PDA

View Full Version : Transfer Gossip



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Sir. Eko
17th July 2015, 11:17
Spurs il da pe Kaboul la Sunderland http://www.tottenhamhotspur.com/news/kaboul-joins-sunderland-160715/

Sunderland cunoscuta si sub numele de cimitirul fundasilor centrali. Care ii batran si are un nume cat de cat merge la Sunderland sa moara.

Sir. Eko
17th July 2015, 12:50
BREAKING: Sky sources: @Everton reject £20million from @ChelseaFC for John Stones. #SSNHQ.

miril
17th July 2015, 14:25
Sunderland cunoscuta si sub numele de cimitirul fundasilor centrali. Care ii batran si are un nume cat de cat merge la Sunderland sa moara.

Chiar batran nu este, 29 de ani. A avut probleme mari cu accidentarile dar de mers merge sa moara. :D

Eddy DoubleD
17th July 2015, 15:41
Chelsea l-a imprumutat pe Kalas la Middlesbrough http://www.bbc.com/sport/0/football/33510672

Zvonuri:

Benteke va semna saptamana asta cu Liverpool.

Arsenal a oferit 40 mil pe Benzema.

Charlie Austin e foarte aproape de Newcastle.

Aston Villa il vrea pe Adebayor.

Lambert ar urma sa plece la WBA daca vine Benteke.

Mourinho nu planuieste sa il foloseasca pe Salah. Ramane de vazut unde va pleca.

Everton il vrea pe Evans de la ManU.

Tottenham il vrea pe Moses de la Chelsea care a jucat la Stoke in ultimul an.

Spurs il vrea pe McCarthy de la Everton si il ofera pe Lannon + bani.

miril
17th July 2015, 18:28
O prostie cu Moses.

Eddy DoubleD
17th July 2015, 19:09
Mda, nici eu nu vad ce sa caute.

Sanogo a fost imprumutat la Ajax. http://www.bbc.com/sport/0/football/33568110 Veste buna. Poate totusi Wenger chiar vrea sa cumpere un atacant :groggy:

Eddy DoubleD
17th July 2015, 21:44
Wenger cica nu a facut nicio oferta pentru Benzema. Eu tot sper ca "face pe prostul" :))

Eddy DoubleD
18th July 2015, 00:46
Delph a ajuns pana la urma la City pentru 8 milioane. http://www.bbc.com/sport/0/football/33571351 Ce panarame sunt si jucatorii astia :)) Acum cateva zile, se vorbea ca a picat transferul definitiv. Villa probabil o sa retrogradeze sau cel putin va fi acolo jos sezonul viitor.

Sir. Eko
18th July 2015, 11:20
Delph a zis saptamana trecuta ca nu pleaca. Ca abia asteapta sa inceapa noul sezon la Villa.
Mda.

Sir. Eko
18th July 2015, 11:53
ESPN:Man United try to beat Chelsea to Barcelona's Pedro.
Se bat astia pentru Pedro.

cr7luci
18th July 2015, 13:47
Sper sa nu-l ia pe Pedro fiindca ala nu e atacant de United :)

Sir. Eko
18th July 2015, 14:02
Sper sa nu-l ia pe Pedro fiindca ala nu e atacant de United :)

Da extrema ii ?
Ma gandesc ca pleaca Di Maria daca vine el.

Aleksandar Mitrovic la Newcastle. Ce bine se misca echipele din PL vara asta :ok:

Johnny D
18th July 2015, 19:23
Sterling 50M what the actual fuck

Pai parca 67 au luat pe el, nu?:))


Giroud -50 de mil pentru Cavani :D

Fixed.:D

Giroud e unul din cei mai buni nr. 9, calai mari care dau excelent cu capul din lume la ora asta!
Are o tehnica extraordinara pt calitatile lui fizce, nu mai putin!;)
Tot ce are nevoie e de un antrenor care sa stie sa-l pozitioneze in teren la diferite faze, sa-i spuna unde sa stea...:rolleyes:
L-am vazut pe Lewandowski cum da cu capul, pare rau dar e sub Giroud la capitolul asta... nici nu prea are goluri cu capul.
Mai si rateaza ocazii singur cu portaru o gramada:)), e adevarat ca e excelent din pozitii grele si la combinatii, dar asta nu-nseamna ca are cel putin 2 capitole sub Giroud, eu nu l-am vazut pe Giroud sa rateze singur cu portaru inca, pe Lewandowski l-am vazut de 2 ori intr-un meci!:))
Se demarca mai bine, ok, dar asta nu e scuza sa nu stii sa dai pe 7m de poarta doar fix pe patratzica cu portar pe ea daca esti superatacant!


Nu-i aceeasi situatie, lucrurile s-au schimbat intre timp, in plus Van Persie a fost si este un mercenar.

Absolut! Sunt sigur c-ar fi avut oferte clubul MU mai mari decat suma astronomica pe care a platit-o Fener pt el, suma mai mica decat salarul care i-l da pe-un an in direct proportionala cu valoarea lui! Valoare aprig contestata de MU care cu greu i-a dat drumu!:))

Johnny D
18th July 2015, 19:34
Sper sa nu-l ia pe Pedro fiindca ala nu e atacant de United :)

Mie mi-ar place Pedro la noi, fata de variantele ce s-au vehiculat pe forum in frunte cu mucialau de Higuain care joaca bine doar cand nu conteaza, e clar o solutie mai buna, si mai ieftina d.p. meu d.v.!
Plus ca e magar de lucru, animal of labour, poti sa-l joci unde vrei si va da randament bun, in conditii de efort 120%!
Ar fi o rezerva de lux, si un titular ocazional foarte bun, asta in conditiile in care n-ai cum sa iei atacant de supr clasa la ora asta!:yes:

Eddy DoubleD
19th July 2015, 04:58
Villa l-a luat pe Amavi de la Nice http://www.bbc.com/sport/0/football/33582808

Gossip:

City il va lua pe Patrick Roberts de la Fulham pentru 11 mil. Cine naiba e Patrick Roberts? :))

Mourinho il vrea foarte tare pe Stones, dar Everton tot refuza ofertele.

Oscar nu va pleca la Juventus.

Lambert posibil va pleca la WBA.

Sir. Eko
19th July 2015, 11:36
Patrick Roberts e the next best thing.
Çity isi rezolva probleme cu jucatorii de tip Home Grown. Si asa mai au nevoie de 2-3.

Ion, nu l-ai vazut pe Giroud cum rateaza singur cu portarul pentru ca nu te prea uiti la meciuri. Daca te uiti, il vezi. Vezi meciul cu Monaco, cand a ratat de vreo 3 ori.

BREAKING: LIVERPOOL REACH BENTEKE AGREEMENT

Sky sources understands that Liverpool have reached an agreement with Aston Villa for the sale of Christian Benteke.

The Belgium international is expected to have a medical within the next 48 hours but Benteke will not join Liverpool on their pre-season tour.

West Ham have offered Everton £6m for winger Kevin Mirallas, according to the Sunday People.

Crystal Palace will reportedly go as high as £10m in their bid to land Swansea defender Ashley Williams.

Real Sociedad are interested in signing Liverpool forward Fabio Borini, reports Radio MARCA Donostia.

Jose Mourinho has confirmed that Chelsea have made a bid for Everton defender John Stones, but has not revealed if they will go back with an increased offer.

Johnny D
19th July 2015, 14:21
Stati asa ba-baieti, dar noi pe Hulk de la Zenit nu putem sa-l luam!?
Mie mi se pare mult mai bun/serios/constant ca si oricare din numele vehiculate, tocmai il vad intorcand scorul pt Zenit cu Dinamo Moscova, din penalty dar probabil tot el l-a obtinut, penalty si rosu, el le cam face tot jocul la Zenit pe faza ofensiva si ce e mai important: joaca f bine si cand o cere jocul, cand scorul de apasa!
Are forta, viteza, tehnica, tupeu, capacitate de efort, toshivrei! De ce nu ar fi disponibil pe piata!?:thinkso:
Decat sa dai 60 de milioane pe rahatul ala de Higuain care joaca doar cand vrea el si niciodata cand trebuie, mai bine ii dai p-asta si stii c-ai rezolvat o treaba! Dar problema e la Wenger, el nu da atatia bani...:rolleyes: Hulk-Alexis, ce flancuri am avea! EHE!

Eddy DoubleD
19th July 2015, 17:55
Da, l-am vazut pe Hulk la CM. Mare jucator :rolleyes:

Johnny D
19th July 2015, 18:33
Si de Messi ai putea zice la fel... una e la echipa de club in Anglia unde joci 60-70 de meciuri, alta e la nationala unde joci 6-7 meciuri!;)

Cristy RVD
19th July 2015, 18:35
Hulk era o solutie acum 2-3 ani cand mai si juca fotbal.

Eddy DoubleD
19th July 2015, 18:47
Si de Messi ai putea zice la fel... una e la echipa de club in Anglia unde joci 60-70 de meciuri, alta e la nationala unde joci 6-7 meciuri!;)

I se rupe omului de performanta in fotbal. E interesat doar de bani, altfel nu pleca in Rusia.

Johnny D
20th July 2015, 07:10
Ma-ndoiesc ca esti platit altundeva mai bine ca-n PL!:P

Eddy DoubleD
20th July 2015, 07:35
In Rusia esti platit mai bine in comparatie cu ce trebuie sa joci. Hulk cica e platit cu 7 milioane acolo. La arsenal, doar Sanchez, Ozil si Walcott au mai mult. Sa fim seriosi :))

Gossip:

Arsenal inca e interesata de Aubameyang, insa Dortmund nu vrea sa-l dea. Alta pista ar fi Dzeko, conform Daily Star. La plecari, cica Flamini ar merge la Galata.

Mitrovic si Mbemba de la Anderlecht sunt aproape de Newcastle.

West Ham si Bournemouth il vor si ei pe Austin. La West Ham unde naiba mai are loc atcant? :))

Johnny D
20th July 2015, 07:38
In Rusia esti platit mai bine in comparatie cu ce trebuie sa joci.


Pai atunci Hulk ar trebui sa vina-n Romania, aici e cel mai misto d.p. asta d.v.!:))


La plecari, cica Flamini ar merge la Galata.


Speranta moare ultima. Da nu imprumut, ci de tot!

Sir. Eko
20th July 2015, 08:27
Gossip:

Arsenal inca e interesata de Aubameyang, insa Dortmund nu vrea sa-l dea. Alta pista ar fi Dzeko, conform Daily Star. La plecari, cica Flamini ar merge la Galata.

Mitrovic si Mbemba de la Anderlecht sunt aproape de Newcastle.

West Ham si Bournemouth il vor si ei pe Austin. La West Ham unde naiba mai are loc atcant? :))

Si Podolsky si Flamini la Galata...nu stiu cum sa le multumesc.
Povestea asta cu Aubameyang nu vrea sa dispara nici cum. Sa nu cumva sa il cumpere, de Dzeko nu mai zic.

Mitrovic a semnat deja cu Newcastle.

Are loc Austin la West Ham.

Johnny D
20th July 2015, 09:16
Tocmai, nu mai ai ce sa cumperi...
Decat sa cumparam alti fentati de soarta, mai bine sa nu ne fentam noi, tre sa invatam din greselile lui Liverpool!:))

EonLockz
20th July 2015, 14:06
Si Podolsky si Flamini la Galata...nu stiu cum sa le multumesc.
Povestea asta cu Aubameyang nu vrea sa dispara nici cum. Sa nu cumva sa il cumpere, de Dzeko nu mai zic.

Mitrovic a semnat deja cu Newcastle.

Are loc Austin la West Ham.

Aubameyang e bunicel dar nu vad sa fim interesati tinand cont ca il avem pe Welbeck care e similar ca stil.

Johnny D
20th July 2015, 14:36
Il mai avem pe Welbeck?!?:o:...:(

Eddy DoubleD
21st July 2015, 15:20
Spurs l-a dat pe Stambouli la PSG pentru 6 mil. http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/33605384

Nadalfan
21st July 2015, 17:31
Deci, preturile pentru jucatorii englezi sunt absolute vulgare.Chelsea a facut o oferta de 20mil de lire catre Everton pentru Stones.Oferta a fost, evident, refuzata.Se pare ca Chelsea a facut o noua oferta de 26mil.Asta inseamna 37 mil de euro.Pentru STONES!!!

