PDA

View Full Version : Predictii Conference Championships:



Seahawk
16th January 2006, 11:42
Sambata, 22 ianuarie:

ora 22.00(ora Romaniei) : AFC Championship:
Pittsburgh Steelers @ Denver Broncos
si la ora 1.30 : NFC Championship :
Carolina Panthers @ Seattle Seahawks

titans_rulez
16th January 2006, 13:13
cred ca nu sunt momentan in stare sa mai fac predictii...asa ca mai astept...

Mihai13
16th January 2006, 14:50
Am reusit performanta sa nu nimeresc nici un meci saptamina trecuta. Come on, dati-mi credit, as fi putut nimeri macar una din greseala, insa nu am facut-o...

Acuma fara glume, sincer nu sint suparat ca m-am inselat. Ma bucur ca am scapat de patrioti, si desi ma simt nasol pentru colti imi pare bine pentru Steelers si Panthers. Si acum, predictiile:

Pittsburgh at Denver: Sincer tot ce am vazut din meciul patriotilor a fost missed FG si fumbled punt din 4th quarter, asa ca habar n-am ce a jucat Denver. Nici in sezonul regular nu prea i-am vazut, am vazut numai cum au luat bataie de la Giants. Deci, tinind cont ca voi tine cu Steelers oricum si ca otelarii au "peaked" exact cind trebuia, merg pe Pittsburgh.

Carolina at Seattle: Simbata am obtinut raspunsul la intrebarea "cum ar arata soimii fara Shaun". Raspunsul este ca daca Hasselbeck si Darrell Jackson fac meciul vietii si apararea (solida dar nu top notch) stapineste un atac impotent, soimii vor cistiga. Acuma contra panterelor Shaun va reveni in formatie, si alegerea logica va fi Seattle. Insa eu voi merge pe Carolina, din motive sentimentale, dar si ca sa nu ma injure Seahawk si sa-mi zica ca pentru Divisional Play-offs am fost 0-4 la predictii.

codrutc
16th January 2006, 18:35
Ce consolare am si eu ca am ghicit 3. Am pierdut tocmai rezultatul care nu trebuia :(

Sorry, am crezut ca sunt pe thread-ul cu meciurile din Divisional Playoffs.
Poate imi voi schimba parerea pana in weekend dar fiinca tot sunt aici,
zic ca Seattle, Denver vor fi castigatoare

Va zic ca voi tine totusi cu Steelers, macar pentru a avea consolarea ca am fost batuti de campionii AFC.

codrutc
19th January 2006, 20:53
Observ ca multi "analistii" se arunca sa prezica surprize in ambele meciuri.
Nu zic ca nu este posibil, dar asa se arunca toti pe bandwagon cum s-au aruncat si pe al Colts si s-au ars.
Sa retinem totusi ca ambele echipe vizitatoare sunt deja dupa 2 meciuri in deplasare in playoffs. Desi nu exclud surprize, raman la aceasi parere ca la inceputul saptamanii, adica Denver si Seattle castigatoare.

Seahawk
20th January 2006, 10:24
Eu zic ca Seattle va juca impotriva lui Steelers in superbowl :)

Seahawk
23rd January 2006, 10:50
Codru 1/2, Mihai 1/2, eu 2/2. Thread closed.