PDA

View Full Version : B3: [Mod] Read Me!



Pages : [1] 2 3

zuzubuoy
12th March 2006, 22:59
Discutii, pareri si nu in ultimul rand pronosticuri despre meciurile din aceasta etapa, pe acest subiect:

Corvinul - ISCT
UTA - Liberty
Minerul Lupeni - Gaz Metan
Apulum - FC Bihor
Gloria II - FCM Resita
Unirea Sanicolau - Unirea Dej
CFR Timisoara - Olimpia

U Cluj - sta

Angelina Jolie
13th March 2006, 01:29
Corvinul - ISCT - nu conteaza
UTA - Liberty - 1x2
Minerul Lupeni - Gaz Metan -- 2 musai
Apulum - FC Bihor -- cre ca 2 lejer
Gloria II - FCM Resita -- nu conteaza
Unirea Sanicolau - Unirea Dej -- 2 ca Deju's bazati
CFR Timisoara - Olimpia -- 2 ca asa zic eu
u Cluj - sta -- pe ghimpi

giginamol
13th March 2006, 02:22
Apulum - FC Bihor -- cre ca 2 lejer

Ce lejer mah. Va fi o lupta pe viata si pe moarte(in bodegi) dar pana la urma cred ca vor castiga bihorenii cu 3-0 :D (am asa o presimtire)

micutzu
13th March 2006, 08:49
Corvinul - ISCT 1 (sarma e slaba)
UTA - Liberty 1 (nu-i voie altfel)
Minerul Lupeni - Gaz Metan X2
Apulum - FC Bihor 2 (daca se joaca)
Gloria II - FCM Resita 2
Unirea Sanicolau - Unirea Dej 1X2
CFR Timisoara - Olimpia 2

King of Hell
13th March 2006, 09:22
Corvinul - ISCT 1
UTA - Liberty 1
Minerul Lupeni - Gaz Metan 1
Apulum - FC Bihor 1..daca se joaca
Gloria II - FCM Resita x
Unirea Sanicolau - Unirea Dej x
CFR Timisoara - Olimpia 1

t.b.
13th March 2006, 12:46
Corvinul - ISCT 1
UTA - Liberty 1
Minerul Lupeni - Gaz Metan 1
Apulum - FC Bihor - daca nu se joaca Unirea e exclusa din campionat, daca se joaca X2
Gloria II - FCM Resita - X
Unirea Sanicolau - Unirea Dej - 1
CFR Timisoara - Olimpia - 1

tudoor
14th March 2006, 14:58
Divizia B, amanata

Din cauza conditiilor meteorologice nefavorabile, în conformitate cu dispozitiile articolului 41 din Statutul FRF si ale articolului 44.1. din ROAF, Comitetul de Urgenta al Federatiei Române de fotbal a hotarât amânarea etapei a 17-a a campionatului Diviziei B, editia 2005-2006, pentru data de 25.03.2006, se arata într-un comunicat al FRF.
:headbang:

Darkslowstar
14th March 2006, 15:03
Nu iara. Noi trebuie sa asteptam 3 saptamani pana va juca Steagu din nou! Ce rahat, parca vad ca va fi soare si frumos sambata.

nr.zece
14th March 2006, 15:12
e mai bine decat terenurile de sambata trecuta
pamantul este saturat de apa inca de anul trecut si nu se reface foarte usor
poate sa fie soare de azi pana sambata ca tot dezastru va fi

tudoor
14th March 2006, 15:14
dap, noi si clujenii avem 3 sapt de asteptat... off, mama ei de treaba :headbang:
oricum e clar ca trebe schimbat sistemu competitional! plus ca de la anu o sa fie 18 echipe in A si in B... deja se vorbeste ca primele etape din retur se vor juca in continuarea turului deci pe undeva in jurul Craciunului. iar returul va incepe abia in aprilie. eu zic ca e mai bine asa...

Darkslowstar
14th March 2006, 15:18
E mai bine pe naiba. Eu as obliga echipele din A ca in 2 ani sa aiba terenuri incalzite. Si de ce sa amani toata etapa? In unele locuri se putea juca, in mod sigur. Parca vad ca ne baga si pe noi la miercuri-sambata si se termina returul in 2 luni :(

nr.zece
14th March 2006, 15:24
schimbarea sistemului e o tampenie de a lui mitica sa dea alt subiect pe piata in locul transferurilor oneroase
daca schimbi sistemul ai o diferenta de competitie de minim 6 luni

tudoor
14th March 2006, 15:55
nu mey.. nu e vorba sa schimbe sistemu ca in norvegia de ex... ci pur si simplu sa se joace primele etape din retur in continuarea turului! datele de start si de sfarsit raman aceleasi, adik inceputul lui August... si inceputul lui Iunie. sau cel putin asa am inteles eu :D
mey Dark la noi iarna e capricioasa rau de tot. nush dak se rezolva cu gazon incalzit... de ex ai vazut si tuh steaua - arges!

Darkslowstar
14th March 2006, 16:04
Da, si s-a jucat fara probleme, nu? Gazoane mai bune ar rezolva o mare parte din problema. E de ajuns sa dai zapada cu o zi inainte si sa dai drumul la incazire. In 80% din cauze ar merge, probabil.

tudoor
14th March 2006, 16:19
s-a jucat aiurea de tot! pai dak vantu a ajuns sa scoata ditamai capaci din pamanat, iti dai seama ce poate face cu o minge... Ai vazt si tuh la italieni s-a amanat un meci din cauza vantului (bun... is alte conditii acolo pe insula, dar totusi)! si plus ca pentru spectatori asta nu e o solutie. bun fotbal s-ar juca dar cati spectatori vin la stadion pe asemenea conditii? pana la urma peste cativa ani va fi obligatoriu sa ai nocturna si gazon incalzit

micutzu
14th March 2006, 16:20
Iarasi amanare?
E pe bune?
Undeva am citit ca C-ul se amana si am crezut ca din cauaza terenurilor fff slabe, dar ca si B-ul se amana nu am crezut.
Daca tot venii vorba la A cum e? Sau si ei sunt amanati?
Inca o saptamana de asteptare, baietii sunt in forma dar pauzele astea ii va scoate din ritm (ma gandesc la noi, ce sa mai zic de "U" si fratii mei brasoveni)
Dark, mei, faceti cuie pana la urmatorul meci hihihihihi :D :D :D

tudoor
14th March 2006, 16:22
lolz micutzu... ejti culmea mey :D tu numa pe forum intri? incerca un pic www.onlinesport.ro ;)

micutzu
14th March 2006, 16:25
yoi saptamana asta nu am intrat ca intru numai la sfarsit de sapt. din cauza ca ma enervez cand vad ca numai de Craiova scrie (nu am nimic cu ei dar cred ca documentarea celor care scriu e cam slabuta si facuta de mantuiala, nu se uita si prin alte zone).
Asa ca nu prea am de ce sa intru des, pe la Arcade :D ce mai ma distrez cand nu am sefi in spate :P

Darkslowstar
14th March 2006, 16:39
Scrie si pe Prosport si probabil in alte locuri. E chiar pe bune, din pacate. Eu as fi asteptata pana maine dupa-masa, dar ma rog. La noi, daca stau sa ma gandesc, nu-i chiar asa de rau, ca e nevoie de timp sa se rodeze echipa noua, pe care o avem, iar.

King of Hell
14th March 2006, 18:23
pana jucam acasa prima etapa pot sa ma duc pe jos pana in Anglia si inapoi.

nr.zece
14th March 2006, 18:26
pana jucam acasa prima etapa pot sa ma duc pe jos pana in Anglia si inapoi.

cand te intorci ia si mie un cartus de chesterfield facut afara :D

King of Hell
14th March 2006, 19:05
ok, alte comezi la baiatu? cine vrea rozete? ca acolo cica exista hooligani :D..no shit

Lup_Galben
14th March 2006, 19:31
pacat k s-a amanat.......asta e, daca asa a vrut D-zeu, nu ne putem opune.....urm meciuri oficiale vor fi cele de Cupa.......22 martie

King of Hell
14th March 2006, 19:33
Lupule, adu-mi aminte sa bem bine impreuna la baraj. :D

tudoor
20th March 2006, 15:22
bai fratilor da bine ca au amanat astia etapa! pai asa tare o nins in Brasov ca nici n-am putut iesi din casa!!! si din cate am vazut pe la tv o fost la fel in toata tara! bravo frf :ok:

Darkslowstar
20th March 2006, 15:45
Ca de obicei dupa ce se amana vremea e asa de cumplita ca poti iesi la plaja :D

nr.zece
20th March 2006, 16:04
in buc cred ca sunt 20 de grade acum :)

omul
20th March 2006, 16:08
si pe coasta de vest e cald :(

micutzu
20th March 2006, 16:20
Parca ieri pe la noi a fost mai rece ca sambata. Era vreme super de fotbal.
Si uite asa mai tremuram o saptamana (ca alcolicii de dimineata :D)

zuzubuoy
20th March 2006, 23:02
Amu pe bune! A nins sau a plouat undeva weekendu' asta???!!!:headbang:

Darkslowstar
20th March 2006, 23:55
In we nu, dar ca sim fim drepti terenurile erau moi, de la atata ploaie/ninsoare dinainte. Se putea juca, dar in noroi.

jorgensen
21st March 2006, 08:33
Si mai au si albanezii un noroc porcesc cu amanarea asta, ca de nu, praf si pulbere se alegea de echipa lor. Inca mai au timp !!!

King of Hell
21st March 2006, 09:21
albanezii vor juca cu FC Bihor, din pacate nu se va mai rejuca meciul cu Mediasul..noh oradenilor, prima infrangere pentru voi sambata de la ora 11. :D

micutzu
21st March 2006, 10:47
Editorial: Terenurile amanarii noastre
Luni, 20 Martie 2006
Constantin V. Aradeanu

Ca fotbalul romanesc e defavorizat si cu greu isi gaseste loc la masa celor puternici o stim cu totii. Oricat am dori noi, impatimitii balonului si ai dreptunghiului verde, sportul rege nu poate face exceptie de la starea generala a natiunii. Nu poti trai intr-o tara ce bate la portile lumii a treia si sa ai un fotbal infloritor, sanatos. Cele doua sunt strans legate intre ele. Investitiile in sport sunt amanate mereu, prioritate au altele: autostrazi, croieli pe masura UE si parca nici natura nu a mai tinut cu cei din spatiul carpato-danubiano-pontic, punandu-ne la grea incercare in ultimii ani. Toate acestea inghit miliarde de euro, spre invidia sportului, care-si asteapta spasit randul.

E drept, mai sunt oameni in tara asta care fac ochi dulci sportului. Oameni de afaceri, in primul rand, dar si cate un guvernant, doi. Fiecare dintre ei au mai facut cate ceva, un teren bun de antrenament, o sala de sport tipizata, insa taurul de coarne nu l-a luat inca nimeni. Stadioanele, domnilor! Cine se incumeta sa faca in tara asta macar o arena, un gazon, o baza care sa ia ochii Europei? Pana si bulgarii - etalonul nostru istoric - are un stadion pe care echipa nationala isi disputa meciurile la orice ora din vara sau din iarna. Numai la noi vara nu-i ca iarna. E mai rau...

Si atunci daca nici macar „tricolorii” nu au un teren pe care sa nu se afunde in mocirla sau inghita nisip ca pe plaja de pe Malul Marii in meciuri decisive pentru calificarea la turnee finale, atunci ce sa mai pretindem de cluburile autohtone. Cum cade o ploicica mai seriosa, sau ultima zapada de martie, automat vine si decizia Federatiei. Returul se amana cu inca o saptamana, poate chiar doua, depinde ce-o vrea Bunul Dumnezeu. Asa se intampla de vreo cinci ani incoace si noi continuam sa dam vina pe vreme, nici un moment nu vedem barna din ochiul nostru. Pai de ce credeti stimabililor ca in Italia sau Anglia se joaca si de Craciun si de Revelion? Nicidecum fiindca vremea e mai blanda acolo, ci gazoanele sunt gazoane, iar spectacolul trebuie sa mearga mai departe. La noi e simplu, vine Mitica de la Liga pe sticla si spune: „Nu putem juca!”. Si cu asta basta. Asteptam randunelele, meciurile nationalei pentru locul trei in grupa si barajul ratat pentru intrarea in grupele Champions League. Iar la anul o noua amanare, in prima saptamana a lui Martisor. Pariu!?


