PDA

View Full Version : Cafeneaua fanilor baseball-ului,Free Talk



r0bby
17th May 2007, 21:05
Cafeneaua noastra,discutati despre ce vreti:D

georgebz
17th May 2007, 21:07
ma bucur ca s-a reusit creearea acestui sub-forum ... sper ca de acum incolo cei ce obisnuiau sa posteze pe threadul dedicat sa intre mai des si sa participe la discutii ... deasemenea sper sa atragem cati mai multi fani ai acestui sport

r0bby
17th May 2007, 21:13
Da,George..cat mai multi fani ai acestui sport.Sper ca sub-forumul sa evolueze ca si baseball-ul in Romania.

r0bby
18th May 2007, 21:22
E bine ca suntem macar 3 oameni care posteaza aici,sper sa se mai alature.:D

razwan_vs
18th May 2007, 21:38
hai ca m-am alaturat si yo :D

r0bby
18th May 2007, 22:08
O sa-ti placa acest sport.:D

razwan_vs
19th May 2007, 19:28
imi place mai de mult :P

r0bby
20th May 2007, 12:00
Stie cineva nume de filme despre baseball?Am vazut cateva da nu le cunosc numele.

georgebz
20th May 2007, 13:23
cel mai tare e "Field of Dreams" cu Kevin Costner ... un pik ( mai mult ) SF :D

am mai vazut de curand o comedie pt copii " Bad news Bears"

uite aici lista completa a filmelor cu si despre baseball incepand cu 1960 : http://www.bostonbaseball.com/baseball_movies/

Kainsashiki
20th May 2007, 13:47
Air Bud: Seventh Inning Fetch, The Benchwarmers si Little Big League le-am vazut. Inainte mai dadeau pe Pro TV, sambata si duminica de la ora 17:00 filme care aveau legatura cu baseball-ul.

Eu nu as putea sa ma uit la un meci intreg de baseball, m-am mai uitat, dar n-am rezistat mai mult de 30 de minute.

r0bby
20th May 2007, 14:24
Din lista de acolo am vazut:

-Brewster's Millions
-Everyone's Hero
-The Fan
-Major League
-The Naked Gun
-Rookie of the Year

r0bby
20th May 2007, 14:26
Air Bud: Seventh Inning Fetch, The Benchwarmers si Little Big League le-am vazut. Inainte mai dadeau pe Pro TV, sambata si duminica de la ora 17:00 filme care aveau legatura cu baseball-ul.

Eu nu as putea sa ma uit la un meci intreg de baseball, m-am mai uitat, dar n-am rezistat mai mult de 30 de minute.

Pentru ca ai vazut un meci de tipul plictisitor,fara importanta pentru ambele echipe.

r0bby
22nd May 2007, 19:50
Ne apropiem de 300 de postari!/hello

r0bby
27th May 2007, 21:26
300 de postari!
/OLE/

Incet,incet crestem.

georgebz
27th May 2007, 22:11
da crestem .. dar ma asteptam la unii sa intre mai des pe aici si sa zica cate ceva

r0bby
27th May 2007, 22:38
Si eu,poate o sa intre mai multi in vacanta.

SherBan
28th May 2007, 01:02
Week-endul acesta s-a desfasurat la Calarasi turul campionatului national de baseball seniori.
Primele doua locuri au fost ocupate de C.S. Atletico Alexandria(echipa noastra) si Dinamo Bucuresti, ambele cu cate 3 victorii si o infrangere. Urmeaza Calarasi(2 cu 2), Suceava si Cs Roman. Cei din Botosani nu s-au prezentat.
Returul se va desfasura in octombrie, la Roman.

georgebz
28th May 2007, 09:03
poate poti sa pui si nishte poze ceva ;) ... si cred ca cel mai bine ar fi sa postezi pe threadul dedicat "Baseball in Romania" ;)

r0bby
28th May 2007, 09:06
Bine ai venit SherBan,poti posta aceste lucruri pe threadul "Baseball in Romania".
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=110648

r0bby
17th June 2007, 10:51
Au inceput sa intre mai multi oameni in ultima vreme.:D

Universal
19th June 2007, 13:54
Stiati ca Baseball-ul este joc romanesc?

A.k.a
19th June 2007, 17:46
Era parca vorba ca s-a dezvoltat de la oina sau asa ceva

r0bby
19th June 2007, 21:28
Stiati ca Baseball-ul este joc romanesc?

