PDA

View Full Version : Concurs de pronosticuri exclusiv pe meciurile Farului in 2005-2006



ady51a
17th January 2006, 22:03
Din returul campionatului 2005-2006 Onlinesport si Clubul Farul organizeaza aici pe sectiunea Suporter Farul, un concurs de pronosticuri exclusiv pt meciurile Farului din acest retur de campionat. Vom reveni in curand cu regulamentul si modul de desfasurare al concursului, care va fi postat aici pe o sectiune speciala. (Subforumul Concurs > Suporter Farul)
Premiile constand in materiale promotionale, tricouri, fulare, abonamente pentru campionatul viitor, vor fi oferite de Clubul Farul.
Va rog postati aici idei despre initiativa :ok: si eventual o confirmare pentru participare.

desdemona
17th January 2006, 22:08
Buna idee :ok: Iata un moderator care se implica, bravos natiune :D Poate particip si eu, pentru ady... asa, ca isi da interesul :) nu din alt motiv :D

Klingon
18th January 2006, 06:32
Prima intrebare este ce trebuie pronosticat? Numai rezultatul final? Sau si rezultatul la pauza, marcatorii golurilor, formatia de inceput, numarul de spectatori, scandarile galeriei...? :drak:

Daca se doreste un concurs pentru toata lumea, faristi sau nu, atunci este probabil necesar sa va limitati la rezultate si eventual marcatori. Oricum, sa nu va limitati doar la rezultatul final de tip 1X2 ca obtineti un concurs redundant: va pot da eu pronosticurile tuturor direct de la concursul de divizia A.

Daca tot se implica reprezentatii clubului in evenimente promotionale, am si eu o intrebare: este posibil sa se distribuie, eventual in cerc restrans si/sau contra cost/abonament, inregistrarile video ale meciurilor Farului? Cei din Romania le pot inregistra oricand de la TV, pentru ei e doar o chestie de comoditate, dar pentru cei din afara ar fi interesant. Meciurile ar putea fi puse direct pe internet, eventual cu o parola.

delboca
18th January 2006, 07:47
si io as participa dak ii de castigat!!!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/

ady51a
18th January 2006, 10:32
Prima intrebare este ce trebuie pronosticat? Numai rezultatul final? Sau si rezultatul la pauza, marcatorii golurilor, formatia de inceput, numarul de spectatori, scandarile galeriei...? :drak:

Daca se doreste un concurs pentru toata lumea, faristi sau nu, atunci este probabil necesar sa va limitati la rezultate si eventual marcatori. Oricum, sa nu va limitati doar la rezultatul final de tip 1X2 ca obtineti un concurs redundant: va pot da eu pronosticurile tuturor direct de la concursul de divizia A.



Sa ne gandim la ceva mai complex. Pentru fiecare meci sa pronosticam rezultatul corect, si un marcator (evident de la Farul), sau daca nu se da un marcator sa se specifice ca Farul nu marcheaza in meciul respectiv.
Daca se ghiceste rezultatul exact se acorda un punctaj (sa spunem 3 p), daca se ghiceste pronosticul se acorda alt punctaj (1 punct), daca se ghiecste marcatorul (1 punct) si tot un punct pt varianta cealalta ca echipa sa nu inscrie.

Rechinul Ucigas
18th January 2006, 12:35
si eu vreau sa particip :)

ady51a
18th January 2006, 15:06
Eu mai astept propuneri pt desfasurarea concursului sau daca se accepta varianta propusa mai sus.

b3bito
18th January 2006, 18:41
hmm...bv ady...un adevarat moderator..care tine cu echipa lui(farul)...o super idee...parerea mea e k este bine venit..dar as mai zice..k acest concurs ar trebui facut decat pt faristi...si de ex. dak farul are meci cu cluj..sa poata paria si cei din cluj..dar sa nu poata participa cei din bacau(in etapa respectiva)...k nu prea vad yo ce ar face unu din bacau cu un abonament de la farul..

