PDA

View Full Version : Baseball in Romania



r0bby
17th May 2007, 20:30
Aici vom vorbi despre liga romana de baseball si de evolutia acestui sport in tara noastra.

cristane
18th May 2007, 17:35
Liga Romana de Baseball, ce tare suna :D Bine ar fi sa si existe asa ceva. (or does it?)...

r0bby
18th May 2007, 22:14
Da exista,sunt cateva echipe.O sa adun niste informatii si o sa le postez.

cristane
13th June 2007, 14:06
Articol pe gsp.ro:

http://www.gsp.ro/Echipa-de-baseball-Dinamo-Bucuresti-la-CEB-Cup.html?a=3402/12955

Multa bafta dinamovistilor.

cristane
13th June 2007, 18:15
Dinamo a pierdut azi primul meci din grupa B a Cupei CEB, 4-10 cu echipa germana Heidenheim. Miine, bucurestenii ii vor intilni pe francezii de la Toulouse.

r0bby
8th August 2007, 21:39
Nu mi-a venit sa cred cand am vazut astazi stiri despre baseball pe antena 1.:shocked:Mai exact despre Bonds.

cristane
8th August 2007, 21:56
Ce tare :)

georgebz
9th August 2007, 02:26
pai e normal ... au preluat si ei de la agentiile de stiri internationale .... astfel de recorduri nu s intampla in fiecare zi

georgebz
9th August 2007, 10:25
am vazut astazi dimineata stirea ... asa cum ma asteptam si cum am spus pe un alt thread , traducerea termenilor lasa de dorit ... Home Run = " trimite mingia in tribune " :)

cristane
9th August 2007, 15:16
Nostim, dar adevarul e ca chiar nu ai cum sa traduci home run. E unul din termenii aia care trebuie lasati asa.

Sint curios daca la noi in campionatul romanesc sint lasati tot termenii in engleza sau sint tradusi in vreun fel :D

SherBan
3rd September 2007, 12:26
Sunt lasati termenii din engleza

r0bby
4th September 2007, 12:03
SherBan,tu joci baseball la vreo echipa din Romania?

SherBan
5th September 2007, 00:05
Da,
de fapt sunt presedinte al C.S. Atletico Alexandria, cu sectii de baseball si fotbal

r0bby
5th September 2007, 12:48
Ne poti da cateva detalii despre situatia baseball-ului din Romania?

SherBan
5th September 2007, 23:55
Sunt destul de putine echipe care participa in CN de seniori. Sunt unele orase care participa doar la nivelul de copii si juniori prin sectiile cluburilor sportive scolare. Terenurile sunt de slaba calitate si sunt foarte putine. De obicei se joaca pe terenuri de fotbal.
Returul CN se va desfasura in octombrie la Roman cu o mica amanare cauzata de faptul ca Dinamo are doi jucatori lipsa, iar secretarul federatiei este si antrenor acolo:rosu:

cristane
6th September 2007, 00:15
Sunt destul de putine echipe care participa in CN de seniori. Sunt unele orase care participa doar la nivelul de copii si juniori prin sectiile cluburilor sportive scolare. Terenurile sunt de slaba calitate si sunt foarte putine. De obicei se joaca pe terenuri de fotbal.
Returul CN se va desfasura in octombrie la Roman cu o mica amanare cauzata de faptul ca Dinamo are doi jucatori lipsa, iar secretarul federatiei este si antrenor acolo:rosu:

Exista vreodata meciuri in Bucuresti? M-as duce si eu daca ar fi, sa vad care e situatia, nivelul, etc. Dar pana la Roman e cam departe.

