PDA

View Full Version : Regretati plecarea lui MM?



Kainsashiki
17th May 2007, 23:35
Au trecut cateva saptamani de la plecarea lui MM de la Steaua. Sa vedem ce s-a intamplat in acest timp.

Echipa a obtinut sase victorii consecutive si e pe locul doi,

daaaaaaaar

Becali despre Dica: "Un comunist"
Becali isi pune fularul lui Dinamo la gat
Becali vrea sa il vanda pe Elton pentru jumate din pret
Becali zice ca l-a costat 2 milioane de euro locul doi
Becali zice ca-l vinde pe Thereau in doua minute
Becali intra in conflict cu galeria

pe scurt, jiji isi face de cap la echipa.


Poll-ul este doar pentru STELISTI!

YoYoyOi
17th May 2007, 23:40
Mai, eu nu pot sa spun ca m-am bucurat ca a plecat, dar nici nu plang dupa el... Pt mine a fost important faptul ca a adus ceva jucatori buni, dar nu pot sa spun ca el l-a temperat pe GG. Doar ca i-a fost purtator de cuvant. Era cam nebun el asa si a facut destule nazbatii si scandaluri.
Nu cred ca daca ar fi ramas GG nu s-ar fi comportat la fel. A avut el comportamente de genul asta si in trecut. Nu tin minte sa-l fi tras MM de mana cand alerga ca un retard dupa autocarul bistritenilor... ca exemplu

O fi facut el si lucruri bune, dar si rele... in concluzie mi-e indiferent ca a plecat.

little_earl
17th May 2007, 23:49
imi pare rau pt ca MM avea o idee despre ce vroia sa faca la Steaua, avea o strategie de transferuri, plus ca avea niste proiecte pt viitor
acum ciobanul face ce-i mai trazneste in cap noaptea

Snake_21
18th May 2007, 10:16
Pe scurt da, imi pare rau ca a plecat MM dar acuma nu avem ce sa facem , eu sper doar sa nu fac franjuri echipa stim noi cine :P

dardar_3
18th May 2007, 10:46
Eu nu regret plecarea lui MM...
Poate ca e mai bine sa se fereasca de scandaluri in urmatoarea perioada cei de la Steaua... insa spre binele lor ar trebui ca si JJ sa mai inceteze cu asa zisele lozinci ale lui...

Jerry20cm
18th May 2007, 10:55
Regretati plecarea lui MM ?

enorm de mult
cauzele nu se vor vedea acum, dar din sezonul viitor or sa se simta al dreq-ului de tare.

SAMM
18th May 2007, 11:55
eu regret

Ioca10
18th May 2007, 12:05
Era omul cu o viziune despre ce inseamna un club de fotbal;)
Mai greu o sa fie anul viitor fara el;)

LUCKY_AMARU
18th May 2007, 12:12
EVIDENT CA e regretabila plecarea..........dar ganditi putin..daca vine adi ilie nu e un pas inainte???/ parerea mea ca da...

SAMM
18th May 2007, 12:27
EVIDENT CA e regretabila plecarea..........dar ganditi putin..daca vine adi ilie nu e un pas inainte???/ parerea mea ca da...

doar ca imagine, si cam atat

steauasv
18th May 2007, 13:20
Pana vine vreun Manager sigur ca regretam...acum nu avem...sa vedem cine va veni...

Liviu
18th May 2007, 14:23
Sa asteptam un an , doi . E mult timp dar de abia atunci se va vedea daca plecarea lui MM a fost un pas inapoi sau nu .

Azi , dupa rezultate se pare ca nu . Dupa planurile de viitor pe care le face Becali Stelei , da .

dede
18th May 2007, 16:29
eu il vreau inapoi la Steaua... de cand a plecat Meme, Jiji a innebunit, parca-i de pe alta planeta :headbang: nu zic ca inainte Jiji nu era prost sau ca la echipa nu erau scandaluri, dar de cand nu mai e Meme nu mai recunosc ce se intampla pe acolo :mda: probabil Meme il mai linistea putin pe cioban, ii mai zicea unde si ce greseste, acum Jiji face numai ce vrea fara sa-i zica nimeni nimic :mda:

Gontel
18th May 2007, 20:06
Acum Steaua a devenit tarlaua lui Becali. Nu e posibil ca acest ciobanas sa isi faca de cap. Normal ca regret plecarea lui MM, era un manager cu adevarat profesionist. Nu cred ca ii apuca toamna in Ghencea pe Cyrill si Elton.