alejandro
18th January 2006, 18:49
ai zis ca de exemplu la meciul cu CFR sa voteze doar faristii si CFR-istii,la meciul cu bacaul doar faristii si moldovenii...nu prea vad rostul ca aia sa poata voat doar o singura data,clar vor fi in urma celorlalti...
Ori se permite la toti sa voteze sau numai faristii au voie,altfel nu are rost...

ady51a
18th January 2006, 21:14
Bine si aici este de discutat. In mod normal poate sa participe oricine doreste, dar ideal este sa fie farist in primul rand si constantean. Adica sa-si doreasca premiile respective si sa le poata folosi (ma refer aici la abonamente). :)

tchibos
18th January 2006, 22:08
Buna idee :ok: Iata un moderator care se implica, bravos natiune :D Poate particip si eu, pentru ady... asa, ca isi da interesul :) nu din alt motiv :D

asa sa faci si daca castigi poti sa imi dai mie premiul contra cost normal.. un :kiss: :)

eu zic asa sa participe cine vrea dar sa castige doar faristii (glumesc bineinteles)

acum serios: despre participare ... sa participe cine vrea (farist sau nefarist) iar premiile sa se acorde cu cap (ma gandesc ca degeaba i se acorda un abonament la meciurile cu Farul unui suporter stelist sau din alta zona a tarii (Cluj, Timisoara s.a.). In schimb premii ca: tricou fular s.a.m.d. sa se oferire celui mai bun (indiferent de unde e si cu cine tine... eu de exemplu am fost in Iasi si am vazut pe un tip cu un tricou de la Farul pe el... nu il cunosteam dar deja imi era simpatic tipul asa ca...

despre concurs revin cand sunt mai odihnit cu pareri si propuneri

ps: felicitari celui care a avut ideea consursului:ok:

b3bito
19th January 2006, 16:44
intr`un fel ai dreptate cu un iesean...yo am auzit k sunt mai multi faristi in iasi :D nu doar unu...dar nu prea vad rostul d c ar participa un dinamovist care nu suporta echipa...si el ar castiga un tricou...ce ar face cu el? lar vinde?

tchibos
20th January 2006, 18:54
gandeste-te ca unul care nu suporta echipa Farul pleaca cu un mare dezavantaj fata de un suporter Farist care merge la stadion, citeste ziare, aude zonuri, urmareste indeaproape echipa, o simte (daca vrei) asa ca nu prea ai de ce sa te ingrijorezi... In plus daca dintr-un noroc prostesc castiga unul care nu inghite echipa Farul sa zicem un tricou sau ceva, ce poate sa faca cu el?.. il arde?.. NU... il vinde sau il da unui prieten care tine cu Farul si tot pe cine trebuie va sta. Concluzia mea este ca ar fi bine sa participe toata lumea sa vedem cat de buni suntem noi Faristii

ultrasblueshark
21st January 2006, 09:26
O initiativa excelenta... normal ca o sa particip. Regulile propuse de Ady mi se par o.k., nu stiu ce altceva am mai putea pronostica... eventual un rezulatat la pauza... dar deja se complica lucrurile... cred ca e bine asa.

FatFrumos
23rd January 2006, 03:49
hey hey nu am fost chiar asa de rau moderator, pot spune ca am inceput suporter Farul, ady a preluat stafeta si a facut lucruri foarte bune....anyway sint si eu in concurs pina sa vina Vukotic imi luasem speranta la cupa dar dupa cum curg lucrurile eu zic ca vom avea o revenire spectaculoasa in campionat si sigur jucam finala.

ciorbicafaristu
24th January 2006, 11:31
imi anunt prezanta, participarea si tot ce vreti

desdemona
24th January 2006, 14:28
asa sa faci si daca castigi poti sa imi dai mie premiul contra cost normal.. un :kiss: :)

eu zic asa sa participe cine vrea dar sa castige doar faristii (glumesc bineinteles)

acum serios:

