PDA

View Full Version : Recomandari meciuri



r0bby
17th May 2007, 20:49
Aici vom recomanda meciurile spectaculoase,ciudate,scandaloase,senzationale..:D

georgebz
17th May 2007, 21:05
chiar la acesta ora se disputa meciul dintre Detroit si Boston , primele 2 clasate in American League .... meciul il puteti urmari cu ajutorul programului SopCast , canalul pe care este difuzat il gasiti aici : http://myp2p.eu/MLB.htm [ deasemenea acesta este linkul ce trebuie sa il accesati de fiecare data cand vreti sa urmariti meciuri de baseball ]

georgebz
18th May 2007, 22:15
in aceasta seara debuteaza seriile de meciuri "derby" , intre rivalele din aceleasi orase :

Chicago White Sox - Chicago Cubs
New York Yankees - New York Mets
Los Angeles Dodgers - Los Angeles Angels

toate meciurile ce se joaca in aceasta seara si in week-end fac parte din asa zis-ul "Interleague Play" ( meciuri intre echipe ale AL si NL ) , introdus in MLB in urma cu 10 ani . Pana atunci echipele din American League si National League nu se intanleau in timpul sezonului regulat.

Pentru a afla mai multe despre aceste meciuri si rivalitatile existente , accesati acest link : http://en.wikipedia.org/wiki/Interleague_play

georgebz
26th May 2007, 19:35
In seara asta ( sambata ) de la 23.00 ora Romaniei , Detroit - Cleveland ( primele 2 clasate din AL Central Division , fiecare cu 29 victorii ... duelul pitcherilor este foarte interesant : CLE : C.C. Sabathia ( 6-1 ) , DET : Justin Verlander ( 5-1 )

Kainsashiki
26th May 2007, 19:57
cred ca o sa ma uit si eu. cam cat tine un meci (in ore)?

georgebz
27th May 2007, 01:09
depinde ... unele se pot termina si dupa 1 ora si ceva .. dar majoritatea tin intre 2 si 3 ore

georgebz
29th June 2007, 23:37
din pacate ora este cam nepotrivita insa duelul pitcerilor este mai mult decat promitator

Duminica dimineata de la 05:10 - San Diego ( Jake Peavy 9-2 ) @ Los Angeles Dodgers ( Brad Penny 10-1 )

cristane
30th June 2007, 00:58
din pacate ora este cam nepotrivita insa duelul pitcerilor este mai mult decat promitator

Duminica dimineata de la 05:10 - San Diego ( Jake Peavy 9-2 ) @ Los Angeles Dodgers ( Brad Penny 10-1 )

... zi pina la capat: Peavy 2.14 ERA, Penny 2.04 ERA, locurile 4 si respectiv 2 in topul acestui sezon. Si Beckett de exemplu sta foarte bine, record de 11-1, dar are ERA sub 3. Insa astia 2 au fost pina acum de-a dreptul fantastici. E clar un meci de vazut.

georgebz
1st July 2007, 17:30
dupa cum era de asteptat .. dupa 7 inninguri in care au aruncat fiecare nu au permis decat cate 1 run :) ...

Peavy 2.09 ERA
Penny 2.00 ERA

meciul a fost castigat de San Diego in al 12-lea inning :D

Kainsashiki
16th July 2007, 23:55
ce sa aleg dintre:

7:05pm EST(0:05GMT) Chicago White Sox @ Cleveland Indians
7:05pm EST(0:05GMT) Cincinnati Reds @ Atlanta Braves
7:05pm EST(0:05GMT) Toronto Blue Jays @ New York Yankees
7:05pm EST(0:05GMT) San Francisco Giants @ Chicago Cubs
7:05pm EST(0:05GMT) Kansas City Royals @ Boston Red Sox ?