Ioca10
18th May 2007, 23:08
E clar acum becali vrea sa scape de tot ce insemna MM;)

Liviu
18th May 2007, 23:17
Acum Steaua a devenit tarlaua lui Becali. Nu e posibil ca acest ciobanas sa isi faca de cap.
Nu mi-e usor sa recunosc dar S.C. FC Steaua este proprietatea lui Becali . :(
Face ce vrea cu ea , are tot dreptul atata timp cat el (sau neamurile lui) detin majoritatea actiunilor . E trist .

dede
18th May 2007, 23:21
Steaua de fapt este a suporterilor :mda: daca n-ar fi ei, nu ar mai fi nici Steaua...
in schimb daca n-ar fi Jiji :rolleyes: ar fi toata lumea fericita :evil:

Gigi crede ca Steaua este doar a lui si are impresia ca poate sa faca ce vrea... as fi curioasa daca n-ar mai fi suporterii care sa sustina Steaua, ce ar mai face ciobanu? :mda:

eventHorizon
19th May 2007, 00:01
Eu unul regret enorm de mult plecarea lui MM :(
Desi unii spun ca ar fi cauzat imaginii Stelei, stau si ma intreb daca nu cumva adeptii acestei "idei" nu sunt chiar dusmanii Stelei... Mai grav e ca din ce in ce mai multi stelisti au aderat la ea si nu cred ca e deloc bine!
Si-a patat imaginea , daca este sa dau dreptate acestora, nu fiindca lua bani din transferuri de jucatori ( vezi Viorel Paunescu, Borcea, etc), nu fiindca nu-i pasa de echipa ( vezi Copos), nu fiindca era needucat si vorbea numa prostii ( vezi Iancu, Mititelu, Becali etc), nu fiindca cara echipamente si apa minerala ( vezi Zotta) CI FIINDCA a pus pieptul in fata ori de cate ori STEAUA era sicanata prin presa ( vezi scandalurile cu prosport pe timpul lui Zenga ) sau cand istoria clubului era terfelita de unu ca Iancu, si o gramada de alte situatii de genu acestora! Stiu, a dat cu pumnul intr-un suporter :headbang: , dar acum sincer, si ma refer la cei care ati fost macar odata la stadion, nu ati simtit nevoia niciodata sa-l pocniti pe vreunu care injura tot meciu sau care vede total eronat fenomenu asta?! :D Daca a gresit atat de grav a facut-o probabil fiindca a gandit ca un simplu suporter... :confused:
Daca rezultate am avut cat timp a fost el manager si daca noi stelistii suntem mandri de ceva acum, cred ca trebuie sa fim macar sinceri si sa recunoastem ca merita un <multumesc!>, cel putin!
Oricare va veni in locul lui sper doar ca va reusi sa-l tina in frau pe cioban si sa-i continue planurile lui MM legate de viitorul Stelei!
Eu sunt sincer... MULTUMESC ,MM! :)

Brian
19th May 2007, 00:10
Multumim MM. Pt tot ce ai facut. Inclusiv pt pumnul in gura pe care l-ai aplicat acelui suporter care il in jura de familie pe Dica.
Multumim k esti stelist. Un stelist adevarat.:ok:

Sevilla86
19th May 2007, 12:51
@eventHorizon :ok:

Si eu il regret pe MM. Niciodata nu a ezitat sa apere clubul si jucatorii... si-a facut dusmani multi, si-a atras antipatia rapidistilor, a dinamovistilor si totul pentru Steaua. A fost injurat, scuipat, dar niciodata nu a dat inapoi.
S-au realizat multe performante cu MM, performante care vor fi greu de egalat. Chiar daca se va gasii cineva care sa faca transferuri mai bune, nu cred ca se va gasi cineva care sa apere Steaua asa cum o facea MM :(
Odata cu plecarea lui am senzatia ca s-a rupt echilibrul... ceva nu mai e ca inainte. Asa cum au spus si altii, efectele majore se vor vedea mai tarziu... dar au aparut deja unele schimbari in politica de transferuri, in comportamentul lui Becali, in comportamentul suporterilor...

dede
19th May 2007, 15:50
Becali s-a schimbat :headbang: de cand a plecat Meme, face numai ce vrea el, nu mai asculta de nimeni :mda: cioban idiot :jerk:

Elvis81
19th May 2007, 17:21
eventHorizon:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: