PDA

View Full Version : Cine-s vinovatii si care este solutia iesirii din criza?



Tyler Durden
18th May 2007, 14:31
Anul acesta este un an putin fast pentru echipa si suporterii Rapidului. Desi Copos si-a modificat politica si anul acesta a facut investitii serioase, aproape toate obiectivele au fost ratate, in plus rezultatele directe cu eternii nostri dusmani au fost la fel de slabe. Este clar ca cineva sau mai multi, poarta vina acestei situatii, in care intre investitii si rezultate nu exista un raport adecvat.In opinia voastra care este acel vinovat/vinovati si ce credeti ca este de facut pentru ca Rapidul sa devina la anul un concurent real la castigarea titlului?

kain
18th May 2007, 15:26
Castigarea cupei. :P

Datenshi
18th May 2007, 17:23
Boala lunga, moarte sigura. Cam asta ar insemna sa credem ca s-au rezolvat problemele daca vom castiga cupa. Revin.

Tyler Durden
18th May 2007, 17:23
Castigarea Cupei ramane e drept un obiectiv inca realizabil. Dar dintre toate obiectivele propuse la inceputul sezonului asta are cea mai mica importanta...

Universal
18th May 2007, 17:46
Obiective: Calificarea in grupele Cupei Uefa
2. Cupa Romaniei
3.Supercupa Romaniei

Lover
22nd May 2007, 15:50
Poate cel mai bine ar fi ca jucatorii "batrani" sa plece, si sa lase loc celor tineri.
Sa facem o echipa tanara si buna, chiar daca la anul terminam pe 10...sa stim ca din 2009 rupem tot.
Sa vina un antrenor ceva mai in varsta, mai dur + un antrenor secund foarte bun ( parerea mea, ca asta e un lucru foarte important) .
Sa vina un antrenor pe care Copos sa nu`l mai faca de kko.
Sa ne facem un stadion cum trebuie

Si, FOARTE important. Suporterii sa se linisteasca, ca sa putem juca acasa...nu pe la timisoara si nu mai stiu pe unde...

sper ca suporterii sa se calmeze...Ar mai trebui sa se faca un stadion mare, unde tribunele sa fie apropiate de jucatori

chipy_1923
22nd May 2007, 16:04
hmm..pai principalii vinovati sunt ortarii..apoi fundasii..si Razvan,dar intr-o mica masura..LOver,ideea cu stadionul e buna,trebuie modernizat neaparat,cat despre locuri,eu zic ca dc se face un stadion de vreo 30000 de locuri e suficint...tribunele sunt oricum aproape asa ca totul e ok..ne trebuiesc neaparat mijlocasi de banda pe ambele parti,un fundas stanga,un mijlocas tehnic si incaz ca pleaca ZIcu,Ganea si Buga,vreo 2 atacanti..Surdu si Mansour ar fi excelenti..dc l-a pastra pe ZIcu ar fi excelent..

Lover
22nd May 2007, 21:21
cred ca s-ar putea construi o echipa buna , cu Zicu, Coman, Nico ( daca ar veni ), Maftei, Mazilu ca si baza + alti jucatori...
cred ca s-ar intelege bine Zicu cu Nico si Mazilu.

Tyler Durden
22nd May 2007, 21:25
si eu cred ca s-ar face o echipa buna cu jucatorii astia, insa e greu de crezut ca mai ramane Zicu daca pleaca Razvan.

JJ
9th June 2009, 18:42
Anul acesta este un an putin fast pentru echipa si suporterii Rapidului. Desi Copos si-a modificat politica si anul acesta a facut investitii serioase, aproape toate obiectivele au fost ratate, in plus rezultatele directe cu eternii nostri dusmani au fost la fel de slabe. Este clar ca cineva sau mai multi, poarta vina acestei situatii, in care intre investitii si rezultate nu exista un raport adecvat.In opinia voastra care este acel vinovat/vinovati si ce credeti ca este de facut pentru ca Rapidul sa devina la anul un concurent real la castigarea titlului?
Cred ca problema ramane in actualitate si dupa doi ani... Mai putin partea aia cu investitiile serioase. :no:

Grecu_
9th June 2009, 18:49
Intr-un cuvant scarbos: Copos.
Pana nu pleaca asta, n-avem nici o sansa la normalitate.