United cica chiar a facut o oferta pentru Muller :)).Probabil ca n-o sa-i dea drumu' Bayern niciodata, dar ma gandesc, ca daca cumva vor face asta si pretul transferului va fi undeva la 80mil de euro o sa fie ok.Adica, stiu ca Muller pare cel mai slab jucator din istorie, dar eficacitatea lui e uluitoare.No brainer pentru mine la 80mil...

Otamendi se pare ca o sa se duca la City...Uite cum rateaza United un super fundas.

Ramos cica a primit un ultimatum de o saptamana din partea lui Florentino pentru a se decide daca ramane la Real sau pleaca.Perez se pare ca o sa se duca in China sa vorbeasca personal cu el.Se pare si ca e de acord sa-i dea 9 mil salariu(pana acum a zis ca mai mult de 8 nu-i da).Ramos vrea 11.

Van Gaal cica-l vrea pe Pedro.Noi si PSG cica am ramas in curs, fiindca Mou a zis ca are deja 5 oameni care pot juca pe pozitia aia si ca nu e nevoie si de al 6-lea.

Sir. Eko
21st July 2015, 18:55
Deci, preturile pentru jucatorii englezi sunt absolute vulgare.Chelsea a facut o oferta de 20mil de lire catre Everton pentru Stones.Oferta a fost, evident, refuzata.Se pare ca Chelsea a facut o noua oferta de 26mil.Asta inseamna 37 mil de euro.Pentru STONES!!!

United cica chiar a facut o oferta pentru Muller :)).Probabil ca n-o sa-i dea drumu' Bayern niciodata, dar ma gandesc, ca daca cumva vor face asta si pretul transferului va fi undeva la 80mil de euro o sa fie ok.Adica, stiu ca Muller pare cel mai slab jucator din istorie, dar eficacitatea lui e uluitoare.No brainer pentru mine la 80mil...


O sa devina si mai rau. Din sezonul 2016-2017 echipele din Anglia o sa fie nevoite sa aibe in lot 12 jucatori Home Grown(care s-au antrenat cel putin 3 ani in Anglia, inainte de varsta de 21 de ani).
Daca e englez, talentat...se vor bate pe el toate echipele.

Si mie imi place Muller, e jucator foarte bun, dar 80 de milioane ??? 80 ??
Exagerat de mult.
Iar dupa parerea mea Di Maria > Pedro.

phife
21st July 2015, 19:07
muller face banii
pare cel mai putin talentat jucator din lume insa are poate cea mai buna viziune a jocului din germania , finalizari bune ,sut de la distanta , forta..

Nadalfan
21st July 2015, 19:30
O sa devina si mai rau. Din sezonul 2016-2017 echipele din Anglia o sa fie nevoite sa aibe in lot 12 jucatori Home Grown(care s-au antrenat cel putin 3 ani in Anglia, inainte de varsta de 21 de ani).
Daca e englez, talentat...se vor bate pe el toate echipele.

Si mie imi place Muller, e jucator foarte bun, dar 80 de milioane ??? 80 ??
Exagerat de mult.
Iar dupa parerea mea Di Maria > Pedro.

Di Maria e clar peste Pedro, dar nu s-a adaptat deloc.Pedro ar costa 30mil..Di Maria ar putea sa plece pentru o suma intre 60-70...Daca United il vinde pe 70 de mil pe Di Maria pot sa-i ia pe Pedro si le mai raman vreo 40mil pentru un atacant(Lacazette sper eu).

Crede-ma ca in fotbalu' de azi, Muller face 80 de mil...Daca Bale, James, probabil Pogba au facut/va face banii astia, Muller ii face sigur.

:)) http://metro.co.uk/2015/07/01/15-reason-why-thomas-muller-is-the-greatest-footballer-on-the-planet-5274566/

YoNuTzz
21st July 2015, 22:20
nici o sansa ca bayern sa se desparta la rand si de kross si de schweini si de muller...inseamna ca nu ar mai fi o echipa de top...

in schimb, noi nu putem sta doar in rooney in fata (chit ca depay, mata, di maria, fellaini pot ajuta)

ne mai trebuie 2 jucatori pentru a ne putea bate la titlu cu chelsea

- un fundas central alaturi de rojo/smalling
- un atacant de careu

Eddy DoubleD
22nd July 2015, 04:45
Today's gossip:

Llorente la ManU :happy Si Romero cica e dat sigur.

Posibil schimb Ramos + Navas = De Gea.

Lahm spune ca mutarea lui Muller la ManU nu e poveste de adormit copiii. A fumat cam mult :))

Newcastle il vrea pe Thauvin de la Marseille.

West Ham il va imprumuta pe Lanzini de la River. Posibil sa-l vrea si pe Cambiasso care nu va ramane la Leicester.

Szczesny posibil sa plece imprumut la Roma.

Spurs il vrea pe N'Jie de la Lyon pentru 7 milioane.

Watford il va lua pe Britos de la Napoli.

Palace va semna cu portarul lui QPR, McCarthy.

Johnny D
22nd July 2015, 07:36
Iar dupa parerea mea Di Maria > Pedro.

In unele meciuri cand are chef de fotbal, da; per total nu.
Oricum eu prefer un jucator constant bun decat unul ce alterneaza intre foarte bun si foarte praf.


Di Maria e clar peste Pedro, dar nu s-a adaptat deloc.Pedro ar costa 30mil.

Nici la Real n-a fost etalon al constantei, departe de asta...

Desi overrated, A lu Maria nu mai valoreaza 60-70 de milioane, maxim 50.

Sir. Eko
22nd July 2015, 17:54
Cica Gotze e liber sa plece daca vrea. Se baga oare cineva ?

Eddy DoubleD
22nd July 2015, 18:02
Cica Gotze e liber sa plece daca vrea. Se baga oare cineva ?

Nu se baga Juventus? Doar acolo ar avea loc.

Nadalfan
22nd July 2015, 18:23
Cica Gotze e liber sa plece daca vrea. Se baga oare cineva ?

Cam toate echipele de top din EPL sunt acoperite pe postul lui.

Eddy DoubleD
22nd July 2015, 20:37
Mutarea lui Britos de la Napoli la Watford s-a confirmat (no fee). In plus, Jurado a semnat si el (undisclosed fee).
http://www.bbc.com/sport/0/football/33624197

S-a confirmat si mutarea lui Lanzini la West Ham, imprumut un an de la Al Jazira. Mai sus, am zis River Plate. E fost jucator la River. http://www.bbc.com/sport/0/football/33625483

Eddy DoubleD
22nd July 2015, 20:56
Mourinho nu-i mai vrea la Chelsea pe Filipe Luis, care cica ar fi aproape de o revenire la Madrid. Nici Cuadrado nu e in gratiile lui. Asemenea, Salah. Cum Chelsea nu a prea miscat nimic pe piata transferurilor, nu-i vad sa castige campionatul si la anul. N-au banca aproape deloc.

Nadalfan
22nd July 2015, 23:38
Benteke a semnat cu Liverpool.

Luis Garcia10
23rd July 2015, 00:04
Era nevoie mare de un varf de careu. Sper sa stea departe de accidentari :ok:

Eddy DoubleD
23rd July 2015, 00:14
Sa vezi ce-i fac lui Eko cand Benteke va rupe tot la Liverpool :rolleyes:

YoNuTzz
23rd July 2015, 01:54
pe hartie: sturridge - benteke - origi nu suna rau...

btw...sper ca scapati de balotul...

phife
23rd July 2015, 02:05
nu sunt optimist

Johnny D
23rd July 2015, 07:17
btw...sper ca scapati de balotul...

Il luam noi imprumut, ar fi o rezerva buna pt cupele Angliei!:D

Sir. Eko
23rd July 2015, 09:24
Sa vezi ce-i fac lui Eko cand Benteke va rupe tot la Liverpool :rolleyes:

O sa joace decent, pentru ca asta e el, un jucator decent. Meciuri bune si meciuri mai putin bune. Dar nu o sa rupa(ca Aguero de exemplu).
12-14 goluri cam asa :D. Nu ii jucator de 33 de milioane de lire si 150.000 de lire pe saptamana....

Johnny D
23rd July 2015, 10:33
Asa cred si eu. O sa fie un fel de Sturridge... putin mai slab ca acu 2 sezoane si putin mai bun ca sezonul precedent.
Un nou Suarez in nici un caz, poate cel mult un nou Torres!:))

Nadalfan
23rd July 2015, 10:53
Daca e un nou Torres(presupun ca te-ai referit la ala de la Liverpool), atunci Liverpool e material de campioana.Probabil, nu va fi un nou Torres.Daca Sturridge isi revine la 100% asta nici n-o sa fie titular.O sa joace Brenda in atac cu Sturridge si Firmino.Coutinho pe langa ei.

Mignolet
Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno
Milner - Can - Henderson
Firmino - Coutinho
Sturridge...

Care sunt sperantele, Reivan?

YoNuTzz
23rd July 2015, 13:35
pe hartie: sturridge - benteke - origi nu suna rau...

btw...sper ca scapati de balotul...

ah, da chiar, l-am uitat si pe firmino...

Johnny D
23rd July 2015, 14:10
Daca e un nou Torres(presupun ca te-ai referit la ala de la Liverpool), atunci Liverpool e material de campioana.


Da... hai sa zicem cel de la Chelsea!:P
Dar chiar si cu cel de la Liverpool, nu cred c-ar fi material de campioana, doar de lupta la Big 4.



Mignolet
Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno
Milner - Can - Henderson
Firmino - Coutinho
Sturridge...

Care sunt sperantele, Reivan?

Maxim locu 5!:P

phife
23rd July 2015, 14:26
Daca e un nou Torres(presupun ca te-ai referit la ala de la Liverpool), atunci Liverpool e material de campioana.Probabil, nu va fi un nou Torres.Daca Sturridge isi revine la 100% asta nici n-o sa fie titular.O sa joace Brenda in atac cu Sturridge si Firmino.Coutinho pe langa ei.

Mignolet
Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno
Milner - Can - Henderson
Firmino - Coutinho
Sturridge...

Care sunt sperantele, Reivan?

cu sakho si milner se duc sperantele..
nu arata rau echipa da nu prindem big 4. sper la locul 5.

Cristy RVD
23rd July 2015, 14:36
Daca e un nou Torres(presupun ca te-ai referit la ala de la Liverpool), atunci Liverpool e material de campioana.Probabil, nu va fi un nou Torres.Daca Sturridge isi revine la 100% asta nici n-o sa fie titular.O sa joace Brenda in atac cu Sturridge si Firmino.Coutinho pe langa ei.

Mignolet
Clyne - Skrtel - Sakho - Moreno
Milner - Can - Henderson
Firmino - Coutinho
Sturridge...

Care sunt sperantele, Reivan?

Cat timp ramanem cu apararea asta, putem sa aratam oricat de bine de la mijloc in sus, tot degeaba.

Oricum sezonul o sa se futa la un moment dat, cand va juca Brendan Rodgers 3-4-3. Probabil cu Milner fundas, Can in spatele varfurilor, chestii d-astea.

Johnny D
23rd July 2015, 15:24
Probabil cu Milner fundas, Can in spatele varfurilor, chestii d-astea.

Faci Can-Can cu mine? Fac si eu cu tine!:))

Eddy DoubleD
23rd July 2015, 15:43
Cat timp ramanem cu apararea asta, putem sa aratam oricat de bine de la mijloc in sus, tot degeaba.

Oricum sezonul o sa se futa la un moment dat, cand va juca Brendan Rodgers 3-4-3. Probabil cu Milner fundas, Can in spatele varfurilor, chestii d-astea.

Poate va incerca sa joace 4-2-3-1, tinand cont de cati oameni de atac are. N-arata rau echipa pe hartie. Pacat ca nu vine si un antrenor, ca asta mai lipseste.

Sir. Eko
23rd July 2015, 17:10
Cat timp ramanem cu apararea asta, putem sa aratam oricat de bine de la mijloc in sus, tot degeaba.

Oricum sezonul o sa se futa la un moment dat, cand va juca Brendan Rodgers 3-4-3. Probabil cu Milner fundas, Can in spatele varfurilor, chestii d-astea.