Zic uni ceva :cool: :rolleyes:

zuzubuoy
22nd March 2006, 23:05
Oops! Amu' vad ce meci frumos a facut clooju' su sarma!!!:happy

"Preşedintele Lucian Danciu este foc şi pară pe jucători după eşecul din amicalul de la Câmpia Turzii (0-3 cu ISCT). “Nu cred că se poate juca mai prost de aşa, astfel încât sper ca toate energiile negative să fie acum la Câmpia Turzii, iar la Dej să câştigăm. Faţă de cum jucau în Cipru sunt de nerecunoscut”, a tunat ieri Danciu, care speră ca înfrângerea cu ISCT să-i trezească pe jucători."

zuzubuoy
22nd March 2006, 23:11
Corvinul - ISCT 2 clar(?!)
UTA - Liberty x (dar merge si un 1...)
Minerul Lupeni - Gaz Metan 2 (prietenii stiu de ce)
Apulum - FC Bihor 2
Gloria II - FCM Resita 2
Unirea Sanicolau - Unirea Dej 1
CFR Timisoara - Olimpia 1

PS: "Preşedintele orădenilor a rămas consternat văzând câte transferuri a făcut Unirea Alba Iulia în ultima săptămână. “Este foarte ciudat, fiindcă eu ştiam că s-a încheiat perioada de transferuri, dar ei au legitimat 13 jucători, nu unul sau doi. Este ceva unic şi nu e corect faţă de celelalte echipe”, consideră Sătmăreanu, supărat şi de faptul că partida Gaz Metan - Unirea nu se va rejuca."

RED&WHITE
23rd March 2006, 00:28
Ma risc si eu:
Corvinul-ISCT 1
UTA-Liberty 1 (3-0 le dam scurt :ok: )
Lupeni-Gaz Metan 2 :mda:
Apullum-Bihor X,2
Gloria II-FCM Resita X,2
Sannicolau-Dej 2
CFR timisoara-Satu Mare 1,2

giginamol
23rd March 2006, 02:54
Corvinul-ISCT X un 0-0
UTA-Liberty 1X meci tare
Lupeni-Gaz Metan 2 Mediasul joaca cu juniorii si tot i bate
Apullum-Bihor 1X sa le incurce socotelile bihorenilor
Gloria II-FCM Resita 2 sa scape resita de retrog.
Sannicolau-Dej 2 meci de antrenament ptr. CFR 2
CFR Timisoara-Satu Mare 1

King of Hell
23rd March 2006, 08:33
Da ma, da asta tot nu schimba datele problemei cum ca sambata pierdeti la Alba Iulia :D (Ati pierdut amical cu OS MARE...adica cea mai jenanta si vai de cucu ei echipa din Serie...asa ca..)

Angelina Jolie
23rd March 2006, 10:01
Ia luati de aici un titlu de articol din ala meserias cum le place si la lilieci. Din Minotaurul de Cluj:
„U“milita la Cimpia Turzii
:happy :happy :happy :yeah: :yeah: :happy :happy :happy

micutzu
23rd March 2006, 14:25
Inchid acest thread deoarece am mai deschis eu unul, e adevarat ca am uitat de asta dar oricum data nu mai e aceeasi etapa amanandu-se.
zuzu-le nu am cu tine nimica dar deja doua sunt prea multe.
Daca sunt alte pareri rog frumos pe PM sa nu facem off-topic-uri pe alte thread-uri.

Va multumesc anticipat pentru intelegere.

micutzu
23rd March 2006, 14:27
Pentru ca nu vreau sa sterg mesaje, inchid thread-ul deoarece subiectul este expirat si tinde sa devina off-topic.

Nelamuriri si contestatii pe PM

ayo
25th March 2006, 15:04
Batai la Caracal din cauza lui Scooter

Suporterii Universitatii Craiova au atacat fanii echipei din Caracal, sambata, la meciul direct din Divizia B, dupa ce la statia de aplificare s-a auzit melodia lui Scooter, favorita Stelei.

Clasamente si rezultate: Seria 1 | Seria 2 | Seria 3
Forum: Divizia B | Suporter Craiova

Fanii Craiovei au devenit violenti cand au auzit in difuzoarele stadionului din Caracal melodia lui Scooter, devenita in Romania unul dintre emblemele Stelei.

Au urmat altercatii intre suporterii craioveni si cei din Caracal, s-a aruncat cu scanduri. Totul parea sa copieze scenariul de la Corabia, cand s-a terminat cu batai cu pietre, iar un fan local a fost batut de fanii Stiintei pentru ca era imbracat intr-un tricou al Stelei.

Jandarmii nu au mai facut fata evenimentelor de la Caracal si a fost nevoie de intervenia mascatilor pentru a- izola pe fanii Universitatii.



ESTE DESTUL DE IREAL ACEST ARTICOL...FANII U CRAIOVA NU AU AVUT ABSOLUT NICI O TREABA CU SUPORTERII DIN CARACAL, CARE DE FAPT TOT CU UNIVERSITATEA AU TINUT...PROBLEMA LOR A FOST CU , CRAINICUL SAU CINE NAIBA A PUS MELODIA ACEEA...
DE AICI A PLECAT TOTUL...INSA REPET NICI UN SUPORTER DIN CARACAL NU A FOST AGRESAT !!!!!
ONLINE SPORT MAI INFORMEAZA-TE SI TU CAND SCRII ACESTE ARTICOLE !!!!:rosu: :rosu: :rosu:

VOI NE-ATI BAGAT CU SPAGA IN B
ACUMA SUPORTATI-NE !!!!

starsteel
25th March 2006, 15:13
Suporteri, crainic nu conteaza gestul tot de 2 lei vechi este.
P.S. Cu atatia care tin cu Craiova prin B si mai ales cu teribilul conducator pe care il aveti se anunta iar vremuri grele in toamna pt. voi.

King of Hell
25th March 2006, 15:57
daca tot vine vorba de erori...lui U Cluj ii sunt atribuite 3 puncte si o victorie cu 3-0 contra Armaturii Zalau care nu s-a prezentat...parca isi culeg informatiile din Zimbawe astia.

jianu
26th March 2006, 09:03
daca ar fi fost 100 de suporteri cum au fost dinamovistii ar fi fost loviti si craiovenii la fel sau poate mai rau, daca au fost peste 0 mie, "vitejii" jandarmi au fugit cat de repede au putut si au chemat din oras mascatii.
Dar gestul crainicului ramane unul scandalos si provocator, ar trebui si crainicii stadionului suspendati,cand provoaca, ma gandesc aici in primul rand la gabi safta de la steaua. nu e posibil sa pui la statie melodia stelei in pauza unui meci in care nu joaca steaua.
Nu a fost agresat nici un suporter din Caracal pt ca erai fani Stiinta. Suporterii
au plecat spre tribuna oficiala catre crainic.De fapt si el si acel badica care a transmis tendentios la adresa suporterilor Craiovei pt totalsport n-au scapat.Toti s-au obisnuit sa judece actele suporterilor dar nu se ia nimeni de
cei care provoaca galeriile de la statia de amplificare a stadionului sau jignesc nepermis si golaneste suporterii unor echipe ca acel badica.Nici oinlinesport nu a prezentat faptele reale ci doar s-a inspirat din comentariul radiofonic al lui badica.

ASP
26th March 2006, 11:08
nu e prima oara cand se face stirea cu radioul.

Elphax
16th May 2006, 10:44
Stire aparuta marti dimineata intr-un cotidian din vestul tarii:

Conducerea clubului UTA impreuna cu primarul Falca doresc salvarea de rusinea Diviziei C. Se au in vedere 2 variante:
- fuziune cu Politehnica Iasi 2 care promoveaza in acest an in Divizia B , cost relativ mic pentru loc, costuri relativ mici pentru urmatorul sezon
- fuziune, sau mutare a Liberty Salonta la Arad ceea ce ar putea duce UTA direct in Divizia A ! Marius Vizer ar putea oferi finantarea necesara pentru o echipa din prima divizie care la Oradea nu ar avea unde sa joace.

Se estimeaza totusi ca suporterii Aradeni nu vor sustine nici una dintre cele doua variante

six
16th May 2006, 10:59
daca nu sustin is fraieri,pe bune.....bey ati uitat de marele derby...NOI VREM UTA in A(LIGUE 1):yeah: /hello :ok: ......;) ;) ;)

SORENSEN
16th May 2006, 11:12
Voi nu sunteti dusmani...ahh e mai bine in Liga lu' Mitica 1 ca acolo va intalniti si voi ca asa unii prin Liga 3 si altii prin Liga 1...

mblue
16th May 2006, 11:24
asa si? habar nu ai ce meci ar fi . nici acum nu pot uita meciul de pe dan paltinisanu, poli - uta 3-4 , 50 de mii de specatori. cand a adunat steaua atata lume la un meci de divizia a(a nu se confunda cu cupele europene)

S2K
16th May 2006, 12:06
Daca te uiti la fotbal de doar cativa ani, atunci da, nu a adunat. Dar sa nu uitam ca inainte de 1989 jucau si pe National in fata a 100.000 de oameni! Sau sa nu uitam ca Steaua avea mereu peste 40.000 de oameni la meci cand juca pe Republicii.

Daca taceai filozof ramaneai.

Cat despre UTA... mai mare rusinea sa fuzioneze cu alte echipe...

mblue
16th May 2006, 12:12
zi un meci dupa revolutie in ultimii 10 ani in campionat unde a fost atatia spectatori?

Cristy
16th May 2006, 12:41
Daca te uiti la fotbal de doar cativa ani, atunci da, nu a adunat. Dar sa nu uitam ca inainte de 1989 jucau si pe National in fata a 100.000 de oameni! Sau sa nu uitam ca Steaua avea mereu peste 40.000 de oameni la meci cand juca pe Republicii.

Daca taceai filozof ramaneai.

Cat despre UTA... mai mare rusinea sa fuzioneze cu alte echipe...

ete cine vorbeau, astia adusi de la moscova si pusi cu forta in liga 1, mai nou :rosu: :headbang: :no:

deah cand jucam noi cu republicii plin .... n-are rost ....

Paul
16th May 2006, 14:04
thread mutat la Divizia B

King of Hell
16th May 2006, 14:11
scria azi in prosport ca Salonta are 4 oferte de fuziune in caz ca promoveaza: FC Bihor, UTA, U Cluj, Bacau. E greu de spus ce se va intampla...in cazul primelor 3 formatii, nu cred ca sunt de acord suporterii, dar nu vor sta autoritatile locale sa ii intrebe. Sincer va zic ca in oras aici fuziunea e data ca certa, din cele mai inalte surse. Si va fi simplu sa ne lamurim miercuri, cand daca ne vom da la o parte din fatza salontei, intentionat, e evidenta treaba.
ANTI FUZIUNE! Ce pana mea

cristi[XU]
16th May 2006, 16:00
scria azi in prosport ca Salonta are 4 oferte de fuziune in caz ca promoveaza: FC Bihor, UTA, U Cluj, Bacau. E greu de spus ce se va intampla...in cazul primelor 3 formatii, nu cred ca sunt de acord suporterii, dar nu vor sta autoritatile locale sa ii intrebe. Sincer va zic ca in oras aici fuziunea e data ca certa, din cele mai inalte surse. Si va fi simplu sa ne lamurim miercuri, cand daca ne vom da la o parte din fatza salontei, intentionat, e evidenta treaba.
ANTI FUZIUNE! Ce pana mea

ANTI FUZIUNE!!!!:no:

jorgensen
16th May 2006, 16:09
Conducerea clubului UTA impreuna cu primarul Falca doresc salvarea de rusinea Diviziei C.
- fuziune, sau mutare a Liberty Salonta la Arad ceea ce ar putea duce UTA direct in Divizia A ! Marius Vizer ar putea oferi finantarea necesara pentru o echipa din prima divizie care la Oradea nu ar avea unde sa joace.

Se estimeaza totusi ca suporterii Aradeni nu vor sustine nici una dintre cele doua variante

1. Cum adica la Oradea nu ar avea unde sa joace ? Ai fost pe la noi prin oras sa vezi ca avem un stadion de 18.000 de locuri (acum vor fi mai putine ca se pun scaune, vreo 12.000 pe o tribuna si 2 peluze), iar daca erai mai atent si Poli a jucat in urma cu 3 ani la Oradea...
2. Suporterii aradeni, daca se va produce mutarea putin mai la sud, se vor converti ca cei timisoreni care au acceptat o echipa de mitici, Flugerul Bragadiru, Rocar sau cum naiba s-o fi numit atunci.

Elphax
16th May 2006, 16:21
1. Cum adica la Oradea nu ar avea unde sa joace ? Ai fost pe la noi prin oras sa vezi ca avem un stadion de 18.000 de locuri (acum vor fi mai putine ca se pun scaune, vreo 12.000 pe o tribuna si 2 peluze), iar daca erai mai atent si Poli a jucat in urma cu 3 ani la Oradea...
2. Suporterii aradeni, daca se va produce mutarea putin mai la sud, se vor converti ca cei timisoreni care au acceptat o echipa de mitici, Flugerul Bragadiru, Rocar sau cum naiba s-o fi numit atunci.