Oh, and by the way, bine ai venit pe forum :D Sper sa mai auzim de la tine si pe alte subiecte ;)

r0bby
6th September 2007, 10:18
Sunt destul de putine echipe care participa in CN de seniori. Sunt unele orase care participa doar la nivelul de copii si juniori prin sectiile cluburilor sportive scolare. Terenurile sunt de slaba calitate si sunt foarte putine. De obicei se joaca pe terenuri de fotbal.
Returul CN se va desfasura in octombrie la Roman cu o mica amanare cauzata de faptul ca Dinamo are doi jucatori lipsa, iar secretarul federatiei este si antrenor acolo:rosu:

Inteleg ca nu e prea roza situatia,voi va-ti gandit la o promovare mass-media,pariez ca majoritatea oamenilor nu stiu ca exista baseball in Romania.

SherBan
7th September 2007, 00:50
chiar daca se stie de baseball, nu prea prezinta interes.
Mai interesante la stirile sportive sunt replicile lui Becali care trebuie analizate ulterior de asa- zisii ziaristi timp de o ora si apoi in zece secunde mai vine o stire de genul "unul Marius Urzica a iesit campion mondial, sa revenim la Becali"

manai
7th September 2007, 14:08
Asta-i tara noastra draga,daca as putea sa scap odata de ea....

raen
9th October 2007, 19:09
Rezultatele turului 2 al campionatului national desfasurat la Roman week-edul trecut:

1. Dinamo - ce surpriza :))
2. Alexandria
3. CSM Suceava
4. Calarasi
5. Roman
6. Botosani*

*nu s-a prezentat

Batalia s-a dat intre Suceava si Calarasi. In meciul tur meciul s-a terminat 2-1 pentru suceveni. In retur Calarasi a condus cu 5-0, dar am revenit si am castigat cu 6-5, ultimele 3 puncte fiind facute chiar pe ultima bataie a Sucevei. Punctul victoriei a fost cel mai culminant deaorece, era un out, si om in baza 3. Acesta trebuia sa alerge pe o bataie de sacrifiu insa nu a facut asta. 2 out-uri. Greseala decivisa a fost facuta de pitcher care provocat de un jucator din baza 1, l-a lasat pe cel din 3 sa castige meciul.

Sper sa revin cat de curand cu un link cu filmulete de la acest campionat.

Bronco
9th October 2007, 23:13
Asta-i tara noastra draga,daca as putea sa scap odata de ea....

Eu zic sa pastram ce e bun din ea, si restul, partea aia cu Becali & Co., sa o vindem...Ce zici?:happy

SherBan
10th October 2007, 00:26
Mai trebuie precizat ca Alexandria a contestat un jucator al echipei Dinamo pentru dubla legitimare, sosit in ultimul moment (explicabila amanarea cu o saptamana a competitiei) pentru a arunca cu Atletico, din Irlanda, unde de altfel a si obtinut urmatoarele distinctii: 2007 - Tommy Bond Best Pitcher Award
2007 - Andy Leonard MVP Award Andrei Apostaoie

http://www.baseballireland.com/awards.htm

Daca se aproba contestatia (cum este si firesc de altfel) primele doua locuri vor face rocada.

georgebz
10th October 2007, 00:29
si cand se ia o decizie ?

@ raen - asteptam filmuletele sa vedem nivelul baseballului in tara noastra draga :D

raen
10th October 2007, 20:10
Daca se aproba contestatia (cum este si firesc de altfel) primele doua locuri vor face rocada.

Nu prea vad eu sa se aprobebe conestatia. Oricum Apostoaie, jucatorul care a venit pentru Dinamo a aruncat doar cu Alexandria (astfel explicandu-se si scorul 15-0 pt Dinamo).

Alexandria e formata aproape in totalitate din fosti jucatori ai lui Dinamo, dati afara din diverse motive, si asta a fost doar o reglare de conturi.

Me_High
7th December 2007, 01:34
Termenii din baseball in Romania sunt la fel ca si in engleza.

ary
24th January 2008, 19:06
Aici vom vorbi despre liga romana de baseball si de evolutia acestui sport in tara noastra.

salut am jucat baseball 12 ani in Romania .
9 la CSS 6 si 3 la DINAMO

cristane
24th January 2008, 23:31
salut am jucat baseball 12 ani in Romania .
9 la CSS 6 si 3 la DINAMO

Salut si bine ai venit :D

cristane
4th February 2008, 19:32
Echipa nationala de seniori a Romaniei va participa, in luna iulie a acestui an, la calificarile pentru urmatoarea editie a Campionatului European de Baseball, ce va avea loc in 2010. Romania face parte din grupa D a preliminariilor, si va intilni Finlanda, Ungaria, Ucraina si Slovacia. Meciurile vor avea loc la Trnava (Slovacia). Echipele clasate pe primul loc in fiecare grupa se califica la turneul final.