Eu cred, dupa ce a cumparat ca merge pe 4-3-3. Aia 3 din fata pot sa fie toti atacanti, asa merge sa joace Sturridge-Benteke-Ings in acelasi timp...sau Firmino in fata...desi el cica joaca cel mai bine in spatele atacantului.
Vad ca am inceput sa vorbim despre altceva, mai peste tot. Ca nu avem unde, asa ca fac topicul pentru sezonul nou zilele astea si ne mutam acolo.


Putin On topic :D
Diaby cica merge la WBA

YoNuTzz
24th July 2015, 01:38
PSG agree €65m Di Maria fee

Deci Di Maria va ramane cea mai mare teapa din istoria transferurilor fotbalului englez..

si man utd va pierde vreo 15 milioane de euro din chestia asta, dar nah...bravo van gaal..

3 petarde: falcao, van persie si di maria, toti 3 out...

iti trebuie tupeu sa faci asta.

acum cu 65 de milioane de euro in plus ptr transferuri:

urmeaza:

Manchester United trying to sign Ronaldo.

Daca se face, se va face pentru peste 100 de milioane de euro..

Sir. Eko
24th July 2015, 09:56
La Arsenal aceleasi manevre de PR in fiecare vara. Warchest si 100 de milioane de stricat etc.

Acum a iesit unul dintre cei care conduc clubul sa vorbeasca, Lord Harris:

He added: "We get a list of the players that Wenger wants. On the list is a centre forward, but I'm not going to tell you who he is. You've got to get the other team to sell him, but I think he wants to come.

"It basically comes down to whether the other team can find a superstar to replace him, because they don’t have to sell. We would back him to break the club's transfer record."
"Money was tight when we moved to the Emirates but it’s a lot freer now," he told the Daily Mail. "We could go into the market and probably buy any player in the world, apart from half a dozen who are un-buyable.

"In the accounts, there's over £200 million in the bank. There are no plans to sign anyone, unless he finds a real superstar like Ozil or Sanchez. He's looking for one of those but there aren't many available."


Deci avem 200 de milioane sa cumparam jucatori. Dar auzi, cu 200 de MILIOANE de LIRE ei nu gasesc pe cineva destul de bun incat sa intre in echipa :happy. 200 de MILIOANE DE LIRE nu iti cumpara un jucator de Arsenal...

Defapt se roaga sa ramana Wenger cu fixurile lui si sa nu strice o lira....

Nadalfan
24th July 2015, 10:30
Astia de la Arsenal sunt copiii lu' Copos?

Ionut, Di Maria a fost cumparat pe 75 de mil de euro..plus bonusuri care nu au fost platite fiindca Di Maria nu a performat.Si nici echipa.Acum pleaca pe 65 de mil plus bonusuri.Unul din bonusuri e ca United va lua 1,6 mil de euro(1 mil de lire) daca PSG va lua campionatul.

Johnny D
24th July 2015, 11:55
Deci avem 200 de milioane sa cumparam jucatori. Dar auzi, cu 200 de MILIOANE de LIRE ei nu gasesc pe cineva destul de bun incat sa intre in echipa :happy. 200 de MILIOANE DE LIRE nu iti cumpara un jucator de Arsenal...


Pai Messi n-avea clauza 250 de mil de euro! O platim, il luam daca tot vrea sa joace la un club pe stilu lui si-o sa fie singurul jucator din istoria fotbalului care ia in cele mai tari 2 campionate din lume tot ce se poate lua! Rolando n-a luat cu United CL, nu?
Asa ca pa, ii face si aroganta asta! Hai Messi, fii arogant, cu tupeu! Donde es El Messi!? En los Premier Leaguos!:D

PS: Plus ca le-ar da peste nas celora care zic ca el poate sa joace la maxim doar la Barcelona.:cool:

Xaviesta
24th July 2015, 12:37
Ronaldo a luat UCL cu United.

Degeaba platesti clauza daca jucatorul nu vrea sa plece.

Johnny D
24th July 2015, 12:52
Pai stiu, dar specula de mai sus era pe baza ideii ca jucatorul vrea!:D


He added: "We get a list of the players that Wenger wants. On the list is a centre forward, but I'm not going to tell you who he is. You've got to get the other team to sell him, but I think he wants to come."

:)

Sir. Eko
24th July 2015, 13:17
Pai Messi n-avea clauza 250 de mil de euro! O platim, il luam daca tot vrea sa joace la un club pe stilu lui si-o sa fie singurul jucator din istoria fotbalului care ia in cele mai tari 2 campionate din lume tot ce se poate lua! Rolando n-a luat cu United CL, nu?
Asa ca pa, ii face si aroganta asta! Hai Messi, fii arogant, cu tupeu! Donde es El Messi!? En los Premier Leaguos!:D

PS: Plus ca le-ar da peste nas celora care zic ca el poate sa joace la maxim doar la Barcelona.:cool:

Nu ai citit tot ?

"We could go into the market and probably buy any player in the world, apart from half a dozen who are un-buyable." Messi e un-buyable.


Villa a primit multi bani de la Liverpool asa ca se pune pe treaba.
Aston Villa have had a bid of £12m accepted by Lorient for striker Jordan Ayew, according to Sky sources.

Aston Villa are on the brink of a double swoop for ex-Leicester midfielder Esteban Cambiasso and Blackburn striker Rudy Gestede, according to The Sun.

Johnny D
24th July 2015, 14:31
Pai daca tot speculam, eu prefer sa speculez ca e buyable!:D
Evident ca e doar un joc al imaginatiei, si sa-l implore Messi pe Wenger, Wenger n-ar da niciodata peste 70 mil de lire p-un jucator!:P

Eddy DoubleD
24th July 2015, 15:38
Villa a primit multi bani de la Liverpool asa ca se pune pe treaba.
Aston Villa have had a bid of £12m accepted by Lorient for striker Jordan Ayew, according to Sky sources.

Aston Villa are on the brink of a double swoop for ex-Leicester midfielder Esteban Cambiasso and Blackburn striker Rudy Gestede, according to The Sun.

Fratii Ayew nu pot sta departe unul de altul :))

Sir. Eko
24th July 2015, 18:24
Szczesny a plecat la Roma. Imprumut 1 an. Confirmat de Wenger azi.

Eddy DoubleD
24th July 2015, 18:32
Deci avem 200 de milioane sa cumparam jucatori. Dar auzi, cu 200 de MILIOANE de LIRE ei nu gasesc pe cineva destul de bun incat sa intre in echipa :happy. 200 de MILIOANE DE LIRE nu iti cumpara un jucator de Arsenal...

Defapt se roaga sa ramana Wenger cu fixurile lui si sa nu strice o lira....

Cum mi-l imaginez pe Wenger acum: http://24.media.tumblr.com/5e760895c4b12fb4b9f8dbfd6a27abf2/tumblr_mrre1c416c1rqd0kpo1_400.gif

Eddy DoubleD
24th July 2015, 20:05
Sau asta: https://pbs.twimg.com/tweet_video/CKqejPsWcAAjpPP.mp4 :))

via http://www.eurosport.co.uk/football/liga/2015-2016/gary-neville-ridicules-arsenal-director-s-200m-in-bank-boast-but-who-could-arsene-wenger-afford_sto4832338/story.shtml

Eddy DoubleD
25th July 2015, 06:21
Gossip-ul de azi:

Arsenal ar fi interesata de Llorente si Lewandowski, pe langa Benzema, Aubameyang si Dzeko (am uitat pe cineva?). Da, sigur... Tare imi e ca aia cu Llorente e singura pe bune.

City ar negocia o mutare de 60 de mil a lui De Bruyne. Suma e absolut exagerata.

Everton l-ar dori pe Diego Capel daca Mirallas va pleca.

Soton vrea sa-l transfere pe Chester de la Hull ca sa-l inlocuiasca pe accidentatul Gardos.

Newcastle ar fi interesata de Rolan de la Bordeaux.

Sir. Eko
25th July 2015, 12:24
Gossip-ul de azi:

Arsenal ar fi interesata de Llorente si Lewandowski, pe langa Benzema, Aubameyang si Dzeko (am uitat pe cineva?). Da, sigur... Tare imi e ca aia cu Llorente e singura pe bune.


Nici vorba cu Lorente. Nu ii jucator pe placul lui Wenger.
Dupa ce am vazut conferinta de presa a lui de ieri, cum a zambit cand a venit vorba de Benezema....pe Benzema il vrea. E dispus sa plateasca oricat Wenger. Dar Real nu ii da drumu doar daca au pe cineva sa aduca in locul lui(Reus?). Trebuie sa se intample ca atunci cu Ozil sau Alexis. Bale la Real Ozil la Arsenal. Suarez la Barcelona Alexis la Arsenal.
Altfel nu ii da drumu Realu, chiar nu au de ce.
Sanse de 1% sa se intample ceva. Dar e clar, dupa ce a zis si directorul lui Arsenal...pe el il vor.

Si cum am terminat de postat a scris pe twitter jurnalistul de casa a lui Wenger. Asta scrie tot direct de la Wenger.

David Ornstein: Arsenal have around £50m to spend, any more signings likely to come towards end of transfer window.

Exact cum am zis si eu.
Wenger asteapta sa miste lumea si apoi, daca apare un jucator world class e dispus sa bage 50 de milioane de lire pentru el. A functionat 2 ani la rand, dar nu ii sigur ca o sa tina si acum.
Eu imi doresc, un jucator adevarat poate sa schimbe fata echipei...sa vedem daca o sa apara ceva.

Johnny D
25th July 2015, 13:33
Si ce jucator ai vrea, atacant sau mijlocas ofensiv? Sa n-am noroc daca stiu ce ne trebuie!
Sunt multe meciuri in care la noi mijlocul face diferenta, parca atacantii ii avem degeaba pe teren, acel mijloc insa tre sa fie mai constant mai ales in deplasari, sa joace la valoarea lui, nu in deplasari sa joace defensiv el fiind mijloc ofensiv, c-atunci ti-l poti bate de p***!:rolleyes:

Xaviesta
25th July 2015, 19:32
Mij ofensiv wtf

Sir. Eko
26th July 2015, 12:29
Di Maria nu a plecat cu echipa in turneu. Cel mai probabil o sa joace la PSG anu asta. Pedro o sa vina la United.

Eddy DoubleD
27th July 2015, 03:07
Mbemba de la Anderlecht la Newcastle e oficial acum. Al doilea transfer pe ruta asta, dupa Mitrovic.
http://www.bbc.com/sport/0/football/33669314

Gossip-ul zilei:

Cillessen a semnat deja cu ManU si urmeaza sa fie oficializat.

Coloccini e dorit la Crystal Palace. Mai mult ca sigur nu va continua cu Newcastle pt ca nu a jucat in niciun amical.

Aceleasi zvonuri despre Arsenal.

Liverpool, Arsenal si Bayern ar fi interesate sa-l ia pe Coman de la Juventus.

Everton il vrea pe van Dijk de la Celtic.

Borussia Dortmund se intereseaza de Soldado de la Spurs. :happy Asta e buna.

Johnny D
27th July 2015, 07:06
Mij ofensiv wtf

Pai daca te gandesti putin Alexis e un fel de corcitura intre atacant de banda si mijl ofensiv aripa.:rolleyes:



Eu imi doresc, un jucator adevarat poate sa schimbe fata echipei...sa vedem daca o sa apara ceva.

Asa am zis si la Alexis anu trecut, eu raman rezervat. Conteaza in primul rand sa nu cada toti pe capete ca spicele de grau, apoi mai vb.

Eddy DoubleD
27th July 2015, 14:41
Ce-mi plac zvonurile:)) Cillessen e dat ca semneaza, insa vine Romero la ManU :)) Clar olandezul nu vinde, decat daca nu cumva De Gea totusi pleaca. Acum Valdes e si el liber sa-si caute echipa.

Sir. Eko
27th July 2015, 14:54
BBC Sport @BBCSport
Ex-Barcelona winger Ibrahim Afellay is set to sign for Stoke City.

YoNuTzz
27th July 2015, 19:04
deci andre ayew la swansea si jordan ayew la aston villa

Eddy DoubleD
27th July 2015, 19:56
Da, s-a oficializat si Jordan Ayew.

Watford l-a transferat pe Berghuis de la Alkmaar pt vreo 5 mil. http://www.bbc.com/sport/0/football/33654992

Eddy DoubleD
28th July 2015, 05:13
Gossip-ul de azi:

Luis Enrique nu vrea sa-l dea pe Pedro la ManU. Ramos a picat si el.