1. Am fost de vreo 3 ori pe acel stadion
2. Din cate am inteles Vizer nu este multumit de conditiile de acolo, si nu ma refer exclusiv la starea bazei materiale. Al cui este de fapt stadionul? Eu credeam ca e al lui FC Bihor...
3. Interesanta varianta cu Bacaul... :)

jorgensen
16th May 2006, 16:47
Stadionul este al primariei si acum se investesc bani seriosi. Dupa nu stiu cate amanari se va scoate la licitatie modernizarea asa-zisului teren de antrenament. Anul viitor se va demola si tribuna 2.
On-topic: ar fi pentru a cata oara cand bacaul cumpara locul ? :rosu:

bihoreanul
16th May 2006, 17:45
STADION:
Tribuna A cu capacitate de 8.050 de locuri
Tribuna B cu capacitate de 3.200 de locuri
Tribunele C, D, E si F cu capacitate de 6.000 de locuri
Doua peluze cu capacitate de 8.000 de locuri

Total :25.250 LOCURI ,iar apoi vor ramane 18.000 dupa montarea scaunelor

in 1984-amical ROMANIA-ISRAEL 30.000 de spectatori
Date luate din contractul de evaluare prin care a fost cedat stadionul de la MTS catre Primaria ORadea !!!!!!!!

Elphax
16th May 2006, 18:28
cam off-topic:

18.000 , sa inteleg ca mariti tribunele, nu?
Altfel nu imi explic cum s-a ajuns la suma asta. 18000 au stad. Giulesti si stad. din Bacau, care sunt mult mai mari decat cel din Oradea...

omul
16th May 2006, 19:33
ce cam? total off-topic :
ia pune-te si calculeaza:

* Giulestiu' are 19 randuri de scaune pe tot stadionul, exceptand acea bucata mai inalta din tribuna a doua, unde sunt cu 10 in plus - un total de 19100 locuri
* al nostru (cand era folosit in intregime): 23 randuri de banci pe tot stadionul, exceptand tribuna 2, unde sunt 15

mult mai mare, ce sa zic...

on topic:
:happy :P :drak: :ciocan: :headbang: :drak:
merge vizer cu echipa la arad, si dupa vreo 2-3 ani de mistouri, o sa inceapa si aradenii sa se minta ca liliachiii ca de fapt e uta, cea din '45, numa' ca ii palmaresu' pe la nu stiu cine, printr-un dulap pe undeva...

t.b.
16th May 2006, 19:59
scria azi in prosport ca Salonta are 4 oferte de fuziune in caz ca promoveaza: FC Bihor, UTA, U Cluj, Bacau. E greu de spus ce se va intampla...in cazul primelor 3 formatii, nu cred ca sunt de acord suporterii, dar nu vor sta autoritatile locale sa ii intrebe. Sincer va zic ca in oras aici fuziunea e data ca certa, din cele mai inalte surse. Si va fi simplu sa ne lamurim miercuri, cand daca ne vom da la o parte din fatza salontei, intentionat, e evidenta treaba.
ANTI FUZIUNE! Ce pana mea

Sper sa nu-i puna :drak:-ul pe "competentii' nostri conducatori sa vanda meciul taranilor :headbang: :headbang: :headbang:
De fuziune nici nu vreau sa aud, cu banii pe care ii dam lui Vizer mai bine ne facem echipa si promovam pe cinstite. Din pacate atata timp cat jucatorii vin la noi pe baza de relatii si spagi si nu pe baza de valoare tot aici o sa ramanem.

Elphax
16th May 2006, 23:10
Si totusi este vreo regula legata de palmaresul unei echipe formata printr-o fuziune? Tot ce a fost inainte se pierde sau?

ReBeL-BiHoR
16th May 2006, 23:13
ascultatil pe jorgensen el stie mai mult despre Oradea de cat voi..:P si io ;)

Paul
16th May 2006, 23:28
- fuziune, sau mutare a Liberty Salonta la Arad ceea ce ar putea duce UTA direct in Divizia A ! Marius Vizer ar putea oferi finantarea necesara pentru o echipa din prima divizie care la Oradea nu ar avea unde sa joace.

Se estimeaza totusi ca suporterii Aradeni nu vor sustine nici una dintre cele doua variante

Ar fi o rusine din seria Poli AEK Fulgerul Bragadiru , care peste 2-3 ani ar deveni "imaculata" UTA.

Eu unul asta am apreciat la U. Craiova. DOmne au picat in B , au jucat acolo , au promovat! Desi puteau promova ba cu Pandurii , ba cu Nationalu` , ba cu mama dracului ...


Si totusi este vreo regula legata de palmaresul unei echipe formata printr-o fuziune? Tot ce a fost inainte se pierde sau?

Prin anumite inginerii , poti sa faci ce vrei. Vezi cazurile FCM Bacau , Poli Timisoara , sau vanzarile de locuri din Divizia B. La suprafata toate par fuziuni , dar in realitate sunt doar niste interese economice !

apparte
16th May 2006, 23:32
Vizer n-o sa riste sa joace la Oradea unde echipa sa ar juca aproape fiecare meci in deplasare(singurele meciuri in care s-ar simti acasa ar fi cele in care vor intalni echipe care starnesc antipatia oradenilor).

King of Hell
16th May 2006, 23:35
fuziune prin contopire...gen Salonta cu UTA sa-i zica UTA Liberty Arad. Palmeresul se pierde. sau prin absorbtie, ii zice tot UTA, salonta dispare, palmaresul UTA-ei ramane. punct

Elphax
16th May 2006, 23:36
Pai nu , dar sa zicem ca , fuzioneaza 2 echipe cu palmares bogat, titluri etc.
Se aduna cumva astea doua? Atunci noua echipa are un palmares mare dar pe care nu il merita. Sau preia palmaresul uneia dintre ele si toate realizarile celeilalte se pierd?
Bine ca macar nu e cazul acuma...

Pepsi-Cola
17th May 2006, 07:29
UTA o sa promoveze .

elia
17th May 2006, 08:34
T.B., te vad baiat destept si cred ca poti sa fii si obiectiv, asa ca, am si eu o rugaminte. Sper ca vei fi la meci miercuri, cu Salonta. In principiu voi veni si eu, dar la mine depinde si de altele... Ideea e in felul urmator> va rog sa taxati blatul echipei voastre cu Liberty, daca va fi cazul! Sa mai iasa un mic scandal, macar atata putem sa facem si noi. Pt ca nu e normal felul in care va promova echipa asta. Iar daca totusi vor castiga pe bune salontanii, ce sa mai zic, bravo lor... insa daca vor face vreo smecherie, gen fuzionare sau absorbtie, sa-mi bag picioru' ca le... :o:
By the way, legat de rivalitatea asta clujeano-oradeana de aici... chiar isi are rostu'? Pana la urma, al mai bun sa promoveze, ca doar Cluju' nu-i Caracalu' sa ma frustreze ideea ca promoveaza nu stiu ce orasel in A. Problema-i ca noi ne tot ciondanim p-acilea si uite cine speculeaza? Salonta. Noi tot facem ciocu' mare intre noi, nici macar nu o facem fata in fata, ci pe net, iar altii ne inchid gura cu niste blaturi si promoveaza; mereu o sa fim la cheremul altora daca noi ne tot tiganim intre noi. Daca am fi destepti, am folosi forumul asta pentru ceva util --- am putea avea o idee comuna, am putea sa taxam blaturi. Dupa meciul Mediasului de la Resita puteam vorbi intre noi si sa afisam pe cat mai multe stadioane din B3 bannere impotriva atitudinii resitei! Acum la fel putem face legat de CFR - Salonta 1-2. Da' noi suntem destepti, mai bine ne certam aici intre noi...

King of Hell
17th May 2006, 09:50
elia, din pacate o rivalitate cluj-salonta nu e posibila, din moment ce aia nu au suporteri, au vreo 5000 locuitori in comuna, si miramash sa aiba sali de net. :D

DanielAndrei
17th May 2006, 13:07
nu cred ca vor da pe Poli 2 la Arad, doar prin interventia lui Popa, dar nici asa nu cred...echipa asta a promovat avand in componenta jucatorii pana in 21 ani...nu va mai ganditi la prima optiune!!!

Stire aparuta marti dimineata intr-un cotidian din vestul tarii:


in ce ziar ai citit??

bihoreanul
17th May 2006, 15:04
'Liberty Salonta nu ia in calcul fuziunea cu niciun club' - declaratie Gigi Alexandrescu presedinte CF Liberty .

jorgensen
17th May 2006, 15:45
Poate alexandrescu sa declare ce vrea cand Vizer face cum il taie capu.

Elphax
17th May 2006, 17:36
nu cred ca vor da pe Poli 2 la Arad, doar prin interventia lui Popa, dar nici asa nu cred...echipa asta a promovat avand in componenta jucatorii pana in 21 ani...nu va mai ganditi la prima optiune!!!

in ce ziar ai citit??


Evenimentul Zilei - ed. de Vest


POLI Iasi ce finantare are acum? Isi permite achizitii noi pt 2006-2007?

Kidu
17th May 2006, 18:46
Nu accepta nimeni nici o fuziune si nici cumparare de loc. Din toate punctele de vedere, este ilogica si imorala aceasta practica.

07Ex
17th May 2006, 18:50
Mie imi pare rau de soarta UTA-ei, dar sunt de parere ca mai bine retrogradati un an in C si pe urma promovati pe cont propriu. Fuziunile astea sau cumparatul de locuri in timp s-au aratat a nu fi benefice.

marcel
17th May 2006, 19:55
sa nu acceptati fuziune,mai bine cu onoare in div. c.sa fiti alaturi de echipa la greu.

NORGEMAN
17th May 2006, 21:28
Nu accepta nimeni nici o fuziune si nici cumparare de loc. Din toate punctele de vedere, este ilogica si imorala aceasta practica.

suntem in Romania, taranisme la tot pasul:no:

Cra10veanu
18th May 2006, 02:43
mai bine l-ati cumpara voi decat sa-l cumpere Bacaul pt a nu stiu cata oara

micutzu
18th May 2006, 10:54
De 5 ani blamam ce s-a facut la Timisoara si acum asta sa facem noi ?!?!
@marcel
Jos palaria !!!
@Cra10veanu
Ia vezi la ce-a zis marcel.

Elphax
18th May 2006, 11:47
Pai degeaba blamati voi, ca altii iau deciziile. Poate e mai important pentru unii sa se joace fotbal decat niste orgolii stupide.
Suporterii echipelor bucurestene (din Arad , evident) si nu doar ei se vor bucura, si stadionul va fi plin inca din prima etapa...

micutzu
18th May 2006, 11:53
Daca voi ati acceptat situatia nu e obligatoriu sa o acceptam si noi.

Si ceva ca sa fie clar pentru toata lumea : vom juca in C (Liberty v-a juca la Oradea iar Iasul nici nu vrea sa auda de noi + nu avem bani sa cumparam sau sa fuzionam cu nimeni)

D.p.d.v. thread-ul sata poate fi inchis deoarece nu sunt decat zvonuri ca sa aiba presa ce scrie.

Elphax
18th May 2006, 12:06
Cine e de fapt "noi" ? Crezi ca daca Vizer se intelege cu cei de la UTA si cu Falca o sa se mai uite la niste suporteri care vor iesi poate in strada sa protesteze? Ca de presa am vazut cat le pasa...

micutzu
18th May 2006, 12:13
Mah, tu ti ca orbu' de bata.
Nu intelegi ca cei de la Salonta si Iasi nici nu vor sa auda de fuziuni, asocieri, mutari etc., ci totul e o scorneala a unuia care o visat noaptea ceva si o pus pe hartie dimineata.

Elphax
18th May 2006, 12:33
bine mai, sa fie cum zici tu, succes mai departe

lasati mana libera lui boruga, gasiti inca vreo 2 sponsori si poate va ajuta si primaru in ultimii ani de mandat ;)

six
18th May 2006, 12:50
Daca voi ati acceptat situatia nu e obligatoriu sa o acceptam si noi.

Si ceva ca sa fie clar pentru toata lumea : vom juca in C (Liberty v-a juca la Oradea iar Iasul nici nu vrea sa auda de noi + nu avem bani sa cumparam sau sa fuzionam cu nimeni)
PAI HAI CA VA AJUTAM NOI CU $$$$,cum dracu sa jucati in C ok glumesc dar acuma serios pt $$ credema ca toti .....sunt dispusi sa negocieze ;)

bihoreanul
18th May 2006, 14:02
E tare interesant de vazut ce va face Salonta,ca pe Municipal nici in ruptul capului nu-i lasa primarul si consilierii sa joace :D Acum se vad urmarile 'afacerii' lui Vizer,cand a profitat si a vandut echipa de B (Fc Bhor )la primarie cu 2 mil de $ !!!!! Tot orasul il huleste si din cauza aia se da cu curu de pamant ca vezi Doamne nu are unde juca :D Sa construiasca tribune la Salonta daca e asa bogat,dei ma indoiesc din moment ce vrea sa se asocieze cu diverse primarii pt sustinerea unul hibrid de echipa,pt ca nici macar nu este adevarata Olimpia Salonta,deoacere aia sunt prin D sau judeteana :D Deci astia sunt ceva .......numele Liberty Oradea,joaca in Salonta,au sediul in Oradea,etc. ANTI fuziuni si cumparari si bla bla bla-uri din astea

Kidu
18th May 2006, 18:39
Nu o sa joace aceasta echipa la Arad sub nici o forma. Mai bine ne desfintam si nu vom calca in veci la stadion decat sa acceptam o astfe de rusine.