Stiai ca tu vorbesti prostii?
Inteleg la ce te referi dar nu ai dreptate.Mai intai documenteaza-te.;)

r0bby
23rd June 2007, 13:35
Am ajuns pe prima pagina la cautarea cuvantului Baseball pe google.
/OLE/

georgebz
23rd June 2007, 13:42
e un lucru bun ... dar inca nu este prea multa activitate pe aici ... cei acre mai intrati , mai scrieti cate ceva .. ca nu pot sa vorbesc singur pe aici :D

r0bby
23rd June 2007, 14:07
Lasa ca vorbim noi doi pana mai vine lume.:cry:Facem un chat..ceva..:cry:

r0bby
4th July 2007, 10:28
Am depasit Golf-ul!

/OLE//OLE/

Bronco
6th July 2007, 16:59
Hey, all!!!
Dk pe forumul de football am tot postat, e timpul sa ajung si aici...:yes: Mai ales ca imi place si baseballul la fel de mult ca fotbalul american... Fie vorba intre noi, de fiecare cand am ocazia, ma joc pe mobil MLB 2007 sau MVP Baseball 2007, si de fiecare cu echipa Anaheim Angels...sau cum aparea intr-un alt joc Los Angeles'Anaheim Angels...
Nu stiu de ce a inceput sa imi placa echipa asta...poate si pentru ca am vazut si niste filme in care era mentionat numele lor...In plus am eu o treaba cu "ingerii",se potriveste bine cu numele meu de familie...:lol:

cristane
6th July 2007, 18:35
Welcome to the club ;) Esti cu Angels, zici... ai venit bine pe forum, tocmai inaintea seriei cu Yankees din weekendul asta :D

Ma bucur sa vad ca incet-incet incepem si noi sa devenim o micuta "comunitate" :D Sint curios daca dintre cei care practica baseball in Romania stie vreunul de acest forum. Ar fi misto sa ajunga si ei pe-aici :)

r0bby
6th July 2007, 18:56
Hey, all!!!
Dk pe forumul de football am tot postat, e timpul sa ajung si aici...:yes: Mai ales ca imi place si baseballul la fel de mult ca fotbalul american... Fie vorba intre noi, de fiecare cand am ocazia, ma joc pe mobil MLB 2007 sau MVP Baseball 2007, si de fiecare cu echipa Anaheim Angels...sau cum aparea intr-un alt joc Los Angeles'Anaheim Angels...
Nu stiu de ce a inceput sa imi placa echipa asta...poate si pentru ca am vazut si niste filme in care era mentionat numele lor...In plus am eu o treaba cu "ingerii",se potriveste bine cu numele meu de familie...:lol:

Welcome here RedFalcon!Nu stiam ca esti un fan al baseball-ului!Te invit sa postezi pe threadurile de aici.
Da Cristane,incet incet incepem sa inchegam o mica comunitate!:D

Bronco
8th July 2007, 13:34
Pai, normal k imi place baseball...mi-a placut chiar inaintea fotbalului american,cand mai vedeam cate un film si era acolo prezenta cate o echipa de baseball, si ma tot intrebam cu ce se mananca sportul asta:D...k mai apoi sa inteleg defapt cum se joaca...
In curand o sa incep sa descarc si meciuri. Gasesc pe demonoid? Sau stiti voi un site de genul TYT de unde se pot lua?
Oricum,nu stiam ca si la noi exista baseball pe bune...vad ca sunt echipe...In bucurest sunt? Mi-ar place sa vad live un meci...

r0bby
8th July 2007, 14:05
Aici poti gasi cateva meciuri

http://www.mininova.org/search/?search=baseball

Si aici mai multe

http://thepiratebay.org/search/MLB/0/3/200

http://www.mininova.org/search/?search=MLB

cristane
8th July 2007, 15:56
In curand o sa incep sa descarc si meciuri. Gasesc pe demonoid? Sau stiti voi un site de genul TYT de unde se pot lua?