Wolfsburg nu vrea sa-l dea pe De Bruyne la City.

Spurs e aproape sa-l ia pe Berahino si e interesata si de Bolasie.

Newcastle se apropie de un consens cu QPR pentru Austin. Cred ca e doar o chestiune de timp.

Jovetic e aproape sa fie imprumutat la Inter.

Soton s-a interesat de un imprumut a lui Chambers, dar Wenger nu-l da. Soton trebuie sa ia rapid ceva fundas(i) central(i). Pista Chester (Hull) e complicata. Cica ar fi mai multe cluburi interesate sa-l ia.

Depay a pus un mesaj pe Instagram care ar da putin de inteles ca Lukaku ar veni la ManU. Un zvon fortat din nimic. E totusi cert faptul ca Depay nu stie "sa vorbeste englejeste".

Eddy DoubleD
28th July 2015, 05:26
Continuare:

Stoke si WBA se intereseaza de Elmohamady de la Hull.

Cordoba ar fi confirmat ca Aston Villa l-a cumparat pe Jose Angel Crespo. Ciudat, nu s-a auzit nimic de la Villa.

Liverpool negociaza cu PSG pentru Digne. Asta pare bullshit.

Johnny D
28th July 2015, 07:07
Soton s-a interesat de un imprumut a lui Chambers, dar Wenger nu-l da. Soton trebuie sa ia rapid ceva fundas(i) central(i). Pista Chester (Hull) e complicata. Cica ar fi mai multe cluburi interesate sa-l ia.


Chambers e scula, nu pleaca de aici.:cool: Plus ca poti sa-l joci absolut orice pe linia de fund, mai rar asa Joker.



Jovetic e aproape sa fie imprumutat la Inter.


Ar fi bine sa ramana acolo, nu de alta dar n-are fata de echipele din PL ce se bat la cupele europene.

Eddy DoubleD
28th July 2015, 07:49
Chambers e scula, nu pleaca de aici.:cool: Plus ca poti sa-l joci absolut orice pe linia de fund, mai rar asa Joker.

Cred ca Soton s-a bazat pe faptul ca Chambers e acum a 4-a optiune pentru fundas central si a 3-a pentru fundas dreapta. Daca nu o sa existe accidentari (doamne-ajuta), nu o sa aiba loc in echipa.

Johnny D
28th July 2015, 07:52
Cârpici!:D

Nadalfan
28th July 2015, 11:40
Digne a cerut el sa plece de la PSG.

Chambers nu e scula.A facut cateva meciuri bune sezonul trecut, dar nu e mare fotbalist.E mult prea lent pentru a deveni un fundas dreapta de top si mult prea soft pentru a deveni un fundas central de top.Eu unul il vad un fundas central cam de nivelul Everton/Swansea.Poate chiar si Spurs...

Problema nu e ca Wolfsburg nu-l vrea sa-l dea pe De Bruyne.De Bruyne are o clauza de 75 de mil de euro.Daca City o activeaza astia n-au ce sa faca.E simplu.

Xaviesta
28th July 2015, 15:04
Pana mea, stai la discutii despre jucatori cu JD :))

Johnny D
28th July 2015, 15:11
Cârpici bun, degeaba iti razi acolo singur!:cool:


Chambers nu e scula.A facut cateva meciuri bune sezonul trecut, dar nu e mare fotbalist.E mult prea lent pentru a deveni un fundas dreapta de top si mult prea soft pentru a deveni un fundas central de top.Eu unul il vad un fundas central cam de nivelul Everton/Swansea.Poate chiar si Spurs...

Parerea ta, eu am o parere f buna despre el. Cred ca e mult mai bun decat ce-a aratat la primul sezon.;)

Cristy RVD
28th July 2015, 15:56
Si mie mi se pare Chambers un jucator bun.

Sir. Eko
28th July 2015, 16:26
Si mie mi se pare foarte bun Chambers. Dar sa joace fundas central nu dreapta.

Eddy DoubleD
28th July 2015, 16:57
Si mie mi se pare foarte bun Chambers. Dar sa joace fundas central nu dreapta.

A jucat bine si dreapta. Nu are toate calitatile, dar ca solutie de avarie si-a facut treaba. Acum, imi e greu sa cred ca si Debuchy, si Bellerin vor fi accidentati in acelasi timp (dar vorbim de Arsenal, orice e posibil:)) ). Cu siguranta Wenger il tine in special pentru pozitia de fundas central, dar si pentru versatilitate. Nici eu nu i-as da drumul. O sa prinda meciuri macar in cupe, daca nu campionat si UCL.

Eddy DoubleD
28th July 2015, 17:33
Mai nou transferurile se fac pe Instagram :))

https://uk.eurosport.yahoo.com/news/esp-football-karim-benzema-sparks-arsenal-transfer-frenzy-cryptic-120212679--sow.html

Sir. Eko
28th July 2015, 17:37
Mai nou transferurile se fac pe Instagram :))

https://uk.eurosport.yahoo.com/news/esp-football-karim-benzema-sparks-arsenal-transfer-frenzy-cryptic-120212679--sow.html

Da :)). Pentru ca a incercat sa fie si el mai profund cu ceva citat....gata pleaca la Arsenal.

Defapt totul a pornit de la faptul ca Real Madrid e pe avion, merg in China sa joace, iar el zboara singur inapoi. Lumea a inebunit.
Dar noi trebuie sa gandim logic, de ce zboara singur undeva ? Probabil ca e accidentat putin, sau are ceva probleme de familie de rezolvat.

Nu vine la Arsenal.

Eddy DoubleD
28th July 2015, 17:46
Da, mah, dar a dat like pe Instagram la pagina "wengerland". Eu zic ca e clar:ok: Si nu vad acolo niciun like la vreo pagina "ancelotti". Si mai clar...

Sir. Eko
28th July 2015, 17:49
Da, mah, dar a dat like pe Instagram la pagina "wengerland". Eu zic ca e clar:ok: Si nu vad acolo niciun like la vreo pagina "ancelotti". Si mai clar...

Welcome Benzema :ok:

Eddy DoubleD
28th July 2015, 20:00
S-a confirmat transferul lui Filipe Luis inapoi la Atletico. http://www.bbc.com/sport/0/football/33690279

S-a confirmat si transferul lui Crespo de la Cordoba la Villa. http://www.bbc.com/sport/0/football/33675101



Soton vrea sa-l imprumute pe Caulker de la QPR.

Cristy RVD
28th July 2015, 20:10
Caulker ar fi un transfer super pentru Soton. Pacat ca nu a ajuns la noi anul trecut.

phife
28th July 2015, 20:12
da.
benzema ar fi flop pentru arsenal

Eddy DoubleD
28th July 2015, 20:29
Mda, in momentul asta oricine ar fi bun. Sper sa se concretizeze. Desi cum astia stiu ca Soton e disperata, sigur vor profita.

Johnny D
29th July 2015, 07:34
Benzema e scula dar... in ultimul sezon a avut o usoara scadere fata de restul.
Asta poate fi si bine, pana in urma cu 2 sezoane castigase cam tot ce se poate castiga cu Real si chiar si asa si-o cam ia-n freza de la Barca aproape pe oriunde, presupun ca s-a saturat si el de treaba asta si poate sa-l motiveze o miscare intr-un campionat in care nu exista doar 2 echipe si nu ai cota de 1.05 in meciurile cu echipele din a 2-a jumatate a clasamentului pe teren propriu!;) Sa speram ca forma lui nu extraordinara din ultima vreme are aceasta ca si cauza si nu un declin, varsta il recomanda inca sa joace mult si bine.

Xaviesta
29th July 2015, 13:58
Benzema doar ce a avut cel mai bun sezon din cariera. What the actual fuck?!

Johnny D
29th July 2015, 13:59
Zici tu?... Asa o fi, mie nu mi-a lasat impresia asta deloc.
Atunci nu prea putem sa-l cumparam.:P

Discuti cu mine de jucatori!? Parca tocmai radeai de unu care discuta, what the actual fuck!?:))

Eddy DoubleD
29th July 2015, 14:39
Benzema ar fi un transfer la nivelul lui Sanchez pentru Arsenal. Cum a zis Eko, e clar ca Real trebuie sa semneze intai cu cineva la nivelul lui ca sa-i poata da drumul.

Anyway, Chester de la Hull a semnat cu WBA. http://www.bbc.com/sport/0/football/33689365

Gossip:

Chelsea il vrea pe Alex Telles de la Galatasaray.

Spurs ar fi interesata de Young. Bolasie a cam picat, pretul cerut fiind prea mare.

Transferul lui Otamendi la ManU cica nu se mai face.

Sampdoria l-ar lua pe Balotelli, dar pretul 7.1m e considerat prea mare. Mi se pare corect...

Villa si Leicester se bat pentru Veretout de la Nantes.

Villa il va imprumuta in curand pe Adebayor si se pare ca vor semna si cu Berbatov, liber de contract.

Bournemouth va semna cu Gradel de la St. Etienne.

Spurs va purta discutii cu McCarthy de la Everton.

West Ham si Sunderland se bat pentru Sow de la Fenerbahce.

Chiriches e aproape de a pleca la Napoli.

Salah e aproape de un imprumut la Roma.

Lamela ar fi in discutii cu Inter si Porto, dar cred ca e bullshit.

Soldado s-ar putea intoarce in Spania.

Liverpool il va imprumuta pe Wisdom la Norwich.

Xaviesta
29th July 2015, 15:18
Zici tu?... Asa o fi, mie nu mi-a lasat impresia asta deloc.
Atunci nu prea putem sa-l cumparam.:P

Discuti cu mine de jucatori!? Parca tocmai radeai de unu care discuta, what the actual fuck!?:))

Esti irecuperabil. Daca nu urmaresti sportul asta, taci in **** mea. A nu stiu cata oara cand faci asa... Problema e ca de multe ori esti arogant si nu accepti faptul ca nu ai dreptate.

Eddy DoubleD
29th July 2015, 15:59
Saints l-au imprumutat pe Caulker (via Facebook). Yaaay :D

Eddy DoubleD
29th July 2015, 20:08
Norwich l-a cumparat pe Robbie Brady de la Hull pentru 7 mil. http://www.bbc.com/sport/0/football/33707966

S-a oficiat si imprumutul lui Szczesny la Roma. http://www.bbc.com/sport/0/football/33672118

Johnny D
30th July 2015, 07:19
Esti irecuperabil. Daca nu urmaresti sportul asta, taci in **** mea. A nu stiu cata oara cand faci asa... Problema e ca de multe ori esti arogant si nu accepti faptul ca nu ai dreptate.

Pai in ceea ce priveste Primera, mereu ti-am dat dreptate inclusiv in ultimul post daca ai avut creier sa-nregistrezi, in ceea ce priveste PL pare rau, dar esti pe langa, asa ca n-o sa-ti dau. Cand o sa-ti iasa pronosticurile mai bine ca mie, atunci o sa ai dreptate si in PL, pana atunci, mucles. De opinii gen Toure e CAM nu COM sau POM ma doare fix in piulita ta, vorba ta, ma-ntelegi?:rolleyes:

Johnny D
30th July 2015, 07:27
Oricum nu stiu cine-a inventat prostia asta cu priceputul in creierle voastre dar ar trebui s-o dezinstaleze, rapid. Si cine nu stie are dreptul sa posteze si sa spuna ce crede fara sa fie jignit de p*** maturi ca ale "moderatorului" de mai sus care cred ca are probleme personale ce trebuie rezolvate altfel n-ar reactiona ca si cum cineva i-ar fi jignit familia cand vorbeste de un jucator de la un club rival lui c-ar fi slab.
Nu ma mir ca sunt multi care viziteaza forumul si le e frica sa posteze cand vad teapa unor discursuri agresive de la toti mototolii care nu se stiu comporta in societate si vin aici sa-si demonstreze talentele.:rolleyes:

Sir. Eko
30th July 2015, 15:32
Hai sa terminam si sa vorbim pe subiect.

DiMaria cica a plecat la PSG. 60 de milioane de euro.
Jovetic a plecat la Inter.
Flamini nu mai pleaca la Galata. :headbang::headbang::headbang:

Xaviesta
30th July 2015, 15:39
Vprbeste numai tampenii gen Benzema nu e asa bun, a avut un sezon slabut, Yaya e cel mai bun DM pentru ca e decent in fata portii etc, apoi scoate numai scuze tampite. Te las asa.