Movilor voi sunteti ultimii in masura sa vorbiti de chestia asta.

Bogdann
19th May 2006, 15:09
Cu 4 etape inainte de final subsolul clasamentului arata astfel:

7. I.S.C. TURZII 24 8 8 8 29-26 32p -4
8. MINERUL L. 24 8 6 10 23-27 30p -6
9. GLORIA II 24 8 6 10 21-30 30p -6
10. UNIREA DEJ 25 8 5 12 24-31 29p -7
11. OLIMPIA S.M. 25 8 4 13 19-32 28p -8
12. CORVINUL HD 24 6 8 10 28-34 26p -10
13. ALBA IULIA 24 6 8 10 18-25 26p -10
14. UTA ARAD 24 5 8 11 22-30 23p -13
15. UNIREA SAN. 24 5 5 14 17-38 20p -16

Care credeti ca sunt cele 5 echipe care vor retrograda?

Bogdann
19th May 2006, 16:04
Cred k vor retrograda Sannicolau, Uta, Alba Iulia, Olimpia si Unirea Dej...

jorgensen
19th May 2006, 16:30
minerul, corvinul, alba, uta si sannicolau

Bogdann
19th May 2006, 16:38
nu cred k o cada minerul numai dak scapa corvinul...pt k mai e meciul direct...dak bate minerul la hunedoara cade corvinul scapa minerul...dak bate corvinul pot scapa amandoua...e greu sa cada minerul...deju` si satu`mare au un meci in plus...deci mai aproape de divizia C

King of Hell
19th May 2006, 16:39
fc bihor, gaz metan, salonta, resita, cfr timisoara (anu viitor)

Bogdann
19th May 2006, 16:41
beeeton asa King...si promoveaza U Cluj? Eu sper sa promovati anu asta...

King of Hell
19th May 2006, 17:39
pai mai intrebi? :D evident ca da :D

jorgensen
19th May 2006, 18:04
Doi suporteri ai caror echipe si-au cam luat gandul de la obiectivul in acest sezon. Dupa ce in etapa trecuta erati dusmani de moarte, ati devenit brusc super amici. Eu zic ca anul viitor nu va veti intalni in meciuri directe. Si asta nu pentru ca u va promova :drak:

Dadoman
19th May 2006, 18:34
Doi suporteri ai caror echipe si-au cam luat gandul de la obiectivul in acest sezon. Dupa ce in etapa trecuta erati dusmani de moarte, ati devenit brusc super amici. Eu zic ca anul viitor nu va veti intalni in meciuri directe. Si asta nu pentru ca u va promova :drak:
Dusmani de moarte?Iar vorbesti ca sa te aflii in treaba?Eu personal as prefera bucuria clujenilor, decat bucuria voastra.

jorgensen
19th May 2006, 21:39
Sa stii ca nu erati prea iubiti in cluj dupa 0-0. le-ati cam dat planurile peste cap cu promovarea. Si totusi punctul ala nu a ajutat pe nimeni. Voi oricum retrogradati.

King of Hell
19th May 2006, 22:03
am avut noi vreodata ceva cu Corvinistii?

Bogdann
19th May 2006, 22:22
Doi suporteri ai caror echipe si-au cam luat gandul de la obiectivul in acest sezon. Dupa ce in etapa trecuta erati dusmani de moarte, ati devenit brusc super amici. Eu zic ca anul viitor nu va veti intalni in meciuri directe. Si asta nu pentru ca u va promova :drak:

bai bihorene stai calm k etapa trecuta fiecare a tinut cu echipa lui...nu am fost dusmani...nu te mai bucura k le`am dat planurile peste cap k si pe voi v`am incurcat facand egal la oradea...as prefera U Cluj pe locul 1, Medias pe 2 si voi si salonta ramaneti in B k nu meritati sa va aratam in sezonul urmator k nu suntem asa cum crezi tu

Bogdann
19th May 2006, 22:24
nici noi nici clujul nu ne`am luat gandul de la obiectiv...mai sunt 4 meciuri...poate va inchide clujul guritza in ultima etapa k asa m`as bucura...

Bogdann
19th May 2006, 22:26
am avut noi vreodata ceva cu Corvinistii?

voi n`ati avut nimic cu noi dar bihorenii erau disperati dupa ce am facut egal la ei akasa...la noi pe site un bihorean vreo saptamana ne`a jignit si noi i`am raspuns cu aceeasi moneda...se dadea el mare k sta in oradea(parca ar fi metropola) si noi in hunedoara si ne`am permis sa`i incurcam...

jorgensen
19th May 2006, 22:44
Si cum veti scapa tocmai voi de la retrogradare, ca numai de la lupeni mai reusit sa luati un punct. In rest doar fum de la furnale si C-ul va paste.

Bogdann
19th May 2006, 23:07
vedeti`va voi de meciurile voastre k noi ne descurcam cu gloria2, alba, lupeni si uta...poate va fura cluju` promovarea de pe tava in ultima etapa

omul
20th May 2006, 01:51
mie tare imi e ca de la noi din serie va retrograda si locul 10... nu de alta, dar si daca punem 6 puncte pt meciurile cu Zalaul, e cam la limita (desi cred ca se considera meciurile cu primele 15 clasate in toate seriile pt locul 10)... dar de fapt daca ma uit bine locurile 10 si 11 din b3 mai au doar 3 meciuri de jucat... cam nasol... cam miroase a locul 10 in C :(

Tony_Viola
20th May 2006, 02:44
eu sper sa nu retrogradeze corvinul...atat. FORZA HD baieti:ok: . iar despre prieteni de la uta imi cam pare rau:P o sa-mi fie cam dor de meciurile cu ei:D. Sper sa revina in viitorul mileniu prin prima divizie:evil:

King of Hell
20th May 2006, 05:59
vedeti`va voi de meciurile voastre k noi ne descurcam cu gloria2, alba, lupeni si uta...poate va fura cluju` promovarea de pe tava in ultima etapa

da' de cand au ei pe tava promovarea?:happy

ReBeL-BiHoR
20th May 2006, 12:06
eu cred ca` unirea sinicolau, uta, alba, dej, satumare :mda:

ReBeL-BiHoR
20th May 2006, 12:09
Originally Posted by King of Hell
scria azi in prosport ca Salonta are 4 oferte de fuziune in caz ca promoveaza: FC Bihor, UTA, U Cluj, Bacau. E greu de spus ce se va intampla...in cazul primelor 3 formatii, nu cred ca sunt de acord suporterii, dar nu vor sta autoritatile locale sa ii intrebe. Sincer va zic ca in oras aici fuziunea e data ca certa, din cele mai inalte surse. Si va fi simplu sa ne lamurim miercuri, cand daca ne vom da la o parte din fatza salontei, intentionat, e evidenta treaba.
ANTI FUZIUNE! Ce pana mea numi place de loc lucrul acest :mda:

Bogdann
20th May 2006, 13:50
Cu 3 etape inainte de final subsolul clasamentului arata astfel:

7. I.S.C. TURZII 25 8 9 8 29-26 33p -6
8. MINERUL L. 25 8 7 10 24-28 31p -5
9. GLORIA II 25 8 6 11 21-31 30p -6
10. CORVINUL HD 25 7 8 10 29-34 29p -10
11. UNIREA DEJ 26 8 5 13 25-33 29p -7
12. OLIMPIA S.M. 26 8 5 13 20-33 29p -10
13. ALBA IULIA 25 6 9 10 20-27 27p -9
14. UTA ARAD 25 5 9 11 24-32 24p -15
15. UNIREA SAN. 25 5 5 15 17-40 20p -16

Care credeti ca sunt cele 5 echipe care vor retrograda?

jorgensen
20th May 2006, 14:13
tu nu vrei sa pricepi ca o sa picati in C ? Miercuri va da alba 3 boabe sa va ingroape definitiv. SI la modul in care clujul joaca... evident ne va fura promovarea de pe masa.... ioi ce ma mai distrez.

Bogdann
20th May 2006, 14:19
bihorene tu zici asa de ciuda k nu v`am lasat sa ne bateti la oradea...lasa k voi jucati mai bine decat cluj...numa cu 2 penalty`uri reusitit sa bateti...macar ei au facut 0-0 corect fara 11m si alte maruntisuri...concluzia e k NU AVETI FATA DE DIVIZIA A!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici macar 13 puncte k bacaul nu o sa faceti dak promovati...

Elphax
20th May 2006, 14:24
Un caz similar:
FC Sibiu, retrogradata in C, va prelua locul promovatei FC Oltchim Rm_Valcea, fiecare jucator de la Oltchim primind 1000 de euro.
Frumoasa prima de final de divizia C, nu?
Asta ar insemna un efort de 20000 - 25000 de euro pt un loc in B.
Ieftin ca braga!

bihoreanul
20th May 2006, 14:59
Iarasi cumpara Sibiul loc? Astia sunt ca si Bacaul :D Ultimele zvonuri din ORadea: pe langa Fc Bihor,Cluj,Uta,Bacau care vor sa cumpere locul ,au mai aparut si FC Sibiu,Unirea Urziceni !!!! :D Imi place fratilor,ziua si echipa noua. Ce drequ ,doar suntem romani si ne plac zvonurile :D

Elphax
20th May 2006, 15:05
pai cu sibiul cred ca e clar acuma, se mentin in b - probabil ca nu au bani de a

si oricum, la oradea s-ar putea sa fie 2 locuri de vanzare...

bihoreanul
20th May 2006, 15:06
Si din cauza aia te vei bucura tu? Ca nu promovam noi? Asa o sa fi mai fericit? Mai uita-te pe clasament si pe etapele urmatoare si vorbeste dupa aia ,ca si singura voastra bucurie va disparea in C :D La tine cred ca varsta e de vina de nu poti judeca. De ce nu iti intra bine in cap? Singura data cand voi ati insemnat ceva in fotbal a fost in epoca Lucescu,pe care tu sigur nu ai apucat-o :D :D :D

bihoreanul
20th May 2006, 15:10
Doua ? Tu chiar crezi ce spui? Tu crezi ca daca Bihoru promoveaza isi vand locul? Altii mai au si demnitate si $$$$$ (1 mil $ in B) :D

Elphax
20th May 2006, 15:15
eu chiar sper sa fie bihoru in A, mai mult decat liberty sau medias; si inca una din zona, mai simplu cu deplasarile :ok:

offtopic: finantarea cine o asigura, nu sunt in tema

bihoreanul
20th May 2006, 15:29
Finantarea e asigurata de Consiliul Local si Consiliul Judetean ,care au si stadionul in patrimoniu.

Elphax
20th May 2006, 17:34
deci banii nostri, mai ales ai vostri
in cazul asta ar trebui consultat publicul cand se iau decizii majore legate de echipa

Bogdann
20th May 2006, 21:42
nu am apucat epoca lu` lucescu...asta este. dar avem cele mai mari sanse sa scapam. stiu foarte bine ce meciuri avem. dak facem egal la alba suntem 90% scapati. lupeniul bate la uta iar sambata la hd isi permite sa ne lase 3 puncte. la uta ne descurcm noi si vin alte 3 puncte...totul e foarte simplu...3 meciuri, 7 puncte

jorgensen
20th May 2006, 23:12
care banii tai ? contribui tu la bugetul oradean ? De cand ? Po****tia nu este solicitata pentru ca in urma cu 2 ani si-a ales electorat care sa voteze in interesul lor. Cei care au majoritatea conduc. E la fel ca in parlament. Crezi ca pentru orice cheltuiala a guvernului, presedintiei se face referendum ? NU. Crede-ma, si eu as vrea la echipa un sponsor care sa taie si sa spanzure, asa cum face Vizer. Dar la noi sunt 9 membri in AGA, jumatate CL, jumatate CJ, vicepresedinte cu drept de veto, si alte magarii. Pentru o cheltuiala mai importanta ai nevoie de doua saptamani de birocratie: convoaca adunarea, in prima faza nu von toti, se amana o saptamana, dupa ce se intalnesc aproape toti, NU SE DECIDE NIMIC !!!! E ca la dinamo. Abia astept si eu sa vina cineva cu bani, ca har domnului sunt destui in Oradea si sa vada in fenomen in factor de imagine. HAI BIHORU' !!! Cat despre UTA, au tot respectul meu daca nu raman in B cu altfel de mijloace decat cele fotbalistice.

