PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kainsashiki
15th May 2007, 23:49
Mijlocasul american al lui Manchester City, DaMarcus Beasley, va parasi gruparea de pe Eastlands pentru a se transfera la PSV Eidhoven.

"Extrema americana se intoarce la PSV Eindhoven la sfarsitul acestui sezon, dupa ce a fost imprumutat de clubul olandez", a anuntat, marti, site-ul oficial al clubului.

Beasley a marcat patru goluri pentru Manchester City si a evoluat in 13 meciuri, dar nu a fost destul de convingator pentru a-i convinge pe cei de la Manchester City sa-l cumpere.

Alaturi de Beasley, si fundasul tunisian, Hatem Trabelsi, va parasi Manchester City.

Si ar mai fi de zis ca Gerrard isi va prelungi contractul cu Liverpool pe o durata de patru ani.

Ultimele transferuri din Premiership:

14/05/2007 R. Wright Everton -> released Confirmed Free Transfer
14/05/2007 A. Pistone Everton -> released Confirmed Free Transfer
14/05/2007 Abel Xavier Middlesbrough -> Los Angeles Galaxy Confirmed Free Transfer
14/05/2007 J. Hasselbaink Charlton -> released Confirmed Free Transfer
11/05/2007 F. Muamba Birmingham -> Arsenal Confirmed Full Ownership
10/05/2007 Lucas Gremio Liverpool -> released Confirmed Full Ownership
09/05/2007 L. Fabianski Legia Warsaw -> Arsenal Confirmed Full Ownership
08/05/2007 Y. Kaboul AJ Auxerre -> Tottenham In Talks Full Ownership
26/04/2007 J. Woodgate Real Madrid -> Middlesbrough Confirmed Full Ownership

Kainsashiki
16th May 2007, 22:08
Reading l-a luat pe Khalifa Cissé de la Boavista Porto.

Date of Birth: 01/09/1984
Nationality: France
Height: 186 cm.
Weight: 76 Kg.
Role: Defender
Jersey: -

http://goal.com/resultsimg/5748.jpg

Celso
20th May 2007, 12:27
Juan Pablo Angel [Aston Villa -> New York Red Bulls] Free

alte zvonuri:

Saha -> Tottenham
Tevez -> Liverpool
Lescott [Everton] -> Chelsea
Alfonso Alves [Heerenveen] -> Manchester Utd

de asemenea Milan se pregateste sa faca o oferta de 28 mil de lire sterline pt Drogba

Bogdy LFC
20th May 2007, 13:07
Robben alege Bayern in timp ce Hargreaves semneaza cu Manchester

Arjen Robben va parasi Chelsea pentru o mutare la Bayern curand atat timp cat clubul german a finalizat transferul lui Hargreaves la Manchester.Mijlocasul englez a costat circa 18 milioane £ iar acesti bani for fi imediat investiti in jucatorul olandez care se presupune ca are o relatie dificila cu managerul lui Chelsea

kain
20th May 2007, 14:27
Hargreaves la Manchester pentru 25 de milioane de euro

Mijlocașul lui Bayern Munchen, englezul Owen Hargreaves, va semna un contract pe patru sezoane cu Manchester United, susține publicația germană Spiegel, în ediția sa online de azi.

Potrivit Spiegel online, care nu citează nicio sursă, cele două cluburi au ajuns la un acord în privința valorii de transfer care atinge 25 de milioane de euro, adică cel mai mare transfer din istoria Bundesligii.

Mijlocașul în vârstă de 26 de ani, numit "jucătorul englez al anului 2006" în luna ianuarie, era dorit de mai multe luni de Manchester United, care ar fi oferit până la 30,4 milioane de euro pentru a-l transfera în perioada de mercato din iarnă. Însă această sumă nu a reușit să-i înduplece pe oficialii bavarezi să-l lase pe Hargreaves să plece. :P

Kainsashiki
20th May 2007, 15:39
Tevez a zis ca vrea sa ramana la West Ham

alte transferuri confirmate:

19/05/2007 T. Radzinski Fulham -> released
17/05/2007 César Bolton -> released
17/05/2007 D. Thompson Bolton -> released
17/05/2007 Q. Fortune Bolton -> released
17/05/2007 H. Pedersen Bolton -> released
17/05/2007 D. Unsworth Wigan Athletic -> released
17/05/2007 A. De Zeeuw Wigan Athletic -> released
16/05/2007 D. Abdoun Manchester City -> AC Ajaccio

ce dreaq fac astia la bolton, lichidare de stoc :happy

Lordul
20th May 2007, 19:29
Radzinski -super atacant

Kainsashiki
21st May 2007, 15:30
astia de la Manchester City au innebunit.

Francezul Sylvain Distin s-a transferat la Portsmouth si va avea un salariu de 40.000 lire\saptamana. E cam mult pentru un jucator in varsta de 30 de ani.

dardar_3
21st May 2007, 15:41
Radzinski -super atacant

Foarte bun pentru un jucator de 33 de ani...:happy...

Celso
21st May 2007, 15:50
Luke Varney [Crewe -> Charlton] 2.000.000 £
Chris Iwelumo [Colchester -> Charlton] Free
http://img340.imageshack.us/img340/8317/115270tq6.jpg (http://imageshack.us)

De altfel Benny McCarthy (Blackburn) este dorit de Chelsea, oferta fiind cam de 8 mil de £!

Bogdy LFC
22nd May 2007, 23:40
Owen ar putea ajunge la Arsenal, in locul lui Henry

Atacantul englez Michael Owen ar putea ajunge in aceasta vara la Arsenal, unde ar urma sa il inlocuiasca pe Thiery Henry. Francezul este dorit de Barcelona, echipa la care s-ar putea transfera dupa ce a refuzat sa isi prelungeasca contractul cu gruparea de pe Emirates Stadium.

Desi sezonul 2006-2007 abia s-a incheiat in Premier League, Arsenal a si inceput sa se intereseze de atacanti capabili sa il inlocuiasca pe Thiery Henry, care ar putea sa paraseasca echipa in vara. Una dintre piste ar putea fi Michael Owen (Newcastle), dorit si de Manchester United. Cei de la Newcastle par dispusi sa accepte aceasta tranzactie pentru a-si reechilibra bugetul. :D

Kainsashiki
23rd May 2007, 00:06
Vicecampioana Angliei, Chelsea, a reusit sa obtina semnatura mijlocasului defensiv Steve Sidwell de la Reading.

Steve Sidwell este un fost international de tineret si la ora actuala este printre cei mai apreciati mijlocasi din Anglia. Sidewell s-a transferat liber de contract la Chelsea si a semnat un contract pentru patru ani, salariul sau fiind de 25 de mii de lire pe saptamana.

Sidwell mai era dorit de Manchester United si Newcastle, dar Jose Mourinho a reusit sa-l convinga ca viitorul sau este pe Stamford Bridge, iar jucatorul nu a stat pe ganduri si a semnat.

Jucatorul in varsta de 24 de ani a bifat 35 de prezente in Premiership pentru Reading si a inscris 4 goluri. Reading a fost una din revelatiile acestui sezon, terminand pe locul opt, cand toata lumea se astepta sa retrogradeze.

Bogdy LFC
24th May 2007, 19:37
Mark Gonzalez la Betis
Rafa Benitez a confirmat astazi ca fotbalistul din Chile, Mark Gonzalez, in proportii foarte mari va juca incepand cu sezonul urmator la formatia din Primera Division, Betis Sevillia.

Celso
25th May 2007, 13:43
80 de milioane de dolari pentru Berbatov!:groggy:

Manchester United a pregatit o oferta soc pentru bulgarul Dimitar Berbatov! The Sun anunta ca "diavolii rosii" ofera 80 de milioane de dolari pentru a-l transfera pe Old Trafford pe atacantul bulgar.

Bogdy LFC
25th May 2007, 13:47
80 de milioane de dolari pentru Berbatov!:groggy:

Manchester United a pregatit o oferta soc pentru bulgarul Dimitar Berbatov! The Sun anunta ca "diavolii rosii" ofera 80 de milioane de dolari pentru a-l transfera pe Old Trafford pe atacantul bulgar.

Celso ce tot bati apropo-ul? MU nu sunt intregi la minte sau ce?:happy

Dak e adevarata aceasta stire,inseamna k intr-adevar Berbatov este un fotbalist de 80 de milioane:ok:

Celso
25th May 2007, 13:56
mi se pare o afacere EXTRAORDINARA pt Tottenham:D .... nu dar ma gandeam, cand acuzau ei Chelsea, ca strica piata transferurilor cu sumele exorbitante aruncate :)

Kan
25th May 2007, 22:05
80...MU?? lol....nu prea cred k e realista stirea...sau oferta

lenny9
26th May 2007, 10:47
se pare ca au oferit "doar" 27,5 mil.Lire plus Saha care e trecut la 11,5 mil.Lire pentru Berbatov.....

Kan
27th May 2007, 01:41
tot mi se pare prea mult...dar..daca e asa ar fi super afacere pt spurs

Anti_Broscar
27th May 2007, 20:55
Tottenham l-a cumparat pe funasul galez Gareth Bale (17 ani) de la Southampton cu 5 milioane platite imediat insa suma ar putea creste pana la 10 milioane lire sterline in functie de niste criterii.

Sasuke Uchiha
27th May 2007, 21:02
80 de milioane de dolari pentru Berbatov!:groggy:

Manchester United a pregatit o oferta soc pentru bulgarul Dimitar Berbatov! The Sun anunta ca "diavolii rosii" ofera 80 de milioane de dolari pentru a-l transfera pe Old Trafford pe atacantul bulgar.



nu valoreaza atata nici kaka si nici c ronaldo, dar berbatov...:happy

Anti_Broscar
28th May 2007, 11:42
Arsenal l-a luat pe Lukasz Fabianski(portar) de la Legia.(cica Dolha a fost cel mai tare portar din Polonia anu' asta.....pe dracu' :) : "22 year-old Fabianski has been capped four times and was voted the Polish league's best goalie for the previous two seasons running while at Legia Warsaw." ).

lenny9
28th May 2007, 12:16
wow...Lampard s-ar putea sa plece???...si doar pentru 9 mil .lire.....sunt curios , daca va fi asa

Bogdy LFC
28th May 2007, 15:06
wow...Lampard s-ar putea sa plece???...si doar pentru 9 mil .lire.....sunt curios , daca va fi asa

Eu unul NU m-as supara sa vina Lampard la LIVERPOOL sa castigam titlul ''impreuna'' :D

kain
28th May 2007, 15:08
Parerea mea este ca Lampard va alege intre Real si Barca :P

Kainsashiki
28th May 2007, 21:01
Se spune ca Heinze se va transfera la Real pentru 5 mil de lire. Cam putin..

Sasuke Uchiha
28th May 2007, 21:03
atat lampard cat si terry ar putea pleca in acesta vara, cel mai probabil vor veni in spania

Se spune ca Heinze se va transfera la Real pentru 5 mil de lire. Cam putin..
la real madrid ?¿?¿
are 29 de ani, sper sa nu vina, nu ar fi un transfer prea bun

Bogdy LFC
28th May 2007, 21:55
Fie alba,fie neagra - eu NU pot sa cred k Lampard va pleca.Sunt pur si simplu uimit dak nu socat.Chiar si pe mine care nu's fan Chelsea,m-a luat prin surprindere chestia asta:shocked: :groggy:

lenny9
28th May 2007, 23:33
Eu unul NU m-as supara sa vina Lampard la LIVERPOOL sa castigam titlul ''impreuna'' :D

sincer si mie imi place de el....totusi este var cu un fost mare jucator si capitan al LFC Jamie Redknapp , ar fi superrrr........se pare ca noi am cumparat doi unguri juniori

Bogdy LFC
28th May 2007, 23:40
sincer si mie imi place de el....totusi este var cu un fost mare jucator si capitan al LFC Jamie Redknapp , ar fi superrrr........se pare ca noi am cumparat doi unguri juniori

JAMIE REDKNAPP - LOVE THAT PLAYER:kiss:

Ungurii aia sunt mici si vor activa pt multa vreme la juniori:ok:

dardar_3
29th May 2007, 12:42
BogdyLFC... cum se zice in maghiara You never walk alone....:D

Lampard se pare ca se va transfera la Juve.... Urmatoarea mutare pare a fi Terry la Milan in schimbul lui Kaladze+o suma de bani... Asta daca nu e Galliani destul de cretin sa il ia pe ukrainean...:mda:

Anti_Broscar
29th May 2007, 13:33
Liverpool ia cumparat pe Krisztian Nameth (18 ani) si Andras Simon (17 ani) de la MTK Budapest.

Deasemenea Liverpool a facut o oferta de 10 milioane pentru Florent Malouda (Daily Mirror)

Bogdy LFC
29th May 2007, 23:06
BogdyLFC... cum se zice in maghiara You never walk alone....:D

Lampard se pare ca se va transfera la Juve.... Urmatoarea mutare pare a fi Terry la Milan in schimbul lui Kaladze+o suma de bani... Asta daca nu e Galliani destul de cretin sa il ia pe ukrainean...:mda:


OFF-TOPIC:Bai dardar_3....esti fericit,te-nteleg :D NU treb sa-nvat eu limba maghiata pt tovarasii aia 2.:D

ON-TOPIC: Dak as fi in locul lui Lampard,as alege LIVERPOOL - sa ma razbun pe Chelsea :drak:

Bogdy LFC
30th May 2007, 14:14
Liverpool oferă 9 milioane de lire sterline pentru Malouda

ANGLIA Florent Malouda, mijlocasul lui Olympique Lyon, este foarte aproape de a evolua din sezonul viitor la finalista Ligii Campionilor, FC Liverpool.

Oficialii “cormoranilor” au facut deja o oferta pentru “aripa” campioanei din Hexagon, englezii fiind dispusi sa ofere 9 milioane de lire sterline pentru Malouda. Rafa Benitez, tehnicianul formatiei de pe “Anfield”, îl dorea pe internationalul francez înca din sezonul trecut.

Luis Garcia10
30th May 2007, 14:55
:yes: :yes: :yes: /hello /hello /hello Ar fi un transfer senzational! :D

lenny9
30th May 2007, 16:13
da...se pare ca-i bun si stiam ca aveau pregatiti chiar 10 mil .lire........am mai cumparat si un suedez,cica chiar superr, de 15 ani........in august se va muta toata familia la Liverpool

lenny9
30th May 2007, 16:18
mda.......se pare ca Bellamy si Kewell vor pleca si Rafa il doreste pe David Silva de la Valencia pentru care e pregatit sa dea 12 mil. lire.Lui Cisse ii s-a terminat imprumutul si cei de la Marsilia vor sa- il cumpere ( parca noi am dat 14 mil. pe el ) dar Rick Parry il vrea la schimb pe Simao.....vom vedea ce v-a iesi......