Eddy DoubleD
30th July 2015, 15:43
@Sir: Corect. Gossipul de azi:

City se alatura lui Chelsea in intentia de a-l cumpara pe Stones. 26 mil e ultimul pret refuzat.

Bologna e interesata de Balotelli.

Wenger e interesat de Busquets. Asta e bullshit-ul zilei, nu gossip-ul zilei :))

Newcastle il vrea pe Thauvin de la Marseille. La cum vind francezii, e ca si semnat :))

Stoke City ii vrea pe Yarmolenko de la D. Kiev si pe Adama Traore de la Barcelona.

Spurs se alatura lui WBA in intentia de a-l lua pe Lambert. Stupid Spurs...

Leicester City e interesata de Charles Aranguiz de la Internacional.

Xaviesta
30th July 2015, 15:56
Inca ma mir cum naiba nu l-a luat nimeni pe Charles Aranguiz. Joaca super la Chile aproape mereu.

Luis Garcia10
30th July 2015, 16:24
@Xaviesta. True that :ok:

Eddy DoubleD
30th July 2015, 19:36
Villa negociaza in momentul asta Veretout si Adebayor, dar si cu Gestede de la Blackburn. Posibil ca toate trei sa se confirme pana la sfarsitul zilei (primii doi mai mult ca sigur).

Leicester negociaza si cu Mbodj de la Genk, pe langa Aranguiz. Cannataro de la Inter e de asemenea in trial.

West Ham il vrea pe Kante de la Caen. Transferul e aproape facut.

Sunderland, Everton si WBA s-au interesat de imprumutul lui Bahebeck de la PSG. Francezii sunt dispusi sa-i dea drumul pentru a prinde meciuri. Ramane de vazut cine il va lua.

Arsenal a semnat cu Bennacer(17 ani) si il vrea si pe Virginia(15 ani) de la Benfica.

Spurs, in cautare de atacanti) se intereseaza de Werner de la Stuttgart.

cr7luci
30th July 2015, 21:12
United ii vrea pe toti.Restul nu mai ia nimic fiindca toti sunt acontati de United.Punct.Perioada de transferuri s-a incheiat =)))

phife
30th July 2015, 21:30
kante ala e scula .eu l-am luat si in fm la west ham :happy si cand am prins ocazia sa il urmaresc jucand am ramas impresionat :) e bun

Johnny D
31st July 2015, 06:54
Flamini nu mai pleaca la Galata. :headbang::headbang::headbang:

Catre ce nu facem transferuri bune din exterior, nu le facem nici p-alea din interior!:))



Wenger e interesat de Busquets. Asta e bullshit-ul zilei, nu gossip-ul zilei :))


Si eu sunt de parere ca ne trebuie un mijlocas defensiv de clasa, insa... daca l-am pastrat pe Flamini incepe sa fie clar.



Arsenal a semnat cu Bennacer(17 ani) si il vrea si pe Virginia(15 ani) de la Benfica.


Exceptio:yes:.... cine-s astia!? Same old, same old, we'll find out on the pitch. If ever...
Anu asta luam titlu, nu mai e dubiu, e genul de an unde se mira toti ca n-am facut transferuri dar am inchegat echipa! SMART!:D

Eddy DoubleD
31st July 2015, 07:23
Catre ce nu facem transferuri bune din exterior, nu le facem nici p-alea din interior!:))



Si eu sunt de parere ca ne trebuie un mijlocas defensiv de clasa, insa... daca l-am pastrat pe Flamini incepe sa fie clar.



Exceptio:yes:.... cine-s astia!? Same old, same old, we'll find out on the pitch. If ever...
Anu asta luam titlu, nu mai e dubiu, e genul de an unde se mira toti ca n-am facut transferuri dar am inchegat echipa! SMART!:D


N o sa vina vara asta alt mijlocas. Ramane Flamini :)) Sa fie. bine primit. Un atacant luam daca sare ceva, cum ar fi Benzema. Dar cum nu se aude ca Real pregateste vreo mutare, sansele sunt cam nule.

La un singur capitol am incredere totala in Wenger si ala e semnatul de pusti :ok: Cu siguranta daca a zis el da, stie el ceva...sau scouterii lui.

Si acum gossip-ul zilei :D

Dzeko e aproape de Roma. Ramane sa se inteleaga cluburile la suma.

Wickham va merge de la Sunderland la Crystal Palace. Si astfel, cica Murray va pleca de la Palace la Bournemouth.

Barcelona ii va da drumul lui Pedro doar dupa Supercupa. Di Maria va pleca pentru 44 mil la PSG. Sa vedem.

Dupa ce City si Chelsea erau deja interesate de Stones, evident se alatura si ManU. D'uh :)) VOr incerca sa scape de Evans + o suma de bani. Chelsea momentan ofera 30. Everton vrea 34. Desi acum, ar putea sa ridice si mai mult pretul.

Balotelli a fost aruncat de Rodgers ca un gunoi :D Nu se mai antreneaza cu prima echipa. Probabil singura decizie buna facuta de Rodgers in cariera de antrenor :))

Campbell de la Arsenal e dorit de Palermo, Sociedad si Trabzonspor.

Offtopic, astia de la Manchester au facut poze cu One Direction in US. Cum se zice, cine se aseamana, se aduna :ok:

Johnny D
31st July 2015, 07:45
Barcelona ii va da drumul lui Pedro doar dupa Supercupa.


Care din ele?:))



Campbell de la Arsenal e dorit de Palermo, Sociedad si Trabzonspor.


Si de Rapid! Daca ni-l imprumuta gratis si-i plateste 95% din salar in continuare suntem de acord, ne promoveaza singur!:rolleyes:
Ce echipe ne-ai tras... bine ca n-ai zis ca-l vor insistent Madjitilland si FC Krympasa, desigur Wenger la ora asta-i da ofertele pe tava in plic de aur si-i zice plangand c-o mana pe inima "Go butterfly, fly away and fulfill your destiny, I can't hold you down any longer!":))

Eddy DoubleD
31st July 2015, 07:47
Care din ele?:))

Spercupa Europei, 11 august. Banuiesc ca Messi si Neymar au nevoie sa-si intre in ritm si nu vor juca atunci.

Xaviesta
31st July 2015, 14:14
Neymar si Messi joaca 100% sigur in Supercupa europei si refuz sa cred ca United plateste in jur de 30 pt Pedro. Ar fi cea mai mare prostie din ultimii ani.

Nadalfan
31st July 2015, 14:46
Neymar si Messi joaca 100% sigur in Supercupa europei si refuz sa cred ca United plateste in jur de 30 pt Pedro. Ar fi cea mai mare prostie din ultimii ani.

De ce prostie?Pedro e decent.Nu e ceva world class, dar e un foarte bun jucator de echipa.Nu-l vad sa vina cu aere de vedeta la United si cred ca o sa-si faca treaba.Nu prea vad jucator mai bun pe pozitia lui Pedro pe banii aia.Poate Felipe Anderson de la Lazio, desi nu cred sa-l cedeze astia pe "doar" 30 de mil.Piata e umflata rau.

Eddy DoubleD
31st July 2015, 15:37
Parca 22 mil de lire e clauza lui. Asta e pretul care va fi platit daca e sa fie.

Eddy DoubleD
31st July 2015, 20:03
Gestede si Veretout oficial la Villa. Urmeaza si Adebayor. http://www.bbc.com/sport/0/football/33739552

Jovetic a plecat la Inter. Nu-mi dau seama daca e imprumut sau transfer :)) http://www.bbc.com/sport/0/football/33669426

Lambert a semnat cu WBA http://www.wba.co.uk/news/article/lambert-wba-albion-signings-2584798.aspx

Nadalfan
31st July 2015, 20:09
Jovetic e imprumutat...Pentru 18 luni.Dupaia Inter e obligata sa-l cumpere.Chiar daca asta nu da randament.E aceiasi situatie cu Negredo la Valencia.City l-a imprumutat pentru un an cu optiunea ca astia sa-l cumpere obligatoriu pentru 30 de mil anu' urmator.Valencia chiar daca nu l-a dorit in vara asta au fost obligati sa-l cumpere.Acum ii cauta echipa :))

Astia de la Kicker au zis ca Arsenal a facut o oferta de 48mil de lire pentru Reus.Totusi, agentu' lui Reus a zis ca Marco nu pleaca nicaieri.

Eddy DoubleD
31st July 2015, 20:11
Treaba ca aici zice altceva: http://www.inter.it/en/news/48709. Daca a semnat pana in 2019, practic e transferat. Sau de fapt e un fel imprumut cu prelungire, ca Inter sa nu trebuiasca sa plateasca banii acum :)) Ciudat...

Eddy DoubleD
1st August 2015, 20:56
Done deals:

Norwich l-a luat pe Kean ca rezerva de portar http://www.bbc.com/sport/0/football/33747800

Kante a fost transferat de Leicester, desi West Ham parea in pole-poition.

Gossip:

Chelsea e aproape de a-l lua pe Rahman de la Augsburg pt in jur de 17 mil.

Spurs e interesata de Sven Bender si N'Jie.

Aston Villa negociaza cu WBA pentru Lescott.

Cannataro e disputat de Leicester si de Palace.

phife
1st August 2015, 20:59
e bun baba , nu zic nu dar..17 milioane e cam mult.

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 05:11
Se pare ca De Gea e in conflict cu LVG si e posibil sa plece totusi vara asta. Pare destul de clar din activitatea pe twitter a lui Ramos.


Sergio Ramos fuelled speculation that Real Madrid could be close to signing Manchester United goalkeeper David De Gea after favouriting a tweet which said the Red Devils had left the goalkeeper out of their new shirt promotion.
:))

De asemenea, Rafael de la ManU e aproape de Lyon.

Liverpool si Soton se bat pe Adama traore de la Barcelona.

Sunderland e interesata de M'Vila de la Rubin si e aproape de a-l imprumuta pe Fer de la QPR.

Crystal Palace l-ar dori pe Coloccini, dar si pe Llorente. Si Stoke e cu ochii pe Lorente, care ar fi evaluat la doar 8.5 mil de Juventus.

Nadalfan
2nd August 2015, 13:34
e bun baba , nu zic nu dar..17 milioane e cam mult.

Nu e mult.Baba o sa fie printre cei mai buni fundasi stanga in cativa ani.Tu care te uiti mereu la Bundesliga ar trebui sa stii asta.

Sir. Eko
2nd August 2015, 14:52
Di Maria face vizita medicala la PSG...pacat ca pleaca din PL.

Xaviesta
2nd August 2015, 15:30
Sunt curios cati o sa mai faca baza de PSG in UCL si acum cu Di Maria. :))

delaparis
2nd August 2015, 15:33
Di Maria face vizita medicala la PSG...pacat ca pleaca din PL.

60 milioane de euro dupa presa franceza ...

phife
2nd August 2015, 15:42
Nu e mult.Baba o sa fie printre cei mai buni fundasi stanga in cativa ani.Tu care te uiti mereu la Bundesliga ar trebui sa stii asta.

pai tocmai , ma uit si chiar daca imi place nu face 25 de milioane , e mult pentru un fundas stanga de la augsburg. ma sperie preturile astea :D borussia nu si-ar permite asa ceva si nu suntem chiar un club sarac.

Eddy DoubleD
2nd August 2015, 17:24
Liverpool l-a luat pe Allan(18 ani) de la Internacional.

More gossip:

Soldado e aproape sa fie transferat de Villareal.

Pe de alta parte, de Berahino sunt acum interesati si Newcastle, pe langa Spurs.

De asemenea, West Ham pare interesata de Austin acum, dupa accidentarea lui Valencia.

Aranaguiz discuta contractul cu Leicester zilele astea. De asemenea se discuta si cu Benalouane de la Atalanta.

WBA e interesata de Marshall de la Cardiff.

Nadalfan
2nd August 2015, 19:00
Rafael a plecat de la United la Lyon.Pentru 2 mil de lire. 2 MIL!!!!Sunt absolut socat.Vermaelen a costat 13mil...Nu e posibil asa ceva.