Elphax
22nd May 2006, 01:18
daca platesc o masa la un restaurant in oradea, o parte din bani ajung prin firma respectiva la bugetul local. Si daca e vorba de 1 leu vechi, pot spune ca am contribuit , nu?

Cel putin la TM stiu ca autoritatile locale consulta po****tia foarte des prin itermediul site-urilor proprii...
Si decizie importanta mi se pare una de genul fuziune, vanzare de loc etc.

Cra10veanu
22nd May 2006, 02:35
mai degraba UTA decat bacaul pt a nu stiu cata oara

micutzu
22nd May 2006, 09:32
Daca veniti cu bani la Boruga luati 3 puncte in ultima etapa.
Saraci de la Alba, au uitat de Hora si au dat bani pe degeaba. :drak:

Bogdann
23rd May 2006, 14:13
nu cred k cei de la alba au dat bani la uta .. dak dadeau castigau...uta nu are nici un interes sa mai scoata puncte ..

micutzu
23rd May 2006, 15:08
Treaba e ca ultimul gol l-a dat Hora in ultimul min. si el nu stia de tarasenie.
La finalul jocului fundasii nostrii si cativa de la Alba erau pe jos.
Motivul?
Noi trebuia sa fim fericiti ca am egalat si nu ne-am facut de tot de ras.

Bogdann
24th May 2006, 20:48
Cu 2 etape inainte de final subsolul clasamentului arata astfel:

6. CFR TIM. 27 10 5 12 32-39 35p -7
7. I.S.C. TURZII 26 8 9 9 29-27 33p -6
8. GLORIA II 26 9 6 11 22-31 33p -6
9. CORVINUL HD 26 8 8 10 30-34 32p -7
10. MINERUL L. 26 8 7 11 24-29 31p -5
11. UNIREA DEJ 27 8 5 14 26-35 29p -10
12. OLIMPIA S.M. 26 8 5 13 20-33 29p -10
13. ALBA IULIA 26 6 9 11 20-28 27p -12
14. UTA ARAD 26 6 9 11 25-32 27p -12
15. UNIREA SAN. 26 5 5 16 18-42 20p -19

Care credeti ca sunt cele 5 echipe care vor retrograda?

Bogdann
24th May 2006, 20:50
tu nu vrei sa pricepi ca o sa picati in C ? Miercuri va da alba 3 boabe sa va ingroape definitiv. SI la modul in care clujul joaca... evident ne va fura promovarea de pe masa.... ioi ce ma mai distrez.

unde`s alea 3 boabe de la alba? ... le`am semnat noi contractul cu divizia C ... iar cluju` am vazut ce "rau" joaca, 4-0 le`a dat la salonta si tot cam atat le da si la bihor in ultima etapa!!!

Kidu
24th May 2006, 23:13
Un meci nu seamana cu celalalt iar mingea este rotunda. Nu zi hop pana nu ai sarit santul.

Forza UTA !

Bogdann
26th May 2006, 17:25
stai linistit k n`am zis inca hop...mai avem 2 meciuri iar k sa fim siguri de locul 9 ne trebuie 4 pct(deci 1 victorie si 1 egal) pt k olimpia are mari sanse sa scoata 6 pct in ultimele 2 meciuri...primul pas e maine in meciul de akas cu lupeniul, dar sper sa trecem cu bine si sa nu intrerupem seria de 8 meciuri fara infrangere in fata proprilor suporteri

Tony_Viola
26th May 2006, 22:05
dintr-o evitare a retrogradarii nesperata corvinul a reusit sa spere...:D tineti-va bine ca urmeaza 2 meciuri cu emotii:ok:

Bogdann
26th May 2006, 22:17
dupa meciul cu resita (0-0 akas) nu prea mai era speranta la hunedoara, dar am reusit ceva aproape imposibil...a fost greu sa ajungem pe locul 9, dar acum e destul de greu sa ne mentinem akolo...sper sa reusim si maine sa facem un meci mare cu lupeniul...sper sa fim cati mai multi la meci sa`i ajutam pe baieti...HAI CORVINUL!!! pronostic: Corvinul - Minerul Lupeni 2-0

jorgensen
26th May 2006, 23:20
Va dau niculescu si itu de sa nu puteti duce in spate. In C cu voi !!! Si inca o intrebare: De ce ati construit castelul langa combinat ? :D

Bogdann
26th May 2006, 23:32
deocamdata suntem pe 9 si avem sanse sa ne mentinem sau sa mai urcam...asa si zis si cu alba ("va dau 3 boabe")...n`a fost sa fie asa...sper k si maine sa castigam si o sa`ti multumesc dup`aia k luam puncte pt k nu vrei tu:)) ... oricum eu va urez succes si dak se poate sa promovati pt k gazu` nu`i echipa de divizia A...


PS: nici voi nu sunteti dar decat gazu`...!!!ce treaba ai tu cu castelul? unde vroiai sa fie? in mijlocul orasului? si nu intreba "de ce ATI CONSTRUIT" pt k nu e de acu 2-3 ani sa fie contruit de noi, cei de acuma...

jorgensen
27th May 2006, 13:24
no' se baga si timisoreanul in seama:rosu: Daca voi nu v-ati dat seama ca a fost o intrebare la mishto, nu am ce sa va fac. Dar asta e... ma complac cu ideea de a va citi rabufnarile interioare. Acum ca ati ramas in B, felicitari. Anul viitor sa le dati punctele la clujeni daca tot vreti sa promoveze, sau la Gaz sau la cine vreti voi. Va salutam !!!

Bogdann
27th May 2006, 13:38
sau poate k ni le dam noua...dc sa dam puncte altora?...jucam pt noi nu pt altii...uita`te bine pe clasament k nu suntem salvati...dak pierdem la uta avem sansa sa terminam pe 10...si de pe 10 cred k o sa cadem...ne trebuie 1 pct de la uta si suntem salvati sau 3 puncte si terminam pe locul 6...timisoreanul are dreptate chiar dak nu recunosti...esti frustrat k nu ne`am dat la o parte la vioi acasa, dar asta e...ti`am spus k nu dam puncte nimanui...le luam puncte dak se poate, cum am facut si la cluj si la oradea...

Bogdann
27th May 2006, 13:45
Cu 2 etape inainte de final subsolul clasamentului arata astfel:

6. CFR TIM. 28 10 6 12 33-40 36p -6
7. CORVINUL HD 27 9 8 10 32-35 35p -7
8. I.S.C. TURZII 27 8 10 9 30-28 34p -8
9. GLORIA II 27 9 6 12 23-34 33p -6
10. OLIMPIA S.M. 27 9 5 13 22-33 32p -10
11. MINERUL L. 27 8 7 12 25-30 31p -8
12. UNIREA DEJ 27 8 5 14 26-35 29p -10
13. ALBA IULIA 27 6 10 11 21-29 28p -11
14. UTA ARAD 27 6 9 12 25-34 27p -12
15. UNIREA SAN. 27 5 5 17 19-48 20p -19

Care credeti ca sunt cele 5 echipe care vor retrograda?

Bogdann
27th May 2006, 15:00
UNIREA DEJ - OLIMPIA
SANNICOLAU - RESITA
U CLUJ - FC BIHOR
GLORIA II - GAZ METAN
ALBA IULIA - LIBERTY
MINERUL - ISCT
UTA - CORVINUL
CFR TIM sta.

frank81
27th May 2006, 15:08
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2 Unirea oricum e in C
SANNICOLAU - RESITA 1 Sa-si faca si ei baremu'
U CLUJ - FC BIHOR 2 Ca sa promovam de pe primul loc
GLORIA II - GAZ METAN 2 Gloria 2 in C!
ALBA IULIA - LIBERTY 1 Na-u ce cauta in A
MINERUL - ISCT 2 Minerii in C si ei!
UTA - CORVINUL X2 Desi cred ca hunedorenii is salvati indiferent de rezultat
CFR TIM sta.

Bogdann
27th May 2006, 15:12
UNIREA DEJ - OLIMPIA X (dak se term 2 e blat sa ramana olimpia in B)
SANNICOLAU - RESITA 2 (meci fara miza)
U CLUJ - FC BIHOR 1 (4-0:D - bihoru` la baraj)
GLORIA II - GAZ METAN X2 (dak bate gloria e blatul lui padureanu)
ALBA IULIA - LIBERTY 2 (liberty in A)
MINERUL - ISCT 1 (dak bate lupeniul cu 4-0 ramane in B)
UTA - CORVINUL X2 (macar 1 pct pt corvinul sa nu depinda de rezultate)
CFR TIM sta.

King of Hell
27th May 2006, 15:33
UNIREA DEJ - OLIMPIA X (In C cu voi)
SANNICOLAU - RESITA 2
U CLUJ - FC BIHOR 1 (jucam la misto si ii batem cu 4-0, nu-i nika de capu lor)
GLORIA II - GAZ METAN 1 (gloria sta flexata, ii da mediasu meciu)
ALBA IULIA - LIBERTY 2 (ajung jegosii in A)
MINERUL - ISCT 1 (Du-te ISCT in C!)
UTA - CORVINUL 2 (Corvinul salvata)
CFR TIM sta.

Posto
27th May 2006, 16:28
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2 (tre sa se salveze olimpia)
SANNICOLAU - RESITA 1x2 ( vacanta pt amandoua )
U CLUJ - FC BIHOR x2 (nu se preda bihoru, dar depinde si de rezultatul de la alba )
GLORIA II - GAZ METAN 1 ( Gloria se salveaza iar gazu numai are la ce spera si le da meciu )
ALBA IULIA - LIBERTY 1x ( sa mearga conducerea de la bihor cu $$ la alba, daca tot pica in C sa pice cu ceva bani in buzunar :D )
MINERUL - ISCT 1 ( mineru trage tare pt salvare )
UTA - CORVINUL 1x2 ( si aici vacanta )
CFR TIM sta.

ReBeL-BiHoR
27th May 2006, 16:46
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2
SANNICOLAU - RESITA 2
U CLUJ - FC BIHOR 2 "A" venim :P
GLORIA II - GAZ METAN 2
ALBA IULIA - LIBERTY 1X Musai :D
MINERUL - ISCT 2
UTA - CORVINUL 1


King Of hell : U CLUJ - FC BIHOR 1 (jucam la misto si ii batem cu 4-0, nu-i nika de capu lor)aia crezi tu :nah:

starsteel
27th May 2006, 19:37
Dupa rezultatele etapei a 29-a se pare ca cele trei echipe participante la baraj vor fi: Forex Brasov, Petrolul Ploiesti si FC Bihor.
Cele care le-ar putea lua locul sunt: FC Brasov, Unirea Urziceni si Liberty Salonta (Oradea).

Siljanoski
27th May 2006, 20:52
Dea Domnu' sa fie salamul si noi sa mergem de pe primul loc.

t.b.
27th May 2006, 21:04
Dupa rezultatele etapei a 29-a se pare ca cele trei echipe participante la baraj vor fi: Forex Brasov, Petrolul Ploiesti si FC Bihor.
Cele care le-ar putea lua locul sunt: FC Brasov, Unirea Urziceni si Liberty Salonta (Oradea).



Seria I
FC Brasov si Forex sunt la egalitate de puncte, Forex are avantajul rezultatelor directe

Seria II
Unirea Urziceni si Petrolul la egalitate, Petrolul avantajata de rezultatele directe

Seria III
FC Bihor si Liberty la egalitate, Liberty are avantajul meciurilor directe si sunt avantajati si de programul ultimei etape in care ei vor juca in deplasare le o echipa deja retrogradata, Unirea Alba-Iulia in timp ce FC Bihor se deplaseaza in CLUJ pentru meciul cu cea mai valoroasa echipa din B3, care in ultimele etape a zdrobit cu scorul de 4-0 pe Liberty si pe Gaz Metan.

topicul asta ar fi putut astepta inca o saptamana ca sa avem si un poll ca asa-i frumos mai frumos, da` ce sa-i faci daca unii-s grabiti :rolleyes:

King of Hell
27th May 2006, 21:05
Baraj: Forex, Petrolul, FC Bihor--->Petrolul va promova.