Bogdy LFC
30th May 2007, 16:31
mda.......se pare ca Bellamy si Kewell vor pleca si Rafa il doreste pe David Silva de la Valencia pentru care e pregatit sa dea 12 mil. lire.Lui Cisse ii s-a terminat imprumutul si cei de la Marsilia vor sa- il cumpere ( parca noi am dat 14 mil. pe el ) dar Rick Parry il vrea la schimb pe Simao.....vom vedea ce v-a iesi......

Interesanta stirea asta cum k noi l-am vrea pe David Silva insa mie NU mi se pare cine stie ce acest jucator.

Eu raman sceptic in privinta transferurilor din aceasta vara:rolleyes:

Jucatorii care eu personal ii doresc la LIVERPOOL sunt urmatorii: Cisse,Eto'o,Nakamura,Ricardo Quaresma,Gamst Pedersen,Alex,Daniel Alves

Ar fi ceva extraordinar sa fie adusi macar jumatate din ei:)

lenny9
30th May 2007, 16:52
Cisse...e al nostru deocamdata , dar cine mai risca Bogdy ?? in doi ani si-a rupt ambele picioare saracu si destul de usor ....cam nasol....Eto'o e bun , Alves la fel doar sa reziste in Anglia.Eu as vrea ,sincer, sa-l pastram pe Bellamy si chiar sa-l aducem ,dar nu e nici o discutie , pe Lampard , Lennon......parca Alex era mai demult in vizorul lui Rafa.......si de ce nu sa-l vad la lucrucat mai repede pe Leira ,brazilianul de 20 ani ,capitanul Braziliei de tineret ,Rafa la lasat sa stea pana la finalul cupei in America de sud

Luis Garcia10
30th May 2007, 22:35
Eu cred ca Silva e un jucator foarte util! Malouda ar fi un alt castig! Si ca sa dau si eu o lista...as spune asa: David Villa , Eto`o , Gabi Milito ( Ar fi un SUPER castig ) , Ribery , Kaka si de ce nu..:D Lampard :P

Bogdy LFC
30th May 2007, 22:49
Eu cred ca Silva e un jucator foarte util! Malouda ar fi un alt castig! Si ca sa dau si eu o lista...as spune asa: David Villa , Eto`o , Gabi Milito ( Ar fi un SUPER castig ) , Ribery , Kaka si de ce nu..:D Lampard :P

Iata cateva aspecte:

1.David Villa costa prea mult

2.Ribery a semnat deja cu Bayern

3.Kaka imposibil si stim de ce..........

4.Lampard NU vine din cauza k se va duce la Barca,Real sau Juve DOAR spun ''doar'' dak pleaca de la Chelsea pt k pt mine unul e greu de crezut acest lucru.


Dak acesti jucatori iti plac tie in mod deosebit Luis_Garcia10,n-am nimic impotriva.Pt mine totul e ok:ok:

Luis Garcia10
30th May 2007, 23:22
Sau chiar Owen :rolleyes:

Bogdy LFC
30th May 2007, 23:24
Sau chiar Owen :rolleyes:

Evident k uitasem de MICHAEL OWEN

Luis Garcia10
30th May 2007, 23:26
Ar fi ceva foarte frumos sa se intoarca Michael pe ANFIELD :D :yes:

Bogdy LFC
30th May 2007, 23:43
Ar fi ceva foarte frumos sa se intoarca Michael pe ANFIELD :D :yes:

Ce mi se pare incredibil - Feguson dorea acum o luna (atunci am auzit eu la TV) sa ofere 25 de milioane pt OWEN
Ar fi ceva absolut incredibil k EL sa ajunga acolo:headbang: :rosu:

kain
31st May 2007, 00:05
Nani spre Manchester United :drak:

Sasuke Uchiha
31st May 2007, 03:36
Lampard se pare ca se va transfera la Juve....

greu de crezut, juve nu va juca in CL si nu cred ca va pierde lampard un an degeaba, probabil ca va veni in spania daca va pleca de la chelsea, sper sa nu

Celso
31st May 2007, 13:33
Manchester United a dat 50 de milioane de euro pe Nani si Anderson


Manchester United a investit nu mai putin de 50 de milioane de euro pe doi jucatori de perspectiva din campionatul portughez de fotbal. Brazilianul Anderson Luís De Abreu Oliveira (Anderson) are 19 ani este international de juniori in nationala sud-americana, iar portughezul Luís Carlos Almeida da Cunha (Nani) are 21 de ani este si este asemanat cu Cristiano Ronaldo.

Anderson s-a facut remarcat la Gremio, apoi a trecut la Porto in 2005, unde a atras atentia marilor echipe de pe continent. Inter, Chelsea, Milan si Real Madrid l-au monitorizat, insa Manchester United a fost formatia care a obtinut transferul sau.

Nani s-a facut remarcat la Sporting Lisabona si a debutat deja in echipa nationala a tarii sale. Este un jucator de banda si se spera sa devina inlocuitorul lui Ryan Giggs la Manchester United.

Lordul
31st May 2007, 18:47
Owen e terminat ca fotbalist ,dupa ce stai accidentat 1 an e greu sa mai revii la forma de alta data !

Bogdy LFC
31st May 2007, 19:33
Owen e terminat ca fotbalist ,dupa ce stai accidentat 1 an e greu sa mai revii la forma de alta data !

Musca-ti ma limba:angry: :galben:

Bogdy LFC
2nd June 2007, 12:01
Liverpool da 60 de milioane de euro pe Etoo

Managerul Rafa Benitez este in stare de orice ca sa-l aduca la Liverpool pe Samuel Etoo. Ultima oferta facuta de spaniol pentru atacantul Barcelonei este formidabila: 60 de milioane de euro si un salariu de 8 milioane. Jucatorul sustine ca nu doreste sa plece din "Camp Nou", insa sefii clubului se gindesc ca este o perioada excelenta sa profite de pe urma unui transfer, Etoo mai fiind cautat de Inter, Milan, Chelsea si Manchester United. Ba ei iau in calcul si potentiali inlocuitori pentru camerunez, cum ar fi francezii Henry (Arsenal) si Nicolas Anelka (Bolton). In defavoarea lui Etoo este si faptul ca Barca intentioneaza sa renunte ori la el, ori la Ronaldinho, brazilianul avind sanse mai mari sa continue la echipa catalana.




Au innebunit rau de tot :cry:

Bogdy LFC
2nd June 2007, 12:02
Chelsea l-a adus pe Alex (PSV) cu doar un euro!

Chelsea si-a intarit compartimentul defensiv cu brazilianul Alex, de la PSV Eindhoven. Informatia nu ar mira daca nu s-ar sti si costul tranzactiei: un euro! Acest pret are totusi o explicatie. Clubul londonez l-a cumparat in 2004 pe Alex. Insa, cum nu-l putea folosi deoarece sud-americanul nu avea nici o sansa sa obtina permisul de munca in Anglia, Chelsea l-a cedat la PSV. In contract s-a specificat ca jucatorul poate fi recuperat cu numai un euro, ceea ce s-a si intimplat, brazilianul semnind un contract cu The Blues pina in iunie 2011.




:(

effect
2nd June 2007, 12:06
S-a miscat bine Manchester pana acum . Si Chelsea a facut transferuri utile.
Asteptam mutarile de raspuns ale celorlalte doua mari super-puteri : Liverpool si Arsenal

Kan
2nd June 2007, 16:55
no ofence ppl dar liverpool si arsenal nu sunt superputeri

Kan
2nd June 2007, 16:59
Ar fi ceva foarte frumos sa se intoarca Michael pe ANFIELD :D :yes:


ma km indoiesc k o sa se intample chestia asta...clubul sigur nu vrea...dar daca vrea owen...nu are decat...pierde o gramada din obraz la faza asta. Iar noi ne descurcam cu un cuplu martins - viduka....se pare k mark ar km dori sa se mute 40 d mile pana la noi

Bogdy LFC
2nd June 2007, 17:41
no ofence ppl dar liverpool si arsenal nu sunt superputeri

no ofence Kan,dar LIVERPOOL este o super-putere avand in vedere faptul k este cea mai titrata echipa din Insula si faptul k este singura echipa care reprezint Anglia in Europa cu cel mai mare succes :ok: .De asemenea,timpul NU este pierdut nici in campionat....sunt absolut convins de aceste lucruri:yeah:

Kan
3rd June 2007, 01:37
well....traditia nu prea conteaza...pana acu 3 4 ani liverpool nu mai era cn stie ce spaima...are o revenire in ultimii ani...vezi finalele de ucl...dar...de aici pana la statutul de superputere mai are mult de lucru...cand or sa se bata pentru titlu cu sanse reale , pt cupa , pt europa...atunci o sa fie superputere.
Nu-mi place sa spun asta dar chelsea e super putere (chiar dc a fost facuta km artificial) man u e super putere

lenny9
3rd June 2007, 17:52
well....traditia nu prea conteaza...pana acu 3 4 ani liverpool nu mai era cn stie ce spaima...are o revenire in ultimii ani...vezi finalele de ucl...dar...de aici pana la statutul de superputere mai are mult de lucru...cand or sa se bata pentru titlu cu sanse reale , pt cupa , pt europa...atunci o sa fie superputere.
Nu-mi place sa spun asta dar chelsea e super putere (chiar dc a fost facuta km artificial) man u e super putere

hmmm....trei cupe in 2001 -printre care UEFA - CCL in 2005 ,Fa Cup in 2006 ,finala CCL 2007 , curios ce spui tu acolo ?????

Celso
3rd June 2007, 18:22
fiecare cu parerea lui....nu duce`ti discutia in offtopic:)

Sasuke Uchiha
4th June 2007, 00:22
Liverpool da 60 de milioane de euro pe Etoo



Au innebunit rau de tot :cry:

eto'o isi merita bani , e practic cel mai bun atacant din lume

kain
4th June 2007, 14:41
eto'o isi merita bani , e practic cel mai bun atacant din lume

Drogba e cel mai bun din lume ;)

Bogdy LFC
4th June 2007, 16:10
In orice caz,Eto'o costa mai putin de 60 de milioane.Trebuie sa recunoastem:ok:

Celso
9th June 2007, 18:10
deci ce sa mai intamplat in ultimele 10 zile

Claudio Pizarro Free
[B]Stuart Parnaby [Middlesbrough - Birmingham] Free
Antoine Sibierski [Newcastle - Wigan] Free
Titus Bramble [Newcastle - Wigan] Free
Scott Parker [Newcastle - West Ham] £7m
Paddy McCarthy [Leicester - Charlton] £650,000
Mark Viduka [Middlesbrough - Newcastle] Free
Gavin McCann [Aston Villa - Bolton] £1m
Carl Cort [Wolves - Leicester] Free
A. Simon [MTK Budapest - Liverpool] Full Ownership
K. Nemeth [MTK Budapest - Liverpool] Full Ownership
S. Muntari [Udinese - Portsmouth] Full Ownership
H. Crespo [Chelsea - Inter] Loan
Nani [Sporting - Man Utd.] Full Ownership
Anderson [Porto - Man Utd.] Full Ownership

kain
10th June 2007, 20:45
Owen ar putea pleca de la Newcastle

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19200/capture1.jpg

Managerul lui Newcastle, Sam Allardyce, se teme ca l-ar putea pierde pe Michael Owen, din cauza unei clauze in contractul acestuia.

Internationalul englez are specificata in contract o clauza prin care poate parasi echipa de pe Saint James Park daca cineva va plati suma de 9 milioane de lire (18 milioane de dolari).

"Daca Michael vrea sa plece nu avem ce sa facem in cazul in care un club ii plateste clauza de rezilire", a declarat managerul lui Newcastle United, Sam Allardyce.

Managerul "cotofenelor" a recunoscut ca si Newcastle a beneficiat de o clauza de reziliere pentru aducerea unui jucator. "Am beneficiat de o clauza de rezilire cand l-am adus pe Joey Barton, dar acum putem suferi din acelasi motv", a adaugat acesta.

Michael Owen s-a transferat la Newcastle in urma cu doi ani, de la Real Madrid, dar din cauza accidentarilor nu a evoluat decat in 14 jocuri pentru "cotofene". :)

Celso
12th June 2007, 17:19
Henry la Barcelona!?

France Football anunta ca atacantul lui Arsenal, Thierry Henry, se va transfera la FC Barcelona pentru suma de 25 de milioane de euro.

Francezii spun ca Henry va semna un contract pe o durata de trei ani, in care va fi platit cu 10 milioane de euro pe sezon.

Jucatorul in varsta de 29 de ani s-a transferat la Arsenal in 1999, iar de atunci a evoluat de 254 de ori in tricoul "tunarilor", inscriind 174 de goluri. In cariera sa, Henry a mai evoluat la Monaco, timp de trei ani, si la Juventus, un sezon.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19253/henry.jpg

Andreiy
12th June 2007, 18:25
Zvonul asta a fost dezmintit chiar de Henry, in prosport-ul de azi.

Bogdy LFC
12th June 2007, 18:42
De cand Henry a venit la Arsenal - stiam k aici isi va incheia cariera :ok:

Andreiy
12th June 2007, 18:53
probabil ca si asa se va intampla

Kainsashiki
12th June 2007, 20:42
Tuncay Sanli, dorit de Middlesbrough

Conform The Evening Gazette, Middlesbrough vrea sa il transfere pe atacantul turc Tuncay Sanli de la Fenerbahce.

Dupa ce in ultimul timp Middlesbrough a ramas fara atacanti precum Mark Viduka, Malcom Christie si Massimo Maccarone, gruparea de pe Riverside Stadium a ramas fara solutii in atac si se gandeste la noi achizitii.

Una dintre ele este atacantul turc Tuncay Sanli de la Fenerbahce, iar sursa citata scrie ca directorul executiv al lui Middlesbrough, Keith Lamb, s-a dus la Istanbul pentru a negocia cu jucatorul si cu oficialii campionei Turciei.

Tuncay este un jucator polivalent, care poate juca mijlocas sau extrema si are 12 goluri marcate pentru Turcia in 38 meciuri.

Pe langa Tuncay, Middlesbrough il mai doreste si pe Mustapha Riga de la Levante, dar din cate se pare acesta si-a prelungit contractul si nu va parasi echipa in aceasta vara.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19291/tuncai.jpg

Bogdy LFC
12th June 2007, 21:45
Ar fi unul dintre putinii turci care activeaza in EPL :sleep:

kain
12th June 2007, 22:40
Eu am auzit ca si Real Madrid ar fi interesata de Tuncay Sanli asta.. :P

Andreiy
13th June 2007, 00:48
e asa bun? :D nu pare cunoscut

Celso
13th June 2007, 10:54
e un atacant foarte bun...:ok:

Kainsashiki
13th June 2007, 11:30
Alan Smith ar putea pleca de la Manchester

Atacantul lui Manchester United, Alan Smith, a dezvaluit ca viitorul sau pe Old Trafford este incert, pentru ca nu este sigur ca Sir Alex Ferguson mai are nevoie de serviciile sale.