Me_High
8th February 2008, 22:53
Baseball - Program 2008 CS Dinamo si Lotul National de Seniori daca sunt oameni care sunt interesati de "unde" si "cand"!

Dinamo/-Lotul National Data Locul de desfasurare Actiunea
1.Dinamo 22.02-02.03.2008 Baile Herculane Cantonament pregatire
2.Dinamo 12.04-13.04.2008 Blagoevgrad Bulgaria Jocuri de pregatire
3.Dinamo-J I 02.05-04.05.2008 C-lung Muscel-Jud.Arges C.N. Tur-J I
4.Dinamo 09.05-12.05.2008 Attnang-Pucheim-Austria Turneu Finkstonball
5.Dinamo 23.05-25.05.2008 Calarasi C.N. Tur- SEN
6.Dinamo si CSS 6Buc. 06.06-07.06.2008 Bucuresti C.N. – U-21
7.Dinamo 16.06-21.06.2008 Blagoevgrad-Bulgaria Cupa CEB
8.Lot national seniori 30.06.04.07.2008 Roman Cantonament pt. CE
9.Lot national seniori 07.07-13.07.2008 Trnava –Slovacia CE de SENIORI
10.Dinamo sen +Jun U 16 04.08-10.08.2008 Amsterdam-Olanda Turneu de pregatire
11. Dinamo-J I 05.09-07.09.2008 Alexandria C.N. Tur-J II
12.Dinamo 12.09-14.09.2008 Suceava C.N. Retur- SEN
13. Dinamo-J I 26.09-28.09.2008 Roman Finala
14.Dinamo 03.10-05.10.2008 Roman Play-Off

cristane
20th February 2008, 11:18
In perioada 16-21 iunie 2008, vor avea loc meciurile de calificare pentru European Cup 2009. Campioana Romaniei, Dinamo Bucuresti, face parte din Grupa C, alaturi de Buffaloes Blagoevgrad (Bulgaria), Homerunners Metrostar (Austria), BK Apollo (Slovacia), Spartakos Glyfadas (Grecia) si Beograd 96 (Serbia). Primele 2 echipe din fiecare grupa se califica in faza urmatoare. Meciurile din grupa lui Dinamo vor avea loc in Bulgaria.

cristane
17th June 2008, 12:28
In perioada 16-21 iunie 2008, vor avea loc meciurile de calificare pentru European Cup 2009. Campioana Romaniei, Dinamo Bucuresti, face parte din Grupa C, alaturi de Buffaloes Blagoevgrad (Bulgaria), Homerunners Metrostar (Austria), BK Apollo (Slovacia), Spartakos Glyfadas (Grecia) si Beograd 96 (Serbia). Primele 2 echipe din fiecare grupa se califica in faza urmatoare. Meciurile din grupa lui Dinamo vor avea loc in Bulgaria.

... a venit si saptamina respectiva, iar Dinamo a inceput excelent: 2-1 cu campioana Serbiei, Beograd 96. Felicitari, sper sa mai urmeze victorii :D O sa incerc sa postez scorurile cum le aflu. Azi Dinamo joaca la 17.00 cu bulgarii de la Blagoevgrad.

cristane
18th June 2008, 13:01
Dinamo isi continua parcursul impresionant la calificarile pt European Cup 2009! Dupa 2-1 cu Beograd 96, Dinamo a invins surprinzator echipa gazda, Blagoevgrad, cu 2-0, dupa extra innings, iar azi-dimineata au batut cu 20-0 campioana Greciei, Spartakos. Asadar 1 singur run permis in 3 meciuri, impresionant! :) Dinamo si austriecii de la Homerunners sint singurele doua echipe din grupa ramase neinvinse, probabil intre ele se va decide calificarea la turneul final. Miine dinamovistii joaca cu slovacii de la Apollo.