Siljanoski
27th May 2006, 21:10
Bihor se deplaseaza in CLUJ pentru meciul cu cea mai valoroasa echipa din B3, care in ultimele etape a zdrobit cu scorul de 4-0 pe Liberty si pe Gaz Metan.


t.b., imi place de tine ca esti modest si obiectiv....Cea mai valoroasa echipa din B3 a luat bataie la Oradea (chiar daca a jucat cu fundasii la mijloc - stiu ca asta urma sa zici, asa ca ti-am luat-o inainte)...:drak:

boshcUtza
27th May 2006, 22:48
mah treaba e ca am luat bataie cu 3-2 dar voi veti lua un 4-0 sec la cluj

t.b.
27th May 2006, 23:06
t.b., imi place de tine ca esti modest si obiectiv....Cea mai valoroasa echipa din B3 a luat bataie la Oradea (chiar daca a jucat cu fundasii la mijloc - stiu ca asta urma sa zici, asa ca ti-am luat-o inainte)...:drak:

Voi ati luat-o pe teren propriu de la o echipa retrogradata. Felicitari :) si care-i ideea ta? se mai intampla surprize si la case mai mari :D Sambata insa nu o sa fie nici o surpriza :) FC Bihor e o echipa cam de aceeasi valoare cu Liberty (dovada rezultatele directe :evil: ) asa ca scorul o sa fie pe masura :drak:

iuliandronca
28th May 2006, 02:45
Daca UTA ar fuziona cu Liberty si astfel am juca in A la anul vom avea un super derby UTA-Poli, in vom vedea pe Becali la Arad, vom avea un stadion mai modern, vom trai mai intens Liga A si poate vom ajunge in Intertoto.
Daca nu vom fuziona vom juca cu Pancota si cu Siria si vor fi vreo 50 de spectatori la meciurile UTei.

Elphax
28th May 2006, 02:49
Ai grija ca o sa-ti sara fanaticii in cap, eu zic sa te ascunzi cat mai ai timp :)

jorgensen
28th May 2006, 06:00
Etapa în care se va decide care va fi ordinea clasamentului, deci... care din echipele bihorene merge direct in A si care merge la baraj. Atentie la neatentie....

UNIREA DEJ - OLIMPIA SATU MARE
UNIREA SANICOLAU MARE - F.C.M. RESITA
UNIVERSITATEA CLUJ - F.C. BIHOR ORADEA
GLORIA II BISTRITA - GAZ METAN MEDIAS
APULUM ALBA IULIA - LIBERTY ORADEA
MINERUL LUPENI - INDUSTRIA SARMEI CAMPIA TURZII
U.T.A. - CORVINUL HUNEDOARA
C.F.R. TIMISOARA stă

ReBeL-BiHoR
28th May 2006, 10:13
STARSSTEEL :
Dupa rezultatele etapei a 29-a se pare ca cele trei echipe participante la baraj vor fi: Forex Brasov, Petrolul Ploiesti si FC Bihor.
Cele care le-ar putea lua locul sunt: FC Brasov, Unirea Urziceni si Liberty Salonta (Oradea). ehm.. Liberty Salonta nu apartine de Oradea :scared:

six
28th May 2006, 12:33
Daca nu vom fuziona vom juca cu Pancota si cu Siria si vor fi vreo 50 de spectatori la meciurile UTei.:) nu!!!!!??????:headbang: ;)

Robi
28th May 2006, 13:00
@iuliandronca: In primul rand cred ca nu sti ce inseamna UTA! Tu esti paralel cu fotbalul! ´Daca vrei sa vezi oameni gen Becali dute la Timisoara! Noi nu ne prostituam!Sa fie clar!La anul vom juca in C!Iar legat de numarul de spectatori nu inseamna cantitate ci calitate!Putini dar cu dragoste pentru o legenda vie!ANTI FUZIUNI!

Kidu
28th May 2006, 13:17
O sa jucam in C, nu va mai faceti griji.
Am ajuns sa ne bucuram ca vom juca in C, am ajuns sa ne rugam ca ilustrii nostri conducatori sa nu adopte prostitutia sportiva.

Niste gunoaie !

Kidu
28th May 2006, 13:26
T.B mi se pare cam deplasat sa spui ca sunteti cea mai valoroasa echipa din serie atat timp sunteti unde sunteti. Putin modestie nu strica nimanui dar sezonul asta FCB a fost cea mai constanta echipa.

starsteel
28th May 2006, 13:27
....topicul asta ar fi putut astepta inca o saptamana ca sa avem si un poll ca asa-i frumos mai frumos, da` ce sa-i faci daca unii-s grabiti :rolleyes:
Pollul se poate atasa cand se cunosc cele 3 echipe si e interesant de urmarit cum evolueaza echipele implicate in ultima etapa. Personal nu exclud niste vanzari-cumparari de locuri la Brasov si Oradea chiar in ultima etapa.
Exista si varianta pierderii unui joc al Craiovei la masa verde cu Astra care completata cu infrangerea din ultima etapa cu Dinamo II sa coboare oltenii pe locul 3. Teoretic e posibil practic eu nu cred.


ehm.. Liberty Salonta nu apartine de Oradea :scared:
Explica tu situatia, am inteles ca echipa din Salonta e inscrisa in Oradea ceva de genul asta. Oricum exista precedentul Foresta Falticeni care a fost transformata in Foresta Suceava.

Posto
28th May 2006, 14:00
starsteel uite cum sta treaba :
Fc Bihor a fost cumparata de Vizer in urma cu cativa ani si i-a pus numele de Liberty Oradea cu sediul in oradea pe o strada X ( x luat ca exemplu), dupa care a vandut-o iara consiliului local; aceastia i-au schimbat iar numele in Fc Bihor Oradea iar vizer si-a format alta echipa tot cu sediul in oradea pe aceasi strada X si cu numele de Liberty Oradea ( probabil avea deja numele in registrat si nu l-au mai schimbat, si nu stiu de ce )doar care joaca la salonta, pana si autocarul nu l-au schimat si tot Liberty Oradea scrie pe el . Au cumparat loc de bivizia B si uite asta. cei de la Salonta le zice Liberty salonta! Echipa adevarata a salontei se numeste Olimpia salonta si joaca pe undeva prin D

starsteel
28th May 2006, 14:04
Seria 1
Ultimele meciuri pt. a prinde barajul: Forex Braşov (56)- Precizia Săcele si Portul Constanţa - FC Braşov (55)
Daca Forex castiga prinde barajul.
Seria 2
Ultimele meciuri pt. a prinde barajul: Dunărea Giurgiu - Petrolul Ploieşti (56) si Unirea Urziceni(56) - Minerul Motru.
Daca Petrolul castiga, rezultatul de la Urziceni nu mai conteaza.Mult succes Petrolul!
Seria 3
Ultimele meciuri pt. promovare directa si baraj:Unirea Alba Iulia - Liberty Salonta(55) si U Cluj - FC Bihor (55)
Daca Salonta bate promoveaza direct indiferent de rezultatul de la Cluj. Unirea e deja retrogradata, U Cluj din pacate are 51pcte. Bihorul pare ca va juca barajul.

Vlad
28th May 2006, 14:12
cred ca salonta prinde barajul
da nu cred ca are sanse in fata celorlalte 2

oricum per total desi B3 e mai disputat, B1 si B2 au echipe mai tari anu' asta

starsteel
28th May 2006, 14:14
Eu nu inteleg pe ce te bazezi cand spui ca Salonta prinde barajul.

King of Hell
28th May 2006, 14:21
SALONTA VA TERMINA PE 1 !!! Ba parca sunteti toti drogati. Cum credeti nu bate salonta la alba iulia, echipa retrogradata deja??? Sa dea bihorenii albanezilor 100 000 euro si tot nu bat, ca salontanii lu vizer dau mai mult sau vin cu arbitrii.

starsteel
28th May 2006, 14:24
Baraj: Forex, Petrolul, FC Bihor--->Petrolul va promova.
Asta e si pronosticul meu. FORTZA PETROLUL!

Vlad
28th May 2006, 14:25
Probabil, dar NU merita!
daca ar juca baraju ar pierde

remy
28th May 2006, 15:05
HAI URZICENIUL !
LOGIC AR FI CA EI SA JOACE BARAJUL, PT. CA VOR FI: Dunarea Giurgiu - Petrolul Ploiesti, Unirea Urziceni - Minerul Motru. SI AR FI CULMEA SA NU BATA UNIREA ACASA, SI SA BATA PETROLUL CHIAR LA GIURGIU, O ECHIPA BUNA.


Bihorul este la putere

FC Bihor Oradea şi Liberty Salonta vor lupta indirect în ultima etapă pentru şefia seriei ardelene

Cu 90 de minute înaintea finalului de campionat, cele două echipe bihorene şi-au asigurat prezenţa măcar la barajul de promovare.
Ultimul fluier al penultimei etape a Diviziei B3 a consemnat o premieră pentru fotbalul bihorean: FC Bihor şi Liberty Salonta au şanse reale să meargă braţ la braţ în Divizia A. Cele două formaţii au primit o mână de ajutor şi de la “U” Cluj, care a câştigat cu 4-0 la Mediaş, rezultat care a scos ambele echipe din bătălia pentru promovare sau pentru locul de baraj.
“U” Cluj va arbitra până la capăt lupta pentru supremaţie, o victorie sâmbăta viitoare împotriva lui FC Bihor urmând să-i ofere lui Liberty promovarea pe tavă, indiferent de rezultatul pe care-l obţin salontanii la retrogradata Unirea Alba Iulia. Aceasta deoarece, la egalitate de puncte, Liberty are în faţa lui FC Bihor avantajul rezultatelor directe (1-0 la Salonta şi 1-2 la Oradea). Culmea e că, în situaţia în care Liberty trece prima linia de sosire, iar FC Bihor nu câştigă barajul, este mai mult decât probabil ca Oradea să nu apară anul viitor pe harta Diviziei A. Liberty nu poate juca în primul eşalon la Salonta, iar pe Municipalul orădean nu prea este dorită, astfel încât gruparea patronată de omul de afaceri Marius Vizer va fuziona fie cu una dintre retrogradatele din primul eşalon (Pandurii sau FCM Bacău), fie cu una dintre echipele cu pretenţii din eşalonul secund, dar care au ratat promovarea (Petrolul, FC Braşov, “U” Cluj).
Singura condiţie pe care o vor pune cei de la Liberty pentru a fuziona este ca echipa cu care o vor face să aibă asigurat loc în Divizia B, astfel încât salontanii să joace şi anul viitor în liga secundă.

Tony_Viola
28th May 2006, 15:14
Cu 2 etape inainte de final subsolul clasamentului arata astfel:

6. CFR TIM. 28 10 6 12 33-40 36p -6
7. CORVINUL HD 27 9 8 10 32-35 35p -7
8. I.S.C. TURZII 27 8 10 9 30-28 34p -8
9. GLORIA II 27 9 6 12 23-34 33p -6
10. OLIMPIA S.M. 27 9 5 13 22-33 32p -10
11. MINERUL L. 27 8 7 12 25-30 31p -8
12. UNIREA DEJ 27 8 5 14 26-35 29p -10
13. ALBA IULIA 27 6 10 11 21-29 28p -11
14. UTA ARAD 27 6 9 12 25-34 27p -12
15. UNIREA SAN. 27 5 5 17 19-48 20p -19

Care credeti ca sunt cele 5 echipe care vor retrograda?
sannicolau mare, uta:evil: , alba iulia, unirea dej, minerul lupeni. si va rog eu mult dragi bihoreni nu va mai luati de corvinul doar pentru ca v-au luat din puncte. care dintre voi vine la meciul cu dinamo din ultima etapa sa stiti ca va asteptam cu batele deschise:evil:

t.b.
28th May 2006, 15:17
in vom vedea pe Becali la Arad

Tu de-aia vrei sa intre UTA in A sa-l vezi pe cioban :o: :o: :o: Vi si-amar de ea tara :headbang: :headbang: :headbang:

Elphax
28th May 2006, 20:44
Pai tu nu ai vazut ca PNG are deja 7% in sondaje?

ReBeL-BiHoR
28th May 2006, 22:20
astea is prosti :pace:

Posto
28th May 2006, 23:46
cat costa un loc de divizie A ? .. asha de curiozitate !

jorgensen
29th May 2006, 07:45
Daca tot va dati toti cu presupusul, lasati-ma sa-mi fac si eu de cap :D
Sa analizam putin seria a treia, ca la asta ma pricep...vezi ultimele pronosticuri :yeah:
De ce ar vrea Liberty sa promoveze, sa vanda locul si sa aiba asigurat locul din liga a doua si sezonul viitor ?
Nu mai bine, ramane la baraj si acolo vinde nu unul, ci doua locuri de Liga 1. Si apoi le lasa pe celelalte doua sa se bata cap in cap in ultimul meci de baraj.

PS Bineinteles, e doar parerea mea ! De (FC) BIHOREAN !!!:yeah:

Universal
29th May 2006, 08:42
Ati uitat de Universitataea Craiova :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Elphax
29th May 2006, 09:22
Craiova e in A deja, nu ai vazut cat se bucura baietii?