Alan Smith, in varsta de 26 de ani, nu a reusit sa-si gaseasca un loc in prima echipa in cei trei ani petrecuti la Manchester United si se pare ca Sir Alex Ferguson nu-l mai doreste la echipa. Alan Smith spune ca vrea sa ramana la echipa, dar daca nu mai este dorit vrea sa plece.

"Daca managerul imi spune ca ma vrea, sunt aici. Daca nu, e timpul pentru o schimbare. Daca au de gand sa ma vanda as vrea sa stiu. Dar nu voi afla asta pana nu voi vorbi cu managerul", a spus Alan Smith in The Sun.

Smith s-a transferat la Manchester United in urma cu trei ani de la Leeds United pentru suma de 10 milioane de euro si in acest moment mai are doi ani de contract cu "diavolii rosii", insa acestia nu i-au propus prelungirea contractului.

Alan Smith ar putea ajunge la Middlesbrough, Tottenham, Aston Villa, Glasgow Rangers sau Everton, aceste formatii manifestandu-si interesul pentru atacantul englez.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19302/capture10.jpg

Kainsashiki
13th June 2007, 11:34
Principalele veniri confirmate la echipele din Premiership:

Arsenal
Lukasz Fabianski (undisc.)

Aston Villa
None.

Birmingham City
Fabrice Muamba (undisc.)
Stuart Parnaby (free)

Blackburn Rovers
None.

Bolton Wanderers
Gerald Cid (free)
Blerim Dzemaili (free)
Zoltan Harsanyi (undisc)
Gavin McCann (£1million)
Jlloyd Samuel (free)

Chelsea
Claudio Pizarro (free)
Steve Sidwell (free)

Derby
None

Everton
Tim Howard (undisc.)

Fulham
None.

Liverpool
Lucas Leiva (undisc.)
Andriy Voronin (free)

Manchester City
None.

Manchester United
Owen Hargreaves (undisc.)

Middlesbrough
Jonathan Woodgate (£7million)

Newcastle United
Mark Viduka (free)

Portsmouth
Sylvain Distin (free)
Hermann Hreidarsson (free)
Sulley Muntari (undisc.)


Reading
Kalifa Cisse (undisc.)

Sunderland
Greg Halford (£3million)

Tottenham Hotspur
Gareth Bale (£5million)
Adel Taarabt (undisc.)

West Ham
Scott Parker (£7million)

Wigan Athletic
Titus Bramble (free)
Antoine Sibierski (free)

Principalele plecari confirmate la echipele din Premiership:

Arsenal
Fabrice Muamba (undisc.)
Mart Poom (undisc.)

Aston Villa
Juan Pablo Angel (free)
Gavin McCann (£1million)
Jlloyd Samuel (free)

Birmingham City
Bruno N'Gotty (released)

Blackburn Rovers
None.

Bolton Wanderers
Quinton Fortune (released)
Cesar Martin (released)
Henrik Pedersen (released)
David Thompson (released)

Chelsea
Nuno Morais (free)

Derby
None.

Everton
Alessandro Pistone (released)
Richard Wright (released)

Fulham
Claus Jensen (released)
Tomasz Radzinski (released) Mark Crossley (released)

Liverpool
Robbie Fowler (released)

Manchester City
Sylvain Distin (free)
Trevor Sinclair (released)

Manchester United
Tim Howard (undisc.)

Middlesbrough
Malcolm Christie (released)
Danny Graham (released)
Stuart Parnaby (free)
Mark Viduka (free)
Abel Xavier (free)

Newcastle United
Olivier Bernard (released)
Scott Parker (£7million)
Titus Bramble (free)
Craig Moore (released)
Pavel Srnicek(released)
Antoine Sibierski (free)

Portsmouth
None.

Reading
Greg Halford (£3million)
Steve Sidwell (free)

Sunderland
Kenny Cunningham (released)
Tommy Miller (released)

Tottenham Hotspur
None.

West Ham
None.

Wigan Athletic
Arjen De Zeeuw (released)
David Unsworth (released)
Matt Jackson (free)

Andreiy
13th June 2007, 14:00
Nu-s transferuri chiar atat de spectaculoase, cel putin deocamdata.

Kainsashiki
13th June 2007, 14:43
Melchiot, la Wigan Athletic!

Jucatorul despre care se spunea ca e dorit de Dinamo Bucuresti, Mario Melchiot, a hotarat sa se transfere in Premiership la formatia Wigan Athletic, dupa un an petrecut in Franta.

Conform Daily Mirrror, Melchiot a fost marti la Stadionul luI Wigan si s-a intalnit cu managerul Chris Hutchings, acesta stabilind clauzele contractului pe care jucatorul in varsta de 30 de ani il va avea.

Francezii de la Rennes au confirmat faptul ca Melchiot nu isi va prelungi contractul cu ei. "Mario nu va continua cu noi", a spus antrenorul lui Rennes, Pierre Dreossi.

Fostul jucator al lui Chelsea a parasit in urma cu un an Premiership-ul si a avut evolutii remarcabile la Rennes, cu care a terminat pe locul patru in Ligue 1. Melchiot a evoluat de 30 de ori pentru Rennes si a marcat doua goluri.

Pentru Wigan, aceasta este a trei achizitie din aceasta vara, dupa Titus Bramble si Antoine Sibierski.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19312/melchiot.jpg

Celso
13th June 2007, 14:50
face echipa bunicica Wigan

Andreiy
13th June 2007, 22:02
Melchiot la dinamo? :happy
hai sa fim seriosi ca nu vine nici in alta viata

Kan
14th June 2007, 01:55
face echipa bunicica Wigan


da da asa e....bramble va fi stalpul apararii...iar sibierski mintea libera din atac...or sa rupa tot :happy :happy

Kainsashiki
14th June 2007, 13:29
Ben Haim va ajunge la Chelsea

Fundasul Tal Ben Haim va fi a treia achizitie din aceasta vara a lui Chelsea, acesta fiind foarte aproape de o intelegere cu gruparea de pe Stamford Bridge.

Internationalul israelean in varsta de 25 de ani si-a terminat contractul cu Bolton Wanderers si nu mai doreste sa-si prelungeasca intelegerea, iar Peter Kenyon a declarat ca mai sunt doar cateva detalii de stabilit in contractul acestuia.

"Ben Haim va veni, vom discuta detaliile contractului sau si vom finaliza ultimele detalii. Suntem convinsi ca el va semna contractul maine (n.r.: vineri)", a declarat directorul executiv al lui Chelsea, Peter Kenyon, in The Guardian.

Fundasul, care mai este dorit si de Newcastle, va deveni a treia achizitie a lui Chelsea din aceasta vara, dupa Claudio Pizzaro de la Bayern Munchen si Steve Sidewell de la Reading.

Pe langa cei trei, Jose Mourinho ii mai doreste pe Stamford Bridge si pe fundasul Alex de la PSV Eindhoven si pe atacantul Marko Pantelic de la Hertha Berlin.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19352/capture1.jpg

Kan
14th June 2007, 14:08
si inca este dorit cu ardoare de big sam....incearca inca sa-l sufle de sub nasu lu jose...i-a promis salariu p care l-ar avea la chelsea 3 mil p an si ii garanteaza loc d titular....ma indoiesc k o sa ajunga la noi...dar...macar incearca

Kainsashiki
16th June 2007, 17:06
Gudjohnsen vrea la Manchester United

Atacantul Barcelonei, Eidur Gudjohnsen, a declarat ca vrea sa plece de la Barcelona si sa se intoarca in fotbalul englez, la Manchester United.

Islandezul in varsta de 29 de ani s-a transferat vara trecuta de la Chelsea la FC Barcelona pentru suma de 8 milioane de lire sterline, insa nu s-a adaptat, fiind mai mereu rezerva. De aceea, Gudjohnsen spune ca vrea sa se intoarca in fotbalul britanic.

"Daca plec, dupa parerea mea, as vrea sa ma intorc in fotbalul britanic. O alegere perfecta pentru mine ar fi un club care joaca in Liga Campionilor. Bineinteles, Manchester United se incadreaza in aceasta categorie", a spus atacantul islandez.

Gudjohnsen stie si motivul pentru care nu a rupt gura targului la Bacelona: concurenta din atac. "Am venit la Barcelona pentru a contribui la succesurile clubului, dar nu e usor atunci cand te uiti la linia de atac a echipei si vezi acele nume mari. Fiecare minut jucat a fost un test special pentru mine, dar sa stai pe banca nu este cea mai buna experienta pentru un fotbalist."

Chiar daca nu s-a impus in primul 11, islandezul crede ca Rijkaard e de vina pentru acest lucru, deoarece nu i-a oferit suficienta incredere. "Eu inca sunt de parere ca nu am dezamagit in Spania, dar poate ca nu am avut suficienta incredere din partea antrenorului", a incheiat Gudjohnsen.

Internationalul islandez se afla sub contract cu Barcelona pana in 2009 si ar putea pleca in aceasta vara pentru suma pe care a venit de la Chelsea, 8 milioane de lire sterline.

http://www.onlinesport.ro/uploads/modules/news/19445/capture1.jpg

Bogdy LFC
16th June 2007, 17:34
N-ar fi o miscare rea pt murdarii.Are experienta fotbalului englez:D

Andreiy
16th June 2007, 18:37
Gudjonssen n-are fata de manchester cum nici de barca n-are fata

Celso
16th June 2007, 19:01
io l'as vrea si inapoi la Chelsea:rolleyes: e atacant care ti'o baga in ate atunci cand are ocazia, nu o mai mangaie

Andreiy
16th June 2007, 19:27
mai potrivit stilului lui Chelsea e el...

Bogdy LFC
17th June 2007, 15:54
Război între Chelsea și Manchester pentru un puști

Scoutul lui Chelsea, Piet de Visser, a declarat despre achizionarea lui Nani (Sporting Lisabona, 18 ani) de către Manchester united.


„Desigur că știm despre el de mult timp. El este un talent, dar dacă te uiți la Campionatul European de tineret, Nai nu a arătat mare lucru.

Deci Manchester a plătit mult pentru un jucător care are talent, dar care nu a crescut mult față de anul trecut”



:ok:

Andreiy
17th June 2007, 17:23
pai nu l-a cumparat Manchester pe Nani?

Bogdy LFC
17th June 2007, 17:30
pai nu l-a cumparat Manchester pe Nani?

:lol: :happy :lol: Citeste cu atentie k aia doar se cearta :happy

Bogdy LFC
19th June 2007, 16:22
MOURINHO LASAT CU OCHII IN SOARE


Jose Mourinho nu mai are sprijinul magnatului rus Roman Abramovich in ceea ce priveste bugetul de transferuri, portughezul orientandu-se spre aducerea de jucatori liberi de contract sau a unor jucatori foarte ieftini in comparatie cu sumele aruncate in anii precedenti. Jose ia adus pe Sidwell de la Reading, Pizarro de la Bayern, Ben Haim de la Bolton toti liberi de contract iar mai nou doreste sa isi aduca un fost elev cu care a lucrat la Porto. Este vorba de atacantul sud-african Benny McCarthy de la Blackburn care a marcat in primul sezon jucat in Premier League nu mai putin de 18 goluri. In varsta de 29 ani, atacantul african este cotat la suma de 2 milioane lire sterline.

Celso
19th June 2007, 16:23
nu il lasa Burn sa plece

Bogdy LFC
19th June 2007, 16:45
nu il lasa Burn sa plece

Cred k dak chelsea va pomeni de 10 milioane de lire,ii dau Rovers drumul d urgenta :ok:

Bogdy LFC
20th June 2007, 00:21
Mourinho: "Sheva la Milan? Intrebati-o pe Kristen!"


Mourinho in vacanta in Ghana. Shevchenko in vacanta in Barbados. Antrenorul ataca, atacantul se apara. "Ce va face Sheva? Intrebati-o pe Kristen! Pentru el decide nevasta", l-a ironizat portugheul pe jucatorul sau. Este bine stiut ca ucraineanul a parasit Milanul cu destinatia Londra la "sugestia" sotiei sale Kristen, cea care si-a motivat decizia prin dorinta de a da celor doi copii posibilitatea de a invata engleza. "Durerosul divort", dupa spusele lui Berlusconi, nu a dus la nimic bun in cariera lui Sheva. Desi a avut tot timpul sprijinul miliardarului rus Abramovici, Shevchenko nu s-a impus la Londra. Dimpotriva, a fost foarte contestat pentru evolutiile sale, reusind sa intre in conflict cu toata lumea. Iar primul dintre contestatari a fost chiar antrenorul sau, Mourinho. Ultimul atac din partea portughezului este de departe cel mai dur.

"Andrei sa plece? Doar daca vrea Kristen. La mine in casa eu comand, pe cand la Andrey, cand ea ridica vocea, el se ascunde sub pat cu coada intre picioare", a spus caustic tehnicianul. Milan asteapta. "Pentru Sheva va fi intotdeauna un loc", spune Berlusconi.

Sasuke Uchiha
20th June 2007, 02:58
mourinho asta e prea tare, un adevarat geniu :yeah:

Celso
21st June 2007, 10:19
ce sa mai miscat pe piata transferurilor in ultimele zile:


6/20/2007 J. Aliadiere Arsenal Middlesbrough Full Ownership
6/19/2007 R. Kishishev Charlton Portsmouth Full Ownership
6/19/2007 A. Granqvist Helsingborgs IF Wigan Athletic Full Ownership
6/14/2007 T. Ben Haim Bolton Chelsea Free Transfer
6/14/2007 J. Barton Manchester City Newcastle Full Ownership
6/13/2007 Mario Melchiot Stade Rennais FC Wigan Athletic Full Ownership
6/13/2007 T. Sanli Fenerbahçe Middlesbrough Full Ownership

Bogdy LFC
21st June 2007, 13:47
ce sa mai miscat pe piata transferurilor in ultimele zile:


6/20/2007 J. Aliadiere Arsenal Middlesbrough Full Ownership
6/19/2007 R. Kishishev Charlton Portsmouth Full Ownership
6/19/2007 A. Granqvist Helsingborgs IF Wigan Athletic Full Ownership
6/14/2007 T. Ben Haim Bolton Chelsea Free Transfer
6/14/2007 J. Barton Manchester City Newcastle Full Ownership
6/13/2007 Mario Melchiot Stade Rennais FC Wigan Athletic Full Ownership
6/13/2007 T. Sanli Fenerbahçe Middlesbrough Full Ownership

Cel mai tare dintre toate astea,mi se pare cel al lui Barton la ''Cotofene'' :ok:

Celso
21st June 2007, 13:51
parerea mea e ca Boro si-a tras prin Aliadiere un atacant FOARTE TARE

Prome
21st June 2007, 13:58
+Tuncay un alt atacant valoros :D

Geografu
23rd June 2007, 19:23
Am citit ca azi Bobo Vieri ( 34 de ani ! ) ar fi semnat un contract pe 1 an cu Tottenham Hotspurs.Sper ca e adevarat 100 % ca nu vreau sa dezinformez lumea.Iar daca e atunci Hotspurs au cam ajuns rau daca se intaresc cu asemenea jucatori...:(

baubau
25th June 2007, 15:49
Arsenalul doar vinde??? Si eu care speram sa-l vad macar intr-un amical pe Henry pe Emirates:D

Celso
25th June 2007, 22:40
Thierry Henry, oficial la Barcelona

Thierry Henry a fost prezentat oficial ca fiind jucatorul Barcelonei. Francezul a spus ca isi doreste sa castige Liga Campionilor cu noua sa echipa si sustine ca Arsene Wenger nu va deveni antrenorul catalanilor.

