fost implicat in scandalul de acum 7 ani imediat l-a pus sa demisioneze, pt imaginea lui.
Ea nu este omul nimanui.Categoric.

georg40
19th May 2007, 20:53
Totusi, ea a fost pusa in paine de Kohl, cu timpul a uitat insa ce-i datoreaza acestuia si s-a furisat incet dar sigur spre inaltimi, inlaturand din mers pe cei care s-au opus. Cum se zice :desbina si stapaneste ?
In alta ordine de idei , ea a incercat sa se profileze cu o pozitie proamericana, pana cand si-a dat seama ca politica lui Bush in Irak poate fi fatala si Germaniei. Acum s-a mai moderat,asteptand probabil noile alegeri in SUA. Este tipul de politician de care mi-a fost sila mereu.

Universal
19th May 2007, 21:19
Este tipul de politician de care ii este sila Germaniei.Dar este un om muncitor si silitor, un ''rau necesar'' politicii.Fara el, ar fi dezastru.

georg40
20th May 2007, 15:13
Parerile noastre par sa nu fie conciliabile, mai bine o lasam balta, si asa chestiunea ne depaseste.

Universal
21st May 2007, 11:19
Buna ideea.