Dar stii ca se pot vedea si live, gratis, nu? www.myp2p.eu pentru programe. Azi sint o gramada de meciuri la ore foarte bune pentru noi. Yankees joaca la 20.00 :)

Bronco
8th July 2007, 18:26
Da, am auzit de p2p, e ok, numai k am o problema: cum dracu' e cu orele alea, k pina acum nu m-am potrivit deloc cu programul de pe sopcast...si am cam ratat totul:evil::lol:
O sa mai descarc... si dk diseara e meci, Yankees, la 20-00, e ok, sa incerc sa-l prind...

cristane
8th July 2007, 19:52
Ora Romaniei e EST + 7. (si myp2p si mlb.com listeaza meciurile cu EST). Azi aproape toate meciurile sint la ore perfecte pentru noi. Yankees si Red Sox incep la 20.05.

georgebz
11th July 2007, 19:20
www.demonoid.com - au inceput sa bage din ce in ce mai multe meciuri .. numa' azi vad ca au pus 4 :D

r0bby
12th July 2007, 16:03
Forumul nostru a trecut de 500 de postari.:D
:cheer::cheer:/OLE//OLE//OLE/:cheer::cheer:

georgebz
12th July 2007, 18:50
e un lucru bun ca au inceput sa fie 4-5 useri ce intra mai des si posteaza pe aici ... sper sa creasca si numarul acestora cat mai curand ;)

atisha
12th July 2007, 20:44
e un lucru bun ca in sfarsit m-a prins baseball-ul si pe mine si po****tia sectiunii a crescut semnificativ, cu vreo 10% :)

r0bby
12th July 2007, 22:01
Ma bucur ca a inceput sa-ti placa baseball-ul.Sa crestem pe zi ce trece.:D

Bronco
14th July 2007, 19:00
Tocmai am terminat de descarcat CLE.Indians@DET.Tigers, s-a disputat pe 4 iulie, mi-a placut meciul...As fi vrut sa castige Indians...fiindca ei sunt unul din motivele pt.care imi place baseball-ul. Mai tineti minte filmul cu Charlie Sheen, despre Indians? Ce imi mai placea piesa aia: Wild thing, you make my heart swing, you make everything... O sa mai descarc meciuri...vad ca pe Demonoid gasesc cele mai noi jucate. :D Pe la noi prin Romania, se disputa vreun meci?:shocked:

georgebz
15th July 2007, 11:51
se disputa si la noi .. nu stiu daca e sezon acum ... dar sunt cateva echipe si la noi in tara

Bronco
15th July 2007, 12:05
Exista vreun site si pt. baseball in Romania, ca cel pe care l-ai facut tu, georgebz? K m-ar interesa sa il vad, mai ales k pe google sau yahoo, cand cauti ceva de baseball romania, nu gasesti mare lucru...:mda:dar am gasit un articol despre baseball, si un anume Manea, in ziarul The News Herald:rolleyes:, de anul trecut
http://www.thenewsherald.com/stories/082306/spo_20060823009.shtml

r0bby
15th July 2007, 20:08
Ce imi mai placea piesa aia: Wild thing, you make my heart swing, you make everything
Da,a fost tare filmul.:D



Pe la noi prin Romania, se disputa vreun meci?

Vezi ca e un thread in care se vorbeste despre asta.


Exista vreun site si pt. baseball in Romania

NU.

r0bby
23rd July 2007, 21:57
Ne indreptam catre o mie:D.

Ludu
2nd September 2007, 13:44
a se vedea

http://seattle.mariners.mlb.com/media/player/mp_tpl.jsp?w_id=595167&w=mms%3A//a1503.v108692.c10869.g.vm.akamaistream.net/7/1503/10869/v0001/mlb.download.akamai.com/10869/2007/open/tp/archive08/082707_anasea_mclaren_ejection_tp_350.wmv&pid=mlb_tp&gid=2007/08/27/anamlb-seamlb-1&vid=7758&mid=200708272174175&cid=mlb&fid=mlb_tp400&v=2&mType=w&urlstr=&mUrl=&type=v_free&_mp=1

georgebz
3rd September 2007, 08:57
hahahahah ... zici ca erau 2 cocosi :D

Ludu
3rd September 2007, 15:57
exact cum spunea si broadcaster-ul ...sper ca s-au spalat pe dinti !:D

mi se pare atat de stupid sa faci asa circ in primu inning :confused: ...aiurea

r0bby
4th September 2007, 12:01
a se vedea

http://seattle.mariners.mlb.com/media/player/mp_tpl.jsp?w_id=595167&w=mms%3A//a1503.v108692.c10869.g.vm.akamaistream.net/7/1503/10869/v0001/mlb.download.akamai.com/10869/2007/open/tp/archive08/082707_anasea_mclaren_ejection_tp_350.wmv&pid=mlb_tp&gid=2007/08/27/anamlb-seamlb-1&vid=7758&mid=200708272174175&cid=mlb&fid=mlb_tp400&v=2&mType=w&urlstr=&mUrl=&type=v_free&_mp=1