Sasuke Uchiha
25th June 2007, 23:45
Henry se va retrage din fotbal fara sa castige cupa campionilor :D
pacat

Catalanul
25th June 2007, 23:50
siguuuuur... iar castiga Chelsea CL la anu' nu ? :lol: :cry:

Sasuke Uchiha
25th June 2007, 23:56
macar ajunge mai departe ca barsa :lol:

Catalanul
25th June 2007, 23:57
la ce folos daca inca nu a castigat-o ? :)

Lordul
26th June 2007, 12:07
eu zik ca Barca si Henry vor castiga CL

baubau
26th June 2007, 17:37
Eu cred ca tot o echipa italiana va castiga si anul acesta Cl..sau una Engleza

Celso
28th June 2007, 12:09
Portarul lui Levski a ajuns la Liverpool

*Internationalul bulgar de tineret, Nikolay Mihaylov, s-a transferat de la Levski Sofia la celebra Liverpool, a anuntat site-ul oficial al clubului de pe Anfield Road.

Fabregas, si el la Barca?

*FC Barcelona se pregateste sa dea o noua megalovitura pe piata transferurilor. Dupa ce l-a adus pe Thierry Henry de la Arsenal, Barca se pregateste sa-l ia si pe fostul coleg al acestuia, Cesc Fabregas.

Geografu
28th June 2007, 15:52
Ultima oara la Blackburn se pare ca Gresky va ajunge la Bayer 04 Leverkusen echipa unde a mai evoluat intre 1999-2001 !

ManUtdForever
29th June 2007, 00:32
Gresko, mare jucator. Se spune ca Martins s-ar putea sa plece de la Newcastle la Arsenal.

Celso
29th June 2007, 13:28
Bent, oficial la Tottenham

Tottenham Hotspur a confirmat transferul atacantului Darren Bent de la Charlton Athletic la echipa de pe White Hart Lane pentru o suma record, de 16.5 milioane de lire sterline.

Luis Garcia10
29th June 2007, 13:39
WOW...Berbatov ,Bent ,Defoe si Keane..arata foarte bine atacul lui Spurs :rolleyes: :D

ReD_Devil
29th June 2007, 16:27
Bent, oficial la Tottenham

Tottenham Hotspur a confirmat transferul atacantului Darren Bent de la Charlton Athletic la echipa de pe White Hart Lane pentru o suma record, de 16.5 milioane de lire sterline.

acu' poate il vinde pe berbatov :D:rolleyes:

milanezu
29th June 2007, 17:41
WOW...Berbatov ,Bent ,Defoe si Keane..arata foarte bine atacul lui Spurs :rolleyes: :D

mai ii unu vieri.
dar pentru tine se pare ca nu mai ii jucator important.
se pare ca nu ai vazut golul de la 40 m.

OverMind
29th June 2007, 18:36
Tottenham s-a pus pe investitii serioase si cred cu tarie ca se vor implica in lupta pentru titlu . Arsenal pare departe de acest ideal ...:mda:
Si noi avem nevoie de o serie de jucatori noi ,sa vedem pe cine vom aduce . :rolleyes:

Celso
30th June 2007, 15:14
se pare ca Robben e la Real:(

la Chelsea vine Maoulida;)

kain
30th June 2007, 15:17
se pare ca Robben e la Real:(

la Chelsea vine Maoulida;)

Florent Malouda, nu Maoulida :P Robben e la noi? Perfect :ok:

Celso
30th June 2007, 15:19
am scris si eu de suparare:Dcum am apucat.......asa scriu ziarele spaniole

Geografu
1st July 2007, 00:53
Echipa londoneza Fulham a facut o oferta de 4 milioane de lire sterline + Heidar Helgusson catre clubul West Bromwich Albion pentru transferul lui Diomansy Kamara.
Senegalezul a inscris 21 de goluri sezonul trecut in liga a 2-a engleza dar a ratat calificarea cu echipa sa in Premiership de aceea ar fi tentat sa se transfere la o echipa de prima mana.

Eurosport

OverMind
1st July 2007, 13:41
Arsenal Football Club can confirm that Arturo Lupoli has completed his move to Serie A team Fiorentina after seeing out his contract with the Gunners.

Arsenal supporters may have seen this transfer being announced in the media for some time. However, Arsenal.com would like to reiterate that Arsenal Football Club only communicates transfers when they are completed.

arsenal.com

Veste proasta :rosu:

Kainsashiki
1st July 2007, 13:44
Tottenham a spart vreo banca ceva:D

Ii vrea pe Shaun Wright-Phillip si pe Lassana Diarra de la Chelsea. Oricum, cu Bent ala si-au luat mare teapa, cel putin din punct de vedere financiar. Sa dai 25 mil pe ala tre sa fii cam prost.

Geografu
2nd July 2007, 11:44
West Ham l-a cumparat cu 9 milioane de euro pe internationalul mijlocas central Julian Faubert de la Bordeaux.Noul numar 10 al nationalei franceze a semnat pe o perioada de 5 ani cu "ciocanarii".

UEFA.com

OverMind
2nd July 2007, 12:25
Ma mir ca i-a scapat asta lui Wenger :lol:
S-ar putea sa aducem si noi un fundas din Ligue 1 . Nu spun numele , ca s-ar putea sa cada transferul :drak:

OverMind
2nd July 2007, 15:58
Arsenal snap up striker Da Silva

http://img234.imageshack.us/img234/4347/silvarf0.jpg

Eduardo is Arsenal's first signing since the departure of Thierry Henry

Arsenal have swooped to sign Croatian international striker Eduardo da Silva from Dinamo Zagreb.

The 24-year-old, who scored against England in a Euro 2008 qualifier in October, has signed a four-year contract at the Emirates Stadium.

The fee is undisclosed and Da Silva will be unveiled as an Arsenal player after completing a medical at the club.

Da Silva moved to Croatia when he was 15 and took nationality at 22. He has scored seven goals for his country.

Da Silva scored the first competitive goal at the Emirates when Arsenal beat Dinamo Zagreb 5-1 on aggregate in last season's Champions League third qualifying round.
He finished the Croatian season with a record 34 goals. BBC


Eram sigur ca face Wenger o mutare de genul asta . Toti credeau ca vom transfera pe unul dintre : Martins,Tevez,Huntelaar ,Anelka si a venit Da Silva :happy

Eu am incredere in Wenger si cred ca a facut o alegere buna , insa sunt sigur ca va mai aduce un atacant cu nume la echipa . Posibil Martins sau Anelka .

Pare destul de bunicel croato-brazilianul :ok:

http://www.youtube.com/watch?v=AXtiDKdrpQ4
http://www.youtube.com/watch?v=nU4DI2dJOJg
http://www.youtube.com/watch?v=nREh1bD0HsY

Kainsashiki
2nd July 2007, 16:01
A dat o mare lovitura Arsenal.

OverMind, stirile se posteaza in romana;)

Arsenal Londra l-a achizitionat pe internationalul croat cu origini braziliene Eduardo da Silva de la Dinamo Zagreb.


Atacantul in varsta de 24 de ani a semnat un contract pe o perioada de patru ani cu gruparea de pe Emirates Stadium si este considerat a fi inlocuitorul lui Thierry Henry.

Eduardo da Silva si-a petrecut toata cariera la Dinamo Zagreb, unde a evoluat timp de noua ani, iar in 2002 a obtinut cetatenia croata.

Primul sau gol pentru nationala Croatiei a fost inscris in victoria in fata Angliei din luna octombrie si de atunci are o medie de un gol la doua meciuri pentru nationala Croatiei.

Atacantul este deja in istoria clubului Arsenal, fiind primul marcator al unui gol in competitiile europene de pe Emirates Stadium. Da Silva a inscris primul gol in infrangerea pe care Dinamo Zagreb a suferit-o, scor 1-5, in calificarile pentru Liga Campionilor din august 2006.

In ultimul sezon la Dinamo Zagreb, Eduardo da Silva a fost golgeterul echipei, reusind sa inscrie 34 de goluri, un record absolut. Suma transferului la Arsenal nu a fost dezvaluita, dar conform presei din Croatia, Dinamo Zagreb a refuzat in urma cu o saptamana o oferta de 30 milioane de dolari de la un club din Rusia.

OverMind
2nd July 2007, 16:34
Scuze Diablo ,de acum o sa postez stirile in limba romana . ;)
Se zvoneste ca suma transferului se invarte in jurul la 24 de milioane de euro . Asta inseamna ca majoritatea fondurilor pentru transferurile din aceasta vara , au fost deja cheltuite . Asta inseamna ca ...asta e singurul atacant care va veni in vara asta :no:
Bine , o sa revina si tanara speranta Carlos Vela de la Salamanca si probabil cu fundasul ala din Ligue one de care pomeneam ..o sa se incheie campania de transferuri . Groaznic! :no: Ma asteptam la o lovitura , dar trebuie sa am incredere in deciziile lui Wenger. In WENGER we trust ! :D

Ahh , inca un filmuletz genial al croato-brazilianului :

http://www.youtube.com/watch?v=v8qmrQ8786k

Gol contra lui Buffon , Gol contra lui Robinson , Gol contra lui Almunia...hai ca merge :drak:

Kainsashiki
2nd July 2007, 16:47
Eu am citit undeva ca 8.8 milioane e suma transferului, un pret mai mult decat rezonabil pt ceea ce poate jucatorul.

Nu cred ca Arsenal dadea 24 milioane de euro pentru un jucator de Croatia.

razwan_vs
2nd July 2007, 17:01
:o: 24 milioane............da ce ii noul henry ......:mda:....mi se pare mult si 9 mil la ce am vaz ca poate...

Celso
2nd July 2007, 17:08
nu are cum sa coste atat...dar ce ne mai mira....daca si Bent a costat atat:):rolleyes:

OverMind
2nd July 2007, 18:08
:o: 24 milioane............da ce ii noul henry ......:mda:....mi se pare mult si 9 mil la ce am vaz ca poate...

Totusi , daca ne gandim ca in sezonul trecut a marcat in toate competitiile 47 de goluri , daca stam sa ne gandim ca a marcat 7 goluri in 12 selectii in nationala Croatiei , daca stam sa ne gandim ca a invins portari celebri ca Buffon,Robinson sau Almunia..nu cred ca 24 de milioane reprezinta o suma ireala.
Noi nu cautam un inlocuitor pentru Henry, pentru ca e IMPOSIBIL sa-l gasesti . Cautam un atacant valoros , cu simtul portii care sa materializeze noua goluri din zece ocazii. De aceea , cred ca Eduardo Da Silva e omul pe care il cautam .
Cam atat , bun-venit si sper sa dea randament. :)

Geografu
3rd July 2007, 00:16
Blackburn Rovers l-a legitimat pe starul Europenelor de Tineret ce s-au terminat acum o saptamana in Olanda : Maceo Rigters.Si Celtic l-a dorit mult pe acesti pusti dar se pare ca "trandafirii" au castigat cursa oferind suma cea mai mare ( nespusa publicitatii ).
Contractul dureaza 4 ani de zile ! :ok:

Lordul
3rd July 2007, 13:00
Drenthe a fost starul Europenelor de Tineret

Geografu
5th July 2007, 19:04
Aston Villa l-a achizitionat pe starul si capitanul nationalei engleze U-21 Nigel Reo-Cocker.Tranzactia s-a incheiat pe o suma de 12,6 milioane de euro.
In acelasi timp clubul din Birmingham l-a lasat sa plece pe Steve Davis la Fulham pe suma de 6 milioane de euro.

UEFA

Tottenham Hottspurs l-a achizionat pe suma de 12 milioane de euro pe fundasul nationalei franceze U-21 Younes Kabul de la Auxerre.
Contractul va dura 5 ani de zile !

UEFA

P.S.Scuze de dublu post am gresit fara sa vreau !

spintecatorul
5th July 2007, 21:20
isi face echipa Spurs

ReD_Devil
5th July 2007, 22:21
Tevez la Manchester sub forma de imprumut pt 1 an :cool::drak::drak:

kain
5th July 2007, 22:21
Tevez la Manchester sub forma de imprumut pt 1 an :cool::drak::drak:

E zvon.. nu e oficial. :o:

Celso
5th July 2007, 22:27
nici eu nu ma vz nimic oficial:o: ...ar fi un transfer bunicel:)

ReD_Devil
6th July 2007, 09:37
E zvon.. nu e oficial. :o:

www.manutd.com tevez se pare ca s-a destainuit unor colegi de nationala ;)

"Manchester United last night appeared to have won the race to sign Carlos Tévez. The West Ham United forward, who is playing in the Copa America in Venezuela, has told his Argentina teammates that a deal has been agreed for him to play at Old Trafford next season."

"It is likely that Tévez will move to United initially on a 12-month loan deal, with a fee of about £4million payable to Kia Joorabchian, the businessman who owns the economic rights to the player, and wages in excess of £3m.":D

Celso
6th July 2007, 11:46
ReD_Devil@ din respect pt cei care nu cunosc prea bine limba engleza, te rog pune stirile in romana:ok:....de acum incolo!

Celso
6th July 2007, 14:14
Bellamy, de la Liverpool la West Ham

West Ham l-a achizitionat pe jucatorul Craig Bellamy de la Liverpool pentru suma de 9 milioane de lire sterline, conform The Mirror.

ReD_Devil
8th July 2007, 11:00
Manchester l-a transferat pe Rodrigo Possebon


Manchester United a dat inca o lovitura pe piata transferurilor din America de Sud, transferandu-l pe unul dintre cei mai promitatori jucatori din Brazilia, Rodrigo Possebon.
Campioana Angliei l-a urmarit pe Rodrigo Possebon timp de doi ani si a hotarat sa inainteze o oferta pentru brazilian, suma de transfer de 3.5 milioane de euro fiind pe placul celor de la Internacional, echipa de la care provine jucatorul.
Rodrigo Possebon va fi coechipier cu un alt brazilian transferat in aceasta vara pe Old Trafford, Anderson, venit de la FC Porto. Bun prieten cu acesta, Possebon a fost in culmea fericirii cand a aflat ca va juca cu el.
"E o realizare de vis! Voi ajunge acolo si voi juca cu Anderson", a exclamat Possebon in Zero Hora.