Pana la urma cum e sistemul asta cu barajul?
Se face un miniturneu de 3 echipe?
3 meciuri in aceeasi locatie? O zi sau mai multe, cand? Se stie ceva?
Se mentin suspendarile datorate cartonaselor din campionat?

micutzu
29th May 2006, 09:27
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2
SANNICOLAU - RESITA X
U CLUJ - FC BIHOR X
GLORIA II - GAZ METAN 1
ALBA IULIA - LIBERTY X
MINERUL - ISCT X
UTA - CORVINUL 1 - macar pe amaratii astia sa-i batem acasa
CFR TIM sta.

Dadoman
29th May 2006, 11:13
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2
SANNICOLAU - RESITA X
U CLUJ - FC BIHOR X
GLORIA II - GAZ METAN 1
ALBA IULIA - LIBERTY X
MINERUL - ISCT X
UTA - CORVINUL 1 - macar pe amaratii astia sa-i batem acasa
CFR TIM sta.
Vreti sa ne trageti si pe noi in C?:mda:

King of Hell
29th May 2006, 11:48
micutzule, nu is asa amarati :) corvinu ii singura echipa care si-o scos egalu de pe Moina pe drept. ca o fost buni. nu ca alte panarame, gen medias, alba, isct, satu mare pe care nu le-am batut din prostie.

King of Hell
29th May 2006, 11:50
turneu prin 10 nush cat iunie in bucuresti, tine 7 zile. un meci la 2 zile. fiecar cu fiecare.


De ce ar vrea Liberty sa promoveze, sa vanda locul si sa aiba asigurat locul

pai salonta nici nu mai tre sa se prezinte la alba iulia, poa sa piarda cu 3-0 din oficiu. la ce bataie va administram sambata, nu va mai conta rezultatul de la alba.

Darkslowstar
29th May 2006, 12:31
Se va tine un miniturneu in Bucuresti , parca intre 10 si 17 iunie. Noi mai avem numai sanse teoretice. Nu as vrea sa intre Forex in A (au o echipa foarte buna), prefer sa mearga Bihorul sau Ploiestiul, 2 echipe de traditie. Eu vreau ca ai mei sa promoveze pe gazon, nu prin fuziuni, mezaliante, etc

ALLINN
29th May 2006, 12:54
micutzule, nu is asa amarati :) corvinu ii singura echipa care si-o scos egalu de pe Moina pe drept. ca o fost buni. nu ca alte panarame, gen medias, alba, isct, satu mare pe care nu le-am batut din prostie.

Da, multumim pentru aprecieri. Si la Cluj am demonstrat ca avem o echipa ce nu merita as retrogradeze. Puteam castiga partida de pe Ion Moina, insa si eventualul penalty din minutul 82 a fost discutabil. Oricum, salutari celor din Cluj, cu speranta ca ne vom salva anul acesta si vom intra la anul intr-o frumoasa lupta pentru suprematie, alaturi de ei!

bdl
29th May 2006, 14:22
In Bucuresti ??? :no:
asa stiam ca ar trebui sa se joace intr-o localitate la distante egale fata de fiecare... ca asa nu e corect, Bucurestiul este la o aruncatura de bat fata de Ploiesti, si la 3 ore de Brasov, dar fata de noi...

micutzu
29th May 2006, 14:28
Daca UTA ar fuziona cu Liberty si astfel am juca in A la anul vom avea un super derby UTA-Poli, in vom vedea pe Becali la Arad, vom avea un stadion mai modern, vom trai mai intens Liga A si poate vom ajunge in Intertoto.
Daca nu vom fuziona vom juca cu Pancota si cu Siria si vor fi vreo 50 de spectatori la meciurile UTei.

Dute bah cu cos, dute la baschet. Ai noroc ca nu te am in fata. Ar trebuii sa iti sterg mesajul si sa-ti propun ban permanent, dar ai noroc ca Vadim nu mi-ar accepta :headbang: .
Apropos, am auzit de la baieti ca te asteapta cu drag la peluza de sub tabela, :evil: sa ne explici cum e cu fuziunea si sa te incurajam :ciocan: .

micutzu
29th May 2006, 14:34
Vor fi mai multe zile de turneu (4-5-6, nu stiu exact), deci toate se vor caza in Bucuresti pentru a se ferii de drumuri obositoare. Deci nu prea are importanta distanta dintre locul de desfasurare si localitatile de bastina ale competitoarelor. Toate de la hotel vor pleca inaintea meciurilor.

bdl
29th May 2006, 14:36
pai da...dar suporterii? de la Oradea iti ia o noapte intreaga sa ajungi in Bucuresti cu trenul. Multi n-au nici banii nici timpul necesar pt a sta o saptamana in Bucuresti.

micutzu
29th May 2006, 14:40
Vreti sa ne trageti si pe noi in C?:mda:

Daca nu meritati sa castigati, da , va tragem si pe voi ca pe Alba si, poate, Lupeni. Daca noi am jucat corect pana acum si am retrogradat, nu vad unde e spiritul de sportivitate in a ne retrage din fata voastra pentru a va salva pe nedrept.

Atia suntem noi romanii, asteptam pomana de la altii.
De ce esti asa de indignat?
Ca nu va dam pomana?
Luptati pe teren si castigati pe merit si dovediti ca meritati sa mai jucati si la anul in Liga Secunda.

Vorba aceea : "La munca, nu la intins mana!"

Si acum astept sa ma contrazica cineva. :evil:

Elphax
29th May 2006, 14:44
Corect era in cazul asta la Cluj, sau Alba Iulia. Era cel mai convenabil pentru suporteri. Dar sa isi duca televiziunea X atatia oameni si echipamente departe de bucuresti?

King of Hell
29th May 2006, 15:39
la Cluj unde ma? pe ce stadion? Ca la un meci de asta de baraj sa se tina la Cluj de exemplu, ar veni 3000 ploiesteni, brasoveni nush cati, si 2000-3000 bihoreni sau mai mult. am dat niste cifre aproximative. si apoi ar mai vrea sa intre si clujenii sa vada meciurile. unde bagi tu 10 000 oameni? ca nu incap atatia pe Moina, ca pica dracu peste ei. si la cfristi nu se poate ca aia isi fac gazon pana anu viitor. sa fi fost U la baraj pana la urma mi-ar fi convins, ca mergeam destui acolo, si stateam la bere si povesti cu ploiestenii si cainii. si vedeai galerie de 7000 oameni la meciul Petrolului si a lui U. Ca Forex nu cred ca au mai mult de 100 de suporteri...

Darkslowstar
29th May 2006, 17:12
Forex au venit 50-100 de insi cu talangi si clopote la noi, care e la 20 de mers pe jos de al lor. Nu stiu daca vine cineva la Bucuresti de la ei, poate isi aduce Tucunel muncitorii la meci. Hai Petrolul si Bihorul :)

Bogdann
29th May 2006, 17:19
si dak pierdem la arad e foarte greu sa cadem pana pe locul 10 pt k nu cred k o sa bata isct la lupeni. micutzule nu numai in romania se practica acest fotbal cu "pomana" cum zici tu...si in alte tari sunt echipe care nu mai au pt ce juca si se dau la o parte...pe mine sincer m`a surprins faptul k tocmai acum pe sfarsit ati inceput sa`i incurcati pe altii care trageau cat se poate sa se salveze...mi`ar placea sa castigam pe drept si sa trecem pe locul 6 sau macar un egal dar sa fie pe drept k sa nu mai aiba altii ce comenta k ne`am salvat pe nedrept...cred k noi ne`am jucat sansa si am reusit sa demonstram k meritam sa jucam si la anul in liga a 2`a...am scos puncte unde nu se astepta nimeni (la cluj si bihor -- la bihor puteam chiar castiga)...nu se ataca degeaba bihorenii pe aici pe forum...is toti impotriva hunedoarei pt k nu am vrut sa ne dam la o parte...exact ceea ce spuneai tu micutzule, vroiau poate "pomana" din moment ce nu au fost in stare sa ne bata, dar noi aveam nevoie de puncte...asta e fotbalul!!! FORZA CORVINUL!!!

Siljanoski
29th May 2006, 17:47
UNIREA DEJ - OLIMPIA 2
SANNICOLAU - RESITA 2
U CLUJ - FC BIHOR 2 si mergem in A direct
GLORIA II - GAZ METAN 2
ALBA IULIA - LIBERTY 1x, sa nu ramanem cu banii
MINERUL - ISCT 2
UTA - CORVINUL 2

Vlad
29th May 2006, 17:58
UNIREA DEJ - OLIMPIA x

SANNICOLAU - RESITA 2

U CLUJ - FC BIHOR 1
GLORIA II - GAZ METAN x
ALBA IULIA - LIBERTY 2
MINERUL - ISCT x
UTA - CORVINUL 1

King of Hell
29th May 2006, 20:47
@SVlad, in sfarsit un om realist.

King of Hell
29th May 2006, 20:56
pai baraju asta intre Bihor si Petrolul se disputa, aia-i clar :D :D ca o sa rad isteric 3 zile daca iese Forexu victor.

elia
29th May 2006, 22:15
E o mare discriminare daca se va juca la Bucuresti. Conform legilor FRF nu e voie sa se joace la Bucuresti. Se creaza avantajate pentru competitoarele din Brasov/Ploiesti. Iar asta cu televiziunea e o prostie. Nu tre' sa te intereseze pe tine ca federatie ce cheltuieli fac televiziunile, ci sa creezi sanse egale pt toate competitoarele.

jorgensen
29th May 2006, 22:24
e foarte interesant cum pentru locurile de baraj se bat suporteri din acelasi oras. Ca salontanii tot in oradea au suporteri, ca aia din orasul care face salam nu au ei bani sa faca deplasari, poate numa' pana in Oradea. Si culmea e ca nimeni nu tine cu favoritele: FC BRASOV si FC BIHOR. Cu toate ca lumea tine cu Salonta la baraj si Bihoru in A :drak:

jorgensen
29th May 2006, 22:28
iti arat eu realitate sambata la cluj:
u cluj - FC Bihor 1-4
iar ca meniul sa fie complet:
Apulum - liberty 2-2 :drak:

apparte
29th May 2006, 22:45
Ploiestenii si-au rezolvat cumva meciul de la Giurgiu?:o: Ca aia pot sa le puna probleme! Forex-ul au meci acasa,asa ca nu-i vad sa se-mpiedice! Judetul Bihor va fi reprezentat de Liberty la baraj:drak: !:evil: :D

King of Hell
29th May 2006, 23:01
da, fix asa arata. doamne da sa promovati dracu sa scap de voi, pe threadu B.

King of Hell
29th May 2006, 23:04
daaaaaaaaaaa, sper sa nu va mai vad pe aceste threaduri sfinte de la diviziile inferioare, vreo 20 de ani.

bdl
29th May 2006, 23:28
sper sa nu va auzim nici pe voi clujenilor pe aceste threaduri...ne putem certa si pe threadurile de divizia a :D

bihoreanul
30th May 2006, 01:49
'Unirea Alba Iulia, este deja retrogradat?, urmînd s? alinieze o echip? din care vor lipsi mai mul?i juc?tori cu experien??, precum Scarlat, Ciobanu sau Kiraly.' "Poate s? vin? Bihorul ?i cu o saco?? de bani. Refuz?m categoric. Vrem s? cî?tig?m, dac? putem, pentru onoarea noastr? meciul cu Liberty", a spus Sarme?. OARE ?:mda:

jorgensen
30th May 2006, 07:31
Se pare că Liberty nu va depune intenţionat apel şi că aproape sigur va pierde meciul de sâmbătă, cu Unirea Alba Iulia, pentru a-i lăsa drum liber lui FC Bihor către primul loc prosport
Tocmai ce spuneam, nu stiu pe unde... :drak:

King of Hell
30th May 2006, 09:17
atata timp cat noi va batem, la ce mai conteaza infrangerea salontei? :D

jorgensen
30th May 2006, 09:20
nu uita ca boc ii coleg de echipa cu filip. Si acum sa fiu mai explicit. Voi de la cine primiti banii... de la Consiliul local si primarie, nu ? La fel si noi.
Boc si filip, doi primari care se inteleg... qed

Siljanoski
30th May 2006, 11:14
da, fix asa arata. doamne da sa promovati dracu sa scap de voi, pe threadu B.
Vezi, incepi incet-incet sa ajungi la o atitudine logica. Mai stii ca sambata mai si tii cu noi.../hello

Siljanoski
30th May 2006, 11:20
Da intram in A si intram si pe-aici zilnic, sa va salutam... Ca stim ca ne iubiti

King of Hell
30th May 2006, 11:27
Jorgensen, tu chiar crezi ca Boc care face Poc zis Pinnochio are vreo putere de decizie asupra echipelor clujene? gluma mai buna n-am auzit.