Sir. Eko
2nd August 2015, 19:04
Rafael a plecat de la United la Lyon.Pentru 2 mil de lire. 2 MIL!!!!Sunt absolut socat.Vermaelen a costat 13mil...Nu e posibil asa ceva.

:)) Asta cu Vermaelen chiar a fost tare din partea lui Wenger.

Xaviesta
2nd August 2015, 20:23
Barça a tot facut transferuri de tot rasul. De aia ziceam ca ar fi epic, ceva ireal, ca Pedro sa plece pe 30. Au avut si noroc cu situatia asta, dar tot e lrea mult.

Sir. Eko
3rd August 2015, 16:14
Barça a tot facut transferuri de tot rasul. De aia ziceam ca ar fi epic, ceva ireal, ca Pedro sa plece pe 30. Au avut si noroc cu situatia asta, dar tot e lrea mult.

Cine joaca in locul lui daca el pleaca ?

Eddy DoubleD
3rd August 2015, 17:34
Cine joaca in locul lui daca el pleaca ?

Nu e problema la Barca. Munir poate juca. L-am vazut pe Sandro ala care joaca bine. Pedro chiar ar trebui sa plece. Si mai ales pe banii dati de fraierii de ManU, l-as da imediat :ok:

Eddy DoubleD
3rd August 2015, 18:39
Kante si Benalouane la Leicester oficial http://www.bbc.com/sport/0/football/33762524

Wickham la Palace de la Sunderland pe 7 mil oficial http://www.bbc.com/sport/0/football/33756128

Gradel de la St. Etienne la Bournemouth aproape oficial. Se va confirma azi.

Gossip: Dzeko e aproape de Roma pentru vreo 15 mil + 5 mil in bonusuri.

Xaviesta
3rd August 2015, 21:30
Cine joaca in locul lui daca el pleaca ?

Rafa Sandro Munir Aleix

messi19
3rd August 2015, 21:48
Barça a tot facut transferuri de tot rasul. De aia ziceam ca ar fi epic, ceva ireal, ca Pedro sa plece pe 30. Au avut si noroc cu situatia asta, dar tot e lrea mult.
WTF???!! Cand au fost adusu Arda si Vidal aveai orgasm pe forum. Anu trecut cu Suarez si Raki la fel. Nu te inteleg.

Xaviesta
3rd August 2015, 22:45
Am zis "a tot facut" si ma refer la ultimii 6-7 ani nu doar la 2 veri. Bulanul nostru a fost ca Barça a terminat un sezon tropyless si urmau alegerile pt noul presedinte.

Cand am zis "transferuri" m-am referit si la jucatorii vanduti, poate nu m-am exprimat bine. Come on, nu ii dai le Cesc si Alexis cu 30-40. Sunt o gramada de exemple. Clauza lui Thiago la Barça a fost de tot rasul si se intampla acelasi lucru cu Bartra dar el nu a vrut sa plece. Villa. Etc etc

Pe Mathieu si Vermaelen au dat aproape 40 si Masche e cu cel putin o clasa-2 peste ambii, iar Bartra ii salveaza curul lui Mathieu de cate ori joaca impreuna.

Luis Garcia10
3rd August 2015, 22:48
Wickham la Palace de la Sunderland pe 7 mil oficial http://www.bbc.com/sport/0/football/33756128

Au dat lovitura Palace :ok: Un jucator perfect pentru stilul lor de joc!

Xaviesta
3rd August 2015, 22:52
Pedro la United si Adama la Liverpool (loan/buy back option) ar trebui sa se oficializeze zilele astea.

Eddy DoubleD
4th August 2015, 05:04
Gossip-ul de azi:

Chelsea e dispusa sa dea 15 mil pentru Rose de la Spurs. Nu s-a confirmat daca Rose ar fi de vanzare sau nu.

La categoria bullshit-ul zilei, ManU va incerca sa-l oferteze pe Pepe.

Soton ar fi facut o oferta de 7 mil pentru van Djik. Sper ca e pe bune. Ar mai fi nevoie de un fundas central.

Lingard va pleca de la ManU, probabil la Bristol.

Johnny D
4th August 2015, 07:56
Pedro la United si Adama la Liverpool (loan/buy back option) ar trebui sa se oficializeze zilele astea.

Wenger ce plm faci, p-asta il vroiam eu! Nu-ti mai plac tinerii bengosi!?:mda:

messi19
4th August 2015, 10:01
Gossip-ul de azi:

Chelsea e dispusa sa dea 15 mil pentru Rose de la Spurs. Nu s-a confirmat daca Rose ar fi de vanzare sau nu.

La categoria bullshit-ul zilei, ManU va incerca sa-l oferteze pe Pepe.

Soton ar fi facut o oferta de 7 mil pentru van Djik. Sper ca e pe bune. Ar mai fi nevoie de un fundas central.

Lingard va pleca de la ManU, probabil la Bristol.

8 mil de lire, ar fi oferta. Dar, e doar zvon, momentan. Cei de la Celtic voiau 10 mil de lire, acuma ceva timp. Sper sa nu lase din pret. Avand in vedere ca raman descoperiti si vazand cati bani dau echipele din Anglia pe jucatori.

Eddy DoubleD
4th August 2015, 15:06
Wenger ce plm faci, p-asta il vroiam eu! Nu-ti mai plac tinerii bengosi!?:mda:

Pedro Rodríguez Ledesma
Fotbalist
Nãscut: 28 iulie 1987 (vârsta 28)

:facepalm:

Johnny D
4th August 2015, 15:08
Xaviesta i-a spus Adama data trecuta cand am vorbit cu el tanarului castigator de CL tineret, eu nici n-am stiut cum il cheama!
Acu ca la fel i-a spus si astuilalt, take your quarrel to him engluj-guyule!:P

Eddy DoubleD
4th August 2015, 15:09
Ah, te-ai referit la Adama? :)) My bad :)) A trebuit sa presupun ca te referi la Pedro din moment ce n-as fi crezut ca stii cine e si unde joaca Adama.

Sir. Eko
4th August 2015, 15:11
Leicester agree fee to sign Aranguiz and Inler.
Yann M'vila la Sunderland.
Rafael a plecat de la United la Lyon.
Hull sign Chuba Akpom from Arsenal on season long loan

Johnny D
4th August 2015, 15:12
Ah, te-ai referit la Adama? :)) My bad :))

How the mighty have fallen! Nici macar nu mai esti singur moderator pe tenis, ba a mai fost pus si un fraier de-al tau pe care tot il lichidai de cate ori aveai ocazia si asta fara aprobarea ta binenteles! Nasol! Commiserations!!:D



A trebuit sa presupun ca te referi la Pedro din moment ce n-as fi crezut ca stii cine e si unde joaca Adama.


No acuma chiar m-ai suparat!:ciocan: Mai aduc vreo 3 moderatori acolo, primul din ei sa fie Halepova!:D

Eddy DoubleD
4th August 2015, 15:13
La Aranguiz e complicat. Omul joaca la doua capete. Ar prefera sa mearga la Leverkusen, dar daca oferta nu e buna, va veni la Leicester.

Sir. Eko
4th August 2015, 15:13
Ion da despre transferuri nu zici ceva ? Ca deja m-am plictisit sa te tot rog sa vorbesti la subiect.

Johnny D
4th August 2015, 15:16
Nu, eu nici nu-i cunosc pe aia de care vorbiti voi! Ce sa zic, ca sunt praf ca si Ings?!
Astept sa ma conving c-am avut dreptate cu asta si pe urma va mai zic io care mai sunt praf, aveti putintica rabdare!:))

Am fost ontopic cand am vorbit ultima data in penultimele posturi de Adama, raule!:jerk:

phife
4th August 2015, 15:22
gradel la bournemouth pe 10 milioane (de la ASSE ) bai , e demential. o nou-promovata sa dea 10 milioane de euro pe un jucator.
kante a ajuns la leicester pe 9 milioane , asta e un jucator bun , de urmarit , benalouane (CB) tot la leicester de la atalanta , bani buni cca 5 milioane in lire.
m'vila e un jucator mai mult decat decent care a iesit din atentia tuturor cluburilor mari si nu credeam ca o sa mai plece din rusia spre vest , surprinzator transfer.
wickham la crystal palace - 7 milioane lire.

niste transferuri geniale facute de echipele din afara big 4 da' si de alea care se bat la retrogradare. in ritmul asta poate o sa dea epl o echipa macar in semifinale ucl , si championship o sa devina mai puternic decat ligi superioare din europa :happy

messi19
4th August 2015, 18:04
Ah, te-ai referit la Adama? :)) My bad :)) A trebuit sa presupun ca te referi la Pedro din moment ce n-as fi crezut ca stii cine e si unde joaca Adama.

asta sa nu il stie pe Adama?? tu vorbesti serios?? :headbang::headbang:

Eddy DoubleD
4th August 2015, 18:18
asta sa nu il stie pe Adama?? tu vorbesti serios?? :headbang::headbang:

Asa am presupus eu :)) El zice ca stie :rolleyes:

Fer si M'Vila vor face azi-maine mutarea la Sunderland, imprumut in ambele cazuri. Sunderland cica ar fi inca interesata de Sow de la Fener.

Bournemouth negociaza cu Tomlin de la Middlesbrough.

Mai nou, pe fir pentru Adama a intrat si Villa, pe langa Stoke. N-am citit nimic de Liverpool. Nici nu cred ca e adevarat. Liverpool n-ar mai avea nevoie de nimeni pe posturile de atacanti.

Xaviesta
4th August 2015, 19:07
Liverpool nu are wingers

Eddy DoubleD
4th August 2015, 19:12
Liverpool nu are wingers

Nu in sensul clasic, dar cand ai Firmino, Coutinho, Lallana, Ings, Milner, etc nici n-ai nevoie.

Liverpool Echo sustine ca nu exista interes pentru Adama la Liverpool. Cred ca dreptate.

Luis Garcia10
4th August 2015, 20:35
City pe cine are in atac daca pleaca Dzeko? :o:

Eddy DoubleD
4th August 2015, 20:41
Aguero, Bony...au nevoie de mai mult?

Luis Garcia10
4th August 2015, 20:43
Mai mult de 2 insi? Pentru 4 competitii? Da!! Hell yeah. Sa nu uitam ca Aguero se tot accidenteaza. Ti se rupe in septembrie, ce faci? :))

Eddy DoubleD
4th August 2015, 20:50
Si Sterling poate juca acolo. Pe cine sa aduci caruia sa-i convina sa frece banca atata timp cat Aguero e fit? Lui Dzeko se pare ca nu-i mai convine. Nici lui Jovetic nu-i convenea.

Luis Garcia10
4th August 2015, 21:23
Nu stiu... Cred ca se gaseau destui. Plus ca poti juca cu 2. Aguero + inca un varf. Ramane de vazut. Eu cred ca au ei pe cineva in vizor, dar inca nu a iesit.

Eddy DoubleD
4th August 2015, 21:24
Nu cred. Nu au nevoie sa joace cu 2 varfuri. SI nu cred ca au facut-o prea des.

Luis Garcia10
4th August 2015, 21:27
Mie mi se pare prea putin sa iei titlul si sa te bati in liga cu astia 2. Plus ca Bony nu e inca proven in UCL. Daca se rupe Aguero, raman descoperiti rau.

Eddy DoubleD
4th August 2015, 21:48
Si daca nu se rupe Aguero, nici ca pupa alt atacant mai mult de 10 minute in final de meci :)) Aici e faza.

phife
4th August 2015, 22:34
si deja bony rezerva e o aroganta. si se presupune ca le-ar trebui un atacant de valoarea apropiata lui bony.
sa ii dai lu dzeko salariul ala ca sa joace in cupa si in cupa ligii..
anul trecut l-au dat pe negredo si pana sa-l ia pe bony au stat cu 2 atacanti.

Luis Garcia10
4th August 2015, 23:15
:rolleyes: Astept sa vedem ce mai opinati prin decembrie asa :))

Eddy DoubleD
5th August 2015, 04:06
Gossip-ul de azi:

Transferul lui Pedro va fi confirmat in cel mai scurt timp. Cica VG l-a asigurat ca va juca in fata cu Rooney si Depay. Asta cred ca e bullshit :))

WBA e interesata de Praet de la Anderlecht. Dupa Payet si Poyet, avem si Praet :)) Ce mai urmeaza?