Full name : Rodrigo Pereira Possebom
Date of birth : February 13, 1989
Place of birth : Sapucaia do Sul, Brazil
Height : 183cm
Playing position :Midfielder


n-am auzit de el pana acu :D dar stie Ferguson ce cumpara :evil::drak:

Geografu
12th July 2007, 01:02
Astazi FC Portsmouth i-a inregimentat pe David Nugent si pe John Utaka.Primul a fost cumparat de la Preston North End si este un tanar promitator in nationala Albionului iar al doilea de la Rennes in Ligue 1.
Cei doi au costat impreuna 18 milioane de lire sterline si au semnat contracte de 4 ( Nugent ) si respectiv 3 ani ( Utaka ).

UEFA

Universal
12th July 2007, 01:06
SEnzatie, Uttaka a avut 2 sezoane foarte bune la Rennes,eu cred ca va fi un ajutor foarte bun pt Port

OverMind
14th July 2007, 01:16
Sagna la Arsenal :ok:

http://www.arsenal.com/article.asp?thisNav=news&article=476208&cpid=703&title=Bacary+Sagna+completes+move+to+Arsenal

Celso
14th July 2007, 22:17
ce transferuri importante s-au mai facut pe perioada acestei luni

Gary Naysmith [Everton - Sheffield United] £1m
Arnold Mvuemba [Rennes - Portsmouth] Undisclosed
Younes Kaboul [Auxerre - Tottenham] Undisclosed
Steven Davis [Aston Villa - Fulham] Undisclosed
Boudewijn Zenden [Liverpool - Marseille] Free
Andriy Voronin [Bayer Leverkusen - Liverpool] Free
Rafael Schmitz [Lille - Birmingham] Season-long loan
Geremi [Chelsea - Newcastle] Free
Trevor Sinclair [Manchester City - Cardiff] Free
Florent Malouda [Lyon - Chelsea] Undisclosed
Jason Koumas [West Brom - Wigan] £5.3m
Craig Bellamy [Liverpool - West Ham] £7.5m
John Utaka [Rennes - Portsmouth] Undisclosed
Bacary Sagna [Auxerre - Arsenal] Undisclosed
Yossi Benayoun [West Ham - Liverpool] Undisclosed
Khalid Boulahrouz [Chelsea - Sevilla] Season-long loan
Paul Konchesky [West Ham - Fulham] £3.25m
Rolando Bianchi [Reggina - Manchester City] £8.8m
Ryan Babel [Ajax - Liverpool] £11.5m
Gelson Fernandes [FC Sion - Man City] Undisclosed

kain
17th July 2007, 14:22
Benitez: "Liverpool nu da nici un cent pentru Mancini"

Managerul lui Liverpool, a dezmintit faptul ca echipa sa este interesata de mijlocasul lui AS Roma, Amantino Mancini, desi impresarul jucatorului spunea ca a purtat mai multe discutii cu antrenorul "cormoranilor".

Conform presei din Italia, jucatorul dorea sa plece de la AS Roma daca nu primea un salariu mai mare de 3 milioane de euro pe sezon si e posibil ca impresarul jucatorului sa fi spus de aceasta oferta doar pentru a-i creste cota jucatorului.

"A existat un interes din partea lui Liverpool pentru Mancini. Am vorbit cu Benitez, dar i-am raspuns ca mai intai trebuie sa se inteleaga cu Roma. Daca Giallorossi ajung la un acord cu clubul englez, va trebuia sa ne intalnim sa discutam viitorul jucatorului", spunea agentul lui Mancini, Gilmar Veloz.

Insa declaratiile agentului lui Mancini au fost dezmintite imediat chiar de Rafa Benitez, care a declarat printre altele ca nici nu il cunoaste pe acest impresar.

"Am citit povestile despre Mancini si tot ce pot sa spun e ca Liverpool nu va oferi nici un cent pentru acest jucator", a spus, indignat, Rafa Benitez. :P

Celso
21st July 2007, 12:25
Pienaar va juca la Everton

Mijlocasul sud-african Steven Pienaar a fost împrumutat pe un sezon de Borussia Dortmund la Everton, urmând ca gruparea din Premier League sa aiba prima optiune de transfer definitiv dupa editia 2007-2008.

In vârsta de 25 de ani, Pienaar a ajuns la Dortmund anul trecut, de la Ajax Amsterdam, dar nu a reusit sa impresioneze la echipa din 1.Bundesliga

Dudek a semnat cu Real

Lui Dudek ii este inamanat tricoul de catre marele Di Stefano

Portarul polonez Jerzy Dudek a semnat vineri un contract pe doua sezoane cu Real Madrid, echipa campioana din Primera Division.

Dudek, care ultima data a evoluat la FC Liverpool, echipa cu care a câstigat Liga Campionilor în 2005, va trebui sa se multumeasca pe "Santiago Bernabeu" cu rolul de rezerva a lui Iker Casillas. Polonezul a venit la Real din postura de jucator liber de contract, ca si Javier Saviola si Cristoph Metzelder.

Mido, la Birmingham pentru 9 milioane de euro

Egipteanul Mido nu va mai juca in tricoul lui Tottenham

Atacantul egiptean Mido va evolua la Birmingham City, nou-promovata în Prmeier League platind 9 milioane de euro lui Tottenham Hotspur pentru achizitionarea jucatorului în vârsta de 24 de ani.

Mido s-a înteles asupra salariului la noua sa echipa, urmând sa semneze cât de curând contractul. La Birmingham este dorit si un alt egiptean, Hossam Ghaly, si el legitimat tot la Tottenham Hots

Bogdy LFC
21st July 2007, 22:06
Interesante mutari........Pienaar trebuia cam demult sa joace in Anglia:)

Kainsashiki
22nd July 2007, 15:08
Anelka, dorit de Werder Bremen

Conform presei din Anglia, atacantul francez al lui Bolton Wanderers, Nicolas Anelka, este dorit de clubul german Werder Bremen, care il considera inlocuitorul lui Miroslav Klose, plecat la Bayern Munchen.

Dupa ce l-a vandut pe Miroslav Klose la rivala Bayern Munchen, care de altfel s-a intarit considerabil in aceasta vara, Werder Bremen intentioneaza sa il inlocuiasca pe atacantul nationalei Germaniei cu un alt atacant experimentat, Nicoals Anelka.

Nicolas Anelka a spus in repetate randuri ca isi doreste sa joace la un club ce participa in Liga Campionilor, iar oficialii lui Bolton au anuntat prin managerul Sammy Lee ca Anelka va putea pleca daca un club de top din Anglia il va oferta.

Pe langa Werder Bremen, si Arsenal Londra si-l doreste pe Anelka, insa "tunarii" vor inainta o oferta doar daca transferul sud-americanului Palacio va pica.

Petrov, aproape de Tottenham

Mijlocasul lui Atletico Madrid, bulgarul Martin Petrov, este foarte aproape de un transfer la Tottenham, unde evolueaza si conationalul sau, Dimitar Berbatov.

Managerul lui Tottenham Hotspurs, Martin Jol, il urmareste de foarte mult timp pe Martin Petrov, inaiantand chiar o oferta in urma cu un an, insa suma de 7.5 milioane de lire sterline a fost considerata mult prea mica de oficialii de pe Vicente Calderon.

Chiar daca s-a lovit de un refuz al madrilenilor, Martin Jol si-l doreste in continuare pe Petrov, dar are o competitie serioasa, deaorece suedezul Sven-Goran Eriksson si-l doreste si el la Manchester City. Insa prietenia dintre Berbatov si Petrov are un cuvant de spus si, la rugamintile lui Dimitar, Martin se pare ca si-a dat deja acordul pentru a se transfera la Tottenham.

"Tottenham Hotspurs e un club mare si in acest sezon va juca in Cupa UEFA. Asa ceva e intotdeauna interesant pentru un jucator", a spus Martin Petrov in News of the World.

Ljungberg, spre West Ham

Suedezul Freddie Ljungberg va ajunge la West Ham United peste cateva zile, anunta presa din Anglia. Alaturi de el, la "ciocanari" va ajunge si Lomana Lualua.

The People anunta ca Ljungberg va ajunge la gruparea de pe Upton Park si va incasa 60.000 de lire sterline pe saptamana, Arsenal urmand sa primeasca in schimbul sau suma de 3 milioane de lire sterline.

Managerul lui Arsenal, Arsene Wenger, l-a anuntat deja pe Ljungberg ca nu face parte din planurile de viitor ale echipei de pe Emirates Stadium si, desi a fost dorit si de Fiorentina, Ljungberg va ajunge la West Ham.

Alaturi de Ljungberg, pe Upton Park va ajunge si atacantul lui Portsmouth, Lomana Lualua, "Pompey" lasandu-l sa plece pe acesta dupa ce i-a transferat in aceasta vara pe David Nugent si John Utaka.

Newcastle il vrea pe Baptista

Mijlocasul lui Real Madrid, brazilianul Julio Baptista, este dorit de Newcastle United, care vrea sa ofere 10 milioane de euro in schimbul "Bestiei", conform The Sunday Mirror.

Brazilianul este deja acomodat cu fotbalul britanic, el fiind imprumutat in ultimul sezon la Arsenal Londra, insa "tunarii" nu au dorit sa-i achite suma de transfer, iar brazilianul a fost nevoit sa se intoarca la Real Madrid, unde nici Bernd Schuster nu il doreste.

Baptista, care a fost ofertat si de Galatasaray, a comentat aceasta oferta, spunand ca deocamdata nu se gandeste la un transfer de la Real Madrid. "Newcastle e un club mare, dar inainte sa iau in considerare un transfer trebuie sa imi cunosc viitorul la Real Madrid. Vreau sa am sansa in pregatiri sa-i dovedesc noului antrenor ca ar trebui sa fac parte din planurile lui de viitor. Daca lucrurile nu vor merge bine ma voi uita si la alte optiuni din Spania si Anglia", a spus Baptista.

Bogdy LFC
22nd July 2007, 15:38
Citisem k Petrov e dorit de Man City......spune-mi dak ma insel :rolleyes:

Raphy
22nd July 2007, 16:56
Citisem k Petrov e dorit de Man City......spune-mi dak ma insel :rolleyes:
Eu stiam ca e dorit de Tottenham;)

Celso
26th July 2007, 22:16
se pare ca Petrov este oficial la Man. City:ok:

Celso
1st August 2007, 19:13
Bojinov, la Manchester City?

Conform presei din Anglia, jucatorul Fiorentinei, bulgarul Valeri Bojinov, se va transfera la Manchester City pentru suma de 5 milioane de lire sterline.

Celso
14th August 2007, 19:05
Player From To
A. O'Brien Portsmouth Bolton
S. Carson Liverpool Aston Villa
J. Djourou Arsenal Birmingham
C. Tevez West Ham Man Utd.
C. Itandje RC Lens Liverpool
F. Jeffers Blackburn Sheffield Wed
G. Stack Reading Wolves
H. Bouazza Watford Fulham
J. Morrison Middlesbrough West Bromwich
C. Gordon Hearts Sunderland
José Enrique Villarreal Newcastle
Miki Roque Liverpool Xerez
L. Baines Wigan Athletic Everton
J. Beattie Everton Sheffield Utd.
S. Wright Sunderland Stoke
C. Caçapa O. Lyon Newcastle
D. Braaten Rosenborg Bolton
F. Queudrue Fulham Birmingham
C. Vela Arsenal Osasuna
A. Smith Man Utd. Newcastle
E. Faé FC Nantes Atlantique Reading
L. Ridgewell Aston Villa Birmingham
Elano Shakhtar Manchester City
J. Garrido Real Sociedad Manchester City
V. Corluka Dinamo Zagreb Manchester City
A. Bennett Reading Southampton
V. Bojinov Fiorentina Manchester City
A. Griffin Portsmouth Derby
J. Garrido Real Sociedad Manchester City
G. Rossi Man Utd. Villarreal

sper ca sa intelege...jucatorul, de la , la echipa:D

niste transferuri!:evil:

Bogdy LFC
22nd August 2007, 20:04
GABRIEL HEINZE SPRE REAL MADRID

Cotidianul sportiv 'Marca' a anunțat, în ediția sa de miercuri, că fundașul stânga argentinian Gabriel Heinze este pe punctul de a se transfera la echipa de fotbal Real Madrid, campioana Spaniei, informează Rompres.

Gruparea madrilenă a ajuns la un acord de principiu cu actuala formație a lui Heinze, Manchester United, spaniolii urmând să achite campioanei Angliei suma de 12 milioane euro în schimbul jucătorului sud-american, scrie ziarul iberic.

Heinze a intrat în conflict cu conducerea lui Manchester United după ce 'diavolii roșii' i-au refuzat transferul la rivala FC Liverpool, deși inițial l-au anunțat pe argentinian că poate pleca la orice formație în schimbul sumei de 6,8 milioane lire sterline (aproximativ 10 milioane euro).

Presa spaniolă anunță, totodată, că Real Madrid a reluat negocierile pentru transferul atacantului olandez Arjen Robben de la Chelsea Londra, spaniolii fiind dispuși să-l includă în tranzacție și pe fundașul brazilian Cicinho, dorit și de AS Roma.

Bogdy LFC
22nd August 2007, 20:05
WESSELS LA EVERTON

Echipa engleză de fotbal Everton l-a angajat, pentru un sezon, pe portarul german Stefan Wessels, informează AFP.

În vârstă de 28 de ani, Wessels joacă din 2003 la formația germană FC Koln, după patru sezoane petrecute la Bayern Munchen. La Everton, germanul va fi concurentul portarului american Tim Howard.

Bogdy LFC
11th October 2007, 21:58
Grant îl vrea pe Kaka la Chelsea chiar dacă acesta ar costa 145 de milioane de euro

Managerul clubului Chelsea, Avram Grant, i-a cerut patronului Roman Abramovici să îl aducă la echipa londoneză pe Kaka de la AC Milan, chiar dacă brazilianul ar costa 145 de milioane de euro, informează Daily Express.

"Kaka este cu siguranță o țintă pe termen lung și dacă există vreo șansă ca el să poată fi transferat, Avram va încerca să o facă. Lui Avram îi place foarte mult Kaka. I-a spus lui Abramovici că ar fi o investiție bună, chiar și la prețul de 100 de milioane de lire sterline (145 de milioane de euro). Bineînțeles, toate cluburile bogate din lume îl vor pe Kaka, inclusiv Manchester United și Real Madrid, dar numai Chelsea și-ar permite cu adevărat o astfel de sumă. AC Milan spune că nu vinde, dar nu se știe niciodată ce se va întâmpla, dacă Chelsea va face o ofertă foarte bună", a declarat o sursă din cadrul clubului Chelsea.

Gruparea londoneză a mai încercat în două rânduri să îl achiziționeze pe Kaka, însă AC Milan a refuzat să îl cedeze pe jucător. "Abramovici este singurul patron de club capabil să îi ofere lui Kaka un contract mai bun decât cel de la AC Milan și care își permite o sumă astronomică pentru achiziționarea brazilianului. Deși aducerea lui Kaka ar putea costa cu mult peste 100 de milioane de lire sterline, se pare să Abramovici este dispus să facă acest gest pentru Grant", notează Daily Express.