Darkslowstar
30th May 2006, 11:43
Din pacate Forex are echipa cea mai buna dintre cele, desi sper ca Petrolul (Urziceni who?) sau vreuna din echipele bihorene sa-i faca bucata. Hai Precizia :drak:

King of Hell
30th May 2006, 12:00
poi ma, ganditi-va, sa zica oareshcine: Baraj-Salonta-Urziceni-Forex...o sa te intrebe -baraj ptr retrogradare in C? ce echipele vietii is si astea. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

t.b.
30th May 2006, 12:06
nu uita ca boc ii coleg de echipa cu filip. Si acum sa fiu mai explicit. Voi de la cine primiti banii... de la Consiliul local si primarie, nu ? La fel si noi.
Boc si filip, doi primari care se inteleg... qed


si crezi ca mere Boc la jucatori sa le zica sa piarda cu voi ca sa-si ajute subalternul :D :D :D de parca Boc ar fi votat de Filip ala al vostru si nu de cetatenii CLUJULUI. Oricum rezultatul meciului conteaza doar pentru palmares si orgoliu ca sansele ca Salonta sa se impiedice de o echipa retrogradata care o sa joace cu rezervele sunt de 0,000000001%.

t.b.
30th May 2006, 12:16
Amu gluma-i gluma, da` de intra Salonta direct si Bihorul nu castiga barajul atunci din seria asta nu o sa promoveze practic nimeni, ca taranii parca vad ca vand locul la o echipa din Moldova :mda: asa ca din seria ARDEALEANA o sa promoveze o echipa moldoviniasca :headbang::headbang::headbang: tulai rau am ajuns

bihoreanul
30th May 2006, 12:23
http://www.prosport.ro/index.php?c=73&a=111101 - Liberty nu are licen??! ,Dac? fuzioneaz?, nu poate juca în ?A?,Pact între echipele bihorene? '
Interesant articol :rolleyes:

Posto
30th May 2006, 12:33
Ultimele zvonuri de la tribuna oficiala de la Fc Bihor ( la meciul cu Sanicolau ):
Liberty promoveaza, si Fuzioneaza cu Alba Iulia. Borcea va cumpara Alba iulia ( un oras pro dinamo ) iar vizer va aduce echipa acolo. ( Vizer si Borcea sunt prieteni buni ). Salonta va juca in C Iar Alba in A. :headbang:
Zvonuri auzite de un prieten care a stat la tribuna oficiala !:mda:

bihoreanul
30th May 2006, 12:39
Daca citeai mai atent in linkul de mai sus,vedeai ce a spus Duru (Seful Comisiei de Licentiere) si nu mai ascultai zvonurile altora.NU se mai poate fuziona,vinde si alte magarii din astea ! ! ! Nici daca s-ar vrea nu s-ar putea pentru ca nu ar mai fi timp,iar Liberty nu are licenta de divizia A ,iar azi suntem in 30.05 si pana la 01.06 trebuie facuta contestatie pe licenta.Asa ca ,Liberty NU va juca in A,iar clubul care va cumpara locul implicit cumpara si licenta,care nu exista ,deci nici Bacaul daca fuzioneaza cu Liberty NU are drept de joc in A ,indiferent de stadion !!!

Posto
30th May 2006, 12:44
cred ca am fost destul de clar acolo ! .. am pomenit io de fuzionare ?? am spus doar ca vizer duce echipa acolo ( jucatori ) si va juca la alba. iar salonta in C, nu fuzioneaza nimeni cu nimeni !. Sunt niste gauri in regulamentu asta ( care spune ca nu se mai poate fuziona ).Se face doar un schimb d elocuri sau asha ceva, dar nu fuzioneaza, asha am intzeles si eu

King of Hell
30th May 2006, 12:45
Bihorene, atunci ramane o singura problema. 1 la mana, daca promoveaza salonta de pe 1, nu are licenta, si ca sa vezi magarie pe FRF, pandurii raman in A si bihor mere la baraj. in loc sa pice dracu' pandurii, bihor sa mearga direct si U la baraj. adica o echipa lupta 30 etape sa promoveze, si alta f**e buha si scoate 10 puncte tot campionatu ca sa ramana in A.

t.b.
30th May 2006, 12:48
Pai cum adica? asa nici Forex nu ar trebui lasata sa promoveze, ca din ce stiu joaca pe un stadion de vreo 2000 de locuri. Asa cum Forex in eventualitatea unei promovari ar putea juca pe Tineretului asa si Liberty ar putea juca la Oradea, Alba-Iulia... Bacau :headbang:
Is mai complicate treburile aici mai bihorene, mai ales ca Vizer are pile pe la Liga, io-s 100% convins ca o sa faca magaria astia de la Liberty

Posto
30th May 2006, 12:50
nu o sa fie prima nici ultima ... asha s-a intamplat si cu otelu ( parca ) cand i-au batut fc Bihor la baraj si tot au ramas in A, nu mai tin minte exact cum dar tot au ramas.

King of Hell
30th May 2006, 12:53
da. si dupa ce ne bat, oradenii o sa ne sece si anu viitor ca ei is mai buni ca noi ca ne-o batut.

King of Hell
30th May 2006, 12:55
o luat loc de la FC Baia Mare, sau care o promovat de pe 1 din seria noastra?

Posto
30th May 2006, 12:58
nuu ... mi-am adus aminte !! ... Au fuzionat Petrolul Cu Astra Ploiesti ! .. asha a fost ... petrolul era picata si astra nu parca si au fuzionat si asha a ramas si otelul in A

t.b.
30th May 2006, 13:01
bine ma, doar nu crezi ca ne-or bate astia chiar la noi acasa, 4 le dam ca la ailalti blatisti :D

bihoreanul
30th May 2006, 13:06
Oricum ,sunt de tot rahatul regulamentele in tara asta.Ca la noi la nimeni!:headbang:

t.b.
30th May 2006, 13:11
nu o sa fie prima nici ultima ... asha s-a intamplat si cu otelu ( parca ) cand i-au batut fc Bihor la baraj si tot au ramas in A, nu mai tin minte exact cum dar tot au ramas.

au fuzionat echipele ploiestene si asa au ajuns sa joace Otelul in A.
Baia-Mare a castigat la baraj cu Foresta parca si a vandut locul lu` Bacau care a pierdut barajul cu Farul.

starsteel
30th May 2006, 13:32
Au fuzionat echipele din Ploiesti, amandoua erau in prima divizie, iar Otelul fiind echipa care a terminat campionatul pe locul 13 a ramas in A. E un episod urat din istoria noastra dar sa ajuns aici datorita manevrelor murdare din ultima etapa realizate de Bacau, Brasov si Steaua. Adica Steaua a venit la Galati, in ultima etapa, unde a scos un egal cu un gol marcat pe final de meci (ei nu aveau nevoie de punct, asta a fost opera lui Hrebenciuc si Piturca) iar in meciul Brasov-Bacau in momentul in care sa marcat golul egalizator la Galati imediat a marcat Bacaul golul victoriei de la Brasov si astfel a scapat de baraj. Precum se vede Brasovul si Bacaul si-au primit rasplata anul asta se reintalnesc aproape sigur in B; nu exclud iar o manevra de culise de aceea spun probabil.
P.S. Acum vedeti si cauzele care ma fac sa fiu in acest baraj de partea Petrolului o echipa de traditie in fotbalul romanesc si sa nu doresc prezenta in acest baraj a echipei FC Brasov.

Elphax
30th May 2006, 13:37
Eu sunt sigur ca , daca Liberty castiga seria, sau nu iese ultima la baraj, intr-un fel sau altul, echipa 'lui Vizer' va juca in A. Cu sau fara fuziune, Oradea sau alt oras, Vizer va fi in A, pt ca Dinamo are nevoie de sprijin sa ia campionatul viitor ;)

Sper doar sa nu fuzioneze cu FC Bihor sau UTA, atunci ar fi scandaluri mari...

micutzu
30th May 2006, 13:44
Iti spun sigur ca cu noi nu fuzioneaza. Au mai zis-o si prin ziare.

starsteel
30th May 2006, 13:48
UTA in locul lui Salonta? Moral nu ar fi frumos dar "Batrana Doamna" ar fi primita cu simpatie in A. La urma urmei asta a fost si traseul lui Poli Timisoara.

micutzu
30th May 2006, 14:22
Pai chiar asta acuzam noi la timisoreni de vreo 5 ani in coace si acum sa facem ca ei? Never !!!

King of Hell
30th May 2006, 15:05
io si cu 7-0 is multumit. nu-i musai 4.

jorgensen
30th May 2006, 16:35
Iara ati beut mai mult decat mine si angelina ? WOW, intelegeti ca nu depinde totul de suporteri, sunt forte mult mai mari decat puterea voastra de intelegere.

Darkslowstar
30th May 2006, 17:57
Pai cum adica? asa nici Forex nu ar trebui lasata sa promoveze, ca din ce stiu joaca pe un stadion de vreo 2000 de locuri. Asa cum Forex in eventualitatea unei promovari ar putea juca pe Tineretului asa si Liberty ar putea juca la Oradea, Alba-Iulia... Bacau :headbang:

Nici vorba sa joace Forex pe Tineretului, dar e posibila din pacate o fuziune, desi suporterii nu o doresc. Nu-i nici o tragedie sa mai stai un an in B si sa promovezi pe meritul tau.

Galatene, nu contest ca meciul ala a fost cam dubios, dar nu ati fi ajuns in situatia aia daca nu ati fi vandut o groaza de meciuri si voi. Atunci erau alte vremuri!

t.b.
30th May 2006, 18:49
Amu serios, tu chiar ti-l inchipui pe Boc mergand la conducatorii/antrenorii/jucatorii nostri sa le zica sa piarda meciul ca sa-i faca pe plac unui subaltern de-al sau :D Hai sa glumim :) Pe de alta parte imi place ca recunosti ca numa` cu interventii ne puteti bate :drak:

Noah pana la urma cum ramane cu meciul? O sa fie televizat? ca mi-ar trebui si mie o inregistrare, ca o sa-mi faca placere sa revad victoria categorica a noastra :drak:

King of Hell
30th May 2006, 20:45
cum sa ne bata cu interventii ma? ai baut ceva? :D

Cra10veanu
30th May 2006, 21:00
meci mare sambata se pare :D sa fiti cuminti, fara incidente :D

Cra10veanu
30th May 2006, 22:08
t,b uite clasamentul, trage concluzia :D http://www.prosport.ro/index.php?c=79&a=75267

t.b.
30th May 2006, 22:13
la rezultatele directe stau mai bine ploiestenii, da` pana la sfarsitul campionatului clasamentul se face cu criteriul al doilea golaverajul. Petrolul daca bate la Giurgiu merge la baraj 100%

Cra10veanu
30th May 2006, 22:27
pai si daca unirea urziceni va bate la motru? ;)

t.b.
30th May 2006, 22:47
pai daca o sa castige amandoua, o sa fie egalitate de puncte intre Petrolul si Urziceni si se iau rezultatele directe unde ploiestenii stau mai bine. Urziceniul numai daca ii incurca Giurgiu pe Petrolul au sanse sa mearga la baraj

After Hours
31st May 2006, 02:11
UNIREA DEJ - OLIMPIA ....... 2 (0-2)
SANNICOLAU - RESITA ....... 2 (1-3)
U CLUJ - FC BIHOR ............ X (0-0)
GLORIA II - GAZ METAN ..... 1 (2-0)
ALBA IULIA - LIBERTY ........ 1 (2-1) :ok:
MINERUL - ISCT ................ 1 (2-1)
UTA - CORVINUL ............... X (1-1)
CFR TIM sta.

Siljanoski
31st May 2006, 09:35
Si varianta asta suna bineeeee!!!!!!

King of Hell
31st May 2006, 09:40
cum ma? 0-0. fi serios, ne bateti cui 5-0. oh marita echipa a Oradei, ai mila de noi, nu ne umili. si ca sa citez dintr-un filosof grec important, Platon: "Fotbalul s-a inventat pentru ca AC Milan, Barcelona si FC Bihor sa ne incante cu magia lor" JEEEEEEEEEEEEET in A sa nu va mai vad p'aci

jorgensen
31st May 2006, 09:42
Iti vom asculta rugile, marite reje. Dar promitem sa ne intoarcem pe forum doar pentru a va sustine pe voi anul viitor !!!

Hopshio
31st May 2006, 09:45
klar....o sa va sustinem ca nu o sa mai avem treaba pe divizia B numa la divizia A..aicea va sustinem pe voi de plictiseala:)

mendingo
31st May 2006, 12:24
bah bihoreni...io cred ca nu vad bine, de 5 minute ma frec la ochi...motivul: Ionutz Popa va fi liber de contract saptamana viitoare shi Iashi-ul nu are bani sa-l tzina(Prosport)! PE EL! HAIDETI LA PRIMARIE SA-L LUMINAM PE FILIP! SHI-ASA NE TREBUIE ANTRENOR! Dupa Ando, io zic ca Ionutz Popa e cel mai bun antrenor pe care l-am avut noi in ultimul timp! Shi mor dak nu il aduce Filip, mai ales ca Ceahlaul o sarit deja!