georgebz
19th June 2008, 13:36
ma bucur sa aud ca baietii nostri se descurca mai mult decat onorabil ... poate vor face surpriza sis e califica la turneul final :D

sa ne tii lacurent cu desfasurarea meciurilor ;)

cristane
20th June 2008, 13:02
Dupa ce i-au batut pe slovacii de la Apollo cu 8-0, dinamovistii au pierdut azi dimineata contra austriecilor de la Vienna Metrostars (http://metrostars.blogr.at/) cu 7-6. Austriecii au insa baseball (http://www.baseballaustria.com) mult mai dezvoltat decit noi, pt mine e miraculos si ca Dinamo a fost atit de aproape de victorie. Anyway. Calificarea inca nu s-a jucat, daca nu ma insel Dinamo s-a calificat in finala unde va juca fie cu Metrostars, fie cu Blagoevgrad.

cristane
22nd June 2008, 10:22
Dinamo a reusit ieri minunea, si s-a calificat pentru turneul final al European Cup, din 2009, intrand astfel intre cele mai bune 16 echipe ale Europei! Dinamovistii i-au invins in finala pe austriecii de la Vienna Metrostars, cu 7-2 si 12-2, dupa ce pierdusera meciul din grupe cu 7-6.

Sint tare curios unde se va tine vara viitoare turneul final, chiar ma intereseaza sa merg. E vorba totusi de cele mai bune 16 echipe ale Europei, sigur vor fi si scouteri americani, o ocazie ideala pentru ai nostri sa se faca remarcati ;)

georgebz
22nd June 2008, 16:24
felicitari dinamovistilor ... cred ca e un pas foarte important pentru baseballul din Romania , si o oportunitate buna pentru jucatori sa se afirme pe plan international

pai tara nu e stabilita deja ?

Me_High
24th June 2008, 00:05
Cred ca prin Decembrie 2008 Ianuarie 2009 se vor cunoaste grupele si locatiile meciurilor.

cristane
10th July 2008, 16:21
Nationala de seniori a Romaniei a inceput excelent calificarile pentru Campionatul European 2010, din Germania. In grupa ce are loc la Trnava (Slovacia), Romania are pina acum 3 victorii din 3 meciuri:
8-0 cu Finlanda (W: Mihai Georgescu, HR: Gabriel Constantinescu, Andrei Lucaciu) - cronica (http://www.mister-baseball.com/ecq-trnava-romania-ukraine-start-victories/), box score (http://competition.baseballeurope.com/2008/trnava/games/01.htm)
8-5 cu Slovacia (W: Dan Panaitescu) - cronica (http://www.mister-baseball.com/ecq-trnava-romania-ukraine-bring-record-20/), box score (http://competition.baseballeurope.com/2008/trnava/games/04.htm)
1-0 cu Ucraina (W: Mihai Burlea) - cronica (http://www.mister-baseball.com/ecq-trnava-romania-wins-nail-biter-10-ukraine/), box score (http://competition.baseballeurope.com/2008/trnava/games/05.htm)
Romania joaca miine cu Ungaria ultimul meci din grupa, iar apoi simbata finala, cel mai probabil cu Ucraina.

atisha
11th July 2008, 12:00
Grozava treaba sa citesti un play-by-play al echipei Romaniei :)
Daca se califica ii vedem pe Stadeo cel putin, daca nu la TV.

http://competition.baseballeurope.com/2008/trnava/schedule.php
click pe "live" in bara de sus si aveti in direct informatii de la meciul Romania-Ungaria. Momentan e mijlocul reprizei a 2-a, 0-0, ungurii au 2 hits.

atisha
11th July 2008, 13:59
mai dar fug baietii astia... au furat baze gramada, inclusiv casa :D
3-1 Romania dupa 6 reprize.