Pe de altă parte, potrivit Daily Mirror, clubul Chelsea este gata să renunțe în iarnă la Frank Lampard, de teamă că loialitatea acestuia față de fostul antrenor al formației londoneze, Jose Mourinho, ar putea dezbina echipa. Jurnalul menționează că gruparea Real Madrid va profita de ruptura dintre Lampard și clubul englez și ar putea prezenta o ofertă de 9 milioane de lire sterline pentru mijlocaș, în ianuarie 2008.

Daily Mirror scrie că Lampard a fost, alături de Didier Drogba, "cel mai apropiat aliat" al lui Mourinho în vestiar. În cazul în care nu va pleca în iarnă ce la Chelsea, Frank Lampard își va putea cumpăra ultimul an de contract în vara următoare, cu aproximativ 6 milioane de lire sterline.

Bogdy LFC
11th October 2007, 22:05
8 MILIOANE DE LIRE STERLINE PENTRU CROUCH


"Gigantul" Peter Crouch (rosu) e dorit la City
Sven-Goran Eriksson, managerul lui Manchester City, îl vrea la echipa pe internationalul englez Peter Crouch de la FC Liverpool, pentru care clubul din Manchester va înainta în luna ianuarie o oferta în valoare de 8 milioane de lire sterline, adica aproape 12 milioane de euro.

Eriksson este nemultumit de calitatea compartimentului ofensiv de la echipa, acolo unde Georgios Samaras nu este în forma, în timp ce Valeri Bojinov este indisponibil dupa o accidentare serioasa. Peter Crouch a debutat în nationala Angliei în 2005, în timpul mandatului lui Eriksson.

:(

Bogdy LFC
11th October 2007, 22:09
MENEZ, INTRE MANCHESTER UNITED SI LIVERPOOL


Manchester United si FC Liverpool se lupta pentru semnatura atacantului Jeremy Menez de la AS Monaco, informeaza presa britanica.

Vârful în vârsta de 20 de ani este evaluat la 6,5 milioane de lire sterline, adica aproximativ 9,4 milioane de euro. Internationalul francez de tineret a devenit în 2005 cel mai tânar jucator care a înscris vreodata un hat-trick în Ligue 1.

Bogdy LFC
11th October 2007, 22:11
LEHMANN AR PUTEA AJUNGE LA MANCHESTER CITY

Situatia lui Jens Lehmann la Arsenal, unde a pierdut locul de titular în favoarea lui Almunia, l-a determinat pe Sven Goran Eriksson, managerul lui Manchester City, sa se gândeasca la o oferta pentru portarul german.

Lehmann va deveni liber de contract la sfârsitul acestui sezon, dar ar putea pleca înca din luna ianuarie de pe "Emirates", pretul eventualei tranzactii fiind de aproximativ 1 milion de lire sterline. :ok:

Bogdy LFC
11th October 2007, 22:12
ARSENAL VREA PORTAR ENGLEZ

Arsene Wenger, managerul lui Arsenal, adversara Stelei din Liga Campionilor, insista pentru achizitionarea portarului Robert Green, unul dintre putinii goalkeeperi englezi de valoare, convocat la nationala chiar si atunci când evolua în Championship, liga secunda din Insula.

Green, în vârsta de 27 de ani, evolueaza în prezent la West Ham United, facând veritabile minuni atunci când a aparat în acest sezon în meciul "ciocanarilor" cu Arsenal, scor 1-0 pentru echipa lui Wenger. Pretul lui Green este unul destul de piperat pentru un portar, aproape 9 milioane de euro.

Bogdy LFC
14th November 2007, 16:01
TREI THAILANDEZI LA MANCHESTER CITY


ANGLIA Sven-Goran Eriksson, managerul lui Manchester City, echipa patronata de fostul prim-ministru thailandez Thaksin Shinawatra, se va deplasa vineri în Thailanda pentru a semna contracte cu trei jucatori din tara asiatica. Cei trei necunoscuti evolueaza în campionatul national, Suree Sukha si Kietprawut Sai-aeo la Chonburi FC, iar Theerasil Daengda la Muangthong-Nongchok United FC. Viitoarea lor echipa, Manchester City, ocupa pozitia a treia în Premier League.

:D

Bogdy LFC
15th November 2007, 16:00
TOTTENHAM, INTERESATA DE CASILLAS


Echipa engleză de fotbal Tottenham Hotspur este dispusă să achite suma de 40 milioane euro campioanei Spaniei, Real Madrid, în schimbul portarului Iker Casillas, informează cotidianul spaniol 'El Mundo'.

Casillas este dorit cu insistență de noul antrenor al lui Tottenham, spaniolul Juande Ramos, fostul tehnician al lui FC Sevilla, care vrea să construiască o echipă puternică pe White Hart Lane. Londonezii îi oferă portarului naționalei Spaniei un salariu anual de 7 milioane euro, mai mare cu peste un milion de euro față de cel pe care Casillas îl primeste în prezent la Real.

Până acum, un singur club, Juventus Torino, și-a permis să achite o sumă mai mare pentru un goalkeeper, gruparea 'bianconera' plătind formației Parma, în 2005, 50 milioane euro în schimbul lui Gianluigi Buffon, portarul naționalei Italiei.

Potrivit presei engleze, Tottenham îl dorește și pe brazilianul Alfonso Alves, de la formația olandeză Heerenveen, care a înscris recent șapte goluri într-un meci de campionat. Londonezii vor trebui să se lupte, însă, pentru a-și asigura serviciile atacantului sud-american cu o altă echipă din Premier League, Manchester City.

SweetMan
15th November 2007, 22:14
TREI THAILANDEZI LA MANCHESTER CITY


ANGLIA Sven-Goran Eriksson, managerul lui Manchester City, echipa patronata de fostul prim-ministru thailandez Thaksin Shinawatra, se va deplasa vineri în Thailanda pentru a semna contracte cu trei jucatori din tara asiatica. Cei trei necunoscuti evolueaza în campionatul national, Suree Sukha si Kietprawut Sai-aeo la Chonburi FC, iar Theerasil Daengda la Muangthong-Nongchok United FC. Viitoarea lor echipa, Manchester City, ocupa pozitia a treia în Premier League.

:D

nu ne mai injura :headbang:

Bogdy LFC
20th November 2007, 16:13
Boro umbla dupa asiatici

Dupa ce l-a inregimentat pe superstarul sud-coreean Dong Gook Lee, managerul lui Middlesbrough, Gareth Southgate se pregateste sa dea o noua lovitura pe piata asiatica. Este vorba despre cel mai in forma jucator

saudit Yasser Al-Qahtani, elevul lui Cosmin Olaroiu la Al Hilal. “Sniperul” a marcat nu mai putin de 44 de goluri in 54 de partide pentru nationala tarii sale si este un adevarat idol in lumea araba. Egipteanul Mido pare cel mai convins de oportunitatea achizitionarii lui Al-Qahtani, el intermediind negocierile dintre clubul de Riverside si agentii fotbalistului.

Bogdy LFC
20th November 2007, 16:19
Martin Jol refuza oferta lui Birmingham

Fostul manager al lui Tottenham, Martin Jol, nu duce lipsa de oferte dupa despartirea de Spurs. Olandezului i-a fost recent propus postul de antrenor al formatiei Birmingham City, functie ramasa descoperita dupa ce Steve Bruce a acceptat sa o preia pe Wigan Athletic. David Sullivan, actionar al gruparii de pe St Andrew’s a explicat pe scurt care au fost factorii ce au impiedicat parafarea contractului: “Martin indeplineste toate criteriile pe care le avem in vedere pentru cautarea unui nou manager. Din nu si-a dat acordul, motivand ca trebuie sa-si puna ordine in ganduri inainte sa se intoarca in fotbal”

:ok:

Bogdy LFC
3rd December 2007, 17:01
Thomas Sorensen pleaca de la Aston Villa

Resemnat dupa ce a pierdut postul de titular la Villa, portarul nationalei Danemarcei pare hotarat sa dea curs uneia dintre ofertele primite pentru el de clubul din Birmingham. Om de baza in sezoanele trecute, Sorensen a fost trecut “in rezerva” dupa imprumutul lui Scott Carson de la Liverpool. Se pare ca cele mai interesate de serviciile nordicului s-au aratat echipele din Bundesliga, dar si Middlesbrough care are nevoie disperata de un inlocuitor pentru accidentatul Mark Schwarzer.


:D

Celso
14th December 2007, 21:33
Nery Castillo, imprumutat la Manchester City

Atacantul mexican Nery Castillo va fi imprumutat de Sahtior Donetsk la Manchester City, dupa doar sase luni petrecute la gruparea antrenata de Mircea Lucescu.

Geografu
18th January 2008, 17:03
Edman s-a transferat la Wigan

Fundașul suedez al echipei Rennes, Erik Edman, al cărui contract expira în iunie, a fost transferat la Wigan, a anunțat, vineri, clubul englez, citat de AFP.
Edman, în vârstă de 29 de ani, a venit la Rennes în 2005, după ce a jucat la Tottenham.

Bogdy LFC
25th January 2008, 13:34
Atacantul Sevillei, Luis Fabiano, este tentat sa accepte propunerea de transfer primita de la Manchester City, declarindu-se entuziasmat de posibilitatea de a evolua in Premier League.

Manchester City i-a oferit tinarului jucator al lui Inter, Filippo Mancini, o perioada de proba in urma careia Sven Goran Eriksson va lua o decizie in ceea ce-l priveste pe fiul fostului sau elev de la Lazio si Sampdoria, Roberto Mancini.

Juande Ramos a recunoscut ca este interesat de serviciile mijlocasului David Albelda. Pus pe liber de Valencia, fostul capitan al “liliecilor” incearca in aceste zile sa-si rezolve problemele contractuale in Spania si cauta o “portita” pentru a putea pleca liber de contract la Tottenham.

Sunderland si-a asigurat serviciile internationalului suedez Rade Prica, 27 de ani, pentru care clubul din Premier League a platit danezilor de la Aalborg 2,7 milioane de Euro.

Bogdy LFC
28th January 2008, 15:19
MILAN BAROS LA PORTSMOUTH


[i[Clubul englez Portsmouth a finalizat, duminică, transferul lui Milan Baros de la Olympique Lyon. Atacantul va petrece un an în Anglia sub formă de împrumut până la finalul sezonului, Portsmouth având și optiunea de cumpărare a internaționalului ceh. Baros se transferase la Lyon în urmă cu un an de la Aston Villa, reușind să marcheze doar de trei ori în 12 partide.

Luni, cehul se prezenta la antrenamentele noi sale echipe și ar putea debuta pentru Portsmouth, miercuri, în întâlnirea cu Manchester United.[/i]


Exceptionala mutare,BAROS inca este un fotbalist de clasa mondiala! :ok:

Andrei_23
28th January 2008, 21:43
mie mi se pare expirat de mult

astept reactii vulcanice :D

ReD_Devil
29th January 2008, 12:58
baros un jucator bun de 1-2 sez,la euro a fost apogeul sau ..dupa care a scazut brusc de la meci la meci intrand in anonimat aproape ... sa vedem ...va fi "renastere" !?!? putin probabil :ok:
PS:pt portsmouth e un transfer bun :D

Andrei_23
29th January 2008, 21:41
el e si cu bautura si cluburile din cate stiu eu...

ducus
31st January 2008, 23:56
Fulham l-a transferat pe finlandezul Jari Litmanen :D
Fulham, grupare din prima ligă engleză, a anunțat, astăzi, transferul finlandezului Jari Litmanen, cu doar câteva ore înaintea încheierii perioadei de "mercato". Litmanen, în vârstă de 36 de ani, a semnat cu gruparea engleză un contract valabil până la sfârșitul sezonului.

Cel care a insistat pentru transferul finlandezului a fost antrenorul lui Fulham, englezul Roy Hodgson, fostul tehnician al Finlandei în perioada preliminariilor EURO 2008.

Jari Litmanen a mai evoluat de-a lungul carierei sale fotbalistice la grupări importante din Europa de Vest, precum Liverpool, Barcelona sau Ajax.

Fulham ocupă după 24 de etape din actualul sezon locul 19 în Premier League, penultimul, cu 16 puncte. Fulham este echipa din prima ligă engleză cu cele mai multe rezultate de egalitate, 10, la fel ca și Liverpool, cu mențiunea că elevii lui Benitez au și 10 victorii, spre deosebire de cele două ale jucătorilor lui Hodgson.
http://realitatea.net/140567_Fulham-l-a-transferat-pe-finlandezul-Litmanen-Fotbal-international.html
Un final de cariera tocmai bun pentru legenda Finlandei.

Bogdy LFC
1st February 2008, 11:41
Fulham l-a transferat pe finlandezul Jari Litmanen :D
Fulham, grupare din prima ligă engleză, a anunțat, astăzi, transferul finlandezului Jari Litmanen, cu doar câteva ore înaintea încheierii perioadei de "mercato". Litmanen, în vârstă de 36 de ani, a semnat cu gruparea engleză un contract valabil până la sfârșitul sezonului.

Cel care a insistat pentru transferul finlandezului a fost antrenorul lui Fulham, englezul Roy Hodgson, fostul tehnician al Finlandei în perioada preliminariilor EURO 2008.

Jari Litmanen a mai evoluat de-a lungul carierei sale fotbalistice la grupări importante din Europa de Vest, precum Liverpool, Barcelona sau Ajax.

Fulham ocupă după 24 de etape din actualul sezon locul 19 în Premier League, penultimul, cu 16 puncte. Fulham este echipa din prima ligă engleză cu cele mai multe rezultate de egalitate, 10, la fel ca și Liverpool, cu mențiunea că elevii lui Benitez au și 10 victorii, spre deosebire de cele două ale jucătorilor lui Hodgson.
http://realitatea.net/140567_Fulham-l-a-transferat-pe-finlandezul-Litmanen-Fotbal-international.html
Un final de cariera tocmai bun pentru legenda Finlandei.