Hahaha..lol:).Chiar ca aratau ca doi cocosi.

r0bby
22nd September 2007, 21:04
Forumul a depasit 800 de postari.

cristane
28th February 2008, 13:44
Tocmai am constatat ca forumul nostru este pe locul 2 la categoria "Alte sporturi", ca numar de postari, dupa cel de rugby. Sintem insa inaintea voleiului, atletismului, boxului, etc. Impresionant pt un sport aproape inexistent in Romania :D

Keep it up, guys :)

A.k.a
28th February 2008, 14:05
Tare, am vazut ca ieri au postat destul de multi aici :)

clausisme
28th February 2008, 14:31
Am vazut ca o sa fie vreo 3 meciuri pe www.myp2p.eu ... de antrenament sau amicale nici nu stiu ce sa cred. Merita vrunul din ele ? Vineri :Los Angeles Dodgers vs. Atlanta Braves ; St. Louis Cardinals vs. New York Mets si Luni :Atlanta Braves vs.New York Mets cam cum se compara cu un meci normal ?

A.k.a
28th February 2008, 14:43
Cred ca o sa ma uit la Dodgers cu Braves, cine stie poate vor fi interesante

cristane
28th February 2008, 15:03
Am vazut ca o sa fie vreo 3 meciuri pe www.myp2p.eu ... de antrenament sau amicale nici nu stiu ce sa cred. Merita vrunul din ele ? Vineri :Los Angeles Dodgers vs. Atlanta Braves ; St. Louis Cardinals vs. New York Mets si Luni :Atlanta Braves vs.New York Mets cam cum se compara cu un meci normal ?

Sint amicale. Ce sa zic, nu se compara cu oficialele, lipseste dramatismul, spectatori putini, schimbari multe in formatie... dar sint bune ca sa mai inveti regulile sau unii jucatori :) Insa sa nu te astepti la cine stie ce.

clausisme
28th February 2008, 16:05
Sint amicale. Ce sa zic, nu se compara cu oficialele, lipseste dramatismul, spectatori putini, schimbari multe in formatie... dar sint bune ca sa mai inveti regulile sau unii jucatori :) Insa sa nu te astepti la cine stie ce.

Mda .am vazut inregistrarea meciului yakees-red sox 22-04-07 ...cel cu 4 home run consecutive (foarte spectaculos) si cand ma gandesc ca eu l-am luat mai mult la intalmplare. Inteleg ca nu o sa fie la fel de bune ,dar sper sa vad un meci live care sa merite.

Ce chestie de obicei sa ma uit la inregistrarea unui meci mi s-ar parea ridicol ... dar in cazul asta unde nu am nici cea mai mica idee despre rezultat, eu fiind intr-o ignoranta destul de mare fata de acest sport , o inregistrare ma prinde ca un live intarziat :D

Stirile par sa transpire foarte greu la noi in presa despre acest sport, si nu inteleg de ce, baschetul de acolo ajunge in presa si la tv, chiar si prostia aia de RAW

cristane
28th February 2008, 16:14
Stirile par sa transpire foarte greu la noi in presa despre acest sport, si nu inteleg de ce, baschetul de acolo ajunge in presa si la tv, chiar si prostia aia de RAW

Baschetul e un sport mondial ce a prins foarte bine si in Europa. RAW este o aberatie pentru oameni prosti, care sint foarte multi in Romania, deci evident ca a prins.