cristane
11th July 2008, 18:08
3-2 scor final, miine e finala cu Ucraina. Se joaca best of 3, in care primul meci e considerat cel din grupe. Deci avem deja 1-0, ne mai trebuie o victorie in cele 2 meciuri de miine pentru a ne califica :yeah:

atisha
11th July 2008, 19:18
sper sa scrii pe onlinesport, just in case... ca la TV oricum n-o sa intre vestea </sceptic>

georgebz
11th July 2008, 20:38
:) sper sa obtinem victoria .. ar fi un rezultat excelent ... poate o va aduce chiar Mihai , care a facut un meci foarte bun cu Ucraina :D

cristane
12th July 2008, 15:48
Romania a pierdut cu 8-1 cel de-al doilea meci cu Ucraina, iar in meciul decisiv scorul acum e 4-4, este inningul 3.

georgebz
23rd September 2008, 17:18
http://www.gsp.ro/stire/dinamo-lidera-campionatului-de-baseball-99481.html

cristane
25th September 2008, 00:21
A scris GSP de baseball romanesc, nu pot sa cred :D

SherBan
25th September 2008, 20:14
http://orasulsuceava.ro/2008/09/campionatul-national-de-baseball/

campuscodi
9th October 2008, 02:48
http://orasulsuceava.ro/2008/09/campionatul-national-de-baseball/

ooooh
Impresing :P
Bv baietii

SherBan
26th October 2008, 02:00
Atletico Alexandria este noua campioana a Romaniei - seniori.
Ieri s-a desfasurat meciul decisiv pe terenul1 de rugby al clubului Steaua, Alexandria s-a impus cu 9-7 dupa un meci foarte frumos contra celor de la Dinamo.
Imi pare rau ca nu am postat din timp, poate dorea cineva sa vina.

Dizzy_ro2002
27th October 2008, 11:10
Atletico Alexandria este noua campioana a Romaniei - seniori.
Ieri s-a desfasurat meciul decisiv pe terenul1 de rugby al clubului Steaua, Alexandria s-a impus cu 9-7 dupa un meci foarte frumos contra celor de la Dinamo.
Imi pare rau ca nu am postat din timp, poate dorea cineva sa vina.

Am fost akolo :)
A fost un meci super fain si Atletico a meritat victoria pe deplin :)
Pentru prima data titlul la Alexandria :)
Imi pare rau ca nu am reusit eu asta dar ma bucur ptr Mirescu si pentru echipa :) poate la anul ma reapuk de jukat :D si o sa ma alatur ;)

De anuntat am anuntat eu de joi, scris inclusiv la realitatea tv si antena1 dar sportul asta e inka neinteresant pentru ei :( ... pacat...

O sa incerc sa postez un filmuletz de la meci da tre sa vad unde po sa il pun sa mearga bine....

cristane
27th October 2008, 21:40
Foarte tare, multumim de informatii. Asta inseamna ca Alexandria participa la anul in cupele europene? :D

SherBan
27th October 2008, 21:57
Da!
Obiectivul nostru este calificarea in grupa valorica superioara.

Dizzy_ro2002
29th October 2008, 17:34
mda europene :)

Da tre lucrat la sponsorizare :(

Tare greu mai gasesti sponsori pentru asemenea sport.

Spre deosebire de Dinamo unde clubul aloca "fantastica" suma de 15000 Euro pe an, la Alexandria 95% din cheltuieli sunt acoperite de jucatori (in special de lider :D) restul din niste modice sponsorizari... (sper sa dublez suma de la mine de la firma pentru la anu :).... nu-i mult da mai bine decat nimik)
Atata timp cat nu se face mediatizare si sponsorii o sa stea departe, iar cei care vor sa faca performanta.....