Ti-l dau gratis, nu e nevoie sa platesti, "neseriosule" :D Cum sa imi permit sa te chinui cu plata premiului, n-as avea inima, nu? :D Asta daca particip si daca o sa castig ceva... ca degeaba particip si castiga doar faristii, cum propuneai mai sus :D:D Trebuie sa ma gandesc serios :drak:

tchibos
24th January 2006, 20:33
:) facem o exceptie :)

ady51a
25th January 2006, 11:06
Desde, tchibos vindeti deja blana ursului din padure? :mda: :drak: :thinkso:

desdemona
25th January 2006, 11:09
Ady, razi de noi de parca ai sti deja cine va lua premiu :P sper ca nu s-au repartizat deja :P

ady51a
25th January 2006, 11:18
Pai totul depinde de Gurita, Momcilo, Tibor Moldovan, Liviu Mihai si ceilalti.
Garantez asta :ok:

tchibos
4th February 2006, 19:40
ce se mai aude de concursul asta?

ady51a
4th February 2006, 22:38
Pai se aude cam asa: Cat de curand o sa-i dam drumul.:ok:

Seahawk
4th February 2006, 23:19
I'm in too:D :)

b3bito
5th February 2006, 10:52
Pei Trebuie Sa Asteptam Sa Inceapa Returul...pe Ce Vrei Sa Pui Pronosticul?..pe Amicale?

ady51a
28th February 2006, 07:15
In curand (maxim 2 zile) vom crea un subforum aici pt concurs
Concursul este organizat de Onlinesport si Clubul Farul iar partener media este Cuget Liber!
Premiile sunt urmatoarele:


Premiul 1: Un abonament tribuna O pt campionatul viitor, un tricou cu numele unui jucator (la alegerea castigatorului), un fular, un fanion si o mingie personalizata in culorile clubului.
Premiul 2: Un abonament la tribuna 1 pt campionatul viitor, un fular, un fanion si o mingie personalizata in culorile clubului.
Premiul 3: Un abonament la tribuna 1 pt campionatul viitor, un fular si un fanion.

Vom reveni cu detalii despre regulament. :ok:

b3bito
28th February 2006, 11:32
super tare...bv ady...sper sa ias pe primu loc k vrea tricou ala ...abonamentul il dau lu` ady...sau altui farist...mingea o patrez k sa incing un fotbal cu baieti din brigada....si fularul pt colectie..si fanionul vi`l dau tot voua k am mai multe acasa :D

pff
28th February 2006, 12:44
io deja dau rezultatu` corect vreau sa zic :)) ... 3-1 bate faru` :))

ady51a
28th February 2006, 13:52
asteptati intai sa vedeti regulamentul

ady51a
28th February 2006, 14:40
Gata noul subforum a fost creat si cu asta concursul a inceput. Multa Bafta Tuturor! :ok:

alejandro
28th February 2006, 14:43
ady,eu nu sunt farist,am vazut ca ai spus in regulament ca e mai mult pt faristi concursul,eu pot sa particip?recunosc ca n-am nevoie de abonament (daca -l castig il dau lui Desde:) ),insa celelalte premii m-ar interesa,mai ales mingea si tricoul:P

ady51a
28th February 2006, 14:48
Pai nu vad de ce sa nu participi. Poate cine stie o sa avem alt scop de acum in colo sa te facem "rekin" :D

alejandro
28th February 2006, 14:55
A avut grija Rechinul Ucigas sa ma faca deja:D
Oricum,eu si asa simpatizez cu Farul,insa nu si in meciurile contra Stelei:P
Bine,atunci pazea,va iau toate premiile,adica premiul pt locul 1:P
Succes la toata lumea:)

ady51a
28th February 2006, 15:00
Sa vedem mai vorbim noi la sfarsit. :evil:

Black sea shark
2nd March 2006, 13:24
super ideea cu concursul

tchibos
12th March 2006, 01:08
sunt multi mai mult decat ma asteptam... o sa fie greu de castigat concursul