In schimb baseball-ul nu are deloc traditie in Europa, si e un sport ce necesita multa rabdare, e fara galerii, huligani, violenta, etc. Deci nu vad cum ar putea prinde vreodata la noi. :rolleyes:

A.k.a
28th February 2008, 16:23
Clausisme, de unde ai luat meciul?

clausisme
28th February 2008, 20:00
Clausisme, de unde ai luat meciul?

cauta pe mininova.org "baseball" si apoi alegi tabul TvShows

sau cauta :New York Yankees @ Boston Red Sox 07 04 22

eu cred ca am cautat simplu yankees

Eu nu inteleg de ce meciurile nu sunt data de aia moca poate nu alea live dar alea din arhiva, ce naiba pierd. Apropo daca stie cineva de undeva asa ceva pls share.

cat despre torrente eu am gasit ca www.prosporttorrents.net are meciuri. Si daca mai stie cineva de astfel de siteuri ...you know what to do :rolleyes:

georgebz
28th February 2008, 20:39
sezonul trecut pe final puteau fi vazute pe mlb.com "moca" meciurile din arhiva .. poate vor face si anul asta asa ceva


incercati sa cautati All Star Game pe torrenti , ar trebui sa fie cateva din ultimii ani ... eu am 2006 si 2007 parca

clausisme
2nd March 2008, 13:27
Pt A.k.a Poti sa cauti si MLB asa se gasesc cele mai multe

Am vazut si eu un amical Royals - Padres si m-au innebunit aia cu Cactus League ... asta si grapefruit sunt ligi pentru amicale ?curioasa treaba.

Am vazut ca joaca Phillies cu Yankees pe myp2p in seara asta, unul din amicalele astea bazate de flora.Sper sa merite :D

cristane
2nd March 2008, 17:31
Da, alea sint numele celor doua ligi amicale din Spring Training :D

clausisme
22nd March 2008, 01:33
Ehe am vazut si eu un meci amical interesant White Sox - Giants 0-2 pn in al 9 inning cand a fost 3-2 si teminant 3-4.Cu ceva noroc se pot intoarce multe rezultate in baseball chiar in ultimul inning.Mi sa parut o idee tare si faptul ca apreciau comentatori ca pitcher-i au facut o treaba atat de buna lasand meciul fara runs. La oameni astia e spectacol si daca sunt multe runnuri si daca nu sunt deloc ,jocul asta are multe chesti interesante . Referitor la meciul asta daca Sox castiga 3-2.... pitcherul care a intrat in al 9 inning primea loss-ull la Giants si cel care a intrat ultimul (tot in a -9a)la Sox primea Win-ul?

julema
31st March 2008, 23:16
Salut, am 14 ani si sunt din suceava...sunt nou pe forum...am auzit ca este si echipa CSM Suceava de baseball dar pe cuvantul meu daca am auzit de antrenamente...mie imi place baseball-ul mult, si as vrea sa stiu mai multe despre el...in plus cu unii din prieteni mai mergem pe un teren de verdeata si aruncam si dam cu bata de baseball in ea...am o tinta buna si la aruncat si la dat cu bata....dar unde sa mi-o dezvolt...as vrea sa discut cu voi despre subiecte daca se poate:yes::yes:

SherBan
1st April 2008, 00:26
ia din pagina un nr de telefon pt contact

http://www.frbs.ro/cluburi.html

cristane
1st April 2008, 00:59
Salut, am 14 ani si sunt din suceava...sunt nou pe forum...am auzit ca este si echipa CSM Suceava de baseball dar pe cuvantul meu daca am auzit de antrenamente...mie imi place baseball-ul mult, si as vrea sa stiu mai multe despre el...in plus cu unii din prieteni mai mergem pe un teren de verdeata si aruncam si dam cu bata de baseball in ea...am o tinta buna si la aruncat si la dat cu bata....dar unde sa mi-o dezvolt...as vrea sa discut cu voi despre subiecte daca se poate:yes::yes:

Welcome to the club :yeah:

Tocmai a inceput sezonul de MLB, deci o sa avem ce discuta in perioada urmatoare :D


ia din pagina un nr de telefon pt contact

http://www.frbs.ro/cluburi.html

Nici nu stiam de site-ul asta, thanks :ok:

julema
1st April 2008, 10:25
Am vazut pe topicul "OLS Fantasy Baseball 2008"...as vrea si yo sa ma inscriu....dar sa imi explicati cum se joaca si ce trebuie sa fac:D

cristane
1st April 2008, 11:49
Am vazut pe topicul "OLS Fantasy Baseball 2008"...as vrea si yo sa ma inscriu....dar sa imi explicati cum se joaca si ce trebuie sa fac:D

Liga noastra deja a inceput, inscrierile se fac doar pina la draft. Insa vezi ca pe Yahoo mai poti gasi ligi publice la care te poti inscrie pina mai tirziu. Vezi pe http://fantasysports.yahoo.com, la baseball. Ai acolo si regulamentul de joc.