O alta faza aiurea mi se pare faptul ca in urma castigarii campionatului echipa nu a primit altceva decat o cupa, medalii si diplome... nimik altceva... makar un baston si o manusa pentru cei mai buni jucatori, un set de mingi ceva.... nimik....
E demoralizant.... Dar cu toate astea placerea jokului e mai mare si sunt sigur ca baietii de la Atletico nu vor ezita sa mai scoata ceva bani din buzunare pentru a iesi in Europa :)

francezu_cs
6th May 2009, 13:58
vreau si eu sa joc basseball. :rolleyes:
poate juca oricine?

francezu_cs
6th May 2009, 15:11
cum se procedeaza....imi place sportul asta la nebunie:o:
:ok:ms
bafta:bere:

SherBan
6th May 2009, 21:05
de unde esti?
ce varsta ai?

francezu_cs
9th May 2009, 12:53
poi eu sunt din prahova, vara asta termin facultatea:rolleyes:
si am 22 de ani:o:
si mi_ar placea sa joc si eu basseball:ok:
mi se pare un joc mai misto ca fotbalul, la fel de frumos ca tenisul de camp, inotul.
cum se procedeaza??? mersi frumos
bafta

SherBan
9th May 2009, 13:29
trebuie sa mergi la un club sportiv de baseball si sa vorbesti cu antrenorul daca te primeste la asa o varsta innaintata.
cluburi de baseball gasesti in link, din pacate in Prahova cluburi de seniori nu sunt
http://www.frbs.ro/cluburi.html

cristane
9th May 2009, 23:00
E cineva dispus sa ne intilnim intr-o zi intr-un parc si sa jucam un mic baseball, asa, ca intre amatori? :D O bata, o manusa si o minge voi avea eu. :)

julema
4th August 2009, 23:57
As fi eu dispus sa vin sa jucam un mini baseball, dar problema e ca sunt din Suceava :headbang::(:(

Careva din Suceava??

michai
5th August 2009, 00:10
ohhhhhhhhhhhhh......da ce-as veni si eu:(
greu greu:mda:

alexbaseball
13th April 2010, 18:56
Salut .. ma bucur ca sunteti interesati de sportul acesta....! Pacat ca lumea nu il prea cunoaste... :D:D

cristane
14th April 2010, 09:52
Salut .. ma bucur ca sunteti interesati de sportul acesta....! Pacat ca lumea nu il prea cunoaste... :D:D

Bine ai venit :)

Te uiti la MLB? Cu cine tii? :P

alexbaseball
14th April 2010, 13:11
Aha... ! Yankees.. :x tu ?

alexbaseball
14th April 2010, 13:13
Joci la vreo echipa ? :D

cristane
14th April 2010, 14:50
Aha... ! Yankees.. :x tu ?

Si eu tot cu Yankees... :P Si nu, nu joc nicaieri. Sint doar fan :D

alexbaseball
14th April 2010, 18:36
De unde esti ? :D nu vrei sa vi la baseball ? :)) :D sau esti din bucuresti ? :D

Bronco
14th April 2010, 20:57
aveti echipa la Tg. Mures?

alexbaseball
15th April 2010, 17:01
DA.. ! :D CS Baseball & Softball Mures :D

Jio-Freed
6th May 2010, 20:36
Stie cineva de vreun club sau macar vreo adunare( daca era club cred ca auzeam de el :) )in Piatra Neamt? Stiu ca exista echipe in Roman si Targu Neamt dar in Piatra...nimic. Doar am vazut ceva "echipamente" de vanzare intr-un magazin cu articole sportive, poate il intreb pe vanzator daca cunoaste pe cineva :)

alexbaseball
31st May 2010, 13:44
Salut baieti ! ........ Sa incheiat turneul de la Calarasi ! :D Din pacate Tg Muresul a cam luat bataie din lipsa anilor de pregatire si a experientei dar.. am jucat destul de bine . :D Primul meci castigat a fost cel cu Dinamo Bucuresti ( neprezentare ) si cel de-al doilea cel cu Alexandria scor final 12 - 10 pt Tg Mures. :) Pentru inceput zic eu ca e bine.. fiind jucator la Cs Baseball Mures :) . Speram sa facem o faza buna la urmatorul turneu . :)