West Ham incearca sa-l ia pe Chicharito. Spurs ar fi si ea pe fir, disperata dupa un atacant. Ma indoiesc ca ManU il da.

Cissokho cica va pleca la Porto imprumut. Weird...

Cica Lacazette a primit acceptul sa plece, iar Liverpool e gata sa-l ia. I call this bullshit.

Johnny D
5th August 2015, 06:58
asta sa nu il stie pe Adama?? tu vorbesti serios?? :headbang::headbang:

Atata intelegere ai cat un copil de 9 ani, cand cineva zice "My bad" nu se refera ca ar fi vina altuia!:))

messi19
5th August 2015, 09:01
Da nu avea legatura cu greseala lui. Ci cu faptu ca el se mira ca il stii pe Adama.

cr7luci
5th August 2015, 15:37
Hai United...Hai haiducilor !
Servetelul e considerat spaima mucilor...
Hai sa le dam frau liber cucilor
Sa penetreze strafundul bucilor
O sa fie de rasul curcilor
Cu plalarii din blana nurcilor
E rascoala deci e adunarea furcilor
Sunt poet clasic si asta e NAUCITOR !!!

Aplauze pentru micutul dramaturg artist Strigoi Lucian care prin poezie si multa truda a reusit recunoastere mondiala. :)

GGMU !!!

phife
5th August 2015, 15:38
:happy
salut omu lucian :happy

Cristy RVD
5th August 2015, 16:18
Oh, Lacazette....

pacat ca nu va veni :(

Roddicted
5th August 2015, 17:50
si deja bony rezerva e o aroganta. si se presupune ca le-ar trebui un atacant de valoarea apropiata lui bony.
sa ii dai lu dzeko salariul ala ca sa joace in cupa si in cupa ligii..
anul trecut l-au dat pe negredo si pana sa-l ia pe bony au stat cu 2 atacanti.

city a avut lot subtirel anul trecut.Nu prea au avut rezerve apropiate de calitatea titularilor.In afara de zona mediana, cam lasa de dorit si sezonul asta banca.Pentru o echipa cu bani nelimitati e cam patetic

Luis Garcia10
5th August 2015, 17:54
Oh, Lacazette....

pacat ca nu va veni :(

Si unde ar mai fi jucat?
Ii avem deja pe Benteke, Ings, Origi si Sturridge. Asta daca ii scot din calcule pe Balotelli si Borini, care probabil vor pleca.

phife
5th August 2015, 18:00
city a avut lot subtirel anul trecut.Nu prea au avut rezerve apropiate de calitatea titularilor.In afara de zona mediana, cam lasa de dorit si sezonul asta banca.Pentru o echipa cu bani nelimitati e cam patetic

cele mai bune solutii defensive de pe banca din epl :happy :happy
serios acum , nu prea au ei aparare in general , kompany nu prea mai e asa constant , demichelis e .. :happy : zabaleta , sagna sunt batrani si l-au mai si dat pe nastasic la schalke

Roddicted
5th August 2015, 18:04
cele mai bune solutii defensive de pe banca din epl :happy :happy
serios acum , nu prea au ei aparare in general , kompany nu prea mai e asa constant , demichelis e .. :happy : zabaleta , sagna sunt batrani si l-au mai si dat pe nastasic la schalke

Demichelis e febletea antrenorului :))
Il au pe Mangala care imi place, in mod normal titular fara discutii alaturi de kompany.Oricum tot timpul transferurile la city mi s-au parut facute fara cap.Parca le face un copil in football manager

Eddy DoubleD
5th August 2015, 18:19
Transferul lui Fer la Sunderland a picat dupa analiza medicala :)) Awkward... http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3186075/Leroy-Fer-fails-medical-Sunderland-2m-loan-QPR-falls-through.html

Palace a semnat cu Sako http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3185974/Bakary-Sako-signs-Crystal-Palace-free-transfer-turning-West-Brom.html

Gossip:

Sunderland e interesata de imprumutul lui Januzaj.

Stoke pare acum in pole-position pentru Adama.

WBA e interesata de Phillips de la QPR.

Eddy DoubleD
5th August 2015, 19:29
OLS a aflat deja detaliile contractului lui Benzema la Arsenal: http://www.onlinesport.ro/fotbal/premier-league/transfer-de-top-pentru-arsenal-nid-115121/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

Ce ar mai trebui spus: Bienvenue, Karim! :ok:

:happy :happy :happy Cine naiba scrie mizeriile astea pe site-ul OLS?

Johnny D
5th August 2015, 21:16
Cica suma de transfer e de 63 de milioane, daca si fara Benzema si Alexis i-am batut pe celsoci la trofeu, ce vom face cu astia in teren!?:D
Asa scriu si astia pe Jiji TV, acuma chiar toti sa fie pe-o mana!? Complot general!?:))

Si unde ar mai fi jucat?
Ii avem deja pe Benteke, Ings, Origi si Sturridge.
E buna asta, da aia 4 cine-s?:P

Eddy DoubleD
5th August 2015, 21:23
In Romania, prostia se da de la unul la altul. Daca scriu unii ceva, iau toti...

Am descoperit de unde a plecat:))

https://twitter.com/emagiulianelli

Asta posteaza porcarii, in special despre Arsenal.

Anyway, intre timp imprumutul lui Cissokho la Porto a fost confirmat de Villa. Pe de alta parte, Adebayor pare ca nu ar mai vrea sa vina desi a trecut de examenul medical.

YoNuTzz
6th August 2015, 02:00
pedro / rooney / depay / mata - in fata stam bine...

transferuri: depay, pedro, schweinsteiger, darmian, schneiderlin, romero...

imi place cum s-a miscat vara asta united...

pacat ca nu a venit acel fundas central...va trebui sa jucam rojo / smalling...

Eddy DoubleD
6th August 2015, 02:59
Gossip-ul de azi:

Spurs e favorita sa-l ia pe Austin cu vreo 15 milioane. Pe langa el, Lucumi de la America de Cali, diviza a 2-a columbiana. Wtf???

Illarramendi ar putea veni la Liverpool dupa ce a fost instiintat ca nu face parte din planurile lui Benitez. Ma mir ca nu e dat la ManU. Toti jucatorii sunt doriti ori de ManU ori de Liverpool.

Borini ar putea pleca la Fiorentina.

ManU a facut o oferta pentru Kane. :lol:

Eddy DoubleD
6th August 2015, 18:22
M'Vila la Sunderland imprumut oficial http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/33802767

Newcastle l-a transferat pe Toney (19 ani) http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/33801661

Gossip:

Watford e aproape sa-l ia pe Romo de la Udinese. Slabe sanse pentru Arlauskis sa apere.

WBA doreste sa-l imprumute pe Doumbia de la Roma. Romanii doresc sa scape de salariul lui. Ar fi o mutare excelenta pentru WBA. Si ar insemna si ca Berahino e pe picior de plecare.

West Ham e aproape sa-l ia pe Jimenez de la Madrid. Au fost ceva probleme cu statusul mexicanului.

Leiceste continua discutiile cu Inler.

Spurs e aproape sa-i ia pe N'Jie si Austin. Era vorba si de Berahino. E clar ca nu vor veni toti :))

Villa discuta cu Spurs pentru Lennon. Transfer foarte probabil.

City ar fi interesata de Godin. Nu prea cred...

Gnabry ar putea pleca imprumut la WBA.

Sir. Eko
6th August 2015, 18:39
Is curios cum o sa joace M'Vila. Eu o vedeam pe Sunderland ca victima sigura dar parca au miscat ceva...nu stiu daca pica.

Gnabry pleaca aproape sigur la WBA pana la iarna, apoi daca WBA e multumita de el se prelungeste imprumutul pana la vara. Sper sa mearga si sa joace, ca are talent cu caru...dar trebuie sa joace.

Eddy DoubleD
6th August 2015, 18:41
Bournemouth o sa pice sigur. La restul, lupta e deschisa.

Ah, si Norwich. Si Norwich o sa pice.

Luis Garcia10
6th August 2015, 20:15
Daca ar juca numele jucatorilor, asa ar fi, dar joaca niste echipe. :rolleyes: Sa vedem cum se prezinta fiecare. An de an nou-promovatele sunt date ca si retrogradate. Sa nu ne pripim.

Eddy DoubleD
6th August 2015, 20:30
Pai si n-au picat promovatele? Anul trecut au fost QPR si Burnley. Leicester s-a salvat cu un inceput si un sfarsit de campionat foarte bune. Asta si pentru ca au avut cativa jucatori experimentati pe care sa se bazeze. Cam asa o sa fie si acum. Mai mult de una nu o sa ramana. Si eu as zice ca Watford are cele mai mari sanse sa stea.

Luis Garcia10
6th August 2015, 20:31
Anul trecut da, au picat 2/3. Dar au fost destui ani in care nu au picat mai mult de una.

Eddy DoubleD
6th August 2015, 20:36
Nu cred ca e cazul acum. Echipele astea din spate s-au intarit serios. Cand vii din Championship, trebuie sa bagi si tu niste bani seriosi ca sa ajungi la acelasi nivel.

Eddy DoubleD
7th August 2015, 20:46
Ultimele mutari anuntate:

Diamanti e aproape sa semneze cu Watford.

Rondon de la Zenit e in discutii avansate cu WBA. E vorba de vreo 15 mil la mijloc...

Sir. Eko
8th August 2015, 01:31
Pires Morgan zice ca stie de la o sursa sigura ca Arsenal chiar lucreaza la transferul lui Benzema si ca desi nu e gata suntem aproape.
Eu tot nu cred, dar pe cat de idiot e Morgan tot stie mai multe ca noi...deh lucreaza la CNN.

Real nu are motiv sa vanda. El nu are motiv sa plece.

Eddy DoubleD
8th August 2015, 01:44
Sunt niste circumstante in care ar putea pleca. E clar ca nu ar vrea sa stea daca nu are asigurat postul de titular. Deci cu un salariu mare si clar post de titular asigurat, ar veni. Real s-ar putea debarasa de el in anumite conditii. Prima ar fi daca Benitez va juca cu Bale/CR7 atacant, iar Benzema va iesi din ecuatie ca sa fie bagat Rodriguez in pozitie mai avansata. Iar doi la mana, daca Arsenal e dispusa sa plateasca o suma exorbitanta pe el, evident Real n-ar zice. nu. E greu de crezut ca toate astea se vor intampla simultan. Poate Real are si o tinta pregatita sa-l inlocuiasca, poate nu...

Pana cand va fi ceva oficial, toate zvonurile astea in care se stie deja cati bani plateste Arsenal pe el si ce contract va avea sunt de tot rasul :)) E evident ca Arsenal l-ar lua in secunda doi daca i s-ar da oportunitatea, dar mai mult de atat n-avem de unde sa stim :))

Xaviesta
8th August 2015, 03:50
James nu poate juca intr-o pozitie mai avansata decat acum. Joaca numai RW/CAM. Benzema e jucatorul perfect pentru Ronaldo, sunt idioti daca ii dau drumul.

Eddy DoubleD
8th August 2015, 16:47
James nu poate juca intr-o pozitie mai avansata decat acum. Joaca numai RW/CAM. Benzema e jucatorul perfect pentru Ronaldo, sunt idioti daca ii dau drumul.

Pai exact asta ar fi idea, sa-l bage in trio-ul din fata. Nu stiu daca Benitez chiar s-a gandit la asa ceva sau e doar un zvon inventat de cei care tot insista cu transferul lui Benzema.

Anyway, gossip:

Agentul lui Gotze ar fi dat de inteles ca germanul ar putea veni in PL. Bullshit...

Everton ar fi interesata de imprumutul lui Shaqiri.

West Ham o sa incerce sa-l ia pe Borini daca transferul lui Jimenez nu reuseste.

City trebuie sa plateasca cel putin 45 mil daca il vrea pe De Bruyne.

Johnny D
10th August 2015, 07:05
Sunt niste circumstante in care ar putea pleca. E clar ca nu ar vrea sa stea daca nu are asigurat postul de titular. Deci cu un salariu mare si clar post de titular asigurat, ar veni.