E mare jucator Litmanen.Ii va ajuta pe Fulham sa se salveze!:ok:

Celso
5th June 2009, 17:45
sa readucem in actualitate acest thread pentru vreo 2 luni

transferuri, imprumuturi, zvonuri, inventii ...aici:drak:

sa incep eu, ce este CERT pana acum:

Carlo Ancelotti => noul manager Chelsea
Gareth Barry Aston Villa=>Man City-13,9 mil €
Steve Bruce => noul manager Sunderland
Elrio van Heerden Brugge=>Blackburn-FREE
http://img38.imageshack.us/img38/5062/elrio20van20heerden.jpg (http://img38.imageshack.us/my.php?image=elrio20van20heerden.jpg)

Antrenorul lui Stoke, Tony Pulis este interesat de Djibril Cisse caruia i-a expirat imprumutul de la OM la Sundreland

Barton a declarat ca vrea sa continue la Newcastle si in Championship

Aston Villa cauta inlocuitori pt Barry, unul dintre acestia ar fi Bentley

Drogba ar ramane la Chelsea, este increzator in viitorul acestei formatii

Celso
5th June 2009, 17:53
Christian Benitez Santos Laguna=>Birmingham-10 mil €
http://img209.imageshack.us/img209/2979/1097.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=1097.jpg)
23 ani - Ecuador-atacant
1,68 inaltime
Ecuador 26 - 9
1997–2007 El Nacional 83 - 29
2007–2009 Santos Laguna 58 - 31

Sir. Eko
6th June 2009, 12:34
http://www.mirror.co.uk/sport/football/2009/06/05/gunners-aim-for-8m-dzek-115875-21416242/

:ok:

Celso
6th June 2009, 12:53
io nu arat asa entuziasmat de Dzeko asta, una e Germania, alta e Anglia...sa vedem:)

Gooner
6th June 2009, 14:02
io nu arat asa entuziasmat de Dzeko asta, una e Germania, alta e Anglia...sa vedem:)

Am mai auzit papagali de genu', care spuneau ca Arshavin nu o sa se acomodeze in Anglia....si uuuu ia te uita doar 4 goluri cu Lpool :(

Celso
6th June 2009, 14:35
de genu ce?:mda:

mai masoara'ti cuvintele, fiecare isi exprima parerea ca de aia e forum ..ma vezi pe mine ca ma jignesc cu MrEko sau oricare alt fan al lui Arsenal? ..doar discutam constructiv ...ceea ce iti recomand si tie

Gooner
6th June 2009, 17:52
de genu ce?:mda:

mai masoara'ti cuvintele, fiecare isi exprima parerea ca de aia e forum ..ma vezi pe mine ca ma jignesc cu MrEko sau oricare alt fan al lui Arsenal? ..doar discutam constructiv ...ceea ce iti recomand si tie

Asa-s eu, mai vulcanic cand vad scrise pareri care n-au nici un fel de argument. Dzeko si cu Grafite au facut anul acesta cel mai bun cuplu de atacanti din Germania de zeci de ani incoace, joaca foarte bine si pentru echipa nationala a Bosniei. Sincer nu as vedea motivul pentru care nu s-ar putea adapta in Anglia. E inalt, talentat are viteza si cea mai importanta calitate: are golul in sange. Am vazut 5-6 meciuri in care a jucat, m-am uitat putin si pe youtube si-l consider la 23 de ani unul dintre cei mai buni atacanti din Europa. Dar prima data sa vina......

Celso
6th June 2009, 18:08
Eu zic ca nu o sa vina, se simte bine la Wolfsburg, e titular, are lumea la picioare alaturi de Grafitte, cred ca sunt si bine platiti, iar daca nu sunt vor fi:D, mai ales ca Wolfsburg vrea sa tina echipa pentru a face treaba in UCL:)

o treaba buna daca i`ati cumpara la pachet Grafitte&Dzeko :cool:

ceva fundasi cumparati? ca acolo era buba mare:)

Sir. Eko
6th June 2009, 18:41
^Gresesti Celso :d ,am citit un interviu in care zicea ca e suparat ca a plecat antrenorul lui de la Wolsburg si ca se gandeste sa schimbe ceva in vara aceasta.

According to the agent, Dzeko will have to consider Arsenal’s interest seriously much more than Manchester city’s!

“It is not realistic for Dzeko who is a leading player in Germany and due to perform in the Champions League to opt for an average club like Manchester City. Arsenal is the other case. We will discuss their offer seriously” RedŸepagiæ said while in Germany.

Fundasi?In presa apar multe nume ....dar se pare ca Vermaelen este `cel ales` de Wenger.

Gooner
6th June 2009, 18:46
Grafite si Dzeko au marcat 54 de goluri din cele 81 marcate de toata echipa, mai mult ca orice alta pereche de atacanți din istoria Bundesligii si au reusit sa se claseze în topul pretendentilor la Gheata de Aur. In fine, in aparare si la mijloc apar zi de zi cate un jucator "gata transferat".....sper doar sa se intoarca Senderos care e imprumutat la ACM

Gooner
6th June 2009, 18:50
Arsenal e gata sa-l cumpere pe Edin Dzeko, atacantul celor de la Wolfsburg. Articole de azi din presa occidentala, ne prezinta interesul lui Arsene Wenger de a-l cumpara pe bosniacul Dzeko. Manchester City este deasemenea interesata de servicile atacantului, dar Wenger are speranta ca jucatorul va fi atras de fotbalul din Uefa Champions League, iar Man City tocmai ce l-au cumparat simbolul celor de la Aston Villa, pe Gareth Barry. Plus ca agentu' lui Dzekoa zis ca oferta lui Arsenal este cea mai serioasa :D

Celso
11th June 2009, 13:15
Manchester United și-a dat acceptul ca Ronaldo să ajungă la Madrid pentru 94 de milioane de euro!

Celso
20th June 2009, 13:27
Peter Kurucz Ujpest FC=>West Ham United
Blerim Dzemaili Bolton Wanderers=>Torino
Djimi Traore Portsmouth=>AS Monaco
Thomas Vermaelen Ajax Amsterdam=>Arsenal £10m
http://img268.imageshack.us/img268/1373/verm.jpg (http://img268.imageshack.us/i/verm.jpg/)
Garcia-Penche Jordi Gomez[mijlocas] Espanyol=>Wigan Athletic£1.7m

Sir. Eko
20th June 2009, 15:09
Manchester City have agreed a fee of £18m with Blackburn Rovers to sign striker Roque Santa Cruz, according to reports.

Se face o echipa frumoasa la City :D


Javier Mascherano is set to leave Liverpool, with Barcelona preparing a £35million bid.
The Argentine, 25, has told boss Rafael Benitez he needs to leave because his wife, Fernanda, is reluctant to return to England.
Sportsmail exclusively revealed earlier this month that the midfielder was unsettled but Benitez had hoped to persuade him to stay.
However, Fernanda is pregnant, has returned to South America with their daughter Iola and does not want to fly back.
Benitez is understanding but still wants at least £35m for his midfield enforcer.
Mascherano's agent, Walter Tamer, held talks on Wednesday with Barca general manager Raul Sanlehy and sporting director Txiki Begiristain, who will offer around £20m plus possibly striker Bojan Krkic.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1194319/Wantaway-Liverpool-midfielder-Mascherano-set-Barca-35m-deal.html?ITO=1490

Tazz
20th June 2009, 16:28
Se pare ca pleaca si Tevez de la United. Ramane de vazut unde....
Pacat :(

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_utd/8110740.stm

Celso
20th June 2009, 16:34
posibila reconstructie la MU? Ronaldo si Tevez faceau jocul la MU, Giggs nu se stie daca mai continua, Scholes e si el batran, Van der Saar nu mai e ...

Cipri
20th June 2009, 18:42
posibila reconstructie la MU? Ronaldo si Tevez faceau jocul la MU, Giggs nu se stie daca mai continua, Scholes e si el batran, Van der Saar nu mai e ...
Ar cam fi nevoie ...

Celso
21st June 2009, 18:37
Berlusconi: Pirlo Could Leave AC Milan

Indeed, Chelsea have been linked with the 30-year-old and Pirlo himself has admitted the possibility he could move to Stamford Bridge to rejoin former coach Carlo Ancelotti. Nonetheless, Berlusconi is confident that his team will remain competitive if they make changes.

Roddicted
21st June 2009, 18:48
Bine face.Sa scape de toti plictisitii.

Andrei_23
24th June 2009, 09:25
Luis Jimenez (Inter) va fi imprumutat un an cu optiune de cumparare la gruparea londoneza West Ham United.

Andrei_23
26th June 2009, 23:55
Glen Johnson a semnat ofical contractul cu Liverpool a carui durata se intinde pe 4 ani; suma totala a transferului este de 17.5 milioane lire sterline.

Celso
21st August 2009, 19:46
Liverpool agree deal to sign Kyrgiakos

AFP - 20 August 2009 14:50
Liverpool have agreed a deal with AEK Athens to sign Greek centre-back Sotirios Kyrgiakos, seen here in 2008, subject to a medical.

Celso
29th December 2009, 22:04
Mutu se afla pe lista posibilelor transferuri din ianuarie ale gruparii West Ham



Atacantul roman al echipei AC Fiorentina, Adrian Mutu, se afla pe lista jucatorilor cu care gruparea din prima liga engleza, West Ham United, doreste sa-si intareasca lotul in perioada de transferuri din ianuarie 2010, informeaza cotidianul Daily Mirror.

Andrei_23
7th January 2010, 15:40
Patrick Vieira este asteptat sa soseasca astazi la Manchester pentru a-si negocia mutarea la Manchester City.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_city/8441258.stm

Celso
7th January 2010, 16:01
nu au ce face si astia ...Vieira e terminat in opinia mea

Catalanul
7th January 2010, 16:10
Si Maxi Rodriguez (Atletico Madrid) se pare ca va semna pentru Liverpool in schimbul sumei de 1.500.000 €.

Cristy RVD
7th January 2010, 20:44
Vieira joaca pe post cu Tevez ? :D

El oricum e sub Barry,De Jong, Kompany, Ireland, Weiss sau cine mai joaca la mijloc.

Maxi Rodriguez nu e cine stie ce, nu cred ca va juca in fata lui Kuyt.

Tazz
7th January 2010, 20:46
Vieira? Ce praf sunt, eu ma gandeam la Vieri :happy :happy
Ma scuzati ... :D

Tazz
7th January 2010, 22:06
Patrick Vieira este asteptat sa soseasca astazi la Manchester pentru a-si negocia mutarea la Manchester City.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_city/8441258.stm

Cat de antipatic mi-e mie omul asta. :mda:
Nici ca nu-si putea o echipa mai potrivita pentru el. Oricum n-are nicio sansa in fata lui Tevez....

Ce-i cu zvonurile alea cu Dan Alexa la Bolton? Voi ati auzit ceva ?

Andrei_23
8th January 2010, 13:48
Cat de antipatic mi-e mie omul asta. :mda:
Nici ca nu-si putea o echipa mai potrivita pentru el. Oricum n-are nicio sansa in fata lui Tevez....


De cand joaca Vieira pe postul lui Tevez? Vieira este mijlocas la inchidere de cand ma uit la fotbal...

Lordul
8th January 2010, 15:55
Viera era unul dintre cei mai buni mijlocasi la inchidere din Europa

Sir. Eko
8th January 2010, 16:04
Vieira a fost unul dintre cei mai buni....au trecut ani peste el.A fost pur si simplu senzational pe vremea lui :).Pacat ca nu a facut Wenger ceva sa il aduca inapoi....

Lordul
8th January 2010, 16:05
poti sa il transferi la FIFA

Andrei_23
8th January 2010, 16:40
E oficial, Vieira a semnat un contract valabil 6 luni cu City, cu optiune de prelungire pentru inca un an.

Intre timp Dossena, fundasul stanga al cormoranilor, a fost cedat la Napoli.

Tazz
8th January 2010, 20:40
De cand joaca Vieira pe postul lui Tevez? Vieira este mijlocas la inchidere de cand ma uit la fotbal...

Am zis ca am gresit. N-am citit bine, si m-am gandit automat la Bobo Vieri. La el ma refeream :D

Sir. Eko
10th February 2010, 19:18
http://www.sportinglife.com/football/news/story_get.cgi?STORY_NAME=soccer/10/02/10/SOCCER_Bordeaux_Chamakh.html&TEAMHD=soccer

Chiar daca vine de la vara,prea tarziu Wenger....

Celso
10th February 2010, 19:22
nush daca Chmack e varful potrivit pt Arsenal ...va trebuieste alt tip de atacant, gen Adebayor ...las ca vine el Lassna Traore:D

Sir. Eko
10th February 2010, 19:30
^E bun Chamak lasa ca o sa vezi :D .

Celso
15th May 2010, 16:16
Benitez paraseste Birmingham

Birmingham a ales sa nu prelungeasca contractul atacantului ecuadorian. Atacantul poreclit "Chucho" a fost un om de baza pt Birmingham care a reusit performanta istorica de a reusi 15 meciuri consecutive fara infrangere in acest sezon.

Cu toate acestea, în timpul petrecut de-a lungul sezonului pe St Andrew's a marcat doar de patru ori în 36 de apariții.

Ecuadorianul vor întoarce acum la clubul mama, Santos Laguna din Mexic.

Wigan a convenit să semneze cu fundasul paraguayan Antolin Alcaraz de la Bruges, stirea este confirmata pe situl clubului.

Chelsea este interesata de israelianul Yossi Benayoun :drak:

Sir. Eko
2nd June 2010, 19:17
Joe Cole 'to join Arsenal on free transfer after signing three-year deal'

Joe Cole could be on the verge of making a shock move from Chelsea to Arsenal on a free transfer after rumours emerged today he has signed a three-year contract at the Emirates Stadium.

..According to reports, Cole's representatives met up with Arsenal officials yesterday to thrash out the terms of the deal while the midfield playmaker was being called up to England's World Cup squad by Fabio Capello.

Barring any complications in the process the transfer is expected to be finalised next week, with a view to announcing the move before the tournament in South Africa begins in ten days' time.

The rumours follow hot on the heels of comments by Tottenham manager Harry Redknapp earlier today, when he admitted he believes Cole has agreed in principle to a move to another Premier League.

'It looks to me that someone's going to make a great free transfer,' Redknapp is quoted as saying.

'I genuinely don't know who that is, but I don't think it's going to be Tottenham.

'I've got a feeling - and I may be wrong - that he's already agreed a deal with someone.

'I'm a big fan of Joe's, and I would be interested if he didn't stay at Chelsea, but the feedback we've had is that he might well have already done something.'

If true, the news would be a huge boost for Arsenal fans still reeling from the revelation that captain Cesc Fabregas could be leaving the club to join boyhood team Barcelona this summer.

Cole's signing also fits in with the Arsène Wenger transfer philosophy in that the England international would represent a shrewd bit of business.

The 28-year-old is out of contract at Chelsea and would be available on a free transfer.

And while his wage demands may have presented a stumbling block - given the Blues are reluctant to meet his expectations - Wenger is said to be more willing to offer larger contracts to players in a bid to build a title-winning team.

Former West Ham United star Cole is also believed to be keen to stay in London, as partner Carly Zucker has recently given birth to a son and is reluctant to relocate.



Arsenal Football Club have today released the following statement about Cesc Fabregas:

"Arsenal captain Cesc Fabregas is under contract with the Club until the summer of 2015. He is a highly-valued member of the team and part of our future plans.

"We have followed recent speculation linking Cesc with a move away from the Club but as there has never been any official approach for him, only two informal exchanges, in which we made it abundantly clear that we have no interest in transferring Cesc, we have refrained from publicly passing comment. However, yesterday evening we received an offer from Barcelona for Cesc and in response, we immediately and resolutely told them once again that we have no intention of selling our captain.