Alex ;)

tobic
5th August 2010, 22:00
Felicitari si mari succese in viitor
:)

John_Otto
25th October 2010, 14:11
Baietii din Bucuresti sunt dispusi sa ne vedem odata undeva pt cate o pasa ceva?E clar ca nu putem juca baseball dar macar sa aruncam cate o minge de la unu la altu' cred ca putem.

cristane
26th October 2010, 11:43
Baietii din Bucuresti sunt dispusi sa ne vedem odata undeva pt cate o pasa ceva?E clar ca nu putem juca baseball dar macar sa aruncam cate o minge de la unu la altu' cred ca putem.

Eu as vrea :) Anyone else?

Bronco
28th October 2010, 10:34
Ma bag si eu...

adrianxer
13th November 2010, 21:26
Ma bag si eu...

mi-ar placea si mie sa iau legatura cu fenomenul baseball in Romania. daca va intalniti as vrea sa va cunosc si eu. succes

John_Otto
15th November 2010, 08:21
Din pacate nu sunt in posesia unei manusi dar de indata ce-mi achizitionez una trebuie neaparat sa ne organizam macar la niste pase :D
Pana atunci saptamana viitoare ,mai precis duminica o sa fie finala primei editii a campionatului romanesc de fotbal american.Daca e cineva interesat ne vedem acolo.

cristane
15th November 2010, 13:19
Din pacate nu sunt in posesia unei manusi dar de indata ce-mi achizitionez una trebuie neaparat sa ne organizam macar la niste pase :D
Pana atunci saptamana viitoare ,mai precis duminica o sa fie finala primei editii a campionatului romanesc de fotbal american.Daca e cineva interesat ne vedem acolo.

Evident ca o sa fiu acolo, voi fi arbitru :P Ar fi pacat sa nu profitam de vremea asta, pina mai e asa... Minge am, manusi se gasesc si nici nu sint scumpe.

John_Otto
15th November 2010, 13:55
Evident ca o sa fiu acolo, voi fi arbitru :P Ar fi pacat sa nu profitam de vremea asta, pina mai e asa... Minge am, manusi se gasesc si nici nu sint scumpe.

Acum m-am uitat pe comunicat si am vazut ca vei fi si tu arbitru.Sper sa fie un meci frumos.I-am arbitrat pe Warriors de 3 ori deja plus un meci ca chain guy si ma bucur sa vad ca apar oameni noi la arbitraj asa poate apuc si eu sa vad un meci de-al lor calumea.

John_Otto
9th December 2010, 10:46
Am intrat in posesia unei manusi.Inca incerc sa o fac mai maleabila pentru ca este al dracului de rigida.Daca se mai simte cineva in stare sa plimbam o minge de baseball de la unii la altii haideti sa ne organizam :D

Henonx
27th May 2011, 11:15
Vad ca deja fotbalul american a inceput sa prinda radacini si in Romania. Echipe precum Bucharest Warriors ( http://www.warriors.ro/ ) , Cluj Crusaiders ( http://www.cluj-crusaders.ro/ ) sau Constanta Sharks ( http://www.ct-sharks.ro/sharks.php ) deja au inceput sa fie cunoscute. Cred ca sportul poate avea un viitor in Romania, si cred ca ar fi foarte interesant ca unul din cele cateva zeci sau sute de stadioane in paragina din Romania sa fie transformat intr-un stadion de Basseball (eventual combinat cu rugby). Un stadion spre exemplu ca cel de la Medgidia.

De asemenea am vazut ca au inceput sa apara prin online si produse de basseball. Mi-am cumparat si eu zilele trecute o minge, o manusa si o bata ( toate de aici http://www.ok-shop.ro/articole_sportive/sporturi_de_echipa/echipamente/echipamente_baseball/ ). Inca n-am apucat sa le incerc, pentru ca n-am avut cu cine, dar am reusit sa-mi conving un prieten sa iesim un pic cu ele in parc.

Va tin la curent cu performantele obtinute pe teren.