julema
1st April 2008, 11:50
Liga noastra deja a inceput, inscrierile se fac doar pina la draft. Insa vezi ca pe Yahoo mai poti gasi ligi publice la care te poti inscrie pina mai tirziu. Vezi pe http://fantasysports.yahoo.com, la baseball. Ai acolo si regulamentul de joc.
aha...mersi

cristane
4th April 2008, 18:43
In caz ca nu stiati... Phil Hughes are un blog pe care si-l updateaza permanent, aici (http://philhughes.wordpress.com/).

julema
4th May 2008, 00:58
Hristos A Inviat

Salut!!!...scuzati ca nu prea am mai vb pe acest forum, dar am avut niste probleme

De acum inainte voi fii mai activ:ok::ok:

cristane
4th May 2008, 01:17
Hristos A Inviat

Salut!!!...scuzati ca nu prea am mai vb pe acest forum, dar am avut niste probleme

De acum inainte voi fii mai activ:ok::ok:

Nici o problema, ne bucuram ca ai revenit, si-asa lucrurile cam lincezesc pe-aici. :D

julema
6th May 2008, 22:36
Scuzati ca postez aici, dar in alta parte nu stiu unde sa postez:(, poate imi spuneti unde:D

VAND PS3 ... mai multe detalii: lasati-mi PM si vorbim;)

cristane
7th May 2008, 12:01
Scuzati ca postez aici, dar in alta parte nu stiu unde sa postez:(, poate imi spuneti unde:D

VAND PS3 ... mai multe detalii: lasati-mi PM si vorbim;)

Pai cred ca ar fi mai bine intr-o sectiune generala a site-ului, nu la baseball, unde intra putina lume :D Vezi ca e si o sectiune de publicitate, aici (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=14).

PS... Dar ce-ti veni sa vinzi PS3-ul? Eu nu l-as da pe-al meu pt nimic in lume :D

Sinisther
13th May 2008, 11:41
nu urmaresc baseball .... dar tebuia sa imi aduc contributia la threadul vostru cu asa ceva

http://sports.yahoo.com/mlb/blog/big_league_stew/post/Tony-Romo-butchers-the-7th-Inning-Stretch-at-Wri?urn=mlb,81972

cristane
13th May 2008, 12:32
Foarte tare :)

georgebz
13th May 2008, 16:07
" I never thought I'd say this, but where's Ms. Simpson when you need her? " :))

Romaryo
14th June 2008, 19:04
sunt jucator de baseball profesionist legitimat la clubul Dinamo Bucuresti...e un sport super...va astept...mai vb!

cristane
14th June 2008, 21:10
Salut si bine ai venit ;)

Echo362
14th June 2008, 22:44
sunt jucator de baseball profesionist legitimat la clubul Dinamo Bucuresti...e un sport super...va astept...mai vb!

salut! super ce pozitie joci?

georgebz
14th June 2008, 22:46
bine ai venit pe forum

CDC
15th June 2008, 17:23
This Is The Year Of The Cubbies... Eu Am Abonament Mlb... Si Ma Uit La Multe Meciuri.... Sunt Fan Cubs Din 2004 Si Vor Castiga

georgebz
15th June 2008, 19:51
dupa pozitia actuala in clasament inteleg de ce esti asa optimist , dar mai e destul pana la finele sezonului ;) ... si nu uita ca si anul trecut si-au castigat divizia si in prima runda din playoff au pierdut cu un sec 0-3 la Arizona :)

surpriza placuta pentru mine de la Cubs e Dempster , care in sfarsit are un winning season la Chicago , dupa ce in 2006 si 2007 nu a reusit mai mult de 2 victorii ... hai sa zicem ca in 2006 intreaga echipa a fost la pamant cu cel mai slab record din NL , dar macar in 2007 ma asteptam la ceva mai mult de la el

sincer , cred ca anul asta in NL Philadelhpia va castiga :D


PS : bun venit pe forum :bere:

CDC
16th June 2008, 08:41
EH... ca si closer potzi sa obtii usor infrangerea, mai greu victoria, stii si tu, trebuie sa fii condus, si sa inscrii imediat dupa... doar asa... pentru mine nu e o surpriza, eu cunosc si sistemul de minor league al cubs, deci pe astia de la echipa mare, nu se pune problema; pentru mine surpriza cea mare(negativa) e lilly si hill, iar pe dempster il va lasa motorul pana pe finalul sezonului, fiindca va trece mult de numarul de innings pe an, fata de trecut.