"To be clear, we will not make any kind of counterproposal or enter into any discussion. Barcelona have publicly stated that they will respect our position and we expect that they will keep their word."


Fuck off

Celso
5th June 2010, 23:20
OFICIAL! Boateng, la City!


http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7955/6290351/1/boateng.jpg?width=610

Internaționalul german al echipei Hamburger SV, Jerome Boateng, a semnat un contract pe cinci ani cu gruparea engleză Manchester City, a anunțat, sâmbătă, clubul din Premier League.
"Jerome Boateng a acceptat termenii unui contract pe cinci ani cu Manchester City", se arată pe site-ul oficial al grupării, care nu precizează valoarea transferului.
Tehnicianul Roberto Mancini s-a declarat încântat de acest transfer. "Este o veste foarte bună pentru City și sunt bucuros să îl primesc pe Jerome în echipă", a spus Mancini, care a precizat că Boateng are deja, la 21 de ani, calități foarte mari.
Echipa Manchester City a terminat campionatul Angliei pe locul 5 și va juca în Liga Europa.
Boateng face parte din lotul Germaniei participant la Cupa Mondială din Africa de Sud

Sir. Eko
7th June 2010, 22:10
Arsène WENGER has made a fresh £8million bid for French centre-half Laurent Koscielny.

And it is a move that could spell the end of William Gallas' Arsenal career.

SunSport understands the Gunners boss has given Koscielny's club Lorient a deadline until Thursday to give a response after an initial £6m offer was rejected.

Wenger wants to conclude a deal before flying to the World Cup finals this week.

Koscielny, 24, has all but agreed a four-year deal and is desperate for the two clubs to do business

Sir. Eko
9th June 2010, 01:22
Arsenal Football Club can confirm that Swiss International, Philippe Senderos has joined Fulham FC.

The 25-year-old defender makes the move across London from Arsenal where he spent seven seasons after joining the Gunners from Swiss side Servette in June 2003.

The defender made 117 appearances for the Gunners. Everyone at Arsenal Football Club wishes him good luck at his new club.

Sir. Eko
9th June 2010, 10:41
Mark Schwarzer & Philippe Senderos 'set for Arsenal-Fulham transfer swap'

Arsenal could be set for one player to leave for Fulham with another one on the way in after reports emerged today that Philippe Senderos is training with the Cottagers while the Gunners have made a formal bid for Mark Schwarzer

Lordul
9th June 2010, 15:46
portar de 37 de ani....dar totusi bun Schwarzer....sa vedem

Celso
23rd June 2010, 12:38
IN

Arsenal

Moroccan forward Marouane Chamakh on a free transfer from Bordeaux.

Birmingham

Spanish midfielder Enric Valles from NAC Breda; Serbian forward Nikola Zigic from Valencia for a fee of €7m; Goalkeeper Ben Foster from Manchester United for a fee of €7m.

Bolton

Bulgarian midfielder Martin Petrov from Manchester City.

Everton

Forward Jermaine Beckford on a free transfer from Leeds; Portuguese forward Joao Silva from Aves for a fee of €0.6m.

Fulham

Swiss defender Philippe Senderos on a free transfer from Arsenal London.

Liverpool

Midfielder Jonjo Shelvey from Charlton Athletic for a fee of €2m.

Manchester City

Midfielder Alex Henshall from Swindon Town; German defender Jerome Boateng from Hamburger.

Manchester United

Mexican forward Javier Hernandez from Guadalajara Chivas; Defender Chris Smalling from Fulham.

Sunderland

Belgian goalkeeper Simon Mignolet from Sint-Truiden; Paraguayan midfielder Cristian Riveros from Cruz Azul.

Tottenham

Brazilian midfielder Sandro from Internacional.

West Brom

Spanish defender Pablo Ibanez on a free transfer from Atletico Madrid; Romanian defender Gabriel Tamas from Auxerre; Irish midfielder Steven Reid on a free transfer from Blackburn Rovers.

West Ham

German midfielder Thomas Hitzlsperger from Lazio for a fee of €3m.

Wigan

Paraguayan defender Antolin Alcaraz on a free transfer from Brugge.

Wolves

Irish midfielder Stephen Hunt from Hull City; French defender Steven Mouyokolo from Hull City; Scottish forward Steven Fletcher from Burnley for a fee of €7.8m; Belgian defender Jelle van Damme from Anderlecht.

Celso
23rd June 2010, 12:42
OUT

Arsenal: Philippe Senderos (free, Fulham)

Birmingham City: Gary McSheffrey (free, Coventry City)

Blackburn Rovers: Marcus Marshall (free, Rotherham United)

Chelsea: Miroslav Stoch (undisclosed, Fenerbahce)

Manchester United: Ben Foster (undisclosed, Birmingham City), Ron-Robert Zieler (free, Hannover 96), Zoran Tosic (8m, CSKA Moscow), Tom Heaton (free, Cardiff City)

Tottenham: Sam Cox (free, Barnet)

Sir. Eko
23rd June 2010, 19:10
La Arsenal mai pune si Gallas,Slivestre si Sol :D ...Wenger se pare ca nu mai are nevoie de fundasi..

Tazz
23rd June 2010, 21:24
Everton

Forward Jermaine Beckford on a free transfer from Leeds

Ce pacat :( Si nici macar n-au luat un banut pe el.
Sper doar sa aiba ocazia sa joace des la Everton.

Sir. Eko
26th June 2010, 22:27
Fulham will press ahead with the free transfer signing of England goalkeeper David James - their £3.5million sale of Mark Schwarzer to Arsenal should be completed next week.


Nu stiu ce sa zic :|

Tazz
26th June 2010, 22:43
Zic eu atunci: haha! :happy

Sir. Eko
26th June 2010, 22:44
Zic eu atunci: haha! :happy

Cam asa ...dar tot e mai bun ca Porno Star Almunia.

Sir. Eko
30th June 2010, 15:48
Yaya Toure to Man City e cam gata transferu.

Isi fac astea echipa

Manchester City agree deal for David Silva

Silva is currently with the Spain World Cup squad in South Africa
Manchester City have announced they have reached an agreement with Valencia to sign Spanish international winger David Silva.

City have agreed a five-year deal with the 24-year-old, who will complete a medical and sign for the club once his involvement in the World Cup is over.

BBC Website

EonLockz
30th June 2010, 20:08
transfer bun dar o sa fie tare sa isi faca lotul ala de 25 in care e nevoie si de 8 jucatori Home-Grown:groggy:

Iaco
30th June 2010, 21:48
Silva ce basinos:D:D...altu care s-a transferat pentru bani:D...cum dracu sa te duci la CIteh:D

Sir. Eko
4th July 2010, 02:15
Laurent Koscielny has finalised personal terms with Arsenal chief executive Ivan Gazidis and according to reports in France his move to north London is expected to be announced on Monday.

The deal is expected to sign a 4-year deal worth more than £10 million, with bonuses also included after negotiations stalled with Lorient officials on Wednesday evening.

Koscielny, 24, was little-known a year ago when Lorient signed him from Ligue 2 side Tours for just £1.5m but an impressive season brought him to the attention of Gunners boss Arsene Wenger.

Veterans defenders Mikael Silvestre and contract rebel William Gallas are both expected to leave this summer, leaving just Thomas Vermaelen and Johan Djourou as specialist centre backs with Djourou having made just one appearance all last season and only 48 in the League since 2004.

Catalanul
4th July 2010, 02:36
Silva ce basinos:D:D...altu care s-a transferat pentru bani:D...cum dracu sa te duci la CIteh:D


Valencia are nevoie de bani, Manchester City a facut cea mai mare oferta, mi se pare ceva normal. Daca nu avea datoriile pe care le are Valencia, Silva ar fi ramas cel mai probabil, la fel ca si Villa.

Iaco
4th July 2010, 09:37
EU presupun ca daca Silva zicea ca nu vrea sa mearga acolo nu il obliga clubul...sa fim seriosi...

Sir. Eko
5th July 2010, 18:37
Arsenal are set to land Laurent Koscielny this week after Lorient agreed a deal to sign his replacement.

The French club are expected to announce the signing of Bruno Manga from Ligue Two side Angers SCO after the 21-year-old underwent a medical today.

Manga, who had reportedly attracted interest from Liverpool, is set to cost around £2million and his arrival should hasten Koscielny's departure to Arsenal.

Koscielny's agent was in London last week and it is understood personal terms have been agreed with the 24-year-old and a final transfer fee remains the only issue to be resolved.

Arsenal have already allowed Francis Coquelin to join Lorient on a season-long loan but while the Gunners have offered £8.5m, they may be forced to pay an extra £1.5m in add-ons to seal the deal.

The £10m package would mirror that which secured the signing of Thomas Vermaelen last summer and Koscielny is set to partner the Belgian at the heart of Arsenal's defence next season.

William Gallas has left the club and with Sol Campbell stalling over a new one-year deal and Mikael Silvestre surplus to requirements, Koscielny will be thrown straight into action.

Manager Arsène Wenger remains on the lookout for another centre-back even if Campbell commits his future to the club, with Johan Djourou the only other cover.

Wenger is keen on Neven Subotic, of Borussia Dortmund, but he could cost in excess of £25m.

Other targets include Bolton's Gary Cahill, Everton's Phil Jagielka and Stuttgart defender Serdar Tasci.

Da hai odata sa il vad in alb si rosu.

Plus :

Arsenal have set Stuttgart central defender Serdar Tasci in their sights as they bid to shore up their backline, and are set to battle bitter rivals Tottenham for the youngster's signature.

According to German reports, the 23-year-old has been valued by Stuttgart at €15-20 million.

Tasci, who has also been linked with Juventus, had repeatedly expressed the goal of "playing for a top side abroad."

He is a very talented defender, who can play on the right flank, as well as at centre-half. He is tough, quick, has good technique and has the potential to reach the very top.

Sir. Eko
8th July 2010, 21:15
Sunderland captain Lorik Cana has made a surprise switch to Turkish side Galatasaray.

Sir. Eko
9th July 2010, 13:48
England
Laurent Koscielny - Lorient to Arsenal
Milan Jovanovic - Standard Liege to Liverpool
David Silva - Valencia to Manchester City
Yaya Toure - Barcelona to Manchester City
Ben Foster - Manchester United to Birmingham
Martin Petrov - Manchester City to Bolton
Yossi Benayoun - Liverpool to Chelsea
Nikola Zigic - Valencia to Birmingham
Javier Hernadez - Guadalajara to Manchester United
Chris Smalling - Fulham to Manchester United
Marouane Chamakh - Bordeaux to Arsenal
Jermaine Beckford to Everton
Boateng to City
Jelle Van Damme to Wolverhampton from RSC Anderlecht.
All to West Brom:

Gabriel Tamas from Auxerre
Steven Reid from Blackburn
Pablo Ibanez from Atletico Madrid

Mauro Boselli to Wigan

Sir. Eko
12th July 2010, 20:33
Dan Gosling from Everton --->Newcastle.

Celso
12th July 2010, 20:56
Chelsea See Ajax Striker Luis Suarez As Alternative If Fernando Torres Chase Fails - Report

Tazz
12th July 2010, 20:58
Sunt curios cat cer olandezii pe el acum.

EonLockz
12th July 2010, 22:48
cereau mult si inainte:P pana la urma a dat 49 de goluri in 48 de meciuri:)) (35 de goluri in 33 de jocuri in campionat)

Sir. Eko
12th July 2010, 22:49
Arthur Boruc a semnat cu Fiorentina.

Va fi bataie mare pe Frey,Go one Monsieur Wenger:D .

EonLockz
12th July 2010, 23:04
sper sa fie un semn ca pleaca frey si sper sa fie in directia londra:D

Sir. Eko
13th July 2010, 02:33
sper sa fie un semn ca pleaca frey si sper sa fie in directia londra:D

Wenger a spus ca in cateva zile rezolva problema cu portaru ....ne spune ce va face ,sper sa nu ramana iarasi cu Almunia si sa cumpere pe cineva.
Frey ar fi super :ok:

EonLockz
13th July 2010, 02:47
daca e faza sa ramanem cu almunia, il prefer pe chesney intre bete (titular)

Sir. Eko
14th July 2010, 01:48
It is looking more and more like the Arsenal transfer rumours linking Mark Schwarzer with a move to the Emirates is nothing more than a smokescreen for their true target.

Very early in this transfer window, Arsène Wenger was connected with a move for the Fiorentina keeper, and Frey himself admitted that he thought it was time for him to move on. He said: “I have spoken to (Fiorentina president Diego) Della Valle.

“I will speak again with him after the holidays.

“In life, at times, you need new challenges and I cannot hide the fact that I need that.”

Well now it has been revealed by Sky Sports that Fiorentina have signed Artur Boruc from Celtic, which has obviously paved the way for Frey to get his wish to move on. He is 6ft 3in, and is an occasional French international player, which only increases the chances of Wenger wanting to bring him to Arsenal.

Meanwhile, Sky Sports have also spoken to the Fulham keeper Mark Schwarzer, who has told them that the rumours of him taking a medical at Arsenal are totally untrue, so are we soon going to be hearing a lot more about Frey?



After initial talks with the Reds money men, Hodgson is said to have been told money is tight and he should not expect to receive the £40million transfer war-chest that has been reported in the media recently.

The former Fulham boss has already identified his strikers as an area of concern, with few options behind injury-prone star man Fernando Torres.

Apart from the largely underwheming David Ngog and new signing Milan Jovanovic, the Reds have only a few youngsters on their books with little or no first-team experience.

More: Liverpool transfer news and rumours

As a result, Hodgson is hoping to bring in an experienced head who can add something different in attack - and believes Beattie fits the bill.

The powerful target man, 32, played under Hodgson at Blackburn Rovers in the late 1990s after coming through the club's youth system.

And Hodgson highly rates the player, believing he will also represent value for money this summer because of his age and his well-publicised bust-up with Stoke City manager Tony Pulis last season.

Beattie is not seen as a long-term option, but the new Reds manager is thought to be prepared to risk the ire of the Anfield faithful by signing a player he believes will have an instant impact on the squad.

Sir. Eko
16th July 2010, 13:39
Aleksandar Kolarov seals £17m Manchester City switch .

According to the Everton fan on our board the deal to take Arteta to Man City is done.


Incepe sa ma sperie City.

Sir. Eko
19th July 2010, 13:10
Martin Jol is set to be named as Fulham's new manager later this week, BBC Sport understands.

The 54-year-old Ajax coach has had preliminary talks with the London club but will speak to Fulham officials later this week to negotiate a deal.

Jol managed Tottenham between 2004 and 2007 and will replace Roy Hodgson, who joined Liverpool on 1 July.

Ivory Coast coach Sven-Goran Eriksson had also been linked with the vacancy at Craven Cottage.

Andrei_23
19th July 2010, 13:19
Pleci de la Ajax ca sa vii la Fulham?