Momentan ma uit la Tohoku Rakuten Golden Eagles Vs Seibu Lions (JPBL) :D

r0bby
17th July 2007, 00:00
Primul.

cristane
17th July 2007, 00:01
Daca te pasioneaza mai mult ofensiva, Toronto @ Yankees va fi probabil un meci cu run-uri foarte multe, ambii pitcheri fiind slabi. Daca vrei un derbi de traditie cu echipe cu nume, Giants @ Cubs. Daca vrei high-quality pitching, trezeste-te la 05.00 sa-l vezi pe Penny in Phillies @ Dodgers :D
Eu nu mai stau la nimic acum, dar voi vedea miine dimineata inregistrarea meciului yankeilor.

georgebz
17th July 2007, 01:20
cred ca voi sta si eu sa vad macar primele 5 inninguri din TOR-NYY ...

cristane ... eu zic ca dupa ultimul meci ( cu Cleveland ) in care in 8 inniguri nu a permis nici un run , Towers va avea un moral excelent si le va pune reale probleme yankeeilor ...

atisha
17th July 2007, 09:58
robby a nimerit-o bine, White Sox @ Indians 11-10.
desi am ajuns sa prefer meciurile cu scor mediu, 4-5 runs maximum de echipa, sa nu vad ineptitudine in aparare :)

cristane
17th July 2007, 12:26
Mie cel mai mult imi plac meciurile cu pitching de calitate. Prefer un meci cu scor mic, foarte putine hit-uri, strike outs multe, si o gama cit mai variata de pitches, decit unul cu zeci de hits si pitcheri cu pluta. In general, in afara de meciurile Yankeilor la care ma uit oricum, aleg meciurile cu pitcherii cei mai completi si mai in forma.

manai
17th July 2007, 14:55
Halladay vs Petite
Daca si azi e prost Petite.......?

atisha
17th July 2007, 23:21
da, Cris, plus ca un meci cu pitcheri slabi se lungesteeee....
mie mi-e frica un pic de meciul de maine al Red Sox, cu Tavarez care a avut ultimele doua meciuri dezastruoase si ar fi in stare sa-i faca pe Royals sa castige.

cristane
21st July 2007, 15:46
Weekendul asta are destule meciuri bune de recomandat. Seria Brewers - Giants pare foarte tare, datorita duelului dintre Fielder si Bonds, ultimul mai avind nevoie de 2 HR pentru a egala recordul all-time. Dodgers - Mets e foarte interesant, mai ales meciul de azi de la 22.55, pentru Dodgers starter va fi Penny (11-1).

georgebz
21st July 2007, 17:18
intr-adevar Dodgers - Mets e seria cea mai interesanta din week-end ... dar cred ca tot la yankees o sa ma uit ... cate meciuri le-am vazut in ultima vreme aproape ca am uitat de Tigers ai mei :D

Jokynen
21st July 2007, 17:33
spune ti mi si mi-e va rog cum pot sa vad un meci de baseball pe internet?...transmis......go LAAngels

Jokynen
21st July 2007, 17:38
georgebz poate ma ajuti tu si imi spui....plss

cristane
21st July 2007, 20:00
Vezi pe www.myp2p.eu, ai acolo program de transmisiuni live, plus ghid de utilizare al softurilor p2p. Pentru baseball cel mai util e Sopcast, ti-l poti lua de pe www.sopcast.com. Iar pentru meciurile de baseball, daca vrei sa vezi un meci si nu il gasesti in program pe myp2p.eu, intra tot acolo pe forum, unele link-uri apar direct acolo.

Toate astea sint free.
Exista insa bineinteles si optiunea platita, pe site-ul oficial, mlb.com. Poti vedea in direct toate meciurile din MLB, pentru 15 usd / luna.