Postul de titular il are asigurat clar, Giroud am vazut si ieri ca desi uneori e bun, alteori din pacate nu poate depasi pasele proaste ale echipei.
Un atacant de echipa de top trebuie sa fie capabil sa-si scoata echipa din rahat cand aceasta da semne de neputinta acolo in fata portii!
Nu mereu, evident, dar macar din cand in cand, Benzema este din acea categorie, a demonstrat-o mai ales la Lyon!
Si RVP in ultimul sezon la noi a facut parte din aceasta categorie, e cert ca avem nevoie de un atacant de superclasa in fata portii!

Eddy DoubleD
10th August 2015, 15:17
Mutarea lui Shaqiri la Stoke e iar de actualitate. Ieri a fost in tribune la meciul cu Liverpool, iar azi se speculeaza ca totul e stabilit si a facut deja testul medical. Sa vedem daca se confirma oficial.

Sir. Eko
10th August 2015, 16:47
De la Bayern la Stoke, in mai putin de un an. Nu stiu cine e agentul lui dar nu pare foarte bun.

Eddy DoubleD
10th August 2015, 17:32
La Bayern nu s-a impus asa ca trebuia sa plece. Mutarea proasta a fost sa se duca la Inter. Acum de la Inter la Stoke e excelent.:ok: Stoke isi poate face echipa buna.

Eddy DoubleD
10th August 2015, 19:04
WBA l-a luat pe Rondon pentru 12 milioane. http://www.wba.co.uk/news/article/west-brom-albion-club-record-venezuela-striker-salomon-rondon-2607821.aspx
This shit is serious...

Sir. Eko
10th August 2015, 19:50
Ce transferuri. Incredibil.

sannicola
11th August 2015, 08:40
Stoke si WBA platesc ambele cate 17 milioane de euro pe Rondon si Shaqiri :cool:.
Au spart pusculita astia din Anglia.Azi dimineata la stiri astia de pe digi au zis ca Shaqiri are un salariu de 4.5 mil pe an la Stoke :o:.

Johnny D
11th August 2015, 08:54
Nimicuri. Spargem noi pusculita pt Benzema la 70-80 de milioane!:))

Sir. Eko
11th August 2015, 14:52
Nimicuri. Spargem noi pusculita pt Benzema la 70-80 de milioane!:))

Nu spargem noi nimic.
Si asculta la mine, ca stiu ca tie iti place cand dau eu dastea :)). Daca intram in 3 septembrie cu lotul asta, terminam maxim pe 6.

Eddy DoubleD
11th August 2015, 15:20
Watford e aproape sa-l ia pe Diamanti imprumut. Probabil se oficializeaza azi.

West Ham e interesata de Joey Barton (free agent).

Nugent e pe picior de plecare de la Leicester.

West Ham ar da 12 mil pe Javier Hernandez, dar se asteapta confirmarea transferului lui Pedro.

Lucas Leiva e de vanzare a dat de inteles Rodgers.

Johnny D
11th August 2015, 21:17
Nu spargem noi nimic.
Si asculta la mine, ca stiu ca tie iti place cand dau eu dastea :)). Daca intram in 3 septembrie cu lotul asta, terminam maxim pe 6.

Hai ma las-o-n p*** calului, si anu trecut mi-a fost jena pentru Liverpool, dar anu asta o iau ca pe o ofensa personala daca tu crezi ca astia au vreo sansa sa termine peste noi!:)) Nu iesim din top 4 stai linistit... asta-mi aminteste ca am un pariu cu Cristy!:D
Il fac tunar anu asta, da-l in plm... Arsenal acolo la avatar, unu frumos si nealcosh!:cool: Sau Wenger!?:rolleyes: Neah, nu-i sta bine!:))



O fuck, cica Wenger se intereseaza de Cavani nu de Benzema!:o: Nu mai prindem top 4!:headbang:
"Telegraph.co.uk"

Eddy DoubleD
12th August 2015, 15:00
https://twitter.com/GeniusFootball/status/631367617568210944/photo/1


When you're on the verge of joining Man Utd and realise this is the last trophy you're ever going to lift..

:happy

Sir. Eko
12th August 2015, 18:35
Arsenal delegation were in Georgia to watch Barcelona-Sevilla to scout Grzegorz Krychowiak.

Krychowiak is a serious #Arsenal target.

Din the telegraph. In sfarsit o stire credibila si despre Arsenal.

Eddy DoubleD
12th August 2015, 18:44
Ar fi bine sa fie adevarat...

Eddy DoubleD
12th August 2015, 22:01
Saints au semnat cu Oriol Romeu de la Chelsea.http://www.saintsfc.co.uk/news/article/20150812-oriol-romeu-signing-announcement-2614725.aspx

Chiar nu stiu nimic de el, dar are CV bun. Un jucator pentru pentru linia de mijloc:ok: Era nevoie.

Sir. Eko
13th August 2015, 00:08
A prins candva niste meciuri pentru Chelsea si a jucat bine. Dar apoi tot fost plecat. Nu stiu cum joaca acuma.

Eddy DoubleD
13th August 2015, 00:51
Am vazut, dar eu chiar nu-mi amintesc de el :)) De aia zic, CV-ul e bun. Iar faptul ca Mourinho nu ti-a acordat incredere nu e asa mare branza. Vezi cazurile Schurrle, Salah, Cuadrado, asta ca sa amintesc doar nume recente. Oricum, tipul o sa fie clar a 4-a optiune la mijloc. Pt situatii de urgenta tot e bun.

Eddy DoubleD
13th August 2015, 01:28
Ce se mai aude:

N'Jie va veni la Londra sa discute termenii cu Spurs. Transferul pare ca si facut.

Adama Traore a facut vizita medicala la Villa si probabil transferul se va oficializa azi. http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3195701/Adama-Traore-completes-medical-Aston-Villa-ahead-12m-transfer-Barcelona.html

Swansea a semnat cu Vickers, ex-Arsenal. http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3195276/Swansea-City-sign-former-Arsenal-keeper-Josh-Vickers-two-year-contract.html

Sir. Eko
13th August 2015, 10:24
Adama Traore e un fel de Gervinho. Dar merge la Villa.

Johnny D
13th August 2015, 10:45
Doar ca e mult mai tanar, si s-ar putea conforma unui sistem de atac pur!:D
Probabil ca mai trebuie sa creasca insa, asta e corect.

Eddy DoubleD
13th August 2015, 20:22
Everton a semnat cu un pusti de 18 ani de la Barnsley, Mason Holgate. http://www.bbc.com/sport/0/football/33890642

Nimic nou in rest. Aceleasi zvonuri.

Xaviesta
14th August 2015, 15:01
Adama --> Aston Villa

10+2M, buy-back option until 2018 and first option included

Sir. Eko
14th August 2015, 15:11
Transfer bun pentru Villa.
Iar la cum a vorbit Van Gaal despre Pedro e ca si facut si transferul ala.

Eddy DoubleD
14th August 2015, 19:42
Oficial: Spurs a confirmat ca Soldado a fost dat in Spania, la Villarreal. Asta inseamna ca si N'Jie e foarte aproape.

Watford l-a imprumutat pe Ake de la Chelsea.

miril
14th August 2015, 20:39
Un adevarat gentleman vorbeste:

https://pbs.twimg.com/media/CMYeHKuWUAAIybh.jpg

https://twitter.com/R9Soldado

Eddy DoubleD
17th August 2015, 01:08
S-a oficializat mutarea lui Baba Rahman la Chelsea pentru 21.7 mil. http://www.bbc.com/sport/0/football/33953803

Gossip:

Spurs il va transfera saptamana asta pe Berahino pentru 20 mil.

Newcastle e aproape de a semna cu Thauvin pentru 12 mil.

ManU e interesata de Biglia de la Lazio. Asta pare bullshit.

Otamendi e aproape de City pentru 28.5 mil.

Eddy DoubleD
18th August 2015, 04:22
S-a oficializat imprumutul lui Diamanti la Watford. http://www.bbc.com/sport/0/football/33905684

Gossip:

Chelsea e interesata de Telles de la Galata.

Everton l-ar dori pe Williams (Swansea) daca pleaca Stones. De asemenea, exista interes pentru Yarmolenko de la Dinamo Kiev.

West Ham e interesata de Green de la QPR ca sa-si acopere postul de portar.

Soton e interesata de Koulibaly de la Napoli.

Advocaat ar putea renunta la Sunderland daca nu se aduc intariri.

Sir. Eko
18th August 2015, 12:19
Thauvin era erou la mine pe salvare in Manager. Am rupt tot cu el la OM...dar apoi s-a stins, e figurant rau. Abia astept sa il vad in PL.


Guillem Balague claims that Barcelona forward Pedro is close to a Manchester United move.

E facut transferul. United incet da sigur revine....

Xaviesta
18th August 2015, 15:03
Nu aveti idee cat de slab e Pedro. 30M e ireal :))

Sir. Eko
18th August 2015, 17:04
O sa fie hit la United.

Sir. Eko
19th August 2015, 13:26
Reports in Spain claiming that Pedro is in London to finalise move to #CFC. Would be a solid addition.

What the ?????

Nadalfan
19th August 2015, 13:37
Keep calm...United il ia pe Isco si o sa defileze in campionat.

Sir. Eko
19th August 2015, 13:38
Keep calm...United il ia pe Isco si o sa defileze in campionat.

Nu pleaca Isco de la Real.
Cica United a facut oferta de 60 de milioane pentru Muller. :groggy:


Gata, a aparut si pe BBC.

http://www.bbc.com/sport/0/football/33989090

Pedro e jucatorul lui Chelsea. Super transfer :ok:

Eddy DoubleD
19th August 2015, 14:27
:happy MUFC e curva tuturor la transferuri :happy Daca semneaza si Otamendi cu City, ar fi chiar penal :))

In principiu, nu mai e nimeni de vanzare.

Eddy DoubleD
19th August 2015, 14:43
Alte mutari:

Everton e in discutii avansate cu Ramiro Funes Mori de la River Plate.

Norwich e interesata de Jelavic (Hull) si Afobe (Wolves).

West Ham cauta portar de rezerva: pe langa Green, si Lindegaard pare o solutie.

Sir. Eko
19th August 2015, 14:53
Gohan Inler a semnat si el cu Leicester.

phife
19th August 2015, 15:07
wtf just happened?

Eddy DoubleD
19th August 2015, 15:13
Gohan Inler a semnat si el cu Leicester.

In sfarsit...se tot discuta de vreo luna :))

Xaviesta
19th August 2015, 16:06
Ce prosti sunt United, aproape sa ii rateze pe Otamendi si Pedro.

YoNuTzz
19th August 2015, 17:36
otamendi furat de city
pedro furat de chelsea

penaaaaaaaaaaal.

Eddy DoubleD
19th August 2015, 17:57
Noroc ca doar Wenger a fost interesat de Schneiderlin, altfel nu-l aveati nici pe el:)) Daca nici pe Wenger nu-l bateati :lol:

Sir. Eko
19th August 2015, 18:00
Cum nu cumpara Wenger pe nimeni :))

Xaviesta
19th August 2015, 18:23
@fourfourtas: WE'RE LINKED WITH MANE, FUCKING MANE, FROM BALE, MÜLLER, PEDRO TO BLOODY MANE. NAH. THIS IS DEVIL ACTIVITY.

Eddy DoubleD
19th August 2015, 18:33
Yeah, sure :)) Ce sa caute Mane la ManU? Poate daca ofera vreo 60 mil pe el :))

YoNuTzz
19th August 2015, 22:42
in curand va veni rusescu, ca si asa nu-l vrea sevilla.

Eddy DoubleD
19th August 2015, 22:47
Thauvin oficial la Newcastle, in timp ce Cabella face drumul invers la Marseille.

Tot oficial, Poyet a fost imprumutat de West Ham la MK Dons. Macar acum nu va mai fi confuzie Payet/Poyet :)) Probabil asta a si fost motivul pentru care l-au dat :))

Tot West Ham e aproape sa-l aduca pe Song permanent.

Luis Garcia10
19th August 2015, 23:03
Marseille inchide taraba sa inteleg? :o:

YoNuTzz
19th August 2015, 23:10
marseille au vandut absolut tot...

retrogradeaza la anul :))

Eddy DoubleD
19th August 2015, 23:10
Mai au pe cineva de dat? :))

YoNuTzz
19th August 2015, 23:13
vad ca au plecat asa:

imbula, payet, fratii ayew, gignac, morel, fanni, m'vila si acum thauvin...

termina oricum sub locul 10...