georgebz
16th June 2008, 09:05
mda .. uite ca Lilly a mai adus o victorie aseara , fara nici un ER in 6 inninguri si doar 1 hit ... dar cam multe walks ( 5) :D

tocmai ce ii laudam pe Philadelphia si au pierdut total aiurea pe o greseala a lui Utley in extra-innings :)

CDC
16th June 2008, 14:14
shit happens!! stiu si eu foarte bine...

cristane
17th June 2008, 12:23
tocmai ce ii laudam pe Philadelphia si au pierdut total aiurea pe o greseala a lui Utley in extra-innings :)

Eh, nu-i deplinge pe Phillies, ca au super echipa anul asta :) Eu ii vad in World Series din NL (desi din NL imi plac si mie Cubbies), probabil contra lui Boston. Acum ca s-a rupt Wang iar Cashman nu pare dispus sa aduca nimic in loc, mi-am cam pierdut sperantele cu Yankees.

georgebz
17th June 2008, 14:09
pai asta am zis si eu ... ca dupa parerea mea vor fi campionii NL ... doar ca m-am uitat la meciul respectiv , au fost peste adversarii lor , dar au pierdut in urma unor greseli pe care nu prea le vezi asa de des prin MLB

CDC
17th June 2008, 16:53
anul asta va fi asa o poveste americana... la 100 de ani...

nyx0020
4th August 2008, 09:23
salut!

www.baseballmuresro.blogspot.com

Intrati si spuneti-mi ce parere aveti!

clausisme
19th August 2008, 15:16
Hei se vede baseball-ul de la Olimpiada? ca m-am chinuit sa-l gasesc pe myp2p.eu si nimic,pe tv este imposibil de gasit ...Eram curios cum se prezinta o echipa nationala la asa ceva.In timp ce cautam am aflat ca acest sport va fi scos din cauza lipsei de po****ritate de la urmatoarele jocuri olimpice

georgebz
19th August 2008, 15:56
daca ar participa si jucatorii profesonisti ar fi altceva ... dar asa ramane o proba anonima :)

clausisme
23rd August 2008, 16:46
EI bine pn la urma am gasit si m-am uitat...Coreea tocmai au castigat aurul dupa ce a castigat toate meciurile cele 7 meciuri disputate Cuba castiga argintul dupa ce a eliminat SUA in Semifinale . SUA-bronz si locul pt 4 Japonia - dupa finala mica.

Curios a fost la sfarsit cand cu bazele incarcate la un 3-2 pt Coreea in al 9-lea inning la coreeni intra un pitcher care ii scoate pe cubanezi cu un tip de aruncari cu pamantul ...aproape ca ii vedeam pe cubanezi cum se scarpina in cap

Catal1n69
26th September 2008, 20:51
Re all! ce fac baseball-istii?

Zabriskie
26th July 2009, 12:56
http://www.youtube.com/watch?v=G7XZX946hWI

:groggy:

julema
4th August 2009, 23:41
Salutare tuturor...

uzati ca nu am mai fost pe forumul/threadu asta de 1 an de zile... Ce pot spune, inca mai imi place Baseballul si il practic cand am timp, dar din pacate antrenorul meu a decedat in urma unei boli iarna trecuta...dumnezeu sa il ierte...

Ce pot sa mai spun...Nu prea imi place sa ma uit la meciurile de baseball live, ca is cam plicticoase, dar totusi am mai urmarit cateva meciuri de ale lui Detroit Tigers(echipa mea preferata) si sunt bucuros ca acuma is in fruntea clasamentului in ciuda faptului ca anul trecut au terminat pe ultima pozitie.

Mai este care fan Tigers pe aici...???

Sinisther
15th August 2009, 19:57
http://www.youtube.com/watch?v=LEbJcnjiyH0&feature=related

stiu...e fake...trebuia sa fie reclama la Gatorade....dar e tare

Jew
26th September 2013, 18:38
Pff,inca un sport care imi place(mai ales sa-l joc) care are o sectiune moarta aici pe forum :( Anyway,azi am gasit prin casa un fitted cap de cand aveam vreo...9 ani cred?Cu o echipa de baseball din liga din Venezuela (googled it) :)) Nu am idee cum de a ajuns atunci in posesia mea chestia asta :))