Jokynen
21st July 2007, 20:12
sopcast e un program pe care trebuie sa l copiez?....si imi trebe o anumita rata de kb/s ca sa vad meciurile......mersi mult de tot

georgebz
21st July 2007, 20:16
vezi ca am ID'u de Messenger la profil .. daca nu te descurci vorbim acolo ;)

cristane
24th July 2007, 16:26
Pentru noaptea asta va recomand Cleveland vs Boston. Un picthing matchup de zile mari, Sabathia contra Matsuzaka, si un meci cu miza mare, ambele echipe luptind din greu pentru play-offs (coincidentally, ambele cu Yankees: Boston in divizie, Cleveland pentru wild card :D)

georgebz
25th July 2007, 22:20
intr-adevar a fost un meci al pitcherilor .. cu un singur run reusit de Boston care le-a adus si victoria .. si in aceasta noapte acest meci aduce fata in fata 2 pithceri valorosi : Beckett vs Carmona

dj_jaxxx
26th July 2007, 16:00
Astazi Brad Penny (LA Dodgers) este in actiune. Are 12 meciuri castigate si doar unul pierdut. Am impresia ca este singurul pitcher care are doar un meci pierdut pana acum.

Dodgers joaca acasa cu Rockies la noapte.

georgebz
26th July 2007, 17:08
e singurul cu doar 1 meci pierdut si cu atat de multe victorii :P ... ca asa mai sunt si altii ... uite de ex Chad Billingsley nu are nici un meci pierdut insa doar 7 victorii ...

referitor la meciu de aseara BOS-CLE din nou pitching de exceptie .. 1 singur run si 8 hits in tot meciul

dj_jaxxx
26th July 2007, 17:20
Da, ai dreptate :) Ma refeream la acei pitchers care au un numar mare de starts. Penny are 20 de starts care se poate compara cu restul care au 21-22.

In alta ordine de idei, acum fiecare meci in care joaca Barry Bonds este interesant si se pare ca toata lumea a uitat de povestea cu steroizii si au maturat-o sub pres :)

Oricum si McGuire, si Sosa si Canseco toti au luat steroizi, insa nu era interzis conform regulamentului MLB la vremea cand s-a intamplat.

cristane
31st July 2007, 23:19
Daca n-aveti somn in noaptea asta, va recomand un meci ce se anunta de exceptie: Dodgers v. Giants, la 05.10 (ora Romaniei). O noua sansa pentru Bonds de a egala / depasi recordul de homers. Si un duel senzational al pitcherilor, Lowry v. Penny. Un pitching matchup de exceptie se anunta si in Detroit v. Oakland, si anume Verlander vs. Haren.

georgebz
1st August 2007, 12:10
nu a fost sa fie nici acum pentru Bonds :D

Cucu
1st August 2007, 15:19
in seara asta A Rod. va reusi 500th career HR.

cristane
1st August 2007, 17:45
:D Asa sa fie, ca deja ma ingrijoreaza A-Rod. Aseara Yankees au egalat recordul all-time de 8 home runs intr-un meci, insa nici unul din cele 8 nu a fost reusit de A-Rod :)

georgebz
1st August 2007, 19:52
din ce am vazut eu nu a reusit nici macar 1 hit :( ( se anunta o saptamana dificila la fantasy :D )

georgebz
17th August 2007, 08:42
In noaptea asta Los Angeles Angels - Boston Red Sox . Se intanlesc liderii MLB la victorii obtinute : LAA - John Lackey ( 15-6 ) , BOS - Josh Beckett ( 15-5 ) . Deasemenea cele doua echipe sunt primele 2 in American League .

LAA sunt intr-o perioada foarte buna , in urma acestei serii avand ocazi chiar sa devina lideri in AL .

cristane
17th August 2007, 12:59
Da, e tare seria Angels - Red Sox. Si Yankees - Tigers merita vazut. Meciuri cu echipe foarte bune si implicatii directe pentru playoff.

georgebz
17th August 2007, 15:18
pot sa spun ca meciu din seara asta este meciul anului pana in mom asta ;)

atisha
17th August 2007, 19:36
lackey fuge de beckett si va juca peste juma' de ora contra lui clay buchholz, marea speranta din AAA, aflat la debut in MLB.
Beckett va fi opus lui Ervin Santana.
pare 1-1 dubla din noaptea asta, dar cine stie? un pitcher debutant ori se face de rusine, ori ii ameteste pe adversari. sper sa fie a doua varianta pentru clay.

Echo362
17th August 2007, 20:49
Lackey se cam face de ras astazi, 6 runs in prima repriza!!!